SKODA'63 Maximumsnelheden tijdens feestdagen Maatregelen tegen dreigende inzinking van varkensmarkt FEESTSIGAAR BEL-O-FAST 12« Strenge straffen in Baarnse moordzaak Atoomduikboot verdwenen Eieren iets goedkoper Kind gestikt in brandend huis J.40L EU WE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 APRIL 1963 Proefneming van rijkspolitie Verleden jaar werden tijdens het Pinksterweekeinde en gedurende een aantal weekeinden in de zomer maxi mumsnelheden vastgesteld voor de rijksweg no. 12 en de Zuiderzeestraat weg. Bovendien werden gedurende een langere periode de zogenaamde ..afpellende" maximumsnelheden op een aantal daarvoor in aanmerking komende weggedeelten ingesteld. Gedurende deze perioden werden door de rijkswaterstaat en de rijkspolitie snel heidsmetingen verricht. Het ongevallen verloop in de proefperioden werd ver geleken met de overeenkomstige periode van het voorgaande jaar. De proefnemin gen worden dit jaar voortgezet. De maximumsnelhedcn zullen in hoofdzaak gelijk zijn aan de snelheden, die verleden jaar hebben gegolden en zullen van kracht zün van Goede Vrij dag t/m 2e Paasdag (12 t/m 15 april), op Hemelvaartsdag (23 mei) en van de zaterdag voor Pinksteren t/m de 2e Pinksterdag^ (1 t/m 3 juni). Buiten de gedeelten waarvoor de afpellende snel- Gevolg van mond- en klauwzeer: Vlees wordt drie veken „bevroren" >nze sociaal-economische redactie; TENEINDE de Nederlandse' varkens- markt voor een ernstige inzinking gevolg van de heersende mond- en iwzeer te behoeden, heeft het Pro- iktscliap voor vee en vlees gisteren sloten de overnameprijs voor bacon- irkens te verlagen van f 2.25 tot f 2.20 kg. geslacht gewicht en op ingevi varkensvlees een toeslag kg. te geven met ingang i f 0.30 .s. tot e Het produktschap zag zich genoopt tot maatregelen, omdat de varkens larktsituatie momenteel een zeer on- unstig beeld vertoont met atbrokkelen- prijzen. Eén van de belangrijkste jrzaken hiervan is de mond- en klauw de een deel van de varkensstapel iistert en als gevolg waarvan de uit- r naar Frankrijk is verboden, terwijl andere exportmarkten vrijwel alle r lusteloos zijn. De besluiten van het produktschap be- ïkenen. dat de kostbare export van ba- :onvarkens enigszins wordt ingekrom pen (Bij een overnameprijs loet op elke Gevonden voorwerpen In maart zün als gevonden aangege- en: Vulpen, portemonnaie. grammo- oonplaat, geldsbedrag, rabiespennin- en no's 56781, 57648, 57191, 57936,58670 6667, 57603. 57330, 39669. 57574. 56842. 7574, 56842, 11323, 57655. 58931, 58852. >7803'. 58329', 58034. 22215, 58206, 56759, >7117 58504 58380, 57552, 58110, 57257, >7158; 57834.' 57236.' 58977, 42799, 57831, >7116 met halsband, 56681 met hals- >and, schaatsen étui inh. pcftloden. be- lelar'mbandje. sleutels, herenhand- ehoenen. dameshandschoenen, legertas boeken, kinderringetje, damesbril, damesschoenen, broche, jongenstrui, •ijwielpompje, herenjas leder, katrol, lortefeuille, blokschaaf, damesporte- aie. autowieldop, motorhandschoe- autostep herenschoen, doos inh. lepermunt zangbundel, aanrechtkastje, wasmachine, bankbiljetten, sigaretten roker. herenring. damespolshorloge, kinderschoentjes, boodschappentas snoer voor gehoorapparaat, armband, stelling platen. heren polshorloge, jongensover hemd. blokfluit, regenjas, herensjaal, muntbiljetten, muts. theepot, jongens pantalon. contactsleutels, kanarie, laar jack. jongensportemonnaie, auto- ,'ewiel. halsketting, dameshandtas. icteta3 