*3 goed hè die rd Inzichten van De Gaulle lopen een eeuw achter De Gaulle is weer thuis Italianen ook vandaag nog ter stembus Jordaanse crisis nu bezworen? Staking in Duitse metaalindustrie Verf met voldoening Groots welkom voor Castro in Moskou Soekarno naar Nieuw-Guinea hi een daafce K& Besprekingen in Laos nu vastgelopen Schaerf blijft nog president van Oostenrijk Ontsnapping van vier Duitsers over de muur Rusk was even in Turkije Blunders van meesters MAANDAG 29 APRIL 1963 i divej seriJb» 5—820 eringj S 1.60- 28—2.» 3. 9 I 1.60- iensdai fd n5 gGSll nbeur ;ht,34.| Dr. J. Linthorst Homan tot pers: J President De Gaulle is veilig terug gekeerd na een reis van zeven dagen. Hij vertrouwt er nog steeds op dat f' hij grote aantallen politieke volgelin- gen heeft. De president werd snel naar zijn offi- j ciële residentie gereden na de aankomst j. van de speciale trein die hem van I Troyes naar Parijs had vervoerd. De U Gaulle trok zijn eigen conclusie van de reis bij zijn laatste toespraak in Troyes. „Dit Frankrijk", zo zei hij tot een grote massa die zich voor het stadhuis had verzameld, „vindt zijn eigen weg in het universum. Ik verzeker u dat velen zich tot ons land wenden, om het te bezoeken, het het beste te wensen en het te raadplegen." Zijn levendige stem werd enigszins sarcastisch toen hij zei: „Dit is het wat sommige mensen de isolatie van Frankrijk noemen. En wat hem betreft, die Frankrijk tegenover de Fransen en de wereld vertegenwoordigt, wel, wel," aldus de Gaulle met uitgebreide ar men. „Kijk eens naar al die mensen die thans rondom hem staan dat is wat zij de eenzaamheid van generaal De Gaulle noemen." heeft dr. J. Linthorst Homan, het Nederlandse lid van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. zater dagmorgen tijdens een persconfe rentie in Den Haag gesproken over de problemen in de huidige Europese situatie. Sinds decem ber maakt dr. Linthorst Homan, voorheen vertegenwoordiger van Nederland bij de E-E.G. en Eura tom te Brussel, deel uit van de Hoge Autoriteit. Van vertegen woordiger van de Nederlandse regering is hij dus Europees be windsman geworden, die de eed van zelfstandigheid van oordeel en houding heeft afgelegd. In deze positie en in deze geest heeft hij dan ook gesproken. Inzake de malaise in de Europese integratie, zei hij geen lid van de Hoge Autoriteit te kunnen blijven, indien door de lid-staten en de Raad van de E.G.K.S. de toespraken van generaal de Gaulle van 14 januari en 19 april politiek zouden worden aan vaard. Hij noemde de inzichten var. de Gaulle zozeer achter bij dezt eeuw, dat ze tot mislukking gedoemd zijn. In een associatieverdrag tussen Enge land en de E.E.G. zoals dit bestaat tussen Het Verenigd Koninkrijk en de E.G.K.S. zag dr. Linthorst Homan geen heil, daar dit eerder een uitvlucht zou zijn dan een oplossing. In 1954 toen de band tussen Engeland en de E.G.K.S. werd geknoopt was het een stap vooruit en de E.G.K.S. zal alles in het werk moeten stellen van het bestaande akkoord te maken wat mo gelijk is. Eén groot verdrag Het lijkt dr. Linthorst Homan realis tisch wanneer de E.G.K.S. bereid zou zijn iets van haar supranationale opzet te offeren, indien er mogelijkheden zou den zijn tot één groot verdrag inzake de Europese integratie te komen. Doch alleen wanneer dit verdrag het open ka rakter van de Gemeenschap zou eisen en de financiële onafhankelijkheid der Bomaanslagen spelbrekers De Italiaanse kiezers zjjn giste- ren reeds in groten getale naar de stembus getrokken om een nieuw parlement te kiezen. Volgens voorlopige berekeningen heeft 80 pet. gisteren zijn stem uitge bracht. Vandaag konden de thuis blijvers (tussen 7 en 14 uur) nog de gang naar de stembus maken- Het kan vrijwel zeker worden geacht, dat ruim dertig miljoen Italianen hun stem hebben uitgebracht en het is Het uitgaansverbod overdag in Jeruzalem en andere Jordaanse steden was vandaag praktisch op geheven. Het