JONGENS PANTALON KREYMBORG WOENSDAG NU S-®5 KREYMBORG «ÉSSl Jongens van 16 jaar in Alphen op winkelroof Geslaagde motorcross in Hazerswoude J NIEWE LEIDSE COÜRAIvT 3 DINSDAG 16 APRIL 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Geref. jeugdhuis. 7.30 uur: Slotavond r.k. Kapperspatroonbond. Kantine Clos en Leembruggen. 7.15 u." Ruilavond „De Philatelist". Schuttersveld. 924 uur: Lunapark. Middelstegracht 91, 24.30 en 79.30 ïrn.: t-b.c.-onderzoek. Den Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 u.r Toneelgroep Centrum met „Nathan de wijze" Kurhaus Paviljoen, 8 uur: De Nieuwe Komedie met „Don Quichotte op de bruiloft van Camacho". Woensdag Academie, Groot Auditorium, 2.30 u.: Opening twaalfde congres Sociale Inter academiale, lezing prof. mr. J. F. Glastra van Loon over: „Wetenschap en politiek" Stadhuis, 4.30 uur: Ontvangst deelne mers congres Sociale Interacademiale Van der Werffpark, 7 u- n.m.: Opening ictie „Heitje voor een karweitje" Geref. jeugdhuis, 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, J. F. de Tonkelaar over het K.N.M.I. Rehoboth, 8 uur: Slechthorenden, bon- Ie avond door Ewout Joppenszgroep. Den Burcht, 7.45 uur: Vereniging van Suikerzieken, De Gastspelers met „De Bungalow'' van Toine van Bergen. Kleine Stadszaal, 2.30 uur: Ned. Ver eniging van Huisvrouwen, modeshow fa. Warnecke. Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterdam? Toneel met „Niemand van ons", door Siegfried Lenz, voor K. en O. Schuttersveld, 924 uur: Lunapark. Van der Heijden, 1230 uur: Lunchbij- eenkomst Nijverheid en Handel, drs. J van der Kwast over „Taak en functie van de Kon. Ned. Jaarbeurs" Middelstegracht 91, 912 en 24.30 u.: t.b.c.-onderzoek. n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u-- Ned. Comedie met „De Botteriken" Kurzaal, 8 uur: Residentie Operakoor >.l.v. Nico Ringels. Donderdag Van der Heijden, 8 uur: Ledenverga dering Ned. Reis Vereniging. Bevrijdingskerk, 8 uur: Christenvrou wen-Zuidwest, mevr. C. J. Ooms-Vin- ckers over: „Het moderne huwelijk" Geref. jeugdhuis, 8 uur: I.J.K., ds. A Hofman oveT „Oecumene, verblijfsver gunning of reisplan Zuiderkerk, 8 uur: Cefafilm „Vraag 7" Huys over 't Hof, 8 uur: Natuurhis torische Vereniging, A van Tol over Meyendelonderzoek. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flip- n.m.v. Hans Richter-Haaser, piano. Middelstegracht 91, 9—12 en 24.30 u.: •b.c.-onderzoek. Zoeterwoude, raadhuis, 4 30 uur: Vergadering Industrieraad. Leiderdorp, Geref. Kerk, 8 uur: Jubileumconcert Rie Grims-Strootman. sopraan, Jan van Weelden, orgel. !n Haag, Gebouw voor K. en W.. r: Anneke Elro en haar sprookjes- toneel „Sjors en Sjimmie". Aula gemeentemuseum. 8.15 uur: Janos Liebner, bariton, Dyck Koster, cello, W ten Have, alt. Vrijdag Koffiekamer Stadsgehoorzaal, 45 uur: Receptie t.g.v. 35-jarig bestaan Vola. Stadsgehoorzaal, 8 uur Feestavond -g.v.N 35-jarig bestaan Vola. Zomerzorg, 8 uur: Contaotavond Ned. Vereniging van tweelingen, J. Koevoets met poppenspel en voordrachten. Van der Heijden. 8 uur: Niria, „Schoon schip in het Suezkanaal" door ir. G. Langer aar Gzn. Openbare school, Johan Wagenaarlaan, 2.30 uur: Opening door wethouder van Onderwijs. Middelstegracht 91, 2—430 en 7—9.30 uur: TBC-onderzoek. Leiderdorp, Dorpshuis, 8 uur: Burgeravond. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Venus be spied" (ab.). Gebouw K. en W., 8 uur: Hofstad Ope rette met „Grafin Maritza". Op Gouden Wieken, 8.15 uuri George van Renesse, piano. Zaterdag Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum met „De koppelaarster" van Thornton Wilder. Bevrijdingskerk, 730 uur: Avondgebed voor Hervormden en Gereformeerden. