Binnen tien jaar een snelle verbinding met de Rijn DE BLAUWE TREIN Nu 18 televisielanden boven het miljoen Incident bij vervoer j lijk ernstig betreurd j Antwerpen kan vlag hijsen Akkoord getekend na 50 jaar onderhandelen „Lekkere" honger? Neem een KitKat! BELGIE Landbouwschap door boeren gedagvaard DINSDAG 14 MEI 1963 SchaaU-vruag Deze stelling, het resultaat van de fantasie van problemist T. Oscarsson, zou in een gewone schaakpartij geen bevreemding wekken. Een partijstel ling desnoods eindspel met de opgave: wit speelt en wint. Ja, maar dan toch met zo'n geestige ontkno ping, dat ook de typische „probleem oplosser" er interessante aspecten in zal ontdekken. Wit: Kh2, Te6, Lc4, Pf5, pi g3 en h4. Zwart: Kh5, Dal, Pf8, pi e4, f3 en g7. Oplossing dam-vraag De vraag, die wij gisteren stelden, had de volgende stand: Zwart: 5, 7, 9, 14, 18, 20, 22, 23, 26. 35. Wit: 25, 29, 31, 33. 34, 40, 42, 43, 44. De volgende zetten brengen de op lossing: Wit: 44—39 (26x48), 33—28 (35x24), 28x10 (48x30), 25x3 (5x14), 3x2 via 30 (24—29), 2—7 (18—23), 7—12 wint. Bridge Zuid speelt een contract van 4 schoppen (tien slagen). U bent Oost en nadat uw partner met ruiten 8 is uitgekomen, ziet u de volgende kaarten: Zuid neemt de eerste slag met rui tenaas en speelt vervolgens een kleine harten van tafel. Hoe is nu voor Oost het juiste te genspel? Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. koopman; 2. ranon kelachtige plant - familielid; 3. jon gensnaam - godsdienst (afk.) - rund; 4. stapelmeter (afk.) - kleine hooi- stapel - deel van het oor; 5. patroon - water in Friesland - rijkstelefoon (afk.); 6. meisjesnaam - plaats voor dieren - voorzetsel; 7. steenklomp - adellijke titel in Engeland (afk.) - meisjesnaam; 8. wereldtaal - leeftijd (Fr.) - zuster; 9. hetzelfde - voor voegsel. Verticaal: 1. gemeente in N.-Bra- bant - meisjesnaam; 2. opgewekte geest of stemming - ongaarne; 3. draaikolk - van het teken af te her halen (afk. in de muziek) - houtpn vat; 4. lengtemaat (afk.) - deel van een schrijfmachine - in het jaar onzes Heren (afk. Lat."); 5. en omstreken (afk.) - stronkje - wiersoort; 6. plomp - deel van een benedenhuis; 7. korte herensok - meisjesnaam; 8. rivier in Oost-Azië - voegwoord - voorvoegsel; 9. oude Egyptische zon negod - oude lengtemaat - wijze. If In Dresden werd vrijdagavond een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende teams van Oost- Duitsland en Oostenrijk. Oost-Duitsland zegaviord» met 3—1. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. Est, 5. van, 8. pi. nakel, 10. Abel, 12. lomp, 14. kan, 15. rem, 17. mat, 18. lelie, 20. steek, 21. delta, 22. gemak, 24. pon, 26. las, 27. Leo, 29. Anio. 31. riks, 32. energie, 33. ets, 34. ark. Verticaal: 2. spen, 3. til, 4. zadel, 5. vel, 6. alom, 7. dak, 9. Apt, 11. bastion, 13. mastiek, 15. fekel, 16.' midas, 18. leg, 19. eek, 23. Maarn, 24. pan, 25. niet, 27. Lier, 28. Oss. 30. ons, 31. Ria. (Van een onzer verslaggevers) Nog binnen tien jaar zal België een snelle rechtstreekse kanaalverbin ding hebben tussen de Schelde bij Antwerpen en de Rijn. Daarin voorziet het verdrag dat gisteren op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag werd ondertekend. Met het krassen van de pennen van minister president De Quay en minister Luns voor Nederland en van premier Lefèvre en minister-adjunct Fayat voor België werd een nu al een eeuw durend geschil beslecht. Een slordige 260 miljoen gulden