IJ Vijf werelden van Couperus een boeiende expositie ƒ4.25 ƒ11.95 204 ƒ13.95 Akkoord over nieuwe cao s voor landbouw Korter werken, hoger uurloon Nieuw systeem tegen inbrekers Economische planning behoeft uitbreiding - 13.50 - In 1 jaar 3700 studenten meer ==*9arREILC»l CN ZEILCM HEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 JUNI 1963 Burgemeester Kolfschoten van Den [aag heeft gisteravond in het Ge meentemuseum aan de Stadhouders- lan de tentoonstelling geopend, in- pricht ter herdenking van de hon- erdste geboortedag van de grote lagenaar Louis Marie Anne Coupe- Us. Pierre H. Dubois beantwoordde e actuele vraag: „Werd Couperus hderbetaald?" ontkennend en Gijs- jert Tersteeg droeg Couperus' ont- joezeming voor „Zo ik iets ben jen ik een Hagenaar". Nu is dit laatste «getwijfeld waar, yant hij werd er 10 hoi 1863 op Mau- itskade 11 geboren, (wam er na een kort ferblijf (in Indië teer terug en bracht r zijn middelbare chooljaren door en jen groot deel van fijn leven, maar was jelkens blij, als hij iet Haagje, dat bist door zijn raak- Jetroffen observe- ling een begrip ge worden is in heel ns land, weer kon intvluchten om gro- e en langdurige rei len te maken. „O za_ figheid! Ik „woon" pet meer!" schreef lij eens verrukt leer, toen hij Den Haag weer eens een keer de rug kon toe teren om Zuidelijker jtreken op te zoeken, Louis Couperus, lagenaar van ge en geestelij kp mit, had dan ook log vele andere we elden dan alleen de laagse, waar hij met iefde naar de geest werkelijkheid •ertoefde. Daar- heeft men de jxpositie, die te zii- ïer ere is ingericht jenoemd: „Vijf Wp- •elden van Louis !ouperus' en de len- oonstelling, die on. ierdak kreeg in de ifdeling Haagse his- van het Ge- neentemuseum, in- jedeeld in vijf afde- ïngen. Het idee* is pan dr. J. Hulsker, die als bestuurslid van iet Letterkundig Museum het concept •oor deze boeiende expositie ontwierp. 3e bescheiden, betrekking hebbende op louperus, zijn milieu en zijn werk, zijn loor dit museum o.l.v. de conservator drs. r. Borgers bijeengebracht en de tentoon. stelling is met een grote kennis en smaak ingericht door architect J. Kuiper; ter wijl fotograaf Hein de Bouter voor de vele en prachtige fotografische vergro tingen heeft gezorgd. De eerste wereld van Couperus is de Haagse: zijn ouderlijk huis en milieu, zijn werken aan Den Haag gewijd, boe ken, foto's en bescheiden groeperen zich hier door het meer dan levensgrote beeld van Eline Vere, dat Theo van de Nahmer van deze bij uitstek Haagse dame maakte. De tweede wereld van Couperus is de Indische, de wereld die hij zo uitnemend heeft beschreven in „De Stille kracht" en in „Van oude menschen. De dingen die voorbijgaan" en in „Oostwaarts". Deze I EEN STERK STAALTJE LEUKE MODERNE DAMES SHORTS LANGE DAMES PANTALONS Blauw én khaki OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 MIDZA Indische afdeling is uiteraard geheel Tem po Doeloe en uitermate interessant. De derde wereld is die van het sprook- j.' en demythe. Couperus was altijd mythe-dichter, ook als hij realistisch zijn naaste omgeving meende te beschrijven. Deze wereld leeft in „Psyche", „Fidessa" en „Het zwevende schaakbord". Zeer bij zonder zijn hier de illustraties die Jan Toorop. een verwante ziel. en andere vooral Duitse kunstenaars bü deze wer- ken maakten. De vierde wereld is die van het Zuiden; Nice, Florence, Rome zijn de toevluchts oorden van deze