Zwitserland-Nederland werd even fraai als verdiend 2-2 Zestiende partij wordt waarschi j nli j k remise Nederland-Brazilië Fokke Remmers zette luidste keel op toen Holland scoorde SUPERLATIEVEN IN DE ORANJE-KLEEDKAMER PREST IGESL AG IN WINTERTHUR GEWONNEN Volgend jaar de return MIDDENLINIE RUGGEGRAAT Spurs-Atletico M. ENGELSVOETBAL Milano in eindstrijd Taktisch en technisch uitstekend voetbal Gerda Kraan: 2.11.8 op 800 meter Tweekamp wereldtitel schaken Damegambiet in nieuwe versie NIEUWE LE1DSE COURANT 5 DONDERDAG 2 MEI 1963 Het staat thans vast, dat de Zwitsers na de eerste kennisma king met het Ned. zaterdagelftal volgend jaar een tegenbezoek ko- s men brengen aan ons land. Velen hebben echter niet begrepen, dat het niet het Ned. amateurelftal was, waartegen werd gespeeld, i Alle Zwitserse kranten die deze l wedstrijd aankondigden, schreven uitvoerig over de prestaties van j het Ned. amateurelftal en het 11 gelijke spel dat in 1959 in Ensche- de tegen het Zondag-amateurclf- tal werd behaald. WINTERTHUR. De waarlijk schitteren- de en gezellige trip van het Ned. zater. dagelftal heeft aan zijn verwachtingen beantwoord. De teamgeest In het elftal was weer als vanouds en opnieuw Is in dit Noord.Zwitserse industriestadje bewe zen tot welke prestaties een stel wils. krachtige jongens in staat zUn. Zij hébben zich allen voor de volle 100 pet gegeven en als wij dan even heel in het kort de spelers apart onder de loep nemen, willen wij niemand tekort doen. want allen hebben meegewerkt aan het fraaie en zo belangrijke succes. WOUDSMA was als in zijn grootste da gen. Dat zegt voldoende. KORVING speelde sterk en het was verbazend hoe hij het tempo kon volhouden. Hij heelt zijn snelheid voor op KOELEWIJN die gemakkelijker wordt gepasseerd en zich dan moeilijker 'kan herstellen. De mid. denlinie was de ruggegraat van het elf tal. Voor ons waren spil VISSER en de beide kanthalves VAN ELDEREN cn KERKDIJK ieder op zijn plaats voor treffelijk en van de beide laatsten zeggen we dat na onze minder hooggespannen verwachtingen, geuit in de prognoses, met plezier. In de voorhoede vonden wij v. d. MAAS na een wat aarzelende eerste helft goed debuteren en zeker waard in het Oranje-team te blijven, v. d. POLS was ook voor de Zwitsers de lastige mid- voor, die een 'keurig doelpunt scoorde en SLAGBOOM heeft ons niet alleen verrast door zijn activiteit, maar ook door zijn kunde. De beide binnenspelers vielen wat tegen. NIEUWSTRATEN ving veel door zijn routine en vechtlust, maar VISSER was met name in de eerste helft als schakelspeler onvoldoende. In Rotterdam: De finale van het toernooi om de Europa cup voor bekerwinnaars, die woensdag 15 mei in het Rotterdamse Feijenoordstadion wordt gespeeld, zal gaan tussen Atletico Madrid en Totten. ham Hotspur. De Londenaren plaatsten zioh woens dagavond in de eindstrijd door White Hart Lane het team van OFK Belgrado met 31 te verslaan. De ruststand was 2—1. De eerste wedstrijd tussen beide ploe gen, vorige week woensdag in Belgrado gespeeld, leverde een 2—1 zege voor de Engelsen op. De uitslagen van de wedstrijden, woensdagavond gespeeld voor de Engelse league, luiden: Eerste divisie: Birmingham City—West Ham United 32, Blackburn Rovers Manchester City 41, FulhamBolton Wanderers 2—1, Manchester United- Sheffield Wednesday 1—3, Sheffield Uni tedAston Villa 21. Tweede