veRzoRQinqsflAts "CRONESTEIN" te LEIDEN „TOPCONFERENTIE'' SHO werd bij ARC kampioen met 1-4 Utrecht bracht Franse treiler veilig binnen ROOMT U.V.S. verliest eerste punt bij Rijnsb. B. Conflict van Egmond met kampeerders Nederlander Prins te goeder trouw DE BLAUWE TREIN NIEUWE LEIDSE COURANT 13 MAANDAG 29 APRIL 1963 Revanche met 3-1 - SVOW laat zege aan Sportlust Met dezelfde cyfers waarmee SVOW de eerste ontmoeting heeft gewonnen, heeft Sportlust zaterdag op verdiende wUze revanche genomen en daarmede een lelijke streep door de mogelijke kampioensillusies van SVOW gehaald. Het werd dus 31 voor de thuisclub, on danks het feit, dat de gasten reeds ln de eerste minuut een voorsprong namen, die zij evenwel bij de rust al tot 21 achterstand zagen omgewerkt. Vanaf de aftrap namen de gasten de eerste aanval meteen al voor hun reke ning en toen linksbinnen Vreeken een felle sprint nam en de bal op maat aan rridvoor De Hartog gaf, kon laatstge noemde de score sennstaioneel openen door 01 op zijn naam te brengen. Alsof I dit nog niet genoeg sensatie teweeg had gebracht, ging ook Sportlust in de aan val en in de volgende minuut lanceerde midvoor Cnossen de vrijstaande linksbui ten Otto, die met een strak schot de ge lijkmaker in de touwen joeg (11). De gasten hadden daarna geruime tijd het heft in handen, maar de afwerking van de aanvallen was niet best. Aan de andere kant kwam ook Sportlust wel 'tot aanvallen, maar de ver opgedrongen de fensie van de gasten liet de Sportlust- aanvallers herhaaldelijk in de buiten- spelval lopen. In de 26ste minuut volgde het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Linksbinnen Plomp kreeg de bal in zijn hezdt, omspeelde op handige wijze en kele tegenstanders en zijn harde schot werd bekroond met een tweede treffer voor de gastheren (21). Bij de thuisclub viel op, dat men het middenveld steeds bezet hield, waardoor de gasten hun overwicht niet in doel punten konden uitdrukken. In de tweede helft werd er wederom gauw gedoelpunt. Linksbuiten Otto combineerde met Cnos sen en het was eerstgenoemde, die dit samenspel tot een 3—1 voorsprong wist te leiden. Vijf minuten later werd het zelfs 4—1, maar op advies van de grens rechter van SVOW werd dit doelpunt I begrijpelijk trok Sportlust zich toen de verdediging terug en mede dank voortreffelijk werk van doelman De Wit f bleef de kostbare voorsprong behouden I en de punten verdiend in Woerden. Slechts 15 minuten ARC-voetbal ARC heeft zaterdag geen kans ge- I zien het kampioenschap van SHO te vertragen in zijn laatste thuiswed- I strijd van dit seizoen. Een gelijkspel I van Excelsior Pernis èn deze 41 zege j waren ruim voldoende om de mannen uit Oud-Beijerland het kampioenschap i in handen te spelen. Bij de thuisclub bleek weer een en ander te mankeren aan de beweeglijkheid van de spelers. I Ook de voorhoede is nog lang niet sterk genoeg. I Al spoedig bleek welke ploeg de beste papieren had. SHO trok direct ten aan val. Niettemin kreeg ARC de eerste doelrijpe kans. Na dertien minuten be- I landde een boogballetje over de versla gen doelman J. de Groot net op in plaats van onder de lat. I Onoplettendheid van linksback Jan Krijgsman leverde twee minuten later I aan rechtsbuiten W. de Vlieger een prachtkans op, waardoor de jarige doel man Van Horzen kansloos werd (01). Vier minuten later was het weer raak, toen linksbinnen G. de Groot door een enorm gat in de thuisclub-defensie liep en beheerst 02 liet noteren. Het aanvalsspel liep na de vervanging van Petter (knie) door Klein iets beter by ARC, maar de met dubbele stopper spelende bezoekers kon men toch niet al te