Noodtoestand dreigt volgend jaar bij chr. lyceum VAN HIT DRAAIBOEK- 1 West Side Story is film die zichzelf overtreft NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 JUNI 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag Antoniusclubhuis, 7.30 uur: Sluitings avond Geref. jeugdverband, opvoering van „De boksende Kangeroe" door Peter vam Molenbeke. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Maandag Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 u.: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek"; 8.15 uur: Haagsche Co medie met „De zaak Howard". Dinsdag Stadhuis, 7—8 uur n.m.: Zitting N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraad. „De Harmonie", 24 uur: Receptie t.g.v. zilveren jubileum Joh. M. vai perdft. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Venus be spied". Openluchttheater Zuiderpark, 2 Fantasto en Nan Miller, jeugd-variété. Woensdag Stadsgehoorzaal, 3.30—5-30 uur: Af scheidsreceptie J. W. Rommerts. bedrijfs. leider Cemsto. 'egstgeest, gemeentehuis. 7.30 Raadsvergadering. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". R.K. Kerk Leyweg, 8.15 uur: Ja Schmitz, orgel. Peter Dieleman, fluit Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: Leids Kindertoneel, „Simmie en Jimmie in Perzië". Donderdag Universiteit, receptiekamers, 3.30—5.30 uur: Ontvangst tg.v. afscheid algemeen secretaris Stichting Afrika-Studiecen- trum, mr. P. J. Idenburg. Prediker, 8 uur: Lezingencyclus Geref. Bond, prof. dr. H. J. Jonker over: „Ver- I schuiving in de liturgische vormgeving van de Geref. eredienst". Garenmarkt, 8.15 u. v.m.: Vertrek dagexcursie K. en O. naar Bloemendaal en Egmond-Binnen. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: ds J. Smink. Oestgeest, Willibrordkerk, 8 i Oecumenische zangavond. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Oh pa, arme pa". Vrijdag Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. L. N. M. Duijsens, gewoon hoogleraar in de biofysica Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Studio met „De inge beelde zieke". Zaterdag Antoniusclubhuis, 8 uur: Toneelgroep Euripides met „De Kankantrie". door Eline Verkade. Stationsplein, 9.03 uur: Vertrek :ursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging naar Vogelenzang. Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 u. Voorstelling Eindexamenschool; 8.15 u. Haagsche Comedie met „Pas op de verf". Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Op Trek", expositie van nomaden, trekken ;n kamperen (tot 6 oktober). Lakenhal, bekroonde inzendingen Ta- lens' Prijs 1962—1963 (t/m 16 juni). Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: Een fijn stel dochters (alle leeftijden); donder dag: Meneer Hulöt met vakantie (alle leeftijden). Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: De nacht de koude neuzen (alle leeftijden). Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: Summer Holiday (alle leeftijden). Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Tarzan trekt naar India (14 jaar); donderdag: Wij allen zijn moordenaars. Studio, 2.30, 7 en 9 15 uur: Binnen zon der kloppen (18 jaar). Trianon, 2 en 8 uur: Westside Story. (14 jaar). Tentoonstellingen Sociëteit Horus, Rapenburg 127, schil derijen, grafiek en keramiek van Césare Kruijsheer en Willem Breddels (t.m 3 juni). Boerhaavezalen, werken van Ab Steen- j voorden en Frans Pieck (tot 7 juni, 11 Rijksmuseum vod Oudheden: „Het dier i als motief in de antieke kunst'" (tot 3 Juni). L.eeszaaJ en bibliotheek Reuvens. Bree -iiraat 27. maandag eD woensdag van 1 I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van i tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en j van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen eD biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag er dinsdag van 4 tot 5.30 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 mr nm. zaterdag 25 uur: jeugd: Nieuw noodgebouw noodzakelijk Ti/TET ingang van de nieuwe cursus 1964-1965 dreigt bij het christelijk -i-'J- lyceum te Leiden een noodtoestand te ontstaan. Het ruimtegebrek van deze nog steeds groeiende school zal dan zo nijpend zijn geworden, dat al leen snel werken redding kan brengen. Bij het ministerie van onderwijs is een verzoek ingediend een dépendance te mogen stichten en alleen in dien dit ministerie en de gemeente Leiden vlot meewerken kan dat gebouw er op tijd staan. Een onderzoek is nog gaande naar de juiste plaats, is openbaar gemaakt op de jaarvergadering van deze school. Al eerder waren speciale maatrege len nodig. Het tweede noodgebouw i: gereed en voor het eerst is hierin het schriftelijk eindexamen afgenomen. Per 1 september wordt het voor de gewone lessen in gebruik genomen en daarmee is alle beschikbare ruimte volledig be nut. Er is gebrek aan enkele vak- er gymnastieklokalen. Architect C. Elffers uit Rotterdam Th. J. van der HEIJDEN lid van de NederL Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 R1JNSATERWOUDE DE KAAG Predikbeurten Prof. Van Eek sprak over reclassering „Over reclassering bestaat nogal wat misverstand. Men denkt, dat het gaat om hulp aan gevallen mensen. In keüjkheid gaat het om de herklassering van iemand die uit zijn groep is geval len, en om hulp teneinde hem zijn plaats weer te doen innemen. Deze mensen zijn door overtreding van de strafwet in aan raking gekomen met de strafrechter. Zij hebben eigenlijk pech gehad, want lang niet alle onbehoorlijke gedragingen zijn strafbaar. Het zijn er in feite maar heel weinig". Dit zei gisteravond prof. mr. D. van Eek, hoogleraar in het Strafrecht c.a. aan de R.K. Universiteit te Nijmegen in zijn inleiding „Reclasseringsaspecten in de tegenwoordige tijd", gehouden in restaurant Van der Heyden, voor de R.K. Reclasseringsvereniging, afdeling Leiden. Prof. Van Eek constateerde dat de re classering in Nederland is ingepast in de berechting. Het is een maatschappe lijk werk met een heel bepaald aspect. Het gaat hier om een gedwongen relatie: de reclassent wil er weer zo gauw mo gelijk vanaf. De Nijmeegse hoogleraar achtte Ne derland zeker reclasserings-minded. Er heeft zich volgens spreker na de oorlog een positieve ontwikkeling voorgedaan in de sociale bewogenheid. „De christe lijke barmhartigheid is in christelijke kring doorgedrongen, de reclassering is meer begrijpelijk gemaakt en het gevoel superioriteit tegenover de reclas sent is gelukkig afgeleerd", aldus prof Van Eek. legt thans de laatste hand aan het be stek van de definitieve uitbreiding. Als alles vlot verloopt kan deze uitbreiding met ingang van 1 september 1965 ii bruik worden genomen. Op deze jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging voor Chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs drs. H. Vis aan de beurt vaar aftreden. Hij heeft gedurende vele jaren als secre taris enorm veel werk verricht en is voor de school van grote betekenis ge weest. Aangezien hij niet herkiesbaar was moest een nieuw bestuurslid worden benoemd. Gekozen werd de heer H. Duiker te Katwijk. Mr. C. J. Woudstra werd herbenoemd als