divisie: Cardiff City—Ply mouth Argyle 21, Luton TownSwan sea Town 3—1, Newcastle United—Stoke City 52, Portsmouth—Preston North End 12, Southampton»—-Derby County Naar Wembley-stadion FC Milano heeft zich woensdagavond verzekerd 'van een plaats in de eindstrijd van het toernooi om de Eur. voetbalbe ker voor nationale kampioenen. Weliswaar verloor de Italiaanse kam- pioen op Denspark met 10 van Dundee dooh de eerste wedstrijd vorige week woensdag in Milaan gespeeld maakte dat resultaat ruimschoots goed. Milano won die eerste ontmoeting namelijk met 51 van de Schotse kampioenen De finale wordt 22 mei in het Londen- se Wembley Stadion gespeeld. De win- nabr van het duel BenficaFeyenoord is dan tegenstander van de Italianen. Wielrennen Huub Zilverberg is woensdag vierde geworden in de weg wedstrijd om de Trophee Stan Ockers. De zege was in deze wedstrijd, die in de omgeving van Valentigney werd verre den. voor dc Belg Willy Bocklant. Hil legde de 259 km. af in 6 uur 31 min. 35 sec. Bocklant versloeg in de eindsprint een groep van zeven renners, waarvan ook Zilverberg deel uitmaakte. Ab Gel dermans werd 29e in 6.36.27. Wielrennen De Belg Messelis heeft woensdag de wegwedstrijd Roubaix-Kas- sel-Roubaix gewonnen. Hij legde de 172 km. af in 4 uur 31 min. 33 sec. In de sprint versloeg hij zijn landgenoot Doom De Nederlander Piet Rentmeester werd in 4.35.03 vijfde. Hij maakte deel uit van een grote groep renners. (Van onze sportredactie) WINTERTHUR, woensdagavond. De Zwitserse rechts binnen Maring mag dan vijf minuten voor het einde van de wedstrijd zijn elftal naar een 2-2 gelijkspel hebben geschoten, één ding staat vast: de prestigeslag in Winterthur heeft het Ned. zaterdagelftal glansrijk gewonnen. Het volgens de verwachtingen sterke, snel le en technisch goed onderlegde Zwitserse amateur elftal heeft Woudsma en zijn jongens geenszins van het veld kunnen vegen. Integendeel! De tien oranje hemden. voortreffelijk aangevoerd door de in een grij ze trui spelende Kas Woudsma, hebben een wedstrijd gespeeld, zoals wij nog nimmer van een nat. Zaterdagelftal zagen. Onze formatie heeft daarmee aangetoond, dat het op het int. amatcurniveau meekan en dat is voor het zaterdagvoetbal heel erg belangrijk. Jan Nieuwstraten zei het na afloop zo treffend: „We hebben niet alleen hard gewerkt, maar ook uitstekend gevoetbald „Zo was het, want zowel technisch als taktisch heeft dit elftal onze stoutste verwachtingen overtroffen. Niet alleen werd de Zwitserse grendel tweemaal met succes opengebroken, de Oranje-achter hoede loste de problemen ontstaan door dat de Zwitsers met vier man in de voor hoede speelden en vaak in hoog tempo met breedte- en dieptepasses probeerden door te drukken, uitstekend op. De knap opererende Visser werd namelijk door de zuiver defensief optredende Kerkdijk goed in de rug gedekt, terwijl Van Elde- ren met Nieuwstraten voor een prachtige middenveldbezetting zorgden. Voegen we daarbij nog het sterke spel van Korving en Woudsma, dan is 'het succes voor een groot deel verklaard. Hoe verdienstelijk de beide Nederland' se doelpunten (de eerste van v. d. Pols en de tweede van v. d. Maas) ook waren, de grote kracht van het elftal lag tooh in de verdediging, die vrijwel gesloten speelde. Het -eerste doelpunt ontstond uit een doelworsteling en het tweede uit een on houdbaar schot van