T.I.G. speelde Nieuw Leven Weer record-deelneming aan St. Jorismarsen Hosanna-koren zongen in Benthuizen Wande/feest in en rond Oegstgeest Agenda voor Leiden 'ij en Den Haag N.L.C.-beker ging naar Haarlemse band Twee jongens met tractor onder de trein NLC-prijsvraag: opbrengst eerste Katwijkse kantje? IEUWE LEIDSE COURANT 9(f MAANDAG 20 MEI 1963 va Maandag Gebouw Chr. Sociale Belangen, Oude ngel 236, 8 uur: Jaarverg. Chr Bestu- h Bond en herdenking 25-jarig bestaan bouw. 7.45 uur: Tweede lus- (im chr. lyceïstenvereniging „A A.J." uziek, voordracht en opvoering ..Dn Jukkigste dagen van je leven", door Ihn Dighten. Oude Herengracht 17. 46 uur: Her- leningsreceptie slagerij fa- J. C. Oud Waaggebouw. 9—12 en 2—4.30 uur: thr- iderzoek. Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 ir: „Oh pa, arme pa" (ab). Gebouw K. en W., 8.15 uur: Charles tnavour, chansons. Dinsdag Kantine Clos en Leembruggen, 7.15 u.: j. ïilavond „De Philatelist". li-F.C.-terrein, 8 uur: Zilveren-Molen- »rnooi, Zwart-Wit '28L.F.C. Prediker. 8 uur: Broeders in D. A. Hale over: „Leert de zi)bel eeuwig lijden?" h^chouwburg, 8 uur: Toneelgroep Syn- cat d'Initiative Artistique met: ..La heffne de chez Maxim" van Georges Fer- oau. iriWaaggebouw, 24.30 en 7—9.30 uur dn.: tbc-onderzoek. onpegstgeest. Bovenzaal Geref. Kerk. wiuur: A.R.-kiesvereniging. M. J. van mjrkum over uitbreidingsplannen. aHet witte Huis, 2.30 uur: Receptie t.g.v jubileum Boerenleenbank. Kon. Schouwburg, 8.15 ir: Nieuw Rotterdams Toneel met Nio- ind van ons". Kurzaal, 815 uur: Orkestvereniging usica o.Lv. Jan Out m.m.v. Jan Wiin. lucen jub iaPen Ha !tè°' Woensdag fa Peltenburg, Breestraat 109, 3—5 n<i(ceptie t.g.v. 40-jarig jubileum mej. P i A. de Vrind. Doperef. jeugdhuis, 8 uur: Leidsche ver- niiging van postzegelverzame'aa-s. ouMeisjes-HBS, Kagerstraat, 7.30 uur: en declamatiêavond Interscho- Contact Commissie. ^Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed Waaggebouw. 9—12 en 2—4.30 uur: tbc- uerzoek. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Ned. Comedie met ..Mary, Mary", roede Vrijdagkerk, Bezuidenhoutse- 8.15 uur: Bert Matter. orgeL lette van Wingerden, blokfluit Donderdag jfitadsgehoorzaal, 25 uur: Muzaekcon- Urs K. en G. L.F.C.-terrein, 8 uur: Showfestijn K. G Stationsplein, 8 uur v.m.: Vertrek Bies- pchtoer N.C.ReisV Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 uur: jagsche Comedie met „Zo ik iets ben": uur: Haagsche Comedie met ,.D» Howard". >enluchttheater Zuiderpark, 2 uur: tneelgroep Spelenderwijs met „Ivan- Vrüdag lerhaavezaal, 8 uur* Opening exposi- werken van Ab Steenvoorden en is Pieck. Eiefeaal Koningskerk, 7.45 uur: Ruilbeurs or verzamelaars. A stadsgehoorzaal, 10.30 uur: Jaarverg. ld. Zondagsschool Vereniging, sprekers J. ter Schegget. ds. J. Langenbach en J. H. van Beusekom. ^aaggebouw. 2—4.30 en 7—9.30 uur tbc-onderzoek. e n Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 atoV: Haagsche Comedie met „Oh pa. njhe pa". hpiligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest 'seïv. Szymon Goldberg m.m.v. Rudolf [o]lkusny, piano. kofloutrustgebouw, 8 uur: Kon. Militaire hu?56! van Yperen. Zaterdag 3 uur: Heropening Mu- jfim van de Rijdende Artillerie. Horus, Rapenburg 127, 4.30 Opening expositie schilderijen, gra- 3k en ceramiek van Césare Kruijsheer Willem Drebbels. loleidse Volkshuis, 8 uur: Jeugdkamer- Jest Leiden o.l.v. Henk Briër. '^{Stationsplein. 2.10 uur: Vertrek excur- eg< Kon. Ned. Natuurhistorische Ver- lging naar Zuidwijk, Wassenaar. Stadsgehoorzaal, 10.30 uur: Jaarverg. jd- Zondagsschool Vereniging, sprekers J. Schoneveld, mevrouw H. M. Goudt- iristiaanse en de heer A. Kroese. Stadsgehoorzaal, 7 uur n.m.: Wijdings- Ned. Zondagsschool Vereni- lg, ds. P. W. Spruyt over „De weg uwfeend met blijdschap". r°$)en Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 foof: Haagsche Comedie met „Eindsprint". WGebouw K. en W„ 8 uur: Haagse Le- zieT Opera met „Mefistofèle" van Boito. