Quick Boys was met 4-1 meerdere van CSCA de biJ DUNO eerste kampioen Eerste Alphia-zege ii Leiden thuis Scoreverloop UYS wordt zaterdag ongeslagen kampioen Monster behaalde op ARC monsterzege Spurs wonnen met van Liverpool Lisser Boys hield waar schuttersfestijn: 1-7 NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 16 APRIL 1963 Omzetting voorhoede leverde ivinst op /"NNDANKS de duidelijke 4-1 overwinning op CSCA blijft er toch de A-r vraag, wat er toch met landskampioen Quick Boys aan de hand is. Voor deze overwinning van de landskampioenen in eigen huis was namelijk een serie defensiefouten van de Amstelveners nodig, want de zelf geschapen kansen leverden niet zoveel op. Voor rust was er weinig verband in 't Kat- wijkse aanvalsspel. Na rust ging het na een rigoureuze omzetting aanzienlijk beter. Maar dat pittige en snelle, doortastende spel, dat voor- en tegenstander immer imponeerde bleef toch uit. Slechts sporadisch kwam dit in het spel tot uitdrukking en dat lag toch echt niet alleen aan de twee invallers voor Jeroen den Hollander en Peter Viool. Het zag er allemaal erg hoopvol uit, toen linksbuiten Ton den Duik na ze ven minuten doelman Van Vliet, na een blunder van spil A. Groenendijk, de eerste gang naar het net liet maken. Het Amstelveense antwoord bleef echter niet lang uit. want via een goed geno men vrije schop kwam CSCA door rechtsbinnen Van Wehlie op 11. Het verband in beide ploegen bleef voor rust totaal zoek en Quick Boys wist nog het beste met de toch wel vrij talrijke kan sen om te springen. Nog voor rust liet Cor van Duyvenbode de man aan het scorebord werken, door met een listi ge boogbal doelman Van Vliet te pas seren. De Amstelveense doelman raakte Koudekerk op bezoek Oegstgeest bijna geklopt: 4-4 Een vrij lauw spelend Oegstgeest werd zaterdagmiddag, zestien minu ten na de aanvang van de voetbal wedstrijd tegen Koudekerk, wakker geschud door een fris doelpuntje van Jaap Paling. Een verkeerd beoor deelde terugspeelbal werd doelman Hillebrand noodlottig 01. Wakker geschud, ja, maar het duurde toch nog tot de tweede helft eer de thuisclub op de kennelijke on derschatting van de tegenstander terugkwam. In de 35ste minuut van de wed strijd werd er weer een verdedigings- fout gemaakt bij Oegstgeest. Dat kan niet bij de zeer actieve Koudekerkse voorhoede. Ditmaal was linksbuiten Hakkenbrak er als de kippen bij en hij wist de stand keurig op 02 te brengen. Nu ging Oegstgeest de zaken wat energieker aanpakken, maar de gas- ten-defensie sloot goed ditmaal en pas in de laatste minuut kon Verhoeks scoren, toen hij tussen de vele „bo men' door toch nog een stukje doel zag (1—2). Ttcee hattricks Na de hervatting ging het er pittig op los. Een fel schot van rechtsbuiten Colijn had voor Koudekerk een doel punt kunnen worden, ware er de krui sing van het latwerk niet geweest waarvan de bal terugsprong. In de tiende minuut nam Verhoeks uit hoekschop de bal op zijn schoen bracht met een zoefend geluid de stand in evenwicht. Van Leeuwen had geen schijn van kans, toen een minuut later Willemse de bal aan raakte en de stand (weer uit een hoekschop) op 32 kwam. Koudekerk nam revanche, hoewel er een strafschop van Paling voor nodig was om gelijk te komen (3—3). Een blunder van Van der Voort (spil), en weer benutte Paling deze kans (34). Dat was zijn hattrick. Maar ook Verhoeks, de stoere Oegstgeester middenvoor, scoorde voor de derde maal; dat was vfjf minuten voor tijd met een kopbal op