curator. Voor enkele beleidskwesties bleek ruime belangstelling te bestaan. Dr. A. Bolhuis, rector, vertelde iets over de problemen waarmee de leiding van een grote schoolgemeenschap heeft te kampen. Door een goed georgani seerd systeem van samenspreking er samenwerking tussen het rectoraat er de leraren behoudt elke leerling indivi dueel de aandacht. Geslaagden Leidse chr. kweekschool Geslaagd voor het eindexamen (2e leerkring) der Chr. Kweekschool Leiden. Dames: T W v d Boon, Bodegraven; Z A v d Broek, Oegstgeest; A J Drenth, Alphen a/d Rijn; J W J v Heijningen, Alphen a/d Rijn; N. A. Kempenaar, Rijnsaterwoude; J Meerloo, Bodegraven; M C v d Neut. Alphen a/d Rijn; A C Rijnsburger, Alphen a/d Rijn; G de Vos, Bodegraven; J J Benschop, Noordwijk; H G R F Berkhout, Voorschoten; A Müller, Bodegraven. Heren: G A C Donker, Wassenaar; v Duyvenbode, Katwijk aan Zee; A de Feyter, Alphen a/d RRijn; J M de Groot, Leiden; P Hilberts, Den Haag; E Hofand, Alphen a/d Rijn; L P v d Land, Wassenaar; S Loeven, Den Haaag; H Maris, Alphen a/d Rijn; M Bakker, Lei den; M Bakker, Sassenheim. N.V SLAVENBURG'S BANK Kort Rapenburg 20, telefoon 26405 Uit de mededelingen van de voorzitter, notaris S. Pasma, en uit de jaarverslagen bleek dat de school een stormachtige groei doormaakt. Dit wordt mede ver oorzaakt door de grote belangstelling voor de afdeling Middelbare Meisjes School. Het chr. lyceum behoort thans tot de grootste middelbare onderwijs instellingen van ons land. Het aantal leerlingen is gegroeid tot 900, die les krijgen van 59 leraren. Voor het komende toelatingsexamen meld den zich 230 kandidaten, zodat zonder meer duidelijk is dat het ruimte-vraag stuk de eerstvolgende jaren het moei lijkst op te lossen probleem zal zijn. Scène uit de boeiende film West Side Story. TUSSEN DE BLADZIJDEN TRIANON Een film als „West Side Story" is zo veelzijdig als het leven in Manhattan zelf. Van welk standpunt men deze film ook bekijkt, altijd blijkt het een film, die zichzelf overtreft. Men kan het een balletfilm noe men, maar raakt dan niet uitgepraat over het virtuoze gemak, waarmee in deze film het leven zelf in de dans overgaat. Zo vanzelfsprekend, zo na tuurlijk, alsof het de gewoonste zaak ter wereld is, dat de nozems in deze New Yorkse achterbuurt zich al dansend door het leven bewegen. Men kan van deze film genieten als musical, maar wordt dan gefrappeerd door een verbluffende levensechtheid van deze jazzmuziek, met name van de songs: hier werd het leven zelf muziek. Men kan de film beschouwen als felle, realistische tekening van het zemprobleem in Amerika's grote steden; als een genadeloze afrekening met de rassendiscriminatie, waardoor „blanke' jongens de doodsvijanden lijken van d< TT ET is moeilijk een afspraak te maken met de man, die in 1917 op het Kaageiland op heel bescheiden schaal jachtjes ging i bouwen en die nu in de hele we- i reld zo'n goede naam heeft, dat i rijke sjeik uit Bahrein en een S Amerikaanse autokoning als Hen- j ry Ford naar hem toe komen als I ze een exclusief jacht willen heb- ben. C. van Lent heet deze man en hij is al 74 jaar maar die geef je hem bij lange na nog niet. Hij leeft er ook niet naar. Van Lent sr. ontwerpt nog schepen, houdt nog besprekingen, hier en in Ame- rika, en maakt nog proefvaarten voor het stellen van de motoren alsof hij pas aan het opbouwen van zijn carrière is begonnen. Ongetwijfeld is die nooit aflaten- de werklust een belangrijk funda- ment geworden van zijn succes. i Want de roem is hem niet zomaar komen toekabbelen met het