zal het hele pro ject gaan kosten. Een bedrag waarvan België het leeuwedeel voor zijn reke ning zal nemen: f 238 miljoen. Nederland zal slechts 22 miljoen gulden hoeven te betalen, in de aanleg, maar verplicht zich voor het onderhoud van de vaarweg zorg te dragen. Antwerpen kan de vlag hijsen. Hel nieuwe kanaal, met de voorbereidin gen waarvoor direct nadat het verdrag door de parlementen van beide landen is geratificeerd kan worden begonnen, geeft alle binnenscheepvaart inclusief de duwvaart ruime toegang tot de Belgische havens. Ruime en snelle toegang. Want de Schelde-Rijnverbinding levert de scheep vaart een afstandsbesparing van 40 kilo meter en een tijdsbesparing van niet min der dan zes uur in vergelijking met de huidige route: Westerschelde. Kanaal door Zuid-Beveland, Oosterschelde, Keeten. Mastgat, Zijpe en Krammer. Voor de nieuwe vaarweg zullen de volgende werken moeten worden uit gevoerd: het graven van een kanaal van de haven van Antwerpen naar de Oosterschelde (dwars door de Kreekrakdam en via de schorren van de Westerschelde) en van een kanaaltje dat het nieuwe kanaal met de Westerschelde verbindt (later wordt wellicht noordelijker nog een tweede verbindingska naaltje gegraven), de aanleg van een vaargeul door de Oosterschelde. het verruimen van de Eendracht en het verbeteren van het tracé van deze vaarweg, het graven van een kanaal door dc landengte van St. Philipsland. Dat zijn de hoofdwerken. Maar daar naast voorziet het verdrag nog in een groot aantal andere projecten. Zo zullen op Nederlands gebied verkeersbruggen worden gebouwd over het kanaal van Antwerpen naar de Oosterschelde, over de Eendracht en over het te graven kanaal door St. Philipsland. Het pontveer bij Oud- en Nieuw Vossemeer zal worden vervangen door een brug voor gemengd verkeer. Over de te bouwen schutsluizen bij de Oosterschelde (daar waar het kanaal door de Kreekrakdam de zee-arm zal bereiken) zal zowel een verkeers- als een spoorbrug komen. Ook zullen nieuwe waterkeringen worden aangelegd: langs de Westerschelde, langs de Eendracht en langs de doorsnijding door de landengte St. Philipsland. Voorts zal in de Oos terschelde een leidam worden aangelegd die de schepen tegen stromingen zal moe ten beschermen. Zoals gezegd wordt een sluizencomplex (twee schutsluizen) ge bouwd bij de Oosterschelde. Mét de sluis in het Volkerak (die wordt gebouwd zodra deze vaarweg is afgesloten) zal deze de enige hindernis vormen die de binnenschippers zullen moeten nemen. Op de oude route moesten de schepen drie en met de Volkeraksluis mee vier sluizen passerend). Kostenverdeling Ten aanzien van de kosten welke aan de nieuwe vaarweg zijn verbonden z(jn beide landen overeengekomen dat de wer ken op Belgisch gebied, alsmede de aan- legkosten van het deel van de vaarweg door de Eendracht en door St. Philipsland naar de Krammer geheel voor rekening van België komen. De kosten van aanleg van de verbinding van Antwerpen tot met de Oosterschelde, voorzover op Ne derlands gebied gelegen daarin begre pen het sluizencomplex bij het Kreekrak en werken ter bestrijding van de verzil- ting en de waterverontreiniging van het te vormen Zeeuwse Meer komen voor 15 pet voor rekening van Nederland en voor 85 pet voor rekening van België. Daartegenover draagt Nederland de kos ten van onderhoud (ruim twee miljoen gulden per jaar). Academische examens AMSTERDAM, Gem. Un. Geslaagd: kand. klass. lett.: me). M