YYV Katwijk is maar nog niet tevreden, voldaan Nu weldra een asiel in Alphen aan den Rijn? B.B.-oefening Waspeenprijzen gingen omhoog Krijgt Katwijk een flat voor alleenstaanden Quick B.-Noordwijk: banale vertoning Zeevisserij-onderzoek 75 jaar geleden gestart door dr. Hoek tiütr C.H.U.-avond in Hazerswoude werd slecht bezocht MEUWE LE1DSE COURANT 13 WOENSDAG 8 MEI 1963 TNE zesenvijftigste ledenvergadering van de VVV in café-restaurant De Zwaan gehouden, was goed bezocht. In zijn openingswoord constateer de voorzitter mr. J. van der Plas, dat het geheel ontbreken van een ge organiseerde vakantiespreiding voor bad-, strand- en pensionbedrijf eco nomisch gezien nadelige gevolgen heeft. Bovendien ondervind de vakan tieganger er nadeel van. Dit is zeker een terrein, dat door de overheid in studie moet worden genomen en waarbij regelend moet worden in gegrepen. In de bekende VVV-folders werd in binnen- en buitenland de aandacht gevraagd voor de badplaats Katwijk. Met genoegen kon de voor zitter constateren, dat steeds meer autobussen Kawijk in hun reisroute opnemen, Het toetreden van de V.V.V Katwijk tot de bloemenstreekcommissie zal in de toekomst zeker vrucht afwerpen. Ook is Katwijk, zij het op bescheiden wijze, vertegenwoordigd in de Holland Woche in Essen. Jammer was, dat in rederij kringen voor deze vertegenwoordiging weinig belangstelling bestond. De be wegwijzering van de ANWB is nog steeds •nbevredigend. De richting Katwijk is maar summier aangegeven Subsidiebeleid Ook het subsidiebeleid laat nog wel te wensen over. Een gemeente als Den Helder krijgt een subsidiebedrag van de gemeente ad f 25.000 Voor de Katwijkse V.V.V. bedraagt dit f 17.500. Wij zijn wel tevreden maar nog niet voldaan mei betrekking tot het gemeentelijk subsidie beleid. Wil de V.V.V. in staat zijn strand feesten, muziekshows, vuurwerken en dergelijke, naar behoren te doen uitvoe ren, dan is hiervoor zeer veel financiële steun nodig. Als een praktische wenk wees de voorzitter op het feit, dat er nog steeds leden worden gevonden, die bij eigen-verhuur dit vergeten aan het V.V.V.-kantoor ter plaatse door te geven De aftredende bestuursleden, de heren J. C Tieleman. P. C. Bloot en J. Scho nenberg, werden herkozen. Aan het „V.V.V.-college" de heren J D. Bokslag en J. M. Waterreus, die bel den meer dan 40 jaar lid zijn van de V.V.V., werd een kistje sigaren aange boden. Het financieel jaarverslag uitge bracht door de heer P. C. Bloot ver meldde een begrotingsbudget van ruim f 80.000. In een uitgebreid jaarverslag liet de heer J. C. Tieleman vele belang rijke gebeurtenissen de revue passc- ren. Onder de voortreffelijke leiding KATWIJK AAN ZEE In samenwerking met de reservepolltie hield een wijkploeg (40 man) van de BB onder leiding van het H.Z.B., de heer H. J. W. Huisken. een oefening. Er werd van uitgegaan dat op de hoek Haringkade-Roggestraat een personen auto in botsing was gekomen met een autobus, waarin een aantal kinderen was gezeten. By de botsing ontstond een hevige explosie, waarna brand uitbrak. Om tien voor half negen kwam een melding binnen bij de hoofdpost in het BB-gebouw aan de Noordstraat. Drie minuten na de botsing was de ploeg, bestaande uit brandweer en E.H.B.O.. ter plaatse. Een tiental kinderen was uit de bus geslingerd. De E.HB.O behandelde onder leiding van een medewerker van het Roode Kruis, de gewonden. Ze werden eerst vervoerd naar een gewondenverzamel plaats in de omgeving en daarna naai de hoofdpost in het BB-gebouw. Hier zijn zij verder behandeld door de dienst Sociale Verzorging. De BB-brandweer kon de bij de botsing ontstane brand spoedig blussen. Burgemeester H. Duiker was bij de oefening aanwezig. Nadat het bericht binnenkwam dat men de brand bedwon gen had, arriveerde de nieuwe BB-baby- spuiit voor het hoofdgebouw. De oefening kon geslaagd worden genoemd. Tandarts D. J. Mast AFWEZIG van 9 t.m. 27 mei Spoedgevallen worden waargenomen door de plaatselijke tandartsen (op de spreek uren). van directeur Verplancke werden met de uiterste krachtsinspanning de belangen van de leden gediend. De exploitatie van het badbedrijf is niet meer te denken zonder de vele V.V.V. evenementen. De V.V.V.