IDEAAL VAN MODERN MAN: herder zijn van grote kudde rnirn Handige leidraad voor kopers van woningen PUZZEL VAN DE WEEK DE GERANIUM 7— '0~s ZONDAGSBLAD ZATERDAG 20 APRIL 1963 Voorlopig nog amateur-scheper De 49-jarige Rhcdenaar J. Elissen is een modern man, maar hij heeft weinig op met het geraas van de moderr.e wereld. Hij wil het werk. dat hem het dagelijks brood ver schaft eraan geven, om zich met de rug van deze wereld te kunnen afkeren. Om een werk op te vatten, dat een oudtes tamentisch gedateerde afkomst heeft. De heer Elissen, maga zijnbediende en natuur genieter, wil, letterlijker dan Rousseau, terug naar de natuur. Terug naar de heide van de Veluwe- zoom. Hij toil zich ontdoen van alle banden met een lawaaie rige maatschappij en scheper worden in de omgeving van Arnhem. In een lijd waarin de schaapskudden in aantal terug lopen, kwantitatief ernstig ver schralen, wil hij weer met een kudde erop uit trekken. Met een herderstas, een pijp en een slinger. Zelfs als herder wil hij de moderne tijd getrouw blijven: hij draagt een gewone groene jagershoed. Het is zijn ideaal eerlang met een grote kudde over de heide te dwalen. Voorlopig moet hij zich tevre den stellen met een kudde van twintig schapen. Voorlopig moet hij ook nog amateur scheper zijn. Hij zal nog ge duld moeten hebben zolang zijn kudde niet de omvang heeft die hem in staat stelt een full-time herdersloopbaan te beginnen. Tweehonderd Die omvang, die hij bepaalt op tweehonderd schapen, is af hankelijk van de financierings mogelijkheden. De gemeente Rheden, eerste belanghebbende bij elke vorm van toerisme („natuurlijk is een schaaps kudde in deze tijdeen toeris tische attractie", heeft loco burgemeester G. van der Ley van Rheden gezegd), wil de herder financieel in het zadel helpen. Er is bovendien een andere reden die steun van buiten aan de heer Elissen rechtvaardigen zou: schapen die over de heide lopen, ver beteren de kwaliteit van de grond. Ingenomen Niet alleen de gemeente, ook een aantal verenigingen voor vreemdelingenverkeer zijn in genomen met een nieuwe kud de in deze hoek van het land: De heer Elissen, die het als zijn ideaal ziet om als herder van-professie met een kudde schapen over de heide van de Veluwezoom te dwalen. de man die met zijn dieren de stilte zoekt blijkt dus de kaars te zijn waarop de toeristische mug afkomt. De adspirant- scheper vindt dat niet erg, hij meent dat het een goed ding is dat de menigte in zijn ge zichtsveld komt opdat de scha pen iets van de rust van de natuur kunnen afstralen. Elke dag kan men de Rhe- dense herderende amateur tus sen de vliegdennen en op de helde ln de omgeving van Arn hem, Velp en Rheden zien. Op het ogenblik Is dat geen bij zonderheid meer, maar de heer Elissen deed dat ook toen er nog sneeuw op de velden lag. Hij deed dat na zijn kan- Iedere dag Zodra hij van zijn werk thuis komt, haalt zijn vrouw zijn groene boshoed tevoorschijn, hij loopt naar de loods waarin voorlopig zijn beesten zijn on dergebracht. leidt de twintig dieren naar buiten en komt pas terug als de duisternis over de heide valt. Een paar maanden geleden had deze herder alleen maar idealen, geen kudde. Bin nen twee jaar denkt hij dage lijks tweehonderd schapen te kunnen tellen. De directie van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten heeft de Rhedense herder zonder verwijl een vergunning gegeven met zijn kudde, van welke omvang ook, over de gronden van de vereniging te trekken: de mees te heidevelden langs de Velu- wezoom worden door die ver eniging beheerd. Blijdschap aan twee kanten van de kudde: de heer Elissen om de vergunning alles te kunnen afgrazen, de vereniging om de moed van een man die de wereld ver zaakt en de natuur weer