G Grosfcld (Am sterdam), doet. Frans: H H L Courdron (Amsterdam); kand. Frans: mevr. O N" Noordam-Cannegieter (Amsterdam). GRONINGEN Geslaagd: kand. pedago giek: D G A Meerman (Amsterdam), kand. psyctiol.: J J Hemmel (Assen). Y R Wle- linga (Zaltbommel) en R J Saan (Gronin gen). UTRECHT Geslaagd; kand. rechten, me). E S M Zeogers tutrecht), J E Fcaevut (Den Haag), J BrenninkmeiJer (Lichten voorde): doet Nlet-Westerse soe.: G G van Reers (Utrecht): prop. nlet-Westerse soc.: me). A Tcunisoen (Naarden) en D J Dragt (Hilversum). BENOEMINGEN Benoemd met Ingang van de dag. waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen aan de rljksunlversl- In het verdrag is de voorwaarde op genomen dat België de Rijnvaartpre mies en soortgelijke steunmaatregelen om het scheepvaartverkeer naar Ant werpen te stimuleren zal afschaffen wanneer de nieuwe vaarweg in ge bruik is. Deze premies mogen in de tussenliggende periode niet worden verhoogd. België betaalde tot nu per jaar ongeveer een bedrag van vier miljoen gulden aan deze premies uit Voorts dienen, zo bepaalt het verdrag, steunmaatregelen die van overheidswege worden verleend ter bevordering van de aanleg of de exploitatie van zeehavens te worden tegengegaan, voorzover daar van een concurrentieverstorend effect zal uitgaan. Wanneer de eerste spade voor het nieuwe kanaal de grond in zal gaan is nog niet te zeggen. Verwacht wordt echter dat het na de definitieve ratificatie van het verdrag door de beide regeringen nog wel anderhalf tot twee jaar zal duren voordat de voorbereidende studies voor het project gereed zijn. Na de ondertekening sprak minister Luns een korte rede uit, waarin hij het akkoord een „acte de foi", een uiting van vertrouwen, dat beide landen in elkaar leerden stellen, noemde. Namens beide regeringen bracht hij dank uit voor het werk van de twee delegaties onder leiding van jhr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer (voor Nederland) en baron De Gruben (voor België). De op lossing, zo zei hij heeft de onverdeelde instemming van alle belanghebbenden. Er is hier geen overwinnaar of overwonnene, zo stelde minister Luns met nadruk vast. Dat deze billijke oplossing ten slotte kon worden bereikt vloeit voort uit onze overtuiging dat beide landen voorbestemd zijn om samen te gaan. Minister Fayat zei in zijn antwoord dat met de ondertekening van het verdrag de laatste beletselen voor Antwerpens groei tot wereldhaven zijn weggenomen. Hij herinnerde aan de vele onderhande lingen die vooral de afgelopen vijftig jaar over het vraagstuk van de ScheldeRijn verbinding zijn gehouden. Onderhande lingen waaroan bekende namen zijn ver bonden: Van Konijnenburg, Van Karne- beek, Steenberghe en Van Cauwelaert. In nog geen drie jaar tijds, zo verklaarde minister Fayat, is nu een goede oplossing bereikt met minder kosten dan alle vorige oplossingen. De afstand van Antwerpen tot de Waal wordt aanzienlijk bekort Deze oplossing, evenals die van Ternaaien en van de kanaalverbinding Terneuzen- Oent, betekent voor het Belgische achter land aanzienlijk betere verbindingen die de welvaart zullen verhogen. Op een na de ondertekening gehouden persconferentie verklaarde minister Luns dat onomstotelijk voor de toekomst vast ligt dat Nederland onbeperkte toegang heeft tot de vaarweg en dat garanties zijn geschapen voor de doorvaart op de Rijn, Mr. Luns zei voorts dat met de wensen van Brabant en Zeeland terdege rekening