Oranjefeest in Rijnstreek vooral voor de kinderen Atletiek in Alphen Gevarieerde keuring in Haarlems Krelagehuis Concert in Hazerswoude met groot aantal medewerkers Nieuws voor Koudekerk a.d. Rijn Waarderingsteken bij padvinders Spinazie goedkoper Koninginnefeest Harmonie gaf uitvoering NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 1 MEI 1963 /^OK de Rijnstreek heeft prettig feest gevierd. Alphen aan den Rijn, Ter Aar, Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn, Leimuiden, Rijnsater- xvoude en Oude Wetering hadden elk een aantrekkelijk programma, waar bij vooral de kinderen aan hun trekken kwamen. In Alphen aan den Rijn vinden de feestelijkheden aan met een rondgang van Con Brio. In de klanken van deze blijde dag mengde zich dit jaar voor het eerst het caril lon. De schoolkinderen trokken met muziek naar hei Raadhuisplein voor de aubade. Om half elf begon de eerste van vier jeugdshows in het Nutsge- bouui gehouden onder de titel „De grabbelton". Een werkelijk voortref felijk programma, waar de kinderen tot en met van genoten hebben. Door bijna duizend jongeren en oude ren werd 's middags deelgenomen aan de wandelmarsen van 10 en 17 km in Alphen en omgeving. De stemming was uitstekend. Over de 20 km loop vindt u elders een vprslag Voorts was er een puzzel- rit vo»*r auto's motoren en bromfietsen, georganiseerd door N.AC.. Rijnland. De belangstelling was groot. Op het terrein van A R C. hebben vier ulo-scholen, twee christelijke, een rooms- katholieke en een openbare, gevoetbald om een wisselbeker. De laatst genoemde twee kwamen in de winnaarsfinale, die de openbare ulo met 10 won. In gebouw ..Nabij" werd 's avonds een programma uitgevoerd „Zingend en spe lend de wereld rond" met Lea de Boer zang en harp, en Leo Rommerts, zang en gitaar. Er waren slechts vijftig belang stellenden. die overigens een prachtavond hadden. In het Nutsgebouw was een avond voor tieners. Het einde van de dag werd gevormd door een taptoe van Crescendo voor hei raadhuis. Op het St. Jorisplein trokken enkele vermakelijkheden veel jongelui. Voorts waren er enkele buurtfeesten. Bij Blo- vanta bijvoorbeeld was het weer gezel lig, met 's middags kinderspelen en 's avonds als hoogtepunt een vossenjacht Ter Aar In TER AAR is de optocht met versierde fietsen voor cle schooljeugd een succes geworden 110 kinderen reden In de stoet mee. Een eerste priis werd toege kend aan- Japie van Vliet. Ria Valk. Jaap de Bleker. Joke Siegers. Joop Servaas. Tweede prijs: Frans Kroon. Indera Waltuch, Bennie van Harten. Lourence Besemer, Margriet Besemcr, Gerjan Treur. Derde prijs: VVim Kroon. Jacob Mul der. Jaap Snijders. Gert Jan Heijns Vierde prijs: Flora Lok. Uitslagen kinderspelen: Jongens le en 2e klas: zaklouen: 1. Wim Wittebol. 2 Arie Cats, 3. John van Vliet. Meisjes le en 2e klas: Vlaggenspel: 1. Map Vork. 2. Yvonne Gaaster. 3. Greta Verduyn. Jongens 3e en 4e klas: nutobandrijden 1 Hennie Vork. 2. Arie van Vliet. 3 Bennie van Harten. Meisjes 3e en 4e klas: draadwinden 1. Ida Verduvn, 2 Coby Kalshoven. 3 Nelleke den Boer, 4. Ria v. d. Pijl. Jongens 5e en 6e klas: kikkerwedloop- 1. Bpry Heijtinga, 2 Hein v. d. Pijl. 3 Klaas Yntema. Meisjes 5e en 6e klas: touwtrekken 1. Marijke Wouters en Ria Dobbc. 2. Cor- rie van Vliet en Nellie Balvers. Ha: de lerswou In IIAZERSWOUDE begon het feest niet een aubade. De schoolkinderen zongen, begeleid door de Harmonie van Hazerswoude De kleuters maak ten een rit door het dorp op ver sierde wagens. Op het sportveld werden kinderspelen gehouden. Heel attractief waren de voctbalwedstril- den tussen de drie scholen- R.K. school-IIerv. school 11. chr. sehool- r.k. school 14. Hcrv. school-chr. school 3n Na het nemen van straf schoppen ging de wisselbckcr naar de Ilcrv school. Uitslagen klnderspgjcn: le klas blokjes rapen jongens: 1. Hans Stolwijk. 2. Clemens Timmermans. 3 Maarten Dompeling. 4 Ton de Boer. 2e klas vlacstcken 'meisjes»: 1. Corrie Toor. 2. Lia Kooter, 3. Lia Zwetsloot. 4 Alma Staal 2e klas Op reis 'jongens»; 1. Berto v Beek. 2. Jan van Wijk. 3. Leo van Zan ten, 4. Bart de Haan. le klas blokiosrnpen 'meisjes»: 1 Ria Rotteveel. 2. Willy Dorsman. 3. Ivonne Quist. 