mk Raad Hazerswoude herdenkt burgemeester A. Smit Haringtreilers mogen nu 175 kantjes aanvoeren Jeugdschaak in Nabij Alphen Domineeszoon Noordwijk doctor in Amsterdam mm Wr' NIEUWE LEIDSE COURANT v 9 DONDERDAG 6 JUNI 19(4 VANAVOND om half acht komt de gemeenteraad van Hazerswoude in spoedeisende vergadering bijeen ter gelegenheid van het overlijden van burgemeester Smit. Zoals wij gisteren nog konden berichten, overleed de burgemeester in het academisch ziekenhuis te Leiden na een longopera tie te hebben ondergaan. Met hem is een energiek en tevens beminnelijk man heengegaan, die in de vier jaar dat hij aan het hoofd van de gemeente Hazerswoude mocht staan een grote activiteit heeft ontplooid. Hij is zijn lijfspreuk trouw gebleven: Trekt u niet aan wat ieder zegt, maar doet wat billijk is en recht. 'te betreuren, dat hij niet langer dan De heer Smit is in 1899 te Zwijndrecht geboren. Hij was werkzaam op de secre tarie van Hendrik-Ido-Ambacht en te Sprang-Capelle. In laatstgenoemde ge meente werd hij na de bevrijding burge meester. Deze benoeming heeft mogelijk verband gehouden met zijn houding de oorlogsjaren toen hij onder de v zetsnaam Jan een belangrijke figuur bij het onderhouden van de zogenaamde ipUotenlijn, die geallieerde piloten die hier waren terechtgekomen naar Enge land terugbracht. Ook konden door zijn toedoen vele Joodse landgenoten onder duiken. Mooie gemeente Burgemeester Smit heeft bijna 25 jaar ,met veel genoegen in Sprang-Capelle ge werkt. Hij ambieerde het burgemeester schap van Hazerswoude, omdat hij in de provincie Zuid-Holland was geboren en het grootste deel van zijn leven in dit dynamische deel van ons land door bracht, zoals hij op 8 augustus 1959 in zijn installatietoespraak zei. „Er is vreug de in mijn hart door deze benoeming en het is voor mij een grote voldoening mijn werkkracht in de resterende jaren van mijn burgemeesterschap in deze mooie gemeente te mogen gaan besteden", zo merkte hij toen tevens op. Burgemeester Smit was bij zijn installatie 59 jaar en in een gesprek, dat wij een paar jaar later met hem hadden, vertrouwde hij ons toe het Dodelijke val arbeider Steiger deugde niet 4 maanden geëist tegen aannemer De 54-jarige aannemer E. P. uit Bruns- sum heeft voor de Maastrichtse Recht bank dezer dagen vier maanden gevange nisstraf tegen zich horen eisen. Hij zou verantwoordelijk zijn voor de dodelijke val van de 17-jarige arbeider M. J. En gels. Deze kwam 23 november 1961 om het leven, toen de steiger, waarop hij werk te in elkaar zakte en 38 meter viel. De aannemer was gedagvaard, omdat de steiger ondoelmatig en onoordeelkun dig zou zijn geconstrueerd op het dak an een ketelhuis van de Staatsmijnen. De officier van justitie was overigens an mening, dat met in het gebreke blij- en van de aannemer de verantwoorde lijkheid van de betrokken instanties van de Staatsmijnen niet was opgeheven. De verdediger van de aannemer ging nog verder en stelde de Staatsmijnen in de eerste plaats verantwoordelijk voor de naleving van de veiligheidsvoorschriften KATWIJK AAN ZEE Autotochtje De elf meisjes van de gemeentelijke werkplaats aan de Noordstraat hebben onder leiding van de heer L. van der Snoek en de maatschappelijke werkster Th Jordens een autotochtje gemaakt. Het ging via Heemstede en Haarlemmer neer naar Loosdrecht Daar werd op de Slassen gevaren. Hierna werd de tocht 'oortgezet naar Oud-Valkenveen In de speeltuin vermaakten de meisjes zich kostelijk. De terugtocht