-evenemen ten maken een vast patroon uit van de V.V.V.-reclame. Dat Katwijk steeds meer gaat meetellen in de rij van badplaatsen wordt met voldoening geconstateerd. Een Scandinavische delegatie bezochi in september 1962 bij haar rondreis door Nederland ook Katwijk. De extra-steun van de middenstand maakt het mogelijk dit werk voort te zetten en uit te bou- Jammer is, dat ondanks de groe) der gemeente het ledental nog steeds beneden de 2000 blijft. Ondanks een zeker wanbegrip bij tal van inwoners gaat het bestuur moedig verder Cijfe De oplaag van 100.000 exemplaren van de kleurenfolder vond zijn weg in het buitenland. De oplaag van de hotel- en pensionlijst zal voor 1963 50.000 exempla- ren bedragen. Op het bureau werden 70.000 mondelinge inlichtingen verstrekt. 10.000 schriftelijke en rond 30 000 tele fonische. Vla de logies-informatiediensi werden 36.136 personen ondergebracht De personeelsbezetting werd met 6 per sonen uitgebreid. Er kan worden gesteld, dat 1962 voor de V.V.V. andermaal een jaar is geweest waarop met voldoening kan worden te ruggezien. Jammer is, aldus de heer Tieleman in zijn jaarverslag, dat de betekenis van het badbedrijf nog teveel wordt onderschat. De vele miljoenen guldens die 's zomers in Katwijk worden on'- vangen, zijn een kurk voor de welvaart van deze plaats. Deze extra-inkomsten bergen het gevaar in zich van zelfge noegzaamheid. Men zal op de duur de strijd verliezen, wanneer alleen wordt gelet op het uitbreiden van het aantal bedden, maar onvoldoende aandacht schenkt aan het scheppen van sfeer en gezelligheid. Men moet de gasten niet enkel een goed bed geven, doch ook een prettig aandoend verblijj waarborgen. Op het gebied van de recreatie vol trekt zich een evolutie die nu eenmaal niet straffeloos kan worden genegeerd Katwijk zal begrip moeten tonen voor de polsslag van deze tijd, waarhij hei eigen karakter niet behoeft te worden prijsgegeven Ook de reinheid op straat is van groot belang. Dit laatste laat noz wel eens te wensen over. Na de rondvraag werden drie films vertoond. KATWIJK AAN DEN RIJN Bulten verwachting waren in de afge lopen week de prijzen van de waspeen zeer aantrekkelijk, wat opnieuw bewijst, dat speciaal voor het produkt waspeen zeer moeilijk voorspellingen zijn te doen. Achteraf bezien zijn er wel oorzaken aan te wijzen, die de oplopen de notering tot stand brachten. Zo is het koude weer zeer zeker van invloed geweest en dan de wat matiger aanvoer. Was er vorige week 688 ton te verhandelen, in de afgelopen week werd er 574000 kg omgezet, dus ruim 100 ton minder. De exportvraag is goed te noe men, wat wel werd veroorzaakt door de nog zeer geringe aanvoer van jonge peen, ook uit de Noordafrikaanse lan den. En we verwachten, dat deze maand deze situatie zich wel zal handhaven. De export bedroeg 68 pet. (62 pet) en richtte zich vooral op Duitsland en Bel gië, ook Zwitserland kocht de Katwijk- se waspeen. Engeland kocht in mindere mate. De prijzen van de exportsortimenten liepen op tot boven de f 22 per kist; vooral het B sortiment trok sterk op. De binnenlandse markt was ook wat steviger en genoot dus van de algeme ne neiging tot prijsverbetering. Als het in deze week niet te warm wordt, ver wachten we een wat verder stijgende markt. De noteringen waren als volgt: A ex tra f 13 tot f 19,90 per kist van 20 kg f9,70 tot f 17), Al f 10,40 tot f 19,10 (f 10,20 tot f 17,lCf), All F 2,10 tot f 10,40 (f2 tot f9,10), B extra f 14 tot f23 (f 13,30 tot f22,60). BI f 13,30 tot f22, (f 12,70 tot f22,20), BI grof f5,30 tot f 10,80 (f4,30 