Leidenaars ontvingen Herinneringskruis Nieuw-Guinea Volle schouwburg had plezierige avond Pleidooi voor films op de scholen Agenda voor Leiden en Den Haag NO LET's Zij verdient het! WOUT BERGERS Grote bijeenkomst Open Deur zondag in de Gehoorzaal Toenemende spanning op de Leidse arbeidsmarkt LUXAFLEX W. J. ZIRKZEE MaryMary GEMEENTE LEIDEN Corsoroute dit jaar anders dan in vorige lentes Toogdagen N.Z.V. in Leiden W E LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 MEI 1963 SP Vrydag Zuiderkerk, 8 uur: Arjos, inleider G. Dompling. Schouwburg, 8 uur: Nederlandse Co medie met „Mary, Mary", van Jean Kerr, voor K. en O. Kleine Burcht, 745 uur: Jaarvergade ring Leidsche Districts Dambond. De Doelen, 8.15 uur: St. Adelbertver- eniging, Michiel van der Plas over: „De kunst van het reizen". Zaal Koningskerk, 7.30 uur: Ruil- avond voor verzamelaars. Maranathakerk, 8 uur: Massale Koor zangavond onder auspiciën van „Die Rhijnsanghers". Waaggebouw, 24.30 en 7—9 uur nnr tbc-onderzoek. Academie, Groot Auditorium. 8 uur- Forum Kernbewapening o.l.v. ds. J. A Eekhof De Kleine Burcht, 109 uur: tentoon stelling fa. Vlieland. Oegstgeest, Het Witte Huis, 8 uur: CHU, prof. dr. G. C. van Niftrik over „In de schaduw van morgen". Patronaatsgebouw, 8 uur: Feestavond t.g.v. eenjarig bestaan personeelsvereni ging gemeente Oegstgeest. Leiderdorp, Dorpshuis, 8 uur: Po litieke voorlichting voor jongeren. Zaal Pieterskerkgracht 7.30 uur: Per soonlijke Leidse turnkampioenschappen Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Oh pa, arme pa" (ab.) Diligentia, 8 uur: Deanne Garcy, piano. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Chr. zangspel- g-oep Staalwijk e.o. met „De Wonder bloem", door Jo Mulder. Den Burcht, 2.30 uur: Centrale a.r. kiesvereniging, sprekers mr. B. W. Biesheuvel en ds. A. J. Kret. Stationsplein, 1.40 uur: Vertrek excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging naar Pan van Persijn. Lakenhal, 8 uur: Jeugd-Kamerorkest Leiden, met solisten. De Kleine Burcht, 96 uur: tentoon stelling fa. Vlieland. Oegstgeest: Mauritskerk, 8.30 uur: Kleurenfilm „Avontuur in de Pacific", voor actie „Heb het hart eens". (a..l.). Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Houtrusthallen, 8 uur: Ray Charles en orkest Films Casino (2.30, 7, en 9.15 uur): Moord in trein 16.50 (14 jaar); donderdag: Gas light (18 jaar). Lido (2.30, 7, en 9.15 uur): Chans (18 Jaar). Luxor (2.30, 7, en 9.15 uur): De wraak der Apachen (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Jungle- duivels (18 jaar); donderdag: Vrouwen gevangenis (18 jaar). Studio (2.30, 7, en 9.15 uur): Avond- maalsgasten (14 jaar). Trianon (2.30, 7. en 9.15 uur): Slaven schip (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Havenapotheek. Tentoonstellingen Academiegebouw, schilderijen, gou aches en tekeningen van Sholom Lixen- berg (tot 28 mei). Lakenhal, grafisch werk Harry van Kruiningen (t/m 26 mei). Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'" (tot 3 juni). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27. maandag en woensdag van i tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag vai 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 ei van 7 tot 9 uur: zaterdag van 105.30 uui Jeugdbibliotheek, leeszalen en blbllo leek Reuvens, Plantage 6; maandag er dinsdag van 4 tot 5.30 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur er vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd van 6.30 tot 8.30 uur s avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraai volw dinsdag en donderdag van 6.309 uur n.m. zaterdag 25 uur: Jeugd: Extra voorstelling van Mary, Mary voor K. en O. Voor de voorstelling van „Mary, Mary" voor groene--kaarthouders, gisrteren