naar zon en schoonheid dorstende ziel voor wie Den Haag dik wijls te regenachtig en te bekrompen was. „Uit blanke steden onder blauwe lucht". Grote foto's van stadsbeelden, een af beelding van Donatello's David, het beeld Leidse Lyceïsten missen hun portemonnaie Vijf leerlingen van het chr. lyceum san de Kagerstraat te Leiden hebben bij de politie aangifte gedaan van de ver missing van hun portemonnaie met een totale inhoud aan geld van plm. f 40. De diefstal had plaats toen de jongens gisterochtend op de terreinen van de Leidse Hout sport beoefenden. Hun kle ding bevond zich in het kleedlokaal. Voorts is ingebroken in het groephuis van de Ewout Joppenszgroep aan de Haarlemmerweg: er wordt niets vermist. Puzzelprominenten l 1. Wed. Kammeraal-Tol, Aar- i, l damseweg 59, Ter Aar. X 2. J J- van Vliet, Concordia- l straat 18, Alphen aan den Rijn. l 3. G- de Vries, Drieplasscn- weg 14, Katwijk aan Zee. Hogere uitkeringen soc. verzekeringswetten De SER heeft zich in zijn besloten ver gadering van 24 mei verenigd met eei hem door de minister van volksgezond heid voorgelegd ontwerp-algemene maat regel van bestuur tot verhoging per 1 juni 1963 van de uitkeringsbedragen krach tens de algemene ouderdomswet, de A.W.W.. de interimwet invaliditeitsren- tetrekkers cn tot verhoging per 1 juli 1963 van de kinderbijslagen krachtens de al gemene kinderbijslagwet, de kinderbij slagwet voor loontrekkenden cn de kin derbijslagwet kleine zelfstandigen. Van 22 tot en met 29 juni voert Axel feest. Het is 750 jaar geleden, dat Gra vin Johanna van Konstantinopel vaak door Couperus bezongen geven beeld van wat Couperus in deze wereld zocht. Deze weerld van het Zui den vormt reeds een overgang naar Cou- perus's vijfde en schoonst bezongen we reld: de antieke wereld. „De berg van licht". „Antiek toerisme", „De komedian- en niet te vergeten „Iskander" vor- hier de werken waarin hij deze we reld heeft ontvouwd. In het bijzonder mag hier gewezen wor den op een prachtige kopie van het beeld je De dansende faun, dat Couperus altijd in zijn kamer had staan en waar hij bij tijden meer dan lyrisch kon worden. Een deel van Couperus werkkamer: zijn bureau, zijn grote stoel, zijn sche merlamp, zijn onafscheidelijke beeldjes, reliëfjes en (met permissie) andere prul laria. treft men hier in natura aan is het dat de grote meester, gekleed sportief reiskostuum met pofbroek, zo juist naar het Zuiden is afgereisd. Een prachtige boeiende expositie, deze Vijf werelden van Louis Couperus tot met 28 juli in het Haagse Gemeentemu- i. Geen letterlievende mag deze ten- toonsteling ongezien laten. Concentratie in conservenindustrie Vijf groenten- en fruitconservenindu :rieën hebben besloten samen te wer ken. Overgegaan wordt tot coördinatie i inkoop van grond- en hulpstoffen tot samenwerking op het terrein research en rationalisatie. De vijf industrieën zijn: Blom in Doe- tinchem, Burcht in Noord-Scharwoude. Coroos in Kapelle-Biezelinge, Veluco in Utrecht en Wilco in Assen. Door de samenwerking wil men ko- len tot maatregelen die kostprijs- en prijsverlagend zijn en tot verbetering van de kwaliteit. De bedrijven beogen hun positie in het kader van de Euro- markt te versterken. Witte poeder was geen heroïne De witte poeder die dinsdagavond bij de aanhouding van de Amsterdamse •arts Bart H. in zijn woning aan Leidsedwarsstraat in een plastic zakje werd gevonden, blijkt geen heroïr