een voorzet van P. Jansen. Zo werd deze spannende wedstrijd, die door de heer Van Ak keren correct was geleid, besloten met een 44 gelijkspel. Omgegooid Na rust was de hele voorhoede van Quick Boys omgegooid. Linkshalf Floor van Du(jn liep (hinkend) op de linksbuitenplaats, terwijl Ton den Duik naar de halfplaats was verhuisd en daar een prima party speelde, zowel aanvallend als verdedigend. GUs Haasnooit was van de rechts binnen plaats naar de midvoorplaats gegaan en voldeed daar ook beter. Ogenschijnlijk lijkt Haasnoot voor een aanvalsleider iets aan de langzame kant, doch zijn ragfijne passé brachten de de Amstelveense defensie meermalen in verlegenheid. Een verlegenheid, die re sulteerde in enkele panische handelin gen. waaruit onder meer het derde doel- puht van de voet van Cor van Duyven bode (17de minuut) kwam en twee mi nuten voor tijd het vierde doelpunt van de voet van Anton van der Plas, die Tegen Sportlust Penalties kostten GWS de zege: 3-3 Evenals het eerste treffen tussen GWS en Sportlust is ook de return in een 33 gelijk spel geëindigd. En de vergelijking gaat zelfs nog verder, want ook in Sassenheim werkte Sport lust in de laatste minuten een achter stand weg. Ditmaal was het echter wel wat sneu voor de voetballers van Sik- kens, want de beide laatste doelpun ten van Sportlust kwamen uit straf schoppen voort. De in het groen gestoken thuisclub speelde een heel matige partij voetbal. De bezoekers waren over het algemeen technisch beter ook wat enthousiaster, maar voor het doel gekomen viel het allemaal erg tegen. Er moesten ten minste heel duidelijke fouten van de Sportlust-achterhoede aan te pas komen om driemaal te scoren. Linkshalf Bergshoef speelde in de ne gende minuut veel te zacht terug op zijn doelman, waardoor middenvoor Mooten een vrije kans kreeg, die hij dankbaar henutte (01). Lang duurde die sprong niet, want in de 15de minuut knalde linksbuiten Otto een voorzet zijn rechtervleugelman keihard in doel (11). De Sassenheimers kwamen voor de rust nog op 1—2 door v.d. Wel. Na de rust kreeg GWS opnieuw de beste papieren en scheen regelrecht op een zege af te stevenen, toen een inge schoten voorzet van v.d. Heuvel door doelman Blok alleen maar met de voet kon worden gestopt Lens ving het terug- springende leer op en deed het met bollen (13). Pas daarna kwam er wat meer vuur in de thuisclub en werd GWS op eigen helft teruggedrongen. Toen linksbuiten Otto in de 20ste mi nuut ten val werd gebracht zag de heer Bos hier een strafschop in en de „ge strande" speler voltrok zelf feilloos het vonnis (3—2). Nauwelijks vijf minuten later moest Terbeek opnieuw vissen, maar nu keurde de scheidsrechter het doelpunt af. Toen drie minuten voor het einde vijf verdedigers op de doellijn stonden, waar van er een het leer met de hand raak te. schoot Blok zijn club naar een 33 gelijk spel. Afdeling Leiden van de KNVB Alphen klimt stug door naar 4e klas Alphia heeft zijn eerste overwin ning behaald en wel op Leiden, een verrassing van de eerste orde. Ha- zerswoude Boys doet het de laatste weken ook niet gek. Nu werd Sleu tels met een duidelijke nederlaag naar huls gestuurd. Leider Alphen won zoals te verwachten was T.A.V.V. heeft op het laatste ogenblik wegens vijf zieken uitstel van de wedstrijd tegen Kagia aangevraagd, en gekre gen. VVSB-ALPHEN Beide ploegen speelden met veel in vallers. De verdedigingen van beide elf tallen waren superieur, waardoor de wedstrijd zich voor het grootste