wa de Kaaqse plassen. Veel langzamer is het gegaan. Het is begonnen met een uit verveling gemaakt houten sloepje er was 1 verder niets te doen op het Kaag- se werfje. Dat sloepje werd ge- 1 kocht door Nap de la Mar de va- der van FientjeDie was daar tevreden over. Later ging de heer Van Lent raceboten bouwen en met de d.erde die hij maakte, werd het kampioenschap van Nederland j behaald. Zodoende kreeg hij klanten en werd zijn naam zoet- jesaan bekend. Overdag werkte j hij, 's nachts zat hij te tekenen, problemen op te lossen, te stu- deren. Nu zorgt hij op geregelde tij- den voor wereldnieuws. Enkele jaren geleden ging het befaamde jacht van de sjeik te water en on- langs het miljoenenjacht van Ford. Het werfje is uitgegroeid j tot een modern en goed geoutïl- leerd bedrijf met een kleine hon- derd man personeel maar Van j Lent is dezelfde eenvoudige man gebleven. Hij woont nog steeds in het huisje tegenover de werf. Scheepsbouwer Van Lent ver- heugt er zich over, dat twee van zijn zoons z'n werk zullen voort zetten en hij vindt het alleen maar jammer, dat hij niet dertig jaar jonger is. Als een trotse huisvader heeft hij me rondgeleid door alle afde lingen en vertrekken van de nieu we werf, waar het gonsde van be drijvigheid. Toen we boven in de kantine uit stonden te kijken over Akerboom en werd compagnon. Gezien m'n ervaring op het gebied van de jachtenbouw had den ze liever, dat ik toen naar De Kaag ging maar er was hier niets te doen in 1917", vertelde hij me. „Overal op de werf groeide het gras tussen de stenen door en er Scheepsbouwer C. van Leut in De Kaag zorgde voor wereld nieuws door een bijzonder luxueus jacht te bouwen voor een sjeik en een nog kostbaarder jacht voor de autokoning Henry Ford. Hij ging er beslist niet door naast z'n schoenen lopen. Met minstens evenveel vreugde leverde hij iu 1917 aan de vader van Fientje de la Mar zijn eerste creatie af: een bouten de plassen, die in de verte lagen te glinsteren, zei hij ineens dat van die dertig jaar. Hij zou er graag nog wat langer van genie ten zoals het nu is. OTAMMEND uit een scheeps- bouwersfamilie en geboren in Beneden-Leeuwen bij Tiel in de Betuwe ging de heer Van Lent als jongmaatje de eerste beginselen van het vak leren op de scheeps werf van Meijer in Leeuwen. Later werd hij chef bij Akerboom in Boskoop, waar hij met de jach tenbouw kennis maakte. Hij trouwde met een dochter van was alleen maar wat reparatie- werk. 'k Ben toen maar aan dat houten sloepje gaan werken. Daarna werden het raceboten en het eerste jacht, dat ik zélf bouw de, was van hout en 12 meter lang". Maar hoe kwam u nu in con tact met die sjeuk en met Henry Ford?, vroeg ik. „Och, dat gaat eigenlijk vanzelf. De schepen, die we bouwen, zijn goed en dat valt op den duur óp bij mensen, die er interesse voor hebben. Zo kwam die sjeik in contact met een Hol lander, die een jacht van ons had en daar was hij zo tevreden over, dat de sjeik ook naar ons toe- kwam. We zijn niet goedkoop en j dat zeg ik altijd tegen m'n klan- ten maar het lijkt wel of ze dan juist naar je toe komen. Ja, niet j goedkoop maar wel goed. 