Agenda voor Leiden en Den Haag Markt op de Kerkgracht Waarom geen samengaan van A.R.P. en C.H.U.? Dinsdag 14 mei een ongelooflijke dag! Piket leidt in kampioensgroep van de L.S.B. GEVESTIGD VERKEERSOPLEIDING I. JANSSEN Engelse biochemici naar Leiden Prins Bernhard komt naar Leiden Medische dienst voor Leiden en omgeving NIEUWE LEIDSE COURANT S ZATERDAG 11 MEI 1963 Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Chr. zangspel- groep Staalwijk e.o. met „De Wonder bloem", door Jo Mulder. Lakenhal, 8 uur: Jeugd-Kamerorkest Leiden, met solisten. De Kleine Burcht, 96 uur: tentoon stelling fa. Vlieland. Oegstgeest: Mauritskerk, 8.30 uur: Kleurenfilm Avontuur in de Pacific", voor actie „Heb het hart eens". (a..l.). Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Houtrusthallen, 8 uur: Ray Charles en Zondag Stadsgehoorzaal, 10.304 uur: Bijeen komst voor gehandicapten en alleenwo- nenden door Open Deurwerk. Maandag Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. De Doelen, 8 uur: Amateur-fotografen, „Zwart-wit-dia's zonder geheimen", door dr. J. Versteeg. Gebouw Staalwijk, 8 uur: Politieke avond voor Jonge Kerkgroep. Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraad. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Ensemble met „Hen drik IV". Dinsdag Huys over 't Hof, 8 uur: Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, demons ties en vragen door leden. Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: Alg. Ned. Bond van gepensioneerden. Doelenkazerne, 8 uur: Showavond dienst Welzijnszorg o.l.v. Menno Fransma. Prediker, 8 uur: Broeders in Christus, spreker D. Perryman. Garenmarkrt 8.15 uur v.m.: vertrek K. en O.-excursie naar gebieden rond en nabij Leiden. Waaggdbouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek. Weddesteeg, 2.30 uur: Onthulling Rem- brandtgeveltje. Lakenhal, 3.305.30 uur: Receptie t-g.v. 50-jarig bestaan Ned. Rotogravure Mij N.V. Academie, 4.15 uur: Oratie dr. E. A. Loeliger, gewoon lector in de haemostase en trombose. Hoek Gasstraat, 7.308 uur: straatpre- diking Open-Deurwerk Herv. Gemeente Leiden, medewerking van De Zaaiers, liederenblad wordt uitgereikt. Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 uur:,Nieuw Rotterdams Toneel mett „Het sein staat op moord". Diligen/tia, 8.15 uur: Museum Kamer orkest en -koor o.l.v. D. J. Balfoort. Woensdag Waaggebouw, 9 tot IE en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Schouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „Mary, Mary", voor K. en O. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Chr. Platte landsvrouwen- en meisjesbond, mej. C. van Os over werk in ziekenhuis Para maribo. Logegebouw, 8 uur:. De Natuurvriend, dialezing „Alles over cryptocorynen". Hooigracht 62, 25 uur: openingsre ceptie en 50-jarig zakenjubileum fa. wed. M. Overduin. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De Botteriken". Pauluskerk, Sijzenlaan, 8.15 uur: Nico van der Hooven, orgel, Bachprogramma. Donderdag Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Boerhaavezalen, 8 uur: Tentoonstelling werk K. en O.-cursisten. 3oshuis, 8 uur: Christenvrouwen-Zuid west, heer Wijker over „Evangelie in hout", met dia's. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Oh pa, arme pa" (ab.). VrUdag Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9-30 uur: bevolkingsonderzoek. Boerhaavezalen, 25 en 810 uur: Tentoonstelling werk K. en O.