buiten het strafschop gebied. Tegen de menigmaal in hoog tempo aanvallende Zwitsers klopte het in de achterhoed" wonderbaarlijk goed. Na de teleurstellende oefenwedstrijden kwam er in het knusse stadion in Win- terthur. bezet door vierduizend enthou siaste kijkers, een matbh uit de bus die bijzonder aantrekkelijk was. Hel dave rende applaus van het sportieve Zwitser se publiek gold zowel bij het ingaan van de rust als na afloop zeker ook het dap pere Nederlandse team dat alles, maar dan ook letterlijk alles heeft gegeven het prestige van het zaterdagvoetbal in ons land een uitstekende duw in de goede richting te geven. Niet gunstig De omstandigheden waaronder moest worden gespeeld, waren lang niet alle even gunstig. Zeker, het veld was uitste kend, het was een verrutkelUke lentedag en de stemming in de ploeg was vanaf het moment van samenkomen in het KNVB-centrum in Zeist maandagavond voorbeeldig, maar op de schouders van liet Ne<l. elftal rustte de wetenschap dat het b(j de voorbereiding allemaal niet zo best was gelopen. De taktische en bemoe digende raadgevingen van coach Sterk hebben de jongens, vooral na rust uitste kend opgevolgd en uitgewerkt. In die eerste speelhelft was de ruimte tussen de verdediging en de voorhoede te groot, zodat Zwitserland steeds kon aan vallen. Van Elderen durfde niet te ver naar voren en Nieuwstraten kwam niet voldoende terug. Er werd wat krampaeh- tig gevoetbald, maar gelukkig dat vanaf het eerste beginsignaal van de Franse scheidsrechter Eurdekian uit Marseille spil Visser, linkshalf Kerkdijk en rechts half Van Elderen het voor hen vreemd aandoende systeem door hadden. Er vie len geen gaten en geen enkele'Zwitser kwam onverwacht alleen voor Woudsma. Toen dat niet lukte propeerden de Hel- ATLETIEK Op een door regen doorweekte sintel' haan is de Eur. kampioene op de 800 meter, onze landgenote Gerda Kraan, aan haar atletiekseizoen 1963 begonnen- Tijdens int. wedstrijden in Bochum zegevierde zij met een straatlengte voor de Duitse Antje Gleichfeld op de 800 meter in 2 min. 11.3 sec. Antje Gleichfeld noteerde 2 min. 16.7 sec. Gemakkelijk Icpend behoefde zij zioh niet ten volle te geven, aangezien het gehele veld vaD start tot finish achter haar bleef. Het werd een tempoloop. waarbij in ndfase geen van haar tegenstandsters tegen het geweld opkon. Een interessante race is de 5000 meter geworden, waarin voor Nederland Joep Delnoye aan de start Verscheen. Tot 3000 meter in 8 min. 32.4 sec. kon hij bijblijven, doch daarna versnelde de Brit Eddy Strong het tempo zodanig dat al teen de Duitser Harold Norpoth hem kon olgen. Norpoth. winnaar van het zilver bij de Eur. kampioenschappen op dc 1500 ■eter, kwam voor het eerst uil op deze fstand en werd met klein verschil ge klopt door de Brit. Beiden noteerden 14 min. 06.6 sec. Joep Delnoye eindigde op :5k vijfde plaats in 14 min. 39.8 sec. In drukwekkend was de solo van de Britse Dorothy Hyman op de 100 meter in 11.5 zij het met windkracht 4 tot 5 in de rug. Het Nederlands elftal speelt vanavond in het Olympisch stadion in Amster dam tegen wereldkampioen Brazilië. De wedstrijd begint om 8 uur en wordt via dc AVRO door Dick van Rijn verslagen. De opstellingen van dc elftallen luiden: Pieters Graafland Haak Ouderland Muller Pronk Klaassens Bergholtz H. Groot v. d. Linden Bcnnaers Petersen Scheidsrechter Boström (Zweden) Pope Pcle Coutinlio of Ney Gerson Dorval Altair Diaz Zito Eduardo Lima GyLmar veten het met verre schoten, maar zij hebben gezien, dat de 34-jarige Woudsma nog steeds een keeper van klasse is. Een verdienste van het elftal was voorts, dat het niet van de eerste minuut in paniek raakte, maar rustig opbouwend bleef spelen, op het brutale vaak af. Dat maakte dat de Zwitserse achterhoede, hoewel in de eerste helft onder een min der zware druk dan de Nederlanders dek. seis attent moest blijven. Daardoor ont stond er meestentijds een gelijkopgaande strijd, die dan ook verdiend in 22 is ge- Korving (links), de enige vierde klasser in het Zaterdagteam in duel met midvoor Blattler (Zwit serland). eindigd. Een verdienste was tot slot. dat het Ned. elftal in die benauwde laatste tien minuten niet door de knieën ging, ook al bleek de waarschuwing van dokter Willebrand terecht gegeven, dat men vanwege de ijle lucht in de laatste pe. riode van de strijd vermoeider zou voe len, dan ooit tevoren. Maar de wilskracht van dit elftal was te groot. „De geestelijke krachten", zoals TC-voorzitter Jonker na afloop zei, „waren op het juiste moment gebundeld tot een onneembare vesting" Vooral na rust, toe» de verbinding tus sen voor- cn achterhoede beter klopte, heeft Nederland zeer aantrekkelijk ge voetbald en bjjna een half uur lang het initiatief in handen gehad. Daarbij was het alleen jammer dat v. d. Pols kori na de pauze een dijbeenblessure opliep en niet mocht worden vervangen. Hij zette tot het bittere einde door en dat was weer een staaltje van de onverzettelijkheid die dit Oranje.team in Zwitserland heeft ge sierd. (Vau onze sportredactie) WINTERTHUR, woensdagavond. Het was in de zeventiende minuut van de tweede helft. Na een pass van linksbinnen Visser kreeg Joop v. d. Maas op de rand van het strafschopgebied plotseling een schietkans. Hij treu zelde geen moment, die debuterende Koz.-Boys-speler. De met grootmees- tcreffcct afgeschoten bal caramboleerde via de paal langs de verbouwe reerde Zwitserse doelman Mercier. Het was 2-1 voor Holland! Lang niet alleen Joop v. d. Maas maakte een luchtsprong. Sectievoorzitter Fokke Remmers zette zijn luidste keel op (en dat is watdokter Willebrand, trainer Sterk en TC-voorzitter Jonker vlogen rechtovereind. In het veld begrepen de jongens dat het mogelijk was tegen dit toch heus wel sterke Zwitserse amateurelftal een eervol resultaat te behalen, Dat doel punt van v. d. Maas was overigens de bekroning van een langzaam maar ze ker groeiend overwicht dat Nederland begon te krijgen. Zeker, Zwitserland stond niet met de rug tegen de muur, maar onze verdediging kon in die pe riode de roodwitte aanvallen beter op vangen dat de Helveten die van ons De kopbal van v. d. Pols na een combi natie Van Elderen-Slagboom direct na rust en het schot van Jan Nieuwstraten meteen daarna precies over de lat had den beter lot verdiend, evenals het har de schot van de inmiddels geblesseerde v. d. Pols en de kopbal van dezelfde speler in de 14e minuut. Dat doelpunt van v. d. Maas bracht ook weer wat tempo terug in de strijd, want dat was na een snelle eerste helft aanzienlijk gezakt. Vooral de Zwitsers, die wat vermoeid leken, gingen op een stevige versnelling hoger draaien. Wouds ma, die reeds in die eerste helft de bal al voor de toestormende midvoor Blatt ler had weggegrist