was gehouden tijdens de onderhandelin gen. Over de wijze van aanbesteding van het reuzeproject zei de bewindsman, dat Nederlandse en buitenlandse (met ns Belgische) aannemers op gelijke voet zul len kunnen inschrijven. Wie het laagst biedt krijgt de opdracht, zei de minister. Minister Fayat merkte desgevraagd op dat men over de gehele lengte van het traject tegelijkertijd met de uitvoering zal beginnen en de vaarweg in zijn geheel op één datum zal openen. Hij merkte op dat de nieuwe vaarweg 86 km lang zal worden, de afstand AntwerpenDor drecht bedraagt thans 125 km. Duwvaart Over de mogelijkheden voor de duw vaart van en naar Gent, zei de Bel gische bewindsman, dat deze schepen eveneens gebruik zullen kunnen ma ken van het nieuwe kanaal. Via het verbindingskanaal zullen zij uit de Westerschelde de nieuwe vaarweg kunnen bereiken. Hij verwachtte dat de oude route aanzienlijk zal worden ontlast en dat Antwerpen een sterke stijging van het aantal binnenschepen in zijn havens zal kunnen noteren. Tot nu toe werd via de oude route per jaar ongeveer 10 miljoen ton aan lading vervoerd naar en van Antwer pen. De nieuwe romige, Engelse choco ladereep met vers-knisperende wafelvulling, mmm... wat een heerlijke combinatiel Neem een Kitkat! twee-staaf reepOfW-, A ROWNTREE PRODUCT SCHELDE-RIJN VERBINDING De Boerenpartij heeft de drie boeren uit Hollandsche Veld, wier boerderijen in maart op last van het Landbouw schap zijn verkocht, financieel In staat gesteld een proces tegen het Landbouw schap te beginnen. De secretaris van de Boerenpartij, de heer E. J. Harrasen. heeft dit gisteren meegedeeld. Het Landbouwschap is nu gedagvaard, op 11 juni voor de rechtbank in Den Haag te verschijnen. Of de zaak dan meteen al in het openbaar zal worden behandeld staat nog te bezien. Het ls niet onmogelijk dat het Landbouwschap uitstel zal vragen, zo werd van de kant van dit schap te verstaan gegeven. Geëi9t wordt teruggave van de boerde rijen of schadevergoeding, alsmede ver goeding voor de schade die de boeren buiten de' eigendomsoverdracht van de boerderijen om nog geleden hebben. Waar het de Boerenpartij om gaat, zo deelt de heer Harmsen mee, is dat tot in hoogste instantie wordt uitgezocht of het in Nederland werkelijk toegestaan ls zijn recht te zoeken en van zijn pro cessuele bevoegdheden gebruik te maken op een wijze als het Landbouwschap in Hollandsche Veld deed. In de dagvaarding wordt o.m. gesteld dat de heffing van het Landbouwschap geen rechtskracht heeft, dat het dwang bevel nietig en van onwaarde is en dat het Landbouwschap er kennelijk opzet telijk naar heeft gestreefd van zijn ver meende bevoegdheden en/of rechten op de voor de drie boeren meest nadelige wijze gebruik te fhaken door hen voor het verhaal van een betrekkelijk geringe vordering te beroven van hun huis en grond. In de dagvaarding, uitgebracht namens boer Van der Sleen, wordt het Landbouwschap aansprakelijk gesteld voor het afbranden van diens boerderij. Kijkerstal neemt snel toe telling van het aantal zenders in de wereLd. Dat zijn cijfers, die verbluffen. Tien jaar geleden telde men in de gehele wereld 527 televisiezenders Dat was dus in 1953. Nu zijn er3743 en de grootste aanwas is te zien in Europa, dat in deze jaren maar liefst van 54 op 2403 zenders kwam. Hierbij zijn uiteraard ook de steun- zenders gerekend, maar deze zijn toch ook nodig om de zendvelden uitbreiding te geven. Amerika kwam in