-cursisten- Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Eindsprint" (volksvoorstelling) Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. Zaterdag Stationsplein, 1.55 uur: Vertrek excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging naar bos Huys te Warmond. Stationsplein, 1.40 uur: Vertrek NCReisV naar Pan van Persijn. Boerhaavezalen, 25 uur: Tentoonstel ling werk K. en O-cursisten. Schouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Nieuw Leven", door A. Boere. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Muzikale show, internationale artiestencombinatie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Leo Driehuys met „Carmen" van Bizet Films Casino (2.30. 7, en 9.15 uur): Moord in trein 16.50 (14 jaar); donderdag: Gas light (18 jaar). Lido (2.30, 7, en 9.15 uur): Chans (18 Jaar). Luxor (2.30, 7, en 9.15 uur): De wraak der Apachen (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Jungle- duivels (18 jaar); donderdag: Vrouwen gevangenis (18 jaar). Studio (2.30, 7. en 9.15 uur): Avond- maalsgasten (14 jaar). Trianon (2.30, 7, en 9.15 uur): Slaven schip (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, schilderijen, gou aches cn tekeningen van Sholom Lixen- berg (tot 28 mei). Lakenhal, grafisch werk Harry van Kruiningen (t/m 26 mei). Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'" (tot 3 Juni). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27, maandag en woensdag van i tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.3U uui Professor Keuning weer naar Nigeria Dezer dagen vertrekt prof. dr. J. Keu ning naar West-Nigeria, één van de deelstaten van de Federatie van Nigeria. Het doel van deze studiereis van prof. Keuning, die volksrecht en rechtsont wikkeling in de niet-westerse samenle vingen aan de Leidse universiteit do ceert, moet worden gezien in verband met de gebeurtenissen die aldaar in d« tweede helft van het vorige jaar hebben plaats gehad. Interne politieke moeilijkhedenheb ben toen geleid tot de afkondiging van een noodtoestand. De functies van gou verneur, ministerraad en parlement wer dén dn die periode overgenomen door een „administrator", aangesteld door da federale regering. Een en ander leiddo in oktober jl. tot drastische henvormin gen van de inheemse rechtspraak. Onge veer 275 rechtscolleges, dat wil zeggen bijna de helft van het totaal aantal rechtscolleges, rechtsprekend naar volks recht, werden afgeschaft, en de straf rechtspraak met uitzondering van die voor lichte overtredingen, werd overge bracht naar de rechterlijke ohgaiien, die het uit Engeland ingevoerde procesrecht volgen. Prof. Keuning zal thans onder meer onderzoeken, hoe deze radicale hervor mingen in de rechtspraktijk zijn ver werkt, wellke gevolgen deze hebben ge had voor de rechtsbedeling naar volks recht en welke repercussies in het alge meen daarvan het gevolg zijn. Van zijn verblijf dat ongeveer twee maanden zal duren, wil prof. Keuning, die thans voor de derde maal naar Nige ria gaat. tevens gebruik maken om de laatste hand te leggen aan een publikatie over het huidige Yoru'ba-volksrecht door inhoud en conclusies te bespreken met Yoruibas uit verscheidene maatschappe lijke kringen. De Yorubas zijn het voor naamste volk ongeveer vijfenhalf miljoen zielen van West-Nigeria. De Leidse warenmarkt met ingang van vandaag op de Hooglandse Kerkgracht. Gemeentebestuur, marktdienst en kooplieden hopen van harte, dat deze verplaatsing (een proef van zes maanden) geen ongunstige verschuiving in de be langstelling voor de markt zal meebrengen. Als allen meewerken de bezoekers niet uitgezon derd dan zal de nieuwe markt