Bloembollencultuur van Noordwijkerhout bijeen EEN AKTIEVE BEZORGER Verenigde Staten in 1961 grootste visimporteurs NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 APRIL 1! Met één aandeel 'Vereenigd Bezit van 1894' de voordelen van een uitgebreide aandelenportefeuille NOORDW1JKERHOUT BU de aanvang van de vrijdagavond gebonden vergadering van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur heeft voorzitter C. Th. de Groot gevoelvolle woorden gewijd aan de nagedachtenis van het woensdagmiddag na een kort ziekbed onverwacht overleden lid van de afde ling. de heer Jan Oostdam. Spreker memoreerde, dat de overledene als hoofdvertegenwoordiger van de H.B.G. grote bekendheid genoot, niet alleen in de bollenstreek maar ook ver daarbui ten. Vooral was hij bekend om zijn des kundigheid inzake de gladlolenteelt. Daarnaast heeft hij zich op velerlei gebied in de dorpsgemeenschap ver dienstelijk gemaakt. De herdenkingsre de, werd door de aanwezigen staande aanhoord. Hierna opende de heer De Groot de vergadering met een korte beschouwing over de stand van zaken in het bollen- bedrijf. Hier en daar is er flinke scha de door de strenge winter en sommige bedrijven zijn zeer zwaar getroffen. Als men aan de hand van de cijfers aan neemt dat er 350.000 RH. tulpen ge plant zijn, dan moet er echter toch altijd nog een behoorlijk aantal goede tulpen kunnen worden gerooid. Bij de narcissen is geen uitbreiding geweest en de prijzen zijn buiten de vakgroep om vastgesteld. Hier is dus moeilijk een prognose te maken. Over schade aan de hyacinten, veelal dikker gedekt dan andere gewassen, hoort men weinig. Te groot pessimisme zal de afzet scha den, dus „kop op" en alle krachten in spannen om een zo goed mogelijk pro- dukt te leveren. Over het geheel mogen de kwekers toch ook van 1963 wel een redelijk resultaat verwachten. De heren Straathof en Jonkheer wer den gekozen tot afgevaardigden naar die algemene vergadering. Nieuwe variëteiten De heer H. Braun wenste, dat bij de rondvraag ter sprake zouden worden gebracht de hinderlijke geluidsinstalla ties en de gebrekkige ventilatie in het Krelagehuis, alsmede het te gemakke lijk accepteren en van een naam voor zien van nieuwe tulpen variëteiten. Naar zijn mening mogen nieuwe soorten eerst voor een naam in aanmerking komen, als zij de houdbaarheidsproef met goed resultaat hebben doorstaan. De heer Uittenbogaard zette uiteen, dat de ge luidsinstallatie perfect is, maar de akoestiek van het Krelagehuis is nu eenmaal slecht. Een uitvoerige tech nische gedachtenwisseling ontstond over de keuring van de nieuwe soorten en algemeen achtte men het inzicht van de heer Braun dienaangaande niet juist. De heer Uittenbogaard wilde bij de rondvraag ter sprake gebracht zien of het niet juist is, dat de Ne derlandse bollenkwekers ten aanzien van het bloemen snijden dezelfde vrijheid krijgen als de Engelse kwe kers. Zij brengen goedkope narcis sen op de Duitse markt en daarna, dank zij de inkomsten van de bloe men, goedkopere bollen. Hoewel de meningen nog al verschilden over die bloemensnijderij, was de verga dering het er toch wel over eens, dat de vraag van de heer Uittenbogaard in de algemene vergadering bij de rondvraag gesteld wordt Corsowagen De heer Uittenbogaard gaf ten slotte een uiteenzetting over de stand van za ken met betrekking tot de wagen var de afdeling bij het aanstaande bloemen corso. De wagen is er één van de mid- menklasse en draagt de naam Harp". Hij staat al helemaal klaar met bloemen bestoken te worden daarvoor rekende hij op de daadwerke lijke medewerking van de jongelui var L.T.J, en L.T.M. De kosten worden ho ger dan geraamd, maar de plaatselijke banken hebben subsidie verleend en ei wordt gehoopt op een flinke geldprijs. Bij de rondvraag wees de heer