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo ik iets ben Gebouw K. en W„ 8 uur: Ned. Opera, „Cavalleria Rusticana" en „Paljas". Diligentia, 8 uur, Rudy de Heus, piano. Willemskerk. Nassaulaan, 8.15 uur: Koor van de Sixtijnse Kapel o.l.v. Dome- nica Bartolucci. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Deze apotheek neemt ook de dienst waar van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp. Films Casino (2.30 uur): De avonturen van de Zigeunerjongen (voor de jeugd); 7 en 9.15 uur (Paasdagen ook 4.45 uur): Vi- ridiana (18 jaar); donderdag: 7 en 9.15 uur: Nachtzuster Ingeborg (18 jaar). Lido (230, 7 en 9.15 uur): De ijzer vreter (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Ridder Pardaillon (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Elvis Pres ley in Kid Galahad (14 jaar; donder dag: Geen plaats voor wilde dieren Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Junglecat (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Harold Lloyd's wereld der zotheid (alle leeftij- Tcn toonstellingen Lakenhal, etsen Mare Chagall als vei- luchting van de Bijbel (tot 29 april) Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'" (tot 3 juni). Lakenhal, werk leden „Ars Aemula Naturae" (tot 21 april). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27. maandag en woensdag van I tot 530 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 530 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 uui Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 830 uur 's avonds Bijkantoor chr. schooi Obrecbtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6309 uur n.m. zaterdag 25 uur: jeugd: elkt Film Vraag 7" Donderdagavond 8 uur wordt onder auspiciën van het Geref. Jeugdverband Leiden in de Zuiderkerk de film ..Vraag 7" vertoond, over de moeilijkheden van «en predikant en zijn zoon onder het MBunumstische regiem in Oost-Duitsland, Padvinders gaan morgenavond Van der Werf schoonmaken ONDERDAG en vrijdag willen de padvinders van de Ned. Padvinder- Vereniging, de verkenners, de padvind- sters en de gidsen weer een karweitje u opknappen tegen betaling van een kwartje. Als op die dagen de bel moet orden gepoetst, uw fiets een streekje moet hebben of een boodschap moet wor. den gedaan, vraag het de padvinder, die dankbaar voor zal zijn, want de op brengst van al deze betaalde daden is bestemd voor de groepen zelf, het dis trict en het hoofdkwartier. Een deel van het geld voor het district zal worden gebruikt voor de aanschaffing van een demonstratiepop voor de mond-op-mond_ beademing. De prijs van deze pop is ongeveer f 300 Van padvinders(sters) wordt verwacht GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 3 april 1963, G.S. No. 400, hebben goedgekeurd het plan tot herziening (aanvulling) van het partiële uitbreidings- plan „Leiden-Cronesteinse polder 1961", met betrekking tot grond gelegen nabij de Lammebrug, zomede een wijziging (aanvulling) van de bij het partiële uit breidingsplan „Leiden-Cronesteinsepolder '61" behorende bebouwingsvoorschriften. Een en ander is vastgesteld bij raadsbe sluit van 21 januari 1963, no. 9, met in trekking van het ten aanzien van het onderhavige gebied geldende uitbrei dingsplan. Het plan c.a. ligt met een uitvoerige kaart voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Openbare Wer ken (C.adhuis, kamer 111). Leiden. 