Ford s jacht-met-de-gouden-kranen ging zaterdag in De Kaag te water Bouw van een jachthaven voor Braassemermeer kan beginnen Markt jubileum in Alphen spraakzaam gevierd NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 APRIL 1963 It Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Bevrijdingskerk. 8 uur: Evangelisatie- {tgjeenkomst, ds. Kappers van Oegstgeest m.m.v. Piet Sybrandy e.a. Van der Heijden. 8 uur: Ledenverga dering Ned. Reis Vereniging. Academisch Ziekenhuis, 8 uur: Viro, prof. dr. ir. E. de Vries over „Honger, de ziekte van miljoenen". Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: Matthaus- Passion van J. S. Bach, chr. gem. zang vereniging „Ex Animo" en Rott. Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Herman de ■Wolff. De Doelen. 8 uur: Leidse Amateur- tfotografen, derde ronde zwart-wit „Me. taal". i Middelstegracht 91, 9-12 en 2-4.30 uur Bevolkingsonderzoek op t-b.c. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Centrum met „Nathan de wijze". Diligentia, 8 uur: Nel Oosthout met :,Ifigeneia in Tauris". Dinsdag LFC-terrein, 8 uur: Zilveren Molen- toernooi, Zwart Wit '28Foreholte. Morsstraat 50, 10.30 uur vm.: Opening .Zelfwas". Middelstegracht 91. 2-4.30 en 7-9.30 uur nm.: t.b.c.-onderzoek Vakschool voor meisjes, Rapenburg 23, 230-4.30 en 7-9 uur nm.: Tentoon stelling, openbare lessen en modeshow. Hg.n der Heijden, 8 uur: Leidsche Bond van .Huis- en Grondeigenaren. Va\ der Heijden, 8 uur: Kon. Ned. Middenstandsbond, Verkeer en parke- Marekerk, 3 uur: Wijdingsavond Mo lenwijk en Rembrandtwijk. j Gebouw chr. soc. belangen, Oude Sin gel 236, 8 uur: Ned. Chr. Bond v. Over- heidspersoneel, vakgroep PTT, ir. E 'Rijsdorp over „Moderne ontwikkeling internationale telecommunicatie". De Doelen, 8.15 uur: St. Adelbert- vereniging, ibezinningsavond over algemeen thema. Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: Matthaus- «Passion van J. S. Bach, ohr. gem. zang vereniging „Ex Animo" en Rotterdams 'Philharmonisch Orkest o.l.v. Herman de Wolff. Oegstgeest, Zaal W. de Zwijger. 8 uur: Gezinsvoorlichting, demonstra tie en bespreking Paasrecepten. Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Toneelgroep Theater met „Verlos •ons van de Boze". Gebouw K. en W., 8 uur: „Les com pagnons de la Chanson", j Diligentia, 8 uur: Albert Vogel over Couperus. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Klein- kunstprogramma „Uit de Kunst". Grote Kerk, 7 uur: Kon. Zangvereni ging „Excelsior" o.l.v. Simon C. Jansen. „Matthaus Passion". Woensdag Vakschool voor meisjes, Rapenburg 23, 2.30-4.30 en 7-9 uur nm.: Tentoon stelling, openbare lessen en modeshow Zuiderkerk, 2.30 uur: Politiek forum middelbare scholen. Lagere land- en tuinbouwschool, 10 uur vm.: Eindles. Middelstegracht 91. 9-12 en 2-4.30 uur: tb.c.-onderzoek. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comediie met „Mary Mary". Gebouw K. en W., 8.15: Residentie-Or kest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Hansheinz Schneeberger, viool. Donderdag Louise de Coligny-HH.S., Zweiland- laan, 7.30 uur: Opening instructiebad. Re'boboth, 8 uur: Veron. L. Ongkie- bong over: .Mengen en moduleren". Middelstegra cht 91. 9-12 en 2-4.30 uur: tb.c.-onderzoek. Den Haag, Kurhaus Paviljoen, 8 uur: Fièsta Gitana. Zaterdag Den Haag, Kon. Schouwburg. 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met „Es- batement van den Visscher" en „Impro visatie": 8.15 uur: Haagsche Comedie met /Venus bespied". Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. Films Casino. 2.30, 7 en 9.15 uur: Moordver- haal, 14 jaar. Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: Eddie schiet met scherp. 14 jaar. Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: Voor het altaar der liefde, 14 jaar. Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: De duivelse dr. Mabuse, 18 jaar; donderdag: Mikkie op Hawaii- Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Als twee druppels water, 14 jaar. Trianon, 2 en 7.30 uu de wind. 14 jaar. Tentoonstellingen Lakenhal, etsen Mare Chagall als vei- luchting van de Bijbel (tot 29 april). Rijksmuseum vud Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'" (tot 3 juni). Aademiegebouw, Jan Wolkers, sculp tuur, schilderijen, tekeningen (tot 12 april') Lakenhal, werk leden „Ars Aemula Naturae" (tot 21 april). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27. maandag en woensdag vaD 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag var 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag vao 105.30 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uur er vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 630 tot 830 uur 's avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6309 uur nm. zaterdag 25 uur: Jeugd: elke woensdag 2—t uur. Op jachtwerf Van Lent 'n De Kaag ging zaterdagmiddag het voor de Ameri kaanse autokoning Henry Ford gebouwde jacht „Santa Maria" te water. De heer Ford woonde zelf deze voor hem toch grote gebeurtenis niet bij; wel kwam hij zlc-h enige tijd geleden persoonlijk van de gang van zaken op de hoogte stellen. Za terdagmiddag werd hij vertegenwoordigd door kapitein Hargrave, die met het com mando over de zeskoppige bemanning van het bijzonder luxueuze jacht is be. last. De Santa Maria is 33,5 meter lang, 6,75 meter breed en wondt voortgestuwd door motoren met een totaal vermogen van 1000 pk. Er is meer dan f 2 miljoen voor neergeteld; hierin zijn ook de gouden kranen in de badkamer begrepen De echtgenote van kapitein Hargrave verrichtte zaterdagmiddag de doopplech tigheid, waarna pater Stokman het schip wijdde. Kapitein Hargrave bracht namens zijn meester de grote dank over voor de wijze waarop het schip is gebouwd en afgewerkt. Hij onderstreepte dit door aan de ruim tien chefs en voormannen van de werf een kostbaar horloge met in scriptie te geven: het overige personeel ontving een sigarettenaansteker, even eens met inscriptie. Deze week worden op de Kagerplassen enkele proefvaarten gemaakt voor het stellen van de motoren en over ongeveer twee weken vaart de Santa Maria naar Zuid-Franikrijk waar de laatste hand wordt gelegd aan het interieur hier voor is namelijk onder anderen een Fran se architect aangetrokken. Mogelijk zal ook de heer Ford zich daar inschepen voor het maken van enkele trips met zijn kostbaar jacht. Ten slotte komt het jacht nog een keer naar De Kaag terug voor een laatste op knapbeurt waarna de Santa Maria per boot naar Amerika wordt verscheept. Foto N. van der Horst LEWUIDEN De Gereformeerde jeugdvereniging .Onze Roeping" hield zaterdagavond in de zaal van de dames Sneeboer een jaarfeest, waarvoor veel belangstelling bestond. De jeugd verzorgde zelf het programma. Agaath Brussen opende de samen komst en Jan Verhorst las het jaarver voor. Leen Zemel zong enkele lied jes, op de bas begeleid door Wim Kraak. Ook begeleidde Leen zichzelf in wat populaire liedjes Roses are red", e.d.) op de gitaar. Gertie de Vos, las een gedicht voor m ds. Okke Jager: „Zondagavond". Daarna trad de toneelgroep op, die het stuk ,,Wat eeuwig leeft" van Wim Dumont op de planken bracht. De heer nevrouw Angenent voerden de gie; de jongelui speelden hun rollen (die ze goed kenden) in de drie bedrijven heel aardig. De belangstellenden hebben zeer noten van het programma, dat met kele liedjes door Leen Zemel werd be sloten. De Gereformeerde jeugdve ging kan op een geslaagd jaarfeest 1963 terugzien. Gejaagd door De plannen voor de bouw van een jachthaven en een eigen onderdak voor de watersportvereniging „Braassemermeer" zijn