en Vanavond, was zoveel belangstelling dat de Leidse Volksuniversiteit K. en O. heeft besloten oen extra voorstelling te doen geven. Woensdag 15 mei zal de Ne derlandse Comedie onder regie van Kees Brusse dus voor de derde maal het blij spel opvoeren, met in de hoofdrollen Guus Oster en Kitty Jansen. Ook gele kaarthouders kunnen voorzover de voor raad strekt plaatsen bestellen. (Advertentie) DE Leidse mannen die dienst hebben gedaan op Nieuw-Guinea, kregen gisteravond in de Burgerzaal van het stadhuis uit handen van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot het herin neringskruis. Voor hen die aan actie? hebben deelgenomen, was er de gesp aan toegevoegd. De tekens werden uitgereikt aan veertig militairen en een drietal niet- militairen. De korte plechtigheid werd onder an deren bijgewoond door een officier van de Kon. Marine en een officier van de Kon. Landmacht, die de minister van defensie vertegenwoordigden, de com mandant van de Koksschool te Leiden, van de Sociaal-Medische Dienst te Lei den en van het Vliegkamp Valkenburg, een viertal wethouders, leden van gemeenteraad en dr. J. van de Poel, loco secretaris der gemeente. Burgemeester Van Kinschot dankte al len die het kruis en de oorkonde ontvin gen, voor de wijze, waarop zij, vaak on der moeilijke omstandigheden, hun dienst hebben vervuld. Hun namen Wij laten hier eerst de namen van de drie niet-militairen volgen: J. E. C. van der Burg, radio-officier m.s. „Kasimbar", L. Louwerse, telegrafist m.s. „Duivendrecht", met gesp; J. W. Rusche, 3e werktuigkundige m.s- „Keer kring". Vervolgens de namen van de militai- Koninkiykc Landmacht (en Lucht macht): G. A. Brokaar, dpi. sld.; I. W. T. den Daas, dpL sld.; A. C. Hagenaars, dpi. sld.: S. Heruer, dpi. sld., met gesp; W. Hofman, dpi. kpl.; A. A. van der Hulst, dpi. sld. I, met gesp; S. H. van Iterson, dpi. sld.; J. A van der Kamp, dpL sld; A. P. M. Koenen, dpL sld., met gesp; W. Kroone, dpi. sgt., met gesp; G. P. Meizen, dpi. sld. (Luchtmacht); P. Chr. Peters, dpi. sld. I, met gesp; E. L. van der Pompe, dpi. sld.; H. J. N. van Staden, dpL kpl.; J. C. Veerman, dpi. wmr.; J. J- W. van der Voort-van der Kleij, dpi. sld., met gesp; P. P. M. Vroom, dpi. sgt.: R. van Zeist, dpi. sld. Koninklijke Marine: R. Benjamins, zeemilicien-marinier 2e kL, met gesp; D. - van der Blom, idem, met gesp; H. J. W. Bosman, idem, met gesp; H. M. van Brero, zeemilicien-automonteur 2e kl.. C. A. M. de Bruin, zeemilicien-marinier 2e kl., met gësp; A. van der Burg, idem, met gesp; J. W._ Crama, idem 3e kl., met gesp; H. P.'Devilee, idem 2e kl.; E. J. Groenewegen, idem, met gesp; A. Honsbeek, idem. met gesp; D. Kikkert, idem. met gesp; J. M. van der Klaauw, zeemilicien-schoenmaker 2e kl., met gesp: J. G. Metten, zeemilicien-telegrafist 2e (Advertentie) Zoekt U een EXCLUSIEF COSTUUM of SPORTCOMBINATIE? Komt u eens kijken in Herenmodemagazijnen Botermarkt 8-9. •fc Sturka Terlenka Costuums vanaf 129,— Forchic costuum ic Falcon Regenjassen (Franse import) kl., met gesp; J. Pronk, zeemilicien-mari- tiier 2e kL, met gesp; H. F. Riebeek, zeemilicien-marinier 2e kl.; N. M. Riet kerk, idem, met gesp; J. H. Robbers, idem. met gesp; H. G. J. van der Steen hoven, zeemilicien-seiner 2e kl.; J. Tim- mers, zeemilicien-marinier 2e kL, met gesp; J. M. M. Zonderop, idem, met gesp. In zijn toespraak herdacht de burge meester hen die in Nieuw-Guinea het offer van hun leven hebben moeten brengen. Nadat de kruisen -waren uitgereikt, kreeg men nog een verversing aangebo den. Fa. Wed. M. O ver duin in het goud De firma wed. M. Overduin, Hooi gracht 62, bestaat op 15 mei vijftig jaar Dan zal tevens de verbouwing van de zaak gereed zijn. Op die dag is er van 2 tot 5 uur een receptie. (Advertentie) Moedér heeft echt behoefte aan een heerlijke tuinstoel of ligbed. Natuurljjk van sportvriend Haarlemmerstr. 