Rotterdam ontving 1500 turners van KNCGV Kuypers schaakkampioen Goede prestaties op R'damse Nenytobaan Schamen Oostduitsers zich voor de muur? KNZB gaat jubileum (75 jr.) groots vieren vgUlEyBAL- Leidse wielerprestaties in het Pinksterweekeinde NIEUWE LEIDSE COURANT 13 DINSDAG 4 JUNI 1963 In Rotterdam hebben nijvere gymnasten het oranje- blauw van het Kon. Ned Chr. Gymnastiekverbond rondgedragen. Jongens en meisjes, leden van 43 vereni gingen 1500 in getal hebben op de jaarlijkse toog- fdag van het Zuidergewest 's werelds grootste haven stad aangedaan. Een minder roezige stad dan anders weliswaar, maar rondom de Energiehal heeft het van acht uur in de morgen tot vijf uur in de namiddag ge gonsd van de bedrijvigheid. De toogdag van dit KNCGV-gewest keerde Tweede Pinksterdag 1963 voor het eerst sedert de oorlog weer naar de Maasstad terug. Mensen als burgemeester mr. G. E. van Walsum, dr. J. Bosma, voorzitter van de Raad van Lichamelijke Opvoeding, juichten dit van ganser harte toe. Het kleurige visitekaartje van het KNCGV werd tijdens een mars door een gedeelte van Rotterdam gepresenteerd. Voor vele jongens en meisjes was het gisteren vroeg dag. Verenigingen als Oranje Nassau (Vlisslngen), Rust Roest (Eindhoven) en CSVT (Treebeek) moes- ten reeds om vijf uur vertrekken wilden zij op tijd aanwezig zijn voor de wed strijden, die in de ochtenduren op het programma stonden. Voor de anderen begon Tweede Pinksterdag wat later, maar toch even verwachtingsvol. Zij hebben alle de weg gevonden naar de grote sporthal, waar zij naar hun beste vermogen hebben gewerkt aan de diver se toestellen De organisatie was in handen van de Turnkring Rotterdam en Omstreken. In goede handen, naar uit het verdere ver loop van de dag bleek. Weinig Rotterdammers DIO (Den Haag), Animo (Kethel). Longo (Breda) Advendo (Den Haag) Oranje Nassau (Den Haag), Hercules (Scheveningen)Die Haghe (Den Haag). Rust Roest (Eindhoven) en Gorcum pa radeerden met hun drumbands door Rot terdams straten, gelegen ln de onmiddel lijke nabijheid van de sporthal. De ove rige deelnemers en deelneemsters, die des ochtends aan de wedstrijden hadden deelgenomen sloten zich bij hen aan. Het wedstrijdparcours was uitgezet over een drietal straten: Rivierstraat- Callandstraat-JParkstraat. Bepaald te leurstellend was de deelneming van Rot terdamse verenigingen. De Maasstad heeft niet aan de verwachtingen voldaan Bondsvoorzitter A. den Boeft heeft zijn mening hieromtrent niet onder stoelen of banken gestoken. ,Een provincieplaatsje voldoet veel beter", zei hij. „Daar vlagt men, daar leeft men mee met een dergelijke grootscheepse manifestatie. Gorcum. vorig jaar, was een goed voorbeeld. Daar was publiek. Nu moesten wij het met mensen uit eigen kring doen. De heer De Boeft betreurde het, dat de Rotterdamse jongens en meisjes zo weinig interesse aan de dag hebben gelegd voor de toogdag in hun eigen Water poloprogramma L.Z.C.-DE ZIJL HOOFDSCHOTEL De hoofdschotel van het waterpolo- programma van de KNZB voor zo ver het de zeventallen uit Leiden en omgeving betreft is ongetwijfeld de derby tussen de oude rivalen De Zijl en LZC, vrijdagavond in Poelmeer. Ook de Sleutelstad staat geen gemak kelijke wedstrijd te wachten. In „De Zijl" moeten de Leidenaars het opne men tegen het stoere De Gouwe uit Waddinxveen. Het treffen tussen LZC en De Zijl zal waarschijnlijk weer één van die wed strijden worden, waarin van alles moge lijk is. De Leidse Zwemclub heeft na de grote 50 zege in de (Leidse) winter competitie