16 april 1963. De Burgemeester voornoemd, S. MENKEN. We'uh. Loco-Burgemeester dat zij belangeloos behulpzaam zijn waar dat nodig is. U begrijpt dat die belange loosheid donderdag en vrijdag niet kan opgaan. Dan gaat het erom een zo groot mogelijk bedrag bijeen te brengen voor versterking van de kassen, waaruit tel- kenjare zoveel valt te financieren Voor de start van deze actie heeft de leiding van de padvinderij in Leiden een .stunt" gezocht. Om 7 uur i genavond gaat men in het Van der Werfpark het standbeeld schoonmaken Met deze korte vermelding willen wij volstaan, omdat er ook nog iets van ver- ng moet zijn. Er wordt grote belang, stelling verwacht. De groepen verzame len zieh om 6.15 uur resp. op het Bevrij dingsplein en op de Kaasmarkt. Met een band voorop gaat het dan naar het park. Schoolvoethal De schoolvoetbalwedstrijden zijn een dag uitgesteld en beginnen nu morgen, als de velden dan tenminste bespeelbaar Sint Jorismarsen op 18 mei Op zaterdag 18 mei worden voor dc zeventiende maal de nationale Sint Jo- irsen gehouden, Deze marsen- die uitsluitend openstaan voor padvinders padvindsters, trekken elk jaar een groter aantal deelnemers. De start is deze keer bij kasteel Oud-Poelgeest. De afstanden zijn welpen en kabouters 7i/fe km, overige deelnemers 15 of 20 km. Kamerkring CHU De Kamerkringvereniging Leiden de Christelijk-Historische Unie heeft zaterdag 20 april in restaurant Van der Heijden een propagandavergadering uit geschreven. Sprekers op deze vergade ring, die om half drie begint, zijn drs. J. W. van Hulst, lid van de Eerste Kamer, prof. dr. G, C. van Niftrik. Waarborg-kwaliteit. Denim In de nieuwste kleuren. Met ritssluiting. Alleen geldig 17 april a.s. voor leeftijd 8 jaar kl. stijging p. m. HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN In Avifauna te Alphen aan den Rijn zijn zeven struisvogeltjes gebo ren. Het is vrij zeldzaam, dat er zo veel tegelijk het levenslicht zien. Een trieste bijzonderheid bij deze ge boorte is, dat de moeder een paar maanden geleden is overleden. Bij struisvogels is het echter gewoonte, dat de aanstaande vader de eieren uitbroedt. Oppasser R. W. Verkade Avifauna trok met de Pasen duizenden bezoekers HOEWEL de heer Van der Valk, de vitale directeur van Avifauna, uiteraard ook liever stralende voorjaarsdagen had beleefd, was hij over de Paasdagen niet ontevreden. Vooral gisteren waren er ettelijke dui zenden bezoekers. De mensen zonder auto lieten uiteraard verstek gaan, want voor fiets- en wandeltochten was het weer te weinig aangenaam. Het park lag er keurig bij, „maar men moet nog niet in de hoekjes kijken zei de heer Van der Valk. Na de lange winter had men slechts vier weken tijd, om alles een goede beurt te geven. In de speeltuin zagen we een bordje, Iging ook wel zeer sterk uit naar de waarop clementie werd gevraagd voor struisvogelvader met de zeven, VO- hetu^a„hJ^'?s Z Suoba'a"^ Uge week uit de eieren gekomen kui- bedrijf is geweest; er komt ook nog kens. Verbazend leuk. Zoals we zater- gereid hebben, is de moeder gestorven, maar de vader zorgt uit stekend voor zijn kroost. Van Passie tot Pasen trampoline. De afgeschoten hoek bij het theehuis heeft men veranderd en gun stiger geplaatst ten opzichte van de wind de zon. Er worden regelmatig uit alle hoeken in de wereld vogels aangevoerd. Kreeg Blijdorp vorige week vijf ooievaars, de heer Van der Valk vertelde, dat hij er van dezelfde soort twintig heeft (duizend gulden per paar). Hij was er zeer ver heugd over dat een paar aan het broeden ls gegaan, wat niet vaak voorkomt in gevangenschap. De