en een afstandsschot van de steeds ver oprukkende spil Ar nold over de lat had geslagen, moest in 19e minuut weer languit na een keihard schot van Blattler. Geblesseerd Ook al raakte spil Visser bij oen wat al te harde charge van Blattler aan de rug geblesseerd. Nederland wilde die gelijkmaker aan de steeds maar stevi ger oprukkende Zwitsers niet gunnen. De schaakwereld krijgt waar voor haar geld in deze tweekamp. In de af gebroken zestiende ontmoeting kwam bijvoorbeeld voor dc vijfde maal eer aangenomen dame gambiet op het bord, dat weer in een nieuwe versie ver scheen. Het was nu de uitdager, die an dere wegen insloeg. Maar. zoals ook in de meeste voorafgaande partijen met deze speelwijze, kreeg wit toch over wicht, en overwicht dat tot koningsaan- val leidde. De Armeniër had echter In telligente verstrekkende defensieve plan nen bij de hand. die tol tegen het ein de bleken te voldoen. Hlerbü zij wel aangetekend, dat 39. c6? in elk geval niet scherp genoeg was. Vermoedelijk is 39. Td4: kansrijk, hoewel een en andor na 39. Tec8 nogal wat analytische ar beid vergt. Minder sprekend schijnt 22. h6, doch het is niet denkbeeldig, dat in dezo voortzetting een nog onontgonnen per spectief ligt. Inmiddels past de vaststel ling, dat het overwicht van de witte kleuren sprekend is. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld het Kandidatentoernooi, Willemstad '62, waar na royaal 70 par tijen zwart een overwicht op de score tabel had. De situatie in deze tweekamp laat duidelijk zien, dat de combattanten zich toch wel heel grondig hebben voor bereid. De afgebroken stand lijkt remise. Dat hiertoe zonder verder spelen zal worden besloten is niet denkheeldig. Dan zou zaterdag bij het begin van de 17de partij, de stand 8«£7% voor de uitdager zijn. die dan tevens de witte kleuren han teert. De zestiende partij had hel volgende verloop: Wit: dr. ir. M. M. Botwinnik Zwart: T. Petrosjan Aangenomen damegambiet 1. d2 d4 c2 c4 Pgl f3 e2 e3 Lfl x c4 0 0 a2 a4 Ddl e2 d7 d5 d5 x c4 Pg8 - f6 e7 e6 c7 c5 a7 a6 Pb8 c8 c5 X d4 In de vierde matchpartij volgde hier 8 Le7 9. Dc5:. Lc5: 10. e4, Pg4 11. Lf4. doch wit bereikte niet veel. In de achtste ontmoeting verving dc wereld kampioen 11. Lf4, door 11. e5, waarop volgde 11. Pd4: 12. Pd4:, Dd4: 13. Pa3. met felle verwikkelingen, die als ongunstig voor wit worden beoordeeld, hoewel zwart de balans in evenwicht hield. 9. Tfl dl Lf8 e7 10. e3 x d4 0 0 11. Pbl c3 In de tweede ontmoeting van deze titelstrijd koos Botwinnik 11. Lg5. Pd5 12. Lc7:, Pc7: 13. Pe5, doch concreet voordeel kon hij niet verwerven. Groot meester Keres heeft echter inmiddels ns deze variant andere wegen voor wil voorgesteld voor het middenspel. 11. Pf6 d5 Nu is het Petrosjan, die een reprise uit de weg gaat. In de 10de partij be sloot hij tot 11. Pb4 doch na 12 Lg5. Ld7 13. d5, verwierf wit kansen, 12. Lc4 d3 Slaat de klassieke weg in. Het idee 12 Pd5:, ed5: leidt tot een totaal ander type speL 12. Pc6 b4 13. Ld3 bl Lc8 d7 14. De2 e4 Wits spel is „ongeveer" voorgeschre ven. Dc attaque was ook met 14. Pe5 In tc leiden, waarop bijv. 14. Le8 zou kunnen volgen. 14. g7 g6 Een bekende methode. De koningsloper wordt nu via f6 gefianchetteerd Indien Pf6, dan vermoedelijk 15. Dh4, met reële druk. 15. Pf3 e5 Le7 f6 16. De4 f3 De dame streeft onder omstandigheden, naar h3. 