de beste papieren, maar die had het verleden jaar ook. toen beide ontmoetingen onbeslist eindigden. De Sleutelstad ontvangt, eveneens vrijdagavond, De Gouwe. Vorig jaar won nen de Leidenaars na een bikkelhard ge vecht met 30. Maar of dit ook nu weer het geval zal zijn? Een gelijkspel tegen „nood-kampioen '62" ligt het meest in de lijn der verwachtingen. Programma Dinsdag: Shell (R) 1—LWV 1 (h). Donderdag: ZIOS 1—LZC 1 (d); De Zijl 1—Boskoop 1 (d): De Zijl 2—GZC 3 (h); Pinquins 1—AZC Alphen 1 (h); SNA 2—LZC 2 (h); AZC Alphen 2—ZIAN 5 (h). Vrijdag: LZC 1—De Zijl 1 (h); De Sleu telstad 1—De Gouwe 1 (h). De wedstrijden van de kring Gouwe Rijnstreek die voor deze week op het programma staan zijn: Dinsdag: LGB 1Boskoop 1 (h). Woensdag: LWV 1—AZC Alphen 1 (d): LWV 2—LZC 4 (h). Donderdag: AZC Alphen aDKD a (m); AZC Alphen aLZC b (j); De Gouwe 4LZC 3 (h). Vrijdag: OZV 3AZC Alphen 3 (h); De Sleutelstad 3LZC 4 (h); De Sleutel stad 2—De Gouwe 2 (d); LZC 3—LGB 1 (h). Zaterdag: DKD 1De Gouwe 4 (h). stad. „Zij willen er op uit. Zij willen een uitje. Ze zitten al zo lang in die stad. Begrijpelijk." Nee voor het vol gende jaar zag de voorzitter van het KNCGV de provincie weer als een welkome gastvrouw. Demonstratie gewest, de heer H. H. J. van Lummel pas terug uit Parijs alle aanwezigen, onder wie afgevaardigden van de Ned, Chr. Sportunie en Rotterdamse Chr. Sportfederatie, officieel welkom. Hij deed dat niet lang, want tientallen meis jes van de kring Den Haag stonden te popelen zich voor te stellen met een rit mische knotsoefening Met veel elan werden de demonstraties, uitgevoerd onder supervisie van technische leider P. M. van Dijk, afgewerkt: kastspringen door de jongen van de kring Brabant- Zeeland, een ritmische oefening door de aspirant-dames van de kring Rotterdam, toestelturnen door selectieploegen da mes van het gewest (ringen, hoogbrug en evenwichtsbalk), knotsoefening door dames van de gezamenlijke kringen Bra bant en Zeeland, tafelspringen door de heren van K. en V.-Rotterdam en tot slot een ritmische oefening door de meis jes van Advendo-Den Haag. Aan boord van de Erasmus vormde zich tegen half zes een KNCGV-vrien- denkring. Jongelui met hun leiders en leidsters, gewestelijk bestuurs- en com missieleden maakten een rondvaart door de havens als sluitstuk van een sportle- Op DES'toernooi in Zeist SVL handbalde drie prijzen bij elkaar Handballend SVL heeft in het door DES uit Zeist georganiseerde „monster- tournooi" drie tweede prijzen voor zich opgeëist. Het eerste herenteam twee van de drie wedstrijden. „Rhenen" bevocht SVL een 12—6 zege waarna het Haarlemse Achilles met 2—1 door de Leidenaars werd verslagen. AAV (Amersfoort) hield SVL van de eerste prijs af, door na een aantrekkelijke wedstrijd met 86 de meerdere va Leidse rood-wibten te blijven. De SVL-dames wisten van de drie wedstrijden er slechts één in winst om te zetten. De junioren en de heren- serves brachten het er beter af. Beiden wonnen twee en verloren één ontmoe ting, wat voldoende was voor een twee de prijs. Zeilen De uitslagen van de zaterdag op het Veerse meer gehouden internatio nale zeilwedstrijden luiden: Finnjollen 1. Finnig (Maarse) 2. De Spurt (Wayboer) 3. Ingo (Vries); F D klasse 1. Harukaze (Buffet, Frankrijk) 2. Duistergast (Schoo- neveldt) 3. Mephisto (Kaemmerer, Duits land). Zaterdagmiddag heeft DOS op de Ne- iiyto-slntelbaan in Rotterdam zjjn jaar lijkse Invitatiewedstrijden gehouden. On danks de harde, hinderlijke wind werden toch nog verscheidene goede prestaties geleveid. Sprint driekamp dames: 80 m: 1 Cruiming (Celebes) 10,1, 2. T. v. d. Zwaard (Sagitta) 10.3, 3. L. Boele (DCV) 10,3, 4 Ort (Atmodes) 10,5. 