A v. d. Meer op het euvel van de loslo pende honden, die hun weg door de bol lenvelden kiezen en deze velden zelfs als speelterrein kiezen. De voorzitter de verzekering, dat gedaan zal worden wat mogelijk is, om het loslopen var honden tegen te gaan. De Noordwijker- houtse politieverordening bevat eer voor het gehele jaar geldend verbod om honden te laten loslopen, maar d verbod is zeer moeilijk te handhaven. (Advertentie) Uw kamers - Uw paleis! KUNSTHANDEL D. KRUYT VOORSTRAAT 9 TELEFOON 2851 KATWIJK AAN ZEE. NOORDWIJK AAN ZEE De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het gedeelte Noordwijk-Zuid Ook geschikt voor scholier. Goede bijverdienste. Nadere inlichtingen Abonnementen afdeling Steenstraat 37, Leiden, telef. 31441 of bij onze agent, de heer J. Plug, Alb. Verweijstraat 38a. Nieuws voor Koudekerk a.d. Rijn NOORDWIJK H. Vink in het goud In het „Hof van Holland" had een huldiging plaats van de heer H, Vink, die vijftig jaar geleden in dienst trad bij het loodgieters^ grondboring- draineringsbedrijf van de firma H. Ree kers te Noord wijk. De zaak werd toen gedreven door de grootvader van de tegenwoordige troon. De heer Reekers schetste de verdien sten van de jubilaris. Hij kent het vak door en door en mede door zijn tech nisch inzicht wist hij vertrouwen te wek ken. Vink is iemand, die niet graag op ZOETERWOUDE T af eltenniskampioen- schappen Op Koninginnedag gaat PIT '54 voor d< zevende maal de Zoeterwoudsc kampioen schappen tafeltennis houden. Degenen, die reeds eerder deelnamen, weten hoe het er op deze dag toegaat. Een gezellige drukte kenmerkt telkens weer dit ei ment Er is onderscheid gemaakt tussen leden en niet-leden. Het gevolg is men bij de niet-leden mensen achter de groene tafel ziet verschijnen, die slechts enkele malen in hun leven een bat je heb ben gehanteerd, maar die ter wille de gezelligheid en het sportieve contaci met anderen deze dag niet willen missen Voor iedereen zij vermeld, dat de in schrijving nog slechts tot uiterlijk 23 april kan plaats hebben bij de volgend» adressen: J. P. R. de Boer, Zwetkade 2 en A. M. A. v. d. Krogt, Hoge Rijndijk 199. Toeschouwers zijn op 30 april de gehele dag van harte welkom. Visserij golfjes KATWIJK AAN DEN RIJN Bromfietser tussen paal en auto Zaterdagavond omstreeks half had een ernstige aanrijding plaats op de hoek Molentuinweg-Valkenburgsewei tussen een personenauto en een brom fiets. Beide kwamen uit de Molentuin- weg. De bromfietsberijder, een 27-jarige inwoner van Naaldwijk, moest rechtuit de Sandtlaan op, de personenauto sloeg rechtsaf de Valkenburgseweg in automobilist merkte de bromfiets licht niet op en reed deze aan, met het gevolg dat de bromfietsberijder klem kwam tussen een verkeerspaal ei auto. Met een hersenschudding, een te hoofdwond en beenletsel werd hij het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Christenvrouwen over „Wat is geluk?" In de zaal Rijnstraat vergaderde de afdeling Katwijk aan den Rijn Nederl. Christelijke vrouwenbond onder leiding van de presidente, mev Kraaijenoord-Hoek. Als spreker vergadering de heer J. Vink uit Katwijk aan Zee. Deze had als onderwerp „Wat is het geluk?" Het geluk van een mens bestaat niet uit hebben, maar uit zijn. Hebben Is jeugd, geld of succes, maar deze dingen bepalen niet of een mens gelukkig is Geluk is niet in het verleden te vinden of in de toekomst, maar is daar waar een mens, verlost van het verleden en zonder angst voor de toekomst, nu leeft In de gewone dingen kan elk ogenblik het geluk zijn. In onze welvaartstljd geeft de cultuur in haar uitingen vaak een lust te zien in de ondergang. Een mens heeft echter een andere bestemming dan de onder gang: het doel van een mensenleven is geluk. Dat wij niet gelukkig zijn, vindt een oorzaak ir de zonde. Wie