zijn. Dit is gebleken uit het onderzoek dat de politiedeskundige drs. D. Eskes heeft ingesteld. Zoals bekend is werd ir dezelfde woning een half ons marihua- De semi-arts, die bij allerlei openbare gelegenheden heeft verkondigd dat het gebruik van marihuana onschadelijk voor de gezondheid is, houdt vol dat hij niets met de gevonden marihuana heeft te maken. Zijn Rotterdamse vriend Hans S. die bij hem logeerde en bij de inval door de politie wist te ontsnappen, zov. dit verdovend middel hebben meegeno men. Hans S. blijft ondanks alle naspeu ringen evenwel onvindbaar. Gisteren is te Horst de 46-jarige vrouw G. Lucassen uit Sevenum door een auto aangereden en overleden. De wagen had een klapband gekregen en sloeg over de kop. De betonwerker L. van E. uit Schijn- del hoorde voor de rechtbank in Den Bosch vier jaar tegen zich eisen. De man zou 6 augustus van het vorig jaar zijn zoon Martijn een zodanige steek met een mes hebben toegebracht, dat deze enkele dagen later is overleden. „Lekkere" honger? Neem een KitKat! De nieuwe romige, Engelse choco ladereep met vers-knisperende wafelvulling, mmm... wat een heerlijke combinatie! Neem een Kitkat! twee-staaf reep A ROWNTREE PRODUCT x. L1SSE Herv. Schoolvereniging Pollux uit Scheveningen Treilerschipper mag maand niet varen De raad voor de scheepvaart heeft de 56-jarige schipper van de motortreiler Pollux Sch 7. W. M. den H. uit Sche veningen gestraft door hem de bevoegd heid om als schipper te varen op zeevis sersvaartuigen te ontnemen voor de tijd van één maand. Op 14 november kwam zijn schip in het Kanaal in a£ ring met de motortreiler Ora et Labora KW 51. die aan het vissen was. schipper daarvan, Jacob Plug uit Kat wijk aan Zee werd door de raad van iedere schuld vrijgesproken. Zijn schip liep bij de aanvaring grote schade op en hij was daardoor gedwongen thuis te stomen. De raad is van oordeel dat deze aanvaring moet worden geweten aan de schuld van de schipper va Pollux. Aan zijn uitspraak voegt de raad nog toe, dat tot zijn misnoegen ook in deze zaak weer 33 gebleken, dat aan boord van vissersvaartuigen aan het voor schrift van de schepenwet betreffende de wacht op die vaartuigen, waarbij wordt bepaald, dat het aan de kapitein van een varend vissersvaartuig onder alle omstandigheden verboden is de wacht aan dek over te laten aan min der dan twee personen, onvoldoende de hand wordt gehouden. Ontslag 2.000 man Minister eens met KLM: inkrimping noodzakelijk De minister van verkeer en waterstaat, drs. II. A. Korthals, Is met de directie van de KLM van oordeel dat dc voorge nomen personeelsvermindering van 2000 man noodzakelijk is door de rtionalisa- tie van het bedrijf, op grond waarvan ge wijzigde exploitatieplannen opgesteld moesten worden. De bewindsman ziet geen reden zich betreffende deze aange legenheid tot de directie van de KLM te wenden. Dit zegt hij in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Roemers (PvdAI. Tegenover de besturen van dc het per soneel vertegenwoordigde organisaties heeft' de president-commissaris van de KLM dr. ir. F. Q. dat de personeels- krimping gedeeltelijk zal kunnen plaats hebben door het niet opvangen van het natuurlijk verloop, maar dat daarnaast andere maatregelen noodzakelijk zullen zijn om de beoogde sterkevermindoring te bereiken. Naar de president-commissaris mede deelde. zullen deze, in verband met de personeelsinkrimping noodzakelijke