Gratis met Honig naar BENF1CA-FEIJEN00RD in Lissabon Feijenoord had tegen Benfica kleine overwinning verdiend KLEEDKAMERS HONIG Portugezen doorbraken Rotterdamse muur niet AMSTERDAM was gisteravond dode stad waarom niet één doelpnntje RIL) GELIJKSPEL (0—0) TEGEN BENFICA PRACHTIG, MAAR (Advertentie) 1 (Van onze sportredactie) - - /"AP zichzelf beschouwd is het ftft gelijke spel HPEGEN elke verwachting in heeft namelijk niet Al*. 1T TVT Pi DONDERDAG 11 ARPRIL 1963 OP zichzelf beschouwd is het Oft gcljjke spel van Feijenoord tegen de Europese voetbal- I kampioensploeg Benfica een prestatie van we reldformaat. Toch waren het niet de Rotterdam mers die het eindsignaal van de Duitse seheids- i rechter Joseph Kaudlbinder als muziek in de oren klonk. Verscheidene in rode tricot gestoken armen van Benfica-spelers gingen de lucht in. Er kwam een glimlach op menig Portugees ge- i zicht. Men was blij, dat het zo was afgelopen. Wanneer Feijenoord immers met twee goals voorsprong deze eerste match in de halve-finale om de Europese voetbalbeker zou hebben afge sloten, zou dit gelet op het spelbeeld niet vreemd zjjn geweest! TTEGEN elke verwachting in heeft namelijk niet de veel geroemde ploeg van Benfica de strijd tot een boeiend schouwspel gemaakt, maar Feijenoord. Behalve het eerste en het laatste kwartier van de wedstrijd hebben de Nederland se landskampioenen de strijd niet alleen door een ijzeren wil beheerst, maar hebben zij de Portu gezen ook laten zien goed en gevarieerd voetbal te kunnen spelen. Kon ook Benfica evenmin als Vasas en Reims de Feijenoord-achterhoede uit positie krijgen, De Rotterdamse aanval heeft uitmuntend gedirigeerd door een prachtig spe lende Coen Moulijn zich keer op keer kansen geschapen, waarvan er ongetwijfeld een had moeten worden benut. Een 1O zege zou name lijk zeker verdiend zijn geweest. De brompeftist. de gebr Hei erlam ste he rente Hij was direct aan 't ding verknocht Toen hij een „Wilwel"brommer kocht; Voorbij was 't fietsen, zwoegen, trappen En 't ademloos naar zuurstof happen. Nu komt hij als het blazen wordt Geen lucht voor de trompet tekort- De hoogste C galmt ongedwongen Uit zijn thans welgevulde longen. En en passant tuft hij vooruit Met een zo zuiver bromgeluid; Geen wonder want zijn brommachine Krijgt Esso olie en benzine! MET ESSO BENT U BETER UIT! Met een magnifieke safe redt Pieters Graafland op afdoende wijze bij een gevaarlijke door braak van Eusebio (rechts). Er is geen doorkomen aan. JS Feijenoord dan sterker dan Benfi ca? Moeten we in de Rotterdam mers de nieuwe Europese voetbalkam pioenen zien? Stellig niet, dachten we. zonder daarbij iets te willen afdingen op de knappe prestatie die Feijenoord toch maar heeft geleverd en waardoor sceptici nogmaals is duidelijk gemaakt, dat bepaald niet de factor geluk Feijenoord bij de laatste vier voor de Europa-cup heeft gebracht. Voor ons I heeft Benfica teleurgesteld. We misten bij de Portugezen de vaart, de variatie I en de doortastendheid waarmee vorig j jaar Real Madrid werd verslagen. Wij stellen gaarne vast. dat de Rotterdam- i se -achterhoêde in haar huidige vorm sterker is dan de defensie van de Ma- drileense Koninklijke, maar dan nog moeten we concluderen dat dit Ben- I fica, niet de ploeg was die de Europa- cup veroverde. Afweer-taktiek Benfica is dat overigens dit seizoen nog in het geheel niet geweest en van daar ook onze prognose eergisteren, dat Feijenoord niet bij voorbaat kansloos zou zijn. Welnu, het is gebleken. Na dat ste. vaak benauwde en nerveuze ka tiertje. waarbij rechtsbuiten Augusto langs Veldhoen snorde en de donkere Eusebio tweemaal achtereen flitsende schoten los liet, heeft Feijenoord minuut na minuu' een vaster greep op het duel gekregen en wellicht gesterkt door de machtige yell in het bomvolle Feijenoord-stadion moed geput om de Portugezen tot afweer-taktiek te dwingen De voorhoede van de club uit Lis bon mocht dan op het laatste mom» zijn verzwakt door het niet beschikbaar), zijn