232. Tel. 24681 Rjjnsburgerweg 121 Tel. 50007 Zondag is het dan zover. Dr. P. L, Schoonheim en zijn medewerk (st)ers. help(st)ers van Rode Kruis Leiden, zan gers en zangeressen, jongens en meisjes met accordeons en gitaren, o.l.v. de heer Van der Reijden. de man die films laat zien, de hulpkrachten voor het rond dienen van koffie en traktaties, de ver zorgsters van de broodmaaltijd voor hen. die in het middaguur niet naar huis gaan (tachtig tot honderd personen), de auto- rüd(st)ers die de gehandicapten zullen vervoeren en de vele medewerk (st)ers achter de schermen, ze zijn gereed met de voorbereidingen. Wie nog op net laatste moment wil helpen vrage inlichtingen bij dr. Schoon heim, Hoge Rijndijk 14a (tel. 30284) of sture hem een gift (giro 363334). grote zaal van de Gehoorzaal gaat om tien uur open. Ieder, die een gedeelte van de bijeen komst wil meemaken of uit goede nieuwsgierigheid een kijkje wil komen nemen, kan tot half vier terecht. Jubileum bij Peltenburg Op 22 mei zal mej. P. M. A. de Vrind veertig jaar bij de Fa. Peltenburg van 1793, Breestraat 109, in dienst zijn 's Morgens zal zij in intieme kring wor den gehuldigd en 's middags zal er die dag van 3 tot 5 uur in de zaak receptie zijn. De werkloosheid van mannen is in het district Leiden aanzienlijk afgenomen. Behalve dat onder invloed van het sei zoen het aanbod afnam, heeft ook de toegenomen activiteit in enkele niet- seizoengevoelige bedrijven tot een daling van de geregistreerde arbeidsreserve ge leid. De activiteit blijkt tevens uit de sterk toegenomen vraag 290), waarbij vooral de aanvragen uit de bouwnijver heid en de metaalnijverheid in het oog springen. Een vergrote spanning op de arbeidsmarkt, vooral in de sectoren bouw- en metaalnijverheid, kan dan ook niet worden ontkend. Het werkloosheidscijfer in het gewest Leiden, uitgedrukt per 1000 loontrekken- den van de bei oepsbevolking bedraagt 4.5 tegen 6 in Zuid-Holland en 9 in geheel Nederland. In Zuid-Holland is dit cijfer in de rayons 's-Gravenhage, Rotterdam en Middelharnis. vergeleken met hel rayon Leiden hoger, nl. resp. 10, 6 en 31 In de overige rayons is het permillage DECORATIEF MODERN VOORDELIG GRATIS PLAATSEN vraag prijsopgaaf- Textielhandel en woninginrichting Haagse politierechter In paniek in de cel Volgens een 49-jarige pensionhouder uit Noordwijk was hij in paniek geraakt toen hij merkte in de cel van het politie bureau te Noordiwijkerhout te zijn be land. Dat ontdekte hij pas na tot ont nuchtering te zijn gekomen. De politie had de man op 13 april ge arresteerd in verband met dronkenschap en toen pleegde verdachte in de cel ver nielingen. In verband daarmee had hij zich voor de politierechter te verant woorden. De officier eiste f 100 boete; de rech ter veroordeelde tot f 40 boete, omdat inmiddels de aangerichte schade aan de gemeente is vergoed. Brutaal stukje De officier van justitie vond het een brutaal stukje, dat een 41-jarige arbeider uit Zoeterwoudc had uitgehaald. Hem was de rijbevoegdheid voor een jaar ontzegd doch niettemin ging hij achter het stuur van de auto zitten. In Noord- wijkenhout werd de man aangehouden. De eis luidde thans 2 weken gevangenis straf en intrekking van het rijbewijs gedurende 2 jaar. De rechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. Tceltproblemen Een kweker uit Noordwijk had 2,77 are tulpen en narcissen staan, waarvoor hij niet de vereiste vergunning bezat Volgens de kweker was dat een abuis geweest van de controleurs, maar hij gaf toe, dat hij ook zelf wel een vergissing kon hebben gemaakt. Daar hield de of ficier het maar bij en eiste f 325 boete, waartoe de rechter veroordeelde. ongeveer gelijk aan dat voor Leiden. 