maatregelen, in het overleg met de be trokken organisaties aan de orde worden gesteld Het overleg met hen hieromtrent zegt de e EEN STERK STAAFJE CHENILLE BEDSPREIEN 1 persoons in 6 kleur stellingen! OVERAL KIJKEN MAAR "OPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 MIDZA De Hervormde schoolvereniging hield de jaarvergadering onder leiding van de heer A. Tibboel. Uit het jaarverslag van secretaris Overbeek bleek, dat de invoe ring van het vak handenarbeid op de la gere school grote belangstelling geniet. De opbrengst van de verjaringsbus voor de kleuterschool heeft veel meer op gebracht dan men had durven hopen: f 951,70! Het nieuw benoemde schoolhoofd, de heer Clemens, zal op 1 sept. a.s. zijn ar beid aanvangen. Op hem wordt ook ge wacht op de beslissing of de vrije zater dag zal worden doorgevoerd. Men is het er wel over eens, dat de vrije zaterdag niet mag worden ingevoerd ten koste van de vrije woensdagmiddag. Bejaarden op stap Begunstigd door prachtig weer hebben de bejaarden van Lisserbroek weer het jaarlijks uitstapje gehad. Ze zijn met twee toerwagens de hele dag „op stap" geweest en hebben veel genoten van de autotocht naar het Gooi en omgeving. Maar de bejaarden hebben ook bijzonder veel genoten van het heerlijke diner, dat men kreeg aangeboden in restaurant „De woelige baren" te Roelofarendsveen. Toen men tegen de avond weer koers zette naar Lisserbroek, was het eindpunt van de reis gekomen met een samenzijn in gebouw „Contact". Daar zijn hartelijke woorden van dank gesproken tot de or ganisators van de autotocht onder voor zitterschap van de heer Van der Lely. In „Contact" was inmiddels ook gearriveerd burgemeester Van der Willigen van Haar lemmermeer De burgemeester prees de goede burgerzin in Lisserbroek. De bejaarden werden bij hun aankomst in Lisserbroek verwelkomd door de har monie „Trou moet Blycken" van Lisse. Burgerlijke stand Geboren: Nils S zn v G Mol en M W de Goede: Fredericus W M zn v A J Bon S P Veltman; Theodorus G L zn v J Ruigrok en G P Otte; Johanna C M dr J A Bakkum en C M de Moei. Ondertrouwd: Gijsbertus W Baars Johanna J Broekhuizen.- Gehuwd: H F van der Veek en I J v. Kampen Gevestigd en vertrokken Ingekomen: J. J. C. van der Leek-Jan- n. van Barradeel, naai- Tasmanstraat 24: G. J. van der Veld en gezin van Curacou, naar Heereweg 282: G. M. van der Veer, van Berkel. naar 3e Poellaan 28; M, Terpstra en gezin van Den Haag, naar Vinkenlaan 18: E. J. van Schooten-Koer- selman en kind, van De Bilt, naar Vin kenlaan 19; A. M. van Stein, van Velsen, naar Heereweg 166: P. J de Bruijn en gezin, van Bloemendaal, naar Vinkenlaan 23; A. X. Henderixke en gezin, van Ben- nebroek, naar Barentszstraat 58; C H. M. van 't Hof-van Ark, van Sassenheim, naar Geraniumstraat 29; R. en A. Poort, van Den Haag, naar Heereweg 469; Th. H. van Reeuwijk en echtgenote, van Voorhout, naar Nieuwstraat 13. Vertrokken: J. Doeswijk. van Nieuw straat 11 naar Ghana. Afrika: H.'Wal raven. van Laan van Rijckevorsel 23 naar Hillegom: W. T. M. Coratelli-Onderwater. van Heereweg 305 naar Italië. Gevonden en verloren Gevonden: zijden sjaal; blauwe dames handschoen; blauw-witte step; rode nylon dameshandschoen: grote rode plastic bal; portemonnaie inh. 130; zwarte herenfiets „Loco-star"; 2 onderleggers voor trap loper; kindertasje inh. o.a. knipportemon- naie met f20; portefeuille inh. foto's: blauwe regenj els. Verloren: doublé