zeer verontrusten. Vlak voor half time kon G. de Groot weer scoren door een fout in de defensie (03). Na de hervatting brak een hoopvol kwartiertje aan voor de thuisclub. Na twee minuten reeds werd een vloeien de combinatie tussen Spek en Valken burg met een schuiver door de laatste afgerond, waartegen de SHO-doelman geen verweer had. Het duurde echter hooguit een kwartier, al leek het er op of ARC zijn oude vorm weer had op genomen. Een schot van Klein tegen doelman De Groot was het laatste grote wapenfeit. Een kwartier voor het einde kon mid denvoor Schipper van SHO het kampi oenschap zekerstellen, toen Van Horzen door eigen achterspeler in de weg werd gelopen. Zo werd het dus 14. Arbiter Kuipers had de wedstryd goed geleid. i tien i a een sleepreis de IJmuidense zeesleepboot Utrecht gis termiddag omstreeks zes uur aangekomen in Brest met achter zich de Franse mo- tortreiler Edmond René. De Utrecht had de treiller 's morgens vastgemaakt op veertien mijl ten westen van Ouessant. nadat de treiler in dichte t was aangevaren door een onbekend gebleven schip. Door de aanvaring had de treiler een groot gat in de machine kamer opgelopen. Bergingspompen van de Utrecht die op de 412 ton metende treiler waren geplaatst hielden het schip drijvende. Advertentie nieuw \Ratten- muizèn\pasta vlokken - ROEIT ZE GENADELOOS UIT Na afloop nam een glunderende aan voerder Prins van de Beijerlanders bloemen in ontvangst vanARC-voor- zitter D. v. d. Neut. Ze waren verdiend en ze werden volledig gegund. Het was een waardig slot van een goede wedstrijd. „Een topduel op hoog niveau". Leen Krijgsman, de ARC-spil en de mid denvoor Schippers van SHO heb ben de koppen bij elkaar gestoken. Ze deden de ogen maar dicht. Het is een grappig plaatje geworden. Dr. Drees jr. benoemd aan Econ. Hogeschool Dr. W. Drees jr., directeur der rijks begroting aan het ministerie van finan ciën, is per 1 september benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de open bare financiën aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool in Rotter- Bij de junioren iti Al Het is Rünsburgse Boys A als eerste gelukt de UVS-jeugd een puntje af te snoepen. De Leidse kampioenen moeten met de afdelingskampioenen van Den Haag, Rotterdam, Gouda en Dordrecht tegen de vijf laagst geklasseerden uit de regionale jeugdcompetitie promotie- ■edstryden spelen. Quick Boys A, dat in deze competitie zit, werkte zich zater dag in Rotterdam met een 24 zege op CVV naar de kopgroep, waarvan u elders bet verslag vindt. In de Leidse afdeling ging Quick Boys B eveneens met een overwinning strijken op Noordwijk A. zy het op het nippertje. Roodenburg won eens met pijn, maar Lugdunum cij ferde Altior weg met 81. LUGDUNUMALTIOR 8—1 Zoals de uitslag al laat zien, waren de Leidenaars oppermachtig. Voor de rust sloten ze de Aarlanderveners echter ge heel in, zodat het voor het doel van Altior een wirwar van spelers werd en Lugdunum er bijna niet door kon ko- Toch schoot rechtsbinnen Vos van Lugdunum twee maal raak. Na rust speelden de Leidenaars meer over de vleugels en kwam er ruimte voor het Altior-doel. De resultaten ble ven niet uit. De Vps nogmaals twee maal. middenvoor De Roo drie maal en rechts buiten Chang eenmaal, maakten de Leid- doelpunten. De middenvoor van Al tior redde de eer voor zijn club ALPHEN—ROODENB. 