kleine vogels doen dat wel. Overal ziet men in de vogel- verblijven de nestkastjes bezet. Het is een gelukkige greep dat het zo genaamde, licht en donker huisje weer voor een groot deel in orde is gemaakt. Het is een aardig gezicht, de fraaie kleuren van de lichtgevende verf door de verlichting naarvoren gebracht te zien. Vooral wanneer over enige weken de bloemen uit de knoppen komen, zal het weer een waar genoegen zijn in Avifauna rond te dwalen. De belangstelling van de bezoekers Dr. W. Huiskamp Bij K.B. is dr. W. J. Huiskamp benoemd tot lector in de faculteit der wis- ei tuurkunde om onderwijs te geven i experimentele natuurkunde. Dr. W. J. Huiskamp, die in 1925 te Winterswijk is geboren, studeerde tuurkunde aan de universiteit te Utrecht. In 1958 promoveerde de nieuwbenoemde lector cum laude tot doctor in de wis- natuurkunde, op een proefschrift ge titeld: ..Circular polarisation of gamma rays emitted from oriented nuclei". In laatstgenoemd jaar werd hij opge- imen in de wetenschappelijke staf het Kamerlingh Onnes Laboratorium, dat hij van 1954 af wetenschappelijk me dewerker van de Stichting Fundamenteel Onderzoek van de Materie (F.O.M.) was geweest en een jaar had gewerkt aan de universiteit van Illinois te Urbana (U.S.A Dr. Huiskamp, die ook veel voordracht ten op het gebied van de lage tempera turen in het buitenland heeft gehouden, heeft behalve zijn proefschrift, veel arti kelen op het gebied van de lage tempera turen gepubliceerd. Dr. H. C. Kramers Bij K.B. is dr. H. C. Kramers benoemd tot lector in de faculteit der wis- en na tuurkunde om onderwijs te geven in de experimentele natuurkunde. Dr. Kramers, die in 1922 te Heerde is geboren, studeerde natuurkunde aan de universiteiten te Groningen en Leiden, al waar hij in 1956 promoveerde tot doctor in de wis. en natuurkunde op een proef schrift getiteld: ,.Some properties of li quid helium below 1° K." Nadat de nieuwbenoemde lector na een jaar studie aan de universiteit van Ohio in Leiden was teruggekeerd, werd hij in geschakeld bij de leiding van de natuur kundige practica waarvan hij sinds 1958 de algemene leiding heeft. Dr. Kramers, die tevens nauw betrok ken is bij de N.O.-examens in de natuur kunde en sterrekunde, heeft, behalve zijn proefschrift, artikelen gepubliceerd voorts herhaaldelijk voordrachten op het gebied van lage temperaturen gehouden. NOORDW IJKF.RHOUT Ernstig ongeluk Gisteravond om zes uur is de heer J. Kamps uit Noordwijkerhout met zijn bromfiets komen te vallen by de spoor wegovergang Piet Gijzenbrug. Hij moest met een schedelbasisfractuur naa: Academisch Ziekenhuis te Leiden den overgebracht, waar direct operatief werd ingegrepen. Vanmorgen we geen direct levensgevaar meer. De heer Kamps had zijn zoontje van 11 jaar achterop. Vermoedelijk heeft één v; trappers van zijn bromfiets een keerszuiltje geraakt nadat de bromfiet ser door een windstoot opzy wa; blazen. Het zoontje kwam er zonder kleerscheuren af. :at aanvankelijk in spanning of het mannetje nu het zijn vrouwtje miste, zijn plicht wel zou doen, maar ge lukkig bleek het daaraan niet te ont breken. De trouwe vader en zijn kroost maken het uitstekend. NOORDWIJK Duitse gasten de gasdood nabij Bij in bungalows in het Noordwijkse Langeveld logerende Duitsers hebben zich ernstige gasvergiftingsverschijnse- len voorgedaan. Wegens de koude tijdens de Paasdagen hadden de gasten 's nachts butagastoestellen laten branden Daar de bungalows betrekkelijk klein zijn, raak te de zuurstof op met als gevolg, dat de gasvlam doofde, terwijl