met inhoud, notitieboek, blik schaar. steekwagen. nijptang, hamer, legpuzzel, herenbril, sandalen, judo- broek. Inlichtingen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te 'Leiden, ingang poort, op woensdagmid dag tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. vlees door Nederland 'orden toegelegd: voo f 0.85. Dit wordt dus besparing kan en flink bedrag Engeland bij iu f 0.80). Deze deel worden gebruikt om de invriestoeslag te hono- overigens veel grotere bedragen gemoeid zullen zijn. Het pro duktschap zal zich genoodzaakt zien hier- zijn reservefondsen aan te spreken, zodat geen beroep op de overheid be hoeft te worden gedaan. De afsluiting van de exportmarkt vooi varkensvlees "in Frankrijk en de sterk verminderde afname door andere lan den hebben de Nederlandse uitvoer gevoelige knauw gegeven. Immers, tot en met de maand maart voerde Neder land dit jaar niet minder dan ruim 9.50U ton varkensvlees uit naar E.E.G.-lan den. Hiervan- ging bijna 4.000 ton naai Frankrijk. Beëdiging van Leidse officieren Op vrijdag 19 april om 2 uur 's mid dags zullen aan boord van de „Karei Doorman", gemeerd in de Nieuwe Ha ven te Den Helder, twee beroepsofficie ren en 36 officieren, behorende tot de Kon. Marine, worden beëdigd. De eed den afgenomen door dc comman dant van smaldeel 5, schout-bij-nacht L. E. H. Reeser. Onder de te beëdigen offi cieren zijn de luitenants ter zee arts der tweede klasse Kon. Marine Reserve R. P Heijbroek en W. G. J. Iemhoff Leiden. Natuurlijk vergeet u niet U tijdig van een te voorzien. Wij hebben voor U een grote collectie origineel import HAVANA BRAZIEL- en MEXICAANSE SIGAREN. Tevens pracht sortering IMPORT PIJI SIGARETTEN PROBEER WILLEM II RECLAME van 29 cent voor 24 cent per stuk. Sigareiihandel C. WALENKAMP PRINSESSEKADE 1 LEIDEN TEL. 21126 BADSTOF KEUKENDOEK Zware, dichtlussige kwali teit. 3 vrolijke kleuren,per stuk 1.68,tijdelijk f. per 3 stuks bijpassende panlappen per 2 stuks 50 ct. Haarlemmerstraat 172 174 179 Herenstraat 9 Verkeerde kop Door voorons volkomen onbegrijpe lijke oorzaak is in ons blad van gisteren boven het verslag van de voetbalwed strijd Zwart Wit '28 uit Rotterdam Foreholte uit Voorhout, die in het kader van het Molentoernooi van LFC dins dagavond werd gespeeld, een geheel verkeerde kop geplaatst. Wij verzoeken onze lezers ons dit foutje, dat ergens in het grote technische apparaat is v gekomen, niet al te zeer kwalijk te men. Ten slotte wierp ook Feij enoord Benfica zijn schaduw al vooruit. Boni opgevi lieden zijn vastgesteld, die op deze da gen gedurende het gehele etmaal van kracht zijn, is voor de ryksweg no. 12 an 8 tot 21 uur een maximumsnelheid astgesteld van 100 km per uur. Nu het gedeelte van de autosnelweg nssen Harderwijk en Wezep voor hei autoverkeer ls opengesteld, is de maxi mumsnelheid van 80 km per uur op de hierbovengenoemde dagen van 8 tot 21 alleen vastgesteld voor het gedeelte de Zuiderzeestraatweg, dat is gele gen tussen Hoevelaken en Harderwijk. Ook op dit weggedeelte zijn enkele af pellende maximumsnelheden van kracht Nieuw is dat gedurende deze dagen, eveneens geldende van 8 tot 21 uur een maximumsnelheid van 80 km per uur zal gelden voor de weg Hoevelaken VoorthuizenApeldoorn. De aanduiding van de maximumsnelheden zal niet meer zoals verleden jaar geschieden door mid del van slechts enkele borden. De bor den zullen nu na Iedere verharde zijweg worden herhaald en zullen waar nodig en mogelijk steeds aan beide zijden van de rijbaan worden geplaatst. De permanente maximumsnelheid van 70 km/h op het gedeelte van rijksweg 13 ten oosten van Delft en de afpellende snelheden op deze'weg van 90. 