tot f8,70), Bil f 1,90 tot f6,30 (f 1.80 tot f5,90). Het sortiment van de andere produk- ten begint zich meer en meer uit tc breiden. Rabarber was niet zo hoog ge noteerd, werd verkocht van fll tot f27 per 100 kg., het aanbod was vrij matig. Spinazie ging van de hand van f 22 tot f38 per 100 kg, niet bijzonder hoog. An dijvie deed het niet onaardig, ging voor f72 tot f89 per 100 kg. De radijs stond zwak genoteerd voor f 15 tot f 35 per 100 bos. De vollegrondsradijs zal nu spoedig worden aangeboden. Witlof no teerde van f 25 tot f 60. Raapstelen de den van 15 tot f 6, peterselie van f 15 T5T F 21, selderij f 14. uien van f 1,90 tot f 3,70, rode kool van f 34 tot f 43 en stoofsla f 13. Voor prei was goede be langstelling, ook van de zijde der ex porteurs; we verwachten toenemende aanvoer. De notering was van f22 tot f51. Openluchtspel Vlaggetjesdag Zaterdag 18 mei is het vlaggertjesdag In het veelzijdige programma van de viering daarvan is, zoals reeds gemeld, ook opgenomen het openluchtspel „Vis- poort IJmuiden". Dit spel. waaraan enige honderden personen medewerken, wordt opgevoerd aan de Kop van de Vissers haven. Voor het bijwonen van het spel op een op te richten tribune zullen gratis toe gangskaarten beschikbaar worden ge- steld. Deze zijn op 11 mei vanaf tien uur verkrijgbaar bij de V.V.V., Boulevard 68 te Katwijk aan Zee. Maximaal twee kaarten per persoon zullen, voor zover de voorraad strekt, uitsluitend aan vol wassenen worden uitgereikt. Uit de raadsstukken In de gemeenteraadsvergadering van morgenavond komt allereerst in behan deling een aankoop van een perceel grond ln 't Heen, eigendom van de heer C. Zwanenburg, Vuurbaakplcin 7. Het perceel is groot 16470 m2koopprijs f 2,40 per m2. Verder komt ter tafel een aankoop van grond met opstallen aan de Tram straat van Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V., voorheen in gebruik bij de R.F D Holland. De koopprijs bedraagt f 150.000 De gemeente is gehouden ten tijde dat zij de levering van het gekochte vor- dert, de verkoopster in de gelegenheid te stellen van de gemeente voor de dan geldende prijs een ander doelmatig bouwterrein te kopen, geschikt voor het doen bouwen en exploiteren van een soortgelijk bedrijf. Het gemeentebestuur heeft de moge lijkheid doen nagaan om ten behoev» van alleenstaande werkende vrouwen woonruimte te creëren door middel van de bouw van 2-kamerflats. De N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Grootstad XII" te Nootdorp wil nu op de hoek Karei Doormanlaan-Zeeweg een flatge bouw te stichten. Dit flatgebouw zal acht woonlagen hebben, bevattende zestien tweekamerwoningen en zestien drleka. merwoningen. Verder zal er een service station en een dagwinkel komen, totale prijs van de grond zal f 64.00!) bedragen. Een krediet van f 38.000 vraagt het ge meentebestuur voor de bouw van een transformatorstation aan de oostzijde van de Tortellaan. Plan voor 288 woningen In het uitbreidingsgebied Hoornes wil len de beide Katwijkse bouwverenigin gen 288 flatwoningen doen bouwen vol gens het Baksteen-Montage-Bouwsysteeu) en wel in zeven blokken benevens 32 garages. B en W. adviseren de raad te besluiten de benodigde voorschotten en bijdragen aan te vragen en te aanvaarden. B. en W. adviseren tot onderwijzer aan de openbare lagere sohool te benoe men de heer H. G Vermeulen, thans tijdelijk aan de school verbonden Een krediet van f 10.000 wordt ge vraagd voor de installatie van een pomp ln het gemeentelijk tennispark. Voetbal? De scheidsrechter bij de llchtwedstrijd Quick BoysNoordwyk. gisteravond op het LFC-terrein in Leiden gespeeld, had naar onze mening helemaal geen kijk op de mentale instelling van belde ploe gen. Daardoor liep het een kwartier na de hervatting uit op een banale verto ning. Twee Noordwyk-spclers zyn het veld uitgestuurd. Zy zullen waarschijn lijk een aantal weken schorsing