het gas bleef stromen. Gelukkig werden enkele Duit sers wakker. Zij sloegen alarm en zo konden allen worden gewekt. De betrok kenen voelden zich vreselijk ziek er moesten erg braken. Maar nadat medi sche hulp was verleend, herstelde de rust zich in het bungalowkamp. VOORHOUT Loslopende honden De burgemeester zal alle Voorhout een brief schrijve aan te herinneren, dat het in het tijdvak van 1 maart tot 1 augustus verboden honden los te laten lopen. (Advertentie) KATWIJK BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur Katwijk brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37, vierde lid. der woningwet ter algemene kennis, dat gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 20 maart 1963, G.S. 816. de door de gemeenteraad in zijn gadering van 20 december 1962 vastge stelde herziening van het uitbreidings plan ..Nieuw-Zuid" hebben goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt ter gemeente secretarie «afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Woensdag 17 april: hoog water 837 21.18. laag water 3.52 en 16 31. KATWIJK AAN DEN RIJN De in de Hervormde Gemeente ge houden collecten voor de diaconie be droegen in maart f 687,01. Voor noodlij dende Kerken en personen een bedrag van 309,79 en de voorjaarszendingscol- lecte bracht 757,77 op. De in de Gereformeerde Kerk gehou den collecte voor Bali bracht 426.C TN HET bureau van politie te Alphen. zijn zaterdag twee jongens van 16 jaar ingesloten, omdat zy volgens de po litic zich In de periode januarl-april van dit jaar aan een reeks diefstallen, voor namelijk uit winkels, hebben schuldig gemaakt. Zy bezochten nagenoeg alle plaatselijke boekwinkels, waar zy boe ken, postzegels en vulpennen bemachtlg- De zelfbedieningswinkels werden ook met een bezoek vereerd. Daar „kochten" de knapen snoep, balpennen, vulpennen en vele andere voorwerpen zonder beta ling. Ook andere winkels werden bezocht waaruit zij gebruiksvoorwerpen mi men, zoals twee transistor-radio's, kijker, een werpmolen, enz. Uit vrees voor ontdekking werden de ze kostbare goederen, evenals twee ui' telefooncellen ontvreemde telefoon hoorns. in het water geworpen. Voor het maken van plezierritjes wer den vijf bromfietsen meegenomen, die alle terecht kwamen, zij het dan ook. dat er één uit de Gouwe te Gouda moest worden opgevist Ondanks het slechte weer Ondanks het druilerige weer was de belangstelling voor de nationale motorcross in de Gerepolder te Hazerswoude ten bate van het Wtjkgebouw, weer groter dan vorig jaar. Het parcours bedroeg ditmaal ongeveer 900 meter, waardoor de snelheid aanmerkelijk kon worden opgevoerd. De mot regen noodzaakte de rijders echter deze snelheid zodanig te beperken dat onnodige risico's werden vermeden. Niettemin betoonden de organisa toren, de heren J. J. van Vliet en D. Plaizier, zich zeer tevreden over het verloop van de wedstrijden. De grootste groep bestond uit junioren, daar elders in het land seniorenwedstrijden waren uitgeschreven. Toch deed ook dit niets aan de strijd af. Er werd fel gestreden om de ereplaatsen Enkele pechvogels zagen zich genoodzaakt de strijd wegens motorpech te staken. De 250 cc-klasse toonde 21 deelnemers _an de finale-serie. De stnjd tussen Vos- ters uit Eindhoven en zijn (naamloze) naaste concurrent was hier zeer fel. Vos- wist echter met nauwelijks een halve meter de eindstreep eerder te bereiken. By de strijd in de 500 cc-klasse moesten alle renners twee series rijden van twaalf ronden. Hoewel de spanning bleef ge handhaafd bleef de strijd enigszins on