16. Lf6 g7 17. Df3 g.3 Maakt niet alleen de opmars van de h-pion mogelijk, doch geeft ook Pe5 een veld van terugtocht, een en ander wordt dra duidelijk. 17Ld7 c8 Versterkt bij voorbaat het punt g6, waarop zich de witte aanvalsspits gaat richten. 18. h2 h4 Pb4 c6 De tegenaanvallen van Nederland, be sloten met enkele tc scherpe voorzetten van Slagboom en twee uitstekende scho ten van de eindelijk wat loskomende linksbinnen Visser, die de inmiddels in gevallen keeper Kunz keurig verwerkte, werden minder talrük. In de 40e minuut kon het enthousiaste Zwitserse publiek luidruchtig juichen De in tempo te kort schietende links back Koelewijn wierp zich weliswaar moedig in de baan van het schot dat rechtsbuiten Müntener afvuurde, de te rugspringende bal nam rechtsbinnen Ma ring meteen op de volle wreef en voor dat Kas Woudsma nog afdoende kon reageren, vloog de bal via de vingertop pen van de Ned. keeper in de uiterste bovenhoek (22). Geen meerderheid Maar dat was dan ook alles wat Oran je toestond. Behalve v, d. Pols was ieder een in die laatste vijf minuten in de fensie gemobiliseerd. Het einde kwam niet alleen met een verdienstelijk, maar bovenal toch wel verdiend gelijkspel. Voor rust mocht de cornerverhouding dan in het eerste kwartier van de wed strijd angstwekkend snel uitgroeien in een Zwitserse voorsprong, bij rust was het 6—5 voor de Helveten en dat is toch bepaald te weinig om van een over weldigende meerderheid te spreken. Dat was het stellig ook niet, want Zwitserland mocht in het eerste deel sterk in de aanval zijn, er waren heel duidelijke oorzaken. In eerste instantie lieten onze jongens de Zwitsers even komen, terwijl dc verbinding tussen voor- en achterhoede niet geheel klopte. Bovendien schoten beide binnenspelers en met name Visser tekort in het af- Het 'fiere Nederlands Zaterdagelftal, dat zich in Winterthur uitstekend weer de en hel Ned. zaterdagvoetbal een goe de dienst bewees. Staande v.l.n.r. Kerk dijk, Visser. Korving, Van Elderen, Koelewijn en Woudsma. Gehurkt de voorhoede Van de Maas, Nieuwstraten, Van der Pols, Visser en Slagboom. Foto-onderschrift geven van de passes. Veel te vaak werd de bal in een Zwitsers voet gespeeld, hetgeen meteen een tegenaanval bete kende. Jammer was het. dat onze bin nenspelers in tegenstelling tot met name Van Elderen zo weinig de cross-pass gebruikten. Kansen Toch kwamen er kansen. Reeds de eerste de beste aanval leverde een hoek schop op en direct daarna schoot Van der Maas na een schijnbeweging rake lings naast. Nadat aan de andere zijde Woudsma en spil Visser elk een keer op de Ijjn hadden gered, schoot onze debuterende rechtbulten hard tegen krui sing van paal en lat. Toch was het nog onverwacht dat het in de 25e minuut 01 werd. Jan Nieuwstraten lanceerde v. d. Pols met een prachtige dieptepass en op zijn karakteristieke wijze schoot dc Zwart-Wit-iuidvoor diagonaal hard en fraai in Maar zeven minuten later was het al 11. toen de bal na een doelworsteling niet kon worden weggewerkt en links binnen Fuchs van dichtbij hard in schoot (11). Even maakte Oranje moei lijke minuten door, maar mentaal was men te sterk om te versagen. Als één man hield men stand, als één man be reikte men uiteindelijk op prachtige wijze de finish. ZWITSERLAND: Mercier; Rohrer en Portmann; Decker, Arnold en Veya; Miintener, Maring Blattler, Fuchs en Scheibel. NEDERLAND: Woudsma; Korving en Koelewijn; v. Elderen, Visser (Ileerjans- dam), Kerkdijk; v. d. Maas, Nieuwstra ten, v. d. Pols, Visser (Hulzen) en Slag boom. Dreigt 19. Pc3: 20. bc3:. Pe5: en wit kan niet terugnemen, omdat Tdl hangt 19. Pe5 13 f7 f6 20. Pc3 X d5 20. c6 X d5 Ongewenst lijkt 20. Dd5:, de witte loper kan dan op a2 een aotiepost be trekken. 