bijzon dere accenten geeft. Wat is de heide zonder een kudde? Een onafgemaakt schilderij. Men moet misschien een stadsmens zijn om dat tekort te zien. Als de financiers de Sieer Elissen niet In de steek laten, wordt er binnen enige tijd op de heide van Beekhuizen b(j Velp ook een schaapskool gebouwd. Daarmee zal dan het absolute evenwicht in de Gelderse na tuur zUn hersteld. Want daar over waren alle boskenners het eensr zonder een kudde was de zaak hier ontwricht. TX de Elementenreeks van het Bouwcentrum te Rotterdam is een werkje verschenen waar aan juist nu een dringende be hoefte is: „Hulzen kijken hui zen kopen" van G. F. Haspels. De heer Haspels is verbonden Het spreekt vanzelf dat deze vier romans (Ave Eva, Spiegel aan de wand, Versprongen - gretig onthaal ster en De porseleintafel) 0-—.a bij het lezerspubliek zuilen vinden. Geen wonder, T —i prettige, ongedwongen De Landell heeft e nier van vertellen i ge onderwerpen uit te werken tot geheel. Vooral zijn succesroman Ave Eva, het verhaal van het volksmeisje, dat a raison van 150 gul den per dag door moet gaan voor de ver loofde van een rijke jongeman die door pa en buurmeisje bijna geprest wordt om te trouwen, wordt graag en met een glimlach aanbevolen". aan de afdeling voorlichting van het Bouwcentrum. Jaren lang heeft hij zich bezig gehou den met het verstrekken van zeer goede gegevens over het kopen en bouwen van hui zen door en voor particulieren. Met „Huizen kijken hui zen kopen" heeft hij degene, die een huis wil laten bouwen of een huis wil kopen een zo een voudig en duidelijk mogelijke handleiding willen geven. Het „door schade en schande wijs worden" kan men aan vaarden bij het kopen van een paar schoenen, ccn costuum of desnoods een fiets. Maar een huis koopt iemand doorgaans ééns in zijn leven. En het zal langer dan een mensenleven mee moeten. Het aantal huizenbezitters is thans in ons land heel wat gro ter dan vroeger. Dat is een rechtstreeks gevolg van de nog altijd heersende woningnood. Mensen, die daaraan vroeger niet zouden denken er is een tijd geweest, dat men te kust en te keur woningen kon hu ren, dat huiseigenaars aspirant huurders achternaliepen met hun objecten! zijn nu heel vaak gedwongen een huis te ko pen om zich een dalr boven het hoofd te verwerven. Voor hen is het kopen van een huis een noodsprong, waar voor met heel veel moeite de gelden bijeen zijn gebracht, waarvoor leningen moeten wor den aangegaan en waarvoor men zware verplichtingen op zich neemt. Wordt zo iemand het slacht offer van de omstandigheden, van zijn gebrek aan kennis van zaken in het zo ingewikkelde bouwnijverheids-doolhof, dan is zijn leed niet te overzien. Contact met aannemers en architecten vereist een grote mate van deskundigheid en het is de heer Haspels er met zijn „Huizen kijken huizen ko pen" om te doen, de leek die deskundigheid bij te brengen, die hij voor het doen van trans- Verschillende motieven X i i B A Waarop men moet letten GOED BOEKJE DAT HARD NODIG WAS acties in onroerend goed beslist nodig heeft. Het ligt voor de hand, dat ..Huizen kijken huizen ko pen" een goede gids is. Het boekje is helder en overzichte lijk en vooral betrouwbaar. De zo moeilijke bouwn ij verheids- materie is begrijpelijk uiteen gezet vooor iedere aspirant- huizenbezitter. Hoewel de uitvoering heel be hoorlijk is. is de prijs laag. Wie die lage prijs voor het boekje over heeft, kan er grote bedra gen mee besparen. Hij is zelfs in staat, zijn bouwer een ge fundeerde opdracht tot het bou wen van een goed huis te ver strekken. Wit forceerde remise door eeuwig schaak op d8 en 16. Waarom wreef zwart zich toen vergenoegd in de handen? /rije partij Richter—Ullrich :el te beslissen. Hoe? Oplossingen Hieronder volgen de oplossingen der op gaven, welke wij U in onze rubriek van april jl. voorzetten onder de titel „Winnend combinatiespel". 