00 m. 1. Cruiming 12,8, 2. Ort 12,9, 3. d. Zwaard 13,—, 4. Boele 13,1. 00 m.: 1. v. d. Zwaard 24,8, 2. Cruim'ng 1, 3. Ort 25,8. Totaal: 1. v. d. Zwaard 48,1, 2. Cruiming 48,3, 3. Ort 49,2 4. Bo. U. Sprint tweekamp heren: 100 m. Bos (V en L), 11,3, 2. Smit (AVG) '26) 11,4, Vos (PSV- 11,5, 4 De Jong lALC: 11 !00 m: 1. Smit 22,3, 2. De Jong 22,6, Bos 22,6, 4. Vos 23,—. Totaal: 1. Smit 33,7, 2. Bos 33,9, 3. De Jong 34,2, 4. Vos 34,5. Zwembad in Delft geopend De burgemeester van Delft, de heer D. de Loor, heeft zaterdag in aanwezigheid van vele genodigden onder wie zeer veel jongeren het nieuwe zwembad van Delft geopend, dat de eerste realisering Is ii het Delftse recreatiegebied „De Delftse Hout". De totale oppervlak van het bad be draagt drie en een halve hectare, waar- bijna twee hectare als zomer- weide is ingericht. De vier bassins be slaan tezamen een oppervlakte van 330( vierkante meter. Het diepe bassin is 2J bij 50 meter. In dit bad, dat voldoet aan de wedstrijd- maten, kunnen zes banen voor wedstrijden worden uitgezet. Het hoofdgebouw het complex heeft een dakterras var vierkante meter. Van dit terras heeft uitzicht over het terrein en het ringende recrèatiegebied, waarin voo toekomst onder andere een zeil- en kano vijver, een kunstmatig strand en een derboerderij zijn geprojecteerd. De president van het Oostduitse Olym pische Comité, Heinz Schoebel, heeft zich uitgesproken tegen Olympische Spelen in 1968 in Berlijn, zoals dit van Westduit- se z(jde is voorgesteld. In een telefoon gesprek met de Amerikaan Avery Brun- dage, de president van het Int. Olympisch Comité, heeft Schoebel zijn afwijzend standpunt gemotiveerd. Brundage is ech ter nog bereid tot een gesprek met Schoe bel, die echter voor een dergelijk ge sprek geen officiële uitnodiging zal ont vangen. De kanselier van het IOC, Otto Meyer, heeft zijn spijt erover uitgedrukt, dat Schoebel de kandidatuur van Berlijn voor de Olympische Zomerspelen 1968 „cate gorisch" heeft afgewezen. „Het is jam mer, dat de verantwoordelijke leiders in Oost-Berlijn niet inzien, dat alleen al een gemeenschappelijke kandidaatstelling van Berlijn een groot succes voor de Olympische beweging tegenover de poli tiek betekend zou hebben" aldus Meyer, die het vooral betreurt, dat Schoebel zon der enige overweging een samengaan met West-Berlijn en de bevoegde Westberlijn- »e Instanties heeft afgewezen. „Ik geloof overigens niet, dat Berlijn kansen zou hebben om de organisatie van de Spelen 1968 te krijgen. Aan de andere kant zou een gemeenschappelijke kandidaatstelling van Groot-Berlijn heb ben kunnen bereiken, dat de sport ster ker zou zijn gebleken dan de muur. Het zou echter te mooi geweest zijn, wanneer meer dan zes duizend atleten uit alle werelddelen en honderdduizenden toe schouwers de mogelijkheid zouden heb ben gehad zich vrij in Berlijn te kunnen bewegen". Otto Meyer bevestigde dat hij voor een kandidatuur van Berlijn als Olympische stad alleen maar een brief, gedateerd 27 maart van Westberlijns burgemeester Willy Brandt had ontvangen. De president van het Westdultse Olym pische Comité, Willi Daume, heeft verze kerd dit in tegenspraak met uit Oost- Duitsland komende berichten, dat men niets van het plan afwist dat hij Schoebel in een lang telefoongesprek het Olympisch plan ten aanzien van Berlijn uit de doeken heeft gedaan, waarbij Dau- r uitdrukkelijk op heeft gewezen, dat het hier een plan voor heel Berlijn be treft, zowel Oost als West. .55,8. ?C00 m- 1. Snepvangers (MOC) 8,20 f, 2. Delnoye (Kimbria) 8,20,8. 