gedeelte op het middenveld afspeelde. Alphen stond bij de rust met 20 voor door een doelpunt uit een solo van Harskamp en een doelpunt uit een cor ner van Leeuwenhoek. Halverwege de tweede helft kwam de enige mooie en goede aanval van Alphen. die Van Soest dan ook dankbaar en doeltreffend afsloot (0—3) HAZ. BOYS-SLEVTELS De Boys uit Hazerswoude hebben blikbaar in de lange rustperiode nieu we krachten opgedaan, want nu werd de tweede achtereenvolgende overwin ning behaald. Al spoedig namen de Boys het initia tief van Sleutels over en dit overwicht resulteerde na een kwartier In een doel punt van linksbinnen Pos. Tien minuten later was het door rechtsbuiten Van der Maas weer raak: 2—0. Linksbuiten De Gelder schoot de Boys met een hard schot naar 30 en het was nogmaals Van der Maas. die de ruststand slotte op 40 bepaalde. Na rust werd de strijd wat rommelig en daalde het spelpeil. Reeds in de eer ste minuut was het Sleutels-middenvoor Verhoog, die de Boys-keeper het nakij ken gaf. Sleutels trok nu fel ten aanval, maar dit resulteerde niet in doelpunten De Boys hadden vlak voor het einde nog wel eenmaal succes door Pos (5—1). LEIDEN-ALPHIA Over deze wedstrijd valt, behalve de verrassende uitslag, weinig te vertellen Alphia nam voor de rust reeds een 13 voorsprong. Dit was wel verdiend. Rechtsbuiten Bouthoorn en midden voor Boogaard waren de makers van de eerste twee. Linksbuiten Roest maak te er 03 van met een diagonaal schol en toen pas kon Leiden uit een penalty door spil Pouw tegen scoren. Na de rust zakte het spelpeil nog verder af. Leiden zette nog wel de ploeg om, maar veel hielp dit niet. De sfeer tussen de lijnen werd ook onvriendelijk Het was ten slotte middenvoor Van der Kraan, die nog voor Leiden scoorde en Bouthoorn, die hetzelfde voor Alphia deed (24). DE STAND Alpheti 14 10 4 0 24 37—11 VWS 13 7 5 1 19 27—17 Leiden 14 6 5 3 17 34 Woubrugge 11 4 4 3 12 20—15 Kagia 12 j 2 5 12 22—29 TAVV 11 4 3 4 11 26—22 WSB 14 4 3 7 11 25—35 Hazersw. B. 13 4 2 7 10 24—29 keutels 13 3 3 7 9 13—27 Alphia 13 1 3 9 5 20—35 rust als rechtsbuiten opereerde. De voorhoede van Quick Boys draaide de rust wel iets beter dan voor r doch bij de supporters van de thuisclub er toch echt nog geen reden jubeltonen. Gelukkig voor Quick Boys stak ook CSCA niet in een al te beste vorm. enige wapen van de Amstelveners de dieptepass bracht aanvalsleider Fop- vel enkele malen in de Quick Boys fuik, doch behoudens enkele gevaarlijke enten kwam er toch niets uit Ook arbiter Pauw deelde in de voetbalma- laise. Meermalen diende hü, evenals hel houtwerk rond de doelverdedigers, vooi refpunt van slecht geplaatste of slecht ïerichte ballen. Tweede klas A DOVO-GSV 2-3. Met een doelpunt van Van Hall voor rust en een van v. Manen a (2-0) leek DOVO binnen te zijn. Stolze (tweemaal) en L. Vos zorgden ech- •oor een verrassende GEV-zege (2-3) ss. Vogels-Huizen 1-0. Het beslissende doelpunt werd 13 min. voor tijd gescoord, door linksbuiten A. de Graaf. Het spel was matig, de spanning groot, terwijl mid denvoor Baas van de gasten tot tweemaal >e een schot door de paal zag gekeerd. Koz. Boys-NDSM 5-1. De veilig lijken- voorsprong van 2-0 bij rust bereikt jor P. Visser en Da men werd na de her- itting door v. d Heuvel met een hat- ick opgevoerd tot 5-0. Pas daarna kon Kaars voor de gasten, overigens verdiend, eer redden (5-1) Derde klas B ASWH- Exc. P. 1-2. Door v. d Meer en Kok kwamen de Pernissers op 0-2. De achterstand werd door Stolk uit