schijnt, dat de poli tieke crisis in Jordanië, die een week heeft geduurd, ten einde is. Woestijntroepen patrouilleren nog steeds door de binnenstad van Amman, maar er hebben geen incidenten of de monstraties plaatsgehad. In Jerusalem keerde in de drukke bazars het normale leven terug. In het naburige Hebron, waar vorige week ernstige demonstraties plaatsvonden, was een uitgaansverbod van kracht tus sen zonsondergang en zonsopgang. In de stad Nabloes werd het uitgaans verbod tussen zes uur 's morgens en 1 uur 's middags opgeheven. Ook daar zijn nog troepen gestationeerd. Het gesprek dat de voorzitter van het Westdultse verbond van metaalar beiders zaterdag heeft gevoerd met mi nister van economische zaken Erhard, heeft geen verandering gebracht in het besluit van de metaalarbeiders var deelstaat Baden-Wuerttemberg om den het werk neer te leggen. Het betreft een half miljoen man. De werkgevers hebben van hun bond mach tiging ontvangen een staking te beant woorden met uitsluiting. In de deelstaat Noordrijn-Westfalen zou het vakverbond heden een beslis sing ten aanzien van een staking nemen. Minister Erhard heeft zich bereid ver klaard als bemiddelaar tussen de beide partijen op te treden. De rol scheidsrechter wil hij echter niet vullen. Geen Polarisraketten voor Duitsland Het Westduitse ministerie van defen sie heeft bevestigd dat het plan bestaat om torpedobootjagers met raketten uit te rusten, maar dit zullen geen polaris raketten zijn. De persberichten hierover berusten op een foutieve citering van de marinechef, vice-aJmiraal Karl Adolf Zenker, aldus het ministerie. De beoog de raketten zullen worden gebruikt voor doelen in de lucht en op het water, ter wijl de polaris een kernwapen is voor doelen op 1600 km afstand. 1958 overtroffen zal worden. Intussen zijn de verkiezingen niet overal even rustig verlopen. Het reus achtige spoorwegstation van Milaan werd gisteren getroffen door verschei dene explosies. Volgens de Milanese autoriteiten zijn de explosies waar- pijnlijk het werk geweest van agita toren van Alto Adige (Zuid-Tirol) uit itest tegen de verkiezingen in dit legere Oostenrijkse gebied. De poli- in geheel Italië werd onmiddellijk staat van alarm gebracht om scherp te letten op bommen in spoorwegsta tions en op vliegvelden. Behalve de explosies van gisteren in Milaan hebben zich nog andere inciden ten voorgedaan. Er ging ook een bom af bij een benzinepompstation in Cesa- Maderno, een voorstad van Milaan. De pomp is niet in de lucht gevlogen. Een derde incident werd gemeld uit Co- mo, ten Noorden van Milaan aan het Comomeer. De politie deelde mee, dat er een pakket met twee niet ontplofte eigengemaakte tijdbommen is gevon den bij de politiekazerne van Como, De bommen waren afgesteld op twaalf uur gistermiddag. Een politieagent vond vijf i gemeenschappen gewaarborgd blijft. Zoals de zaken thans liggen zit de E.G.K.S. in een politiek isolement, ter wijl de E.E.G. de gehele aandacht heeft. Zoals thans het landbouwprobleem niet ad hoc is op te lossen zonder het in wijder verband te zien. zo zal ook de energievoorziening in het algemeen be zien moeten worden. Op korte termijn was hij hierover somber gestemd, om dat er in sommige staten van de ge meenschap een neiging bestaat tot autarkie. Hij geloofde dan ook, dat Ne derland er goed aan zou doen niet op een Europees energiebeleid te wachten doch op eigen terrein reeds een alge mene energiepolitiek te beginnen. Op langer termijn was hij optimistisch in het vertrouwen, dat Europa over een aantal jaren een open politiek zal aan vaarden, waarbij- dus een „aanloop" via nationale politiek denkbaar is. Thyssenconcern Als president van de werkgroep der Hoge Autoriteit inzake de vraagstuk ken der concurrentie heeft dr. Lint horst Homan zich speciaal moeten be zighouden met de concentratie van de August Thyssen Huette en Phoenix Reinrohr, de eerste gecontroleerd door de weduwe Thyssen, de