werd gemaakt r Muiden. Welpen en kabouters kampeerden iters de Pinksterdagen doorgebracht een kampeerboerderij bij Laren. Zater dagochtend vertrokken zij per autobus ïn dinsdagavond kwamen zij weer in Katwijk terug waar vele ouders de kin deren stonden op te wachten. ALPHEN AAN DEN RIJN Politie-volleybaldag Gisteren is het op het terrein van de voetbalvereniging .Alphen" de jaarlijkse wlitie-volleybaldag gehouden, waaraan kaalf teams deelnamen. De ploeg uit Voorburg werd eerste. De verdere uit- flag is: 2. Amsterdam: 3. Den Haag; 4. Eindhoven; 5. Tilburg: 6. Utrecht; 7. Rijkspolitie; 8. Alphen; 9. Soest; 10. ïsarn: 11. Bussum; 12. Rotterdam. Burgemeester Z. Bruins Slot reikte de Rijzen uit en wees op nog een ander Iportgebeuren in Aflphen: De Laura-rij- tielvierdaagse. Bejaardenuitstapje Volgende wee kwoensdag maken onge- pcr 500 Alphense bejaarden per auto- jus hun jaarlijks uitstapje. Via Hilver- ium, waar koffie wordt gedronken, gaat Ie tocht naar Ouwehands Dierenpark, Paar de verdere dag wordt doorgebracht Ir. waar ook wordt gedineerd. Het heeft niet eens zo mogen zijn. Reeds twee jaar eerder werd hij weggenomen. Burgemeester Smit heeft zich erg in gespannen voor de woningbouw, de ont sluiting van het Rietveld, de aanleg van een zwefnbad en de bouw van een ge meentehuis aan de Rijndijk. Veel van wat hij zich voorgenomen had te realiseren, is ook werkelijk tot stand gekomen, de korte tijd die hem was toegemeten ten spijt. Het stoffelijk hulsel van de bur gemeester wordt zaterdagmiddag -om half vier ter ruste gelegd op de al- tot zijn 65ste jaar burgervader van Hazerswoude zou kunnen blijven. gemene begraafplaats te Hazerswou de nadat in de hervormde kerk een rouwdienst zal zijn gehouden. Deze rouwdienst begint om twee uur. Na afloop van de begrafenis zal men in het hervormd verenigingsgebouw de familie Smit kunnen condoleren. Gegevens volkstelling Hazerswoude telde op 31 mei 1960 in totaal 2638 inwoners 1307 manne: 1331 vrouwen, zo blijkt uit de gegevens van de toen gehouden volkstelling. De verdeling naar kerkelijke gezindte was als volgt: R.K. 815 m., 818 vr.; Hervormd /I Dr.; Geref. 114 m., 93 vr.; andere 7 en 10; geen 25 en 19. In de landbouw waren werkzaam 290 mannen 1 vrouw; bij de nijverheid 201 m. en vr. en in de sector handel en verkeer m. en 45 vr. Buiten de woongemeen- te werkten 637 mannen en 220 vrouwen. Er waren 606 woningen, waarvan 410 1946 waren gebouwd en 190 na dat jaar; 6 huizen stonden leeg. De verdeling naar onderwijsniveau in de beroepsbevolking was als volgt: lager 1228 m. en 255 vr.: ulo 496 m. en middelbaar, semi-hoger en ho ger S 21 A Bedrijfsvoetbal Gisteravond werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen het elftal van de firma Jac. van- Aalst en dat van de fir ma W. Slootweg. E. van Soest bracht de stand voor Van Aalst op 10. Nog de rust kwam Slootweg tot 12 met welke stand de wedstrijd ook werd geëindigd. De beker blijft hierdoor het bezit van Slootweg. LEIMUIDEIS Gegevens volkstelling Uit de cijfers van de op 31 mei 1960 gehouden volkstelling blijkt onder r dat Leimuiden op dat tijdstip 1498 i nelijke inwoners telde en 1434 vro lijke. De verdeling naar kerkelijke ge zindte was als volgt: R.K. 887 m., vr.; Hervormd 289 m., 257 vr.; Geref. 