overzichtelijk doordat steeds rijders kwa men te vallen op het voortdurend zwaar der wordende parcours. De Veenendaler Versteeg finishte hier als eerste. In de sloot In dc zyspan-klasse was de strijd zeer attractief en spectaculair. Nederlands kampioen Van der Poel uit Rotterdam betoonde zich zo'n grandioos rijder, dat er van stryd nauwelijks sprake was. Daar bovendien De Vries uit Slikker, veer wegens pech de strijd moest sta ken, was Van der Poel ook in de twee de manche ongrijpbaar. In de eerste manche belandde Regters uit Zeven huizen na het raken van een vlagge- mast In de sloot, echter zonder ernstig gevolg. Uitslagen Junioren 250 cc eerste mandie: 1. Vos- ters. Eindhoven: 2. Dirix, Geleen; 3. Driesen, Stein; 4. Slaats, Volkel; 5. Van der Pol, Amsterdam: 6. Duinhoven. Hel mond; 7. Vet. Hilversum; 8. Roolvink. Heerlen. Junioren 250 cc, tweede manche: 1. Van TER AAR V eilingo verzicht Een doorgaande afbrokkeling van de prijzen heeft vorige week de groente- handel aan de veiling getypeerd. Het is al een moeilijke week geweest, die voor Pasen, omdat dc export dan op vrijdag stagneert. Vooral de sterk op uitvoer in gestelde produkten, zoals sla en komkom- mres. moeten het dan ontgelden. De aanvoer van sla begint steeds groter te worden en de kwaliteit loopt sterk uiteen. De beste partijen werden in het begin van de afgelopen week weggekocht voor export tegen een beste prijs, maar tegen het eind moesten ze een veer laten. De binnenlandse handel ving dit maar gedeeltelijk op. En het zwaarst drukte de neergang op de mindere kwaliteit. Dan kon men zelfs bepaald van een lage prijs spreken. Spinazie, waarvan vooral vrijdag de aanvoer groot was, moest het die dag ook met een veel lagere prijs stellen. Het scheelde zelfs dubbeltjes per kilo. De kwaliteit is nog prima. In het begin van de week was ze beslist nog duur. Witlof heeft ook met minder handels- lust *e kampen. De aanvoer is nog wel groot, maar de vraag minder. Het snelle groeien stelt diverse kwekers voor moei lijkheden om op tijd te oogsten, waardoor de kwaliteit ook minder was geworden Toch brengt het goede witlof nog een goede prijs op. Komkommers, waarvan de aanvoer nog niet groot is, liepen in prijs terug. De kwaliteit is heel goed, al is de maat nog vaak aan de kleine kant. Radijs komt steeds meer en al moet men het dan vc minder doen dan de vorige weken, de prijs is nog heel goed als de kwaliteit maar aan de eisen voldoet. Raapstelen zijn nu goedkoop, de voer is gering. Vooral de prijs van de aardbeien viel vrijdag erg tegen, toen voor exportkwa liteit zo rond de gulden per doosje werd uitgeteld. der Tuin, Amsterdam; 2. Slaats Volkel; 3. Van Ekeren, Amsterdam; 4. Does, Hil versum; 5. Nolen, Slikkerveer; 6. Weste rink Ouderkerk-Amstel; 7. Slenter. Am- by; 8. N.N. Herkansing junioren 250 cc: 1. Schou ten, Zeist; 2. Van der Kuinder, Hilver sum; 3. Burgers, Roozendaal; 4. Otter. Hilversum; 5. Van Maurik, Eek en Wiel; Finale 250 cc: 1. Vosters, Eindhoven; 2. No. 47, naam onbekend; 3. Slaats. Volkel (no. 8); 4. Slaats Volkel (no. 7): 5. Vet. Hilversum; 6. Burgers, Roozendaal: 7. Roolvink, Heerlen; 8. Does, Hilversum; 9. Nolen, Slikkerveer: 10. Driessen Stein (L): Uitslag 500 cc: 1. Versteeg, Veenendaal; 2. Beurskens, Roermond; 3. Ras, Amster dam; 4. Raaymakers, Eindhoven; 5. Van Zelm, Vlaardingen; 6. Regters, Zeven huizen; 7. Clement. Helmond; 8. Vet, Hil- Zijspanklasse: 1. Van der Poel. Rotter dam; 2. Tarmond, Rotterdam; 3. Regters, Zevenhuizen; 4. Hekking. Arnhem. Visserijgolfjes Belgische tongvisserij had