van de succesvolle midvoor Torres L (blessure tijdens de laatste training) en Simoës, Eusebio c.s. hadden mans ge- noeg moeten zijn om gaten te maken. Maar zij kregen daartoe de_kans niet en toen Feijenoord het offensief overnam, bleek inderdaad dat onze verwachting juist was: de Benfica-achterhoede is met het sterkste deel van de ploeg. Rechts- back Cavem zal vannacht onrustig heb- Reinier Kreyermaat nam ben geslapen, want de keren dat hij door kostbare trofee van de wedstrijd te- in verhouding Moulijn in een flits werd gepasseerd zijn gen de Portugezen, in zijn bezit on- kennelijk nog Arbiter Van Nuffel zat op de trappen Op de trappen van de eretri bune heeft nog iemand gezeten, die velen niet hebben opge merkt. Een Belg: de heer Van Nuffel, scheidsrechter in Antwerpen tijdens de derde be slissende ontmoeting tussen het Hongaarse Vasas en Feijen oord. Hij en zijn vrouw hadden een kaartje. Een zitplaats. Het was echter zo vol, dat zij er niet meer bij konden. Daarom is hij maar op de betonnen tre den gaan zitten. Zuiderbuur Van Nuffel heeft vandaag alles toch goed kunnen zien. Hopelijk ook de vele KNVB-officials en Rot terdamse afdelingsmensen, waarvan velen wat zelden voortkomt ditmaal een genoe gen moesten nemen met een staanplaats. Zo overweldigend was de belangstelling voor deze wedstrijd. De Benfica-achterhoede werd vaak in hachelijke situaties ge manoeuvreerd. Hier neemt stop per Raul het zekere voor het on zekere en kopt de bal voor de handen van keeper Costa Pe- reira weg. ,,Ze laten hun eten ervoor staan", opperde aan het begin van deze avond een eigenaar van een Amsterdams eethuisje, toen hij (te laat) tot de ontdekking kwam dat de tv-uitzending van de voetbalwedstrijd FeijenoordBenfica het aan tal mensen dat gewoonlijk in de stad blijft eten, aanzienlijk had gereduceerd. hal De Rotterdamse voetballers hebben ervoor gezorgd dat Amsterdam na acht uur :n „dode" stad werd. De schaarse wandelaars voelden zich dan| u oreel verplicht de Feijenoord-hymne „Geen woorden maar.da- beide middellijk nadat de scheidsrechter den", te fluiten of te neuriën. Dit lied heeft overigens vrijwel de gehele dag de laatste maal had gefloten. overheerst in het Amsterdamse stadslawaai. ecruï'trkta;!nÏehaïkv,ïmrF;(Ïnooïd wi"ïns 4in"tuTtoTde eerate B' Rotterdamse konins voetbal was absoluut alteenlieerser In het Amsterdamse helft beperken en we denken aan de stadsbeeld: de bioscopen beleefden een dieptepunt. Vele Amsterdamse huisvrou- twee kansen die de voor rust minder wen hebben echter van de gelegenheid gebruik gemaakt alleen een film te gaan Hp zien. immers de weinige bioscoopbezoekers waren vrouwen; de mannen die van- i het na- i volle zaal. 29ste min to^dteptep" 5?™n"Kr0t|e,'r- avond naar de bioscopen clngen waren te tellen. Alleen het optreden t maat) dan kwam Benfica goed weg. Het tionale ballet in de Stadsschouwburg trok liad zelfs puur geluk in de 39ste min toen rechtshalf Humberto op de doellijn moest redden na een schitterende combinatie MoulijnBennaars. Die knappe aanval len, in de twaalfde minuut ingeleid door een prachtig schot van Kerkum dat kee per Cota Pareira met moeite stopte, heb ben Feftenoord het besef bijgebracht dat liet niet overdreven was wat trainer Franz Fuchs zijn mannen had voorge houden: „We winnen!" Ook het luidruch tige en fel reagerende publiek begreep dat, want steeds rolden de aanmoedigin gen uit duizenden kelen van de tribunes naar omlaag. Duel om minister Luns TV ldopte radio Sinds lange tijd heeft minister Luns ook wee eens op de tribunes de wedstrijd van een voetbalstadion gezeten. ..Ik besef, wat ik heb ge mist", zei de bewindsman, die door de bemoeienis van het Tweede- Kamerlid, partij-genoot, KVP-ver tegenwoordiger mr. Blaisse, woens dagavond de wedstrijd tussen Feijen oord en Benfica bijwoonde. Onze minister van Buitenlandse Zaken heeft een hoofdrol gespeeld in het conflict tussen radio en t.v. Bob Spaak, die het verslag voor de radio verzorgde in samenwerking