4. Gerda v d. Poel. 3e klas zaklopen: 1 Kees Kroon. René Ravenberg, 3. Marlnus van Dorp. 4. Meinte Vierstra. 4e klas was ophangen 'meisjes»: 1 Marjan Blonk. 2. Louise de Frankrij ker. 3 Ida Kroon. 4. Trudi Mulder. 5 Riet Vermeulen. 6 Anneke van Wierin- gen. 7. Lia Timmermans. 4e klas hardlopen met hindernissen (jongens»- 1 Jan Luiten. 2 Robert Ten- nagel, 3. Ton Stolwijk, 4 Ring de Gel der- 5e klas. stoelendans. 2 groepen 'meis jes»: groep 1: 1. Greetje Dorrmcling. 2 Lyda Heyker. 3. Anneke Rietveld. Groep 2: 1. Nelleke Slootweg. 2. Jannie Matze 3. Agatha Smits. 5e klas, hoepelen met autobanden 'jongens»: 1. Bertus Luvken. 2. Ton Gor dijn. 3 en 4 Jan en Niek Zwetsloot. 6e klas, hardlopen met hindernissen 'meisjes»: 1. Willy van Oltwegen. 2 Gerda Slootweg. 3. Marian Stolwijk. 4 Adri v d. Zaan, 5 Ria van Wetten, 6 Jannie van Veen. 7. Leijdi Hartman. 6e klas, ballontrappen 'jongens»; 1 Dick Plaizier. 2 Jac. van Nierop, 3. Leo Rademaker. 4 Arie v d Spek. 5 Jan v d. Berg. 6 Anton v. d. Linde, 7. Kees v d. Neut. Koudekerk In KOUDEKERK begon men eveneens met 'n aubade Daarna werd een kinderop tocht gehouden met versierde voertui gen. Prijzen voor versiering: groepen: 1. Zwervers. 2. Sneeuwwitje. Individue- len: 1. Joke Groenweg. 2. Teun van Gin- hoven. 3. Jaap van den Berg. Steppen: 1. Hansje van Willigen. 2. Gerbrand van Aalst. 3. zusjes Schreuder. N Intussen was een begin gemaakt met de voetbalwedstrijden voor fabrieksploe- gen Bijleveld won de door de perso neelsvereniging van Spanbeton uitge loofde beker In de namiddag werd in het vereni gingsgebouw oen feest gehouden voor de kinderen. Tegelijkertijd was er een puz zeltocht voor bromfietsers. Uitslag: 1 Cor van Harskamp. 2. T. J. de Lange. 3 N. A. de Jong, 4. Leo Post. Hierna begon op het terrein van Koudekerk een voetbalwedstrijd tus sen de club van die naam en St. Ber- nardus. Dit werd een gelijk opgaande strijd. Nadat Koudekerk door Colijn met een kopbal de leiding had ge nomen. scoorde Ossevoort de ge lijkmaker, waarna diezelfde speler zijn club de leiding gaf. Vervolgens stplHe Alb Zwecris T. van der Meij- den in de gelegenheid de stand op 2-2 te brengen. Kort voor de rust lanceerde Hakkenbrak een lange pass waarop Arie Zweeris Koudekerk weer aan een voorsprong kon hel pen. Na de rust wist dezelfde speler de voorsprong te vergroten, maar door Van Wetten en Ossevoort kwam St. Bernardus weer gelijk. Tien mi nuten voor het einde werd het vijfde doelpunt voor Koudekerk gescoord, waarmede deze ploeg de overwinning behaalde. Na deze wedstrijd gaf de gymnastiek vereniging Aspasia een demonstratie. De opbrengst van de wedstrijden komt ten goede aan de uitgaanskas voor de be jaarden. 's Avonds werd in de fabriekshal van de gebroeders Zuidwijk een ontspan ningsbijeenkomst gehouden. Leimuiden Te LEIMUIDEN werd de traditionele aubade gevolgd door allerlei spelen voor de jeugd. Ruim 80 jongens en meisjes deden mee aan een fietspuzzeltocht. De eerste prijs was voor Rietje van Haaste ren, die geen enkel strafpunt had. De voetbalwedstrijd tussen de elftallen van de St. Jansschool en de christelijke la gere school trok weer veel belangstel ling. De wisselbeker bleef in het bezit de St. Jansschool, die een verdiende 41 overwinning behaalde. In RIJNSATERWOUDE was een hoogtepunt van de feestviering de lampionoptocht. Crescendo uit Al phen aan den Rijn zorgde voor pit tige muziek. Er waren door de kin deren leuke groepjes gevormd. Ook de allerkleinsten konden meedoen, doordat er door trekkers getrokken wagens beschikbaar waren. Oude Wetering In OUDE WETERING vermeldde het feestprogramma onder meer aubade, pop penkast en kinderspelen. Uitslagen kin derspelen: Meisjes klas 1. 1. Mirjam Riet broek. 2. Heleentje Molkenboer. 3. Rini van Veen. Meisjes klas 2: 1. Mia v. d. Tang, 2. Wilma Verhoeven. 3. Lia Bakker. Meisjes klas 3: 1. Lieneke Adama, 2. Ria Straathof. 3. Janneke van Leeuwen Meisjes klas 4: 1. Anneke Spaan. 2. Nellie Kinkel, 3. Marineke van Hasselen. Meisjes klas 5: 1. Rosa van Egmond, 2. Mattie Schijf, 3. Willie van Wouwe. Meisjes klas 6: 1. Annemieke de Bruin. 2. Willie Verdel. Meisjes VGLO: 1. Joke Willems, 2. Alie Terluin, 3. Corrie de Jeu. Jongens klas 1: 1. Peter Bosman. 