laatste door dochter Thyssen. Zeer spoedig is van de Hoge Autoriteit een beslissing in de ze te verwachten. Het is wel zeker, dat toestemming tot deze concentratie, onder bepaalde voorwaarden, zal worden verkregen, waarbij rekening is gehouden met de omstandigheid, dat de bedrijven, met een totale omzet van ongeveer een mil jard dollar per jaar, door vererving toch in één hand zouden kunnen komen, waarbij dan waarschijnlijk geen voor waarden gesteld kunnen worden. Op zeer korte termijn zullen politieke besprekingen tussen de Nederlandse re gering en de Hoge Autoriteit plaatsheb ben over de maatregelen genomen in zake de voldoende openbaarheid van d« vrachtprijzen. De Tweede Kamer heeft reeds het des betreffende wetsontwerp goedgekeurd. Gaat Rockefeller hertrouwen Volgens de New York Mirror zullen gouverneur Nelson A. Rockefeller en Margeretta Fitler Murphy in mei ir huwelijk treden. De datum zou zaterdag 18 mei of dag 19 mei zijn. De plechtigheid plaats hebben in een protestantse epis copale kerk maar niet in die waar Rockefeller gewoonlijk de godsdienst oefeningen bijwoont, de Riverside kerk aan de Riverside Drive. Het huwelijk zal in alle stilte voltrokken worden. Mevrouw Murphy is begin april ge scheiden van dr. James Slater Murphy. De gouverneur is 54 jaar oud, zijn aan staande vrouw 36. (Advertentie) Een produkt van de Sikkens Groep Italiaanse geleerde in Engeland in arrest gesteld Euratom is er officieel van op de hoogte gesteld dat de Britse autoritei ten volgens de bepalingen van de wel op staatsgeheimen e.*n Italiaanse na tuurkundige hebben gearresteerd. De naam van de gearresteerde zou z" Giuseppe Martelli. Vrijdag werd de 39-jarige Martelli Southend gearresteerd. Hij was sedert i 1962 in Groot-Britannië werkzaam. De Italiaan bevindt zich thans in lopige hechtenis. Een hartelijke omhelzing Moskou heeft de Cubaanse pre mier Fidel Castro een groots wel kom bereid. Gistermiddag arri veerde hij per vliegtuig op het vliegveld Vnoekovo, waar hij werd verwelkomd door Chroesjtsjef en president Bresjnef. Hij was zater dag met een Russisch vliegtuig in Moermansk aangekomen. Bij aan komst in Moskou was Castro in een zware bontjas gehuld. Chroesj tsjef en hij omhelsden elkaar hartelijk. een auto. gezeten tussen Chroesj tsjef en Bresjnef, reed Castro naar Moskou langs een met vlaggen ver sierde route. Op het Rode plein waren tienduizenden mensen samengestroomd, onder wie talrijke Cubanen. Na een bezoek van de gast aan het mauso leum waar het gebalsemde stoffelijk overschot van Lenin ligt, volgde de officiële verwelkoming van de premier. Een harmonie-orkest speelde de twee volksliederen en er werden 21 saluut schoten afgevuurd. De ambassadeurs van Amerika, En gland en Frankrijk bevonden zich niet ider de aanwezige diplomaten. F.nge- land en Frankrijk onderhouden diplo matieke betrekkingen met Cuba, maar de Verenigde Staten doen dat niet. Een Russische radiocommentator verklaar de dat het enthousiasme van de bevol king voor Castro misschien alleen over troffen was, toen premier Nehroe een bezoek aan Moskou bracht. een welkomstrede zei Chroesjtsjef, dat hij de held van het revolutionaire Cuba begroette, „onze vriend en strijd makker Fidel Castro". Hij herinnerde Gisteren zestiende Kosmos gelanceerd De Sovjetunie heeft gisteren een on bemande kunstmaan gelanceerd, de Kos- 16. De satelliet bevat instrumenten een voortzetting van het ruimte-on derzoek volgens het program dat op 16 maart van het vorige jaar door het pers bureau Tass werd bekendgemaakt. De Kosmos-16 heeft een omlooptijd an 90,4 minuten. De grootste afstand tot de aarde bedraagt 401 xm en de kleinste afstand 207 km. De baan maakt met de evenaar een hoek van 65 graden 01 minuut Vorige week maandag hadden de Rus- ;n een dergelijke kunstmaan gelan ceerd. Sinds in maart 1962 de eerste sa telliet van het type Kosmos in een baan de aarde kwam, hebben de Russen zestien kunstmanen van