krygen opgelegd. Quick Boys wilde zich natuurlijk re vancheren op Noordwijk. De roodwittcn waren bevreesd als kampioen een neder laag te zullen lijden. Daardoor had de eerste helft zeer pover voetbal te zien gegeven. In de eerste minuut na de her vatting nam linksbuiten Tony den Duik een vrije schop op links, byna nog op de middellijn. De zeer zuiver geplaatste verraste doelman Jaap v. d. Niet Het was 10 voor Quick Boys. Hierna werd het hoe langer hoe feller en zelfs grof en onsportief, mede doordat enkele vreemde beslissingen werden ge ien. Na een kwartier floot arbiter Bcntfelzen voor een overtreding van Noordwijk. Daar er van beide kanten ha telijke opmerkingen werden uitgewis seld cn dreigende houdingen werden aangenomen, ontvlamden plotseling de gemoederen. Twee Noordwijk-spelers raakten hun zelfbeheersing kwyt, hoewel zij niet eens by de overtreding waren betrokken. De arbtler meende, dat het nu wel het toppunt was cn begaf zlcb naar de kleedkamer. Zeven minuten later werd het spel her vat, echter zonder de gebroeders Marijt. Met negen man heeft Noordwyk daarna Quick Boys van verder scoren afgehou den cn zelfs enkele kansen op de gelijk maker gekregen. Niet alleen de mentale instelling van de ploegen en ook niet alleen het falen de scheidsrechter waren echter de oorzaak van dit onverkwikkelijke gebeu- Necn, het waren vooral de ophit sende kreten van het publiek, die de spelers tot boven het kookpunt hebben gebracht. KOUDEKERK a. tl. RIJN Soli Deo Gloria hield j aarvergadering De christelijke gemengde zangvereni ging „Soli Deo Gloria" hield in het verenigingsgebouw haar jaarvergade- ring. Uit het openingswoord van voorzitter en het jaarverslag van de se cretaris bleken veel activiteiten in het afgelopen jaar. Verscheidene malen werd medewerking verleend tijdens de kerkdiensten. Bovendien werd meege werkt bij de Paaszangdienst in 1962 en de Bijbelkioskvereniging deed een be roep op het koor voor medewerking te Leiden. Ook werd tijdens het jaarlijkse reisjé verscheidene nummers ten gehore ge bracht in het blindeninstituut „Sonne- haerdt", te Ermelo. In de toekomst zal het koor waar schijnlijk in Katwijk medewerking ver- lenen aan de bijbelkioskvereniging bij de organisatie van een avond. De komen de zomer gaat men weer een dag uit en op die dag hoopt men in een in richting of sanatorium te kunnen zin gen. Tevens werd besloten een propa- gandacommissie voor ledenwerving in het leven te roepen. Daar de voorzitter, de heer Jac. Brommers, zich niet herkiesbaar stelde, werd in zijn plaats gekozen de heer P. Geerlof jr. Verder hebben thans in het bestuur zitting de dames P. Cok en G. van der Meijden en de heren I. Brommers, A. Guldemond en P. Smit. De scheidende voorzitter sprak woor den van dank voor de prettige samen werking van 12 jaren met het koor. De heer Zaalberg, dirigent, kreeg een kistje sigaren ten geschenke; mevrouw Zaalberg werd verrast met een plant. Nadat de dirigent de leden had opge wekt om trouw te blijven, dankte de heer Guldemond de aftredende voorzit ter voor alles wat hij in het belang van de vereniging had verricht. VOORSCHOTEN Jubileum bij Eggink De heer T. v.d. Hoek, schuurbaas bij N.V Gebr. Eggink aan de Veurseweg, vierde gisteren zijn vijftigjarig jubileum Als 13-jarig jongetje is hij bij dit bloem- bollenbedrijf in dienst getreden en thans mag hij zich een specialist op het gebied van de tulpenteelt noemen, 's Middags had een bijeenkomst plaats in een der zalen bij de Gereformeerde kerk. waar v. d. Hoek, die vergezeld was van vrouw, kinderen en broers, door de di recteuren C. Eggink Sr. en C. Eggink Jzn. werd toegesproken. Aan woorden van lof ontbrak het geenszins, evenmin aan de envelop met inhoud. Namens het personeel sprak de heer J. M. Krosschell, die een cadeau overhandigde. Gezamenlijk begaf men zich hierna naar de Keukenhof, waar een rondgang