2. Jos v. d. Tang, 3, Rutge Termeulen. Jongens klas 2: 1. Jan Olijerhoek. 2. Steffie Buikema, 3. Johnie Akerboom. Jongens klas 3: 1. Marcel Otte, 2- Jan van Veen, 3. Wim Jansen. Jongens klas 4: 1, Peter Akerboom. 2. Adrie v. d. Hoorn. 3. Rudie van Tol Jongens klas 5: 1. Rob de Boer, 2. Leo Olijerhoek, 3. Adri v. d. Meer. Jongens klas 6: 1. Coen Boers, 2. Adri Rotteveel, 3. Piet de Bock. Jongens VGLO: 1. C. van Wieringen, 2. Frans Turk, 3. Henk Molkeboer. 's Middags werden volksspelen gehou den. Kussenslaan: 1. Wim Renee, 2. Koos v. d Berge, 3. Siem van Kinds. Rijvaar- digheidsproef personenauto's: 1. G. J. Koot, 2. J. Verhoeven, 3. T. A. van Rui ten. Het feest werd besloten met een toneelavond in het gereformeerd jeugdgebouw. St. Panoratius uit Roe- lofarendsveen voerde op „Toen wij trouwden" van de Engelse schrijver Prestley. T)E (diligente) Culturele Commissie Hazerswoude had aan de vooravond U van Koninginnedag een concert in de Gereformeerde kerk georgani seerd. Het was het tweede van dit seizoen. De belangstelling, belangrijk groter dan bij de Johannes-Passion, demonstreerde zich in een volle kerk. Feike Asma (orgel), Jetske Knot-Koopmans (sopraan), Nel Bogaards-de Zwart (alt), Jan Koot (tenor), Jan Wesselingh en Joop de Boer (piano), Henk Bosveld en Piet van Oeveren (trompet), Frans Wesselingh (hobo) en de christelijke gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" (o.l.v. Henk Akse) waren de (talrijke) medewerkenden. De gehele opzet van dit concert i diende veel waardering, temeer, omdat, behalve de organist en de beide trompet tisten. alle deelnemers tot de niet-vak- lieden behoorden Het programma vermeldde slechts de namen van Vivaldi, Bach. Handel en Mendelssohn <de laatste dan nog maar met een enkele korte aria vertegenwoor digd). Bij alle bonte verscheidenheid van vormen en instrumenten kenmerkte het zich dus, althans in één opzicht, door een sterke eenheid De uitgevoerde com posities stammen immers alle (behalve dan de Jerusalem-aria) uit dezelfde, laat- barok-periode. Asma speelde als solist enkele van zijn veelgehoorde werken: het Vival di (Bach)-concert in G.-groot, twee Bach-koraalvoorspelen (o.a. Allein Gott in der Höh' sei Ehr") en twee delen uit het tiende Handel-concerto, op zijn eigen dus. ten dele wat na drukkelijk spjfctaculaire, historisch en stilistisch aanvechtbare wijze. Het genoemde Vorspiel klonk echter uuntgaaf en bijzonder fraai, de snelle delen van HSndel liepen in onregel matig tempo en de Vivaldi-vertol- king, ofschoon uiterlijk aantrekke lijk, had nauwelijks verwantschap met het oorspronkelijk werk voor strijkers. Asma begeleidde voldoende steunend en effectief de beide dames-solisten, van wie vooral de alt met de prachtige Han del-aria vocaal en qua muzikaal begrip een zeer goede indruk maakte. Ook de sopraan heeft een mooie, in het foi-te echter wat scherpe stem. Aan dc aria .Mein glaubigps Herze frohlocke" uit Bachs Pinkstercantate gaf zij in de ver tolking véél muzikaal leven, maar haar uitdrukking was toch niet geheel door dacht en wat willekeurig. Dit laatste gold ook de dosering van do klank. Later, in het Gloria van Vivaldi, deden zich deze bezwaren in veel mindere mate kennen, terwijl juist daar de alt minder door glans en expressie opviel, dan men had mogen verwachten. De tenor Jan Koot scheen wat minder gedisponeerd, maar zijn weergave van b v. „Dank sei dir Herr" toonde toch veel begrip. De aria uit Rinaldo (Hön- del) zong hij op vreemde tekst, dus als contrefact. Uitstekend werk leverden de beide trompettisten in een naar onze mening wat te snel. maar knap en zelfs vir tuoos geblazen Concert van Vivaldi. Joop de Boer begeleidde heel goed. hoewel een piano nu eenmaal onmogelijk een strijkorkest kan vervangen, Daarom be vredigde het geheel eigenlijk niet ten- volle. Als feestelijke finale zong „Zang en Vriendschap" Vivaldi's bekend gewor den, schone Gloria, We hebben veel res pect voor deze zeer verdienstelijke pres tatie, omdat hier amateurs een toch in menig opzicht moeilijke compositie tot leven brachten door hun enthousiasme en eendrachtige inzet. Akse's leiding was stuwend en tevens bewarend, ech ter veel meer dynamisch dan uitbeel dend Het