Arbeid De Hoop blijkt broodnodig te zijn Lijst van Decca-standen van 2500 wrakken in zee LISSE In Sloepen wedstrijden zaterdag acht ploegen KATWIJK KATWIJK „DE WOLBAAL" Verras MOEDER eens met een gezellig boek(je) TELEVISIE H. P. BLOOT Voor Moeder: ZONDAG 12 MEI - MOEDERDAG PIET OUDSHOORN HET EMAILLEHUIS Voor Moeder, HAASNOOT Opvallende narcissen in Haarlems Krelagehuis Gevestigde en vertrokken personen een agent of bezorgers Nog geen lieht in moord in Rotterdam Werkloosheid daalde in april sterk NIEUWE LEIDSE COURANT 11 VRIJDAG 10 MEI 1963 TWEKA BADCOLLECTIE 1963 Hel&nca badpakken Bikini's Strandpantalons Damesshirts Zwembroeken en badshorts en baddoeken. H. BROUWER Speciaal RADIO en Speciale aanbieding radio met vis- serijband van 79. Andreasplein 12 Katwyk a. Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Leuk mapje post vanaf 2.25 Een praktische kogelpen in etui2.75 Een gezellig kookboekje vanaf 2.95 LEUKE GESCHENKEN vindt u in SOLA BRABANTIA - TOMADO THEESERVIEZEN KOP EN SCHOTELS - THEEBEURZEN enz. Noordeinde 7, Telef. 2863 en Princestraat 11-13, telef. 3700 een leuke tas. een paar gezellige pantoffels of een luchtig zomerschoentje SCHOENHANDEL Voorstraat Hk Noordeinde Princestraat 33. Prof. Noach gewoon llOOgli eraar Bij K.B. is dr. E. L. Noach benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de toegepaste farmacologie. Professor Noach, die in 1921 te Leiden werd gebo ren, ontving zijn middelbare school- en wetenschappelijke opleiding in zijn ge boortestad. In 1947 behaalde de nieuw benoemde hoogleraar, die zijn studie ge durende de oorlogstijd enkele jaren for meel ihad moeten onderbreken, zijn arts- diploma, waarna hij enkele jaren als medicus werkzaam was in militaire dienst In dienst van het farmacologisch labo ratorium der Leidse Universiteit door liep (van 1950 af) hij de wetenschappe lijke rangen en werd in 1961 bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A. In 1953 promoveerde professor Noach tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift getiteld: „Onderzoek naar de be ïnvloeding van de schildklier door ste- ripde oestrogene stoffen." Enkele jaren na zijn promotie, van voorjaar 1956 tot najaar 1957, was prof. Noach als Fulbright fellow werkzaam op de farmacologische afdeling van de Uni versiteit te Salt Lake City. Dit verblijf bood tevens de gelegenheid zich uitvoe rig te oriënteren omtrent de werkzaam heden in vele Amerikaanse farmacologi sche en fysiologische laboratoria. Professor Noach, aan wie reeds in 1953 een leeropdracht was verstrekt, is secre taris van de Nederlandse Vereniging voor Fysiologie en Farmacologie. Behal ve zijn proefschrift heeft de nieuwbe noemde hoogleraar zeer veel gepubli ceerd in vakbladen. Benoemingen Bü onderscheiden besluiten van Cura toren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn benoemd: A. E. M. H. Bloklander, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de psychiatrie, tot wetenschap, pelyk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de verloskunde; Dr. L. M. van Dük, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de cardiologie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; Dr. R. Hofstra, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de farmacie; J. Kaayk, assistent op arbeidsovereen komst bij de psychologie, tot weten schappelijk ambtenaar ih 'tijdelijke dienst; Drs. J. v. Riemsdijk tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de psychologie; Dr. L. T. F. L. Stubbé, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de heelkunde, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst; MeJ. dr. J. Terpetra, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de inwendige geneeskunde, tot wetenschap, pelijk hoofdambtenaar A; G. J. Verwers, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de fa culteit der letteren en wijsbegeerte; Dr. P. E. Voorhoeve, wetenschappelijk hoofdambtenaar ln tijdelijke dienst bij de fysiologie, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in tijdelijke dienst; A. E. van Voorthuisen, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de radiolo gie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar ln tijdelijke dienst; Drs. H. E. Wassing, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bü