264 m., 290 vr.; andere kerkelijke gezindte 16 m., 17 vr.; geen 42 m., 35 vr. In de sector landbouw en visserij ren werkzaam 259 mannen en 3 v wen; nijverheid: 314 m., 42 vr.; handel en verkeer 196 m., 28 vr. Lager onder wijs hadden 329 mannen en 90 vrouwen van de totale beroepsbevolking geno ten, ulo 147 mannen en 28 vrouwen en middelbaar, semi-hoger en hoger onder wijs 27 mannen en 5 vrouwen. Van het totale aantal huizen (398) da teerden 238 woningen van voor 1946 en ;rvan werden na dat jaar gebouwd, voor een lange wandeling deze ROBIMSOM C vC-- met hel zachlverende roetbed maten £9/48 v.a. 14.95 De viskisten van het Staatsvissersha- venbedrijf in Umuiden zullen binnenkort op revolutionaire wijze worden schoonge- maakt. Elke dag opereren de halknech ten met zware waterslangen over de nek in het uitgebreide hallencomplex Dit is een tijdrovend werkje. Het Staatsvissers- havenbedrijf heeft nu een schoonmaak- madhine van Duitse origine aangeschaft die in staat moet zijn per uur 800 kisten te verwerken. De halspuiters hebben niets anders meer te doen dan de kisten op een lopende band plaatsen. Niet slecht De IJM 26 's-Gravenhage meldde van 57 NB af een dagvangst van 75 kantjes haring. Ook de de KW 159 Marian Ellen nit deze contreien aardige trekjes door. Met Ingang van vrijdag mogen de haringtreilers 175 kantjes aanvoeren Dit is voor verschillende schepen aanleiding geweest langer op zee te blijven. Thans mag men per schip maar 100 kantjes aaa- De IJM 28 Amsterdam heeft zijn tweede reis naar de Noorse Noordkaap geëindigd. Het schip is met 1200 kisten In de ruimen, waarvan 375 kisten schel vis, 200 kisten koolvis, 225 kisten kabel jauw en gul en 400 kisten vis op weg naar huis. Het is de bedoeling aan de tjmuider vrijdagmarkt te verschijnen. De IJM 35 Post Boy die ook achter de haring aanzit, had pech. Tijdens een van de trekken verspeelde men een ach- terstuk van het net. Van het kotterfroni kwamen meldingen binnen van trekken van '20-30 kilo tong en 10-16 mandeD schol en andere vis Wat er waa In IJmuiden zorgden 14 vaartuigen 'n kwaliteits-sandaal? dan deze ROBINSON ttdeahnehtmemtê voetbedi van 1310 kisten, v van 80 kisten schelvis, 140 wijting, 7'J gul en kabeljauw, 5 koolvis, 250 haring, 300 kl k. haring, 50 makreel. 310 schol. 16 tarbot, 100 diversen, 240 st. stijve kabeljauw en 7000 kilo tong. In IJimuiden lag vandaag onder i aan de markt de KW 39 Wilhelmina Johanna, met 600 kisten. In Scheveningen werden aangevoerd 70 kisten schelvis, 120 wijting, 80 gul en kabeljauw, 40 haring, 4 makreel. 70 sohol, 100 kilo tong en 1300 kantjes haring. Arbeidsvoorwaarden Besprekingen tussen de Redersvereni ging voor de Nederlandse Zeevisserij en de werknemersorganisaties hebben ge leid tot een aanital wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden voor de haringdrijf- netvisserij en de haringtreilers. Dez» wijzigingen worden geacht op 22 april te zijn ingegaan De vakbonden zullen d< resultaten van de besprekingen aan hun leden voorleggen. Daarna gaan ze voor goedkeuring naar de Stichting van de Arbeid De werknemersorganisaties hebben bij de onderhandelingen als leidraad geno men de richtlijnen voor de loonontwik keling die de regering in overleg met de Stichting van de Arbeid heeft vast gesteld. Hierin wordt een loonstijging van 2.7 percent voor 1963 aanvaardbaar genoemd. Al jaren zijn onderhandelingen gaande over het graailoon. Er is nu bepaald dal gedurende vier weken, voorafgaande aan het begin van de teelt, en gedurende hei afsnijden, niet het schuur- maar het garantieloon zal worden betaald. Voor op zee doorgebrachte erkende christelijke feestdagen zal een compen satie worden betaald Ook de uitkerings