thans zover gevorderd, dat het geld ervoor binnen is. Dit deelde de voorzitter der vereniging, de heer C. Boekei, zaterdagavond mee aan de leden, die ter jaarvergadering waren opgekomen in café-restaurant „De woelige haren" te Roelofarends- veen. Het is bijna zes jaar geleden, dat de vereniging het eilandje „De Noorderhen", gelegen tussen de grote Braassemplas en het Westmeer. aankocht met de bedoeling hier een jachthaven met clubhuis, start toren en aanlegsteigers te bouwen om de leden meer comfort te verschaffen dan zij tot heden hebben gekregen. De nodige stappen werden gedaan om subsidies van de overheid te verkrijgen en deze rugge steun kwam. De Ned. Sport Federatie be. richtte vorige maand, dat zij de ontbre kende f51.000 zal bijdragen. De voorzitter uitte daarover begrijpelijkerwijs zijn grote voldoening en hij deelde mede, dat het bestuur onmiddellijk een tweetal krachten heeft aangetrokken. Dit zijn de heren ir. G. A. Bakker, de bekende Regen boogzeiler van de vereniging en de heer T. Deen, gemeente-architect van Alke- De totale kosten van het plan zullen urn f300.000 bedragen. Ten spoedigste zal worden gewerkt aan de plannen voor clubhuis en de aanleg van een start- Aan de Herenstraat Fa. C. J. van Leeuwen heropende bedrijf Het ls voor een middenstandszaak al tijd moeilijk de persoonlijke sfeer te behouden na een Ingrijpende verbou wing. Hierin Is de fa. C. J. van Leeu wen Zn aan de Herenstraat 83 echter wel geslaagd, getuige de positieve reac ties van de ciëntele tijdens de feeste lijke heropening van de textielzaak za terdagmorgen. Het pand op nummer 82 heeft een heel nieuwe voorgevel ge kregen, terwijl het interieur is ver nieuwd en uitgebreid met een speciale afdeling dames-lingerie. De zaak, die reeds 31 jaar op dit adres is gevestigd, heeft op nummer 77 ook een woninginrichting-afdeling. Het bedrijf wordt geleid door mevr. A. M. van Leeuwen-Laken en haar zoon, 'de heer C. J. van Leeuwen. Zij wor den bijgestaan door zeven personeelsle den. Het voordeel van de verbouwing is vooral de zeer praktische indeling van het bedrijf. Dr. Van Voorthuijsenstichting: de overgang van school naar bedrijf moet vloeiender In 1962 verlieten 38 leerlingen de Dr. Van Voorthuüsenschool. Zij werden allen in de nazorg opgenomen Dat staat te lezen in het jaarverslag 1962 van de Dr. Van Voorthuijsenstichting te Leiden. Geruime tijd vóór het verlaten van de school werden de mogelijkheden voor de kinderen besproken, zowel met het hoofd de leerkrachten van de school als met de ouders. Ook werd aandacht geschonken aan de ensen van de pupil zelf Waar dit nodig •as, werd een psychologisch rapport ge vraagd. Op deze wijze was het mogelijk, voor de meeste nieuwe pupillen een pas sende werkkring te vinden. Zij werden bouwvakarbeider, schilder, metselaar, timmerman, stratenmaker, tuinder, me dewerker in een grossierderii. magazijn bediende, werker in een fabriek, hulp In de huishouding of medewerker in een schoonmaakbedrijf Naar de bedrijfstech_ nische school gingen er 3. naar de na zorgwerkplaats 8. In het afgelopen Jaar werden 23 pupil len afgevoerd. Acht bleken zichmaat schappelijk te hebben geïntegreerd, 4 huwden, 8 vertrokken uit het rayon 3 gingen over naar een andere nazorg- instantie, 5 overleden en 1 werd opge nomen in een inrichting. Om de nazorg van de pupillen vlot te doen verlopen, was het nodig, dat In 1962 2435 huisbezoeken werden afgelegd Met 108 pupillen had men in het afgelo pen jaar een intensieve bemoeiing. He' aantal pupillen van de stichting dat op het ogenblik in de nazorgwerkplaatsen werkzaam is, bedraagt 112. In de nabye toekomst hoopt men de overgang van school naar bedrijf vloeien der te maken door de pupillen in het bedrijf praktisch en pedagogisch te be geleiden. De topklas