deze tien jaren van 472 op 934 zenders. Deze toeneming is vooral een gevolg van het aantal par ticulier geëxploiteerde onderwijszender» die in gebruik werden genomen. In Azië telde men in 1953 slechts één zender: televisie was daar nog onbe kend, evenals in Australië en Afrika. Nu bezit Azië reeds 299 zenders, Austra lië met Nieuw-Zeeland 66 en Airika 41. De 934 Amerikaanse zenders worden gebruikt door dn totaal bijna 700 ver schillende televisiestations. Hiervan telt men ruim 600 commerciële bedrijven en ruim 60 educatieve organisaties. In 1953 werkte er slechts een educatief zendstation. Nu kent men er de over koepelende organisatie National educa tional television waarbij de meer dan 60 stations die uitsluitend onderwijs- cursussen uitzenden, zijn aangesloten. Via hun zenders kunnen deze Instel lingen 30 tot 50 miljoen kijkers berei ken. De deelneming aan cursussen, die van onderwijs aan analfabeten tot uni versitaire opleidingen lopen, is enorm groot. Vooral in afgelegen gebieden wordt druk gebruik gemaakt van tele- vislelessen, waarbij men ook vakoplei dingen kan krijgen cn die na examens met erkende diploma's kunnen worden bekroond. Nu België, Polen en Argentinië het miljoen kijkers hebben bereikt, zijn 18 van de 97 televisielanden ter wereld tot boven het miljoen geregistreerde ontvangtoestellen gestegen. Het volgende land zal Denemarken zijn, dat nog ruim 100.000 onder het miljoen zit, maar daarna is er een groot hiaat. Kijken we de rangorde, zoals die in april van dit jaar werd vastgesteld, nog eens na, dan zien we dat de Ver. Staten natuurlijk de kop houden van 59.3 mil joen, omdat men hier te maken heeft met een groot aantal onder een noemer gebrachte landen. Deze kop Is voor geen enkel op zich zelf genoemd land ooit te benaderen, of het zouden de Sowjetunie of Ghana moeten zijn, maar daar is tot in de verre toekomst nog geen sprake van. De Sowjetunie maakt een zeer kalme opmars en handhaaft zich op de vierde plaats met 8 miljoen geregistreerde toe stellen. En China staat in de achterste gelederen: dit land staat nog niet eens op de nominatie voor het halve miljoen. Japan echter is er in het afgelopen jaar in geslaagd Engeland van de lang- behouden tweede plaats af te dringen en staat daar nu zelf met 12.8 miljoen, gevolgd door Groot-Brittannië met 12.3 miljoen. Vierde is dan Rusland en vijfde West-Duitsland met 7.4 miljoen. Engeland zal het aan kijkerstal niel veel verder kunnen brengen, want het heeft al, evenals Canada, een verza digde markt. Alleen door toeneming vaa het aanschaffen van een tweede appa raat in de gezinnen zal in deze landen het aantal geregistreerde toestellen kunnen 6tijgen. Na West-Duitsland volgt Canada met 4.1 miljoen toestellen, 7e is Italië met 3.7, en als laatste meervoudig miljoe- nenland komt Frankrijk: 3.3. Oost-Duitsland, nummer 9, zit mot 1.9 tegen de 2 miljoen aan en ook Bra zilië en Zweden beginnen met elk 1.6 miljoen in die richting te gaan. Op just anderhalf miljoen staan als nummer 12 en 13 Australië en Tsjecho- - - Slowakije en dan komen wij als nr. U S- met 1.4 miljoen. Mexico telt 1.1 miljoen taaigeding 21.05 Zangrecital: klass ilede- vanavond schreden. 