duur voor het ziekengeld werd verbeterd Thans is de duur 52 weken; in de regeling wordt dit aantal tot 156 verhoogd Voor de toegevoegde 104 weken zullen de ui keringsbepalingen van de ziektewet wo den gehanteerd. Ook de voedingslijst onderging enige verbeteringen. Over één ding kon het nog niet eens worden namelijk de verstrekking van fruit. ALPHEN AAN DEN RIJN Avondvierdaagse met 760 deelnemers Na de goed geslaagde wandeltochten in het Pinksterweekelnd bleek er gister avond ook al weer veel belangstelling te bestaan voor de Avondvierdaagse. Niet minder dan 760 deelnemers kon de ijve rige organisator, de heer Woordes, note ren. Vorig jaar kwam men iets over de achthonderd. Maar om organisatorische redenen had de leiding besloten ditmaal geen inschrij ving meer toe te staan op de starttijd. Het was ideaal weer en overal in de groepen werd flink gezongen. Er waren 28 groepen van minstens tien personen. Van buiten Alphen: N.A.S., Leimuiden: Vios. Boskoop: Vlug en Kwiek, Hazerswoude; Steeds Vooruit, Aarlanderveen: de Alphense wandel- sportverenigingen; de Chr. gymnastiek vereniging D.O.S.; de R.K. gymnastiek vereniging Wilskracht; Groen van Prin- stererschool, Da Costaschool, Sempre Avanti van de Martha-Stichting enz. Het is de zesde maal, dat deze Avond vierdaagse waarvoor de start bij het IJs- clubgebouw is. wordt gehouden. Zestien deelnemers zijn steeds van de partij ge weest; 25 liepen voor de vijfde, 51 voor de vierde, 97 voor de derde. 199 voor de tweede en 364 voor de eerste maaL Na de start ging het ditmaal eerst door verschillende straten van Alphen-West, j toen via Wilhelminalaan, Julianastraat. Pieter Doelmanstraat, straten in Oost, Raadhuisstraat, Westkanaalweg, Aarkade en Julianabrug weer naar het IJsclubge- bouw. Op deze eerste avond was er nog weinig sprake van voeteuvels. Heden avond wandelt men via Gouwsluis, Riet- veldsepad, Bedelaarsbosjes, langs de Gouwe weer op huis aan. Promotie van R. N. J. Cupédo ANMIDDAG promoveerde de heer R. N. J. Cupédo uit Noordwijk aan Zee aan de universiteit van Amsterdam tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „Het tecto-cerebellaire systeem van de albino rat. Een experimenteel neuro-anatomisch onderzoek en een interpretatie van zijn functionele betekenis". Promotor was prof. dr. J. Ariëns Kappers. De dissertatie, die werd bewerkt in het anatomisch-embryologisch labora torium van de rijksuniversiteit te Groningen, betekent werkelijk een ge wichtige bijdrage tot de medische wetenschap. De resultaten van het on derzoek van dr. Cupédo zijn zo verrassend, dat tal van deskundigen aan vankelijk gewoonweg waren overrompeld. Voordat het proefschrift keurig verzorgd en voorzien van tal van tekeningen en foto's in druk verscheen, is in de kleine kring van specialisten op dit terrein dan ook hartig over het aan het licht gekomene gediscussieerd. Het is moeilijk voor niet-medici dieper op deze gespecialiseerde studie in te gaan. Aanleiding tot het onderzoek naar het bestaan van een teoto-cerebelladre verbinding bij de rat, was het feit, dat geen algemene zekerheid heerst over de aanwezigheid van dit systeem bij alle Vertebrata, evenmin als over de eigen lijke plaats van oorsprong en eindiging van het systeem en de verloopsrichting, terwijl bovendien niet unaniem een trac- tus tecto-cerebellaris bij Rodentia kon worden vastgesteld. Voor het onderzoek werd gebruik ge maakt van 16 reeds ter beschikking staande scricn van normale rattenherse- door