notenbeeld werd nauwkeurig verklankt, maar die klank was te wei nig genuanceerd. Dit koor bezit uitstekend mate riaal: vooral de herenstemmen vie len op. De groepen zijn echter nog niet volkomen onderling afgewogen: de tenoren sprongen zelfs duidelijk uit. Juist in deze groep detoneerden èén of meer zangers in het forte. Dit kwam. met name in de polyfone gedeelten, de algemene zuiverheid niet ten goede. Deze uitvoering be tekende, per saldo, toch een goed stuk werk, dat echter nog de laatste afwerking behoeft. Over de solisten spraken we reeds. Vermelding verdient nog de mooie solo van de hoboïst. Joh. van Wolfswinkel Botsing Maandagmiddag had op de Hoge Rijn dijk, ongeveer ter hoogte van de koffie- tent van Heemskerk, een botsing plaats tussen een vrachtauto met aanhangwa gen en een personenauto. De vrachtauto werd licht beschadigd, de personenauto ernstig. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bejaardensoos e bejaardensoos wordt gehouden morgenmiddag van 2.30 tot 4.30 uur in zaal Timmermans. Zang cn Vriendschap Vanavond van 6.30 tot 8 uur repetities van het kinder- en meisjeskoor Zang en Vriendschap in het hervormd vereni gingsgebouw. Ds. Koerselman over ons zorgenkind De afdeling Koudekerk aan den Rijn- Hazerswoude (Rijndijk) van de Neder landse Christen-Vrouwenbond hield in het Verenigingsgebouw een ledenverga dering. Ds. Koerselman sprak over „Ons zor genkind". Hij begon met erop te wijzen, dat wij bij het huwelijk elkaar aanvaar den als geschenk van God. De mogelijk heid is er dat wij kinderen krijgen met afwijkingen. Ds. Koerselman noemde enkele oor- zeken, zoals geboortestoornissen, onge lukken en ziekte van de moeder. Vol gens bekende gegevens bestaat bij 2 pet afwijking bij de geboorte, waarvan Vi pet direct wordt onderkend, terwijl het bij l'/j pet vrij lang kan duren voordat de afwijking wordt bemerkt. De gedachte dat hier sprake is van zonde van de ouders wees ds. Koerselman op bijbelse gronden af. Ook kan de verhouding tus sen man en vrouw worden bedreigd, wanneer elk probeert eigen straatje schoon te vegen. Gevaren die het gehan dicapte kind bedreigen zijn het verwen nen en valse schaamte. Deze kinderen hebben behoefte aan veel gemeenschap en vriendschap. Be langrijk voor de ouders is dat de kinde ren eens van huis zijn. Voor kinderen die niet naar school kunnen is het toch wenselijk dat zij enkele dagen per week samenkomen. Thans worden pogingen gedaan op verscheidene plaatsen te ko men tot het stichten van technische scho ten voor de besten van hen. Ook voor hen die onverzorgd achterblijven ligt voor ons nog een taak te vervullen. Op de vraag: „Zijn deze kin deren gevoelig voor godsdienstige indrukken?" antwoordde de predikant met een volmondig ja. Moeilijk is dp beslissing wanneer het gaat om de vraag of deze kinderen naar een inrich ting moeten. Dit moet gebeuren als het in het belang is van het kind of van de andere kinderen. Nadat de secretaresse, mevrouw Wille- rte Haan, had meegedeeld dat op 6 juni in de Dierentuin te Den Haag een landdag zal worden gehouden van het gewest Zuid-Holland CNoord). dankte de presidente ds. Koerselman voor zijn ver handeling. Wedvlucht De postduivensportvereniging „Ons Genoegen" nam mot 135 duiven deel aan de wedvlucht uit Duffel. De afstand was DE aanval van de Rotterdammer Dick de Bruyn op het Nederlandse record 20 km hardlopen is niet geslaagd. Wel draaide de Minerva-man er een uitstekende tijd uit en ging hij van de aanvang af er tussenuit, maar juist omdat hij zich aan niemand kon optrekken en er ook een flinke wind stond, slaagde zfjn poging niet. Over de wind gesproken, men had die dit maal gunstiger dan voorgaande jaren toen men steeds langs de lange Westkanaalweg, het meest vlakke deel, tegen hem moest op tornen. Nu had men de wind schuin mee. Voor de organiserende vereniging, de AAV-' 36-Comb., was het een groot succes dat G. Mulders en Jac. Smits resp. als tweede en derde binnenkwamen. Lange tijd zag het ernaar uit, dat ook Wim Verkerk zich bij dit duo zou houden. In de eerste grote ronde waren het na De Bruyn de reeds genoemde drie Alphenaren die met de sterke J. Boe lens van G.A.C. uit Hilversum een groep vormden. In