23 55—24.00 Nws. Volgenden Programma voor morgen Zowel van de zijde van de Amster damse politie als van die van de G.G en G.D., in de hoofdstad is gisteren medegedeeld, dat men het incident over het vervoer van een lijk, dat zich zaterdagnacht in de Jan van Galenstraat voordeed, ernstig be treurt. Zoals men weet, betrof het hier het vervoer van een man van 54 Kalm begon hij de zeven feiten op te noemen. Hippolyte zat venslagen te kijken. „Daar wou ik n.u echter niet over spreken." ging Poirot voort. „Maar je moet niet denken dat je handig bent, mon amj. Ik zal nu komen tot de speciale leu-gen die mij interesseert je mededeling dat graaf de la Roche in zijn villa is aangekomen op de morgen van dinsdag de 14de.'' „Maar dat was geen leugen, monsieur, dat was de waarheid. Monsieur Ie comfee arriveer de dinsdagmorgen de 14de. Is dat niet zo. Ma- Het geheim van „Jazeker, dat is V óngewoon hoogleraar aan deze universiteit.' zyn. Marie viel hem dadelijk bij. zo. Ik weet het zeker." „Zo", zei Poirot, „en wat gaf je d'ie dag de graaf voor zijn déjeuner?" ..Ik Marie wachtte even. trachtend het zich te herinneren. „Vreemd," zei Poirot, „hoe men zich soms het. ene wel en het andere niet herinnert." Hij leunde voorover en sloeg met zijn vuist op d'e tafel. Zijn ogen fonkelden van toorn. „Ja, ja, zo is het. Jullie vertellen maar leu gens en je denkt dat niemand het weet." „Tk verzeker u, monsieur, dat u zich absoluut vergist. Monsieur le comte verliet maandag avond Parijs „Juist," zei Poirot. „Met de rapide. Ik weet niet waar hij zijn reis onderbrak. Dat weet jij misschien ook niet. Maar ik weet wèl dat hij woensdagmorgen aankwam en n-iet dinsdagmor gen." „Monsieur vergist zich," zei Marie. Poirot stond op. „Dan moet het recht zijn loop hebben," mompelde hij. „Het spijt me." „Wat bedoelt u. monsieur?" vroeg Marie angstig „Jullie zullen worden gearresteerd wegens medeplichtigheid aan de moord op madame Ket tering. de Engelse dame." „Moord!" Het gezicht van de man was krijtwit gewor den, zijn knieën knikten. Marie liet haar brei kous vallen en begon te huilen. „Maar dat is niet mogelijk. Ik dacht ..Daar jullie bij je verhaal blijven, zit er niets anders op. Ik geloof dat jullie allebei gek door AGATHA CHRISTIE 5 J Poirot wendde zich om naar de deur, toen een angstige stem hem weerhield. „Monsieur, monsieur, een ogenblikje." „Neen," riep Poirot, „ik heb geen medelijden met jullie." Woedend keek hij Hippolyte in het gezicht. „Moet ik hier dan de hele dag blijven kletsen met een paar idioten als jullie? Ik wil de waarheid weten. Voor de laatste maal: wan neer kwam Graaf de la Roche op Villa Marina aan dinsdagmorgen of woensdagmorgen?" „Woensdagmorgen", fluisterde de man, en achter hem stond Marie instemmend te knik ken. Poirot keek een paar minuten naar hen; toen boog hij ernstig het hoofd. „Jullie zijn verstandig, mes enfants?, zei hij rustig. ..Jullie waren bijna in een lelijk parket geraakt." In zichzelf glimlachend verliet hij Villa Mari na. „Een vermoeden bevestigd", bromde hij in 2ichzelf. „Zou ik nu de tweede kans nog wa gen?" Het was zes uur, toen Hercule Poirots kaartje aan Mirelle werd overhandigd. Toen hy binnen trad vond hy haar in de kamer heen en weer lopen. Ze wendde zich woedend tot hem. „Wel?" riep ze. „Wel? Wat is er rui weer? Hebben jullie niet gemaakt dat ik mijn Derek venraden heb? Wat willen jullie nu nog meer?" „Eén enkele vraag slechts, mademoiselle. Toen de trein Lyon verliet en u mievrouw Ket- terings compartiment binnenging „Dat deed ik niet." „En toen u haar vond „Dat deed ik niet." „Aih, sacré!" Hij ging woedend voor haar staan en sabreeuwde haar toe, zodat ze achteruitweek: „Wilt u ine voor de