3. Cuje (Dy- name) 8,23,6, 4. Ciement (FIT) 8,28 2, 5. Veldhuizen (KNAU) 8,29,—. Discus heren: 1. Koch (PP) 51,97 m, 2. Timme (Kimbria) 51,09 m, 3. Kamerbeek (PSV) 49,37 m, 4. Schriecken (AAC) 46,32 Kogel heren: 1. V. d. Kruk (AV '40) 15,37 m, 2. Timme (Kimbria) 15,29 m, 3. Schriecken (AAC) 14,65 m. Hoog heren: 1. Van Kleeff (DOS) 1,84 m, 2. Van Zijl (Haarlem) 1,78,5 m. 3/4 Van Heek (Holland) en Knol (Haarlem) bei den 1,78,5 m. Ver heren: 1. Koevermans (DOS) 6,86 m, 2. De Jong (ALO) 6,73 m, 3. V. Heek (Holl.) 6,61 m. Polsstokhoog: 1. Wij sen (Kimbria) 3,90 I, 2. Kany (DOS) 3,55 m. 400 m. heren: 1. Noordenbos (Minerva) 1,3 sec. 2. Kalkman (Trekvogels) 49.9 sec., 3. Houthuis (Minverva) 50,6 sec. SOS uit Voorburg tijdens marswedstrijd op de toogdag 1 het KNCGV-Zuidergewest ii Rotterdam. Voetbal Het Deense voetbalelftal speelde in Kopenhagen met 11 gelijk tegen Finland. Bij rust was de stand 0-0. driekwart Prestatiespeldjes voor schooljeugd De festiviteiten en evenementen ter ge- tegenheid van jubilerende Kon. Ned. Zwembond, dis dit Jaar 75 jaar be staat, zullen de acti viteiten weerspiege len. die deze vooi de lichamelijke op voeding In Neder land zo belangrijke bond In de laatste heeft ontwikkeld. Zo zullen naast internationale Jubileum- wedstrijden waar de beste zwemsters en zwemmers uit geheel Europa acte de precence geven, ook nationale schooizwemwedstrijden worden gehou den waaraan de jeugd in massale tallen kan deelnemen Deze wedstrijden vinden plaats in eerste week van juli en zijn bestemd voor de leerlingen van de vijfde en zesde klasse van de lagere school, die allen 25 m vrije slag mogen afleggen De KNZB heeft als speciale prijs be schikbaar gesteld een verzilverd speldje voor iedereen die er 25 secon den of minder over doet en een bron zen speldje voor degenen, die een.tijd maken tussen de 25 en 32 seconden Er wordt gezwommen in de open- zowel als overdekte baden. Voor scholieren tot 19 Jaar zullen in de week van 21 tot en met 26 oktober soortgelijke wedstrijden wonden gehou den in overdekte baden. Voor deze categorie is het programma uitgebrei der. Niet alleen is de afstand verdub beld (50 m in plaats van 25 m). maar ook kan men kiezen op welke slag men wil uitkomen: schoolslag, rugslag of crawl. De bond, die nu 75 Jaar ijvert voor het Ideaal dat iedere Nederlander moet Dinco van der Stoep komend jaar in DES Het Hilversumse Sportcentrum, dat ei einig voor vpelt in de eredivisie te blij- sn spelen, zal waarschijnlijk worden opgeheven. Het is in verband hiermede niet onmogelijk, dat internationaal Dinco v. d. Stoep het volgende seizoen voor DES uitkomt Enkele Sportcentrum-leden hebben zich al bij SOS in Utrecht aan gemeld, doch v. d. Stoep, die momenteel Rotterdam woont, heeft medegedeeld, het liefst naar de Haagse club ovc gaan. Chr. Kweekschool aan de top bij school-korfbaltoernooi /"ANDER auspiciën van de gemeentelijke - Schoolsportcommissie en ln samen werking met de Leidse Korfbalbond wer den op Roomburg Leiden de jaarlijkse schoolkorfbalwedstrijden gespeeld. Er na men niet minder dan 88 teams aan deel en zij speelden van half 9 's morgens tot 7 uur 's avonds. Bovendien was cr een groot aantal supporters. De topleider was de heer P. Kruit. Men kan terugzien op een geslaagde dag, ook in organisatori- Wij laten hier de eindresultaten volgen. Afdeling 1 (lagere scholen, geoefen- den): 1 Oppenheimschool, 2 Du Rieu- school, 3 Dr. De Visserschool. Afdeling 2 (lagere scholen, ongeoefend den): 1 Terweeschool, 2 Pacellischool, 3 Floraschool, 4 Kon. Julianaschool. Afdeling 3 (voortgezet onderwijs, hoofdafdeling): 1 Chr Kweekschool, 2 Prof. Van der Leeuw-u.l.o. 1, 3 Chr. Ly ceum, 4 Combinatie Bonaventura-Iyceum- St Agneslyceum. Afdeling 4 (voortgezet onderwijs, re serve-twaalftallen): 1 Combinatie Am bachtsschool-Huishoudschool, 2 Combina tie Ambachtsschool-Chr. Huishoudschool, 3 Oranje-Nassau-u.Lo. 1, 4 Gymnasium 2. Afdeling 5 (voortgezet onderwijs, twaalftallen tot en met 14 jaar): 1 Com binatie Christelijke Technische School- Chr. Huishoudschool, 2 Chr. u.Lo. Noord- wijk 2, 3 Prof. Van der Leeuw-u.l.o. 6. De wisselbeker van de Sportstichting ging ditmaal naar de Christelijke Kweek school. Naar het oordeel van de jury trad het Kweekschool-twaalftal ditmaal in alle spelonderdelen het meest op de voorgrond. De wethouder van onderwijs, de heer Sannes, richtte dankwoorden ot de orga nisatoren. Morgen laatste rondedoch nu reeds: In de achter ons liggende dagen is in Den Haag de be slissing in de strijd om de landstitel schaken gevallen ten gunste van Frans Kuypers, de 22-jarige student aan de TH te Delft. Bij het ingaan van de tiende ronde had Kuypers nog een halve punt nodig om de titel te ver overen en hierin is hij ha hevige tegenstand van Henne- berke geslaagd. De strijd om de tweede en derde plaats is nog open, waarbij Donner, Van den Berg, Langeweg en niet onmogelijk Zuidema zijn betrokken. In de laat ste ronde, die morgen in het Caltex-gebouw in Den Haag, aanvangende 14 uur, wordt gespeeld, is dus nog spanning te verwachten. Achtste ronde De RooiKuijpcrs 01. Het leek er op. »t in deze Siciliaans opgezette partij Kuypers niet zo heel gemakkelijk tot winst zou komen, totdat de witspeler zon- meer een pion weggaf. Dit positio neel en materieel voordeel liet zwart niet eer los. SarinkTe Velde 10. Een Spaanse opening. Hoewel de theorie tot ver over de 20 zetten reikt, moest Te Velde reeds zetten opgeven, hetgeen er op wijst, dat zwart eigen wegen gevolgd heeft, die niet tot navolgen noden. LangewegBergsma 10. NimzoIn disch. Bergsma trachtte zijn eigen aan- valsspel te spelen, rocheerde lang en bracht beide torens op de g- en h-lijn in stelling tegen de witte koningsstelling. Langeweg kende het klappen van deze zweep en dwong zijn strijdlustige tegen stander voor eigen beveiliging de torens terug te halen. Met een elegant dubbel- aftrekschaak stond Bergsma plotse ling mat HoogendoornDonner 01. Siciliaans. Hoogendoorn volgde een raad, die Dr. Euwe jaren geleden heeft gegeven. „Aan vallen tegen een Siciliaan". Zijn konings pionnen stormden naar voren en na een enerverend slot, waarin de tijdnood de bondgenoot van zwart was, was het langs afgronden plotseling uit. HenneberkeZuidema y—y. Nimzo- Indisch. Na 20 zetten met toestemming jn de wedstrijdleider remise verklaard Van OosteromVan den Berg 01. Deze Engels gespeelde partij kreeg in de eerste zitting geen beslising. Beide spe- Negende ronde Te VeldeVan Oosterom 01. Deze Slavische party werd in duidelijk deel voor zwart afgebroken en zonder verder spelen opgegeven. BergsmaHenneberke O1. Spaans. De kandidaat-meester Henneberke komt er steeds beter in en versloeg Bergsma in een goed gespeelde partij vol belang wekkende wendingen. Van den BergDe Rooi 10. Konings- Indisch. Wit behaalde belangrijk mate rieel voordeel in twee verbonden vrij pionnen op de