70 en 50 km/h zijn uiteraard op deze feestdagen PAAS AANBIEDING HEREN OVERHEMDEN STRIJKT ZICH ZELF IN DE WAS OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 - MIDZA - De Katwijkse kotter KW 188 .Tokio" heeft onder de Nederlandse kust een bom opgevist van Amerikaanse makelij en woensdagavond in IJmuiden bin nengebracht. In de afgelopen nacht heeft de mijnopruimingsdienst de bom n boord gehaald, in de duinen gede- mteerd en naar Den Helder vervoerd Sfeer „Mem Aanlal werklozen in bollenstreek minder De werkzaamheden op de bloembol len bedrijven zijn thans in volle gang. Dat kan men ook zien in de kaartsy stemen van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Lisse. Telde men een maand geleden nog 573 werkzoekenden, thans zijn het er niet meer dan ruim 120. Een spectaculaire vermindering dus. Ver leden jaar toen we geen vorstperio de hadden verliep de teruggang veel geleidelijker. Toen zakte om deze tijd van het jaar het aanbod van 213 naar 167, al waren bij die 167 ook inbegre pen ongeveer zestig vissers die een cur sus op de visserijschool volgden. Dil jaar heeft men deze werkkrachten niel bij de arbeidsreserve ondergebracht. Het aantal werklozen bloembollenar- beiders is sterk teruggelopen met 238 Van de categorie losse ax-beiders ginger er zestig aan de slag. Tegenover een aanbod van 127 staat nog een vraag naar 572 werkers. De grootste spanningen treft men bij de metaalindustrie. Tegenover een aanbod van zes metaalarbeiders stond eei vraag van 238 en bij de bouwvakkei was de verhouding twee op 102. Ook ii de overige industrieële branches wa veel vraag en weinig aanbod: 2 tegen 99. In de land- en tuinbouw (in hoofd zaak bloemvollenbedrijf) zijn vraag er aanbod nu behoorlijk in evenwicht: eer aanbod van 30 en een vraag naar 37 Bij het handels- en kantoorpersoneel registreerde men een aanbod v; een vraag naar 23 werkers, in van hoi'eca- en transportpersoneel de vraag 31 tegen 12 aanbiedingen Van losse arbeiders was het aanbod (20) groter dan de vraag <8), voor 35 werkzoekenden-gehandicapten was geen werkgelegenheid Verder verminderde het aanbod vrouwen van 34 tot 28. De Katwijkse nettenboetsters begonnen weer, terwijl de hotels en de pensions uiteraard al personeel voor het seizoen aantrokken Opmerkelijke veranderingen kw de vraag niet voor. De tekorten betref fen o.a. modinettes. inpaksters, hotel.- kantoor, verplegend- en huishoudelijk personeel. KATOENEN THEEDOEK Sneldrogend,fris dessin. In 3 kleurstellingen verkrijg baar. 68 x 68 cm. dus grote maat, per stuk 1.50 tijdelijk Q Cf! per3 stuks UzUU Haarlemmerstraat 172 174 179 Herenstraat 9 MIDZA Bibliotheek van zaken overzee naar Leiden Het ligt in het voornemen de biblio theek voor de bestuursvoering in niet- westerse gebieden over te brengen naar de bibliotheek van de rijksuniversiteit Leiden. Dit antwoorden de ministers binnenlandse zaken en onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. E. H Toxopeus en mr. J. M. L. Th. Cals, op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid mej. Ten'Broecke Hoekstra (lib.). De bewindslieden noem enals redenen ior hun besluit dat de bibliotheek, die deel uitmaakte van het