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Madame gêne (14 jaar); donderdag: Car- iche (14 jaar), olifido (2.30, 7 en 9.15 uur): Tanze mit in den Morgen (alle leeftijden). rtLuxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Prostitutie jaar). (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Hinder bij het Tomahawk-ravijn (14 jaar) iderdag: Twist around the clock. Itudio (2.30, 7 en 9.15 uur): Geen r kan zonder liefde (18 jaar)'s mor 10.30 en 11.30 uur (behalve zon- Prinses Beatrix in Japan, 'rianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Jame." contra dr. nummer 007 (14 jaar) Apotheken [Geopend voor spoedeisende gevallen Krtheek Herdin-gh en Blanken, Ifoge- perd 171. tel. 20502. Deze apotheek femt de dienst waar van apotheek R p Breest, Smallenburg te Leiderdorp Tentoonstellingen idemiegebouw, schilderijen, gou- s en tekeningen van Sholom Lixen- Jffg (tot 28 mei), ikenhal, grafisch werk Harry van {en (t/m 26 mei). "PVE traditionele Sint-Jorismarsen, georganiseerd door de plaatselijke commissies van de N.P.V. en het N.P.G. te Oegstgeest in samenwerking met de K.V., district Rijnland, behoren ongetwijfeld tot de grootste evene menten in de padvindersbeweging. Steeds is het aantal deelnemers(sters), ook van ver buiten de districtsgrens, groter dan ooit tevoren. Zaterdagmid dag waren rond kasteel Oud-Poelgeest, de niet startplaats van de marsen, niet minder dan ruim 5200 padvinders(sters), verdeeld over bijna 100 groepen, samengestroomd om over afstanden 7% km (voor de kabouters en welpen), 15 km of 20 km (voor' alle overigen) hun sportieve wandeling te maken. Met deze massale deelneming werd wederom een record (v.j. ruim 4700) gevestigd. De drukte werd ook nu weer aanzien lijk vergroot door de vele honderden toeschouwers, onder wie zich burge meester H. L. du Boeuff en enige raads leden van Oegstgeest, alsmede een aan tal leiders en leidsters van de N.P.V., de V.K.J.B. de N.G.B., het O.P.V. en het N.P.G. bevonden. De algemene mars leider, de heer L. Seriier, had met zijn assistent, de heer B. G. van Ingen Schenau, en zijn staf van ruim 70 ad ministrateurs (trices) en route-commis sarissen de niet-eenvoudige taak de bijna 100 groepen op tijd te laten starten, om stagnaties in het tijdschema te voor komen. Dat alles een zeer vlot verloop had, rechtvaardigt zeker een eresaluut aan al deze functionarissen Voordat de voorzitter van de plaatse lijke NPC-commissie, de heer G. Lignac, een welkomstwoord tot de deelnemers richtte, kwam onverwacht Sint Joris in vol ornaat en hoog te paard achter de Goudse Padvindersband het terrein op rijden. Nadat het generale saluut aan de vlag was gebracht en allen het „Hoort zegt het voort' hadden gezongen, sprak bur gemeester Du Boeuff, namens het ge meentebestuur een begroetingswoord Hij wenste alle deelnemers een geslaag de wandeling in de mooie omgeving van Oegstgeest toe en bracht de heer Seriier en zijn staf hulde voor het vele werk. dat moest worden verzet om het geheel weer tot een succes te maken. Hij her dacht nog de overleden oud-districts commissaris A. Beekes. Een welp en een kabouter overhan digden burgemeester Du Boeuff een fraaie Sint-Jorisasbak. Het starten van de groepen verliep als altijd bijzonder vlot, zodat binnen het uur de laatste groep de Laan van Oud-Poelgeest verliet. Een drietal meis jes- en een vijftal jongens-drumbands hadden het bijzonder druk. Zij hadden tot taak de groepen enkele kilometers „op weg" te helpen en op te halen. Terwijl de route van 7 Vi km groten deels binnen de gemeentegrens bleef, konden de deelnemers op de 15 en 20 km volop genieten van het prachtige parcours dat hen via Warmond naar Sassenheim en langs een andere route weer naar Oegstgeest leidde. Een woord van hulde aan de rijkspolitie mannen, die zowel bij de start als bij de vele kruispunten