3. HaagÏWilev: 1. Pe6! fxe6 2. Txf8t Kxf8 3 Dh8t Kf7 4. Dxh7v Kf6 5. Tflt Ke5 6. Telt KdS 7 Txe6t Kd7 8. c5 Tc8 9. d6 exd6 10. D£7 Pc7 11. Txg6 cn zwart gaf het op. 4. Kheuer—Jakokiev: 1. Dh6! Kf7 2. Txg6 Ke8 3. Txe6 Kd7 4. Txe7t! D.\e7 5. Lg4 Dxe5 6. Tfl en wit won na 6. Kc7 7. Lxf5 Pb8d7 8. Pd2 Pb6 9. Lei Pe6 10. Tf7f Pd7 Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinet- straat 125, Den Haag. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. begin. 7. plaats in Drente, 13. bergplaats. 14. meis jesnaam, 16. zijtak Seine, 17. vreemde munt (afk), 18. sint (afk), 20. houten vat, 21. adellijke titel op Java (afk), 22. munt in Tur kije (afk), 23. metselaar (ZN), 26. boel die overhoop is, 28. deel van Voor-Indië, 30. patroon, 31. waterstand (afk), 33. gedenkwaardig, 35. uitroep, 36. soort, 38. maanstand, 39. banknoot (afk), 40. scheeps- vloer, 41. deel van het skelet, 42. nobele, 43. traag van begrip, 44. afval van steen, 45. oude lengtemaat, 46. afkorting van dona, 48. keurig. 50. staat meestal boven drukwerk. 51. studie der planten in verband met het volksleven, 55. lidwoord (Fr). 56. hoofdstad van Sumatra's oostkust, 57. ketting, 59. deel van een benedenhuis, 62. toestel tot het geven van geluidsignalen, 64. kurze sicht (afk), 65. meisjesnaam. 66. laagvlakte, 68. sine dubio (afk), 69. aardrijkskun dige aanduiding (afk), 70. aanloop. 72. gemeente in Drente, 74. nau we, 76. ruif (Z.N.), 77. in de voorste rij. Verticaal: 1. gemeente in N. Holland. 2. ontspringt op de St. Gotthard. Valt in de Rijn beneden Schaffhausen, 3. na dato (afk), 4. dorp in N. Brabant, 5. maanstand, 6. opening, 7. zwemwiek, 8. lidwoord (Fr), 9. water in N. Brabant, 10. dat is (afk), 11. plaats in Italië ten Z. van Padua. 12. eerste verweerschrift, 15. kleding stuk, 19. sein, 21. gemeente in Drente, 24. tot de (afk), 25. speel goed voor baby's, 26. wilde jongen, 27 middelbare leeftijd (afk), 29. ontkenning (Eng), 30. familielid. 32. schaker van Helena, 34. rivier tje op de grens van Drente en Overijsel, 35. het uitspansel, 37. geit, 40. rivier in Rusland. 44. gemeente in N. Holland, 45. plaats in Gel derland, 47. dierentuin, 49. gemeente in Limburg, 51. verwaand. 52. onbekende, 53. maanstand, 54. vroeger, 56. middelbare leeftijd (afk), 58. scheikundig element (afk), 60. zijtak Douro, 61. wiel. 63. lekker nij, 66. woedend. 67. vreemde munt, 71. spil van een wiel, 72. mu zieknoot, 73. ontkenning (Eng), 75. voorzetsel. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Hor. 1. ratuur, 6. alt, 8. ge vaar, 13. elders, 14. edelen, 15. en, 17. mee, 18. pel. 20. man, 21 m.s., 22. bas, 24. beeld, 26. das, 27. Edam, 28. Vermeer, 30. vore, 31. lis, 32. pit, 33, Gap, 35. kin, 36. Timor, 38. memel, 40. Andel. 42. Nabal. 44. reder, 47. Oman, 48. den, 49. Ri ga, 50. gemet, 52. rijder, 54. ke ten, 56. Tunis, 58. neder, 60. esp, 62. sub. 64. bal, 65. big. 67 mier, 68. tetanus. 71. vete. 72. ont. 74. sinus, 76. lid, 77. te, 78. Sam, 80. tor. 81. kot, 83. e.w., 84. ma dera, 85. stoter, 87. epopee, 88. nee. 89. parade. Vert. 1. roebel, 2. te, 3. Ulm, 4. Uden, 5. rcc, 6. Asper, 7. tel- Ie, 8. gem, 9. elan. 10. ven, 11. An, 12. Ressen, 16. nadien, 19. Eems, 21. marine, 23. sas, 24. beton, 25. degel, 26. dok, 28. vim, 29. Ram, 32. Pilatus, 34. perikel, 36. temet, 37. radijs, 38. manen, 39. leger, 40. alg, 41. dom, 43. bed, 45. dat, 46. ren, 51. eosine, 52. ribes, 53. rebus, 55. editie, 57. nut, 59. das, 60. emotie, 61 pet, 63. kano, 65. bel, 66. gedwee, 69. titan. 70. nurse, 73. made, 75. nota. 78. sap. 79. mee. 81. kop. 82. ter, 84. M.O., 86. Ra. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: een van f 5.- en twee van 2.50. VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR D£ JEUGD VOOR DE JEUGD DAG NICHTEN EN NEVEN, Hebben jullie prettige paasdagen gehad en de eieren mooi geverfd? Jammer dat de zon ons wel een klein beetje in de steek liet, maar dat is niet zo heel erg hoor! Als binnen de zon maar schijnt dat is de hoofdzaak. Wat hebben jullie allemaal in de vakantie gedaan? Gefietst, gezwommen of gewan deld? Jullie zijn natuurlijk weer heerlijk uit gerust om weer hard aan de slag te gaan, want heus meisjes en jongens de laatste loodjes wegen het zwaarst. Nu krijgen jullie straks al weer het eindrapport en dan is het er op of er onder. Allemaal hartelijk bedankt voor de rap portcijfers hoor! Zullen we Gijsje de Jong nogeens een mooie kaart sturen? Wat zal hij blij zijn als als hij weer zo'n mooie kaart van ons krijgt. Zijn adres is Mijzijde 85 Kamerik. Niet vergeten hoor! Ook vergeten we niet onze geboortedatum in de brief te schrijven. En jullie weten toch ook wel dat het adres ook onderaan de brief moet staan en aan de ach terkant van de envelop? Er zijn nog altijd meisjes en jon gens die dit maar niet kunnen onthouden. Goed er om den ken hoor! De oplossing van de puzzel is: 1 hoort bij g, 2. bij f, 3. bij h, 4. bij e, 5 bij a, 6 bij c, 7 bij d en 8 bij b. De troostprijzen gaali naar Annelies Verbeek Den Haag; Tsjimmie Veenstra, Schiplui den. Lang zal ze leven!! Joke v Dam van harte gefeliciteerd met je verjaardag van de nichten en neven. Johan wil jou natuurlijk een beetje plagen met de brief weg te stoppen Ria Schelle- vis 's Gravenzande. Is het zingen goed gegaan? Jij bofte maar dat je mocht logeren. Was het leuk? Mocht je Pim ook weieens helpen? Wat is Willie erg verwend. Het wordt een echte dame hoor! Wat heeft jouw broer jullie alle maal erg verwend. Prachtig zo'n armband. Nou en of ik jullie foto in de krant mooi vond. Waarom schreef jij hele maal niets Cor Schot, Den :9aScKScüc(<s<a§cK»escK9etfcK»<80i<*cSc*^^ Wat een gezel lige plaat, nich ten en neven! Er is van alles op te zien. Een jongen die blijkbaar heel goed voor de vo gels zorgt en een meisje, dat een prachtige bloem heeft gekregen. Enfin, jullie gaan maar aan het puzzelen en moeten minstens 12 n amen van voorwerpen in zenden, die met de letter D. be ginnen. Sterkte hoor! Haag? Volgende keer krijg ik een lange brief? Jullie schreven ook al niets Peter en Joeska van der Schrier, Oegstgeest. Jammer hoor! Was het groot feest toen mamma en pappa twaalf-en- een-half jaar getrouwd waren Anja Smit Den Haag? Is het jurkje mooi geworden? Heeft jouw pop het pak al dikwijls aangehad? Bedankt voor je versje hoor! Bedankt voor je tekening Hans Stapper Alphen aan de Rijn. Geweldig dat jij al zo veel kilometers hebt gelopen. Heb je geen blaren gehad? Jij hebt al veel gezien. Sjoel jij niet graag? Hoe gaat het op school? Waarom schreef jij niets Ap, Steinmeier Den Haag. Vol-, gende keer toch wel? Natuurlijk mag jij een nicht-J je worden Nellie Storm Mon-I ster. Hartelijk welkom hoorll Bij welke juffrouw ben jij in Effatha? Speel jc weieens met de mooie poppenwieg? Leuk hoor die kleine schaap jes in de wei. Fijn dat jij zo dikwijls naar hüis kan gaan. Ook jij bent hartelijk wel kom bij de nichten en neven Truus Storm Monster. Nou en of het hier geregend heeft. Hoe vind jij het op de mulo? Wat is Tineke erg knap om zoveel moois te maken. Wat wil jij later worden? Doe jij juffrouw Jannie de groeten? Heb jij een mooi rapport gekregen Martien v. d. Tas, Zoetermeer. Wat heb je alle maal in de vakantie gedaan? Ga je weieens zwemmen? Bedankt voor je prachtige tekening Ria Taverne Den Haag. Ik vind hem erg mooi