dameshorloge, dito bandje: groen, zwarte Pelican Vulpenhou der: meetlint van auto; witte dameshoed: bruine leren portemonnaie inh. f30; brui ne stoffen ceintuur; damespolshorloge vierkant model; zilveren bedelarmbandje; bankbiljet vah f 10; zwart kinderschoen tje; koffer inh. fotoreportage; witte da messandaal; bruine portemonnaie inh. Geslaagd Voor het examen voor de akte onder wijzer is geslaagd onze plaatsgenoot H. Wilson. Tuinwcdstrijd 1963 Evenals in 1962 werd ook dit jaar een tuinwedstrijd uitgeschreven door de afd Lisse van de VW. Er was een grote be langstelling van bewoners wonende langs de toegangswegen naar de Keuken hof. Er werd door de jury tweemaal keurd in de groepen grote en kleinere tuinen. Na een moeilijke keuze is de uit slag als volgt geworden: grote tuinen: 1 H. Nieuwenhuis, Heereweg 2; 2. H. Vree burg. Achterweg 8; 3. Th. Zwetsloot, Laau Rijckevorsel 5; kleine tuinen: 1. da- Van Schooten, Achterweg 12; 2. P Helmus, Oranjelaan 91; 3. N. P. C. Mie- loo, Heereweg 327. De jury heeft wissel bekers aan de winnaars toegekend er doen uitreiken. Enige tuinen kwamen voor een beoordeling in aanmerking omdat de bolbloemen ontbraken. Orgel Chr. Geref. Kerk De orgelcommissie van de Chr. Geref. Kerk wijst erop, dat de ingebruikne mingsbijeenkomst van het orgel heden avond om acht uur begint. (Van een onzer verslaggevers) De hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap heeft gistermid dag besloten de provinciale raden te adviseren tot afsluiting van nieuwe cao's voor de landbouw, die voorzien in een verdere verkorting van de ar beidstijd tot gemiddeld 50 uur per week alsmede in een verhoging van dc uurlonen met 8 cent in dc laag ste en 7 cent in de overige loonge bieden. Van die verhoging is respec tievelijk 3 en 2 cent bedoeld ter in haling van een geconstateerde achter stand op de lonen van arbeiders, werkzaam in de nijverheid op het plat teland. Volgen de provinciale raden van het Landbouwschap het verstrekte advies op dan zullen de cao's, die provinciaal of reeksgewijs worden aangegaan, spoe- ig zijn afgesloten, aaneezien de con tracten een terugwerkende kracht krij gen tot 1 mei. Behalve de verdere ver korting van de arbeidstijd wordt ook geadviseerd de uurlonen met 5 cent op te trekken ter compensatie van het ver lies aan loon, dat door die werktijdver korting ontstaat. Voorts is een verwer king van de premiecompensatie AOW en AWW met 2 cent in het uurloon overeengekomen. De daarnaast afgesproken verhoging van de uurlonen met 8 cent geldt voor het laagste loongebied. waarin vallen de provincies Friesland, Overijssel. Gel derland, Utrecht, de Alblasserwaard en een deel van Brabant en Limburg. Van die 8 cent is 5 cent bedoeld als een normale loonsverhoging in het kader van landelijke ruimte ad. 2,7 procent en 3 cent om de ontstane achterstand een stukje in te lopen. Aanvankelijk was het de bedoeling die 3 cent algemeen te ad- viperen, doch de Stichting van de Ar beid maakte bezwaar en wilde slechts met de overeenkomst akkoord gaan in dien de hoofdafdeling zou adviseren om in de provincies, behorend tot het laag ste loongebied 3 cent achterstand in te halen, doch in de overige provincies en gewesten 2 cent. Gistermiddag besloot de hoofdafdeling, waarin werkgevers en werknemers elkaar treffen, aan de wensen van de stichting tegemoet te komen, zodat de provinciale cao's, die overeenkomstig het advies van de hoofdafdeling