gelooft, is in Christus een nieuw schepsel, maar wie heeft er geloofd? Het leven is een dialectisch spel van geluk en ongeluk en de relatie tusseD beide elementen blijft ons vaak verbor gen- Het geluk is niet mededeelbaar en men kan ook geen cursus geven om de mens gelukkig te maken. Het doel van zijn bestaan zal de mens dan ook niet uit zich zelf bereiken. Hij bereikt het in het geloof. De gelovige is Gods eigendom en in Hem is het heil en het geluk. De heer Vink sloot na discussie de ge animeerde vergadering. Uit een overzicht van de F.A.O. voedsel en landbouworganisatie vai Verenigde Naties, blijkt dat in 1961 de Verenigde Staten van Amerika de groot ste Importeurs van vis en visprodukten waren. Zij betrokken 715.000 ton uit an dere landen. Op de tweede plaats komt de Duitse Bondsrepubliek met 655.800 ton, op de derde Het Verenigd Konink rijk met 607.200 ton. Dit zijn drie lan den waar de visserij druk wordt beoe fend zonder dus de binnenlandse behoef te te dekken. Nog enige cijfers: Frankrijk voerde het verslagjaar 235.000 ton in, Nederland 233.500 ton. Italië 202.700 ton, België Luxemburg 154.100 ton, Denemarken 115.500 ton. Zweden 110.000 ton en Noor wegen 50.000 ton. Natuurlijk kan de im port niet los worden gezien van de uit voer. Al deze landen hebben een bloeien de uitvoer, met Noorwegen als lijstaan voerder. Dit land verzond in het verslag jaar 455.900 ton. Een imponerende hoe veelheid maar toch minder dan in 1959 toen 558.900 ton werd uitgevoerd. Een belangrijke exporteur van visprodukten is ook Japan. Uit dat land vond 415.000 ton zijn weg naar alle delen van de we reld. Ondanks de inspanningen die de Japanse exporteurs zich getroosten om de uitvoer te verhogen moesten zij toch nemen met een lichte daling, want in 1959 kon men 465.000 ton ver zenden. De grootste visexporteur vindt mer echter in een heel ander deel van de we reld. Daarvoor moeten wij naar Zuid- Amerika waar Peru in 1961 865.000 ton uitvoerde. Nog niet zo lang geleden was Peru op dit terrein een onbelangrijk land maar de laatste jaren is daarin een grondige verandering gekomen. Peru zal binnenkort de 1 miljoen ton over schrijden. 'j ons nu tot Europa bepalen blijkt dat ons land niet zo'n gek figuur slaat. In het verslagjaar verzonden de Nederlandse exporteurs 194.000 ton. Een grote rol op het exportgebied spelen ook IJsland, Denemarken en Zweden met respectievelijk 304.600 ton. 245.700 ton en 136 900 ton. De Duitse Bondsrepubliek voerde in 1961 92.200 ton uit en kwam daarmee na Portugal, dat 96.800 ton ver zond. op de tweede plaats van de lan den die minder dan 100.000 ton expor- Yandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag 85 vaar tuigen aan de markt De meeste sche pen hadden platvis in de ruimen. Het grootste gedeelte van de rond visaanvoer kwam voor rekening van de KW 15 Rijnmond 1 met 875 kisten van IJsland, de HD 74 Michiel met 750 kisten, de KW 54 Dirkje met 620 kisten en de KW 99 Maria Theresia met 700 kisten. Lening De IJslandse regering heeft aan de Verenigde Staten een lening van 1 mil joen dollar gevraagd voor de ontwikke ling van de visserij. Dit bedrag zal wor den overgemaakt aan het IJslandse Kre dietfonds voor de visserij. Deze instel ling regelt de subsidies voor de nieuw bouw en voor de verwerkende bedrij- Twaalf mijlszone voorgenomen uitbreiding van de territoriale wateren van de Far öer tot 12 mijl blijft vooral de Britse visserij beroering houden. Met ingang van 27 april zal het zover zijn. In Britse visse rijkringen worden thans tegenmaatrege len overwogen. Daarbij zal men een voorbeeld nemén aan de methode 'die werd toegepast toen IJsland een soort gelijke maatregel nam. Op slag kwam er geen enkel IJslands visje meer in Enge land. Dit was een gevoelige klap voor de IJslandse