middel van elektrocoagulatie langs stereotactisohe weg laesies waren aan gebracht, voornamelijk eenzijdig, in het tectum mesencefala. Conclusie Dr. Cupédo blijkt tot de conclusie te zijn gekomen, dat het tecto-cerebellar systeem in de hersenen van de rat een sdhakel is in een vestibulair circuit, dat verloopt over de nuclei vestibulares, ten minste de corpora quadrigemina poste- riora en het palaeocerebellum Het lijkt waarschijnlijk, dat dit circuit vooral door middel van het vestibulo-spinale systeem invloed op de motorische voor- hoorncellen kan uitoefenen. De jonge doctor (hq is pas 26 jaar) beschouwt het systeem als een fylo genetische rest van een systeem bU lagere Vertebrata aanwezig, waar het unaniem wordt gezien als een sys teem, dat functioneert ten dienste van de handhaving van de lichaamsstand. De vezels die ontspringen uit de voor ste colüculi geleiden mogelijk eveneens impulsen van vestibulaire aard, die deze structuren bereiken via de lemniscus lateralis. Meer waarschijnlijk is het ech ter, dat zij optische impulsen geleiden ter informatie van de cerebellaire gebie, den met name van de flocculus en de pyramus, die de tonus van oogspieren beïnvloeden. Postoperatief was een overwegend homolaferale afwezigheid van de pinna- uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop J>- reflex opvallend. Dit is in overeenstem ming met de ervaringen van enige au teurs. maar in tegenstelling tot de erva ringen van anderen, die een contro- laterale afwezigheid van deze reflex constateerden. Dr. Cupédo gaat op de desbetreffende problematiek uitvoerig in Aan de dissertatie zijn tien stellingen toegevoegd. Eén ervan kan door een ieder worden begrepen: De consumptie van Rocquefort-kaas is niet zonder ge vaar voor de gezondheid. Onder auspiciën van de Leidsche Schaakbond is gisteren in gebouw Na bij" te Alphen aan den Rijn door de Alphense Schaakclub een jeugdschaak toernooi gehouden. Het stond onder leiding van de heer N. E. Plantfeber, bestuurslid van de Leidsche Schaakbond, die ook de prij zen uitreikte, en de heer J. van Harten, bestuurslid van de Alphense Schaakclub. Er werden zeven groepen gevormd: voor elke groep waren twee prijzen, terwijl nog een extra prijs kon worden uitgereikt voor de meeste overwinnin gen. De uitslag is als volgt; In groep 1 werd H. Plantfeber 1ste en A. Booij 2de; groep 2: 1ste J. J. Verbree, 2de P. Demoet; groep 3: 1ste W. Rijns burger, 2de H. Ouwerkerk; groep 4: 1ste D. v. d. Helm, 2de H. de Jong na be slissingswedstrijd met K. v. d. Berg (Leiden) en B. Brunt iWoubrugge); groep 5: 1ste J. Rombout (Leiden», 2de J. Odijk; groep 6: 1ste Guus Bergshoeff. 2de B. van den Laar; groep 7; 1ste B. de Vos. 2de W. den Ouden. 3de G J. Bergs hoeff. De extra prijs voor de meeste over- winningen ging naar J. J. Verbree. Ir. M. A. Geuze: Streef naar klein overschot suiker van suiker te blijven streven. Dit is de mening van de voorzitter der Verenigde Coöperatieve Suikerfabrie ken G. A. te Dinteloord. ir. M. A. Geuze, in zijn openingsrede ter gelegenheid van de algemene vergadering der coöperatie te Roozendaal. Redenen voor het hoge en springende suikerprijsniveau aoht de heer Geuze, naast de rol die Cuba in deze kwestie speelt, de verhoging van het V.S.