worden afgesloten, alleen nog formeel de goedkeuring van de stichting behoeven. Met het thans bereikte resultaat toon- vertegenwoordigers van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond zich gister middag tevreden. Met name bleek men dankbaar voor t feit dat 'n klein stukje van tte geconstateerde achterstand ls in gelopen, al vond men niet dat de land. bouw nu staat op het loonpeil dat haar toekomt. Datzelfde geldt volgens de NCAB ten aanzien van de arbeidstijd verkorting. dfe 'oals bekend in de landbouw geleidelijke toepassing vindt, waarbij rekening wordt gehouden met de moeilijke bedrüfstechnische omstan digheden. LUXAFLEX DECORATIEF MODERN VOORDELIG GRATIS PLAATSEN vraag prijsopgaaf. Textielhandel en woninginrichting W. J. ZIRKZEE LEIDERDORP Dagje uit De Hervormde vrouwendienst van Lei derdorp heeft gisteren een tachtigtal be jaarden een prettig uitstapje bezorgd. Met een salonboot heeft men de gehele dag op het water doorgebracht Het was er dan ook weer naar; beter had men het niet kunnen treffen. De tocht ging naar Leidschendam, Delft en Rotterdam en vervolgens naar Alphen aan den Rijn waar in het restaurant van het vogelpark de avondmaaltijd werd gebruikt Ook on derweg heeft het de deelnemers aan niets ontbroken. Zuster Hoogvliet die elk jaar meegaat om bij mogelijke ongevallen te kunnen helpen, heeft er een vakantiedag van kunnen maken, want van haar diensten behoefde gelukkig geen gebruik te wor den gemaakt Een Haagse Apparatenfabriek is erir geslaagd een bijzonder listig, onzicht baar beveiligingssysteem voor kunst schatten in musea, kerken enz. te con strueren. Ieder voorwerp, dat beveiligd moet worden, wordt voorzien van eer dunne metaalfolie aan de achter- of on derkant. Deze folie rust op of tegen on zichtbaar aangebrachte metaalstrook- contacten. waardoor in feite een con densator wordt gevormd. Al deze con densatoren zijn onderling verbonden tot vaste kring, waaraan wisselspan- met vaste frekwentie en amplitu de wordt toegevoerd. Wordt nu een der beveiligde voorwer pen weggenomen, dan verdwijnt dus ccr condensator uit de vaste kring, die daar door „ontstemd" wordt. Van deze „ont stemming" wordt blijk gegeven door het overgaan van een alarmsignaal, even tueel gepaard aan andere voorzieningen. De Haagse fabriek (Hardo Signaal- bouw N.V.) heeft octrooi op deze ding gevraagd. Verbond Nederlandse werkgevers: HE Van ónze soc.-economische redaktiO 'ET Verbond van Nederlandse werk- is. blijkens zjjn gisteren verschenen jaarverslag over 1962. van oordeel dat de economische planning door de overheid (in de zin van een verkenning der toekomstmogelijkheden) uitbreiding behoeft. Een stelselmatige ontwikkeling van meerjarige plannen naast de jaarplannen is volgens het verbond noodzakelijk, zowel ten behoe ve van het structurele beleid zelf als ter informatie van het industriële be drijfsleven. Een planning in deze zin zou zeer ten goede kunnen komen aan de zo nood zakelijke selectie voor de samenstelling van het toekomstige industriële produk- tiepakket. Het verbond is voorts van mening, dat uiterlijk medio 1963 moet worden vastgesteld of een nieuwe sti mulans aan het investeren zal moeten worden gegeven, omdat het volgens het Centraal Planbureau zeer goed denk baar ls dat de verminderde neiging tot investeren zich in 1964 versterkt zal voortzetten. Wil men zulk een deflatie- proces voorkomen, dan zullen daarop