van de school gaat dan bestaan uit jongelui die een deel van de week in het bedrijf werken en een kleiner deel op school. Contactavond van De Watervrienden Vrijdag hielden de Leidse Watervrien den hun eerste contactavond in het i jaar. In een goed bezette zaal vai Antonius clubhuis genoot men van verzorgde programma, dat Sempre Avan- ti's „Jong en Jolig" de Watervrienden voorschotelde: zowel operetteklanken als luchtiger melodietjes. De namen vai listen als Nel de Vries, Lydia Spaans. Gé Koolhaas, Brugman e.a., geassisteerd door koor en instrumentale groep o.l.v. de heer Kukler, stonden borg voor een voortref felijke uitvoering. Het is bewonderens waardig op welke hoogte dit amateurge zelschap staat Na afloop bracht voorzitter J. J. de Kruis zijn dank uit aan het gezelschap. Hierna was men nog gezellig bijeen er werden de prestatiebekers over 1962 uit gereikt. By de aspiranten meisjes kwam de beker in het bezit van Joke Fuehs. Bij de aspiranten jongens ging de plaqutte naar Ab Jansen. Bij de dames legde Hennij v. d. Vet voor de derde achtereenvolgende maal beslag op deze beker. Bij de heren kwam in aanmerking Jan Nieuwenburg. Gelijktijdig werd bekendgemaakt dat Irene Flaman en Jan Nieuwenburg gedragen zijn voor de prestatiemedaille in brons van de K.N.Z.B. voor geleverde prestaties in 1962. toren. Met het werk moet vóór 1 januari ;en aanvang zijn gemaakt, terwijl het geheel in het voorjaar van het vol gend jaar zal kunnen zijn. Tijdens de ver gadering werd een commissie van vijf personen benoemd om het bestuur bij de afwerking ter zijde staan. In de jaarvergadering werden de af tredende bestuursleden, de heren C. Boe kei, G. van Wijk en G. de Vries Lentsch Jr. herkozen, de Nero (N. E. Rost Onnes)- wlsselbeker werd uitgereikt aan de heer F. W. Dekker te Alphen aan den Rijn de beste totale prestaties in het voorbije seizoen, terwijl op de bekend making van het wedstrijdprogramma o.m. staat vermeld de Braassemweek, te hou den van 13-17 juli. Benoemingen aan de Leidse universiteit Bij onderscheiden besluiten van i toren der rijksuniversiteit te Leiden zijn: G. T. A. M. Bots, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de pathologie, be- noemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasc in tijdelijke dienst; mr. L. J. Brinkhorst, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; dr. C. F. A. Bruyning, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de parasitologie, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; mej. dr. E. Frederiks, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de heelkunde, benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; J. J. Granpré Molière, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de conflictpsychologie, be noemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; dr. M. J. Hardonk, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de pathologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de pa thologie; drs. J. M. F. Jaspars, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de psychologie voor het tijdvak 1 maart tot 1 maart 1964, wederom in deze functie benoemd: drs. J. C. de Knegt, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de oogheel kunde, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst: dr J. A. Kylstra, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de fysiologie, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst; mej. dr. O. Loepple, hoofdassistente op arbeidsovereenkomst bij de anaesthe- ciologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst: dr. J. A. Los, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de .or het tijdvak 1 januari tot 1 januari 1964, wederom in deze functie benoemd; dr. J. Oort, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de patho logie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; mr. P. W. Pestman, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid voor het tijdvak 1 november 1963 to* 1 november 1964, wederom in deze func tie benoemd: drs. W. M. H. Rutten. hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij het centraal rekeninstituut van de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in delijke dienst. Academische examens LEIDEN. 