visexport die voor een groot gedeelte op Groot-Brittannië aangewe zen was. Het gevolg was dat de IJslan- ders water is hun viswijn moesten doen Zij verleende de Britse vissers bepaalde faciliteiten. Hoewel er achter de scher- druk wordt geconfereerd om alsnog :en vergelijk te komen ziet het er niet naar uit dat dit zal worden bereikt. HILLEGOM Simuhaanwedstrijd door N. van I Morgenavond 8 uur is het voor de Hillegomse Damclub een bijzondere ge legenheid om de aandacht eens extra op het damspel te vestigen. Dan heeft in het clublokaal In huize „Weltevreden" de uitreiking plaats van de wisselbeker, die gedurende twee jaar achtereen in he bezit was van de damclub „Rünsburg" Deze uitreiking zal voor de eerste maal geschieden aan de voorzitter van Damclub „Hillegom", Wethouder W. in Dam heeft zich bereid verklaard dit doen. Na deze plechtigheid zal de tweede prijs, een beker, ter beschikking gesteld door een damvriend, aan de damclub „Rijnsburg" worden overhandigd en de beide andere deelnemers wordt herinnering aan dit Vier-Dorpen-1 nooi uitgereikt. Daarna zal de deelnemers aan kampioenschap van Nederland, het lid van Hal, eén simultaanwedstrijd hou- m voor allen die daaraan deel willen Sluiting Op Koninginnedag zijn de gemeente lijke kantoren en diensten gesloten. Het ophalen van het huisvuil wordt verzet van dinsdag naar woensdag. Voor de klachtendienst van het gas- en water bedrijf kan men zich wenden tot de heer K. Bouwman. Brouwerlaan 71. Openstelling gemeentesecretarie Met ingang van woensdag 1 mei zal de gemeentesecretarie (afd. Bevolking) gedurende mei, juni en juli geopend zijn iedere woensdagavond van 79 uur. WARMOND Raadsvergadering De gemeenteraad van Warmond is >or woensdagavond 8 uur in spoed eisende vergadering bijeengeroepen. Als enig punt staat op de agenda een voor stel tot verkoop van zeven percelen bouwterrein in het uitbreidingsplan Endepoel. De daarop volgende vergade ring wordt gehouden op donderdag 2 de voorgrond treedt, maar de heer Ree- kers wilde er bij dit jubileum de na- druk op leggen, dat hij tot de zeldzaam wordende figuren behoort, die niet al leen met de handen, maar ook met het hoofd werken. De heer Reekers dankte voor de steun, die hij van de jubilaris steeds heeft gen ontvangen. Bijzonder aardig was het moment, toen de driejarige A. Reekers, die deze halve eeuw gerekend de vierde generatie vertegenwoordigt, hem geschenk van de firma aanbood. Mevr. Vink werden bloemen overhandigd. De heer H. Jurgens sprak namens colleba's. Hij getuigde van respect v de jubilaris die steeds een voorbeeldige ijver heeft getoond en altijd voor de zaak op de bres stond. Namens het per soneel bood hij een koperen haard- standaard aan. WARMOND Goede feestavond voor korfballers Voor het jaarfeest van de Christelijke Korfbalvereniging te Warmond bestond grote belangstelling, een bewijs dat de vereniging (eerst na de tweede wereld oorlog opgericht) in een behoefte var sportminnend Warmond voorziet. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn blijdschap over uit dat ook burge meester Langemeyer, ds. Boonstra cte gemeentesecretaris aanwezig wa De verzorging van het programma was voor een deel in handen vai conférenciers Flip en Karei die al di rect voor stemming zorgden. Verder werden voor de pauze onder regie de heer Heijnen enkele schetsjes en het toneelstuk „Muizenissen" opge voerd, waarbij men een dosis humor kon genieten. Na de pauze werd de heer Van Huis bijzondere dank gebracht voor alles wat hij in het afgelopen jaar voor de vereni ging heeft gedaan. Als stofflijk blijk var waardering werd hem door de voorzit ter een boekenbon aangeboden. Ook mevrouw Van Huis werd in de bloeme tjes gezet. Op komische wijze werd ten slotte een „sportverslag" ten tonele gebracht, waarmee de