de tweede ronde moest Van Ginkel echter loslaten. Toen kwamen de drie Alphenaren met elkaar langs onze post. Verkerk kreeg toen een zware In zinking en kwam op de elfde plaats te recht. Mulders en Smits bleven elkaar gezelschap houden, maar op de laatste De afdeling „de sprokkelaars" van het Ned. Padvindstersgilde bestaat vijfen twintig jaar cn in het troephuis In wük Hoorn heeft men dit feit met grote op gewektheid gevierd. Belangrijk was wel dat de presidente van het N.P.G., in het gilde Trok (mevr Den Haan—Groen uit Leiden) aanwezig was. Ook de Oeka (gewestelijk commis- saresse) woonde het feest bij. Na de ope. ning door Cliff feliciteerde de presidente de afdeling cn riep zU speciaal Hakke (mej. J. J. Laros) naar voren. Deze is alle vijfentwintig jaar aan „De sprok' keiaars" verbonden geweest, eerst als kabouter, daarna als padvindster, tot zu haar huidige functie kreeg. Zij ontving het „waarderingsteken", dat slechts bit hoge uitzondering wordt uitgereikt. Uit een grabbelton trokken de kabou ters en padvindsters een rondeteken, een belletje aan een bandje. Voorts was er een zelfvervaardigde kermis met allerlei leuke spelen. Er waren poffertjes gebak ken, allen kregen broodjes en er was ook een filmvertoning. kilometer liep Mulders nog een heel eind van Smits weg. Vierde werd, enkele hon derden meters na Smits, Mol van Altis uit Amersfoort. De vijfde die binnen kwam. juist voor de A-klasser Jac. Kraan van de Bataven uit Leiden, was J. Vis ser van G.A.C., Hilversum. Evenmin als het Nederlands record (1 uur, 3 min. 44.0 sec), werd het record van de Goudse Atletiekkrlng, dat met. 1 uur, 7 min. 21 sec. staat op naam van de Alphenaar Jac Smits, verbeterd, want Mulders bleef daar ruim een mi nuut boven. Het verschil tussen de eer- en de laatstaankomende was ruim 45 minuten. Er waren dan ook vetera nen bi), een zelfs van 62 jaar. De uitslagen zijn: A-klasse: 1 D de Bruin, Minerva, 1.05.31.4; 2. G Mulders, AAV '30 C 1.08 23.4: 3. J A Smits. idem. 1.08.58: 4. R Mol, Altis. Amersfoort. 1.10.26.2; 5. J Kraan. Bataven, Leiden 1.11.11.8; B-klasse: 1 J Visser, GAC, 1.11 10.6; 2 J H Hendriks. SCD. 1.11.55: 3. J M Kloos. DOS. 1.12.01: 4 C Peterse, Gouda. 1.13 15: C-klasse: 1. C Hardenbol, Parthenon. 1.18.44; 2. M v d Velden, Parthenon. 1.22.04; 3 T Schol. AAC. 1.22.58; D-klasse: 1. J Ooms, 1.19.18; 2. N Voge laar. KNAU 1.19.54; 3. A de Voest. Her mes, 1.20.04. De wedstrijd was uitstekend voorbe reid. Er was veel belangstelling. Verkiezing ambtsdragers Tot ouderling van de Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn zijn ge kozen: wijk Noord: J D. Lukaart en H. Mik; wijk centrum: M. B. Figee en H. H. Keizer; wijk Zuid: P. Baane Sr.. H. de Gans. C. Kapteijn en J. Snel Sr Tot dia ken voor wijk centrum: C. v. d. Berg en W. Brouwer. BcjaardenbUcenkomst Morgenmiddag om half drie wordt in de Salvatorizaal weer een bejaardenbij eenkomst gehouden. 116 kilometer. De duiven werden gelost om 9 uur. De eerste duif bereikte het hok om 10.49. De uitslag luidt: Gebr. De Wit 1—6—7—9—12-14—17—18—22—30— 33—34; H. van Vegten en Co. 2-3—4—8- 11—15—19—23—26—28—29—32; G. Jansen 5. G. van Klaveren 10; G. Lekx en zn. 13—21—24; Kompier en Co. 16—27; C. P. de Keijzer 20; J. Hogenes 25. Boekbespreking De afdeling Koudekerk aan den Rijn- Hazerswoude (Rijndijk) van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen hield in hotel De Bruin een ledenver gadering. De presidente, mevrouw Klerk- Kwakernaak, heette de aanwezigen wel kom, in het bijzonder mevrouw Vis-Leg- uit, die deze avond het boek „Noch de maan bij nacht" besprak. Na afloop dankte de presidente mevrouw Vis voor haar voordracht. Besloten werd dat het reisje voor de leden op 14 mei zal worden gehouden. Herinneringskruls Gistermorgen reikte burgemeester Q. Waverijn, in het bijzijn o.a. van de bei de wethouders, na een korte toespraak het Nieuw-Guinea-herinneringskruis met gesp en de bijbehorende oorkonde uit aan de marinier-zeemiliciën J. van Hars kamp. TER AAR De toevloed van spinazie in de afge lopen week was niet zo groot. Deson danks ging de prijs ver naar beneden, vooral als de kwaliteit niet al te best was of het artikel erg lang was. De bes te spinazie was