de kin- deirpsychiatrie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964 wederom in deze functie. Prof. Lieftinck gewoon hoogleraar Bij KB, is dr. G. I. Lieftinck, lector in de Middeleeuwse handschriftkunde, benoemd tot gewoon hoogleraar faculteit der letteren en wijsbegeerte om onderwijs te geven in de paleografie. Prof. Lieftinck, die te .Amsterdam in 1902 is geboren, studeerde Nederlandse taal- en letterkunde aan de universiteit van zyn geboortestad. Hij promoveerde in 1936 cum laude op een proefschrift getiteld: De middelnederlandsche Tau- lerhandschriften. Na sinds 1932 als volontair werkzaam te zijn geweest bij de bibliotheken van de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam en van de universiteit van Amsterdam, werd prof. Lieftinck in 1938 benoemd tot wetenschappeiyk assistent aan de Koninklijke Bibliotheek 's-Gravenhage. Van september 1939 tot juli 1957 was hij verbonden aan de Leid ie Universiteitsbibliotheek. Sedert 1942 als conservator van de handschriften er sedert 1949 tevens als onderbibliothe caris. In 1948 werd prof. Lieftinck be noemd tot lector in de middeleeuwse handschriftkunde, welke functie hij sinds 1957 niet meer kon combineren met die van onderbibliothecaris. Thans is dit lectoraat, dat hij offi cieel aanvaardde met een openbare les, getiteld: „Bisschop Bernold (10271054) |en zijn geschenken aan de Utrechtse kerken", gewijzigd in een ordinariaat. Prof. Lieftinck, die in 1959 ere-dcotor aan de Vrije Universiteit te Brussel Jwerd, heeft behalve de genoemde pu- iblikaties zeer veel gepubliceerd op het «ebied van de Nederlandse literatuur geschiedenis cn op dat van de Neder landse en Europese handschriftkunde. Leiden promoveerde prof. Van Coetsem in 1952 te Leiden tot doctor in de Ger maanse filologie op een onuitgegeven dialectstudie. Van 1948 tot 1957 was de nieuwe Leidse hoogleraar reeds te Lei den werkzaam als medewerker aan het woordenboek der Nederlandse taal in opdracht van het Belgische Ministerie van Onderwijs. Na in 1956 „geaggregeerde" voor het wetenschappelijk onderwijs te zijn ge worden met een in de mededelingen der Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen verschenen studie: Das System der starken Verba und die Pe- riodisierung im alteren Germanischen", werd prof. Van Coetsem een jaar latei- docent en in 1961 gewoon hoogleraar aan de Leuvense universiteit. Prof van Coetsem, die behalve te Leuven thans ook college te Leiden zal geven, heeft zeer veel gepubliceerd, onder meer in de „Leuvense Bijdragen" en andere taalkundige tijdschriften. Produktschap bepaalde gladiolenprijzen Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft zich tijdens de open bare bestuursvergadering gisteren niet minder dan anderhalf uur bezig gehou den met de minimumexportprijzen der gladiolen. Uiteindelijk lagen cr drie voorstellen ter tafel: één van de héér J. Tegelaar, die zei namens een grote groep exporteurs te spreken en een af schaffing van het minimumprijzenstelsel der gladiolen bepleitte. Mr. Nederveen van de Bond van Bloembollenhandela- ren wilde de prijzen van de drie grootste maten een kwartje hoger stellen dan dp Commissie van Bijstand had voorgesteld en tenslotte was er nog het voorstel van de heer Sterringa, die zich akkoord ver- klaarde met het advies van de Commls- sie van BUstand. De heer Tegelaar trok zijn voorstel weer in, omdat men hel te onrijp vond (men wil eerst eens uit voerig van gedachten wisselen, óók me» de vakorganisaties), het voorstel van dp heer Nederveen kreeg slecht twee stem- men voor en de de heer Sterringa kreeg 18 stemmers mee. De minimumexport, prijzen blijven zoals ze waren, met uit zondering van de maat 1012 die op f 4.50 per 100 komt. TTET VERSLAG 1963 van het hospitaal- kerkschip De Hoop geeft een goed beeld van de vele "activiteiten ten be hoeve van de vissers verricht. Uit het reisjournaal van een van de predikan ten: Was aan boord van twee schepen, KW 110 en KW 168. Sprak naar aanlei ding van een bijbelgedeelte. Wat is deze arbeid nodig. Ik geloof, dat wel vier pre dikanten op zee moesten zwerven. Dat zou geen weelde zijn. Het medisch verslag: Voor het eerst maakte ik de overneming van een pa tiënt per brancard mee,bij windkracht Prof. Van Coelsem voor oud-germaans