succes in maart Nadat februari voor de Belgische ton- genvissende middenslagvisserij al een zeer goede maand was geweest bleek maart voor deze schepen nog beter. De ruime tongvangsten bleven de gehele maand aanhouden hoewel toch het vries weer ten einde was. Het was een maand waarin verschillende records werdne gevestigd, ten eerste dat van de hoog ste westopbrengst, ten tweede van de grootste tongenvangst. Van de andere visgronden kwam ditmaal maar weinig aanvoer, want vrijwel alle schepen wa ren op de westgronden te vinden. De markt werd in maart dan ook zeer een zijdig bevoorraad. Voor de bij IJsland vissende schepen was het een zeer ongunstige periode van kleine vangsten en soms zeer lage vis- prijzen. De Noordzeeschepen kregen af wisselend bevredigende en lage prijzen voor hun eveneens wisselende kabel jauwvangsten. De kanaalschepen zorgden voor enige variatie. maar de schepen waren te gering in aantal om de keuze te kunnen bevredigen. Specifieke kanaal- soorten maakten overigens goede prij zen. De kustvisserij was weinig bevre digend, vooral niet in de eerste helft van de maand. Men voerde wel enkele dagen sprot aan, maar de pryzen wa ren te laag. De belangstelling van de kustvissers duurde dan ook niet lang. Alleen aan het einde van de maand werd wat garnaal aangevoerd. Volkshogeschooldog Het bestuur van de Nederlandse Zee- visgroothandelsvereniging heeft de leden het advies gegeven op 30 april in ver band met Koninginnedag de bedrijven te sluiten en het personeel vrijaf te geven met behoud van loon. Het bestuur gaat er bij wijze van uitzondering met koord dat er op de namiddag va april en van maandag 29 april vis wordt afgeslagen. Als althans een grote voer dit zou rechtvaardigen. In Arnhem wordt op maandag 29 april de achtste volkshogeschooldag ge houden. De heer D. J. Gouda, directeur van de N.V. Medan-Batavia, reder van de vriestrawler „Egmont" zal dan een lezing houden over de verre visserij. OP ZEE. De KW 159 Marian Eiken heeft bij zijn eerste trek slechts zeven manden hoops gevangen. De KW 153 Francina was ook al niet erg tevreden over de vangst. In anderhalf tot twee uur vissen kwam men niet verder dan een mandje tong en wat bijvis. Ook de andere schip pers in de buurt vonden dat de tong vangst terugliep. De SCH 196 Helena er de SCH 16 Aafke hebben vergeefs ge zocht naar de schelvis, die zij vorige reis zo voorspoedig vingen. Men gaat nu wat zuidelijker dan de 61 graden sen. op zoek naar makreel. De schepen rond IJsland hebben voortdurend last van sneeuwstormen. Trekken van 20 tot 30 manden waren het normale resul taat. „Paaszangdienst'' stond op het pro gramma van de goedbezochte bijeen komst, gistermorgen in de gereformeer de Maranathakerk. „Van Passie tot Pa- was wellicht juister geweest, want groot deel van het programma stond in het teken van het lijden van de Heiland. Ds. H. Henke uit Leiden die de liturgie de meditatie verzorgde, sloot zich daar in zijn toespraak bij aan. Aria et Religioni; onder leiding van Peet van Bruggen, speelde verscheidene liederen en begeleidde de samenzang. De heer J. Schellingerhoudt bespeelde het orgel. ALKEMADE Burgerlijke stand GEBOREN: Jacoba J M d v J J van der Poel en Th E van der Geest; Petrue C A z v P J van den Broek en C J Va- in; Daniël G M z v Th Th van Klink en F J van der Borgt. ONDERTROUWD: C J van der Poel P H van der Poel; B J Driessen en A U l'Ami; A J C Verbij en C M Koek; C J H G van Wieringen en J M E Hooge- GEHUWD: F M Roebroek en G Turk OVERLEDEN: A Baak w v J Went, 80 jaar. HAZERSWOUDE