vleugeL Doordat de vlag van zwart op de 39e zet viel, behoefde Van den Berg niet langer om de winst te spelen. ZuidemaHoogendoorn 10. Deze vooruit gespeelde partij was vrij spoedig door Zuidema gewonnen. Donner—Sarink 0—1. Orthodox zuil variant. De grote verrassing van het toer nooi. Donner speelde tot het bittere ein de een hopeloze strijd tegen een achter stand van drie pionnen. Toen zijn laatste troef een vrijpion onschadelijk was ge maakt gaf hij toe. dat zijn kans op de titel verloren was. KuUpersLangeweg 10. Deze Slavi sche partij had een onverwacht slot Na dat Langeweg een remiseaanbod van Kuijpers had afgewezen in een remise stelling, omdat hij alleen met winst nog kans had op de titel, maakte een tiental zetten later een schaakblindheid van zwart een eind aan de strijd. Mat op g7 liet zwart het Tiende ronde Henneberke—Knijpers y—y. Spaans Wit heeft zich tot het uiterste" ingespan nen om Kuijpers nog één ronde van het kampioenschap af te houden. Menige toe schouwer zag het voor zwart donker in. Op de hem eigen rustige wijze bleef Kuijpers de stand beheersen en toen wit terecht van alle winstpogingen afzag, bood hij remise aan, hetgeen Kuypers aanvaardde. Uit het talryk opgekomen publiek klonk een spontaan applaus op Donner was de eerste die de nieuwe kampioen gelukwenste. Langeweg—v. d. Berg V2—y. Ben Oni. Een spannende partij met veel verwik kelingen. De RooiTe Velde y—y. Een menge ling van Engels- en Konings-Indisch waarin de Rooi zeer aggressief optrad. Zuidema—Bergsma y2y. Spaans. Wit had initiatief maar niet voldoende voor met wedrkerig fianchetto. eindspel scheen Donner de kans op winst te krijgen, doch een fraaie pionzet lever de een kostbaar tempo voor wit op. Dit gaf de remise-doorslag. Hoogendoorn—Sarink, 1—0. Spaans. De witspeler heeft in een goede partij een winend pionneneindspel op het bord ge bracht. Stand Stand na de tiende ronde: 1. Kuypers By pt. (kampioen van Ne derland); 2-3. Donner en Van den Berg. belden 6y pt.; 4. Langeweg 6 pt.; 5. Zui dema Sy pt.; 6 t.e.m. 9. Bergsma, Hen neberke, aVn Oosterom, De Rooi, allen V/2 pt.; 10. Sarink 4 pt.; 11-12. Hoogen doorn en Te Velde Zy pt. Volleybal In Berlijn werden twee volleybalwedstrijden gespeeld tussen de dames- en heren-teams van Polen en Oost-Duitsland. De Poolse dames won nen met 23, de Pilose heren verloren met 32, kunnen zwemmen, heeft nog grote gebeurtenissen op het programma tijdens dit jubileumjaar Weliswaar nog niet alles deüinitief geregeld Het staat in het geheel nog niet vast, de internationale jubileumwedstryden zullen plaatsvinden, maar van vele zaken zijn de details al bekend. Zo zullen de nationale kampioenschappen op 16, 17 en 18 augustus in Apeldoorn den gehouden. Ten slotte zal een jubileumboek worden uitgegeven, waarin alle facetten het werk van de KNZB zullen worden behandeld. Het staat onder redactie van de heren P. J. Duinker, H. P. Mul der en B Planjer. Medewerkers zijr. prof. dr. J. Jongbloed prof. dr. D. J Gerritsen dr K. Rijsdorp, dr. W. L Mosterd R. Mekel, dr. E. Gebhardi (Did), Prangois Oppenheim (Fr.), J Koolhaas, C Ras, K. Peereboom er A. B. P. Strübbe. Conditietrainingwaterpolo Protest van LZC is nog niet behandeld Nog steeds heeft de Koninklijke Ne derlandse Zwembond geen uitspraak ge daan over de „conditietraining" van het Nederlands waterpoloteam, waarbij Simon Ouwerkerk (LZC) een schouder blessure opliep. Zowel op de vergade ring van de protestcommissie (maandag mei), als op die van de sportcom- missie (donderdag 30 mei) had