i Bij K.B. is dr. F. van Coetsem, hoog leraar aan de universiteit van Leuven met als leeropdracht algemene fonetiek en ortofonie van het Nederlands en structurele taalwetenschap, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de facul teit der letteren en wijsbegeerte om on derwijs te geven in het oud-germaans. Prof. dr. F. van Coetsem werd in 1919 te Geraardsbergen in België geboren. Na tijn itudie in de letteren te Leuven en J. HILLEGOM Oplichter voor de rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft een 53-jarige bouwkundige uit Hillegom, die zich directeur van een bouwonderne- ming noemt, wegens oplichting ten be drage van enkele tienduizenden gul dens veroordeeld tot een gevangenis straf van 8 maanden met aftrek van voorarrest. Veertien dagen geleden eiste de offi cier van justitie een straf van twee jaar met aftrek. De man vertelde, dat hij in staat was huizen te bouwen, daar hij in verscheidene delen van het land bouwgrond kon kopen. Als adspirant- kopers opdracht gaven, moesten zij dui zend gulden betalen. In de praktijk is gebleken, dat er weinig van de plannen terechtkwam. De man verweerde zich, door op te merken, dat de plannen door moeilijkheden met gemeentebesturen of het opleggen van een bouwverbod geen doorgang konden vinden. Nieuw-Guinea-kruisen Donderdagmoi-gen had in aanwezig heid van de vertegenwoordiger van de minister van defensie, kapitein Facteur, de uitreiking plaats van Nieuw-Guinea- kvuisen door burgemeester jhr. mr. dr. 7. A. H. van Nispen tot Parmerden de dienstplichtigen G. van der Beid, H J. Stroombergen, C. J. Keijser, P. A. Dol en T. M. Maulamy. De plechtigheid had op het raadhuis plaats en de burgemeester wees erop dat de regering hiermee uiting had willen geven van de waardering die zy voor degenen heeft die op Nieuw-Guinea door handhaving van recht en orde vele moeilijkheden hebben voorkomen. Voor degenen die daar geweest zijn, heeft de dienst het gezichtsveld verbreed, de wils kracht gestaald. De Nederlandse soldaat heeft daar zijn taak met ere vervuld. Nadat de burgemeester de kruisen had opgespeld, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en werd menige herinne ring aan Nieuw-Guinea opgehaald. Bejaardentocht Een topprestatie van de bemanning. Het gold een stuurman met een gebroken bovenarm. Het moeilijkste is het neer laten van de op de brancard vastgebon den patiënt, uit het dwars op de golven liggende en slingerende schip in het rub- I)erbootje, zonder de patiënt tegen de huid van het schip te laten slaan. De radio-teohnische dienst verrichtte in 1962 118 reparaties. Het machineka- merpersoneel verleende 46 maal tech nische hulp. Aan boord van De Hoop verrichtte men 1100 weerkundige waarnemingen. Deze waarnemingen zijn van onschatbare waarde voor het gereedmaken van de weersverwachting. Zeven maal werd in het afgelopen jaar de hulp van kapitein Rog ingeroepen om in moeilijkheden verkerende visserssche pen naar een haven te slepen. Door de Duitse hulpschepen werd ln het afgelopen jaar aan 66 Nederlandse vissersschepen hulp verleend. Zeevisserij De Nederlandse zeevisserij maakt ten gevolge van de snelle technische en eco nomische ontwikkeling een niet minder snelle evolutie door. Slechts door een tijdige vernieuwing van de vissersvloot en aanpassing aan de voorwaarden voor een moderne bedrijfsvoering zal het mo. gelijk zijn de bijdrage van de zeevisse rij aan het nationaal inkomen op peil te houden. De financiering van de nieuwbouw bujkt met een te hoog percentage vreem de middelen plaats te vinden, wat bij enige economische tegenslag tot ernsti ge moeilijkheden aanleiding kan geven. De structuurveranderingen der laatste jaren en de gevolgen van de grotere economische ruimte in West-Europa zul len hoge eisen aan de bedrijfsleiding stellen. Tot deze conclusie komt drs. A. G. U. Hildebrandt te Scheveningen in een artikel „Tien jaar zeevisserij" in de E.S.B. van deze week. OEGSTGEEST Nieuwe opdracht voor Akerboom De studiedienst van Rijkswaterstaat te Vlissingen heeft een opdracht ver strekt voor de bouw van twee enkel- schroef meetvaartuigen bij de Scheeps werf Gebr. Akerboom N.V. te Oegst- geest. De vaartuigen zullen een lengte hebben van 20,80 m, een breedte van 4,75 m en een diepgang van 1,75 m. Het motorvermogen bedraagt 260 PK, snel heid van de vaartuigen circa 10 knoop. De vaartuigen worden uitgerust met radar, decca en radiolog, 6 elektrische meetdavits en 2 elektrische laadmasten. Er is dag- en nachtaccommodatie voor 4 bemanningsleden cn 8 meettechnici. Deze accommodatie is uitgerust met mechanische ventilatie, centrale verwar ming, warm en koud water. Oplevering der schepen zal geschieden in juli en oktober 1964. 