-invoerquotum. het verbranden van 70.000 ton suiker in Australië, de Engelse binnenlandse prijsverhogingen en aller lei dagelijks blijkende importbehoeften. Het ziet er naar uit. tenzij zich onvoor ziene omstandigheden zouden voordoen, dat de huidige situatie van de schaarste meer of minder kan voortduren tot ten minste 1964/65 aldus de heer Geuze. De wereldsuikerconsumptie is van 27.400,000 ton in 1947 toegenomen tot 55.800.000 ton in 1962. Dit betekent een gemiddelde toename per jaar van 2.190.000 ton. Wil men de produktie gelijke tred doen houden met het verbruik, dan zal men er de eerstvolgende t»jd jaarlijks in de we reld 22 fabrieken als Dinteloord of 50 als Zevenbergen bij moeten bouwen, aldus Ir. Geuze. ALPHEN AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het gedeelte Centrum—Gouwsluis EEN BEZORGER Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen bij de heer C. Deelstra. P. Floriszstraat 154 Alphen. Tel. 2339. Een der ontsnapte Zeeuwse broers gearresteerd Een van de twee ontsnapte gebroe ders De K en wel Bram is dezer dagen op Noordbeveland in de om geving van de zeedijk gearresteerd. Zijn broer Theo is nog voortvluchtig. De gebroeders De K., Bram en Theo, waren gelijk met de derde uit het gezin, Frans, in Goes gearresteerd, verdacht van tientallen inbraken in geheel Zee land. Om te voorkomen, dat de broers in contact met elkaar zouden komen, wer den zij niet opgesloten in het huis van bewaring te Middelburg. Theo kreeg on derdak in het politiebureau te Goes, Bram in Kapelle en Frans in Kruinin- gen. De eerste die ontsnapte, was Theo. Hij zag zijn kans schoon, toen hij met zijn bewaker het ziekenhuis in Middel burg verliet, waar hij zich had laten onderzoeken. Bram ging er in de nacht van maandag op dinsdag vandoor, toen men hem toe stond zich in het wachtlokaal te ver frissen, omdat het in zijn cel zo heet BENTHUIZEN Burgerlijke stand ONDERTROUWD: Abraham van der Hoeven, 36 jr, en Gerrigje van Aalst, 32 jaar. ZWAMMERDAM Zaterdag 15 juni tweede „Wordt Kwiek''-mars Zatrdag 15 juni zal Zwammerdam weer in het teken staan van de wandel sport. Het is dan voor de tweede maal dat de W.S.V. „Wordt Kwiek" een wan delmars houdt Er zal over drie afstanden worden ge lopen, te weten 10 km voor 8—11 jaar 15 km voor 12—15 jaar en 20 km voor 16 jaar en ouder. Start vanaf het Herv. Verenigingsgebouw (Kerkplein), tussen twee uur en half drie. De beloning zal bestaan uit een speciaal ontworpen me daille. Groepen ontvangen een groeps- herinnering. De blaren, ontstaan tijdens de tocht, zullen worden geprikt door de E.H.B.O afd. Zw'dam. Dhr. W. Griffioen, leider van de ver eniging, hoopt ditmaal meer tippelaars te ontvangen dan vorig jaar. „Als het weer meewerkt, verwachten we een kleine duizend wandelaars, maar we hebben veel concurrentie te verduren van twee avondvierdaagsen die hier in de omgeving worden gehouden", aldus dhr. Griffioen. KATWIJK Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Katwijk aan Zee werd in mei aan spaargelden inge legd ƒ122.983,08 en uitbetaald ƒ93.244.61 Op het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn werd ingelegd ƒ42.862,51 eu uitbetaald J 62.893,50. WOUBRUGGE Boeren en tuinders op stap De leden van de Christelijke boeren en tuinders, afdeling Woubrugge en om streken, maakten woensdag met hun da mes een gezellig uitstapje per bus. Dit keer ging de tocht via Gouda en Oudewater rraar de Pyramide van Aus- terlitz, waar de koffie werd gebruikt. Via de Utrechtse heuvels ging men naar de Westerbouwing. Het boottochtje over fit Rijn naar Arnhem werd bij het war me weer een ware pleziertocht. Na de lunch buiten Arnhem te hebben gebruikt bezocht men nog het fraaie natuurreser vaat De