0—3 Door een fout van de Alphen-keeper konden de Leidenaars een voorsprong ;n. Alplien had wel pech, want zo vel Nieuwenhuyzen als Van Eyk scho- n een keer tegen de lat. Na rust kwam Roodenburg meer ln de aanval. Toch had het de hulp van de Alphen-keeper nogmaals nodig om de score te verhogen. Dat Roodenburg zelf nok wel een goed doelpunt kon maken, liet de linksbuiten zien. die een mooie aanval doeltreffend afsloot en daarmee de eindstand op 03 braoht. QUICK B—NOORDWIJK 43 De overwinning van de Katwijkers is zeker verdiend te noemen maar aan de lage kant uitgevallen. Noordwijk stond spoedig met 01 voor, door een fout van de Katwijkse keeper. Verdoes maakte gelijk. De links back van de Katwijkers scoorde daarna in zijn eigen doel (1—2). Parlevliet kon weer gelijk maken, maar Noordwijk nam weer de leiding. Na rust pakte Quick Boys de zaken energieker aan. Het was nu veel sterker Fluimgraaff en linksbuiten Van Dijk zorgden er voor dat Quick Boys toch nog de winst thuis kon houden met 43. .RIJNSB. B—UVS 2—2 De UVS-ers zyn vóór de wedstrijd door jeugdleider A. Heemskerk letterlük in de bloemen gezet. Iedere speler ontving een bos tulpen voor het behalen bet kampioenschap. uvs Lugdunum Quick Boys Roodenburg 16 Rijnsb. Boys 13 Lisse 14 Noordwijk 13 Alphen 15 DOSR 14 Aitior 17 aantrekkelijke wed strijd geworden met goed voetbal. De Rijnsburgers namen een voorsprong door rechtshalf Abbink. Na een half uur spe len kreeg rechtsbinnen H. de Mooy een voorzet van naamgenoot Piet (linksbui ten) en keeper Honsbeek had weer geen kans. Vlak voor rust verkleinde rechts binnen Kantebeen de achterstand. De gelijkmaker kwam al één minuut na rust tot stand, toen de Rijnsburgse keeper geen verweer had tegen het dia gonale schot van linksbuiten Van der Tuin. DE STAND 17 16 1 0 16 10 3 3 23 65—27 15 10 1 4 21 52—33 16 9 2 5 20 52—41 13 9 1 3 19 54—18 14 5 2 7 12 28—33 13 5 1 7 11 35—31 7 21—56 3 13—67 1 14—98 3 1 10 1 1 12 0 1 16 VOORSCHOTEN Gaat hondenbelasting omhoog? B. en W. willen de hondenbelasting verhogen. Zy hebben een verordening ontworpen, waarby een indeling is ge maakt naar twee categorieën: luxe hon den en honden uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig be- dryf van nyverheid of ter bewaking van gebouwen, erven of vaartuigen. Voor luxe honden zal f 18 worden geheven, voor de andere f 10. Subsidie voor het visserijmuseum Gedeputeerd» Staten van Zuid-Hol land, stellen voor aan de Stichting Mu seum van de Nederlandse Zeevisserij te Vlaardingen ten behoeve van de aanstel ling van een conservator een bijdrage uit de provinciale middelen te verlenen onder de volgende voorwaarden: 1. de provinciale bijdrage wordt verleend voor een periode van ten hoogste drie jaren; 2. de provinciale bydrage bedraagt het eerste jaar maximaal f 12.000,het tweede jaar maximaal 8.000,en het derde jaar maximaal f 4.000,3. het bestuur van de beherende stichting ver plicht zich zo spoedig mogelijk het no dige te ondernemen om de zekerheid te verkrygen, dat het in staat zal zyn na afloop van het eerste jaar resterende gedeelte van het terzake be nodigde bedrag byeen te brengen na afloop van de termyn, provinciale bydrage wordt toegekend de kosten van de salariëring conservator geheel voor eigen rekening te nemen. Aanschaf kunstwerken B. en W. wensen f 25.000 af te zonderen uit het fonds voor bijzondere doeleinden ten algemene nutte voor de aanschaf beeldhouwwerken e.d. De kunstwerken zullen zodanig moeten worden opgesteld, dat zij door een ieder kunnen worden bezichtigd, waarby wordt gedacht het Burgemeester Berkhoutpark en Burgemeester Van der Hoevenpark. Noodbestuurspost De regering heeft het nodig geoordeeld, dat in elke gemeente een noodbestuurs post komt voor het geval er een kern oorlog uitbreekt. B. en W. stellen voor voor dit doel f 9.000 uit te trekken. Vergoeding ijsbanen B. en W. willen de vergoeding het gebruik van de gemeentelijke ijsbaan