zeker een succes kunnen worden. Onze fotograaf maakte vanmor gen deze opname. Het spreekt van zelf, dat het op dat ogenblik op de markt nog niet druk kon zijn. Foto N. v. d. Horst. Leidse Smalfilm Liga Op de gisteren gehouden werkavond "VSn de L.S.L. hield de'heer K. Starre lezing over kleurcompositie. In de eerste plaats werd ingegaan op de fy sische achtergronden van stralingsbron nen en kleurstoffen om de verschillen tussen additieve en subtractieve kleur menging duidelijk uiteen te zetten. Van groot belang voor de filmer is echter niet hoe bepaalde kleuren ontstaan, maar welke uitwerking ze hebben op de toe schouwer. Er werd dan ook uitgebreid Ingegaan op de begrippen warme en koude kleuren en op de ruimtewerking daarvan. Het subjectieve karakter van deze psychische invloeden voerde tot een geanimeerde discussie. Aan het eind van de avond vestigde voorzitter H. Kleibrink nog even de aan dacht op het komende NOVA-congres van amateurfilmers op 18 en 19 mei te Arnhem, waarvoor ook weer een aantal L.S.L.-leden films heeft ingestuurd. Prof. Van Niftrik in Oegstgeest: De C.H.U. hield gisteravond in Het witte Huis een openbare vergadering. Voorzitter M. v. d. Voet wijdde enige woorden aan de komende verkiezingen Hoe brengen wij het eraf? Wij moeten ons best doen; gelijk blijven minstens' Wjj hebbon geen stunts nodig WU strij den met open vizier; maar altijd de Bijbel erbij, aldus de voorzitter. Hierna was het woord aan prof. dr G. C. v. Niftrik. De moeilijkheid van deze avond is gedemonstreerd bij de opening, aldus spr. Waar ligt de brug tussen de gelezen psalm (23) en de kran tenreclame? Wij moeten als christelijke partij onze beginselen nakomen. De politiek is een zaak van praktische be ginselen ons geloof dringt naar christe lijke vormgeving van het leven, vorm geving aan het politieke erf. Het be- Naar de" DAF FABRIEK in Eindhoven en het AUTOMUSEUM Driebergen, per tourincar 19,50 Geheel verzorgd Inl. on kaarten Kwak's, Zoetcr- woudsesingel 104. Telefoon 22803. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag en dinsdag vao 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur er> vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Bijkantoor chr. schooi Obrechtstraai volw. dinsdag en donderdag vaD 6 30 y uur nun. zaterdag 25 uur: jeugd: staansreoht van de C.H.U. is de Bijbel. Wat de uitslag betreft zijn wij optimis tisch. Voor ons is van belang, hoe men heeft gereageerd op het schrijven van de Hervormde Synode. Sluiten velen zicli aan bij de P.S.P.? Hoe gaat het bij de A.R.? Is het nog een homogene partij/ Het gaat bü ons ten eerste om de autoriteit van het woord Gods. Over de majoriteit hebben we ons nooit druk gemaakt. Maar wij moeten nooit verge ten, dat de autoriteit moet worden ge dragen door macht. We moeten op steun kunnen rekenen Daarom moeten wij alles doen wat er in ons vermogen ligt In de huidige regering is veel goeds tot stand gekomen, al heeft de P.v.d.A mateloze kritiek op deze regering gele verd. Door diverse uitlatingen van de P.v.d.A. is de K.V.P. enigszins geschrok ken voor een eventueel samengaan. AHet gemakkelijk Het vormen van een nieuwe regering zal niet gemakkelijk zijn. Het hangt alles van de uitslag af, dus van U, aldus prof. Van Niftrik. Onze zwakte is, dat wij hele waarheden hebben, maar halve men sen. Wij moeten onze laksheid eens af schudden. Wij moeten ook eens af van onze verdeeldheid onderling. Waarom geen samengaan van CH-AR cn eventueel andere partijen? De jeugd vraagt geen problemen, zij wil opheldering. Waar