dit type ge lanceerd. De instrumenten aan boord van de Kosmos-16 voor het verzamelen van ge gevens en het doorgeven hiervan aan de aarde werken goed. De Indonesische president Soekarno ton heden met een gezelschap van 135 personen voor een reis naar Westelijk Nieuw-Guinea vertrekken. Soekarno zal op 4 mei een toespraak i Hollandia houden. Na de overdracht zal de naam van deze stad worden ver anderd in Kota Baroe (Nieuwe Stad). Het presidentiële gevolg, samengesteld uit vooraanstaande politici en militairen, diplomaten, actrices, journalisten en re geringsfunctionarissen, is het grootste, dat Soekarno ooit heeft vergezeld. l Een rechtbank te Ge nua had een psychiater opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de geestelijke ver mogens van een man die van een groot delict wordt beschuldigd. Na ontvangst van het rap port bleek dit vol tegen strijdigheden te zitten. De rechtbank riep de arts op om nadere uit leg te geven. Deze liet echter weten, dat hij niet kon komen omdat hij in een kliniek voor psychisch gestoorden was opgenomen. De 35-jarige Marilyn Mitchell is gekroond tot „Miss Amerika", nu eens niet om haar uiter lijk schoon, maar omdat zij na een week proeven van bekwaamheid te hebben afgelegd, bewe zen heeft de beste huis vrouw en moeder van de deelneemsters te zijn. Toen men haar vroeg of zij vindt dat een huis vrouw 's morgens het eerst moet opstaan om het ontbijt voor haar man klaar te maken zei ze: „Ja, als ze daar na maar weer naar bed mag gaan." cut de kernonderzeeboot Daniel Webster te water gelaten. Dit is de 44ste kernonderzeeboot van de Amerikaanse vloot en de 20ste die met Polarisra ketten zal worden uitge rust. Het schip heeft een lengte van 130 meter en meet 7.000 ton. De reeds half wegge slagen brug over de Rhóne bij Avignon, be kend door het liedje „Sur Ie pont d'Avignon", dreigt geheel in elkaar te storten, als er niet spoedig wordt ingegre pen. Een van de reste rende pijlers heeft era an. dat Cuba niet alleen staat in zijn strijd tegen de imperialisten (Ame rikanen), doch dat het daarin gesteund werd door de Sowjetunie en „andere so cialistische landen". Fidel Castro, s woorden door een tolk werden vertaald, zei op zijn beurt, dat de im perialisten elke nationale bevrijdings beweging in Latijns-Amerika zouden smoren, als de Sowjetunie er niet was. Toen hij zijn rede beëindigd had, klonk een langdurig applaus. Beide mannen verlieten arm in arm het po- Advertentie 'NPYAMA voor mij? PRIMA, ALS'TMAAR 0EN ROSSON IS! UIT DE KUNST.' Harriman even op Schiphol De besprekingen in Laos zijn mis lukt. De neutralistische premier prins Soevannah Phoema en de leider van de communistische Pa- thet Lao, prins Soevannoevong zijn er niet in geslaagd overeen-' stemming te bereiken over de ma nier waarop een eind kan worden gemaakt aan de crisis in de Vlakte der Kruiken. De communistische onderhandelaar blijft volhouden, dat er opnieuw recht se troepen van generaal Phoemi Nosa- van per vliegtuig zijn overgebracht naar de zijde van de neutralistische generaal Kong Le in de Vlakte der Kruiken. Dit zou met Amerikaanse vliegtuigen zijn gebeurd. Beide leiders verklaarden na de ont moeting, dat zij hadden afgesproken, de besprekingen morgen voort te zetten. Soevannah had van Kong Le de verze kering gekregen, dat de rust in het om streden gebied zou worden gehand haafd. De premier werd vergezeld door de Britse ambassadeur Donald Hopson de Russische ambassaderaad Koez- netsof. Zij vertegenwoordigen de bei de voorzitters van de Geneefse conferen tie. Ook waren aanwezig de drie leden van de Internationale controlecommis sie, India, Polen, en Canada. Kong Le ontkende botweg de beschul digingen van cummunistische zijde, dat zich rechtse troepen in zijn omsingelde r zouden bevinden. Hij vertelde de n van de commissie, dat zij rustig onderzoek zouden kunnen instellen, zei tot verslaggevers, dat de situa- n de Vlakte der Kruiken nog steeds