58 ingeschreven werklozen worden, voornamelijk op grond van mindere validiteit, gerekend tot de categorie „minder gesohikten" en 104 personen kunnen als z.g. geschikte werklozen wor den beschouwd. Deze werkloosheid is in heb gebied Leiden, waaronder Leiden en zes aan Leiden grenzende gemeenten ressorteren, wel uiterst gering. Films in Volkenkunde Zondag om 3 uur worden in het Rijks museum voor Volkenkunde „Nomaden in Arnhemland", films over de oorspronke lijke bewoners van Noord-Australië, toe gelicht door de heer H. H. van Heekeren, conservator van de prehistorische afde ling. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Benjamin Pieter, z v L C C Volkers en A Onderwater; Marcellinus Arnoldus Johannes, z v B L A van Kesteren en J M Padden burg; Maria Johanna, d v J J Schmidt en J Josée; Gert Jan, z v S C Stroo en A Breeuwer; Johan nes Nicolaas Martinus, z v N v d Ploeg en M G Bolleboom; Jacqueline Liliane, d v F Gols en A H G E Kram; Norman Paul, z v W Hüner en W van Rijswijk; Wilhelmina Ma ria, d v J Talens en M P Haasnoot. OVERLEDEN: K Crama 84 j, man; A Kaptein 73 j, man; N Y de Kraker 3 j, dochter. GEHUWD: C A F de Haas en A A Doeswijk; F J van Doesum en M J J Levarht; J J Talens en A M van Meeuwen; J Distelvelt en J C Leue- ring; U Stoel Me en C E Steensma; L F Hartogs en A M Hermsen; T van Hemert en E Delfos. ONDERTROUWD: B du Mortier en H C Pruimboom; J Lepelaar en E M Visser: D A Bhoep en E E Bink; E J J Zilverentant en J B Eschler; P Wester en C E Kettenis; J Kamp en D E Seriier; J Tissing en F L J J Dreef; G J Roest en M K Young; J J Lammers en C C J Brouwer; F L Bodijn en W C M T Lampo; H Fuchs en E N Mets; T Zirkzee en M C v d Born; H Swa- nenburg enCvd Vos; J Vledder en E A Jongewaard; J Beekhuizen en G M Kluts; H Frankenhuizen en P A M Krekelaar; J van Rijs en M E le Nobel; J A Niphuis en C Pieter- se; R Hartsuiker en N Kuipers; B Boodt en H J Herrmann; G J Bie- renga en J C H van Vliet; P van Aanhout en L F M Honsbeek; Z Bink en J v d Veer; W le Maïtre en S M A Karstens. Deze dagbijeenkomst, die 'n afsluiting vormt van de zondagmorgengesprekken van de wintermaanden, draagt als titel: „Geestelijk én feestelijk". Hierop zal in de opening en telkens tussen de vele onderdelen van het gevarieerde pro gramma worden gewezen. Velen, vooral gehandicapten en alleen- wonenden, zien met verlangen de zondag tegemoet Het belooft voor hen een fees telijke, onvergetelijke zondag te worden. Oud-strijders v.m. 4 R.I. gaan doden herdenken Op Hemelvaartsdag (23 mei) heeft de jaarlijkse herdenking plaats van de ge vallenen van het voormalige 4de Regi ment Infanterie op het Marine Vlieg kamp Valkenburg. Na de kranslegging op de begraafplaats Kleiweg te Rijswijk worden om kwart over tien in de Her vormde kerk te Valkenburg en in de r.k.-kapel op het Vliegkamp herden kingsdiensten gehouden. De dienst in de Hervormde kerk zal worden geleid door ds. P. v. d. Staay, legerpredikant van het v.m. 4 R.I. Medewerking ver leent de chr gemengde zangvereniging Advendo te Valkenburg oJ.v. de heer M. Kroon. Na een gezamenlijke broodmaaltijd brengt men een bezoek aan de ere-be- graafplaats, waar na een toespraak door burgemeester M. A. v. d. Have de krans legging plaats heeft, gevolgd door een défilé. Na afloop volgt een ontvangst door het gemeentebestuur. De voorbereidingen voor het bloemencorso, dat morgenmid dag door de bollenstreek trekt, zijn in volle gang. Hier wordt de laatste hand gelegd aan de strooien ziékzoéker, die samen met de andere praalwagens za terdagmorgen op de Gedempte Haven te Lisse door de jury moet worden gekeurd. Iedereen kan dan