voor een voor treffelijke verkeersregeling zorg droe gen. Hetzelfde geldt voor de leden van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O., afd. Oegstgeest, en het Rode Kruis, afdeling Rijnland, die onder algehele leiding van de heer A. Dirksen, met als medisch adviseur dokter II. A. Retering, aan de startplaats en langs de parcoursen de nodige EHBO-as- sistentie hebben verleend bij enkele gelukkig slechts lichte verwondingen. Een twintigtal juryleden heetf op tal van plaatsen langs de routes de groe pen met een kritisch oog bekeken. Ook dit jaar bleek een radio-verbin dingsdienst onmisbaar. Daarom verzorg den voor de vierde maal in successie de voortrekkers van de Van der Werffstam (onderdeel van de Ewout Joppensz- groep) o.l.v. hun oubaas voor deze niet alleen attractieve maar ook nuttige re latie tussen de centrale post op het kasteelterrein en de controleposten langs de routes Een ..bezemwagen' van het Rode Kruis was van een mobilofoon voorzien, waar- Advertentie) Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.en 40.Of het allerbeste van 200.— en 300.—. v. d. WATER - Haarlemmerstraat 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merkeij. door zo nodig snel kon worden opge treden. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat ondanks de ziekte van de D.C. oubaas J. J, van Kooperen. deze toch op een bepaalde wijze aanwezig kon zijn bij de openingsceremonie, om de deelnemers (sters) een goed pad en een zonnig spoor" toe te wensen. De Van der Werffstam had namelijk van deze heilwens een geluidsbandje ge- maakt, dat bij de opening via de ge luidsinstallatie werd afgedraaid. Op dezelfde wijze heeft men later de zieke D.C. thuis kunnen laten genieten van de openings- en sluitingsplechtig heid en van de prijsuitreiking door de PC-voorzitter Lignac. In het tot een zeer gezellig café- restaurant ingericht koetshuis werd de bediening verzorgd door een zevental dames in 17-de eeuwse klederdracht. Men verbond dit jaar voor het eerst een fotowedstrijd (voor ouderen) en een teken-, knip- en plakwedstrijd (voor welpen en kabouters), met de „St. Joris marsen" tot onderwerp, aan dit grootse wandelfestijn. De prijzen Padvinders veroverden zater dagmiddag het bos van Oud- Poelgeest. Dat het een vreed zame bezetting was, daarvoor zorgde St. Joris (op paard) zelf; in vol ornaat vertegenwoordigde hij de symboliek van dit jaarlijks terugkerende wandelfestijn. Foto N. v. d. Horst (vaantje P.C.): ,,De Camerons' (Heem stede); beste algemene indruk: 1ste pr. 'beker): „De Dauwtrappers" (Leiden); 2de prijs (P.C.-beker): „De Spaarne- geuzen" (Haarlem); 3de prijs (medaille Leids Dagblad) „Bestevaerhorde" (Kat wijk); extra prijs (P.C.-vaantje)„De Eikeldopjes" (Heemstede); drumbands: wisselbeker en 1ste pr. (beker) „St. Jorisband" (Boskoop); 2e prijs (beker) Goudse Padvindersband" (Gouda); 3de pr. (beker Nieuwe Leidse Courant): districtsband NPV-Haarlem; extra prijs (PC-vaantje): districtsband NPV-Den Haag. HAZERSWOUDE Zondagmiddag om tien minuten over v(jf geraakte achter Groenestein een tractor, waarop zich de twee broetjes Ni co (11) en Sjaak (7) Vriesekoop bevon den, onder de trein die om 17.05 het sta tion Alphen verliet in de richting Lei den. Wonder boven wonder kwamen de jongens er levend af; de elfjarige Nico liep een hersenschudding en enkele ver wondingen op; zijn jonger broertje brak een been. Op genoemd tijdstip kwamen de jon gens met een tractor uit het land, dat zich bevindt aan de zuidzijde van de spoorlijn Alphen-Leiden. Op een gege ven moment bevond de tractor zich mid den op de spoorlijn, toen de trein uit Alphen naderde. De oudste van de jon gens. die het stuur van de tractor be diende, was niet meer in staat het voer tuig van de spoorlijn te manoeuvreren, hetgeen tot gevolg had, dat de signalen gevende trein de tractor greep. De jon gens werden eraf geslingerd en kwamen in een sloot