spelers veel succes oogst- Z WEMMEN Twee wereldrecords gebroki en in Tokio De Japanse vrije slag-estafetteploeg heeft te Tokio het wereldrecord op de 4 x 200 meter vrije slag verbeterd er bracht op 8 min. 9.8 sec. Het oude record stond sedert de Olympische Spelen van Rome op naam van Amerika (Harrison Bliek, Troy en FarrelD. De Japanse ploeg werd gevormd door Ta'suo Tukumoto Tsuyoshi Yamanaka, Yukio Okabe en takoto Fukui. De 9-jarige Australische zwemmer Ro bert Windle zorgde voorts voor een ,v wereldrecord op de 200 meter vrije slag. Hij zegevierde in 2 min. 0.3 sec. en bleef daardoor juist 0. sea onder het oude record dat sedert 20 augustus 1961 op staat van de Japanner Tsuyoshi Yamanaka. Uit het programma blijkt, dat de Oranjevereniging te Koudekerk aan den Rijn de verjaardag van onze Koningin niet zonder meer wil laten passeren. Op dinsdag 30 april wordt 's morgens om 9 uur begonnen met een aubade bij het raadhuis onder leiding van de heer C. van der Molen. Het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" zal medewerking verlenen. Om 10.30 uur wordt een kinderoptocht gehouden. Nadat de stoet is opgesteld bij het Verenigingsgebouw, wordt, be- geleid door Kunst na Arbeid, gelopen via de Dorpsstraat tot de Gereformeer de kerk: daarna terug naar de Hoge- waard en vervolgens via de nieuwe wijk weer terug naar het Verenigingsge bouw. Intussen worden op het sportter rein voetbalwedstrijden gehouden voor HAZERSWOUDE ,Yoslii,-daines kampioenen judo van Rijnstreek In de dojo van „Yoshi" (het clubhuis „Ons Verblijf" werden dames-judowed- strijden gehouden met als inzet het kampioenschap van de Rijnstreek. Bij deze wedstrijden tussen verschillende judo-verenigingen uit de Rijnstreek, waaronder 3 Leidse teams, wist „Yoshi" de eerste prijs in de wacht te slepen. Vooral Joke Schouten was op dreef deze avond en won al haar partijen. Op haar le Sutemi hadden haar tegen standsters geen antwoord. De overige dames van Yoshi lieten het er ook niet bij zitten, waardoor Yoshi alle partiji met winst wist te beëindigen. Na de clubkampioenschappen kwa men de dames op de mat voor de indl- viduele titel voor de Rijnstreek. Door loting en een afvalsysteem bleven judoka's over om de strijd aan te van gen voor de ereplaats. Ook nu ke Schouten weer niet te stuiten; zij won al haar partijen en werd onbe dreigd kampioene van de Rijnstreek. De superioriteit van Yoshi kwam heel dui delijk aan het licht, daar van de 6 fi naleplaatsen maar liefst vijf door judo ka's van Yoshi waren bezet Slechts een der Leidse gasten kon zich handhaven. Uitslag teamwedstrijden: 1. „Yoshi' Hazerswoude; 2. Eendracht A, Leiden: 3. Eendracht B, Leiden. Uitslag individueel: 1. Joke Schouten. „Yoshi": 2 en 3 (gelijk aantal punten) Cocky Plaizier en Coby Laban, beiden „Yoshi": 4. Neeitje Pouw. „Eendracht A", Leiden: 5. Alie Vondeling, „Yoshi" De wedstrijden stonden onder leiding van de heer Van der Luik (3e dan) uit De voorzitter van Yoshi,-de heer D. J. Plaizier, reikte de prijzen uit. Hij deel de nog mede, dat binnenkort ook wed strijden om het kampioenschap Rijnstreek voor heren en juniorenteams op het programma staan. Confetti-cabaret Zaterdag heeft in het Hervormd er.igingsgebouw het Confetti-cabaret -eslaagde avond gegeven. Het was jam mer, dat de belangstelling hiervoor on der de verwachting bleef. Het programma, dat bestond uit schets jes, muziek, zang en dans, werd door de cabaretiers vlot afgewerkt. Vooral de vertolking van de „Madison" en de imi tatie van „Les compagnons de la Chan- in" vonden veel bijval. De manipulator Jacques le Grand deed *t publiek verbazen door zijn handige ucs met kaarten en doekjes. De regie as in handen van Th. van Wijk. Dit optreden is zo goed bevallen, dat een herhaling stellig zal worden gewaar- Woningbouw De firma J. van -Wieringen te Alphen in den Rijn zal volgens eigen ontwerp i voor eigen rekening een viertal bun galows gaan bouwen in plan Rhijnen- burg. Katwijk aan Zee Agenda van deze week Heden kwart voor acht in Oranjezaal ;luitingsavond Elimkrans. Morgen in Herv. ver. gebouw acht ïur Herv.