men veel begrip voor de situatie van de Leidsche Zwemclub, die in het begin van de competitie één van haar sterkste spelers zou moeten missen. Toch kwam er geen definitieve beslissing uit de bus. Wel voorlopige: „Zolang de blessure Ouwerkerk daartoe aanleiding geeft kunnen de wedstrijden van de LZC worden uitgesteld". Dit hield dus in dat de ontmoeting met DAW van het programma werd geschrapt Inmiddels is Simon Ouwerkerk zover hersteld dat de LZC geen uitstel heeft gevraagd voor de derby (vrijdag a.s tegen de Zyl in Poelmeer. uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Engeland won met 2-1 van Oost-Duitsland Het Engelse nationale voetbalteam kwam tegen Oost-Duitsland niet verdér dan een benauwde 21 zege. Ruim 90.000 toeschouwers woonden gis teren de ontmoeting, die in Leipzig werd gespeeld, bij en zagen reeds in de 23e Oost-Duitsland een 10 voorsprong ;n. Peter Ducke, de beste man bij de Duitsers, was er de maker van, Nog de pauze scoorde Hunt de gelijkmaker (11). Na rust ontworstelde het Engelse zich aan de Oostduitse druk en het Bobby Charlton, die in de 70e min het winnende doelpunt op zijn naam bracht Voetbal FC Turnhout (België) heeft Tweede Pinksterdag het int. jeugdtoer- van De Baronie in Breda gewonnen. In de finale versloegen de Belgen de or ganiserende vereniging met 20. de be langrijkste uitslagen waren verder: om de derde en vierde plaats: NOADLierse SK 10; om de vijfde en zesde plaats: NAC RC Paris 11 (NAC wint na straf schoppen). Wielrennen De Nederlander Jaap de Waard is winnaar geworden van de maanlag geiëndigde ronde van België onafhankelijken. De laatste etappe. DeinzeWetteren (121 km) leverde een zege op voor een andere Nederlander: van Kreuningen. Eredivisie DES—Valuas AMVJ DES Libanon SOS Valbovol Sportcentrum Kweekschool Oranje Nassau Odulphus Reva SUES Cito 24 24 0 46* 72— 4 24 21 3 42 65—22 24 20 4 40 64—22 24 15 9 30 55—47 24 11 13 20' 48—46 24 10 14 20 41—52 24 10 14 20 40-51 24 10 14 20 43—68 24 10 14 20 41—56 24 9 15 18 39—55 24 9 15 16 39—57 24 4 20 8 26—64 24 3 21 6 29-63 Hoofdklasse us Concordia DSO Polonia HVS WA 24—42 233* 24—34 24—28 24—28 24—23 23—24 Voorburg 2422*' Octopus 2422 SVL 24—20 De Kanger. 2410 HCSC 24—8 OVC 24-4* Promotie-degradatie Heren: VHH-Libanon 2 03; De Mo- lcnwlek-De Kangeroes 13; De K&nge- roes-De Molenwiek 31; De Kangeroes- Llbanon 2 13; De Molonwlek-Libanon 2 1—3 Libanon 2 4—8 VHH 4—2 De Kanger. 48 De Molenw. 62 Dames: HBC-Blokkeer 30; Blokkeer- Valbovol 03 Valbovol 4—8 HBC 4—2 DES 34 Blokkeer 30 Overgangsklasse Heren: MVC-Zandvllet 22; Zandvliet- Juliana 2—2: Jullana-SVL 2 3—0; Slgi- SVL 2 3—0; Punch-MVC 1—3; Zandvliel- Punch 30 Juliana 7—10 MVC 4—4 Zandvliet 78 Punch 31 Sigi 5—7 SVL 2 4—0 Dames: Jodan Boys-SVC 13; Argos- Zandvliet 1—3; SVL-SVC 2—2; SVC- Aggredior 22 Zandvliet 612 Delta 44 Argos 78 Aggredior 43 SVL 45 Jodan Boys 42 SVC 6—5 TNO 5—1 twee winstpunten in mindering. Nederlagen voor twee teams van S.V.L. Zowel het eerste als het tweede heren team van SVL verloor in het afgelopen weekeinde. SVL 1 met 13 van Octopus (Alkmaar) en SVL 2 met 0—3 van Sigi. Voor het eerste team stond er geen be lang meer op het spel, maar voor het tweede betekende dit verlies vermoede lijk degradatie naar de afdeling. De verre reis naar Alkmaar zat onze stadgenoten nog duidelijk in de benen, toen de wedstrijd een aanvang nam. Oc topus nam direct het initiatief in han den en stond dit niet meer at Tot 1818 kwam er geen licht tussen de teams, maar toen zagen de Alkmaar- ders tweemaal kans de verdediging van onze stadgenoten te omspelen en dit be tekende voor hen de zege: 2018. Duidelijk was in de wedstrijd Sigi SVL 2 te merken dat onze stadgenoten allang niet meer rekenden op behoud van het overgangsklasseschap. Meerma len werd er geen hand naar een smash of service uitgestoken. In de eerste en tweede set wist SVL 2 nog enkele malen tot een min of meer geslaagde aanval te komen, maar in de derde leek het hele maal nergens meer op. Setstanden: 154. 