Vernielzucht De laatste jaren wordt van dc zyde van de plaatselijke overheid veel aan dacht besteed aan verfraaiing van de ge meente. De aanleg van plantsoenen, ga zons en waterpartijen heeft het beoogde doel stellig dichterbij gebracht, maar het effeot zal nog groter zijn als de in woners ertoe meewerken dit alles in stand te houden. Grote vernielzucht maakt veel werk overbodig, want dan is het immers tevergeefs verricht. Zo wordit op pas aangelegde en in gezaaide gazons gelopen en gevoetbald. Bloem bollen, die de gemeente had geplant in het fcrósje langs het wandelpad naar plan-Zuid, zijn zonder meer gestolen. De politie maakt verder de bewoners erop attent, dat het niet is toegestaan motor voertuigen en bromfietsen op gazons te parkeren. Verder heeft het stoten van vuil in de Rijn eregerlijke vormen aan genomen. Van gemeentewege wordt dan ook een dringend beroep op alle inwoners gedaan erop toe te zien, dat aan derge lijke vergrijpen een einde wordt gemaakt. Bejaardensoos •Woensdagmiddag wordt van half drie tot half vijf bejaardensoos gehouden in zaal Timmermans. Holl. Mij van Landbouw De jongerenorganisatie van de Hol landse Mij van Landbouw houdt woens dag om half acht haar jaarvergadering in het Hervormd verenigingsgebouw. WOUBRUGGE Kennismaking Kandidaat drs. A. Borman te 's Gra- venhage. op wie de Gereformeerde Kerk beroep heeft uitgebracht, zal met zijn verloofde woensdag 17 april komen kennis maken met de gemeenteleden, in de kerkzaal om half acht. Agenda Dinsdag 16 april: 8 uur. O. Raedthuys: Slotavond bekerwedstrijd klaverjassen Donderdag 18 april: 7.30 uur O. Raedt huys: jaarfeest Plattelandsvrouwen. Burgerlijke stand GEBOREN: Cornelis A z v A Ver- waay en N van der Vliet; Albert z v K Zandstra en D Rijnsburger. ONDERTROUWD: Dirk Vet 42 j en Leentje H Schijf 43 j. GETROUWD: Johannes A Roosema len 20 j en Helena A M Hoogenboom 17 j Antonie W Verkade 24 j en Johanna Verkade 24 j; Johannes P J Droogh 30 J en Jacoba C M Colijn 28 J. Raadsagenda agenda vermeldt onder meer: voorlopige vaststelling van de gemeente- en be drijf sr eken ingen over 1961, personeels aangelegenheden. ondcrwijsaangelegen- heden, elektrificatie van de Woudsedijk, aankoop grond ten behoeve van de uit breiding van de algemene begraafplaats bouw poststation te Hoogmade, vuilnis stortplaats en Ofwegen, woningbouw. TER AAR Bodedienst Besemer overgenomen Iedereen in onze gemeente en de om geving kende de lijndienst van de heer C. J. Besemer. De oude heer C. J. Bese mer heeft een groot deel van zy'n leven gesleten op de bodewagen, eerst met een paard en later met een auto. Van alles en nog wat, tot nieuwe dames hoeden toe, die hij dan zelf maar paste, bracht de heer Besemer uit Alphen mee. De zoon van „bode Besemer", C. J. Besemer Jr. dreef later de meer uitge breide lijndienst waarin ook opgegaan was de dienst op Rijnsaterwoude, Roelofs. arendveen en Leimuiden van de heer P. Rodenburg. Met ingang van dinsdag is de lijndienst op dit traject overgenomen door de fa. Blij leven uit Nieuwkoop. Eerste rabarber Tuinder J. B. Schalkwijk te Noorden heeft vrijdag aan de Ter Aarse groente veiling de eerste rabarber aangevoerd. Deze primeur werd door verschillende kooplieden afgedrukt voor 66 cent per kg. Het vorig jaar werd de eerste ra barber op 26 januari al aangevoerd. VALKENBURG Bejaardenmiddag In de Hervormde kerkzaal wordt don derdag om 3 uur een bejaardenmiddag gehouden Mevrouw Parlevliet-Donner uit Katwijk zal dia's uit Israël vertonen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3