terecht. De heer Th. Heijmans, die in de on middellijke nabijheid van het ongeval was, haalde beide jongens op het droge. Spoedig hierop waren eerste hulp, poli tie en dokter Henning uit Leiderdorp aanwezig. Pater Eligius Willems diende uit voorzorg de oudste jongen het sacra ment der zieken toe. Zoals bij het onder zoek in het Leidse Academisch zieken huis bleek, viel de toestand van de jon gens, de omstandigheden in aanmerking genomen, gisteravond alleszins mee. De trein, die ruim een uur vertraging ondervond, kreeg vrij aanzienlijke scha de. De politie stelde onder leiding van de adjudant Tigchelaar een onderzoek in. vokale krachten de reserve nog niet uit- JN het geheel bezette Verenigingsge- bouw te Benthuizen gaven de Ho sanna-koren hun gewone mei-uitvoe ring. Het drietal (kinderen, meisjes, ge mengd) is sinds vijf weken met één vermeerderd; een mannenkoor, zeven tien leden sterk, stelde zich vóór. De zang werd gedirigeerd door de heer Kurpershoek en, aan de piano, helder, puntig en vakbekwaam begeleid door de heer L. Hermans. Burgemeester J. J. Steenbakker Mo- riluon Loysen sprak, als ere-voorzit- ter, hei inleidende woord. De zaal van het vereniginggebouw, hoe zeer ook in de plaatselijke behoeften voorziende, is voor concerten wat te laag, en, bij inschakeling van de centrale ver warming zoals zaterdagavond het ge val was. ook te benauwd. Het bleek nood zakelijk, de koren, ten bate van het klankeffekt, zoveel mogelijk aan de rand van het toneel, of zelfs daarvóór, op te stellen. Misschien zou een verlenging van de zaal de gebreken kunnen opheffen Benthuizen heeft dus nu een mannen koor. Omdat de leden, op een paar uitzon, deringen na, niet door de bestaande ver eniging zijn geleverd, maar van buiten af. vijf weken geleden, toetraden, betekende de oprichting een reële aanwinst voor het plaatselijke culturele leven. Het heeft ons al lang verwonderd, dat het ledental van het gemengde koor zo stationair bleef, dat het bestaan ervan, om zo te zeggen, aan het dunne draadje van de weinige mannen hing. De beeldspraak is niet mooi, maór, naar we hopen, begrijpelijk Bent huizen heeft nu bewezen, nog meer zan gers te bezitten. Naar onze vaste over tuiging is echter met deze pas verworven ALPHEN AAN DEN RIJN Geref. kinderkoor zong Een geheel gevulde Salvatorizaal heeft zaterdag een prettige avond gehad met het Gereformeerd kinderkoor onder leiding van Hans Boelee. Nadat voor zitter J. van Egmond de samenkomst had geopefid, ging de leiding direct over naar de dirigent. Deze kwam eerst met een meisjeskoortje, geselecteerd uit de oudere leden, dat verrassend goed zong. Een vijftal geestelijke liederen werd eenstemmig, zuiver en met een duidelijke uitspraak, gebracht. Kan dit koortje nog wat bij elkaar worden ge houden, dan bezit het stellig de kwali teiten en capaciteiten voor meerstem mige zang. Hierna kwam het kinderkoor, waar van het ledental steeds toeneemt, hoewel er nog al wat verloop is. Dat komt uiteraard het te bereiken peil niet ten goede, maar om daaraan te werken zou men een ledenstop moeten stellen, wat een heet hangijzer is. Niettemin was er ook nu te genieten; de liedjes van de kersendieven en van Een boer die naar de markt zou gaan, klonken heel aar dig. Het was alleen al een genoegen om te zien, hoe sommige kinderen met over gave zongen. Om de pauze tussen enke- A/JEN moet bewondering hebben voor nadat de vader ten grave is gedragen, het enthousiasme waarmee de mees- de zaken aan de twee zoons en de doch- te amateurtoneelgezelschappen zich van hun taak kwijten. Het is geen onver deeld pretje meer, toneelavonden te or ganiseren, zeker niet voor een zaterdag avond als de t.v. de meeste mensen aan de beeldbuis tracht te kluisteren. Mis schien wel daardoor was de Leidse Schouwburg, waar de toneelvereniging Tot Ieders Genoegen zaterdagavond de laatste uitvoering van dit seizoen gaf, maar matigjes bezet. Onder regie van Jacques Boom brach ten de T.I.G.