5 april Aan de Rjjksuniv telt zijn geslaagd voor de examens: rechten: de heren J A Verhage (Rotten en Th W Serraris (Vught): doet. not dier.: de hoer G P F Broekman (Bergen op Zoom); kand. Slavische taal- en letterk tej. M d. Reserve-politie liad gezellige avond De contactcommissie van het korps reserve-politie Leiden hield zaterdag in de grote zaal van Den Burcht een goed bezochte contactavond, waarop de beer J. Dreeuws, commissaris van politie, leden van het reservekorps de vrijwil 11- gersmedaille voor tien jaar trouwe dienst uitreikte. De vice-voorzitter van de con tactcommissie, mr. G. H. Wissenburg, opende de avond met een hartelijk wel komstwoord. Het Leids Politiemuziekgezelschap mu siceerde onder leiding van de heren D. Anderson en S. Voerman. Ook speelde in samenwerking met de drumband van het korps -eserve-gemeentepolitie oJ.v. de heer J. van Egmond. De heer Dreeuws sprak zijn voldoening [t over het feit, dait aan meer dan de helft van het aantal reservekorpsleden In Leiden de onderscheiding voor tien jaar trouwe dienst kon worden toege kend. Namens de burgemeester speldde hij vier van de zes jubilarissen de medaille op. Hij overhandigde hun de bijbehoren de oorkonde. De commissaris zei voorts, dat naast het reservekorps dat nog steeds onderbezet is ook het be roepskorps nog een aantal jonge leden kan gebruiken. De namen van de zes jubilarissen zijn: M. Louwrier en J. Mieremet (reserve hoofdagenten), J. Jongeboer, L. J. de Boer, W. D. Leeflang en E. F. Stephanus (reserve-agenten). De heren Jongeboer 1 Stephanus waren verfiinderd. Hierna gai de Leidse Politie-toneel- groep een heropvoering van de klucht „Je moet er niet mee spelen" (auteur Hans Nesma). Met muzikale medewerking van trio Wim Itersou en onder leiding de heer J. Alphenaar volgde een gezellig baL Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en 40.-. Of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER Haariemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Alphen aan den Rijn Elf zetters kregen het diploma De heer J. B. Samsom heeft zaterdag middag in de kantine van zijn bedrijf aan de Margrietlaan te Alphen aan den Rijn, als voorzitter van de districtscommissie De Rijnstreek, aan elf zetters het grafisch bedrijfsdiploma uitgereikt tijdens een enigszins geestelijke bijeenkomst. waarbij behalve ouders en verloofden ook tegen, oordlg waren enkele werkgevers, chefs n leermeesters van de geslaagden. Aan deze uitreiking ls een vierjarige vakop leiding vooraf gegaan. Spr. stond even stil bij het verschijnsel, it er bij de elf geslaagden niet één druk- ?r is en hij stelde de vraag of dit niet onrustbarend moet worden geacht. Spr. kon wel begrijpen, dat de interesse van veel jongelui in hogere mate uitgaat naar het beroep zetter. Dit biedt immers be tere mogelijkheden om binnen het kader van de typografie van richting te veran- Namens de landelijke vereniging Vak opleiding Grafici werd het woord ge voerd door de heer Hoogenboom, contro leur. dde er o.m. op heeft gewezen, dat het voor de eerste keer in zijn jarenlange loopbaan was dat alle kandidaten zijn De heer v. d. Meeberg, een van de le raren van de grafische school te Rotter dam, gaf allereerst antwoord op de vraag van de heer Samsom. Het feit. dat er geen enkele drukker bij de geslaagden is. noemde hij geen verontrustend