21. h4 h5 Pc6 e7 Niet 21 g5 wegens 22. Pg5:, fg5: 23. Lg5:. met winnend aanvalsspel 22. h5 X g6 In aanmerking komt 22. Ta3, waarop 22. g5 opnieuw faalt op 23. Pg5:, fg5: 24 Lg5:, Lh5: 25. Tel. Tf7 26. Dh4, enz. ook 22. gh5: heeft, na 22. Ta3, be- 111 ?ranj® had gespeeld, zwaren wegens 23. Ph4. 22. Le8 X g6 23. Pf3 h4 Lg6 X bl 24 Tal x bl Dd8 d7 25. b2 b3 Precies op tijd mogelijk, omdat zwart nog niet 25. Pf5 kan spelen (26. Dh3 25 Tf8 26. Dg3 f3 Verhindert 26. Pf5. 26. f6 Voorkomt Pf5 van wit, dat na La3 (X e7) op de dagorder zou staan. Nu gaat de aanval echter via veld e5 verder 27. Df3 g.3 Pe7 c6 28. Ph4 f3 Tf7 e7 29. Lel f4 Te7 e4 30- Pf3 e5 Pc6 x e5 31. d4 x e5 Ta8 e8 Er dreigde 32. f3, Te2 33. Tfel. met sterk overwicht. 32. f2 f3 Te4 e2 - 33. Tdl el Te2 a2 34. Le4 g5 Indien 34. e6, dan 34. Te6: 35 Te6:, De6: 36. Tel, Del: t37. Del:, Tal 3 4d5 d4 35. Lg5 f6 Dreigt 36. c6, met direote winst. 3 5Dd7 f7 36. Tbl dl Df7 g6 37. Dg3 X g6 h7 x g6 38. Lf6 X g7 Kg8 x g7 39. e5 e6? Een omstreden zet Te8 - c8 I Demonstreert hoe gepointeerd de ver dediging wel is gevoerd 40. Kgl h2 Tc8 c2 Afgebroken. Feijenoord kan volgende week niet meer verheugd zijn met een over winning op Benfica dan dit Ned. Zaterdagelftal met het 2-2 gelijke spel tegen Zwitserland. Superlatie ven als „machtig", „groots", .gewel dig", „fantastisch" waren in de kleedkamer van het Ned. elftal op ieders lippen. Bij de Zwitsers was men wat minder uitbundig, maar niettemin blij met het 2-2 gelijke spel in deze naar hun mening uit stekende en zeer aantrekkelijke wed strijd, die het als kijkspel ook in derdaad heel goed deed. glunderende Joop v. d. Maas stop te rap zijn eerste oranjetrui in zijn tas. „Die krijgen ze niet meer terug", zei de Brabander. ,,Ik heb er toch eerlijk een doelpunt voor gescoord". Over zijn debuut was hij goed te spreken. Het ging fantastisch in dit geweldige team. Dat is me alles meegevallen. „Of ik dat doelpunt zag aankomen? Natuurlijk, ik kreeg een kans en dacht, met de buiten kant Joop, dan draait hij onder de keeper zijn handen door. Zo is het ook gegaan De Koz. Boys-speler vond het overigens een pittige partij, die ver uitstak boven de competitiewedstrijden in de tweede klas. Daar was de gelukkige Cor v. d. Pols het wel mee eens. De Rotterdammer, die over zijn pijnlijke dij wreef, vond het de beste wedstrijd die hij tot 'nu toe n Oranje had gespeeld. Er was enorm eel- sfeer en de teams waren prachtig tegen elkaar opgewassen, hoewel hij de Zwitserse grendel wel erg lastig los te krijgen vond. „Je speelt in het begin erg moeilijk", vulde zijn clubmakker Wim van Elderen aan. Je moet je even instellen op die taktiek Dat deden we goed doordat het defensief prachtig sloot. Ik heb op het middenveld, vooral voor de rust, echter wel heel hard moeten werken „Heerlijk", antwoordde Slagboom op onze vraag hoe hij had gespeeld. De Kinderdijker vond het de fijnste inter land tot nu toe, vooral omdat hij lekker kon spelen en het publiek voor een leuke sfeer zorgde. Hij vond