ook goedkoop te noemen. Dat is een tegenvaller voor de tuinders, wént tot nog toe komt dit produkt van onder het glas vandaan en na de lange winter rekende men in het algemeen op hoge prijzen. Sla wist zich wat beter te handhaven en vooral de goede kwaliteit kon, na een val in het midden van de week, weer behoorlijk op peil komen. De aanvoer is groot en de handel vlot; zelfs het buitenland eet nog mee van dit artikel Wel is de meeste vraag naar goede sla Partijen, waar gebreken in voorkomen, maken een veel lagere prijs. Er blijft nog steeds witlof komen van verschillende kwaliteit, Het late witlof uit de kassen is erg lang en niet mooi meer, maar wat nu van de koude pet ten komt, ziet er best uit. Op het laatste is de handel erg tuk en hij betaalt er nog maar steeds een goede prijs voor Andijvie is nog schaars, de kwaliteit is prima en de prijs hoog. Rabarber is ook een stuk naar bene den gegaan in prijs, een gewoon ver schijnsel in het voorjaar. Komkommers hebben geen beste week achter de rug; de prijs kon niet op peil blijven en kwam wat laag te liggen voor dit dure produkt De aanvoer is nu van betekenis, en de kweker moet het er nu el van hebben om zijn kosten terug te krijgen. Toch doet de export regel matig mee, maar de vraag is niet fel genoeg. Een kleine aanvoer snijbonen ging vlot van de hand tegen een beste prijs. Postelein is eveneens duur, de kwaliteit is heel goed. Raapstelen deden het weer beter dan vorige week; de aanvoer wordt steeds minder. Aardbeien gaan er vlot in tegen een beste prijs De vraag is dagelijks goed zodat de afzet snel verloopt. De kwali teit is over het algemeen heel goed. vooral van het Soort Deuts Evern. Concert in de Geref. kerk te HAZERSWOUDE trompetten- duo in een werk van Vivaldi. Foto N. v. d. Horst ALKEMADE Brugwachter Rien (le Jeu koninklijk onderscheiden Na de gemeente Alkemade 39 jaar te hebben gediend, waarvan 33 jaar als brugwachter van de brug over de Ring vaart te Nieuwe Wetering, bereikte de heer N. J de Jeu, bij velen beter be kend als ;,Rien de Jeu" op 1 januari jl. de pensioengerechtigde leeftijd. B. en W. hebben zich bij die gelegenheid reeds gunstig uitgelaten over de heer De Jeu. Maandag kreeg deze huldiging een officieel tintje. B. en W. kwamen met de gemeentesecretaris de heer De Jeu in diens woning opzoeken. De burge meester sprak onder meer met waar dering over de activiteiten van de heer De Jeu, mede ten dienste van de water sport. Voorts maakte de heer De Jeu zich verdienstelijk voor de dorpsgemeen schap Nieuwe Wetering door mee te werken aan de verwezenlijking van het prachtige cultureel centrum terwijl hij zitting heeft in het bestuur der Oranje vereniging en het comité „Uitgaansdag ouden van dagen". Aan het slot van zijn waarderende toespraak speldde de bur gemeester de heer De Jeu de zilveren medaille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau, op de borst. DE KAAG Gistermorgen opende het Oranje-comi té de feestelijkheden met wedstrijden m hardroeien. In de eerste groep, jongens van 15 en 16 jaar, werden de prijzen gewonnen door: 1 Jan Biemond Pzn.; 2 Jan v. d Broeck; 3. Wim de Man; 2e groep (17 jaar en ouder): 1. Jan Bie mond Czn.; 2. C- Vasveld; 3. Jac, Schoo 's Middags werden wedstrijden voor kinderen gehouden houtjes rapen, was ophangen, zaklopen, palingdragen. De uit slagen zijn: Houtjes rapen (jongens) 1. Jopie Verbaas, 2. Arie Tulen. 3. Jaap Dekker; (meisjes) 1. Bernadette Wil lems, 2. Ansje Vlugt, 3. Anneke Zaad In de leeftijdsgroep 8 en 9 jaar mochten de meisjes was ophangen en de jongens koekhappen. Winnaars: 1. Corrie Bie mond, 2. Corrie Verhaar. 3. Marie v. d Wetering en 1. Jos Möllers. 2. Huub Hartman. 3. Martin Hoogeboom. De meisjes van 10 en 11 jaar mochten balletjes dragen: 1. Lida Hoogenboom. 2. Rineke Onos. 3. Elly Klootwijk. De jongens ven dezelfde leeftijd mochten zaklopen. Bertje Bouwmeester kreeg de eerste prijs, terwijl de tweede prijs voor Albert v. d. Wijst en de derde prijs naar Gerard Vasveld ging. Riet van Es, Trees Pennings en Ina van Asselt behaalden de prijzen met pa ling dragen voor meisjes van 12. 