Hoge Veluwe, waar ook het Jachtslot werd bezocht. De dag werd besloten met een diner in een restaurant te Soesrtdijk. Via Uit hoorn ging het toen weer od huis aan. Been gebroken Op de Boddens Hosangweg geraakte de zesjarige Dicky Uithol woensdagmiddag spelenderwijs onder een scooter, bereden door de Woubruggenaar P. O. Hierbij brak het jeugdige slachtoffertje een been. Na door dokter J. Nooter te zijn behan deld, werd de jongen naar een zieken huis in Leiden vervoerd. Automobiliste over de kop Op de Herenweg, even ten zuiden van de Kruisweg, had woensdagavond een nstlg verkeersongeval plaats, waarbij evrouw J. Th. W. zo ernstig werd ge wond, dat zij in een Haarlems ziekenhuis onmiddellijk moest worden geopereerd. Waarschijnlijk doordat zij tijdens het rijden de veiligheidsriemen van haar auto wilde aangespen, geraakte zij, rij dend in de richting Leimuiden, de macht het stuur kwijt. De vrijwel nieuwe auto sloeg daaihij over de kop en kwam terecht op de parallelweg. Haar dochter- n een vriendinnetje kwamen bij dit cngeval met de schrik vrij. De zwaar beschadigde auto werd later naar een garage in Alphen versleept. TER AAR Nieuwe aardappelen en peulen Aan de coöp. tuinbouwveilin gin Ter Aar werden woensdag de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door de tuinder J. J. v. d. Berg Jz te Ter Aar. Ze wer den gekocht door de groentehandel Sj. van Seumeren uit Badhoevedorp voor de prijs van 103 cent per kg. De eerste nieuwe aardappelen werden vorig jaar aangevoerd op 18 juni. Als bijzonderheid willen we vermelden, dat vandaag ook de eerste peulen van koude grond werden aangevoerd, on danks de langdurige winter cn het koude stugge voorjaar. Ze werden aange voerd door G. v. d. Hoorn Jzn. te Ter tar en werden verkocht voor 4,40 per g. Vorig jaar verschenen de eerste pcul- ies van de natuur op 13 juni ter veiling. Chr. school Bij het bestuur van de school voor Christelijk Volksonderwijs is bericht bin nengekomen van de staatssecretaris, dat de bouw van een nieuwe lagere school op de urgentielijst is geplaatst. Dat ls weer een grote stap in de goede richting. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad komt vrijdagavond om half 9 bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Aanvulling algemene politieverorde ning; voorstel tot het voeren van een rechtsgeding; vaststelling vergoeding bij zondere lagere scholen en kleuterscho len; verordening heffing baatbelasting; reconstructie van de Ringdijk; verlenging Hertog van Beijerenstraat; krediet aan schaffing meubilair; beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een brug en aanleg van straten in uitbreidingsplan Aardam II; krediet straatverlichting Kor- teraar en subsieaanvragen. ZWAMMERDAM Nederlaagtoernooi Zoals we vorige week reeds meldden zal de voetbalvereniging Zwammerdam ter gelegenheid van haar derde lustrum een groot afvaltoernooi houden. Het toer nooi begint met de wedstrijd Zwammer dam 3Nieuwkoop 3 op maandag 10 juni. Op zaterdagen en doordeweek wor den tot en met 28 augustus wedstrijden gespeeld. Deelnemende verenigingen Jo- dan Boys, Nicolaas Boys, Be Fair, ARC, WDS, Boskoop, Rijnstreek en Waddinx- KOUDEKERK A. D. RIJN Burgerlijke stand Geboren: Neeltje. dr van Lykele Smits en Anna Sara Rademaker: Martina Ma ria, dr van Petrus Cornelis Captein en Cornelia Jacoba Maria van Wijk. Gehuwd: Gerrit Lekx, 33 jr, en Wil helmina Lamberta Alida Goedhart, 22 ja

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9