een pe nalty wegens hands verkleind (1-2). Na rust onderging de stand geen wijziging -v.,Vv;-V J JS ■Sb - - Bij de junioren in AI Een felle kopstoot van Tony den Duik, die de spil van CSCA al is gepasseerd. Den Duik heeft zater dag in de zeer matige wedstrijd een uitstekend figuur geslagen. SCOREVERLOOP SpUkenisse-Zuidland 0-1. Een magere :ore doordat de lat aan beide kanten meerdere malen een doelpunt in de weg stond. Twintig min. na rust viel de be slissing door rechtsbuiten Quak (0-1). Pelikaan-SHO 1-3. Linksbinnen De Groot gaf SHO de leiding (0-1). Na rust maakte Verhoeven gelijk (1-1). maar de gasten kregen door De Groot en Schipper toch de verdiende overwinning (1-3). Judowedstrijden Zaterdag hebben de junioren van ju doclub „Eendracht" (15 en 16 Jaar» deelgenomen aan wedstrijden om het kampioenschap van Zuid-Holland, uit geschreven door de Ned. Amateur Judo Associatie, in de dojo van judoclub „Budo" te Boskoop. De „Eendracht"-) unlcren bereikten In de eerste poule een eervolle derde plaats achter Rotterdam en Den Haag. Voor dit resultaat zorgden Piet Plan ken met twee overwinningen, Wini de Rooy (1 x), Jan Slingerland (1 x) en Johny v. d. Kaai en Jaap van Wezel elk met een onbesliste partij. UVS verpletterde rode lantaarn drager Altior met grote cijfers. Vol gende week kunnen de Leidenaars kampiov.ii worden. Rijnsburgse Boys klom een plaatsje op de ranglijst ten koste van Roodenburg. NoordwUk bleef juist aan de verkeerde kant var de score en Alphen behaalde een be nauwde, maar kostbare overwinning op DOSR RIJISSB. BO YS-ROODEIS'B UftG Het is een van Rijnsburgse kant prima wedstrijd geworden. Met de rust stonden de Rijnsburgers pas met 10 voor door een doelpunt van middenvoor Den Heyer. die een strafschop benutte Maar na de rust met het windje in de rug liep de score op. Binnen een paar minuten was het al 20 door linksbin nen Abbink. Dit doelpunt gaf Rooden burg een morele klap en het spel van de Leidenaars werd zeer onsamenhan gend, Rijnsburgse Boys ging echter steeds beter spelen en door Den Heyer (2x), Heemskerk en Abbink werd de eind stand 60. VVS-ALTIOR Als Rijnsburgse Boys gelijk gespeeld of verloren had. was UVS reeds zater dag kampioen geworden. Nu moet het nog tot volgende week wachten. De Leidenaars hebben zaterdag ech ter wel duidelijk laten zien dat zü al leen maar aanspraak op de titel maken. Ze speelden met Altior maar vergaten daarbij niet doelpunten te maken. De doelpunten werden gemaakt door rechts binnen Kantebeen (4x). middenvoor Teske (3x), linksbinnen Van der Lin den (2x) en linksbuiten Van der Tuin <2xj. ALPHEN-DOSR Beide zwakke verenigingen uit deze afdeling wogen goed tegen elkaar op. Het is dan ook een levendige wed strijd geworden met een iets sterker Alphen, dat de overwinning dan ook wel verdiende. Na 10 minuten maakte middenvoor Nieuwenhuizen van Alphen er met een mooi schot 10 van. De uitvallen van DJSR waren niet van gevaar ontbloot. Een volledig Monster beeft op een met drie invallers spelend ABC een verras send grote overwinning behaald. De grondslag daarvoor werd gelegd door L. de Haan. die in deze match begon met een hattrick te verrichten tussen dc 16e en 25e min. Bij deze 3-0 achterstand was ARC in feite al kansloos omdat er van de voorhoede van ARC weinig of niets uitging. Alleen middenvoor Krijgs man moest in de gaten gehouden worden, maar omdat hij van zijn medespelers wei nig of geen steun ondervond viel dat de Westlandse defensie niet zo moeilijk. Na de verkregen 3-0 voorsprong ging Mon ster steeds beter spelen. Een fout van linkshalf v. Hoek stelde Oversloot in de gelegenheid om er na 34 min. 4-0 van te maken. Eindelijk. 