hoor! Je hebt het keurig ge daan. Grappig al die kuikens uit het ei. Gelukkig dat jij tante Jos nog niet bent ver geten. Ga jij iedere dag zwemmen? Goed oefenen maar hoor! Wordt het broek je mooi? Geweldig zo'n ge heimschrift. Hebben jullie het zelf gemaakt? Griezelig hoor! Ik kan het niet lezen. Wist jij ook al niets t( schrijven Henk Uiterwijk Den Haag? Zo moeilijk is het toch niet? door A. van Vlaardingen Zenden jullie de oplossing in vóór dinsdag 23 april? Was jij tante Jos niet klein beetje aan het vergeten! Tsjimmie Veenstra Schiplui den? Metha is gelukkig weer uit het ziekenhuis hoor, maar; jammer genoeg niet beter.1 Fijn dat jij je moeder zo goed geholpen hebt. Ging het goed? Wordt het konijntje mooi? Dat is vandaag een gewichti ge dag hoor! Veel sterkte. Hebben jullie alles goed ge leerd? Wat heb jij de brief mooi gekleurd Annelies Verbeek Den Haag. Keurig hoor! Be dankt voor je mooie tekening. Zou jij ook nog wel zo'n klein broertje willen hebben? Mocht je hem wel vasthouden? Wat zal hij deftig zijn met zo'n mooie speelbroek en slab. Is het truitje mooi geworden, Ja, grappig die kleine lammetjes hoor! Vind jij het schrijven zo mo.eilijk Ida Verduyn Langc- raar? Volgende keer krijg ik een lange brief? Van jullie ook Luci Visser Loosduinen en Klaske Visser Voorburg? Krijg jij orgelles Gert-Jan van Vliet Den Haag? Heb jij een mooi rapport gekregen? Heb je veel pret gehad in de vakantie? Bedankt voor je mooie teke ning Wim van der Wel Rijs wijk. Jij bent verschrikkelijk verwend hoor! Was het alle maal lekker? Je hebt natuur lijk heerlijk gesmuld. Heb je alles al opgegeten. Heb je ge noten in de vakantie? Van jullie kreeg ik ook al geen brief J. B. Weseman Den Haag en Diny Zaal Zoe- terwoude. Hoe komt dat? Wat heb jij de slangenbe zweerder mooi nagetekend Yvonne v. d. Zeeuw Leiden. Heb jij een mooi rapport ge kregen? Had jij geen tijd om een brief te schrijven? Wat ben jij verschrikkelijk verwend met zo'n prachtig horloge Immy Zijlstra Den Haag. Loopt het goed? Leuk hoor dat opa gekomen is. Heb je veel pret gehad met je vriendinnen? Hoe gaat het met jouw buurmeisje? schrijft er niets over. Het chocolade paaskuiken Een chocolade kuikentje Wilde heel alleen op stap Hij ging dus voor de spiegel staan En trok zijn suikerjasje ai Dat deed hij vóór de grap De zwarte, zijden, hoge hoed Kwam bovenop zijn bol, Een bril stond op zijn snaveltje Hij nam zijn tas van 't tafeltje En sloeg zowaar op hol. Zijn reis ging naar de Eskimo's Naar 't land van sneeuw en ijs Waar chocola niet smelten kan Dat zei hem eens de ijscoman En 't kuiken deed het wijs. Voor het grote raam van een deftig huis in een deftige straat, waarin een deftige mevrouw woonde, stond een geranium, Een heel lelijke geranium! Weet je hoe dat kwam, dat hij zo j lijk was? Hij werd niet 'v zorgd! Toen de geranium pas dat huis kwam wonen, vond hij het fijn dat alles er zo deftig was. Vol trots had hij gegroeid en gebloeid. Maar de mevr had helemaal niet naar hem gekeken. Nooit kreeg hij druppeltje water en dat is toch het minste wat een plant nodig heeft. Die mevrouw vond name lijk de geranium een veel te ge wone plant, die helemaal niet bij haay deftigheid paste. En de straat, waarop de geranium uit keek, was zo stil en zo saai, dat de plant zich nog gruwelijk ver veelde ook. Het gevolg was, dat hij gewoon wegkwijnde en van verdriet, dorst en verveling al zijn bladeren verloor. Toen, op zekere dag. gebeurde het. werkster van de mevrouw de geranium en zei: „Maar vrouw, wat hebt u daar nou een^ treurwilg staan? Die plant „Ja, Marie (want zo heette de werkster), ik heb altijd al een hekel aan die ordinaire plant ge had. Gooi hem maar in de vuil nisbak!" zei de mevrouw. „Ik heb hem eens