het alleen maar jammer dat niet een van zijn voorzetten een doelpunt heeft opgeleverd. Ook Kerkdijk was in de wolken. „Het is de eerste keer geweest, dat ik zo de fensief heeft moeten spelenzei de En- schedeër, „maar ik geloof dat ons team zich keurig heeft geweerd tegen deze toch wel sterk spelende Zwitsers". Joop Visser knipte inmiddels de zwach- tel van zijn knie. „Geweldig, vind jc niet? Wat sloot die defensie uitstekend hè? Zo is het nog eens fyn voetballen. Steeds had ik rugdekking en dat was dit keer wel heel erg belangrijk". De Heerjansdammer vond in het begin het systeem van de Zwitsers lastig, maar toen ieder was ingespeeld, ging het naar zijn mening uitstekend. „En wat een sfeer, hè" voegde hij ons nog toe, voor dat hij onder de douche ging. Daar waren inmiddels Nieuwstraten en Woudsma. Beide routiniers waren dik tevreden. Onze achterhoede was ge- weldig, zei Kas en Nieuwstraten vond het grendelsysteem in het begin wel lastig. Jan Visser noemde het een bijzonder zware wedstrijd, waarin hij pas tegen het einde op dreef had kunnen komen. Korving stond inmiddels aangekleed. „Moe? Niet zo erg hoor. Scheibei was wel snel, maar ik kon hem goed afstop pen. Op het laatste hapte ik echter wel naar lucht, maar daar hadden we door de ijle lucht allemaal last van. Deze enige speler uit een vierde klasser, vond dit de mooiste van zijn vijf gespeelde interland. Koelewijn zei wel moeite te hebben gehad met het tempo. Tevreden waren natuurlijk alle of ficials. Fokke Remmers moest ojfpassen zich zelf te blijven op dit voor het Za terdagvoetbal zo glorierijke moment en de heer Jonker noemde de match voor treffelijk. Het team heeft aan de ver wachtingen voldaan, omdat vanuit een zeer sterke achterhoede opbouwend voet. bal is gespeeld. Daar was trainer Sterk het roerend mee eens. ,.Ik heb ze te voren verteld", zei de Hilversummer, hoe het grendelsysteem in elkaar zit en hoe dit moet worden opgevangen. Ik heb bewondering voor de wijze waarop vooral onze achterhoede en middenlinie dc zaak heeft aangepakt. Vooral het spel van spil Visser roemde de coach om daar in één zucht Van Elderen en Kerk dijk en Woudsma aan toe te voegen zon. der overigens maar iets tekort te wil len doen aan alle anderen, die naar zijn mening fantastisch hebben gewerkt. Wielrennen De Nederlander Piet van Est is woensdagmiddag te Hoboken bij Antwrepen tweede geworden in een int. wegwedstrijd over 160 km. waaraan 69 renners deelnamen. De overwinning was voor de Belg Frans Melkenbeeck in 3 uur 59 sec. Piet van Est werd tweede in 3.59.45. De derde plaats was voor Gil- bij Antwerpen tweede geworden in een Polsstokhoog Tijdens atletiekwed- strijden in Monroe (Louisiana) heeft de Amerikaan John Pennel het wereldre cord polsstokhoogspringen verbeterd en gebracht op 5,04 meter. Pennel herover de daarmee binnen vier dagen het we reldrecord dat hij zaterdag aan zijn land genoot Brian Sternberg was kwijtge raakt. Sternberg sprong vorige week in Philadelphia vijf meter precies. VALKENBURG Rijkspostspaarbank Op het postkantoor te Valkenburg werd in april f 9.671,21 aan spaargelden Ingelegd en f 12.874.16 terugbetaald Puzzel]» rnminenten 1. mejuffrouw J van de Brink Korevaarstraat 9a, Leiden: 2. Hans Koppezaal, Julianalaan 63, Sasenheim; 3. P. R. J. Romijn, Bosplein 38, Katwijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5