om geen experiment? Beter een mislukt dan geen. We moeten naar een nieuwe vormgeving. Dc scheidslijnen lopen dwars door de partijen cn niet er langs. Er moet toch een mogelijkheid zijn! Elk plantje heeft groeimogelijkheden als het goed wordt behandeld. De jeugd snakt naar eenheid. De vormgeving kan ver- sohillend zijn, maar moet worden gedra gen door de zekerheid van het Evangelie Wij moeten het experiment wagen om tot nieuwe vormgeving te komen, laten wij hier allen aan medewerken. Het is de moeite waard om hiervoor te strijden Na de pauze kreeg men ruimschoot gelegenheid tot het stellen van vragen waarna de voorzitter deze avond sloot. Doordat R. D. Weslra weer Is terug gekeerd uit Engeland, kon gisteravond de derde ronde van het persoonlijk kam pioenschap van de Leidse Schaakbond worden gespeeld. Het ziet er naar uit. dat J. J. Piket hoge ogen wil gooien naar het kampioenschap, want na drie ronden, eerste helft van deze competitie, heeft hij de leiding met 2'A punt stevig in handen genomen. Hij speelde in de derde ronde tegen de LSG'er J. Kort, die geen voet aan de grond kreeg en op de bekende Piket manier vernietigend werd verslagen. De andere LSG'er in deze groep, de huidige kampioen mr. H. de Groot deed het tegen R. D. Westra beter, hoewel de partij nog niet beslist is. In de afgebroken stelling staat mr. De Groot een pion voor, maar de winst is nog niet helemaal duidelijk. De stand in de kampioengroep is: J. J. Piket (Phili- dor) uit 3; R. D. Westra (Philidor) IV2 uit 2 -f 1 afg.; mr. A. de Groot (LSG) 1 uit 2 1 afg.; J. C. Kort 0 uit 3. Eerste klas In de finalegroep van de eerste klas staat een andere Piket aan de leiding, want hoewel Th. Piket zijn partij tegeD G. Demmendal moest afbreken, handhaafde hij toch zijn eerste plaats. Bovendien heeft Th Piket in de hang- stelling de beste papieren. De partij S. BoelsmaP. J. Preenen werd uitgesteld. Ook in deze groep worden zes ronden gespeeld. De stand is nu: Th. Piket (Philidor) 3 uit 4 1 afg.; W. G. Dem mendal (LSG) 2 uit 3 1 afg.; P. J. Preenen (Philidor) 1 uit 3; S. Boelsma (Philidor) 1 uit 4. De twee finalisten in de tweede klas finale zijn nu ook bekend, want in groep A werd de beslissingstweekamp tussen W. M. Rosdorff en A. Geyer ten gunste van Rosdorff beslist. W. M. Ros dorff speelt nu met W. D. Wiebes twee partijen om het kampioenschap van de tweede klas. De eerste van deze twee partijen werd gewonnen door W. D. Wie bes (LSG), die dank zij een blunder van W. M. Rosdorff (Philidor) zijn aanvan kelijk slechte stelling toch nog met een winstpunt bekroond zag. In de finalevierkamp van de derde klas eindigden N. Noort (Philidor), H. Boelee (Koudekerk) en E. van Niekerk (Philidor) broederlijk op de eerste plaats. Daarom werd gisteravond een aanvang gemaakt met de beslissings- driekamp. Hierin boekte H. Boelee een overwinning op E. van Niekerk. Fietser aangereden Gisteravond om kwart over tien is od de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Kettingstraat een Leidse wielrijder bij het oversteken van de rijweg door een auto aangereden; de man liep twee hoofdwonden op en vermoedelijk een sehedelbasisfractuur. (Riiksgediplomeerd) LIEVEN DE KEYSTRAAT 9 - LEIDEN TELEFOON 32871 Inzittenden volledig verzekerd. Tarief vanaf 6,— per uur. VOLLEYBALNIEUWS Nederlaag voor Kangeroes en VVS Zowel het damesteam van Kangeroes als het tweede team van WS kon het gisteravond tegen resp. ZVC H (R'dam) en Syrèna (Den Haag) niet bolwerken. Beide Leidse teams moesten zich met 13 gewonnen geven. KangeroesZVC