verschijn- NIVON-expositie heel aantrekkelijk TANIGE TUD geleden heeft het Leidse afdelingsbestuur van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling Natuurvriendenwerk (N.I.V.O.N.) het ini tiatief genomen in enkele stadswijken een tentoonstelling te houden teneinde belangstellenden Kennis te laten nemen van de vele activiteiten van het NTVON. Naast het bevorderen van de volksont wikkeling ztfn deze activiteiten er op gericht het de mens mogelijk te maken met beperkte middelen zijn vrije tijd zinvol te besteden en zijn vakantie onbe zorgd in de vrije natuur door te bren gen. In tegenwoordigdheid van een groot aantal belangstellenden heeft wethouder S. Sannes zaterdagmiddag in de zaal van de speeltuinvereniging Oosterkwartler (Borneostraat) de eerste van de voorge nomen reeks van NIVON-tentoonstellin- gen in Leiden officieel geopend. In zijn welkomstwoord wees afdelings voorzitter H. Zunderman er nog eens met nadruk op, dat deze tentoonstelling is op gezet als een experiment Hij bracht vervolgens de werkgroepen der afdeling hulde voor de wijze waarop zij in nauwe samenwerking de expositie hebben op gebouwd met een resultaat, dat de wachtingen ver overtreft. De heer Sannes zei: Uw instituut heeft hier vóór de oorlog onder de naam Instituut voor Arbeidersontwik keling pionierswerk verricht om de achterstand in het volksontwikkelings werk niet alleen in te halen, doch ook op breder plan te plaatsen". In dit kader wees spreker op het initiatief tot op richting van de Volksuniversiteit K. O., de arbeiders avondscholen, de tuurvrienden-commissie, c organiseert, de fotoclub en het vakantie- advlesburetau. Met de wens. dat deze ten toonstelling er toe zal bijdragen, dat ve len er van doordrongen worden, dat ons land nieit alleen een gebied moet zijn om te werken en te wonen maar ook gele genheid moet bieden met de natuur in contact te blijven, verklaarde de wet houder deze eerste NIVGN-tentoonstel- ling voor geopend. In zijn dankwoord tot de heer Sannes betrok de voorzitter de gehele gemeente lijke overheid. Reeds direct bleek de belangstelling voor de expositie zeer groot te zijn. De bezoeke.rs kregen by de rondgang een overzichtelijk beeld van het veelomvat tende NTVON-werk. Het afdelingsbe stuur overweegt binnen afzienbare tijd ook in Leiden-zuid-west te exposeren. sel. De verhouding zetters-drukkers is niet ontwricht Als beste leerling met het hoogst aan tal punten kreeg de heer D. van Tol uit Nieuw Vennep een geschenkenbon, uit geloofd door de grafische werkgevers- bond. De geslaagden zijn: G. Bok, J. Dongel- mans, A. v. Harskamp, J. Horsman, Oude Wetering. L. Koster, H. Meyer, J. Noo- men, B. Rietkerk, D. van Tol, Nieuw- Vennep, A. Verkade en C. Versluis. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wo nen de geslaagden te Alphen aan den Rijn. BXJRGERVEEN Agendanleuws Vanavond om half 8 geeft de chr. ge mengde zangvereniging „Advendo" in de Hervormde kerk te Nieuw-Vennep een uitvoering van de Zeven Kruiswoor den van Haydn De gymnastiekvereniging Rijscnhout geeft morgenavond om 8 uur in het Dorpshuls „Marijke" een show voor haar Ten slotte wordt woensdagavond in het Dorpshuis een demonstratie van gehouden. OUDE W ETERING Schoolavond In de chr. v.g.l.o.