'k Heb nog nooit een schip ontworpen, dat niet goed lag. Nachtwerk, hoor! Een lijnenplan maken en allerlei berekeningen kost tij>d en je moet bij elk schip allerlei apar- te problemen oplossen. Ik doe dat j allemaal op m'n eigen manier. Soms is niet iedereen het met me eens als het ontwerp klaar is. Maar dan zeg ik altijd: wacht i maar tot het schip in 't water ligt. Ja, en dan hebben ze me tot nu toe altijd gelijk moeten geven, 'k Heb nóg nooit met ballast moe ten werken om een schip goed te laten liggen. Die contacten met Amerika zijn na de oorlog begonnen met steun van onze regering ter wille van de deviezen. Met nog vier andere werven we zijn nu nog met ons drieën over richtten we de First Export Association of Dutch Ship Builders op en in 1950 ging de Freedom, ons eerste schip voor Amerika, bij ons te water. Nou, daarna kregen we al gauw in de gaten, dat er in Amerika wel be langstelling bestond voor onze i jachten". Toen ik opmerkte, dat jacht werf Van Lent en Zonen momen teel wel op bijzonder royale wijze 1 de vruchten van de internationale i welvaart plukt, sprak de heer Van j Lent sr. dit niet tegen. „Maar", zei hij er gelijk achter, „onze portemonnaie is door de grote in vesteringen toch altijd leeg. Loop maar eens even mee". Ik kreeg het hele bedrijf te zien van de teakhouten directiekamer tot de schilderswerkplaats. Onze rondgang eindigde op het fonkel- nieuwe privéjacht van de heer Van Lent, een serie-exemplaar J van zijn nieuwste creatie: polyestei jacht. „gekleurden"; als een aangrijpende schildering van het sociologische pro bleem van groep en enkeling; als een klassiek liefdesverhaal in de trant van Romeo en Julia, waarin opnieuw de tromfantelijke boodschap weerklinkt, dat de liefde alles overwint; men kar de film beschouwen als een duistere tra gedie, waarin mensen elkaar en zichzelf ten gronde richten door hun hartstoch ten. Maar hoe men „West Side Story" ook beschouwt, altijd is hij meer dan het aspect, waaronder men deze flm bekijkt. Hier is het leven zelf kunstvorm gevangen. De story (oorspronkelijk van Arthur Laurents) vertelt van twee jeugdbenden in West Side: de Jets (blanken), die in een dodelijke vete leven met de Sharks (Puertoricanen)Zy betwisten elkaar de heerschappij in de buurt. Juist ais de eindbeslissing zal komen eigenlijk de baas is, ontmoet Tony, de vroegere leider van de Jets, Maria, de zuster van de leider van de Sharks; tussen hen beiden ontstaat een liefde over alle grenzen van de jeugd groepen heen. Als Tony de vechtenden wil scheiden, raakt hijzelf in het ge vecht gewikkeld en doodt Nardo, de broer van zijn meisje Maria. Chico, de vroegere vriend van Maria schiet daarop Tony neer Het had een slecht operalibretto kun- ;n worden, maar Ernest Lehman heeft een filmscenario van weten te ;n, dat bij alle behoud van de harts tochtelijke elementen de melodramatiek toch buiten de deur hield. Leonard Bernstein schreef de muziek, geheel doordrongen van de ritmiek van dit ge passioneerde leven. Soms tendeert hy sentimentele opera (vooral in de duetten), maar altijd net op tijd wordt de grens niet overschreden. Jerome Robbins ontwierp de choreo grafie, die door de camera in haar effec ten verhevigd werd, maar door een voortreffelijke montage voortdurend gered wordt van het artificiële en ge zochte. Na deze choreografie gezien hebben, kan men zich niet onttrekken aan de idee, dat ons op onze Neder landse planken altijd een karikatuur van het ballet wordt voorgezet. Dit alles is ons gepresenteerd door regie van Robert Wise, die als het u mee-ademt met deze doorschouwde taliteit. Voeg daarbij de levensechte teurs, vooral Natalie Wood (Maria), Russ Tamblyn (Riff), Rita Moreno (Anita) George Chakiris (Nardo) en de wat al te mooie Richard Beymer (Tony); als mede de buitengewoon fascinerende op namen van de achterbuurt en men be grijpt, dat deze film in alle opzichten een verrassing is, des te groter omdat hij uit Amerika tot ons komt. Een