zeer moeilijk is. Harriman De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Averell Harriman, een bezoek aan Moskou heeft ge- President Adolf Schaerf van Oos tenrijk is gisteren met een grote stemmenmeerderheid gekozen voor een tweede ambtstermijn van zes jaar. Schaerf had een absolute meerder heid van de geldige stemmen nodig. Hij kreeg 2.473.694 stemmen of 55,41 procent. Zijn voornaamste tegenstan der, de 72 jaar oude r.k. kandidaat Ju lius Raab, kreeg 1.813.787 stemmen of 40,63 procent. Schaerf werd in 1957 voor de eerste maal gekozen. Toen kreeg hij 2.258.255 stemmen of 51,1 procent. De communisten hadden' van hun par tijleiding het advies gekregen op Schaerf te stemmen. Ongeveer 97 pro cent van de kiezers was naar de stem bureaus getrokken. De uitslag betekende een zware slag ior de conservatieve Oostenrijkse r.k. volkspartij, die in het najaar van 1962 bij de parlementsverkiezingen een stembuszege had behaald. Raab kreeg ongeveer vijf procent minder stemmen dan de conservatieven toen. Nederland-Indonesië Optimistische woorden van min. Soebandrio ,,Nu de diplomatieke betrek kingen tussen Nederland en In donesië zijn hersteld en de kwes tie West-Irian is opgelost, zijn wij een nieuwe bladzijde in de historie ingegaan. Ik ben ervan overtuigd dat de Indonesiërs bin nen zeer korte tijd andere ge voelens ten opzichte van de Ne derlanders zullen koesteren dan misschien nu nog het geval is." _.t zei de Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio, in vraaggesprek met N.T.S.-verslagge- Jan Gerritsen, die met een N.T.S.- ploeg filmopnamen op Bali heeft ge maakt. Dit vraaggesprek werd zaterdag door het N.T.S.-journaal uitgezonden. Voorts zei minister Soebandrio ervan overtuigd te zijn, dat de moeilijkhe den in het verleden alleen veroorzaakt waren door een politieke kwestie, maar niet door een persoonlijke. De Indone siërs hebben altijd een gevoelige plek in hun hart voor Nederlanders gehad en zullen dit ook in de toekomst hebben, aldus de bewindsman. De Nederlanders zullen, zo vervolgde hij, binnen korte tijd een goede entree in Indonesië hebben. Zij zullen dezelf de rechten genieten als andere landen. Minister Soebandrio zei er zeker van te zijn, dat de toekomst van de Neder landers in Indonesië eerder een pretti ge verrassing dan een teleurstelling zal worden. Op een vraag van de heer Gerrit sen hoe het staat met de bezittingen, die de Nederlanders in Indonesië had den, antwoordde de heer SoebandTio dat het z.i. moeilijkheden zal opleveren in dien hierover nu al besprekingen zou den worden gevoerd. Het leek hem be ter hiermee nog enige tijd te wachten. -bracht en daar heeft gesproken met pre mier Chroesjtsjef en diens minister van buitenlandse zaken, Gromiko, is gister avond enige tijd op Schiphol geweest, op doorreis naar Londen. Hij sprak de geruchten tegen, als zou hij naar de Laotiaanse hoofdstad gaan om daar een in Moskou gemaakte afspraak ten uitvoer te brengen. „Ik hoop, dat de Invloed van Chroesj tsjef er toe zal bijdragen, het bestand te stabiliseren", aldus Harriman, die een half uur na aankomst uit Moskou met een toestel van de BEA naar Londen doorreisde. Vandaag zou hij de Britee regering van zijn gevlndingen op de hoogte stellen. Later op de dag zou hij naar New York vertrekken. Vier Oostduitsers van 19 tot J4 jaar hebben vanmorgen vroeg met een zware vrachtauto de muur tus sen Oost- en West-Berlijn geramd. De auto, die in de muur bleef steken, werd volgens de Westberlijnse poli tie, door Oostduitse grenswachten onder vuur genomen. De jongens, die naar West-Berlijn ontsnapten, werden niet getroffen. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Rusk, is zaterdag Turkije aangekomen voor een bezoek _n twee dagen. Hij heeft beloofd dat de Ver. Staten hun meest oostelijk gelegen Navobondgenoot zuUen blijven steunen. In een verklaring op het vliegveld van Ankara zei Rusk: „Wij hebben in het verleden naast u gestaan. Wij staan van daag ook naast u. En (wat belangrijker wij staan naast u bij het bouwen een toekomst voor een veilig en wel varend Turkije." Rusk, die op weg was naar een minis terconferentie van de Centrale verdrags organisatie (Centro) in Karatsji, is in middels weer per vliegtuig naar Tehe- doorgereisd. (Advertentie) De brommnndant... Een lichtmatroos uit Aerdenhout Moest per expresse naar de schout Met staatsgeheime bloknootvellen Dus mocht de man een taxi bellen. Hij belde niet, besteeg subiet De bromfiets van zijn zwager Piet... In de recordtijd van zijn leven Had hij de stukken afgegeven. Voor deze dienst aan 't vaderland Werd hij benoemd tot brommandant! Zij nog gezegd: de brommachine Krijgt Esso olie en benzine. MET ESSO BENT U BETER UIT! stig van het slechte weer van de afgelopen j winter geleden. De brug; werd gebouwd tussen1 1177 en 1185. Een Spanjaard, die acht jaar monnik is ge weest, zal woensdag on der de schuilnaam El Judas de arena als be roepsstierenvechter be treden. De man in kwes tie, Enrique Moreno j was amateur-stierenvech- I ter voordat hij in het j klooster ging. Hij heeft verklaard, dat hij het j geld dat hij als stieren-1 vechter verdient, aan de armen zal geven. GEZOND GLANZEND HAAR 1193) Verscheidene grootmeesters schilderen, er zijn ook voorbeelden der schilderkunst hebben in hun van onnadenkendheid, foutieve com- werk fouten gemaakt, regelrechte positie, of van geestesstoornissen blunders, die een leerling van de te- die hun uitdrukking in het doek van genwoordige tekenacademie bij zijn de meester hebben gevonden. In de examen zwaar zouden worden aan- aquarel van Rethel's Hannibalserie gerekend. Desondanks ontsieren die wijst de veldheer na het overtrek- fouten de werken der oude meesters ken van de Alpen op Italië, een zelden (tenzij men alleen nog maar gebaar waartegen niemand bezwaar oog voor deze afwijking heeft, in kan hebben. Hoogst merkwaardig welk geval zij als uiterst storend is het echter dat Hannibal in het wordt ondervonden). Dat blijkt uit bezit is van twee rechterhanden. beschouwing herder en de nimf", een late Titiaan, waarop de jongeling in het bezit is van drie armen! De schilder heeft hem eerst uitgebeeld in een houding, waar bij hij de arm om de nimf heeft ge slagen en de hand „De schaap- TOCH IS HET ZO! i afwijking waaruit kenners reeds de naderende waan zin van de meester meenden te onder kennen. Van een kunstzin nige vrijheid heeft Rubens waarschijn lijk gebruik ge maakt toen hU een landschap schilder- het licht op hsar schouder hooft gelegd. Lu- van twee kanton komt. Eon dorre- ter beeft de schilder hem echter ïyke verontschuldiging kan moeilHk een fluit gegeven, die overeenkom- worden aangevoerd voor Dürer die stig de regels, mot twee handen be- Lueretla een dolk In haar reehtemHde Ty-mT U D" trouwen, een w"r m" handeling te sijn geweest. In het te schilderen. Is men eenmaal op bljronder aan Lucreal. eigen want dere anatomische mlsmaking op- bij Lucas Crauach steekt sll eeu '""V",'" geworden, dan kan het kort zwaard eveneena In haar rech- schllderlj moeilijk meer worden ge- terborst en op het schilderij van tien ronder deze fout, die dan uiterst Guldo Rent doet rij desgelijks To,. OpVaoe'renbrnUoft van Been- he°rh^He,u°k j!£ JÜÜ^Ïg'g -'?• aL' Boethovenmo- de snaren met do teis moet in het bezit van drie int.*-1? "°'""eb'i,d"M..r wat doet dit alles er toe? Ook in de moderne tijd zijn merk- ardlge fouten in de beeldende dergelijks voorgedaan, want de voor- mrnient te Wen[T.u ste drager van hH blad_met scho- linkerhand betokkelt, "of'dë zegen Declus Mus, die door Rubens althans een derde voet zichtba die aan niemand anders kan toebe horen. Werden deze fouten veroorzaakt kunst gemaakt, door aangebrachte veranderingen waarbij vergeten werd de oorspron kelijk bedoelde voorstelling over te H. Pétlllon. (Nadruk verboden).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5