-tonelisten A. Boere's spel „Nieuw Leven" voor het voetlicht. Het is gesitueerd rond een oude boe renfamilie, waarvan de vader b(j de aanvang van het spel ten grave wordt gedragen. Wellicht juist door dit begin behoudt het, ook in het derde bedrijf tijdens hetwelk de mineurstemming wat naar majeur wordt gebogen, een wat dramatisch karakter. Dergelijke stukken eisen veel van de spelers, en wij twjj felen er aan of regiseur Boom er goed heeft gedaan juist zo'n spel te kie zen, temeer daar twee van zijn spelers voor het eerst op de planken stonden. Maar gelukkig beschikt T.I.G. ook over routine, zoals bijvoorbeeld bij mevrouw Van Rossen-Pennenburg, die de rol van huishoudster Hanna zeer goed aanvoelde. Het gegeven waar de auteur zijn spel aan heeft opgehangen is klassiek. Een zo op het oog welvarend boerenbedrijf blijkt bij nadere beschouwing beslist niet zo welvarend. Op alles rust een zware hypotheek. Wanneer de notaris, Alle deelnemers ontvingen de spe ciaal ontworpen bronzen St. Jorismedail- le of een jaarcijfer. Zij die voor de vijfde, tiende of vijftiende maal deelnemen kregen respectievelijk een draaglint. een zilveren of een gouden medaille, terwijl de leiders(sters) van alle groepen een grote bronzen medaille in ontvangst mochten nemen. De uitslagen luiden: 1JA km; wisselbeker en 1ste prijs (St. Jorisschild): Pr. Julianagroep (Den Haag); 2c prijs (beker): Tjarda-hordo (Hoofddorp); 3de prijs (beker): „De Zonnige Kabouters" (Heemstede); 4de prijs: (beker): Bestevaergroep (Kat wijk); extra prijs (vaantje P.C.); St Tarciushorde (Warmond). 15 en 20 km (gecombineerd): wissel beker en 1ste prijs (St. Jorisschild): „De Dauwtrappersgroep (Leiden); 2e prijs (beker Leidse Courant): Marathonven- dël (Haarlem); 3e prijs (beker): Spaar- negeuzengroep (Haarlem-Heemstede) 4e prijs (beker Oegstgeester Courant): „De Cameronsgroep" (Heemstede); ex tra prijs (vaantje P.C.): Ravensbergen- groep (Katwijk); idem: „De IJmondt- trekkers" (Haarlem); extra prijs 20 km Honderd gulden aan prijzen TVFU de trossen zgn losgegooid en de vissersvloot naar de haring- 5 s -L gronden stoomt, kunnen wij aan de wal niet veel meer doen dan 5 afwachten tot de nieuwe haring wordt aangevoerd. De eerste malse j maatjes worden vrijdag verwacht, waarna ze zaterdag mogen worden 5 verkocht. 5 Het onderwerp van onze Vlaggetjesdag-prijsvraag is: hoeveel brengt het eerste kantje nieuwe haring op aan de Katwijkse afslag? 5 Wie op deze vraag het beste antwoord geeft, wie het bedrag het s dichtst benadert, krijgt van onze krant een prijs van f 50. Verder zijn j 5 er een prijs van f 25 en vijf prijzen van f 5. De spelregels? Op een briefkaart, geadresseerd aan de redactie van j 5 de Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden, dient men zo nauwkeurig mogelijk aan te geven voor hoeveel geld het eerste kantje haring op de Katwijkse afslag wordt verkocht. Bijvoorbeeld i f 260. s De inzendingen moeten uiterlijk aanstaande donderdag in ons bezit zijn. De uitslag, waarover niet kan worden gecorrespondeerd, wordt zo spoedig mogelijk in de krant bekend gemaakt. ter bekendmaakt, ontstaat er eerst ver slagenheid die echter spoedig verandert in egoïsme. Een van de zoons, die z(jn geluk in de stad heeft beproefd, en de dochter, die met een boer is getrouwd, willen aanvankelijk hun geld er uit. hebben, maar de notaris weet dit te verhinderen. De liefde die de jonge boer Christiaan voor de dochter van de huis houdster voelt, wordt wreed verstoord, en juist hierdoor ontstaan vele verwik kelingen, die tot slot door de koppige Christiaan zelf worden opgelost. Mevrouw Van Rossen-Pennenburg hebben wfj reeds lof toegezwaaid. Ook Eduard de Wekker die de rol van Chris tiaan speelde, zette een aanvaardbare figuur op de planken. Trouwens, over het algemeen was het spel van T.I.G. voldoende. Slechts één ding was wer kelijk storend: he gebrek aan tempo. Nu moet daarbü vermeld worden, dat dit niet alleen te wijten was aan de to nelisten. Het stuk zelf heeft veel te lange dialogen, die, wanneer ze waren weggelaten, er alleen maar aan ten goede zouden zijn gekomen. Dr. J. J. M. Beenakker hoogleraar Bij K.B. is dr. J. J. M. Beenakker, lec tor in de experimentele natuurkunde, be noemd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der wis- en natuurkunde om on derwijs te geven in de experimentele na tuurkunde. Prof. dr. J. J. M. Beenakker, die in '26 te Koog aan de Zaan werd geboren, ontving op 21-jarige leeftijd een B.P.M.- studieprijs. Na zijn doctoraal examen in 1951 was hij als wetenschappelijk me dewerker aan de Stichting voor Funda menteel Onderzoek der Materie F.(O.M.) werkzaam. Op een proefschrift over: „De invloed van het heliumisotoop met massa 3 op de eigenschappen van vloeibaar he lium II", promoveerde hij in 1954. In 1958 ging prof. Beenakker over in dienst van de universiteit, die hem in 1960 benoemde tot lector in de experimen tele natuurkunde. Dit lectoraat wordt dus thans verwisseld voor een professoraat Behalve zijn proefschrift heeft prof. Been akker veel gepubliceerd. Daarnaast heeft hij voordrachten gehouden op verschei dene congressen in Europa en Amerika. Ie speelliedjes, o.m. een leutig klompen dansje, wat op te vullen, liet de heer Boelee ook de zaal wat meezingen en dat werd erg op prijs gesteld. Na dit menu van korte liedjes voor de pauze, werd het bekende sprookje „Doornroosje" gebracht. Een koningin en een koning, de schone slaapster, de boze fee en de verlossende prins, ze kregen allen een leuke uitbeelding en de aankleding daarbij was keurig. Het publiek toonde zich dan ook dankbaar voor het gebodene. De heer Van Egmond dankte aan het einde van deze avond de dirigent en de pianiste. Willy Braakhek- ke, die voor een knappe begeleiding had gezorgd. Voorts bracht hij bijzon- der dank aan mevrouw Den Hertog, die altijd bij de repetities van het kin derkoor assisteert. Hij bood haar een olatenbon aan. En dan zijn er ook al tijd nog weer dames, vaak zelf moeders van gezinnen, die toch nog weer kans zien, om ook al die fleurige pakjes voor de speelliedjes te vervaardigen. Dit wa ren: mevrouw Boerefijn, mevrouw Fok- ker, mevrouw Den Hertog, mevrouw Van Heyningen en mevrouw Vaane, die allen uit handen van een kabouter een bloemenhulde kregen. Er moest zeer veel werk worden verzet om deze en kele uurtjes te kunnen verzorgen. Alphense Vriendenclub Zaterdag werd deelgenomen aan een vlucht van Tergnier af, 290 km. De dui ven werden gelost om 9.15 uur met kal me zuidwestenwind. Uitslag: B. C. Rom- bouts 1, 25; J. Domburg 2, 15, 17, 21, 23, 27; Groeneveld 3, 4, 8, 12 ,20; .T. van Donk 5, 6, 11, 13„ 29; L. Boot 7; D. van Eijk 9; D. Verkade 10: Hogenes 14, 18, 32; Haasnoot 16; W. Boone 19, 22, 34; Godthelp 24, 30; Groenendijk 26.28; Ver- gunst 31; A. Bergshoeff 33; A. Martens 35. Bejaardenmiddag Morgenmiddag om half drie wordt in de Salvatorizaal de laatste bejaarden bijeenkomst van dit seizoen gehouden. Er zal om. worden gesproken over de dinsdag 28 mei te maken boottocht. Ned. Chr. Vrouwenbond Hedenavond om half acht wordt in de Salvatorizaal de jaarvergadering gehou den van de afdeling Noord van de Ned. Christen Vrouwenbond. Voetbalnieuws Door een 20 overwinning op Jodan Boys 2 is ARC 2 zaterdag met anderhalf been kampioen geworden. Want het heeft nu een puntental van 26 behaald; er is nog een thuis te spelen wedstrijd van 29 minuten tegen JAC 2 met de stand 32 In het voordeel van ARC. Katwijk 2 kaD maximaal op 26 punten komen door dp nog te spelen uitwedstrijd tegen Jodan Boys in winst om te zetten. Auto tegen paal In de Bufs Ballotsraat reed zondag nacht een 20-jarige fabrieksarbeider uit Zoeterwoude, die niet in het bezit was van een rijbewijs, met een personenauto tegen een lantaarnpaal. De jongeman verkeerde onder