15—5 t 15—01 Wielrennen De Ned. professional 'iet van Est won Tweede Pinksterdag en wegwedstrijd in Ertvelde met een NED. JEUGDELFTAL TEGEN ISRAEL Het Ned. jeugdclftal (16—18 Jaar), dat op dinsdag 4 juni to Rotterdam tegen Israël uitkomt is als volgt samengesteld: Boomgaard (Ajax); Warnaar en Ver schoor (beiden Feijenoord); Van Rooy (Wilhelmina), Schipper (Ajax) en Ja cobs (Feijenoord); Bosdijk (Haarlem), De Zof-'e en Pas (beiden ADO), Van der Vall (Feyenoord) en Graauwmans (N.A.C.). Reserves: Steunenberg (A.GO.V.V.), De Jong (Heerenveen), De Haan (Ajax), "n Van Dijk (Ajax). Wielrennen Peter Post was zaterdag in het Belgische plaatsje Genk de best geklasseerde Nederlander in een wegwed strijd. waaraan door 118 professionals werd deelgenomen. Post eindigde als 9e een achterstand van 24 sec. op de laar, de Belg Ludo Janssens. Ab Biemans werd 11e. De tijd van aJnsscns de 225 km was 5.18.41. Het is nu eens niet één van de „er kende" cracks van de Swift-Combi- natie geweest die van zich heeft laten spreken, maar de Rijnsburger Cor Schijff. Zaterdagmiddag eiste hij de tiende plaats van de 100 kiometer lange ronde van Zwijndrecht voor zich op, maar toen was al duidelijk dat deze klassering echt wel beneden het kunnen van Schijff was. Winnaar in Zwijndrecht werd Barendse uit Dordrecht. Maandagmiddag kwam het er dan eindelijk uit. Samen met Farenhout uit Spijkenisse sprong Schijff na ongeveer veertig kilometer uit het peleton weg. Deze situatie bleef de resterende zestig km. ongewijzigd. Terwijl de twee op kop de nodige premiesprintjes „mee pakten" drukte Cock van der Hulst (Swift-C) het peleton. In de eindsprint werd Schijff met minimaal verschil door Farenhout geklopt. De tijd van de twee vluchtelingen over de 100 km. wa» 2.25.20. Naast de tweede plaats verover de Schijff ook de prestatieprijs. Van der Hulst finishte als zestiende. Strijdlustig Ook in de ronde van Hank heeft een Swift-renner de aandacht op zich ge vestigd, de Leidenaar Nol Kloosterman. Na een uitermate enerverend gevecht, waarin 75 van de 100 gestarte renners moesten afstappen, wist de sterke Lei denaar gerenommeerde mannen als Arie den Hartog, Gerard de Wit, Coentje Visser en Piet Cooremans achter zich te houden. Vier renners moest hij echter laten gaan. Maar ondanks die vijfdo plaats werd Kloosterman (terecht) tot de strijdlustigste renner uitgeroepen. Uitslag: 1 C. Haest (Breda); 2 M. v. d. Lee (Drunen); 3 L. v. Dongen (Made); 4 G. Deykers (Willibrord); 5 A. Kloos terman (Leiden). Nieuwelingen De Swift-nieuwelingen kwamen maan. dagmiddag in Uithoorn aan de start. Reeds ln de eerste zes km van deze 60 km lange ronde viel de beslissende slag. D. Holst (Amsterdam) en J. Buis (Zwanenberg) demarreerden en bleven weg. ondanks verwoede pogingen van Jan van Biemen en Peter de Jong. Uitslag: 1 D. Holst, 60 km in 1.29.02; 6 J v- B'emen (Leiden) J 30.33; 7 P. de Jong (R'A.veen); 11 J. Blakenburg (Avanti Alphen); 16 P. Ak kerboom (R'A.veen)W. van Diemen 'Oegstgcest).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13