gek houden? Ik zeg u dat ik zo precies weet wat er gebeurd is, als of ik er zelf bij was geweest. U bent in haar coupé gegaan en u vond haar vermoord. Ik zeg u dat ik het weet. Het is gevaarlijk tegen my te liegen. Wees voorzichtig, mademoiselle." „Dat deed ik niet", begon ze onzeker, en hield dan op.» „Er is één ding dat ik me afvraag", zei Poirot „namelijk of u gevonden hebt wat u zocht, of „Of wat?" „Of dat een ander vóór was geweest." „Ik beantwoord geen vragen meer", gilde de danseres. Ze wierp zich op de grond en begon te gillen en te snikken. Een verschrikte dienst bode snelde binnen. Hercule Poirot haalde de schouders op en verliet rustig de kamer. Maar hij scheen voldaan. „Ah!" zei monsieur Joseph Aarons goedkeu rend. Hij nam een flinke slok van zijn glas bier, veegde het schuim van. zijn lippen en keek over de tafel naar zyn gastheer, monsieur Hercule Poirot. „Ik geloof dat u zei dat er een kleine zake lijke kwestie te bespreken was, monsieur Poi rot", sprak hij. „Het zal me aangenaam zijn als ik u een dienst kan bewijzen." „Dat is heel vriendelijk van u", antwoordde Poirot „Ik zei bij mezelf: „Als je iets wilt we ten omtrent iemand, dan is er maar één die alles weet wat er te weten valt en dat is mijn oude vriend, Joseph Aarons." „Wat u zegt is niet ver van de waarheid af', zei Aarons met zelfvertrouwen, „verleden, he den en toekomst, Joseph Aarons komt erach ter." „Précisément. Nu zou ik u willen vragen, mon sieur Aarons: wat weet u van een jonge vrouw die Kkld heet?" (Wordt vervolgd) Hilversum II. 298 in. 19.00 V d kleuters 19.05 Paris voue parle 19.10 Bel canto (gr) 20.00 Nws 20 05 Tot uw orders: gevar progr v d militairen 21.15 De laatste afle- Voor de landen die dan volgen staat vering, cabaret 22.00 Klass pianomuz 22.S0 dus alleen Denemarken met 900.000 ge- Vhm cn meded22.40 Actualiteiten.23.00 noteerde toestellen teeen het Miljoen °"dt muI llr' aan Daarna is het wachten op landen als Cuba, waar het half miljoen ruim is TELEVISIE volgemaakt. Hawaii met nu 450.000 toe- ,3.00 Eurorf.le: Sust- stellen Venezuela met 440.000. Spanje slebezoek van Koning Boudewyn en Ko rnet 420.000 Columbië met 370.000 en nlngin Fablola van België aan Engeland Finland met 315 000 K**01 '-9-30 Honneur aux dames, gouden r ïniaraa met Jto.uw. jubileum van de Kath. Vrouwenbeweging Alle andere televisielanden (en dat in Nederland. NTS. 20.00 Journaal. KRO; zijn er maar liefst 71) komen bij deze 20.2o Vloekjes bij de thee. merkwaardige Tr-i- facetten uit do vorige eeuw (deel 5) 20.33 cyfers nog achteraan. Vele van deze schwarewaldmfidel, operette. NTS; 22.53— landen zijn nog maar pas begonnen en 23.00 Journaal, van hun opmars is nog niet zoveel to zegigen. Maar hoe enorm snel de tele visie zich ontwikkelt, wordt duidelijk aangetoond door de eveneens recente 1% ÏE immmmmmmmmmmmmmmmwmmmmmmmmm.- diokrant 8.00 NWS 8 15 Lichte gram 9.00 V d zieken 0.36 Waterstanden 9.40 V d vrouw lO.lo Gram 10.15 Morgendienst 10.43 Geestelijke liederen 11.10 De Jeugd op eigen wieken, hoorspel (18) 11.50 Lichte gram 12.10 Licht instrumentaal ensemble 12 30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12,33 Koorzang met ritmische begeleiding 12 53 Gram of actualiteiten 13.00 Nws 13.15 Licht instrumentaal ensem ble 13.30 Klass gram 14.00 Pianorecital (gr) 14.1o Moderne kamermuz 14.30 Aimn muz (gr) 15,Oo Muziekstudenten - studen- tenmuz: klass en moderne muz 15.50 Bö- belvertelllng