II (dames) In de le set konden onze stadgenoten hun tegenstandsters lange tijd goed bij houden. Zelfs namen zij een 108 voor sprong, maar daarna kwam de R'daimse aanval zo goed op dreef, dait er voor Kangeroes geen houden meer aan was: 10-—15. Ook in de 2e set bleef ZVC II domineren en met keiharde opslagen en bijzonder goede aanvallen speelden de R'daimse dames onze stadgenotes naar een kansloos setrverlies: 515. Toen echter ZVC H in de 3e set de aandacht wat liet verslappen, veerde Kangeroes op. Goede smashes van Suze Verhoekx en Watty Kosto brachten onze stadgenotes al spoedig een voorsprong. 93 en deze voorsprong werd niet meer prijsgegeven: 154 voor Kangeroes. Voor de eerste maal in de geschiede nis heeft in de loop van de volgende week op 16 en 17 mei een bijeen komst plaats van de leden van de Ne derlandse Vereniging voor Biochemie tezamen met hun Engelse collega's, wier vereniging in vele opzichten ais de „moe derorganisatie" van de andere nationale biochemische verenigingen kan worden beschouwd. In totaal worden ongeveer 300 deelnemers verwacht, van wie een 100 Engelsen. Het onderwerp van het colloquium waaraan de eerste dag is gewijd, staat geheel in het teken van de plantenblo- chemie. Op dit gebied hebben de Leidse deskundigen zicfh in het bijzonder ge oriënteerd, terwijl tot dusver in het al gemeen meer het accent op het onder zoek van dierlijke weefsels heeft gelo gen. De tweede dag is bestemd voor het doen van vrije mededelingen, die in drie parallelzittingen worden verwerkt Aan de gecombineerde samenkomst waarvan de wetenschappelijke zittingeD plaats hebben in het fysiologisch labo ratorium der Leidse universiteit, gaat woensdagavond vooraf een ontvangst in De Lakenhal, aangeboden door curatoren en rector magnificus der universiteit Een zidh uitstekend herstellend ZVC II gaf onze stadgenotes in de 4e set echter geen kans meer om al te gevaarlijk te worden. Weer bleek de aanvalskracht van de R'damse dames teveel voor de verdediging van Kangeroes en door een 215 setzege behaalde ZVC II een ruime 13 overwinning. WS 2—Syrèna Een niet op volle oorlogssterkte uit komend Syrèna de hoofdaanvallers Kapitein en Van Dokkum ontbraken op bet appèl heeft in de le en 2e set weinig moeite gehad WS 2 er onder te houden. Door het niet meespelen van Cees van den Berg was de aanvalskraoht van WS 2 beduidend teruggelopen en hoewel Jan van der Lelie en vooral Bas van Gellecum verscheidene malen tot goede aanvallen kwaimen, moesten onze stadgenoten toch de le en 2e set met resp. 815 en 5>15 prijsgeven. Fel door zetten van onze stadgenoten in de 3e set leverde hun een verdiende 15lil set zege op. maar hoewel de 4e set lange tijd gelijk opging, was het toch Syrèna dat met 1015 aan het langste einde trok, voornamelijk door een beter be nutten van de kansen aan het net. Zaterdagmiddag 25 mei komt prins Bernhard naar Leiden. De Prins zal aan wezig zijn bij de heropening van het Museum van de Rijdende Artillerie in het Nederlands Legermuseum te Leiden om drie uur. De echtgenoten van de bestuursleden hebben zich bereid ver klaard te ontvangen, te weten mevrouw Gunning, mevrouw De Haan, mevrouw Haitsma Muiier en mevrouw Maris. JN Hazerswoude sprak ik met 1 een 19-jarig meisje, dat mij instinctmatig een diep respect in boezemde, hoewel ze zich dat zelf ongetwijfeld helemaal niet bewust was. Joke Schouten heet ze. Acht jaar geleden overleed haar moeder; sindsdien doet Joke het huishouden. Anderhalf jaar geleden werd haar vader in een sanatorium opgenomen; Joke