5 min. voor rust kwam er van Alphense kant een tegenpunt Rechtsbuiten De Jeu was er de maker van (4-1). De thuisclub had echter het antwoord klaar en nog voordat de uit stekend leidende scheidsrechter Noorlan- Koor rust kon fluiten had Looije misverstand in de Alphense achterhoede uitgebuit (5-1). Ook in de tweede helft was het Monster dat de toon aangaf. Toch duurde het. voornamelijk door uitstekend werk van keeper Van Horzen, die aan de grote ne derlaag geen enkele schuld had, tot de min., voordat Storm opnieuw doelpunt voor de thuisclub kon maken (6-1). Deze speler had meteen de smaak te pakken. Uit een voorzet bracht hij de eindstand op 7-1. Het was begrijpelijk dat het spelpeil in de slotfase met zo'n ruim» voorsprong belangrijk daalde Een gedeel telijke verklaring voor de grote neder laag van ARC moet gezocht worden in hei bijzonder zwakke spel van invaller rechts back Groot. Men kan hem er echter niet alleen voor aansprakelijk stellen. De ge hele Alphense ploeg bleef deze middag onder de maat en het ditmaal bijzonder attent spelende Monster heeft dat uitge buit. Er is maandag iets rechtgezet in de Engelse eerste divisie. Tottenham Hot- spur was Goede Vrijdag in Liver pool door de club van die naam nogal duidelük verslagen: 5—2. De vraag rees toen of Liverpool, dat reeds enige tyd aan een Imposante opmars bezig was. nog wel gestuit kunnen ja, wie dat dan wel zou moeten doen. De Spurs kregen door het dubbele Paa8programma reeds maandag de gele genheid zich te revancheren en by die gelegenheid bleek, dat Liverpool bepaald niet onkwetsbaar Is. De voor de gasten nogal beschamende score van 72 spreekt in dit verband wel boekdelen. Jimmy Greaves, in grootse vorm scoorde viermaal: Cliff J >nes vond twee maal de juiste richting en Frank Saul completeerde het festijn voor de Londe- naren. De tegenpunten kwamen van de voet van Roger Hunt, sedert kort Engels internationaal. Tottenham nam alleen de leiding, doordat rivaal Leicester City bij Man chester United een punt verspeelde (22). Everton (22 tegen Birmingham City) staat met 48 punten uit 35 wed strijden relatief gelijk met de leiders, die uit 36 ontmoetingen 50 punten ver gaarden. De grootste belangstelling genieten in Engeland vermoedelijk de prestaties van Stoke City. Door een aantal spectaculai re transfers heeft good-old Stanley Matthews nu spelers naast zich die vol komen zijn spel begrijpen. Stoke leidi dan ook momenteel in de tweede divisie met drie punten voorsprong op numm- twee en een wedstrijd minder gespeeld Het grote duel tegen Sunderland (derde op de ranglijst) werd met 21 gewon nen. waardoor tevens de positie van het zo sterk gestarte Chelsea weer iets ver beterde. De kranige ploeg van DUNO, die het vorige seizoen ongeslagen kam pioen werd van de eerste klas der Haagse afdeling, promoveerde naar de vierde klas en dit seizoen op nieuw ongeslagen beslag op de titel wist te leggen. De Hagenaars, die de eerste kamplaensploeg van de KNVB in dit voorjaar vormen, pro- moveren naar de derde klas, waar door Den Haag het volgend jaar eindelijk twee derde klassers heeft, want dat Die Haghe zich zal hand- haven is zeker! Op de foto van links naar rechts: staande verzorger J. Strang, W. Buis J. v. d. Linde jr., M. Toet, J. v. d. Linde sr., M. Spaans en