met ir. A. van Emmenes, had een interview gearrangeerd in de be stuurskamer van Feijenoord, onmid dellijk na afloop van de wedstrijd. TV-reporters Herman Kuiphof en Jan Cottaar zijn hem echter voor geweest. Laatstgenoemd tweetal haalde de minister eerst voor de camera's, terwijl Bob Spaak vergeefs stond te wachten. De radio-mensen hebben toen maar een gesprekje aan geknoopt met mevrouw Luns, die verkaarde de grote lijnen van het spel wel te kennen, dankzij de repor tages voor de televisie en nRIE Portugese officials hebben de deur van de kleedkamer, waarin de Benfica-spelers waren gelegerd, met hun ruggen tegen gehouden. „Nog tien minuten, be zworen ze de opdringerige verslag gevers. Binnen werden harde woordklanken in rad tempo uit gesproken, die de Portugese tele visie niet uitzond. En toen moch ten ze naar binnen. Daar stonden ze. Met de mond vol tanden, die nog nimmer gewend waren Portu gees door te laten. Costa Pereira, de doelman, bracht vanuit een wazige watermist redding. In het Engels heeft hij verklaard, dat niemand moest opkijken wanneer Feijenoord erin slaagde door te dringen tot de finale in Londen. Intussen had zich nog iemand naar binnen langs de wantrou wend kijkende ploegbegeleiders geworsteld. „Ah. senor Hom". Leo Hom drukte stevig de uitge stoken rechterhand van Pereira, terwijlhij triomfantelijk rond keek. Hij kende de Portugezen. Euse bio moest met hem op een plaatje, de gebronsde Angola-Portugees zag er onder zijn bruine huid ge woon wit van. Coach Riera had Horn verteld, dat Feijenoord in Lissabon zou worden verslagen. „We hebben gemikt op een ge lijkspel in Rotterdam". Dat heeft hij letterlijk zo tegen Hom ge zegd. In het Frans. f)E oefemneester aan de andere kant, Franz Fuchs, had een overwinning van zijn team ver diend gevonden. Trouwens daar waren ze het bij Feijenoord alle maal wel over eens. Benfica is Coen Moulijn tegengevallen. Hij vond, dat de Portugese rechtsbui ten hem vooral in de tweede helft teveel voor de voeten had gelopen. „Hij leek toen wel een rechtshalf", zei hij. Hans Kraay gooide triomfante lijk een zwembroekje in de rich ting van fotografen, Kerkum zat wat na te grommen, Bennaars nam al het gebeurde nog even onder de loupe, Kruiver was zichtbaar on tevreden over het uitblijven van dat ene doelpuntje, dat toch zo verdiend zou zijn geweest. Ieder een was het daar wel over eens. Het was een gelaten ploeg daar in de catacomben van het stil ge worden theater, die zich opmaak te om onder de douches te gaan. Gelaten, maar gelukkig. Terecht. Iedereen heeft er hard voor gewerkt. Van begin tot eind. Trainer Fuchs heeft zijn spelers voor die ijver geprezen. Moulijn SCHEIDSRECHTER PHH Joseph Kandlbinde'r hebben we. tenslotte nog om commentaar gevraagd. Hij was zeer kort, de kalende Duitser. ..De wedstrijd was een reclame voor de Europese fair-play actie". Op de vraag wie beter was ge weest antwoordde de héér Kaudl binder: „Dat gaat mij niet aan Ik beperk mij tot het fluiten" Hans Kraay was niet te spreken over de arbitrage. „De scheids rechter heeft m[j echter terecht opgeschreven. Eusebio gaf me een stomp en ik gaf hem er onbesuisd een terug". Het was opvallend hoe weinig variatie: en snelheid Benfica in de aanvallen kon brengen. Behoudens die eerste minuten toen Eusebio en Augusto verwachtingen: opwekten door prachtige open passes verwachtingen overigens die niet zijn i ingelost heeft Benfica zich ondanks de grote balvaardigheid van alle spelers niet kunnen ontworstelen uit de sterke klem van de Feijenoord-achterhoede, De returnwedstrijd tussen Benfira en Feijenoord wordt op 8 mei in Lissabon gespeeld. Bij een eventueel gelykspel volgt een derde duel op 16 mei te Parijs. Milaan en Dundee komen op 21 april en 1 mei tegen elkaar in hel veld. De eerste wedstrijd wordt in Italië gespeeld. waarin Kraay voortreffelijk speelde, maar de anderen vrijwel igeen streepej achterbleven. Bennaars was weer de grote schakel speler en hij animeerde ook in het eer ste