werd gemaakt en verver singen werden aangeboden. Ter gele genheid van zijn veertigjarig jubileum werd de heer T. v.d. Hoek destijds de bronzen medaille, verbonden aan de Or- -de van Oranje-Nassau -toegekend. Collecte De in Voorschoten gehouden collecte ten bate van de Christelijke vereniging „Het Zonnehuis" heeft f. 610,87 opge bracht. HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN Vergadering Dierenbescherming /"ANDER voorzitterschap van de heer D. J. Sakko is gisteravond in Toor Y-J de jaarvergadering gehouden van de afdeling Alphen aan den Rijn en Omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Daar de secretaresse, mevrouw A. D. Pater-Zoutewelle, wegens gezins uitbreiding niet aanwezig kon zijn, las de voorzitter haar jaarverslag voor. Hierin werd met blijdschap gememoreerd de stijgende opbrengst van de jaarlijkse collecte in het rayon, vorig jaar f 1368. Door verhoogde afdracht aan het be stuur, was contributieverhoging noodza kelijk. Herinnerd werd aan de koude wintermaanden, waarin de vogels veel zorg gevraagd hebben, waarbij dankbaar, met name wat Alphen a.d. Rijn betreft, genoemd werd de hulp van politie, Jeugdnatuurwaaht, de schooljeugd, de burgerij en verscheidene bedrijven. De afdeling telt nu 239 leden en 42 donateurs. Een actie, waarbij van alle leden gevraagd werd, één nieuw lid aan te brengen, bracht niet het gewenste resultaat. Vermeld werd, dat tijdens de inen tingsperiode de gemeente Alphen a.d. Rijn beschikte over vijf opvang-hokken, bestaande uit een nachthok met ren. Er Is een schrijven tot B. en W. gericht of men deze uitstekende verblijven kan overnemen. Bij de discussie rondom ccn cn ander werd het werk van het hoofdbestuur, onder leiding van de heer Nieuwenhuis geroemd. Financiën De penningmeester, de heer A. Rijn berg, noemde aan inkomsten een bedrag van f 2.519,09 en aan uitgaven f 759,55. Het batig saldo was dus f 1.759.54 en dit gevoegd bij vorige saldi maakte dat men nu over een kapitaal van f 9000 beschikt. De inspecteur van de afdeling, de heer A. Ros, sohonk in zijn verslag ook aan dacht aan de bestrijding van de honds- dolheid, waaraan tal van leden mede werking hadden verleend. Geconstateerd werd, dat sommigen, uit andere gemeen ten, zich onsportief van hun hond ont deden. Hoewel spreker geen cijfers had, kon hij toch wel zeggen, dat enkele tientallen honden afgeschoten zijn. De hulp, ontvangen tijdens de koude win termaanden, om hongerende vogels te USSE Bevestiging vicaris Gcursen De bevestiging en intrede van vicaris J Geursen als predikant van de Herv. Gemeente van Driel is bepaald op zon dag 9 juni. Weekagenda De jaarlijkse kerkeveiling van de Herv. Gemeente wordt gehouden op dinsdag 14 mei in gebo-uw Rehoboth, 8 uur. Donderdag om 8 uur wordt in Reho both een begroetingsavond gehouden door de Herv. Gemeente met de nieuwe president, ds. S. Kooistra, en zijn echt genote. Benoeming ouderling De heer G. H. van der Wel werd be noemd tot ouderling van de Herv. Ge meente en heeft deze benoeming aange nomen. VISSERIJGOLFJES Dezer dagen was het 75 jaar geleden, dat het zeevisserij-onderzoek in Nederland op wetenschappelijke basis werd aangepakt. De grote stoot hiertoe gaf dr. P. P. C. Hoek, die men gerust de vader van het Neder landse Visserij-onderzoek mag noemen. Hij werd aangesteld als weten schappelijk adviseur voor visserijzaken. Zijn eerste opdracht was het in stellen van een onderzoek op de Zuiderzee naar de gedragingen van de wonderkuil. Dr. Hoek breidde dit werk uit tot een onderzoek over de ge hele toenmalige Zuiderzeevisserij. 