3urgerlykc stand GEBOREN: Maria Petronella, dr van P J. Molenkamp cn M. E. H. Bosman: Aóriana Johanna Francisca, dr van C. A F. Otten en M. H. Kastermams; Ro- naldus Bartholomeus Bernardus, zn van J C. Zandvliet en C. M. H. van den Berg; Willem, zn vain P. H. Bon en L. M. van der Giessen; Heidi, dr van R. Mosselman en C. Nell; Monique Jeannette, dr van J. W. Minderhout en A. van der Meer. ONDERTROUWD: F. R. Keijzer en J. I. Plaizier; J. Bouhuijs en F. J. van der Gaag. GETROUWD: Jonkheer J. van Such- telen en E. van den Akker. OVERLEDEN: C. P. T. Slats, e.v. C. L, van der Ploeg; L. J. Prul, w.v. J. W. Bos huizen. De LEIDERDORP Tentoonstellingsauto groep „Zuidhollandse beeldhou wers" in Den Haag heeft van het Anjer fonds Zuid-Holland een subsidie van f 1000 en van de plaatselijke afdeling van het fonds een subsidie van f 500 ont vangen. De gelden zijn bijdragen in de bouw van een tentoonstellingsauto, die plaats zal bieden aan veertig plastieken. Reeds deze zomer zal de auto in Den Haag en Leiderdorp worden gebruikt. /~kOK gisteren waren de narcissen weer het best vertegenwoordigd op de wekelijkse keuring in Haarlem. Bovendien zag men er een mooi sorti ment bijgoed en tulpen. G. Lubbe Zn, Oegstgeest, presenteerde een col lectie met de gele trompet Candlestick, de Gold Medal, de kleinkronige Margaret Mitchell en de stervormige New Gold als uitblinkers. Heel mooi materiaal bracht ook Zandbergen-Terwegen uit Sassenhcim: vooral dc grootkronigc Forewall, de reinwittc Acropolis met iets oranje in het hart, de aparte Ambcrgadc, en dc fraai gebouwde bicolor Clipper. Olympic Fire is de naam van een op- vallend narcisje met fonkelend-oranje kroon, dat Warnaar Co., Sassenheim, toonde. De Sassenheimse firma bracht meer mooie narcissen: de regelmatig gevormde gele trompet Atlas, de met een getuigschrift eerste klasse bekroon de Calabas. de fraai gebouwde Glener- van (waaraan een getuigschrift van ver dienste werd toegekend). Een getuig schrift eerste klasse werd toegekend aan de gevuld bloem ige Unique, die Zandbergen-Terwegen etaleerde. Een heel mooi narcisje vonden we ook de dubbele Tahiti, geel met iets oranje in het centrum, inzender C. A. van Bari- don, Noordwijkerhout. Ook Konijnenburg Mark. Noord- wijk. toonde mooie narcissen: de groot- kronige Sarasade, geel bloemdek met stervormige oranje cup, de vrolyk ge tinte Caroll Bells en de gele trompet Louis d'Or. J. Gerritsen Z. Voorscho ten. was om. present met een groep narcissen waarvan de kronen plat op het bloemdek lagen en bovendien ge spleten waren. Bizar van vorm en com positie. Meer eigenaardig dan mooi. maar niettemin boeiend. Gebrs. Graaf f S. A. van Konijnenburg Co.. Noordwijk, weet ook van wanten: White Tartar, de bekende dubbele White Lion, de aparte Apricot Beauty en de voorname grootkronige Oswega waren opvallend. Van de nieuwe nar cissen van J. W. A. Lefeber. Lisse, wa ren aantrekkelijke bloemstukjjes ge- Om schade aan vistuig te voorkomen In de Naamlijst van Nederlandse Re derijen van Visserijschepen, die elk Jaar wordt uitgegeven door de N.V. Handels maatschappij Nautilus in Scheveningen. bevat dit jaar weer verschillende aan vullingen en verbeteringen. Volkomen nieuw is de lijst van de Decca-standen van wrakken in de Noordzee. By de uit oefening van de trawlvisserij ontstaat veel schade aan het vistuig door het vastlopen aan een wrak De N.V. Nautilus heeft de plaatsen van 250 wrakken die de verschillende schippers in de loop van de tijd hebben genoteerd samengebun deld en afgedrukt in de Naamlijst 1963. De Handelmaatschappij vraagt in de inleiding van de wrakken-lijst de schip pers hun bevindingen omtrent de juist heid van de gegevens, vergezeld eventuele aanvullingen en plaatsen van nieuwe wrakken mede te delen, om een zo volledig mogelijk overzicht te krijgen van de plaatsen van deze schade-ver- wekkende obstakels. Voorts staat er in de nieuwe naamlijst een handleiding voor het veilig gebruik van flessengas-installatles voor huishou delijk gebruik aan boord van schepen. Vanaf vandaag is de nieuwe lijst o.m. te krijgen in het nieuwe winkelpand van de N.V. Nautilus aan de Vissersch- havenweg, dat vandaag is geopend. In de week van '24 april Lm. 1 mei Na lang wikken en wegen heeft het comité autotochten voor bejaarden be sloten een tocht uit te schrijven naar Oud-Valkeveen" bij Bussum. Ook de jaren 1957, 1953. 