-geref. mannenvereniging. Morgen 7 45 wijkgebouw Abeelplein ou deravond meisjesclub Vergeet mij niet' (II). Woensdag in zaal bij Oude Kerk. acht uur, jaarvergadering m.v. Esther er David. Woensdag 8 uur in wijkgebouw Abeel plein, Jonge Kerk wijkgemeente Zuid Donderdag acht uur in Oude Kerk uit voering Lenteklokjes en blokfluitgroep Alphen aan den Rijn. Donderdag acht uur in kapel ds. La- LISSE C. J. Kapiteyu gehuldigd Zaterdag heeft de heer C. J. Kapiteyn te Lisse een onvergetelijke dag gehad ter gelegenheid van zijn gouden jubi leum bij de firma Fred, de Meulder als reiziger bij dit bloembollenbedrijf. Morgens werd hij door de directie of ficieel ontvangen op het kantoor het bedrijf, waar hij door de directeu- De Meulder hartelijk werd toege sproken en waarbij de grote waardering de firma werd uitgesproken voor de wijze waarop de heer Kapiteyn in het buitenland de firma De Meulder heeft gediend als reiziger. Zijn grote kwaliteiten werden in welgekozen woor- naar voren gebracht en hem werd ter gelegenheid van dit gouden jubileum geschenk aangeboden. Het personeel heeft het eveneens gedaan in de vorm een geschenk. Middags werd in de „Nachtegaal" receptie aangeboden. Wegens verhin dering van dc burgemeester heeft wet houder Jac. de Graaf namens het ge meentebestuur het woord gevoerd. mens te Bennekom. Donderdag drie uur in Oranjezaal filmvoorstelling Algemene Bond Bejaar den. Vrijdag acht uur in Herv. Jeugdhuis, Bijbelstudieclub Amos 5 vers 6a. Vrijdag acht u r in Calvijnscfaool. jaar vergadering Vereniging voor Geref. lager Onderwijs. Vrijdag acht uur in Herv. ver. gebouw zaal 1, ledenvergadering geref. Bond. Spreekbeurt Morgenavond om half 8 spreekt stu dent J. Karens uit Zoetermeer voor de Geref. Gemeente. Remisestraat. Collecte De collecte in de Herv. Kerken ten bate van de varende Gemeente Hospi taalkerkschip De Hood heeft f 3572,60 opgebracht. Autotocht Ook dit jaar wil het comité Autotoch ten Ouden van Dagen een autotocht or ganiseren. Het behoeft geen betoog, dat alle kosten zijn gestegen. Van de financiële medewerking van de bevolking hangt het af, wat het co mité dit jaar de bejaarden kan bieden Geef deze week veel. Hoog en laag water Dinsdag hoog water 2.44 uur. 1507 u.: laag water 10.50 uur. 23 15 uur. DRIE EUROPESE ZONE-TOERNOOIEN TcrwUl Botwinnik en Petrosjan nog bezig r.ijn aan de laatste fase van dc •ierjarige cyclus van zonetoernooi tot tweekamp om het wereldkampioenschap, en elders reeds druk bezig aan dc voorbereiding voor de volgende vier jaar. Er komen drie Europese zone-toer nooien, waarvan er een zoals bekend In Enschede zal worden gehouden. Dit oorspronkelijk worden gehouden va tot 27 oktober, maar aangezien er in to taal slechts achttien deelnemers zullen komen, kan de duur iets worden bekort Van het tweede zonetoernooi staat vast dat dit van 29 juni tot 27 juli in Hall <0.- Dld.) zal plaatsvinden. Het derde toer nooi wordt waarschijnlijk in Tsjecho Slo wakije gehouden. Nlerstrasz stelt op gewone aandelen 5 (v.j. 5) en op cumulatief preferente aandelen 6(6)% dividend voor. >rdt met egen dat van de N.V. Spanbeton (8.30 uur). Om 9.30 volgt de fa. Bijleveld tegen de fa. Van der Meijden, waarna de verliezers ronde en de finale volgen. Na een middagpauze vangt uur in het Verenigingsgebouw derfeest aan; de Haagse kindervriend Janno en zijn medewerkster Erna Al freds verzorgen het kinderprogramma. Om 2 uur vindt bij het Verenigings gebouw de start plaats van een puzzel- rit voor