voormalig minl- rie van zaken overzee en thans in be- ;r is bij het ministerie van binnenland zaken, gevaar loopt op dood spoor te geraken, omdat de collectie niet meer in jartementaal bestel past door de opheffing van de beleidsonderdelen, die op de ontwikkeling van westelijk Nw- Guinea waren gericht. Bij de rijksuniver siteit in Leiden is de continuïteit by uit stek gewaarborgd. Voorts verdient incor poratie van de collectie in de bibliotheek van de universiteit in Leiden, waar het belangrijkste centrum voor niet-westerse studiën is gevestigd, aanbeveling wil zij haar waarde als levend geheel voor re. geringsinstanties en voor belangstellen, den Behouden. De toégankelijkheid van de over te brengen! bibliotheek, blijft als iol nu toé'op dezelfde wijze verzekerd. Zwemdiploma's voor vakschoolmeisjes Vierenveertig leerlingen van de Vak school voor Meisjes aan liet Rapenburg hebben het diploma „Geoefend zwem ster" behaald in de Overdekte. IE: Els Salman; Trineke v d. Reijden. 1D: Amanda Slegt; Matthy Venneman: Carla Visser: Tiny v. Wijngaarden: Astrid Walle: Karin Jansen. 1F: Sonja v. d. Berg: Marleen Bloe- mlnk; Toos Hamerling: Tiny Hartkoorn; Lenie Siebert; Joke Hockx. IA: Riny Bosch; Anneke v. Egmond; Ria v. d. Mark; Cora de Ruiter; Marieke Schrier; Elly v. Soest; Mary Verhoeve; Nettie Verhoeven; Gé Visch; Annie War merdam. IC: Bettie Borst; Annemarie Delsasso; Christien den Edel: Gerda Flierman; An- Hemerik; Willy v. d. Hoogt; Alie van Klaveren; Liesje Oppelaar; Yvonne San ders; Marjorie Trouwee; Ria Taffijn; Hanneke Weeda; Marian Bey. IB: Peronne Labordus: Mary la Lau: Cobi Nagtegaal; Bep Pauw; Ria Reijken. I N A S.: Tiny v. Haaren; Trudy Steen- 'oorde. Uitspraken in zaak diefstal Rembrandt De Haarlemse rechtbank heeft van morgen drie Duitsers, de 41-jarige koop- H. R. F. S. uit Stolberg, de 31-jarige koopman S. G. uit Aken en de 35-jarige vertegenwoordiger H. F. N. A. N. uit Krombach, die betrokken zijn geweest bij de inbraak in 't landhuis Koekoeksduin te Aerdenhout, waarbij vier schilderijen, aronder 't zelfportret van Rembrandt •den gestolen, veroordeeld tot resp. ie jaar en zes maanden, twee jaar en jaar en zes maanden gevangenis straf. alles met aftrek van voorarrest waren resp. zeven jaar met af trek, zeven jaar zond.er aftrek en drie jaar met aftrek. Nieuwe burgemeesters Met ingang van 1 mei is benoemd ti burgemeester van Waarde de heer J. D. de Kan uit Maasdam. Riet ingang va dezelfde datum is benoemd tot burgi meester van Mid deïst urn de heer W. Blanken uit, Smilde. De heer De Kan is 48 jaar. gehuwd, Nederlands Hervormd. Hij is eerste amb tenaar ter gemeentesecretarie van Maas dam. Zijn politieke richting is C.H. De heer Blanken wordt deze maand 40 jaar. is gehuwd en Gereformeerd. Hij is sedert 1959 gemeentesecretaris van Smilde. Zijn politieke richting is A.R. (Vervolg van pagina 1) De verdachten hoorden hun veroor delingen niet tegelyk aan. Er werd In /an hun zaken apart uitspraak ge daan. Als eerste verscheen Hennie W de rechtbank. Na het voorlezen van de uitspraak vroeg de president, mr J Gysman, of hy het begrepen had. Hen- antwoordde bevestigend. Hij voegde in toe, dat hij van deze gelegenheid gebruik wilde maken om degenen te danken die ervoor hadden gezorgd dat Frangois Pauwels hem kon verde digen. „Ik dank voor deze morele steun" ei Hennie W. Aan zijn stem was duidelyk te horen dat hy onder de in druk was van de