1947. 1939 en 1937 maakte men reizen daarheen. De datum is thans ook vastgesteld: 4 juni. Voor de inschrijving nodigt het comité alle bejaarden uit, die geboren zijn vóór 1 mei 1892. Als één van de echtelieden oud genoeg is, mag natuur lijk de echtgenoot (of echtgenote) ook mee, zelfs al zou deze jonger zijn. Dc inschrijving wordt gehouden op dinsdag 14 mei om half acht in hotel Flora. Trouwboekjes moeten worden meege bracht. De bejaarden uit de bejaarden centra en huize St. Joseph behoeven niet te verschijnen; zij worden door de directies van de huizen opgegeven. Tussen 18 en 25 mei wordt de collecte gehouden. Het comité hoopt dat de Hil- legomse burgerij weer voor een plezie rige bejaardentocht zal zorgen. GEBOREN: Henriette Jacoba dr van K van 't Slot en K. Jans; Martin Robert van M. Dedel en H. Heij; Peter zn van P. F. Sijtema en J. van de Beid; Leonardus Wilhelmus Maria zn van J. M. van der WeUden en A. J. C. Veen; Gerardus Wilhelmus Hendrikus zn van G. L. van Loon en W. M. Ouwerkerk; Joannes Wilhelmus Hendrikus zn van H. Zegwaard en C. J. Jooren. ONDERTROUWD: R. H. van Grieken en M. T. de Vries; A. P. van Gerven en J. T. M. Pastoors; K. Kluijt en D. M. Veldhuijzen van Zanten. GETROUWD: J. A. J. van der Wiel en A. G. Buckens. In Lelden vestigden zich: M C J Sloos-Smetsers en fam, Koning straat 37: A C H Mensonides-Lamberts en fam, Bachstr 35; M R M Mousa en fam, Joh Poststr 3; R Feitkamp en fam, Morsweg 44; J W ten Napel en fam, di recteur Soc Zaken, de L de Kanterstr 43; K E Schuchhard en fam, monteur, Mar- nixstr 96; R van Gellecinn en fam. neon- glasblazer, Pr Frederikstr 14a; S van Gorkum en fam. betonwerker, G Kastein- stxaat 38; J A Vermeulen en fam, tuin der, Mozartstr 71; F Ghoufoer en fam, chef bankwerker, Magd Moonsstr 14; E S M Verwoerd-De Wit. onderwijzeres, Was- straat 23; J Memelink. Cobetstr 66; M M Pol-van Hensen van Uningen, a.b. Suma- trastr 49; J L van Hoek-Hoeben, Mozart- straat 53; E Goslings-Deubman, Nieuw- steeg 31; A Nieuwenihuizen, militair, Me- relstr 10; C van Heuzen, Rijndijkstr 78; A Fuchs-Haasnoot, Korte Hansenstr 8; H van Hoek, accountant, Mozartstr 53; W H van der Luit, chauffeur, Boerhaave- laan 31; E van Haasteren-Gijsbertsen, a b ligg Herengrt t/o 94; N F Paardekooper, militair, Diefsteeg 17; C M Heijne-Ab- bink. Plantsoen 1; C C Bakels. Rapen burg 121; F N Bakels. Rapenburg 121; M A Hoogendijk, Kaarsenmakersstr 7; M Schijf, Kaarsenmakersstr 7; R Hoch- soheid. Stieltjesstr 43: W Harders, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; P H Holt huis. Klikspaanweg 43; C L van Zanten Jut, Piet Paaltjenspad 5; C M L H P Heijne, Hogewoerd 84; E van der Vegt, 11 ziekeniverzorgster, Rijnsburgerweg 10; E Schijff, hulp in de huish. Lage Rijndijk 20; A F G M Bominaar, Rijn en Schie- kade 46: A Zanella-Cipolat, hulp in de huish, Steenstr 11; J J Lauwrier. hoofd verpleegster, Mezenstr 2; G Sijbesma, le raar. Lekstr 4; M Wagensveld, winkel juffrouw, Levendaal 39; J P de Winter, typiste. Haven 28a; I Pedük, timmerman. Jan Licvensstr 11a; L Vcrsluijs, militair, Noordeinde 2a; N Goedhart, pottenlak- ster, Mozartstr 73; A E E de Brabander, huishoudlerares, Grocnhovenstr 7; K A de Brabander, verpleegster, Groenhoven- straat 7; A C Hagenaars, Steenschuur 8; H J M Gordijn-Lankhaar, Leuvenstr 27; CMJJ Willems-Kooter, van Riebeeck- hof 25; W T M NU-meijer-Verschuuren, röntgenlaborante, Moddermanstr 29: M M Maschkow-Lagendijk, Herensteeg 21; H van der Ent. militair. Boshuizerkade 105; D L de Maret Tak, secretaresse, Oude Singel 72: J C Maring, chauffeur, Hoge Rijndijk 128; F E C Misero, bejaar denverzorgster, Thorbeckestr 32; P G Terpstra. chauffeur. Tesselschadestr 8a; P ten Hage, gem ambtenaar, Drie Octo- berstr 61a; M R W Scholten, hulp in de huish, Rijnsburgerweg 26; H J M van der Moor, verpleegster, Hooigracht 11-29; W J J Oorebeek, 11 verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; SIN Soeij. vroedvrouw, Rijnsburgerweg 10; J N Voorhoeve. Vre- wijkstr 21; M A Lagendijk, Witte Singel 81; A C Klaassen-Knaape, Spaarnestr 8; I de Graaf, 11 verpleegster, Witte Singel 27; S A Versloot, 11 verpleegster, Witte Singel 27; R J J Jongsehaap, Klikspaan- weg 42; J H Kouters. 