bromfietsers. Aangifte hiervoor kan plaats hebben bij de heer J. Ber. voets, Lagewaard 59c. Om 4 uur vindt op het sportterrein een voetbalwedstrijd plaats tussen Kou dekerk en Hazerswoudse Boys. Hierna zal de gymnastiekvereniging Aspasia optreden. De opbrengst van deze sport- evenmenten is ten bate van de uitgaans- kas voor de bejaarden. Om half acht zal een avondprogramma worden gevoerd in de bedrijfshal van de firma Zuidwijk. Na een populair concert door Kunst na Arbeid volgt een filmverto ning, terwijl als slot een Oranjebal zal plaats hebben met medewerking „The Melodymixers" uit Alphen e den Rijn. (Her-) inenting Donderdagmiddag om 3 uur wordt het Groene-Kruisgebouw, Dorpsstraat 50, te Koudekerk aan den Rijn gelegen- heid gegeven tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Het oranje Inentingsboekje moet worden meege bracht. Indien men aan de goede gezondheids toestand van een kind twijfelt, kan het beste eerst de huisarts worden geraad pleegd. Wedvlucht De postduivenvereniging „Ons Ge noegen" nam met 135 duiven deel een wedvlucht van Roosendaal, afstand 67 kilometer. De duiven werden gelost om 8.45 uur. De eerste duif bereikte het hok om 9.31 uur. De volledige uit slag luidt: Gebroeders de Wit 1 2, 3, 9, 11, 13, 14, 18, 21, 25, 29, 30; J. Hogenes 4, 17 23 24: H. van Vegten en Co. 5 10, 12, 16, 19, 22, 31. 32; G. van Klave ren 7, 15; H. Schellingerhout 20; C. P. de Keijzer 26, 27, 33, 34. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub De Alphense postduivenvereniging A.V.C. van de afdeling zaterdagvliegers hieild haar eerste vlucht van Roosendaal af. afstand 68 km. De duiven werden gelost om 12.30 uur met zuid- wind. Eerste duif 13.11.05, laatste duif 13.19.19 uur. De prijzen werden als volgt behaald: L. Boot 1; Groeneveld 2,21,34. 48,49; Godthelp 3,17,26; Domburg 16,32,35: Bergshoeff 5, 10, 28, 33, 37; Donk 6, 13, 19, 24, 31, 41, 43; D. Verkade 8, 30; Vergunst 9, 15, 20, 27, 38; Boone 11, 23, 47; Rombouts 12, 25, 44. 45; v. Eijk 14, 18, 36; Hagenes 22, 29, 46. 51; Den Ouden 39; Jac. Verkade 40, 42; Zacha- riasse 50; Martens 52. Geref. jeugd actief Voor de Alphense Gereformeerde jeugd zijn er deze week twee belangrijke den. Morgenavond is in de Salvatorizaal de jaarvergadering van de M. V. „Meis jesroeping" en de J. V. „Prediker 12:1a" Donderdagavond wordt in het Ntrts- gebouw de jaarlijkse feestavond gehou den van de jongens- en meisjesclubs, die alle de een of andere bijdrage leve- ;n. Op beide avonden is de toegang vrij. Koppelaarster De toneelclub „Scheepspraet" geeft morgenavond in de Nutszaal een opvoe ring van de door Thornton Wilder ge schreven klucht „De koppelaarster". Flats De N.V. Vapada te Diemen zal aan de Cederstraat voor eigen rekening een achttiental drie. en vierkamerflats gaan bouwen. NIEUWVEEN Woonhuis Architect J. Berkhout te Amsterdam heeft het ontwerp gemaakt •/oon'huis dat voor rekening van de heer /an Dijk zal worden gebouwd door de N.V. Gebr. van Dijk te Nieuwveen. WOUBRVGGE Stichting Christelijke Gezinszorg De plaatselijke afdeling van de stich ting christelijke gezinszorg Haarlemmer- hield de jaarvergadering. Uit het| jaarverslag over 1962 bleek onder meer, gezinnen gezinsverzorgsters bij ziekte hadden geholpen over 731 dagen: ts was assistentie verleend in ze gezinnen van bejaarden en vier bij chronische zieken. Het aantal donateurs de afdeling bedraagt thans 224 (v.j. 237). Daar mevrouw I. van Luling- Velderman heeft bedankt als plaatselijk leidster, wordt haar taak van mei af ver vuld door mevrouw P. Rijlaarsdam-De Wit. Clare Benedicttoernooi Nederland leidt na twee ronden Terwijl buiten in Luzern de voorjaar 1 jn het Vierwoudstedenmeer deed stij tl ■n en schitteren, vond in het Casino v deze Zwitserse stad zaterdag de openb t< plaats van