cadeau gehad, dus ik was wel verplicht hem in de vensterbank te zetten, maar nu hij toch dood is, heb ik het recht hem weg te gooien." Even later lag de geranium in de donkere vuilnisbak. Daar was een gemurmel van allerlei kleine stemmetjes. Van twee le ge gróentenblikken. van een oude. versleten borstel, van enke le koude aardappels en van een bos peenlof. En allemaal hadden st over het grote avontuur, ze tegemoet gingen. Maar de geranium deed er niet aan mee. Hij was veel te verdrietig. Zo belandde de geranium op de vuilnishoop, een groot ter rein, dat buiten de stad lag. Treurig, vei welkt en verdord lag hij daar tussen al het afval. Op zekere dag kwamen twee mannen het terrein oplopen. Een van hen zag de geranium liggen. „Kijk nou eens," zei hij, „een geranium. De mensen gooi en toch alles in de vuilnisbak ook. Ze vergeten gewoon, dat i een plant ook een levend wezen j is. Die zal ik eens gauw voor mijn vrouw meenemen. Zal je eens zien wat een mooie plant dat wordt. Want een geranium is wel een doodgewone plant, maar een hele mooie." Zo kwam de plant in een een- J voudig huis bij eenvoudige men- j sen, die echter tevreden en ge- I lukkig waren. De vrouw van de 1 man, die hem had gevonden, verzorgde hem elke dag met 1 vreugde. En langzaamaan fleur- de de geranium op. Hij kreeg mooie, frisse groene bladeren en zijn knoppen zwollen met de j dag. En toen die open barstten en bloemen gingen dragen, was I het de mooiste geranium, die je ooit zag. En vervelen deed hij zich nooit meer. want in de straat, waarop hij uitzag, speei- den de hele dag kinderen en was j altijd wat te beleven. Als de ge- anium buiten in de regen werd ;ezet om het stof van zijn bla- i leren af te spoelen, vertelde hij I ian alle mussen, spreeuwen, merels, vliegen en muggen, die er maaf- naar luisteren wilden, hoe gelukkig en blij hij was bij die hele eenvoudige mensen in i huis te zijn gekomen. En als een van hen soms eens deftig j wilde gaan doen, vertelde de ge- ium gauw zijn levensverhaal. aan het slot zei hij altijd: „Zo je maar. dat je heus niet deftig hoeft te zijn om gelukkig te wezen." En daar had hij groot gelijk in. Petertje slaapt en droomt. Hij droomt van geweldige din gen. Hoog, boven op een rots top zit hij en ziet uit over een wijd watervlak. En op dat wa tervlak bewegen zich honder den stippen! 't Zijn allemaal schepen groot en klein. 't Is Petertjes ideaal te mogen va ren. Om zelf een schip te heb ben. Niet zo'n kleintje, dat je aan een touwtje i:i de sloot laat ronddobberen, maar een echt groot schip waar je zelf op wonen kan. Vaak gaat hij bij de haven kijken als Een plons.... akelig nat... en l meteen is' hij wakker. Hij kijkt in de lachende toet van zijn zusje die de natte spons j nog in haar hand houdt. Leuk vinden jullie niet? Meisjes en jongens Ik heb bijna geen brieven van jullie gekregen. Ik denk dat de post wat vertraagd is door de feestdagen. Komen ze nog binnen deze week dan wor den ze volgende week in ons schepen binnenkomen. Uren-\zljn blik nooit. Nu zit hij dan, hoekje beantwoord hoor! De- lang kan hij op een meerpaal hn 2jjn droom, op een rotspunt ze week Si d ipttprs zitten staren over de grote \en kan de hcIc zec overzien.!" w"k *iJJ ,etters A blautue zee, maar ver komtJfij bestudeert de schepen zo l'm H aan beurt. goed hij maar kan en het ver-\ langen ook schipper te zijn,\ Veel sterkte weer op school zwelt in zijn hartje. Hij hoort en tot de volgende week. het water klotsen tegen de' rotswand. Hij ziet het schui mend over het dek van de dichtstbijgijnckp vaartuigen En.... dan vergeet hij de ge vaarlijke rotspunt en strekt zijn armen naar het lokkende water uit. Hij verliest zijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16