13 en 14 jaar. De jongens deden een behendig heidswedstrijd waarbij de prijzen gingen naar Femme de Boer, Theo Rietveld en Freddy Bolland. Voor de dames was er ringrijden. Eer ste werd anny de Man, tweede Willy van Es, derde Hanneke van Gerven Voor paren was er een wedstrijd in kruiwagen rijden. Belis Hulsbos en Cor rie van Kouteren behaalden de eerstp prijs, Rob Verstegen en Annie Pennings ALPHEN AAN DEN RIJN Inasspeldjes De directrice van de landbouwhuis- houdschool Koningin Juliana, mejuffrouw R. C. de Vries, heeft aan enkele leer lingen van de school tijdens een bijeen komst in een der lokalen de Inasspeld jes uitgereikt. Daarmee sloten de meis jes het eerste deel van een tweejarige cursus af De meisjes gaan nu een jaar in verscheidene instellingen in de prak tijk. waarna zij opnieuw drie maanden de school komen bezoeken. Ten slotte kunnen de meisjes in het bezit komen van een diploma dat hen recht geefl op toelating tot de verpleegstersoplei ding, Mejuffrouw De Vries feliciteerde de meisjes, die eveneens werden toegespro ken door de presidente van de commis sie van toezicht, mevr. Behrend uil Rijnsaterwoude. Geslaagd zijn: Kornclia Baart, Cornelia van Ballegooijen, Helena Martlne van Dam, Margrect Agatha Francina de Graaf, Catharina Anthonia Maria de Hey. Johanna van der Meent, Fenna van Tol. Agnes Johanna Maria Vink, Jannigje Margje Hendrika van Vliet, allen uit Alphen en Nelly van Woerden uit Lei muiden. Intrede ds. H. Koudstaal Door een abuis verscheen boven het maandag geplaatste verslag van de in trede van ds- Koudstaal bij de Her vormde Gemeente te Oudshoorn een verkeerde kop. Hoewel in het verslag weliswaar was te lezen, dat ds. Koud staal predikant is geworden van de Her vormde Gemeente, wijk 2, te Oudshoorn, werd in de kop van de „Geref. Kerk te Alphen" gesproken. Wij bieden onze le zers hiervoor onze verontschuldigingen aan. WOUBRUGGE In Het oude Raedthuys gaf het fan farecorps Harmonie een uitvoering. Voorzitter J. Keessen heette in zijn openingswoord speciaal welkom me vrouw Van Wageningen en betreurde het, dat de burgemeester, tevens ere voorzitter, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Het muziekkorps heeft als Sneeuwwitje, aldus de voorzitter, etfkple jaren geslapen, doch is thans heropge richt en telt weer achttien spelende le den. Onder leiding van dirigent Schef- fers uit Leiden bleek deze avond, dat het herboren korps al tot goede muzikale prestaties in staat is. Na de opening met het Wilhelmus werd het muzikale gedeelte van hét programma geopend met de mars van J. Meister San Remo. Helaas is de akoe stiek van de zaal vrij slecht, zodat de muziek niet zo goed tot zijn recht kwam. Toch bleek de dirigent zijn korps goed geïnstrueerd te hebben, want deze mars klonk goed en beheerst. De moeilijke ouverture Facile van Cerfontaine bleek nog iets te moeilijk, maar een compo sitie over negerblues was weer bemoedi gend, al^ klonken sommige delen wat somber. De bekende wals Rosetta was in het middengedeelte iets onzuiver, dè Pioniersmars klonk feestelijk. Tot slót werd nog een paradestuk gespeeld, de Semper-Dixielai.d-mars van Sousa Wal ter, die behoudens enkele kleine tech-- nische tekortkomingen, één der best geslaagde nummers mocht heten. Na de. pauze voerde de toneelclub AVIOS uit Bodegraven met veel succes een blijspel van P. J. Zonruiter op „Romance rond artikel 17". ZWAMMERDAM Water en licht voor Ziende Voor een aantal bewoners aan de Zien de weg zal het een .uitkomst zijn als de gemeenteraad van Alpihen aan den Rijn akkoord gaat mot een voorstel inzake het verlenen van een krediet voor aan sluiting op het elektriciteitsnet en de wa terleiding. De Ziendeweg is Alphens grondgebied. De tan de oostzijde van de weg gelegen panden staan echter weer in de gemeente Nieuwkoop Deze panden Ziendeweg 1 tot en met 5. zijn niet op de waterleiding aangesloten en evenmin, uitgezonderd de sluiswachterswoning, op elektriciteit. Dé belanghebbenden heb ben zich met een verzoek tot de ge meente Nieuwkoop gewend en B. en W. van Alphen aan den Rijn hebben ge meend aan het verzoek te moeten vol doen. Verkeersexamens Vele scholleren hebben weer het prak tisch gedeelte van het verkeersexamen afgelegd. In vergelijking met voorgaan de jaren was het aantal, afgewezenen aanmerkelijk