A. v. Wijngaarden. Knie lend: J. Batenburg, M. IJspelderC. IJspelder, M. den Hertog, T. de Zwart en C. de Zwart. Hockey Op zaterdag 20 april speelt het Ned B-hockeycIftal in het Wagener- stadion in Amstelveen eeu wedstrijd tegen een ploeg van Rijnland-Westfalen. De Ned opstelling: (Boks (Amsterdam): IJkema (DSHC) en Terlingen (Amsterdam): De Muinck Keizer (SCHC). Mijnarends (Am sterdam) en De Lanoy Meyer (Laren Coster van Voorhout (Amsterdam), Nico Spits (Amsterdam). Frans Spits (Amster dam). De Keyzer (Breda) en Van Dui- venboode Varkevisser (HDM). Uit één hiervan scoorden de Roelof- arendsveen tegen. Na rust was Alphen met de wind in de rug wel sterker. Vlak voor het einde verhoogde Alphen het tempo nog en de druk op het DOSR-doel werd nu zo zwaar, dat één der DOSR-verdedigers in paniek de bal in eigen doel schoot: 2—1. NOORDWIJK-LUGDVNUM De jongens van Lugdunum waren over het algemeen i»ts ouder en groter dan de Noordwijkers en dit heeft de doorslag gegeven. In een gelijkopgaande strijd scoorden de Leidenaars het eerste doelpunt, P. van der Lugt bracht beide partijen weer gelijk. Door een misverstand in de Noordwijk-achterhoede wist Lugdunum toch nog uit een doelworsteling de winst mee naar huis te nemen. Een geiykspel had de verhouding echter beter weer gegeven. DE STAND UVS 15 15 0 0 30 87—20 Lugdunum Quick Boys 13 Rijnsb. Boys 11 Roodenburg 14 Lisse 13 Noordwijk 11 Alphen 13 DOSR 13 Altior 15 8 0 19 54—25 17 45—29 16 49—15 5 16 4641 6 12 27—30 5 11 31—23 9 7 20—50 11 3 12—64 14 1 13—87 Uitslag icerd 0-2 Katwi j k-def ensie baas over SV'35 Twee fouten van de verdediging van VS 35 kostte dit team tegen Katwijk twee doelpnntcn en daarmede de wedstrijd. Voor dc rnst waren deze fontezf begaan, zoals met 0-2 de thee werd gebruikt. In de tweede helft kwamen de Haagse gast heren nog wel dikwijls voor het doe! van de Katwijk-doelman Boezaard, doeb de sterke defensie van de gasten 6tond geen ankel doelpunt toe, zodat de ruststand evens de eindstand werd. De thuisclub moest drie invallers op tellen. hetgeen tot gevolg heeft gehad dat de opstelling rigoureus werd gewij- en niet ten nadele. De verdediging SV 35 was echter het zwakke punt. want vooral in de eerste helft kwamen de Katwijkers soms gevaarlijk voor het doel van de Hagenaars. Hoewel de vleu gels veel in de aanvallen werden betrok- ?n de vleugelspelers v. d. Plas en Dc Koning geen gebrek aan snelheid kan worden verweten, werd de bal praktisch altijd naar. de gevaarlijke aanvalsspits A. Duyvenbode gedirigeerd. Af en toe liep deze in de buitenspelval, doch kreeg hij de bal in goede positie, dan zat er vaak een beste scoringskans in. Toch heeft de Katwijkvoorhoede de hulp van de SV 35- verdediging nodig gehad om te doelpun- In de 23e min. werd de ba! te zacht op de SV 35-doelman Pronk terugge- peeld. waardoor A. v. Duyvenbode zich van het leer meester kon maken. Pronk kon omspelen, waarna het niet moeilijk was de stand op 0-1 te brengen. En ii 38e min kwam Pronk uit zijn doel een aanval af te slaan. Dit lukte, doch hij vergat" naar zijn veste terug te lopen. Aandachtig volgde hij het spel. totdat de bal bij De Ridder kwam. die met eei tig, zacht boogballetje over Pronk heen de stand op 0-2 kon brengen. In de tweede helft is SV 35 zeker niet de mindere van Katwijk geweest. De gas ten moesten het hebben van uitvallen hebben daar dan ook vaak, doch zonder resultaat gebruik van gemaakt. Meerma len echter stonden alle spelers op de Kat wijk-helft en gooiden