11 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; S D H von Schleuss- ner, Rijnsburgerweg 25; SLT Brons geest, Turfmarkt 6; G S Halmans, Oude Rijn 45; N M M van der Voort. Rijn en Schiekade 26; E M W C van Delft, Hoge woerd 97a. Uit Leiden vertrokken: J Helders en fam. Boerhaavelaan 112. Goedereede, Pieterstr 2; P J Planjer en fam, Pieter Bothstr 18. 's-Gravenhage. Voorthuizenstr 171; J A P M Beekmans en fam. Witte Rozenstr 10, Melissant, Beatrixlaan 4; J L Terpstra en fam, Van Swietenstr 9, Oegstgeest, Warmonder- weg 72; F Kuipers en fam, Bernhardstr 95, Groningen. Friesestraatweg 69a; J M Claassen-van Wanrooij en fam, Lammen- schansweg 80. 's-Gravenhage, Lange Beestenmarkt 95; H van der Graaff, Noordeindeplein 8a, 's-Gravenhage, Java- Straat 31; J A M J Helders-Kleinbloesem, Boerhaavelaan 112, Goedereede, Pieter straat 2; S J L van der Linden. Boer- haavelaan 29, Warmond, Burg Ketelaar- str 11; van der Meulen-Dorrepaal Lo- rentzkade 43. Rotterdam, Van Adrichem- weg 187; J M Wintzen, Nieuwsteeg 41. Oegstgeest, Regenfesselaan 27; M Smits- Dubbeldeman, Hoflaan 104, Hilversum, Hoge Larenseweg 156 P Moor. Rijnsbur gerweg 10. Delft, Insulindeweg 9; E J M Laurense, Fagelstx 13, Oegstgeest, Regen- tesselaan 48; I B A M v d Brand, Tib Siegenbeekstr 17. Oegstgeest. Regentes- selaan 48; H J Bolstier, Uiterstegracht 22, 's-Gravenhage. Brueghelstr 153; C M Stolp, Oude Herengracht 20, Baarn, To renlaan 61; P Smits. Haarlemmerstr 216a, Hilversum, H Larenseweg 156, B J M Schermer, Rapenburg 122, Amsterdam, de Lairessestr 106. LISSE Sanering Stationsweg De sanering van de Stationsweg staat al jaren op het gemeenteprogramma Door de op 1 februari 1963 in werking getreden regeling inzake rijksbijdragen bij sanering en de door G. S. aan Lisse speciaal ter vervanging van krotten toe gewezen extra contingenten woningwet woningen, heeft de gemeente thans reële mogelijkheden om binnen afzien- bare tijd de saneringsplannen van Sta tionsweg en naaste omgeving uit te voe ren. Bij de H.I.D. van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zijn plannen inge diend met betrekking tot de financiëlo mogelijkheden. Met de eigenaren van huizen aan de Stationsweg worden be vredigende besprekingen gevoerd, al zal in enkele gevallen een onteigeningspro cedure moeten worden gevolgd. Koperen jubileumviering van burgemeester Door alle bloemendrukte van de laatste weken is de viering van het koperen ju bileum van mr. Th. J. M. de Graaf als burgemeester van Lisse ongemerkt vlak bij gekomen. Wij hebben reeds eerder ge meld dat zich een huldigingsc>mité heeft gevormd uit de bevolking van Lisse. Donderdag 16 mei zal 't jubileum worden gevierd, welke viering voor de burge meester en zijn echtgenote zal aanvangen om 9 uur in de privé-sector .met een dankdienst in de parochiekerk St. Agatha. Om 11 uur wordt een buitengewone raadsvergadering gehouden. Deze zitting zal worden bijgewoond door mevrouw De Graaf, de burgemeesterskinderen en de hoofdambtenaren van de gemeente. Di rect daarna zal het gemeentepereoneel gelegenheid hebben de burgemeester ge luk te wensen 's Middags om 4 uur zal een receptie worden gehouden in het theehuis van de Keukenhof voor personen waarmee de burgemeester in directe bestuurlijke zin contacten heeft De voorzitter van het jubileumcomité zal dan het geschenk van dc burgerij aanbieden, 's Avonds om 7.15 uur zal een défilé plaats hebben, dat door de burgemeester zal worden afge nomen op het bordes van het gemeente huis. Aan dit défilé zullen alle vereni gingen cn corporaties kunnen deelnemen: na het défilé hebben alle ingezetenen van Lisse gelegenheid de burgemeester per soonlijk te feliciteren. De beide plaatse lijke muziekkorpsen zullen aan het défilé medewerking verlenen. Kortcbaandravcrij Evenals vorig jaar zal in de zomer een kortebaandra- verij worden gehouden, en wel op za terdag 8 juni op de Van Lyndenweg, s middags om twee uur. Verkiezlngsverg adering Onder leiding /an de heer W. Kolthof, voorzitter van de afd. Lisse van de V.V.D. werd in de Nachtegaal te LLssc ccn ver kiezingsvergadering gehouden, waarin hot woord werd gevoerd door het Tweede Kamerlid mej. mr. Ten Broecke Hoekstra. Zij kwam tot de slotsom dat het huidige kabinet bewezen heeft dat regeren zon der P.v.d A. goed mogelijk is! Ook zei mej. Ten Broecke Hoekstra, dat men in VV.D.