zet te het huishouden voort be halve haar zijn nog 4 van de 9 kinderen thuis. Twee jaar geleden sloot Joke zich aan bij de toen pas opgerichte Hazerswoudse ju doclub „Yoshi"; ze bezit nu reeds de blauwe band en behaalde on langs het individuele kampioen schap voor dames van de Rijn streek. Joke lacht veel, is vrolijk van natuur en zwaait haar zwarte vlechten in het rond alsof ze daarmee alle problemen van haar jonge leven op de vlucht jaagt. Hoe komt een meisje in het landhlijke Hazerswoude er nu toe de nobele judosport te gaan be oefenen? Ik zal het haar zelf la ten vertellen: „Twee jaar geleden werd hier die judoclub opgericht en ik dacht: 'k ga eens kijken. Eerst mocht ik niet van thuis. Ju do is geen sport voor meisjes, zei m'n vader al dat gevecht! Dat zeggen wel meer mensen omdat ze helemaal niet weten wat judo eigenlijk is. We waren eerst met drie dames en daar kan je geen zaaltje voor huren. De meesten vonden het gek in 't begin. Je zegt „judo" en dan zijn ze al bang voor je. Maar mij leek het leuk en ik was er gelijk weg van. Aan gymnastiek deed ik al; twee keer per week 'k zit trouwens in de keurploeg. Misschien dat ik daardoor nogal vlot de verschil lende banden haalde. Ik ben nu bezig voor de bruine band en ik hoop nog eens de Rijnstreek-judokampioene Joke Schouten (hlauwe hand) in Ha zerswoude is een doortastend en pittig meisje, niet alleen op sportgebied: van haar 11de jaar af doet zij het huishouden in het moederloze gezin. zwarte band te halen maar. dan zal ik wel zo langzamerhand een jaar of dertig zijn", lachte Joke. „Dat is een heel zwaar examen en daarvoor moet je naar Rotter dam. En je moet dan ook al die moeilijke Japanse namen voor de verschillende worpen en grepen kennen". HHERWIJL Joke me een kopje thee inschonk, vertelde ze me, dat ze nu helemaal niet meer bang is in het donker, dank zij haar judo-ervaringen. „Laatst kreeg ik 's avond laat een lekke band op een eenzaam bospad. Vroeger was ik doodsbang geweest in zo'n ge val, maar nu voelde ik me kip lekker". Ik kreeg de indruk, dat Joke het zelf eigenlijk helemaal niet zo bijzonder vindt, dat ze in aller lei judo-wedstrijden steeds weer als winnares uit de bus komt. „Ach, je moet snel reageren", babbelde ze, „en voordat rriijn te genstandster heeft besloten welke greep of worp ze zal toepassen, ligt ze meestal zelf al op de grond. Eerst gebruikte ik in wedstrijden vooral veel de vijfde heupworp maar dat hadden ze gauw in de gaten. Tegenwoordig doe ik vaak de lste soetemi een offerworp waarbij je jezelf met je partner achterover laat rollen. Als je die offerworp goed wil doen, heb je er wel vijf meter ruimte voor no dig". Joke Schouten, die zelf een uur per week traint in de dojo van ...Yoshi" en bovendien een uur les geeft aan de pupillen, vecht het liefst met iemand die ze niet kent. „Op de club moet je ook wel eens een partijtje trekken en dan zeg gen ze soms: ik doe het niet want ik verlies toch van je. Dat is niet leuk". De doortastende Joke onder streepte deze woorden met een kort gebaartje van haar hand. waaraan een brede verlovings ring schitterde. Het ontging Joke niet, dat ik er naar keek; ze be gon blij te lachen en zei: „We heb ben elkaar tot nu toe bijgehouden. M'n verloofde heeft ook de blau we band". Doktersdiensten ALKEMADE: dokter Schürer, Peek- laan 22, Oude Wetering, teL 01713511; dokter Brinkhorst, Stapensestraat 6, Leimuiden, tel. 01721269. ALPHEN AAN DEN RIJN: doker Cor net, Kievitstraat 48, teL 3697. HILLEGOM: dokter v. d. Andel, d. Endelaan 323/325, tel. 5417. KATWIJK AAN DEN RLJN: dokter Hagen, Kon. Julianalaan 18, tel. 3222. KATWIJK AAN ZEE: dokter Beijder- wellen, Voorstraat 85, teL 2182. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: dok ter Van 't Woud. Hoofdstraat 40, Lei derdorp, tel. 01710—30070. LANGERAAR: dokter Van Dongen te Nieuwveen, teL 01723101. LEIDEN: dokter Van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412; dokter Van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; dok ter Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; dokter Jasperse, Witte Singel 72, tel 24961; do"ker Coutinho, Morssingel 6. teL 30363; b.g.g. dokterstelefoon 22222. LEIDERDORP: zie Koudekerk aan den Rijn. LEIMUIDEN: zie Alkemade. LISSE: dokter Bet, Nassaupark 43. tel. 3996. NIEUWKOOP: dokter Bremer te Nieuwkoop, tel. 01725103. NIEUWVEEN: zie Langeraar. NOORDWIJK dokter Van Nes, Nieu we Zeeweg 82, tel. 2405. NOORDWIJKERHOUT: dokter De Groof, Eijkendonck 52, teL 02533—2910; dokter v. d. Lugt, Hoogduinweg 20 tel. 02520—5707. OEGSTGEEST: dokter Hugenholtz Wilhelminapark 2, teL 51390. RIJNSBURG: zie Katwijk aan den Rijn. SASSENHEIM: dokter Van Raay, J. P. Gouverneurlaan, tel. 7777. VALKENBURG: zie Katwijk aan den Rijn. VOORHOUT: dokter Binnema, Chur- chilllaan 11, tel. 7202 VOORSCHOTEN: dokter v. d. Kooy, J. W. Frisolaan 5, tel. 2527. WARMOND: zie Voorhout. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter Suidman, Ju lianalaan 9, teL 3993. ZWAMMERDAM: zie Nieuwkoop. Apotheken ALPHEN AAN DEN RIJN: apotheek Allart, Raadhuisstraat 206, teL 3185 KATWIJK: apotheek Katwijk aan den Rijn, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. LEIDEN: apotheek Kok, Rapenburg 9 tel. 24807. LEIDERDORP: apotheek Van Breest Smallenburg, Hoofdstraat 48, teL 34375. OEGSTGEEST: Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8, teL 53274. W ijkverpleging AARLANDERVEEN: zuster Schip pers, Groene Kruis, Zevenhoven, teL 01723—364, b.g.g. 219. ALPHEN AAN DEN RIJN: zuster Ko ning, Wilhelminalaan 21, tel. 2176. KATWIJK: chr. wijkverpleging, zus ter v. d. Jagt, tel. 2282; Groene Kruis, zuster Moerkerken, tel. 4010, b.g.g. 2702 KOUDEKERK AAN DEN RIJN: zus ter Van Leeuwen, Dorpsstraat 50. tel. 505. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 278. LEIDENN: Groene Kruis; zuster Burg hoorn, Lammenschansweg 118, tel. 20613; zuster Wolters. P. J. Blokstraat 22, teL 33140; zuster v. d. Zeeuw, Stieltjesstraat 52, tel. 21669; zuster Bosch, Valdezstraat 11. tel. 33603. Oranje-Groene Kruis, zus ter Fieten, Kanaalstraat 68, tel. 32922. NOORDWIJK: zuster Van Luijn, Hoofdstraat 12. tel. 2907. SASSENHEIM: Groene Kruis, zuster Verrips, Kerkdam, Warmond, tel. 01711 —250; chr. wijkverpleging, zuster v. d. Beukei, Bethesda, tel. 7463. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORSCHOTEN: Gezondheidscen trum, tel. 2177. WARMOND: Groene Kruis, zie Sas- senheim. WOUBRUGGE en ZEVENNHOVEN: zie Aarlanderveen. ZOETERMEER: zuster Asperslag, Ver- meerstraat 4. tel. 3530. Tandartsen ALPHEN AAN DEN RIJN: tandarts G. van Tuyl, Stevinstraat 12, alleen voor spoedgevallen. BOLLENSTREEK: tandarts Beek Hoofdstraat 8. Hillegom, tel 02520— 5723. KATWIJK: van half twaalf tot half één, tandarts Hagc, Nieuwe Duinweg 46a, tel. 4100. LEIDEN: Voor nabloeding of ongeval ten alle tijde directe hulpverlening bij de diensdoende tandarts. Voor alle ove rige hulp spreekuur zaterdag en zondag om half zes. Diensdoende tandarts W. G. van Leeu wen, v. d. Hclmlaan 6, tel. 32095,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3