gerichte maatregelen tijdig dienen worden genomen, omdat vrijwel alle maatregelen van deze aard slechts met vertraging effect blijken te hebben. Als voorwaarden voor verdere economische groei neemt het verbond o.m.: sterke uitbreiding van economische en techni sche research; samenwerking of sa mengaan van ondernemingen; ruime reserveringsmogelijkhcid; handhaving van kosten- en prijsbewaking, waarbij bedacht moet worden dat van een strin gente prijspolitiek een averechtse wer king kan uitgaan, evenals van een krampachtige loonpolitiek: produktivi- teitsbevorderende maatregelen; weg werking achterstand in wegenstelsel; brengen van onderwijsvoorzieningen op het niveau van een modern industrie land: oplossing woningschaarste o.m. door sanering van het hurenprobleem. EEN STERK STAALTJE LANGE ZOMER PANTALONS voor heren OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ Winkel aan Hoogmadeseweg In het timmerbedrijf van de heer L. de Witt werd gisteravond een receptie ge houden ter gelegenheid van de opening 1 een tot winkel verbouwd woonhuis 1 de Hoogmadeseweg. Wij hadden indruk, dat er een bloemenzaak geopend, zoveel bloemstukken mocht de heer De Witt van zakenrelaties en v den ontvangen. De nieuwe zaak maakt een zeer verzorgde indruk. Ieder die iets wil presteren in deze doe-het-zelf-tijd kan hier te kust en te keur terecht. Ook burgemeester Gallas kwam de familie zijn gelukwensen aanbieden. Vanmorgen de winkel voor het publiek geopend Uit voorlopige cijfers van het CB.S blijkt, dat het totaal aantal studenten de Nederlandse universiteiten en hogescholen is toegenomen van 43.700 april 1962 tot 47.000 in april 1963 (stij ging 8 pet.). Het aantal eerstejaarsstudenten steeg in het genoemde tijdvak van 8.120 tot 8.670 (7 pet.). De belangstelling nam vooral toe in de sociale en politieke wetenschappen, de psychologie, de geneeskunde, do diergeneeskunde, de godgeleerdheid, de rechtsgeleerdheid en de letteren (in het bijzonder voor Engels en Duits). Wéinig verandering gaven o.m. de studie in de wis-, natuur- en scheikunde de technische wetenschappen te Alleen bij de studie in de geschie denis daalde het aantal eerstejaars. Zomeruitverkoop niet vervroegen De commissie van overleg van mid denstandsvakcentrales twijfelt er ernstig aan of het gewenst is de begindatum van de zomeruitverkoop te vervroegen, zoals enkele kamers van koophandel hebben gedaan, in navolging van het besluit van de kamer van koophandel en fabrieken voor oostelijk Noord-Brabant te Eindho ven. Die kamer heeft, zoals bekend is, met het oog op vakantietijdvakken van industrieën in Eindhoven de begindatum van de zomeruitverkoop. die door het hoofdbedrijfschap detailhandel was vast gesteld op 18 juli, vervroegd tot 11 juli. De commissie van overleg van mid denstandsvakcentrales (Christelijke mid„ denstandsbond, Koninklijke Nederlandse middenstandsbond en Nederlandse rooms- katholieke middenstandsbond) is voor standster van handhaving van zo groot mogelijk uniformiteit wat de begindatum van de uitverkoop betreft HOE •rland S Lonfslone Beekbergen 6 vqCasabt n B CALAMARES 5 W Ci.rinto HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 MIDZA CongokustS O Kp F s vniwc ORANJESTAD 5 ZW f, fS'FoiS 1 ssrns Tweede lijst ^Terachel lVnfA> f&SST* S COMMANDER 8 EEK,! Hnndfon Mn'""nnvv "vüïvlsbi Shelpu Ijk 6 p Aden Shletloyd 6 Am»

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9