in Vlietwijk en aan de Rijndijk (voor het seizoen 19611962 respectievelijk f 400 f 100) verhogen. Het moet worden: ijsclub Voorschoten f 600, ijsclub RijndijkHoge Mors 1962—1963 f 100, 1963—1964 f 200. VOORHOUT Negentien woningen in plan Boekhorst Op haar jaarvergadering had de wo ningbouwvereniging Voorhout te be slissen over de aankoop van 19 nog te bouwen woningen in het plan Boekhorst het aangaan van een geldlening ad f 47.000 ter gedeeltelijke financiering de bouw van bijkeukens voo: woningen Julianalaan 2 tot en met 60. Bij de 19 woningen zijn 4 woningen voor grote gezinnen. Secretaris-penningmeester H. P. L. Standaert werd herkozen. De heer J. der Blom kreeg opnieuw zitting in de raad van commissarissen. Tegen het voorstel de eerder genoem de woningen aan te kopen bestond geen bezwaar. Van de gemeente Voorhout zal hiervoor bijna vierhonderdduizend gul den worden geleend. Het bestuur meen de te weten, dat de vergunning voor de bouw van de bijkeukens spoedig zal af- Kerkelijk leven De kerkeraad van de Hervormde Ge meente heeft besloten een vierde derling te benoemen De Gemeente breidt zich uit, voornamelijk door vestiging van ieuwe inwoners De diaconie is hard bezig met plannen xir de aanstelling van een eigen ge zinsverzorgster en een gezinshelpster. Voorts is besloten voortaan in de avonddiensten uit de nieuwe psalmbe rijming te zingen Zaterdag is in het Fochteloërveen by Oosterwolde twintig hectare heide ver- In het ziekenhuis te Groningen is overleden de 75-jarige R. Ellens uit Groningen, die ernstig gewond raakte bij een ongeluk op 18 april te Gronin gen. De man werd met zijn fiets aan gereden door een personenauto op de kruising verlengde Hereweg-Esserweg. \lli/ 1*7 IR KOMEN IN ONS LAND GELUKKIG STEEDS MEER MAAR SLECHTS ENKELE DAARVAN MOGEN „het qekRoonöe eikenloof"® als wapen voeren, omdat zij aan de hoogste eisen van bouwkunst voldoen en beschikken over de ideale vorm van huishoudelijke verzorging en verpleging. Gelegenheid tot inschrijving als adspirant-lid van de Coöperatieve Verzorgingsflats op donderdag 2 mei a.s. in restaurant Van der Heijden, Bree- straat 85, Leiden, van 9-12 uur en van 14-16 uur. Koopsommen: Kleine 2-kamerflat 39.500. grote 2-kamerflat 46.500. driekamerflat 67.800. vierkamerflat 79.400. Gemiddeld huishoudgeld per echtpaar 290.per maand. Inlichtingen secretariaat E. J. van den Berg, Utrechtseweg 173, Amersfoort. JAC-toernooi De traditie wil, dat iedere jaar op Koninginnedag het Jac. de Rooy-voetbal- toernooi wordt gehouden. Dit jaar zal de vereniging JAC het toernooi wederom op haar sportpark aan de Buurtweg organi- De wedstrijden vangen om tien uur in, nadat het toernooi om kwart voor tien officieel is geopend. Wederom zijn zestien verenigingen voor deelneming uitgenodigd. Zij zijn in vier poules van vier verenigingen verdeeld, zier poulewinnaars loten wie tegen moet uitkomen, waarna de finale en de demi-finale worden gespeeld. De indeling van de elftallen luidt: Poule I: CSVD, Die Haghe, Semper Al- us, De Zwervers. Poule II: Katwijk, RAS, SV 35 en Uni- ïm (Rotterdam). Poule Hl: Desto (Utrecht), DUNO, Ex celsior M. en JAC. Poule IV: Arnemuiden, Omar. SHS. Zwaluwen. Veertien van de zestien ploegen komen dus uit West II; voorts één uit Utrecht één uit Zuid. Honderd processen-verbaal De rijkspolitie heeft zaterdag en zondag in totaal ongeveer honderd processen-verbaal opgemaakt in het caravan-kamp „De Egmonden" te Egmond-Binnen wegens het zonder vergunning verblijven op het ter rein. Deze maatregel treft ieder wiens vergunning, die veertien da gen geldig is, was verlopen. De bur gemeester, de heer