invloed van alcohol. De paal werd vernield, evenals de rech terkant van de auto. De bestuurder werd aangehouden. De inzittende, een Jongeman, liep een wond boven een oog en vermoedelijk een lichte hersen schudding op. BENTHVIZEH Raad over bouwgrond Het voorstel tot verkoop van bouw grond in het uitbreidingsplan „Zuid" vormt het belangrijkste punt op de agenda van de dinsdag te houden ge meenteraadsvergadering, die om 7.30 uur begint. De raad wordt voorgesteld te besluiten tot verhoging van de bouwgrondprij zen, die hij in de vergadering van 30 januari had vastgesteld. Het blijkt dat een bedrag van 31.875 voor rekening komt van de 102 in plan Zuid-Oost te stichten woningen (in dit aantal is een nieuwe openbare lagere school begrepen, gelijk te stellen 'aan tien woningen), zijnde het aandeel in de kosten van de rioolwaterzuive ringsinstallatie. In het voorstel tot vast stelling van de bouwgrondprijzen 10-12-1962 werd het aandeel op 10.000 geraamd. Als dinsdagavond het voorstel tot verhoging wordt aangenomen, de extra 21.875 over de reeds vastge stelde prijzen worden „uitgesmeerdd" Voor de aankoop van de bouwgrond hebben zich verscheidene gegadigden, zowel van buiten als in de gemeente, aangemeld. Aan het punt „Zuid" gaan nog voor stellen vooraf tot bepaling en vaststel ling van vergoedingen waarop de Chris telijke kleuterschool recht heeft, en tot voorlopige vaststelling van de gemeen terekening 1961, die door de commissie Voorwinden-Zonneveld in orde werd be vonden. Burgerlijke stand GEHUWD: N. J. Roest, 25 j, Voorburg en E. Verweij, 21 j. geput. We verwachten dat de frisse geest driftige zang van het prille koor vela anderen zal hebben aangetrokken. Heren, praat erover, maakt reclame, versterkt de gelederen, stoot samen uw koor tot in de hoogste afdelingen op! Dat is een prachtig ideaal om voor te werkenl En misschien zijn er dan ook nog wel mannenzangers, die het gemengde koor willen gaan steunen. Dat is hard nodig. Het jonge ensemble zong drie eenvou dige. pittige liederen, tweestèmmig: Wij leven vrij (niet van J. W. Wilms!), Komt nu makkers (Andreae) en Voorwaarts christenstrijders. De algehele inzet, de grote aandacht, het beheerste enthousias. me en de véélbelovend goede klank vie len op. Wat die aandacht betreft, daaraan konden vele gemengde koor-leden met vrucht een voorbeeld nemen. We con stateerden wel, dat allen hun zangpartij kenden, maar het is voor een dirigent onmogelijk, zijn expressieve bedoelin gen te verwezenlijken, als de zangers niet op hèm doch bijna uitsluitend op hun (niet uit het hoofd gekende) tekst letten. Een goed ding was, dat. dank zij het zonder twijfel aanhoudende stre ven van de heer Kurpershoek, geen enkele stem hoegenaamd meer uit sprong. De homogeniteit is nog wel niet volkomen, maar toch reeds in grote mate. althans meer dan ooit tevoren, verwezenlijkt. De verbeterde kwaliteit uitte zich ook in de redelijk beschaafde uitspraak, de in de regel stipte intonatie. Kurpershoek zet te vaart achter de zang. zodat vergroven- de en de toon neerdrukkende gevoels- tendenzen geen kans kregen. Wel wist hij steeds de vorm intakt te houden. Op deze muzikale basis (de dirigent gaat, blijk baar intuïtief, steeds van de muziek uit), is het zeker mogelijk, de nu nog wat te uitsluitend dynamisch geaarde klank, met goed resultaat te nuanceren en ook expressief, te verlevendigen. Met genoegen hebben we geluisterd naar het stilistisch raak getroffen O, Ne derland. let op uw zaak (bewerking Risse- lade). Vreugde, vreugde, louter vreugde (Beethoven, negende symfonie),, De Rid der van St. Jan (Van Eyken) en Kop op (Stenz). Dat klonk allemaal reeds heel verdienstelijk. De jonge jeugd (nog een klein groepje) zong zuiver en duidelijk verstaanbaar; o.a. Negerpopje en Al wat mooi en heer lijk is; van de opmerkelijk keurig zingen de meisjes hoorden we het koraal uit Bachs cantate 147 en enkele populaire bekenden