half uur van de tweede helft zijn ploeg tot dergelijke knappe aanvallen, dat Benfica in alle wanhoop met tien man in de verdediging ging en zich te vreden stelde met het uit het strafschop gebied werken van de bal. Het spel kreeg toen een meer verstard karakter, althans van Benfica-zijde. Men raakte over en weer ook wat meer geïrriteerd, hetgeen het schouwspel aan schoonheid deed in boeten. Vuurwerk bleef uit Het verwachte vuurwerk van de Por tugezen bleef volkomen uit en wanneer het in dat eerste half uur van die twee de helft wat meer had meegezeten zou de winst verdiend in Rotterdam zijn ge bleven. Eén treffer zou voldoende zijn geweest, twee had natuurlijk mooier weest. Kansen? Ze zijn er geweest, r het moet ook even meezitten. Nu Costa Pereira's vuist na een hoge inzet van Kreijermaat juist iets eerder bij de bal dan het blonde hoofd van Kruiver, was de Bcnfica-keeper Kruiver in de tiende minuut na een juweel van combinatie tussen Kreijermaat en Berg- holtz juist met een fraaie safe te vlug af en miste een kopstoot van Bergholtz na een vrije trap van Veldhoen net de: juiste richting. Weliswaar kwam de bal tweemaal in het net achter Costa Pereira, maar even zo vele malen had de scheidsrechter, die in het begin sterker was dan daarna, het spel reeds onderbroken wegens een over treding. En zijn dergelijke ongeldige doel-| punten nog al eens goede voorboden, dit keer ging dat niet op. En dat viel toch eigenlijk wel ccn beetje tegen. Zelfs wanneer we beseffen dat Benfica in het laatste kwartier plot seling terugkwam en diverse corners for ceerde. Feijenoord had moeten winnen. De Rotterdammers kregen by het ingaan van de rust een ovationeel applaus voor hun prestatie staande te zjjn gebleven te gen Benfica. Na afloop was de situatie niet veranderd, maar het publiek was minder uitgelaten. Oh, zeker, het was uitermate goed te spreken over het be reikte resultaat, maar het kon een ge voel van teleurstelling toch niet van zich afzetten. En dat ene doelpuntje. ja, dat had er toch echt in moeten zitten. Rotterdammers: speciaal voor u! 20 negen-daagse bootreizen naar Portugal 't Zit er in voor Feijenoord. En 't zit er in voor u: Honig looft 20 bootreizen naar Portugal uit - compleet met logies, maaltijden en toegangsbewijzen tot de tribune van het Benfica stadion. Vertrek 4 mei, thuiskomst 12 mei. Wees er zelf bij op 8 mei. En het is zo gemakkelijk om een of meer kansen te wagen. Dit moet u doen: Maak een versregel bij deze zin: "Geen woorden maar daden in Por- Daar vindt u vast wel iets voor. Het zou kunnen zijn: "We hopen dat Feijenoord winnen zal", maar u bedenkt natuurlijk iets beters. Een jury bestaande uit de heren J. L. C. Banning, reclamechef van Honig, H. Lieve, reclamedeskun dige en drs M. C. Scheers zal uit de inzendingen er 20 kiezen en de prijzen toekennen. Corresponden tie over de uitslag is niet mogelijk. Dt 20 Sluit er 5 bovenklepjes van Honig soep bij. U vindt ze op die be faamde pakjes Honig soep waaruit u niet 4 maar 6 borden krachtige, heerlijke soep kunt bereiden. Met elke 5 bovenklepjes kunt u op nieuw meedoen. Hoe meer inzen dingen hoe meer kansen natuurlijk. Neem een enveloppe. Schrijf links bovenaan Benfica. Doe er de 5 bovenklepjes van Honig soep in. Vermeld op een apart velletje "papier uw naam en adres in blok- ietters en uw aanvullende versregel. Zend de gesloten, voldoende ge frankeerde enveloppe vóór 24 april aan Honig, Koog a/d Zaan. ontvangen uiterlijk 29 april per telegram bericht e later in deze krant bekendgemaakt. de uitslag u ordt FEIJENOORD: Pieter m Kreiieri ergholtz, Kru i Moulijn. Augusto, Santana, Aguas, Eusebio SOEPEN 6 borden uil elk pak f dus voordeliger in prijs! VERMICEWSOEP GROENTESOEP WRPESOEP ÏUUENNESOEP KA1PSSO» «JSTSOEP TOMATENSOEP t pnjsvmg wordt uitsluitend geannonceerd in d- Rottetdimie bilden voor inwoners v«n Rotterdam en omgeving. Oolc lezen vin dit blid elders mogen echter meedoen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 15