film, waarop men in één keer lang niet uit gekeken is. Indrukwekkend. Een fijn stel dochters CASINO. Een fijn stel dochters (The parent trap) is min of r baseerd op het komische boek „Das doppelte Lottchen". De Amerikanen hebben er een echt Amerikaans stuk humor van gemaakt, waaraaai dit geval wel plezierig kijken is, al zijn nze mening wel geestiger uit gangspunten voor een film te bedenken lan een echtscheiding. Als gevolg van die scheiding is ook •cn tweeling uit elkaar gegaan; de meisjes lagen toen nog in de wieg en zo komen elkaar weer tegen in een zomer kamp. Het meisje dat aan pa was toe gewezen, gaat na het kamp naar mama terug en het andere meisje neemt de lege plaats bij papa in Het verhaal zou gauw uit zijn geweest als deze verwisseling spoedig was opge merkt. Spanning, in welke vorm ook, heeft het verhaal niet te bieden want hele film lang ziet men het roman tische einde al aankomen. David Swift heeft echter verscheidene komische scènes op aantrekkelijke wy- /orm gegeven en de twee meisjes om alles draait, komen heel wat keer tjes hartveroverend voor de dag. Onno dig te zeggen, dat dit zoele verhaal in venredige kleuren is vastgelegd. (Komische „scheidings-romantiek") Nacht van de kouwe neuzen LIDO. Wij hebben veel genoegen beleefd aan Walt Disney's nieuwste ge tekende hoofdfilm „One hundred and one Dalmatians", die hier draait onder de komische titel „De nacht van de kouwe neuzen" Het is dan ook een kod dig geval, dit verhaal, waarin Disney de dieren weer met veel fantasie en humor de mensenmaatschappij doet imiteren. Naast pret over grappige verwikkelin gen, biedt de film waarvan men het knappe tekenwerk moet bewonderen warempel ook een flinke portie span ning. De geschiedenis is niet in een paar regels te vertellen. Alles draait om de hond Pongo, die zijn baas, een arme liedjescomponist, aan een „wijfje" helpt en door deze verbintenis zelf een ras- genote tot vrouwtje krijgt. De twee Dalmatiërs vinden hun hoog ste geluk in him vijftien puppies, tot Cruella de Vil, een boosaardige heks, een stel boeven opdrachit geeft de kleintjes te stelen om een bontmantel van Dal- matiërvel te kunnen laten maken. Als zelfs Scotland Yard kroost en gangsters niet weet te achterhalen, gaan Pongo en zijn Perdi-ta het op honden manier proberen. Met hun „schemer- jank" alarmeren zij de hele Londen se dierenwerld. Het bericht van de „dog- napping" bereikt ten leste de „kolonel", een oude hondsruige snorrebaard en meesterspeurder in het hondenrijk, die samen met sergeant Tibbs, de kat, een bevrijdingsactie ontketent. De kleine Dalmatiërs worden gevon den in Cruella's spookkasteel; geen vijf tien maar negenennegentig in getal. De kat is het menselijk geboefte te slim af, maar daarmee is het ontvoerde grut nog niet in veiligheid, want de fanatieke heks voert de ene snode streek na de andere uit. Bovendien doet het barre winterweer de vierbenige vluchtelingen heel wat ontberingen lijden. Fijngeestig geobserveerde menselijke hebbelijkheden heeft Disney kostelijk ge combineerd met dierlijke gedragingen. Legio zijn de verrukkelijke vondsten! waarvan het hoogtepunt is de definitie ontsnapping van de 101 honden die zich met roet hebben vermomd. Tientallen specialisten hebben met succes meegewerkt aan deze film, die ouderen in niet mindere mate dan de jeugd gezond vermaak bezorgt. (Schitterend). (Advertentie) Tarzan trekt naar India REX. Zoals de titel aangeeft, trekt Tarzan ditmaal naar India en nog wel per vliegtuig. Hij gaat daarheen op zoek van zijn vriend de maharadja, die