A. G. Bakker, had de bewoners van de caravans eind Brief over Harster getekend De heer P. Prins in Rotterdam, een tn de leiders van het voormalig verzet in Zuid-Holland, heeft thans verklaard, de brief, die het Beierse ministerie van binnenlandse zaken bekend heeft gemaakt, én die als een gunste van de voormalige chef van de Sicherheitsdienst in Nederland Wilhelm Harster, kan worden be schouwd, te hebben ondertekend. Deze brief aldus de heer Prins heb ik getekend, niet wetend wie Har ster eigenlijk was. Ik meende, dat de verklaring een onbetekende Duitser gold, die zijn straf in Holland had uit gezeten en weer een kans moest krijgen. Had ik in 1956 werkelijk geweten wie Harster was, dan had ik er nooit mijn ondergezet. Men kan myn han delwijze als lichtvaardig, misschien zelfs als stom betitelen, maar de brief is my voorgelegd door mevrouw Revers, in ik als mens en als medewerkster in het verzet het volste vertrouwen had. Ik had haar in 1942 leren kennen als secretaresse van de haveninspecteur in Rotterdam, de oud-Hapag-gezagvoerder, kapitein Winter. Deze Duitser en zyn secretaresse hebben my in de oorlogs tijd de gelegenheid geboden talloze Ne derlanders te vrijwaren verplicht Duitsland te werken en my ook op dere manieren in mijn verzetswerk ter zijde gestaan. Na de oorlog is er tussen mevrouw Revers, myn vrouw en zelf een vriendschapsband ontstaan. Toen zij my dan ook in 1956 verzocht de brief te tekenen heb ik dat in vol trouwen gedaan, niet wetende wie Has- ter precies was. Ik wist dat mevrouw Revers, die een zeer humaan mens was, contact onder hield met Duitse gevangenen en trachtte deze mensen, nadat zy hun straf hadden uitgezeten, weer een kans te geven, niet omdat zy met hen sympathiseerde, maar puur menselijke overwegingen. Daar- heb ik haar tegemoet willen komen. Dat overigens de betrokken brief van zo grote betekenis zou zyn, dat het een doorslaggevend argument kon vormen de beoordeling van Harster door de Beierse autoriteiten kan ik me haast niet voorstellen, aldus de heer Prins. Het geheim van KORTE INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE In Parijs kocht de Amerikaanse miljonair Van Aldin het kostbare robijnensnoer „Het vurige hart" voor zijn dochter Ruth. Zij is ongelukkig getrouwd met de nietsnut Kettering en Van Al din dringt aan op scheiding. Voordat het zover komt gaat Ruth op reis naar de Rivièra en in de blauwe trein wordt ze vermoord. De robijnen zijn verdwenen. Er zijn vele verdachten voor detec tive Hercule Poirot die juist op tijd arriveert om de zaak in handen te nemen: Kettering en de pseudo-graaf de la Roche die in het bezit bleek te zijn van de juwelen en de danseres Mirelle. Een sleutelgetuige is de sympathieke Katherine J J Grey die kort voor de dood van Ruth in de trein met haar sprak. Is er verband met de plotselin ge komst van de antiquair Papopoulos (die al meer belangstelling voor gestolen goed getoond heeft) naar de Rivièra? door AGATHA CHRISTIE 42 „En nu wordt toch zeker graaf de la Roche ge arresteerd, veronderstel ik?" ging Van Aldin voort. „Neen", zei Poirot. „Maar waarom niet? Wat heeft u nog meer no dig?" „Het alibi van de graaf is nog niet gelogen straft". „Maar dat is nonsens". „Ja", zei de detective, „ik vind het ook non sens, maar we moeten helaas eerst bewyzen heb ben". „Intussen glipt hij u door de vingers". Poirot schudde zeer energiek het hoofd. „Neen", zei hij, „dat zal hij niet. Het enige wat de graaf niet kan opofferen is zijn maatschappe lijke positie. Ten koste van alles moet hy het spel volhouden". Van Aldin was nog niet tevredengesteld. „Maar ik zie nog niet in Poirot hief