gewichtigheid van het ogenblik. Bij het verlaten van de rechts zaal verborg hij zün gezicht voor de c&- era's der fotografen. Toen Boudewün PI. de vraag van d» president of hü de uitspraak had begre pen. moest beantwoorden, zei hy: „zo ongeveer". Mr. Güsman herhaalde daar- n het kort de uitspraak. Het hoofd diep tussen de schouders en onzeker lopend verdween Boudewijn uit de rechtszaal. Zy'n jongere broer was ook al diep onder de indruk, nadat hü zijn •oordeling had aangehoord. Hü poog de bü het verlaten van de rechtszaal nog met zün advocaat, mr. H. C. Dietz. in gesprek te komen. De politiemannen, die hem begeleid den. verhinderden dit echter. Ook Ewout verborg zün gezicht angstvallig ior de gretig toeschietende fotografen. Overwegingen De rechtbank acht hel bewezen, dat Kenny W. in de nacht van 1 op 2 augus- 1960 in Baarn tezamen cn in vereni ging met Boudewyn H., opzettelyk en et voorbedachte rade Theodorus Petrus Adrianus Maria Mastwyk van het leven heeft beroofd. Zy oordeeld Henny W. zo- ivel als Boudewyn H.. dan ook beiden ichuldig aan het medeplegen van het misdrijf van moord. De rechtbank heeft Ewout H. schuldig bevonden aan medeplichtigheid aan het misdrijf van medeplegen van het misdrijf moord, omdat hy terwijl hü wist dat Boudewijn en Henny het voornemen had den opgevat en het besluit hadden geno om Theo Mastwük van het leven te beroven, hen daarby behulpzaam is ge- Bij het vaststellen van de straffen heeft de rechtbank overwogen, dat de moord is gepleegd op een jongen die nog maar •eertien jaar oud was en dat het mis. drijf op een gruwelyke manier is uit. De rechtbank heeft de jeugd van de verdachten als een verzachtende omstan digheid laten gelden, temeer omdat uit vver hen uitgebrachte rapporten i9 gebleken, dat tussen hen en hun ouders of andere volwassenen geen vertrou wensrelatie bestond, zodat zy met name gedurende de periode waari nTheo Mast wük in het huis van de familie H. was ondergedoken, de steun en de raad van ouderen hebben gemist. De rechtbank is van oordeel, dat dit des temeer klemt, nu gebleken is dat Henny W en de ge- broeders kort voor en ten tijde van de moord de invloed van een zogenaamde complot vorming hebben ondergaan. Deze invloe dzou door woord of raad van ouderen doorbroken hebben kunnen worden als er een vertrouwensrelatie had beslaan. Bij de bepaling van de straf is voorts in aanmerking genomen dat de drie jon. geus blijkens de conclusie van de psy chiatrische rapporten in de tyd waai de moord werd gepleegd, leden aan e zodanige gebrekkige ontwikkeling ziekelijke storin van hun geestvern gens, dat dit feit hun slechts in verm derde mate kan worden toegerekend. De rechtbank acht het in hel belang van de openbare orde, dat zowel Henny W., en Boudewy'n H„ als Ewout H. na hun straftijd ter beschikking van de regering worden gesteld De verdedigers van Henny W., en Boudewijn H., mr. Francois Pauwels en mr. Joh. K. Mathuisen, hebben al medegeeld, dat zij niet van plan zijn in hoger broep te gaan bij het ge rechtshaf in Amsterdam, tenzij hun cliënten dat wensen. Mr. H. C. Dietz, de verdediger Ewout H. zei dat hij eerst nog moet nadenken alvorens hij besluit, al of niet in hoger beroep te gaan. (Vervolg van pagina 1) De Amerikaanse marine noemde d( duikboot de mooiste onderzeeër ter wereld. De bemanning koos als motto ..Vis Tacita" (stille kracht). Bij de indienststelling zei vice-admiraal Ha rold Deutermann, stafchef