uit onze tijd (Middellandse Zee, Iwan Iwanowitsch). Deze zang getuigde van begrip en toewijding. De afdeling Toneel voerde na de pauze de blijde drie-akter ,.De dame die be scherming zocht", op. Joh. van Wolfswinkel. WOVBRVGGE Mooi resultaat Een jeugdcomité heeft zaterdagavond een gekostumeerde voetbalwedstrijd ge houden ten bate van het door een aard beving getroffen Perzische dorp Dousadj Tevens was er een patat-oliebollenactie De netto-opbrengst bedroeg f 202.50. KOUDEKERK A. D. RUN Ingelanden vergaderden In hotel De Bruin vergaderden de in gelanden van de Hogewaardsepolder Voorzitter R. Dorrepaal Rzn liet in het kort de gebeurtenissen ten opzichte van de polder de revue passeren, waarbij hij enkele woorden wijdde aan het overlij den van één van de ingelanden, de heer W. Dorrepaal. Bij de schouw bleek dat niet alleen vervuiling van het water ont staat door de lozing van rioolwater, maar tevens door het minder goede onderhoud van de sloten door enkele ingelanden. Met betrekking tot de vervuiling van het water door olie en teer is een schrijven gericht aan de directeur van gemeente werken. Daar hierop nog geen bevredi gend antwoord is verkregen, is verder contact opgenomen. De vergunning voor de bouw van een rioolwaterzuiverings installatie is door de gemeente ontvan gen, het benodigde geld is beschikbaar, maar over de grond kan nog niet worden beschikt. Namens de commissie tot nazien van de boeken van de penningmeester bracht de heer Van der Salm verslag uit In deze commissie werden herbenoemd de heren P. G. J. Smit. H. van Leeuwen en J. W. van der Salm en als plaatsvervangende leden de heren J. D. Reijneveld. C. J. Kraan en K de Jong. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat het boekjaar 1962 aan inkomsten f 1141,51 aantoonde en aan uitgaven f 801,94, zodat een batig saldo tn kas was van f 339.57. Naar aanleiding van een door Rijn land ingesteld onderzoek naar de kaden, deelde de voorzitter mede, dat deze zul len worden verhoogd. Dat zal een flink bedrag eisen. Het bestuur stelde voor de omslag al vast te stellen op f 20 per hectare. In verband met de omslag werd de begroting voor 1963 vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 3906,07. De heer G, C. Kraan, die als bestuurs lid periodiek aftredend was. werd her kozen. Wedvlucht De postduivenvereniging „Ons Genoe gen" nam deel aan de wedvlucht van Fergnier. De afstand was 290 kilometer. De duiven werden gelost om 6.45 uur. De eerste duif bereikte het hok om 10.56 uur, de laatste prijswinnende duif om 11.11 uur. De uitslag luidt: Gebr De Wilt 1 3 4 8 10 13 20 22 23 25 32; H. van Vegten en Co 2 6 7 12 14 19 26 29 31; Kompier en van Kempen 5 13 17; G. Lekx ecïs 10; G. Oude Elferink 11 15 27 28; H. Schel lingerhout 21; C. P. de Keijzer 24 39 33. Geen spreekuur Burgemeestr Q. Waverijn zal dins dag 21 mei geen .spreekuur houden. ROELOFARENDSVEEN Boerenleenbank Er waren vrijdagavond op de jaarver gadering van de Boerenleenbank in ho tel De vier Heemskinderen gunstige ge luiden te horen over het afgelopen jaar. By de behandeling van rekening en balans over 1962 bleek dat de uitstaan de leningen onder borgstelling en ia hypothecair verband waren toegenomen van 1.2 tot 3.4 miljoen gulden. De spaar gelden namen met ruim 6 ton toe tot 4,4 min. De schuld aan rekeninghouders bedraagt nu 1,7 min. Het afgesloten boekjaar gaf een winst van 24 mille te zien, waardoor de reserve na toevoeging op f 227.750 kwam. Sinds de oprichting nam de jaarom zet van de bank toe van 16 mille (1902) tot 85 min. (1962) en het aantal dag- boekposten van 30 tot 97.260. Het aan tal leden bedraagt momenteel 524. De heer Th. G. Wesselman verliet wegens hoge leeftijd het bestuur. In zUn plaats is de heer J. F. van Bcrkel gekozen. De zilveren bestuurs- jubilea van de heren N. Turk en J. P. Hogen- doorn werden gememoreerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3