alvast een oogje wagen aan de dit jaar wel zeer sierlijke bloemenwagens. Wandelingen in de natuur Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, organiseert het Instituut voor Natuur beschermingseducatie (I.V.N.) ook voor dit jaar in het gehele land wandelin gen in de natuur. Onder leiding van leden der Koninklijke Natuurhistorische Vereniging afdeling Leiden, die hierbij met het I.V.N. samenwerkt, zal op za terdagmiddag 18 mei een voorjaarswan deling worden gemaakt in het bos van Huys te Warmont in Warmond, waar alle belangstellenden van harte welkom zijn. Men moet dan om kwart over twee aan het ingangshek aanwe zig zün. HET stuk „Mary Mary" waarmee K. en O. het toneelseizoen besloot, heeft iets van het slotstuk van een vuurwerk. Naar alle kanten schie ten de gekleurde briljantbommen en stralen uit, eindigend in de bekende „donderslagen" Iets dergelijks vindt men in dit stuk, geschreven door de Amerikaanse Jean Kerr. Het heeft een onmiskenbaar Amerikaanse uitslag. Ook de geest komt meer van de c kant der Oceaan. Seks en dollars spelen er een grote rol en ook een blijspel als dit kan een grote dosis van het eerste mee krijgen. Men moet het over zich laten komen en er geen besohouwingen bij gaan houden, want het stuk wil alleen maar blijspel zijn en dus ontspanning geven. In Ame rika heeft het een geweldige opgang ge maakt, wat geen wonder is. Bob die een uitgeverij heeft, is ge trouwd met Mary. Het loopt allemaal niet zo vlot; kleine strubbelingen worden gro ter en als het doek opgaat is Mary ver dwenen en heeft Bob het plan met Tif fany, die een vitaminen complex heeft, te gaan trouwen. Ze rookt niet, en kent alle verschijnselen, die een gezond mens moet vertonen. Hoe bestaat het Bob en Tiffany. Och let niet op deze onwaar schijnlijkheid, want Jean Kerr, schrijft geen psychologie, maar een verhaal om te lachen. Van het begin af weet men dat alles op z'n pootjes terecht komt. Het is alleen de vraag hoe? Dat moeten de groene-kaartihouders van K. en O. zelf maar aan de weet zien te komen. Er komt nog een meneer die be halve alles van belastingen, ook heel veel van het leven afweet. We krijgen de in druk, dat hij met meer genoegen de weg effent voor Bob en Mary, dan dat hij zich verdiept in financiële aangelegenhe den. De dialoog, die Jean Kerr schrijft, is licht, luchtig en puntig. In sommige ge deelten, vooral in de dialoog tussen de mannen wel eens wat te gerekt. Er had hier en daar wel wat geschrapt kunnen worden. Als vrouw heeft ze het stuk eigenlijk geschreven, om Mary heen en met haar tekst, die de beste is, als uit gangspunt. e He spel van de speelsters en spelers van de Nederlandse Comedie slaat wat lichtheid betreft goed aan bij de tekst. Vooral Kitty Janssen als Mary was uit stekend. Haar spel, expressie en dictie waren in volkomen harmonie. Dc „poin- uit de tekst vlogen de zaal in, ter- gouden verlovingsringen Chr. Onderwijzersvereniging Leiden DE heer B. P. van Bohemen, lioofd van een openbare school in Am sterdam, heeft gisteravond een vurig pleidooi gehouden voor het gebruik van instructieve films op de scholen. Hij deed dit in restaurant v.d. Heyden, waar de Leidse afdeling van de Pro testants Christelijke Onderwijzersvereni ging voor de laatste maal in dit seizoen bijeen was. Alvorens de heer Van Bohemen zijn enthousiaste speech afstak, besprak de heer H. van Wieringen, wetenschappe lijk medewerker van de Nederlandse Onderwijs Film. het ontstaan van de stichting. Behalve op de pedagogische en didactische gevolgen, die het verto nen van films op school met zich mee brengen, wees hij er op vertrouwen te hebben in de zeggingskracht van het beeld. Onderwijsfilm werd vroeger be schouwd als iets waarvan de kinderen uitsluitènd