de gastheren, vaak gestuwd door spil Zuurmond, alles op de aanval. De sterke verdediging va: Katwijkers stond echter geen enkel doel punt toe en hoewel de Hagenaars dik wijls dichtbij succes zijn geweest, bleef lit, zodat in de rusts'and geen veran dering meer kwam. Competitie-indeling waterpolo dames Het laatste gedeelte van de indeling van de zomercompetitie waterpolo 1963, is nu ook door de Koninklijke Ne derlandse Zwembond vrijgegeven. De damesploegen uit Leiden en omgeving zün als volgt ingedeeld: Derde klasse B; Die Haghe l, DWR 1 (Haarlem), HPC 1, Leidse Golfbre kers 1, Swift 1 (Den Haag). Derde klasse C: DONK 1 (Gouda). De Gouwe 1 (Waddinxveen), LZC SNA 1 en ZIOS 1 (beide Den Haag), Derde klasse F: Boskoop 1. DES 1 (Den Haag). De Sleutelstad 1, ZCR 1 (Den Haag) en De Zyi 1. UEFA-toernooi in Engeland Grote nederlaag van Ned. voetbal jeugd Zaterdag zijn in diverse plaatsen in En geland de voorronden gespeeld van het; UEFA-Jengdtoernool. Nederland, inge-i ?eld in poule C. stuitte in dc eerste wed- rijd op Engeland en verloor kanslooi et 5-0. BU rust hadden dc Engelsen reedt :n 3-0 voorsprong. Het Ned. jeugdelftal, spelers tussen 16 i 18 jaar, zal het bijzonder moeilijk krijgen. Dat is vooral de Engelse mening afloop van het duel. Het Ned. team is nel ijk ingedeeld in een bijzonder zwa- poule, met titelhouder Roemenië, dat met 1-0 het bijzonder sterke Rusland Het Engelse team, met profspelers, do mineerde gedurende de gehele wedstrijd dat het slechts 5-0 werd. was te danken a goed doelmanwerk van Boomgaard linksback Van Hal. de beste speler in het Ned. team. Nederland heeft met de rug tegen de muur gestaan, als het ware overdonderd door de snelle aanvallen van zijn tegenstanders. In totaal kwamen onze landgenoten tot vier schoten, waarbij een maal zo hoog, dat de bal uit bet stadion verdween. Nieuwenhuis en Kleinjan wa de besten in de voorhoede, maar kre gen geen enkele kans tegen de hard tacke- lende profs. Groep A: GriekenlandWest-Duitsland 7--2 (0—1). Schotland—Zwitserland 3—1 (1—0). Groep B: BulgarijeFrankrijk 20 (2—i 0). Italië—Hongarije 30 (30). Groep C: EngelandNederland 5—0 (3—0) RoemeniëRusland 10 (00). I Groep D: TsjechoslowakijeZweden 4—2 (11). Noord-IerlandBelgië 2—1 (1—1). Het Ned. jeugdelftal heeft zich Tweede Paasdag in het UEFA-toernooi voor spelers van 1618 jaar hersteld van de tegen Engeland geleden 50 neder laag. Onze landgenoten verrasten dit maal vriend en vijand door het veel sterker geachte Rusland in Eastbonrne met 31 te verslaan- Bij rust hadden de Russen met 10 de leiding. De uitslagen van de maandag gespeel de wedstrUden waren: Groep A: Griekenland—Zwitserland 1-1 t01). West-DuitslandSchotland 21 (0-0). Groep B: Hongarije—Bulgarije 1—1 (10). ItaliëFrankrijk 41 (3—0). Groep C: EngelandRoemenië 3—0 (30), NederlandRusland 31 (01). Groep D: BelgiëZweden 21 (20), N.-IerlandTsjechoslo akije 10 (00). Groep A: Griekenland2 1 1 0 3 83 Schotland 2 1 0 1 2 4—3 West-Duitsland2 1 0 1 2 4—8 Zwitserland 2 0 1 1 1 241 Groep B: Italië 2 2 Bulgarije 2 1 Hongarije2 0 Frankrijk2 0 Groep C: Engeland 2 2 Nederland 2 1 Roemenië 2 1 Rusland 2 0 Groep D: Noord-Ierland 2 2 Tsjechoslowakije 2 1 0 1 2 43 België 2 1 0 1 2 3—3 Zweden2 0 0 2 0 3—6 Gerben Karstens weer op de racefiets De w ielerwegwedstrij d voor amateurs, gisteren te Breda gehouden, is in een zege geëindigd voor de sterke Hagenaar Rine« Paul, die onlangs de Ronde van Noordholland op zyn naam wist te schrij. ven. Vrijwel de