250 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw, 150 kisten koolvis, 250 kisten haring, 3500 kisten makreel, 70 kisten schol, 100 kisten di versen en 4000 kilo tong. redden, noemde de heer Ros hartver warmend. De aftredende bestuursleden, mevrouw De Pater en de heren T. van Wieririgen en H. Vroonland (Leimuiden), werden herbenoemd. De uitslag van de ledenwerfactie was een apart agendapunt. Dat er met wat goede wil door de leden nog wel wat bereikt kan worden, bewees mejuffrouw B. Hoogendorp, die vijf endertig nieuwe leden en donateurs boekte en geluk de contributie ont ving, een prestatie, die een krachtig applaus kreeg. Zij zal ook nog op andere wijze beloond worden. De heer A. Rijnberg zal de afdeling ertegenwoordigen op de landelijke ver gadering. In de rondvraag kwamen enkele aar- dige punten aan de orde. Zo werd ge vraagd: wat wordt met de hondenbelas, ting gedaan? Het bestuur kon daar geen antwoord op geven. Aangedrongen werd op contact met asielhouders, opdat geen dieren worden afgegeven aan hen van wie men niet de zekerheid heeft, dat ze er goed voor zullen .zorgen. Ook het stichten van een asiel in Al phen a.d. Rijn kwam weer op de prop pen. Willen de omliggende gemeenten hieraan ook niet bijdragen? De heer Ros wees erop, dat voorwaarde voor subsi diëring is. dat men zelf een grote ver eniging heeft. Want de gemeenten vra gen naar de boeken om daaruit te zien. wat de afdeling zelf doet. Overigens liet spreker doorschemeren, dat hij op goede gronden niet zonder hoop was. Na de pauze was er ontspanning, door middel van humoristische films. De be langstelling voor deze geanimeerde ver gadering was niet groot. Bestuursfuncties Alphia Tijdens een bestuursvergadering van de „Alphia"- zijn de functies als volgt verdeeld: voorzitter G. P. Mulder, twee- de voorzitter W. M. Gooijer, eerste secr P. v.d. Neut, tweede secr. G. Thomasse: eerste penn. Th. Blom en tweede penn. A. Sampimon. De heren T. Klos, C. Boo gaard en N. Schellingerhout vervullen neven-functies in het bestuur. Tijdens dezelfde vergadering is de heer T. Groenendijk tot lid van ver dienste benoemd. Het daarbij behorende speldje met de oorkonde werden hem door de voorzitter uitgereikt. De makreel, die zich in de laatste da gen van de vorige week in zulke grote hoeveelheden liet verschalken, blijkt van het strijdtoneel in de Noord verdwenen te zijn. Dat valt tenminste af te leiden uit de vangstmeldingen die binnenkwa men. De meeste schepen gaven trekken van ongeveer 20 manden hoops door waaruit slechts één mand makreel te voorschijn kwam. De KW 3 „Koraalbank" deed een trek van 70 manden hoops maar dit was meer geschreeuw danwoL Na het sorteren bleven er als bruikbare vis alleen 12 manden kleine schelvis over. De rest moest weer overboord worden gezet. Dit schip zou nu zuidelij ker contreien opzoeken om daar achter de kabeljauw aan te gaan. De IJM 26 ,,'s-Gravenhage" meldde een uitschieter: een dagvangst van 200 kisten schelvis Wat er was Aan de IJmuider maandagmarkt ver schenen 32 vaartuigen. Zij verzorgden een aanvoer van 8300 kis'en, waarvan 640 kisten schelvis, 340 kisten wijting, 320 kisten gul en kabeljauw, 420 kisten kool- vis, 750 kisten haring, 3670 kisten ma kreel, 400 kisten schol, 50 kisten tarbot. 250 kisten diversen, 560 kisten roodbaars. 1580 st. stijve kabeljauw en 45.000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de „Dirkje", KW 54 met 800 kisten (de 500 kabeljauwen van dit schip werden dinsdag al gelost), de VL 131 „Petronella" met 1100 kisten, de IJM 221 met 305 kisten en 250 St. stijve kabeljauw en de KW 43 „Rijnmond 2" met 685 kisten en 150 st. stijve kabel jauw van IJsland. In Scheveningen ln Scheveningen werden aangevoerd KW 15 opgebracht De hektreiler „Rijnmond 1", KW 15.) die thans in de Barentszee opereert, is zaterdagavond door een Noors marine vaartuig opgebracht naar Varsö, haven 60 mijl ten noorden van Moer- mansk. De „Rijnmond 1" viste volgens de Noren in verboden gebied. Maandag avond kreeg schipper Klaas van der Plas toestemming om weer naar zee to vertrekken. Voordat het zover was, had hij eerst echter een flinke boete moeten betalen. Aan boord van de hektreiler