iets moesten léren. De mo derne onderwijsfilm wil echter verder gaan. Behalve het instructieve karakter moet de film tevens belangstelling voor het vertoonde gaan kweken bij de kin deren. De tegenwoordige jeugd is door de t.v. cn de bioscoop zeer verwend. Daar om behoort een onderwijsfilm ook tech nisch en compositorisch zeer goed in elkaar te zitten. De N.O.F. streeft steeds naar dit doel en heeft bewezen met recente films hierin te zijn ge slaagd. goede films tijdverlies zijn. Uit ervaring toonde hij aan, dat het juist meer winst opleverde. Geen winst uit te drukken in minuten of uren, maar winst voor de rest van het leven der leerlingen. Als afsluiting van het eerste gedeelte besprak hij de praktische kanten die aan het vertonen van films op school vastzitten. Hij gaf de leden van de PCOV enkele nuttige tips. Tijdens het tweede gedeelte van de avond werd onder meer Herman van der Horst's film „Schot is te boord" vertoond. Naar aanleiding hiervan, en tevens inhakend op het besprokene, ont stond een levendige discussie, waarbij de heren Van Wieringen en Van Bohe men de vragen van de PCOV-leden be antwoordden. Officiële publikaties VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Led den brengen ter openbare kennis, dat zij hébben besloten voor de duur van het éénrichtingverkeer op de traverse Boter- markt-Boommarkt, de volgende i keersmaatregelen vaat te stellen: 1. instelling van een verbod links af slaan voor de Apotihekersdijk op de hoek van de Bostelbrug/Prinsesse- kade; 2 aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Prinsessekade-Turfmarkt- Haarlemmerstraat-Blauwpoortsbrug, met dien verstande, dat voorrang moet worden gegeven aan het verkeer op de Prinsessekade en Turfmarkt; 3. aanwijzing als voorrangssplitsing vaD de splitsing Turfmarkt-Caeciliastraat met dien verstande, dat de voorrang moet worden gegeven aan het ver keer op de Turfmarkt; 4. vaststelling van een stopverbod voor het Rapenburg-wsfczijde, voor zover gelegen tussen de Nonnensteeg en de Kaiseretraat. aan de zijde van het water. Groentezaak heropend in de Raamstraat Na een zeer korte tijd gesloten te zijn geweest, heeft de heer W. Noort zijn groente- en fruithandel op de hoek van de Raamstraat en de Hansenstraat gis termiddag officieel heropend. Het oude interieur is gedeeltelijk gesloopt en door nieuw vervangen, waardoor aan ruim te en lioht is gewonnen. Reeds woens dagmiddag kon hij zijn zaak openstellen voor de ontvangst van zijn cliënten. Gistermiddag toonden vele bloemstuk ken, dat de zaak weer op volle toeren draait. Nuttige tips Dit jaar heeft het corsocomité een nieuwe route vastgesteld waar langs het bollencorso zaterdag in geuren en kleuren zal trekken. Men vertrekt wel uit Sassenheim, maar keert daar 's avonds niet meer terug, zoals in andere jaren. Het eindpunt is thans de Benne- broekerdreef te Bennebroék. Om één uur 's middags is de start bij de Warmonderdam te Sas senheim. Via de Hoofdstraat (villa Bakara, huize Sassem, Oude Postbrug, Wilhelminalaan, Hervormd verenigingsgebouw, kruising provinciale weg 3), komt de stoet omstreeks 13.39 uur op de Heere- weg (Derde Poellaan) te Lisse aan. Om 14.01 uuh hoopt men de Stalenbrug te passeren, om 14.23 uur 't Vierkant, om 14.34 uur de Oranjelaan en om 14.42 uur de Zwartelaan. In Hillegom komt men dan aan omstreeks 14.51 uur bij de Leidse- straat-Veenenb/Elsbroekbrug. De route wordt daarna: Leidsestraat- Hyacinthenlaan (14.56 uur), Leidsestraat-Wilsonstraat (15.03 uur), Leidsestraat-woning Lapinenburg (15.09 uur), Hoofdstraat-Van de Endelaan-Z (15.13 uur), Hoofdstraat-Raadhuisstraat (15.17 uur), Hoofdstraat-Van de Endelaan-N (15.24 uur), Weeresteinstraat-Tres- long (15.29 uur), Weeresteinstraat-Pastoorslaan (15.34 uur), Weere- steinstraat-Patrimoniumstraat (15.41 uur), Weeresteinstraat-Oost- einderbrug (15.47 uur), Haarlemmerstraat-Winterrustlaan (15.54 uur). Om vier uur zal het corso in Bennebroek aankomen bij de Rijks- straatweg-Bennebroekerdreef. Vijf minuten later is men bij de Wil linklaan. waarna de stoet naar het eindpunt aan de Bennebroeker- dreef, via de Willinklaan, koerst. Men verwacht, dat de corsostoet omstreeks vijf uur zal zijn ontbonden. De met veel onderwijzersmopjes door- spekte rede, die de heer Van Bohemen hierna hield, werd door de afdelingsle den met veel interesse gevolgd. Uitvoe- rig weerlegde hij het veelgehoorde „ex- cuus" van collega's die zeggen geen tijd te hebben om films te vertonen, ..omdat er de laatste jaren toch al zo- j veel is bijgekomen op het lesrooster," De heer Van Bohemen was van mening, 1 dat het meestal de wat oudere leer krachten zijn die tegenstanders blijken van film op school. Hij vond dit jammer want juist deze door ervaring meestal tot uitstekende leerkrachten uitgegroei- de ouderen, kunnen de jongeren tot 5 steun zyn. Ook bestreed de heer Van Bohemen, de mening als zou het vertonen van /vaaaaa/wwvwn'vwwwwwwwww\a/wwww\aaaaa/vxaaiwia/vwvaaaaa/wwwvwwwwv wijl er van de verdere tekst nog wel eens iets verloren ging. Guus Oster. als Bob, speelde zijn rol geroutineerd maar iets te mat. waarmee hij misschien wilde suggereren: ik weet niet wat ik doen moet. Jan Teulings was een gezellige, goedmoedige Oscar, die de belasting en de liefde ieder hun deel trachtte te geven. Louis BoreL een filmspeler, Derek ge naamd, maakte voor een fümspeler wel op een wat stijve manier Mary het hof. Winnifred Bosboom was charmanter, dan men van zo'n gezondheidsmaniak zou verwachten. Een volle schouwburg heeft veel plezier aan deze opvoering beleefd en toonde dit in een gul en enthousiast applaus. De dames kregen bloemen aangeboden. A. C. Bouwman Volgende week vrijdag en zaterdag de dagen na Hemelvaartsdag houdt de Ned. Zondagsschool-Vereniging in Leiden haar toogdagen en wel in de Stadsgehoor zaal. De opening is op vrijdagmorgen om half 11. Ds. J. ter Schegget, Herv. predi kant te Amsterdam, zal daarna spreken over „Wie is Jezus voor de kinderen?" Dr. J. H. van Beusekom, Hervormd predi kant te Amsterdam, spreekt 's middags over „Kinderen leiden tot Jezus". Ds. J. Langenbach, jeugdpredikant te Amster dam, heeft als onderwerp: „Is ons geloven geloofwaardig voor de kinderen?" Prof. dr. Schoneveld te Den Haag ie verzocht, zaterdag het onderwerp „Konin gen van Israël in hun tijd en achtergron den" te behandelen. Mevrouw H. M. Goudt-Christiaanse zal iets zeggen over de techniek van het vertellen. De heer A. Kroese, directeur van de N.Z.V., zal ten slotte mededelingen doen over de nieuwe ontwikkelingen in het beeld voor de godsdienstige opvoeding. Er zal ook een tentoonstelling zyn. Ds. P. W. Spruijt, Herv. predikant te Amsterdam, zal aan het eind van de toogdagen in een wijdingsbyeenkomst spreken. Zijn onderwerp is: „De weg reizende met blijdschap". Doordat een exportorder van één van de grootste merkfabrikanten niet doorging, kregen wij een serie prachtige sport jacks aangeboden tegen een onvoorstelbaar lage prijs. U krijgt het koopje van Uw leven. Schitterende popel ine SPORTIACKS met moderne wollen garnering aan de kraag, kreukhersfellend, was- baar. Ook jacks met capuchon leverbaar. Normaal 33.50. Nd, voor de gran dioze surpriseprijs, «lK,en|390 Meer dan 2 stuks worden niet tege lijk verkocht. Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. LEIDEN: Haarlemmerstraat ROTTERDAM: Kottc Hoogstraat HOOGVLIET: winkelcentrum VLAARDINGEN: Liesveld ZEIST: Slotlaan

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3