geringer. De geslaagden zijn: Kon. Julianaschool: Marian v. Bom mel, L. Gerritse, H..Goudkuil. A. Hon- copp. P. v. d. Hoven, Maria Hijkoop, H. de Jong, T Koopmaoi, M. Maarhuis, C. v. Muiswinkel, G. Noordhoek, N. v. Rijsdam, L. v. Rijsdam, José Verbrug- gen, G. Verbruggen, B. v. Vliet. Drie kandidaten werden afgewezen. Oranje Nassauschool: H. v. d. Breg- gen, G. Boelen, L. v. Dijk, J. v. Eek, J. Goebel, C. Hoogendoorn, Trudy Kap teijn, D. Kleinve d, J. v. d. Lagemaat, T. v. Leeuwen, T. v. d. Louw, Magda Niesing, A. Oskam. D. Restuit, H. Scho ne wille, Wilma Uithol, L. Verduyn, D. Verkerk, Beppie de Wit. Drie kandi daten werden afgewezen. Herdenking De herdenking van voor de vrij heid van ons vaderland gevallenen zal als volgt plaats hebben: Van 's avonds 6 uur tot zonsondergang zullen van alle gebouwen, woningen en schepen de vlaggen halfstok hangen. Om 7.30 uur zal ieder kunnen deelnemen aan een stille tocht vanaf het Plein naar de be graafplaats. Deze tocht zal te voet, zon der vlag of vaandel, worden afgelegd. Van 7.45 uur tot 30 seconden voor 8 uur zullen de klokken van de kerken luiden. Om 8 uur worden twee minuten stilte in acht genomen. Het karakter van de herdenkings avond maakt het gewenst, dat er van 6 tot 9 uur geen openbare vermakelijk heden worden gehouden, dat verkooplo kaliteiten gesloten blijven en lichtrecla mes worden gedoofd. In alle kerken zal op zondag 5 mei een herdenkingsdienst worden gehouden. Er wordt gecollecteerd voor de Stichting '40—'45. de tweede en Gommert Los en Janny de Boer de derde Deze gezellige dag val variatie ver schafte niet alleen de deelnemers, maar ook de toeschouwers veel plezier HAZERSWOUDE Repetities kinderkoor De repetities van het kinderkoor en het meisjeskoor worden niet morgen avond, maar vanavond in het Vereni gingsgebouw gehouden. ER was in Haarlem weer eens een „ouderwetse" (drukke en gevarieerde) keu ring. Narcissen voerden de boventoon, maar er waren ook heel wat tulpen, gladiolen en ixla's. We zagen van G. B. de Vroomen Zn uit Sassenhelm drie paradepaardjes: de narcissen Eddie Canzonl, Unicum en Prof. Einstein. In de collectie van De Graaff Bros en S. A. van Konijnenburg Co te Noordwfjk ston den de Apricot Beauty, de grote bicolor no. 13 en de dubbele 129 (verbetering van Texas?); Zandbergen-Terwegen, Sassenhelm, bracht de grappige dubbele Rip van Winkle cn de dreumes Tète a Tcte als kleinbloemlge soorten, cn Spellbinder, Aga- thon, Moonrise en de forse 253 als grootbloemige. Prachtig materiaal liet ook Warnaar Co zien: de trompet White Monarch, Moonstruck, Cantatrice en andere zaai lingen. Aan de middelgrote gele trompet Rushlight werd een getuigschrift eerste klasse toegekend. Yellow Triumph van Paardekooper, Lisse, verdient eveneens waardering. Een heel mooie trompet was ook no. 25 van Van de Wereld uit Roelofarendsveen, Lubbe uit Oegstgeest kwam met o.m. Dominator, Gold Medal, Rotterdam en Candlestick. Bekoorlijk waren ook de Elsie Pinsa en Hondrla van J. W. A. Lefe- ber, Lisse cn van de nieuwigheden van P. Pouw, Rijpwetering, noemen de groot- kronige 72, wit bloemdek met oranje cup en de witte trompet Prestige. Gigantic Star was er van Joh. van Waardenburg. Sassenheim. Preijde uit Breezand toonde o.m. de gladiool White Friendship, L. Slikker. Heemskerk, de charmante Erythiuniums en de crème Kondo (getuigschrift van verdienste). Het Proefstation te Lisse bracht uitstekende ixia's. Van P. Drost, Lisse, was er een vaas met hippeastrums in zes kleuren. Tulpen Behalve opmerkelijke variëteiten zaai lingen (tulpen) van Van de Berg, Bree zand, waren er de gele fosteriana Can- dela van Van der Schoot, Hillegom, de heel beste Cup Final (die al voor de derde week door winnaar P. Hermans, Voor hout, werd getoond), Zomerschoon van P. Bakker, Enkhuizen, de eigenaardige Humor van Dick Nieuwenhuis, Lisse, de fraaie Mees Alkemadc van A. P. Alke made, Haarlem en C. Jonkheer, Hille gom, etaleerde de grillig gevormde par kiet Inferno, verlopen uit Lord Louis Mountbatten. Miss Holland, verlopen uit de rode darwin All Bright, kwam van Van Graven uit De Zilk en Kooy Co, Lisse, toonde een aantal greigiL

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4