heerste grote ontstemming over het Noorse optreden. Want aan schepen uit andere landen wordt wel toegestaan tus sen 6 en 12 mijl uit de Noorse kust te vissen. In dit gebied hield ook de „Rijn mond 1" zich op. Enige tijd geleden heeft de Noorse regering in navolging van andere landen territoriale wateren ge> creëerd. Tot op zes mijl uit de kust mag alleen door Noorse schepen worden ge vist. Tussen zes en twaalf mijl mag wor den geopereerd door schepen van lan den die deze gebieden al lange tijd be visten. Daar Nederland daartoe niet be hoort, zijn onze vaartuigen daar niet welkom. Schipper Van der Plas, die met lede ogen moest toezien hoe in dat ge bied behoorlijke vangsten werden ge daan, besloot daar een graantje van mee te pikken, uitgaande van de gedachte dat Nederlandse schepen evenveel rech ten behoren te hebben als vaartuigen van een andere nationaliteit. De „Rijn mond 1" had ten tijde van de arrestatie 750 kisten vis van prima kwaliteit aan boord. Het schip zal nu noodgedwongen zijn geluk buiten de 12 mijlszone gaan proberen. Het wordt zaterdag of maandag in IJmuiden terugverwacht. KATWIJK Rijkspostspaarbank In april werd aan het postkantoor te Katwijk aan Zee bij de Rijkspostspaar bank ingelegd 123.787,59 en terugbe taald 78.472,32. Aan het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn werd in diezelf de periode Ingelegd 38.704.28 en terug betaald 57.285,29. KATWIJK AAN ZEE Hoog cn laag water Donderdag: hoog water 3.51 cn 16.11 tur; laag water 11.59 uur. WOVBRUGGE Nieuwe trainer bij v.v. „Woubrugge" Onder voorzitterschap van de heer C. Muller werd dinsdagavond een leden vergadering gehouden van de voetbal vereniging ..Woubrugge". Bij het agenda punt „trainer'' werd na langdurige dis cussie besloten per 1 mei als trainer op tweejarig contract aan te stellen de heer II. Pielanen. Hiermede is de werkzaam heid van de heer Bekkering beëindigd. De leden van de huidige elftalcom missie, de heren P. de Witte, P. de Bruyn en M. Schuilenburg meenden te moeten bedanken voor deze functie. Op voorstel van de heer P. van Luiing werd besloten alle leden in de gelegenheid te stellen schriftelijk namen in te dienen voor nieuwe kandidaten voor deze func tie. De toestand van het oude sportveld is thans zeer slecht. Er werd bij het bestuur aangedrongen op verhoogde activiteit bij de verwezenlijking van de ingebruikna me van het nieuwe terrein aan de Bate- weg. Na opmetingen van dit veld is ge bleken, dat de mogelijkheid bestaat, hier twee complete voetbalvelden aan te leg gen. Van de leden zal bij de bouw van een eigen kleedgelegenheid worden gevraagd met woord en daad zo veel mogelijk t» helpen, Geen woorden maar daden, BENTHUIZEN Gegevens volkstelling Uit de laatstgehouden volkstelling blijkt, dat Benthuizen op 3J mei 1960 1399 inwoners telde, 716 mannen en 683 vrouwen. Naar kerkelijke gezindte was de bevolking als volgt verdeeld: rooms- katholiek 8 mannen en 9 vrouwen, het- vormd 408 en 390, gereformeerd 274 en 270, andere kerkelijke gezindte 3 en 2, geen kerkelijke gezindte 23 en 12. Er waren 88 telefoonaansluitingen. De totale beroepsbevolking omvatte 41J5 mannen en 86 vrouwen. Werkzaam in' landbouw en visserij 173 mannen en 3 vrouwen, in de nijverheid 141 en 6, in hanael en verkeer 78 en 24, in de ove rige bedrijfstakken 23 en 53. Buiten de woongemeente werkten 176 mannen en 51 vrouwen. De beroepsbevolking naar onderwijsniveau: lager onderwijs 300 mannen en 61 vrouwen, uitgebreid lager 104 en 22, middelbaar, semi-hoger en hoger 11 en 3. De totale woningvoorraad beliep 319 huizen. ROELOFARENDSVEEN N.G.