op sterven ligt en als laatste wens heeft, dat de enige nog overgebleven kudde olifanten in India van de verdrinkings dood wordt gered, die hen bedreigt doordat men bezig is daar in de buurt stuwdam te bouwen Tarzan knapt het karwei vaardig op. Tegen een man-tegen-man-gevecht ziet hy niet op cn moeilijkheden zijn er hem slechts om te worden overwonnen. Tegen het eind evan de film kan hij met een gerust hart en uit volle borst zijn ovenvinningsroep laten klinken. (Volgens oer(w)oud recept). Binnen zonder kloppen STUDIO. Het is vast allemaal erg leuk bedoeld, wat men in „Binnen zon der kloppen" krijgt voorgezet. Richard Todd en Nicole Maurey doen tenminste hun uiterste best het prappig te doen zijn, maar daarmee is dan alles gezegd. Het verhaaltje gaat over een vrijgezel, die na een ruzie met zijn verloofde een aantal van zijn huissleutels uitdeelt, aan gezellige juffrouwen, met het gevolg dat zijn flat op een harem gaat lijken. Het is echter zo weinig spiritueel uit gewerkt, dat men niet verder komt dan een flauw glimlachje. (Matig), IN EEN MODERN INTERIEUR MODERNE STRAKKE LIJST VERVANGEN Fa. L. Questroo Nieuwe R(jn 51 - Lelden Telefoon 21414 - Giro 70942 Schilderyen fotoljjstcn schild ersmatcriaal enz. Summer Holiday LUXOR. De vrolijke muziekshow zoals die vroeger het monopolie van de Duitsers was, schijnt thans overgenomen te zijn door Cliff Richard. Zijn gepro longeerde film „Summer Holiday" draagt alle aangename trekken van het genre. Ditmaal is hij met „The Sha dows" in een rode autobus uiit Londen op weg naar Athene is door Europa biedt uiteraard vele gelegenheden tot showwerk, vooral in het exotische landschap van de Balkan is aangeland. Zingend en spelend gaat het troepje door verre vreemde landen cn overal is weer wat nieuws te beleven. Wie van zo'n mu ziekshow houdt, vindt hier het amuse ment van zijn gading. (Muziekshow) Belangstelling voor bevolkingsonderzoek Het bevolkingsonderzoek op tubercu lose te Lelden, waarvoor de apparatuur thans opgesteld is in de historische Bo- terhal van het Waaggebouw aan dc Aal markt, heeft grote belangstelling. Op 2 april j.l. werd ln het gebouw van de Bescherming Bevolking aan dc Middel stegracht met het onderzoek begonnen. Gisteren, vrijdag 31 mei, is de 25.000ste deelnemer het toestel reeds gepaseerd. Volgens voor'opige becijfering wordt verwacht, dat de opkomst dit jaar weer beter zal zijn dan bij het vorige onder zoek in 1960. De Leidse bevolking toont dus haar verantwoordelijkheid te beseffen. Ook hierdoor dat doir hen die volkomen ge motiveerd niet behoeven te worden on derzocht, in grote mate voldoen aan het verzoek om de oproepkaart, waarvan achterzijde als stembiljet is ingericht, na invulling terug te zenden. Ook medewerking is namelijk zeer be langrijk, omdat het de bedoeling is de andere wegblijvers nogmaals op te roe pen. Met het oog op vakantie zij nog ver meld dat bij eventuele verhindering op de aangegeven dag en uur, hetzij op de onderzoekplaats (uitsluitend mondeling), of op het secretariaat (mondeling schrif telijk en_ telefonisch: telefoon G.G. en G.D. 20645) een andere afspraak voor het onderzoek kan worden gemaakt. Tenslotte: het nderzoek duurt nog voort tot en met donderdag 27 juni 1963 Volgende week onderzoek in het Waag gebouw, Aalmarkt op: dinsdag 4 juni 14.00-16.30 en 19.00 -21 30 uur; woens dag, 5 juni 9.00 - 12.00 en 14.00 -16.30 uur- donderdag, 6 juni 9.00- 12.00 en 14 00 - 16.30 uur; vrijdag, 7 juni 14.00 -16 30 en 19.00 - 21.30.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3