van de opperbevelhebber der Navo, dat geen enkele andere onderzeeër ter wereld de reikwijdte en vuurkracht kon evenaren. De Tresher kon dieper dui ken. sneller varen en geruislozer ma noeuvreren dan welke andere ondei- zeeër ook, aldus de marine. Met zyn kernaandrijving kon hij maanden lang onderweg blijven zonder een haven aan te doen. De gezagvoerder van de Thresher kapitein-luitenant John Harvey, die sedert drie maanden het bevel voerde en eerder ojn. dienst deed aan boord van de eerste kernduikboot Nautilus. Admiraal George Anderson, chef marine-operaties, heeft meegedeeld dat er beslist geen kans is op een kernont- ploffing of radio-actieve besmetting. Hij sloot daarom gevaar voor de scheepvaart uit. Op een vraag over de mogelijkheid van sabotage, zei hij dat een raad van onderzoek alle omstandigheden van de ramp zal bestuderen Prof. Diepenhorst tracteert Als CHU en ARP Ik zal alle aanwezigen in deze zaal vanavond nog tracteren als de A.R. en C.H.U. nu een partij zouden vormen. Deze woorden, die geen twijfel over zyn 'isie laten bestaan, sprak gisteravond prof, mr. I. A. Diepenhorst. Eerste Ka- "id voor de AJli. tijdens een forum Leidse middelbare scholieren. Zyn uitlating werd met langdurig applaus onderstreept. Een ander forumlid dr. W. Drees kreeg Tfineens een open doekje voor zijn over tuigende pleidooi tegen eenzijdige ont wapening. Het KVP-Tweede Kamerlid drs. J. M. Aarden betoogde o.m., dat ve le persorganen niet objectief zijn geweest in hun voorlichting over de commercië le televisie. Prof. Diepenhorst voegde daar nog aan toe en daarmee ver tolkte hij de unanieme mening der fo rumleden dat de zoveel in de artikelen naar voren gebrachte volkswil die voor commerciële t.v. zou zijn. niet aan te tonen is. Hij sprak in dit verband over de schrijvers als „nazeggers van inge zonden brieven en luide kraaiers". Er Is thans sprake van een internatio nale prysval voor eieren. De prijzen voor een ei zün gedaald van 16,5 tot 13.5 cent. Ook in de detailhandel zün de eierpryzen iets gedaald. Men kan zeg gen dat eieren gemiddeld één a twee cent goedkoper zijn geworden. Waarom maar een commissaris van KLM afgetreden? Met „een zekere bevreemding" hebben verscheidene leden van dc commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer gecon stateerd, dat bij de h.i. spectaculaire wisselingen in het bestuur van de K.L.M de raad van commissarissen behoudens één uitzondering intact was gebleven. Dit blijkt uit het gisteravond verschenen voorlopig verslag van deze commissie over de begroting 1963 van het departe ment van verkeer en waterstaat. Naar het oordeel van deze leden moet deze raad volledig van de gang van zaken bü de KL.M. op de hoogte zijn geweest en draagt hij, naar hun oordeel, de volle verantwoordelijkheid voor. wat onder het bewind; van de afgetreden directeuren heeft plaatsgevonden. De vraag wordt gesteld, of de minister van oordeel is, dat de raad van commissarissen van de K.L.M. zijn taak naar behoren heeft ver- Ook is gevraagd, of het juist is dat tot gedelegeerd commissaris iemand is be noemd. die zijn werkkring en woonplaats in de Verenigde Staten heeft Ouders zagen tv. Bij een brand in een woonhuis op de hoek van de Kampweg cn de Van Maarenstraat in Soesterberg is gister- d een twee en een half jaar oud kindje omgekomen. De ouders, de heer en mevrouw M. Wcsteneng, wa toen de brand ontstond een paar huizen verder bij kennissen naar dc t.v.