een hand op. „Een ogenblik, monsi eur. Ik heb een ideetje. Men heeft Poirot vaak uitgelachen om zijn ideetjes, maar men heeft on gelijk gekregen. Ik kom morgenochtend om elf uur in uw hotel bij u. Zegt u tot zo lang tegen nie mand iets". Monsieur Papopoulos zat te ontbijten. Tegenover hem zat zijn dochter Zia. Er werd op de deur van de zitkamer geklopt en een chasseur kwam binnen met het kaartje van Hercule Poirot. „Hé", zei Papopoulos. „Hercule Poirot. Dat begrijp ik niet". Vader en dochter keken elkaar aan. „Ik zag hem gisteren op het tennisveld", zei Papopoulos. „Zia, ik vind dat venre van prettig". „Hij is u eenmaal van dienst geweest", herin nerde zijn dochter hem. „Ja", zei de vader. „Bovendien heb ik gehoord dat hij zich uit zijn werkkring heeft teruggetrok ken". Dit gesprek tussen vader en dochter werd ge voerd in hun eigen taal. Nu wendde hij zich tot de chasseur en zei in het Frans; „Faites monter ce monsieur". Even later trad Hercule Poirot, zeer zorgvuldig gekleed en vrolijk zijn stok zwaaiend, de kamer binnen. „Beste monsöeur Papopoulos!" „Beste monsieur Poirot!" „En mademoiselle Zia!" Poirot maakte een kleine buiging voor haar. „Vindt u het goed dat we doorgaan met ons ontbijt?" vroeg Papopoulos, terwijl hy zich nog een kop koffie inschonk. „Uw bezoek is een beet le hm vroeg". „Het is een schandaal", zei Poirot". „Maar, ziet u ik heb haast". „Zo!" zei Papopoulos. „Bent u bezig met een zaak?" .Een zeer ernstige zaak", zei Poirot. „De dood van madame Kettering". „Laat eens zien". Papopoulos keek onschuldig naar het plafond. „Was dait niet de dame die in de blauwe trein is gestorven? Ik zag er een be richtje over in de kranten, maar er stond niets bij van misdaad". „In het belang van het onderzoek", zei Poi rot, „werd het beter geaaht dat te verzwijgen". Er heerste een ogenblik stilte. „En waarmee kan ik u van dienst zyn, monsi eur Poirot?" vroeg de antiquair beleefd. „Voila", zei Poirot, „ik zal tot de zaak ko men". Hij haalde uit zijn zak hetzelfde doosje dat hy aan Van Aldin had laten zien, nam de juwelen er uit en schoof ze over de tafel naar Papopoulos. Hoewel Poirot hem nauwkeurig gadesloeg, be woog zich geen spier op Papopoulos' gezicht. Hy nam de juwelen op en onderzocht ze met ken nersblik. „Prachtig, niet?" vroeg Poirot. „Zeer goed", zei Papopoulos. „Hoeveel denkt u dat ze waard zijn?" „Moet ik u dat werkelijk zeggen?" „U is slim, mijnheer Papopoulos. Neen, het be hoeft niet. Zij zyn bijvoorbeeld geen vijfhonderd duizend dollars waard?" Papopoulos lachte en Poirot deed het ook. ,Als imitatie", zei Papopoulos, terwijl hij de ju welen teruggaf, „zijn ze werkelijk heel goed, zo als ik al zei. Zou het indiscreet zijn, wanneer ik vroeg hoe u eraan gekomen bent?" „Volstrekt niet", zei Poirot. „Ik heb er geen be zwaar tegen dat te vertellen aan een oude vriend als u. Ze waren in het' bezit van graaf de la Roche". Papopoulos zette grote ogen op. „Werkelijk?" mompelde hij. Poirot leunde voorover op de tafel en zette een zeer onschuldig gezicht. „Monsieur Papopoulos", zei hij, „ik zal open kaart spelen. De originelen van deze robynen wer den madame Kettering ontstolen in de blauwe trein. Nu wil ik u eerst het volgende zeggen: Of de juwelen teruggevonden worden of niet gaat mij niet aan. Dat is de zaak van de politie. Ik werk niet voor de politie, maar voor monsieur Van Al din. Ik wil de hand leggen op de man die mada me Kettering vermoordde. (Wordt vervolgd.) vorige week aangemaand het terrein te verlaten daar zij anders het risico zouden lopen, dat de wagens van het terrein zouden worden getrokken. Dit is tot nu toe. vooral door