-Herinneringskruls In bijzijn van kapitein Van Fretture en de heer A. J. Zwartelee. ambtenaar militaire zaken van het gemeentesecre tarie, heeft burgemeester E. J. M. Kolf schoten gisteren aan dienstplichtig sol daat P. A. van Diemen. Groenewoudse- kade 3. het Nieuw-Guinea Herinnerings- kruis uitgereikt. Gisteravond vergaderde de C.H.U. kies vereniging te Hazerswoude. Waarnemend voorzitter Hoogendoorn vond het prettig freule Wttewaal van Stoetwegen als spreekster te mogen begroeten. Het speet hem, dat de opkomst zo gering was. Staande voor de verkiezingen, aldus •Vreekster, valt het op, dat deze de be woners van Nederland zo weinig beroer den. Is deze geringe belangstelling te wijten aan de televisie-debatten? Inder daad heeft dit ^n belangrijke mate in vloed. Ook van C.H.U.-zijde is aange drongen op zendtijd voor de televisie. Men bereikt meer mensen, van verschil lende groeperingen. Toch is de televisie ook een gevaarlijk medium: de persoon gaat hierbij een grote rol spelen. Het C.H.U.-beginsel is waard stepd meer naar voren gehaald te worden Grondslag van de Kamer is het Evan gelie, dat een leidraad is voor. ons staat kundig denken en handelen. Verwarrend Wonderlijk was het aantal ingediende li.Sten voor de komende verkiezineen Deze kunnen verwarrend werken. Onde> meer de Chr. Nat. Volkspartij werd dooi spreekster onder de loep genomen. Voor V.V.D.-zijde zag zij een dreiging in de Liberale Staatspartij. Versplintering betekent winst voor de grote partijen. Deze zwevende kiezers bepalen in vele gevallen de uitslag. De praktijk heeft bewezen, dat de C.H.U veel randkiezers bezit. Hoewel deze geen lid der C.H.U. wensen te worden, mol ten wij er naar streven deze stemme» te behouden. Bedroevend is de twijfelachtigheid zelfs bij 't opgaan naar de stembus. Wie moet men kiezen? Een symptoom, da: zich veel bij vrouwen voordoet. Spreek: daarom met vrienden en bekenden en wijst hen op de belangrijkheid van hun uitgebrachte steml Ook stond spreekster stil bij de bouw- crisis. Die heeft aanleiding gegeven tol een veranderd beleid. Evenwicht in de bouwsector is moeilijk te verkrijgen Alle categorieën dient men te helpen. Dit betekent niet alleen bouw in de vrije sector, doch ook: meer woningwetwonin gen. Het program van de C.H.U. bevat dan ook opheffing op korte termijn van de woningnood Het synode-rapport t.a.v. de kernbewa. pening is moeilijk van inhoud, maar dient met alle ernst te worden bestu deerd. Kernbewapening dient te worden bestreden. De middelen van bestrijding verschillen echter. Wij dienen te streven naar een blijvende vrede. Daarom moet Nederland invloed aanwenden voor in ternationale controle en streven naar totale ontwapening. Bewapening is ech ter noodzakelijk. Evenwicht der machten is nodig. Wij dienen op God te vertrouwen, doch ontvangen van God ook de middelen. Hoewel geen landbouwspecialiste was spreekster van mening, dat het land bouwbeleid van minister Ma rijnen een minder goed onthaal had bij de land bouwers. Vooral de kleinere landbou wers zitten in de knel. De garantieprij zen vormen een probleem. Van de heer sende ontevredenheid profiteert boer Koekoek. Chr. partijen dragen een grote ver antwoordelijkheid. WIJ moeten er naar si-even het C.H.U.-beginsel ingang te doen vinden. Daarvoor is propaganda noodzakelijk. De C.H.U. dient het gehele volk, aldus spr. Rapid Mede door de grote toeloop van nieu we jeugdleden is de training van de handbalveren. Rapid voortaan op don derdagavond. Voor het internationaal handbaltoer- r.ooi in Don Haag op Hemelsvaartsdag. neemt Rapid met een heren- en dames team deel Het herenteam is in de hoog ste poule ingedeeld. Schaaknieuws Gisteravond werden de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortge zet. De volgende partijen werden ge speeld: M. J. Ravensberg—J. Matze 1—0; P. den Hertog—P. C. Helmus 0—1; H. Merbis—B. C. Poot 0—1; J. Matze—M. J. Ravensberg 0—1; B. C. Poot—J. A. Vos V.—J. de Bruin—H. Ruis 0—1. Daar door drukke werkzaamheden ve len momenteel niet kunnen spelen, zal men voorstellen de termijn voor de bor denbezetting te verlengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13