-school wordt dins- ag een speciale avond gehouden, waar ren ook de tentoonstelling nog kan zien. De heer L. J Boere zal prachtige kleu renfilms van de marine vertonen. WOUBRUGGE Groene Kruis had een goed jaar Donderdag wordt in het wijkgebouw een ledenvergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. Aan het jaaroverzicht ontlenen w(j de volgende gegevens: De samenwer king in de stichting Gezondheidszorg verloopt uitstekend. Tot de uitgebreide taak van de medische voorlichting be hoorde dit jaar ook de reumatlekbestrü- ding. Opnieuw vestigde zich een tand arts in het wijkgebouw, de heer Oerie- nians uit Noordwyk. Het ledental steeg van 454 tot 480. Doordat de leden, aangesloten bij de stichting, uit Woubrugge, Ter Aar, Aar- landerveen, Nieuw veen en Zevenhoven, spontaan één gulden offerden, kon eer- aer dan verwacht was, een tweede auto worden gekocht voor zuster H. Schip pers te Zevenhoven. Vooral de afgelopen winter betekende deze aanwinst een groot gemak voor deze wijkzuster. Uit het jaaroverzicht van zuster G. de Haan vernamen we, dat zij 1056 bezoe ken aflegde bij 43 patiënten, terwijl 95 babies onder de zuigelingenzorg vlielen. Een 33-tal dames nam deel aan de in het najaar gehouden moedercursus. Aan contributies werd geïnd 5596 gul den, aan subsidies ontving men 3374 gulden. De kas vertoont een nadelig sal» do van 22 gulden. De balans geeft een totaal aan van 25.451 gulden. Geref. Kerk beroept De Gereformeerde Kerk te Woubrug ge heeft een beroep uitgebracht op dra, A. Borman, kandidaat te Den Haag. Leidsche Spaarbank In maart 1963 werd bij de Leidsche Spaarbank ingelegd f2.620.611,77 en te rugbetaald f2.060.737,47. Het aantal nieu we boekjes bedroeg 506 en het aantal af betaalde boekjes 246. Op 6.316 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd f 174.272,75 bijgeschreven. Er werden 1.316 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f41.722,82. Het tegoed der 53.259 inleggers bedroeg aan het eind van de maand f 53.577,17232. 's-Gravenhagedoet. geneeskunde-, mevr. E M A Broekhoff-Geratel (Rijswijk), mej P W v d Sloot (Blocmendaal) en de heren Th J P Kouwenhoven Cs-Gravcnhage). J van Nieuwkerk (Wateringen) en Ch N Schlebaum (Leiden): seml-artsex.: mevr. A A Geldof-Fischer (Leiden) en de heer J D P v d Linde (Waddlnxveen): artsex.: dr. H R G Asin (Leiden) en de heren W J F B Boerrlgter (Aerdenhout) en E H Nauta HOEWEL de stormachtige wind een ernstige spelbreker was. is de vie ring van het tienjarige bestaansjubileum van de weekmarkt succesvol geweest. Er waren vijfentwintig kramen meer dan anders opgezet en ze werden vrijwel alle verhuurd. Vier rijen had men gemaakt en het kopend publiek was de gehele dag druk vertegenwoordigd. Zoals gemeld, was er een standwerkersconcours, waaraan door zes personen werd deelgenomen De jury bestond uit de heren C. A. Bos, W. Geerlof en W. S v. d. Meent De eerste prijs werd gewoonen door Van Leeuwen met groentenschavers: tweede Brederhof met mixers en derde was de Belg Morreau met brillenstiften. Het was de bedoeling, dat de prijsuit reiking op de markt zou plaats vinden, maar in verband met de weersgesteld heid trok men naar Centraal. Onder de bezoekers van de markt waren burge meester en mevrouw Bruins Slot. wet houder Ph. H. Bogaar, (later kwam ook wethouder A. J. Dekker nog, die zitter is van de Marktcommisie) de gemeentesecretaris, de heer A. Veen- huijsen. In Centraal wees burgemeester Bruins Overzicht van de met vlaggen getooide goederenmarkt in Al phen aan den Rijn, die zaterdag tien jaar heeft bestaan. Slot op het belang van een weekmarkt voor een centrum-gemeente en hij was erkentelijk voor de medewerking van de Centrale Vereniging voor de markt straat- en rivierhandel. Ook door de heer Dekker werd het woord gevoerd. Hij richtte zich speciaal tot de heer M. Davelaar, die tien jaar marktmeester is. Een kist sigaren werd uitgereikt. Voorts sprak de heer Don ker namens de genoemde vereniging van markthandelaren. Hierna is het gezelschap nogmaals de markt langs gegaan en heeft de heer Dekker vier standhouders, de heren Jac. van Elk en P. Koren, Alphen aan den Rijn. A. Eikelenboom. Aarlanderveen, en J. Aartsen. Capelle a. d. IJssel, die van het begin af op de markt staan, een doos bonbons aangeboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3