pro testen van kerkelijke zijde, nog niet gebeurd. Er zouden al geruime tijd moeihjk- heden zyn tussen de eigenaar van het kampeerterrein, de heer K. Blok, en het gemeentebestuur van Egmond-Binnen. De burgemeester zou onder meer het legesgeld dermate hebben verhoogd, dat de caravanbewoners drie tot vier maal zoveel betalen als op terreinen elders in ons land. Voorts zou de burgemeester by verordening bepaald hebben, dat de vergunningen door iedere bewoner zelf aan het gemeentehuis moeten worden afgehaald, terwijl vroeger de eigenaar van het terrein hiervoor zorgde. Voor al de mensen die een weekeinde in hun kampeerwagen willen doorbrengen, zijn door deze maatregel gedupeerd, aange zien het gemeentehuis uiteraard op za terdagmiddag dicht is. Een derde bepa ling, die de toorn van de caravanbewo ners heeft opgewekt is het feit, dat een vergunning voor slechts veertien dagen wordt afgegeven. Dit zou zijn om het doorstromen van de vakantiegangers te bevorderen. Toerisme In antwoord op een vraag waarom de betrokken caravanbewoners aanzegging hebben gekregen het kampeerterrein te verlaten, zei burgemeester Bakker dat de exploitatierekening van de heer Blok inhoudt dat kampeervergunningen voor niet langer dan twee weken mogen wor den verstrekt, zulks om sociaal toerisme te bevorderen en ook de kleine man, die een caravan huurt, de gelegenheid te geven te kamperen. De heer Blok verklaarde, niet te be- grypen waarom zyn kampeerders moe ten vertrekken. Zyn kampeerterreinen van drieëneenhalf hectare, waarin hy zei f 110.000 te hebben geïnvesteerd, bie den plaats aan ruim tweehonderd cara vans. Meer dan de helft van het terrein ls nog onbezet. Kampeerders willen nu vla gerechte lijke acties trachten de verordening on gedaan te maken. Naar van een van hen wordt vernomen, hebben enkele ca ravanbewoners zich inmiddels tot de of ficier van justitie in Alkmaar gewend met het verzoek in te grijpen. Dit heeft hij echter geweigerd, omdat hy, zoals hij verklaarde, hiertoe niet bevoegd is. Nieuwe weg door de Haarlemmermeer Gedeputeerde Staten van Noord holland hebben Provinciale Staten voorgesteld een bedrag van 5.400.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van een nieuwe provinciale weg in de Haarlemmermeerpolder. Aanvankeiyk is het de bedoeling ge weest de Schipholweg (HaarlemSchip holDiemen) te verbeteren, maar door de aanleg van wegen door het ryk in Haarlemmermeer rypten by de provin ciale waterstaat van Noordholland plan- :en nieuwe weg te ontwerpen, die aansluiting zal geven op de toekom stige verbindingen met het zuideiyk ge deelte van Amsterdam en de Velser tunnel. De nieuw aan te leggen provinciale weg tussen Haarlem en Schiphol zal een autoweg worden, waarby een paral lelweg voor langzaam verkeer zal wor den gemaakt. Er zullen twee nieuwe bruggen over de Ringvaart moeten wor den gemaakt. Twee routes door de bloeiende Betuwe De samenwerkende Gelderse provin ciale WV en de plaatselijke VW's in de Betuwe. Bommelerwaard en Land van Maas en Waal hebben ten behoeve van hen, die tochten langs de bloeiende bongerds willen maken, routes afge zet, die resp. „Appelroute" en ..Kersen route" heten. De Kersenroute wordt begrensd door Culemborg, Eist, IJzendoorn. Tiel Waari denburg, Geldermalsen en Beesd. Deze 125 km lange route langs de mooist denk baar slingerende wegen tussen RUn en Waal kent varianten door middel van bekortingen. De Appelroute begrensd door Reste ren. Heteren, Eist, Driel. Huissen. Door nenburg. Lent en Andelst is 140 kilo meter lang. waarvan de helft langs rl- vierdijken leidt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13