-kringen van mening is dat de nieu_ we regering niet veel zal verschillen van de tegenwoordige. maakt. Ingrid Weldom en Sweet har mony deden het heel goed. Bijgoed was er ook heel wat: de beste ixia's van het Proefstation v. d. Bloem bollenteelt te Lisse met de prima gele Hollands Glorie, amaryllis hippeastrura van de fa. Van Nieuwxerk uit 's-Gra- venzande, het welriekende bolgewasje Leucocorine ixioides odorata van de fa. M. van Staaveren uit Aalsmeer, de mooie rose gladiool Ravissante van Preijde, Breezand de gladiool Judith Pa ris en de aparte Beautiful Dreamer van De Groot Co., Hillegom. Wat de tulpen betreft: sports uit dar- winhybriden van C. Nieuwenhuis, Lis se, een collectie nieuwe tulpen van C. Colijn Z., Voorhout, (voor een deel wat dof van kleur, maar in hun genre zeer goed), nieuwe greigii's van J. Uitenbogaard Zn., Oegstgeest. Van de „enkelingen" verdienen Texas Flame (diep geel met rood en goed parkiet van vorm) van Gebrs. Lefeber, de parkie ten uit Korneforos en Erna Lendgreen, van de fa. E. v. d. Zaal, Lisse, de grap pige, ingesneden Humor van D. Nieu wenhuis, Sassenheim en de gele Candela van J. Rijkelijkhuizen, Hillegom, ver melding. LISSE Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Lucht- klievers" heeft de eerste vlucht gehou den van Vilvoorden, afstand 150 km. Er werd deelgenomen door 285 vogels. Gelost om 8 uur, de eerste vogel kwam in Lisse binnen om 9.38 uur, de laatste om 9.45 uur. De eerste duif had een snelheid van 1518 meter per minuut, de laatste 1411 per minuut. Totale uitslag: K van Diest 1, 4, 6. 7. 14, 16, 28, 32, 34, 39 44, 47 52; J. van Diest 2, 8, 17, 20; M! de Vreugd 3. 10, 13, 26, 33. 49. 50; Jac. van Es 5, 21, 22, 25, 36, 37; Rooden-. burg 9, 18 48; A. van der Poel 11, 31; H. van Kesteren 12, 27, 42; Paardekooper 15. 45; P. A. Opdam 19. 29, 53; Chr. de Bruin 23, 30, 35, 38, 46, 54, 56; C. van der Laan 24, 57; J. J. Schoone 40; Rei gersberg 43; Mens 51; 't Hort 55. Hervormde kerkeveiling De Hervormde Gemeente van Lisse staat voor grote uitgaven, waarvoor ieder jaar een kerkeveiling wordt gehouden. Evenals de opbrengsten van de vorige kerkeveilingen (vorig jaar ruim f 10 000) zal ook de opbrengst van de kerkeveiling van dinsdagavond worden gereserveerd voor de stichting van een tweede Her vormd kerkelijk centrum. In Lisee-Oost (omgeving ,,Meer en Duin") wonen veel Hervormden op verre afstand van de kerk; het ligt in de bedoeling in dit nieu we woongebied een tweede kerk te stichten. Daaraan zit de consequentie vast dat een tweede predikant zal moe ten worden beroepen. Zilveren politieman Maandagmorgen zal de Lisser politie man opperwachtmeester Pijl op bet po litiebureau worden gehuldigd in verband met zijn zilveren politiejubileum. Hij heeft gediend te Wateringen. De Lier. Moordrecht en de laatste jaren te Lisse. De huldiging heeftplaats in besloten kring, doch men zal hem die dag zeker ook in zijn woning. Evertsenstraat 22. wel weten te vinden. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor Lisse boven 15 jaar. Goede bijverdienste. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leia'se Courant Steenstraat 37. Telefoon 31441. Zaterdagmorgen 11 mei zullen de sloepenwedstrijden voor aanstaande koopvaardij-officieren beginnen, waar aan alle acht in Nederland gevestigde Hogere Zeevaartscholen zullen deel nemen.. Van tien tot kwart over twaalf zul len in het kanaal by Houtrust de plaatsingsronden voor de klassificatie in twee groepen worden geroeid, 's Middags om drie uur zal de strijd om de hoogste eer beginnen. De win nende ploegen zullen omstreeks half vijf tegen elkaar uitkomen in de fi nale-race De winnende ploeg zal voor een jaar in het bezit komen van de