v d Jeugd 16.00 V d jeugd m 17.15 Gitaarmuz (gr) 17.30 Gram Ti.40 j Beursberichten 17.45 Lichte oric muz en Wie fle politie veronderstelde dat Hl], rangsolist 13 05 Operamuz I8.30 Reportage dood was, terwijl een broeder van de; <$ïïd tïï G.G. en G. D. meende dat dit niet heti noorden het IJ 13.45 Nieuwe gram. geval was. De samenwerking tussenï Hilversum 11, 298 m. vara: 7.00 Nws beide instanties 7011 in het verleden* 7 10 Ochtendgym 7.20 Socialistisch strijd- oeiae instanties zou in net verieaen, ,icd 7 23 Klaanvakker: üchte gram. re- portages, meded en comm (om 7.35 Van de voorpagina) 8 00 Nws cn socialistisch Een voorlopig onderzoek heeft uitge-" strijdlied 8.18 Lichte gram 8.5J Rook wezen, dat enkele dlensdoende agenten! P/aatje 9 00 Ochtendgjon y d vrouw 9.1« V» "O Dey-e,. Moï straat zich in de bewuste nacht In op-J genwijding. VARA: 10.20 V d vrouw 11.00 dracht van de inspecteur van het hoofd-i Walsork 11.30 Mezzo-sopraan en piano bureau van nolitle naar de Tan van* J20° Licht ensemble 12.30 Meded ten be- oureau van politic, naar de Jan van| hoeve van land_ cn tuinbouw ^.33 v h Galenstraat hadden begeven, waar. ter, piatte'and 12 38 Orgelkwartet: lichte muz hoogte van de huishoudschool, op een» 13.00 Nws 13.15 Planotrio: klass en mo- afstand van vijf meter van he. fleUpad; SSSJTr&S^S, 'oT een man in het zand lag. Jlslen 15 0o De vrouw en de stembus, le- v zing lSèlO V d jeugd 17.0o Lichte gram Kort daarna arriveerde een ambulance* 17 2o Licht ork 17.50 Regeringsuitz: Geven van de G.G en G.D. Oe broeder obser-, cn nemen Tips voor en van weggebrul- veerde het slachtoffer en zou, volgens de» fc?»* 18 00 Nws cn eomm 18.20 Actualiteiten verklaring van de politie hebben gezegd,J etropo 0 orkes dat de man dood was. (De broeder heeft« TELEVISIE echter ontkend zich in positieve zin te» hebben uitgelaten). De hoofdagent heef', n,„m, raoiol- daarop aan de inspecteur van dienst in-« van"*Belgiê aran^È'ngel'and.^VARA: *7.00°V Stracties gevraagd. Hij kreeg opdracht! d kinderen. NTS: 17 4517.55 De Verre- "f toS"nd lc Ja,c Vatfdie :va!- afwachting van de recherche, omdat vol-J 1.00 Verkiezingsuitslagen (om pl.m. 22.30- gens de bestaande instructies zoveel mo-, 22.35 Journaal). gelijk dient komen vast te staan of bij het" aantreffen van een lijk, er sprake kanj zijn van een misdrijf. Teruggekomen bil» het slachtoffer bleek hem. dat men dej man op de brancard in de ziekenwagen had gebracht. altijd bijzonder goed zijn geweest. Naar ziekenhuis De verpleger van de G.G. en G.D. was" namelijk van mening, dat het slachtoffer* terstond naar het ziekenhuis moest wor-i den gebracht omdat hij van het overlU-* den van de man niet volkomen zeker! was. De chauffeur werd door de betrok-» ken agent opgedragen te wachten op dej Inmiddels onderweg z()nde recherche,! hetgeen door deze werd geweigerd. J De agent is vervolgens in de cabine* gestapt om de chauffeur te beletten weg, te rijden. Toen de agent niet aan het ver-* zoek voldeed om de wagen te verlaten" hebben chauffeur en broeder getracht» hem uit de wagen te werken, waarbij eenj kort handgemeen ontstond. Inmiddels» was ook de gemeentearts gearriveerd* Deze onderzocht het slachtoffer en con-, stateerde de dood. vermoedelijk door een» hartverlamming. Daarop is het slachtof-j fer naar het Wilhelminagasthuis ver voerd aldus het voorlopige onaerzockj dat door de politie is ingesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7