gehele course (over 110 ronden) probeerden renners te ontsnap- ppen, maar het hoge tempo was er de oorzaak van dat de uitlooppogingen op dit zeer zware parcours niets opleverden Dus zag het er naar uit, dat de wed strijd op een massaspurt zou uitdraaien Maar twee ronden voor het einde werkte de plaatselijke favoriet A. van Tilburg zich los en bouwde een voorsprong van ongeveer 80 meter op. Toen de laatste ronde was Ingegaan, nam Paul zyn beslissende sprong. HU wist de vluchteling te achterhalen. Ook Oud- kerk zag nog kans weg te komen en be slag te leggen op de derde plaats. Leo van Dongen uit Made (NB) won de spurt van het peloton met klein verschil op de Leidenaar Kartens, die nauwelijks een buikgriep te boven was en zijn wie- lerseizoen goed startte. De uitslag: 1 M Paul (Den Haag): 2 A van Tilburg (Breda), 3 J Oudkerk (Landsmeer), 4 L v Dongen (Made), 5 G Karstens (Leiden) 6 R Liebrechta (Vlaardingen), 7 H Koopman (Halfweg), 8 H de Hartog (Utrecht), 9 Chr Broek mans (Zevenb. Hoek), 10 H Cornelisse (Amsterdam). Zaterdag start Karstens in de Ronde van N. W. Friesland over 160 km. Voetbal De landenwedstrijd tussen Italië en West-Duitsland. zaterdag in Alassio gespeeld, is geëindigd in een 2-1 zege voor de Italianen. Bij rust was de stand 2-0 voor Italië. 0 0 4 7—1 SEMPER ALTIUS VERSLAGEN In een harde, slechte wedstrijd heeft een schotvaardlger Lisser Boys zich op overtuigende wijze de meerdere getoond van Semper Altius en royaal, >(J het wat geflatteerd, met 1-7 gewonnen. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op Beide voorhoedes belaagden om beurten eikaars doel. Steeds echter wisten de ver dedigingen het gevaar tijdig te keren, tot- in de 8e min. een misser van de Lis- Boys verdediging een doelpunt voor Semper Altius opleverde. Vaartjes kwam alleen voor doelman Algera en met een onhoudbaar schot gaf hij deze het nakij ken (1-0). Niet lang heeft Semper Altius van deze voorsprong plezier gehad, want teeds 8 min. later werkte Broekhuizen van Lisser Boys een goed opgezette aan val af. Met een prachtige kopbal langs doelman Weber bracht hij de partijen op gelijke voet (1-1). Lisser Boys kwam nog meer opzetten en nog voor rust werd zijn veldoverwicht met een doelpunt ge honoreerd. Roem bezorgde met een prach tig schot Lisser Boys een voorsprong (1-2). Na rust werd de strijd harder en het spelpeil daalde zienderogen. Lisser Boys kreeg een groot veldoverwicht en kort na de hervatting vergrootte Broekhuizen de voorsprong met een kopbal (1-3) Het was dezelfde speler die 2 min. later de hat trick verrichte. Een mis'rap van de ove rigens uitstekend spelende Semper Altius spil Engels bracht de bal voor de voeten van de alleen voor doelman staande Broekhuizen. Nadat ook deze in eerste instantie had gemist kwam het leer ten tweede male voor zijn voeten; nu faalde hij niet (1-4). Er vielen grote gaten in de Semper Altius-verdediging en weder om was het Broekhuizen, die niet een hard schot zijn vierde doelpunt scoorde (1-5). Een volgende fout in de Semper Altius- verdediging werd door Hagen afgestraft Wederom moest doelman Weber de bal uit het net halen (1-6). Dat Semper Altius bijna geen tegenstand meer bood, bleek wel uit het feit dat linksback Van "t Woud van Lisser Boyi een minuut voor het einde ook ren was gekomen en met een onhoudbare kogel zijn bijdrage aan het schuttersfeest Leverde. Daarmede wa6 de eindstand op 1-7 bepaald. •o-

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 10