derde wissel beker, die het Algemeen Haags Comité ln 1956 voor deze kampioenschappen beschikbaar heeft gesteld Ter afwisseling zullen leerlingen van de Visserijscholen uit Katwijk, Den Hel der, IJmuiden en Scheveningen in de zelfde twaalf-riemssloepen, maar met kortere riement elkaar in een halve competitie bestrijden. Voordat de finale- races zullen worden gehouden, zal tussen ongevier vier uur en half vijf het Na tionaal Waterski Stuntteam, bestaande uit Haagse leden van de Waterskiver eniging De Witte Raaf' uit Zwartewaal een demonstratie geven van wedstrijd- schansspringen en stuntspringen. Er zal ook een komisch nummer ten beste worden gegeven, waarbij de drie clowns ook gebruik zullen maken van de spring- schans. Na afloop van het evenement, dat men gratis kan volgen vanaf Hout- rust- en Kranenburgweg, zullen de prij zen in het Houtrustgebouw door de heer K. de Graaf, directeur Raad van Bestuur voor de Zeevaart, worden uit- geréikt. Voetgangers organiseren zich internationaal Zes Europese voetgangersverenigingen waaronder ook de Nederlandse, hebben, zich verenigd in een Internationale Fe deratie van Voetgangersverenigingen, Voorzitter van de federatie is de heer Lapeyre, inspecteur principal aan het ministerie van publieke werken en trans port (Frankrijk), vice-voorzitter mevr. V. I. van der Does-Endhoven (Neder land). secretaris de heer T. C. Foley. (Engeland). Het doel van de nieuwe or ganisatie is het bestuderen van vragen inzake opvoeding, verdediging van dè rechten en bescherming van de voetgan ger en het voeren van gemeenschappelij ke acties in zaken die het gemeenschap pelijk belang raken De federatie is ge machtigd de belangen van de voetganger te behartigen bij de internationale or ganisaties. die zich bezig houden met.' verkeersproblemen. De eerstvolgende vergadering zal in Den Haag worden ge houden De mogelijkheid tot het toetre den van andere verenigingen staat open. De geregistreerde arbeidsreserve is ln april teruggelopen met ruim 10.000 man nen en bedroeg eind april 24.700. Het aantal werkloze vrouwen daalde van 4.400 tot 3.900. Het aantal openstaande aanvragen was eind april voor mannen 76.400 <eind maart 71.300) en voor vrou wen 38.600 (36.500). De arbeidsreserve in Zuid-Holland 4.000 (4.900). Per gewestelijk arbeidsbureau waren deze cijfers in Zuid-Holland o.m.: Alphen a.i Rijn 61 (44), Delft 195 (162), 's-Graven hage 2132 (1703), Leiden 232 (162), Lisse 127 (80). De daling van de geregistreerde ar beidsreserve deed zich in alle beroeps groepen voor. maar was het sterkste in de bouw, de landbouw en bij de losse arbeiders. De oorzaak van het teruglo pen van de werkloosheid moet ln d» eerste plaats gezocht worden in het in toenemende mate op gang komen van de scizoenwerkzaamheden. Daarnaast is de voor de tijd van het jaar normale da ling van het aanbod van arbcidskrach- thans een reactie voordoet op de achterstand in verschillende werkzaam heden als gevolg van de langdurige vorstperiode. Aan deze omstandigheden moet de sterke daling van de trend wor den toegeschreven, aldus een medede- ling van het ministerie van sociale zaken van de vermoorde vrouw kon nog geen en volksgezondheid. uitsluitsel worden gegeven. De moord op de* 53-jarige mejuffrouw Johanna Th. Ludewis is nog een mys terie voor de Rotterdamse politie. Drie dagen van intensief speurwerk het team van rechercheurs is inmiddels uit gebreid tot veertien hebben tot dus. verre geen enkele concrete aanwijzing opgeleverd. Niemand onder de buurt bewoners heeft iets gehoord of gezien van het trieste misdrijf in de rijwiel stalling in de Van den Hoonaardstraat, waar de vrouw, waarschijnlijk na een poging tot aanranding, maandagnacht door wurging om het leven is gebracht. De recherche heeft zich deze dagen vooral bezig gehouden met het onder vragen van omwonenden en vrouwen, die in de laatste weken 's nachts op straat zijn lastig gevallen. Dat blijken er heel wat meer te zijn dan men had vermoed. In totaal zijn daarover name lijk ruim 120 tips binnengekomen. Re chercheurs gaan voorts de gangen na van enkele figuren, die een kwalijke reputatie hebben op zedengebied. Alle gegevens worden op kaart gebracht Over het onderzoek van de kleding

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11