het jaarlüksee Clare-Benedl d schaaktoernooi. Een verzwakte Ned* te landse ploeg was naar Zwitserland reisd, zonder dat er gegronde hoop n op goede successen. Na twee ronden le j- Nederland echter in de algemene rai Ci schikking na een gelijk spel tegen 1 sterke West-Duitsland en een eclatai 3J i}>2 zege op Zwitserland. De resultaten van de eerste dag West-DuitslandNederland 22; Unz kerBouwmeester Yy2', SchmidtV den Berg y2y2\ TroegerPrins 0- MorlockKuyper* 01. OostenrijkSpanje 1Y%Y' Zwits landGroot-Brittannië 2—2. Op de tweede dag heeft de Ned. schal ploeg Zwitserland met 3'/<Y verslag a NederlandZwitserland 3'^— Engeland ljrf2yz ;OostenrijkDui land \y22y. De gedetailleerde uitslag landZwitserland was: Van den BerlJ Blau YV>~' PrinsBhend 10; Kuyp i Walther 1—0. 1. Nederland S\/2, 2 en 3. Duitsland Engeland \V2 P*: 4" Spanje 4 pt; 5. Oostj rijk 3 pt; 6. Zwitserland iy2 pt. OUDE WETERING I" Groene Krulsvergadering Dinsdagavond 8 uur houdt de Hollandse vereniging „Het Groene Kit een algemene vergadering in hotel Werf. Op de agenda, die uit 12 punt) bestaat, komen buiten de gewone jaj verslagen belangrijke punten vo Er zal een bestuursverkiezing gehouden wegens het periodiek aftr van dokter Van Haselen Staveren. Vei-der begroting over 1963 j hu afscheid van zuster Rietmulder. A. Borstlap spreekt De gezamenlijke Anti-Revolutionaj kiesverenigingen van Alkemade teringbrug zullen een gecombineerde gadering beleggen. Deze avond zal r gen gehouden worden in het jeugd; bouw Spreker is de heer A. Borstlap, bekende figgur uit de Christelijke Val beweging, tevens een kloek medestrijd uit de A.R. politiek. svow J Vanavond om 8 uur zal de sportvi eniging SVOW een ledenvergaderij houden in café „de Sport", eig. IJ. Jong. Na het bespreken van enkele punt die voor de vereniging van belang a zal er gelegenheid zijn aan verschiileij 1 spelen deel te nemen. va Markt- en visserijberichten Vies© de SCHEVENINGEN. 21» april Visserij achten Totaal aan de markt: 19.450 I tong en tarbot, 2:o kisten schol. 140 kis }e( kabeljauw. 50 kisten schelvis. 180 kis in wijting 35 kisten koolvis, 25 kisten kreet. 640 kisten 40 kil" Visser iini< —3315. SCH 25—-5400, KW 201—12.225. I 209—6620. KW 103—2230. KW 150—3050 VLAARDINGEN. 22 april Visserij) richt. Vrijdag kwam in. LJmuiden aan markt de treiler VL 7 met ƒ9800 beso ming aan verse vis. Vanmorgen kwaml K-r IJmuiden aan de markt de treiler VL I ,,r en de treiUogger VL 114 me KW 127—; KW 91—321 613< 26—626. KW 199—3230. KW KW '.6—4360. KW 17—3650 KW 166 KW .0. 16 390 KW 101550, KW 10031 dei KW 99'4.450. KW 54—14.500. KW ia 3 350. KW 266—160. KW 77—5340. KW f 3230 KW 61—900. KW 131—5IOC. - 2750 KW 68—1000. KW 30—5260. KW 11 Bu 3500. IJM 73—4450. IJM 154—6680. IJM J dei 3720, LJM 30—3960, IJM 62— 3709. IJM 64—2840. IJM 7—4 3650. IJM 59—2:30. IJM 3500. LJM 61—3600. HD 4500 WR 15—5800. WR 5030. WR 56—5650. WR 37—4600. WR "869 WR 49—3860. WR 7—2350. WR 000 WR 32—3630., WR 3-1—4050 WR 800, WR 32—3630. WR 34—4050. WR 300. KW 66—40550 KW 1'5—4200. KW 1 709. KW 27—3250," KW 21—3050. KW lól BARXEVELD. 22 april - rarkt. Aanvoer 931 stuke. ere soorten stroef, le kwalit stuks. Handel Markt* de kalvert we - tri Lo relling: waspeer 570. AI 11.90—35.60. AH 2—7.80. 1.70—15.70. BI 12.30—15. BI grof 3.70—Sim" II 2 40—5 60 Aanvoer waspeen 1*5.000 lied •aarvan 65.000 kg voor export werd v)dan ocht. lid ROTTERDAM. 22 april Veemarkt. Ai bp, 3er totaal 2366 dieren, waarvan 1834 vet >5. varkens (levend gewicht) 1.70. 1 ^'Jn 54. Overzicnt: vette koeien: aanvoer grd Ma mdel redelijk, prijzen als vorige we) ers. ima's boven notering, afloop flauw. V) Ge( ?ns ('cvend gewicht); aanvoer ruiidop mdel tamelijk, prijzen iets lager. pril le- notering, slachtzet

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4