-uitzending van de voetbalwedstrijd Feijenoord-Benfica aan het kijken. Zij hadden een van hun drie kleine kinderen bij zich. De twee anderen lagen thuis in bed. Twee passerende militairen van de •liegbasis Soesterberg ontdekten de brand. Zij zagen rookwolken uit de bo- •enverdieping van de eengezinswoning komen en trapten een deur in. Boven vonden zij de twee kinderen. Voor een hen kwam redding echter te laat. Het kind is waarschijnlijk gestikt. Een telefoontje had inmiddels ook de brandweer gealarmeerd. Terwijl deze gillende sirenes naar de Kampweg reed, werd ook de heer Westeneng met het drama geconfronteerd dat zich in zijn afwezigheid had afgespeeld. Hij was namelyk in de rustperiode in de wed strijd naar huis gegaan, om te zien hoe het met de kinderen ging. De brandweer, uitgerust met pers luchtmaskers, bestreed het vuur met behulp van nevel- en motorspuiten. Zü de brand vrij snel meester. Onderscheiding mej. Colpa, Oegst geest In de conversatiezaal van het Zen dingshuis te Oegstgeest overhandigde burgemeester H. L du Boeuff vanmor gen mejuffrouw J. Colpa de gouden eremeraille, behorende bij de Orde Oranje-Nassau. „Ik doe dit mede nar de burgemeester van Leiden, aangezien u in zyn gemeente woonachtig bent", aldus de heer Du Boeuff, die als eigen- üjke woonplaats van mejuffrouw Colpa toch Oegstgeest noemde. „Hier hebt u immers uw leven gelegd in uw werk. r&- OMDAT DE EXTRA SOLIDE SKODA-BOUW U MEER VEILIGHEID GARANDEERT I oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70 000 kg. I geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat I zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0 12.90 meter Geheel compleet - v.a. f 5250,- Octavia Combi v.a f 6475, een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* DEALERSrAutobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L. C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 •voor respect, dankbaarheid en Dlydschap bestaan." Mejuffrouw Colpa nam, na een dienst- periode van 45 jaar aan het Zendings bureau, in aanwezigheid van onder an deren haar twee broers, oude en nieu we vrienden en bekenden van het Zet> dingshuis, afscheid. Zij is werkzaam ge weest op de „binnenlandse achtie", la ter de afdeling inkomsten en registratie, waar zij onder, meer had de zorg voor financiële bijdragen en de jaarhjkse zendingskalender. Nadat de burgemeester had gespro ken over de jarenlange trouwe opoffe ringsgezindheid van mejuffrouw Colpa. bedankte zij voor de waardering va mensen in het zendingshuis, die zij voelde achter het feit dat haar eer ninklijke onderscheiding was toegekend Mr. S. G. Graaf van Randwijck zi in zijn toespraak, dat in mejuffrou- Colpa dc waardering wordt geuit voc degenen, die in stilte jarenlang trou' op hun post zijn en daar hun arbeid verrichten. Hij bood haar namens dt directie een staande leeslamp aan waarna dr. K. J. Brouwer in een gees tige schets van de belevenissen in hei Zendingshuis mejuffrouw Colpa hul' Nair.vms de personeelsvereniging roemde mejuffrouw Van Emmerik de opgewektheid en hartelijkheid van juffrouw Colpa en bood zij een klokje aan. Mejuffrouw Colpa. die gele ro en rode anjers (de laatste van haar gen afdeling) ontving, vond dat zij evenveel hartelükheid van allen had terugontvangen. Alstublieft.,. Isih voor 1.40 kunt u IO x genieten HET BEKENDE ^JixA GELE DOOSJE I

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13