Ook winkeldiefstallen „sport'' in Alphen uit Vereenvoudigd bouwplan voor kerk in Alphen Nef winkelmeisje NET MEISJE Op 7 en 8 juni feest in Hazerswoude-Rijndijk NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 19 Maar de gevolgen zijn niet mis HET onderwerp „winkeldiefstallen" heeft de laatse weken ook in onze gemeente wat meer belangstelling gehad dan voorheen. De inspecteur van het politiekorps Alphen aan den Rijn, de heer N. G. Groothuyse, heeft gisteravond aan de pers een en ander verteld over genoemd onderwerp, uiteraard in de hoop, dat hiervan een waarschuwende werking zal uitgaan. De toeneming van de zelfbedieningsbedrijven is hier niet de eerste aan leiding. Ook voordat deze in Alphen kwamen, werden personen betrapt op winkeldiefstal. Omdat toen, evenals nu, niet steeds aangifte werd gedaan, beschikt de politie niet over exacte gegevens. Het kwam en het komt ook nu nog herhaaldelijk voor, dat bij een onderzoek gestolen goederen voor de dag komen, waarvan de benadeelde winkelier de ver dwijning niet eens had bemerkt. Vaak door kinderen ontvreemde prullen, maar ook kostbaardei" voorwerpen, zoals een elektrische lokomotief en radiotoestelle- tjes, in één geval zelfs drie uit één be paalde winkel. Dit betrof dus normale middenstandszaken, met verkoop „over de toonbank". In 1955 zijn in onze gemeente de zelf bedieningswinkels gekomen, en ook za ken waar men veel „vrijheid" heeft bij het winkelen. Of dit alles nu winkel diefstallen in de hand werkt, daarover zijn de deskundigen het niet eens. De politie, ook in onze gemeente, heeft er varen, dat een klein aantal lieden van mening is dat in een zelfbedieningszaak het stelen minder riskant is dan in een andere winkel. Het tegendeel is waar. In de zelfbedieningswinkels liggen de goederen wel ate het ware voor het grij pen, maar de controle is, door de op stellingen, ook veel effectiever. Dit hebben in het eerste kwartaal van 1963 acht volwassenen en zeven en dertig minderjarigen tot hun schade en schande moeten ervaren. Zij werden allen, In één bepaald be drijf, op heterdaad betrapt. De po litie kreeg een seintje en het gevolg was, dat tegen de volwassenen pro ces-verbaal is opgemaakt. Dat doet de politie, waar de diefstal ook ge beurt en ongeacht de waarde van het ontvreemde. Een vervelende bijkom stigheid voor de betrokkenen is, dat men voor het verhoor als regel mee moet naar het politiebureau, en ook dat huiszoeking wordt gedaan. Bo vendien is er thans het voornemen de pers volledig over iedere winkel diefstal te gaan inlichten. De minderjarigen die zich aan diefstal schuldig maakten, waren allen scholie ren. Het overgrote deel werd betrapt tij dens de middagpauze of kort na school tijd. Een aantal scholieren beschikt over ongelooflijk veel zakgeld. De „niet-'heb- bers" lopen mee en kunnen de verlei ding niet weerstaan. Er was ook hier een groepje dat uit „sport" ging stelen. Alle leden .moesten wat stelen. Eén clublid voeldevèr'niet voor, zag er tegen op, stelde zijn.„flinke daad" uit en werd voor lafaard ffltgemaakt. Ten slotte be zweek hij,.greep uiterst nerveus, een balpen van' twee kwartjes, maar de diefstal was gepleegd. Zonder moeite werd hij betrapt. Wat dit nu eigenlijk met „sport" te maken heeft snapt nie mand, ook de jongen zelf niet. De ouders van deze jongelui, die uit uiteenlopende milieus kwamen, waren uiteraard hoogst verbaasd over de daden van hun kroost. Aan het toezicht ont breekt wel eens wat. Adviezen De politie geeft de volgende adviezen door: Haat men zich houden aan de re gels van het bedrijf waar men komt en koopt. Doet men dit niet, dan kan men voor bijzonder vervelende kwesties ko men te staan. Bij ruiling kan men het >este even met een adviseuze overleg den; eet men iets op. (bijv. vleeswaren) vergeet dan ook niet te betalen bij de kassa: stop niets, ook geen kleine din gen, ondoordacht in de zak: let ook op dc kinderen dat die niet iets, uit het karretje, in de tas van moeder sloppen; en verlaat de uitgang niet anders dan langs de kassa. Die regels in acht ne mende kan men ongestoord en met vreugde winkelen. Gevaarlijk spel De jeugd, of althans een deel van de jeugd, speelt de laatste tijd als de Al pheuse brug open geweest is een ge vaarlijk spel. Voordat het brugdek „ligt" draaft men er al tegenop en springt er aan de overzijde af. Dat kan wel eens op een ernstige misrekening uitdraaien zodat men inplaats van op de wal ln het water terecht komt dat enkele me ters lager stroomt De politie zal streng toezien. maar hoopt, dat de ouders ook meewerken door op het grote gevaar te wijzen. Vernieuwingen De Van Mandersloostraat. wel ge noemd Alphens Kalverstraat. vanouds winkelstraat, heeft na de oorlogsjaren een geheel ander aanzien gekregen, door dat de ouderwets aandoende winkelpuien plaats maakten voor moderne gevels en ook daarachter fraaie ruimten ontston- Gisteren heropenden weer twee zaken, de schoenlhandel Van Keeken kreeg meer ruimte door het bijtrekken van het win kelpand op de hoek van de Koekeba'k- r.erssteeg. Een fraaie ruimte is nu ter beschikking. Dok de drogisterij-fotohandel van de heer H. Laros onderging een verbou wing. die meer ruimte en veel verfraai ing bracht. Beide middenstanders kregen zeer veel belangstelling. Reis naar Engeland Als collectante op Klaproosdag heefl mevrouw C. de Grootvan Tol, Hugo de Grootstraat 60. een reis naar Enge land aangeboden gekregen. Zij vertrekt 16 april om op 20 april terug te keren. KOUDEKERK a. d. RIJN Burgerlijke stand Overleden: Joseph van der Werf. 86 ROELOFARENDSVEEN Gouden huwelijksfeest Het echtpaar B. van der Meer C.zn. en A. M. van der Meer-Koek is vijftig jaar getrouwd. De bruidegom is 78 jaar en de bruid 75. Uit hun huwelijk werden 11 kinderen geboren, van wie er nog 9 in leven zijn. Er zijn 37 kleinkinderen. Het echtpaar woont Noordeinde 153. Op 24 april wordt het feest gevierd. De familie komt dan behalve in de kerk in hotel De vier Heemskinderen bijeen. OP de gisteren gehouden jaarlijkse gemeente-avond van de Gerefor meerde Kerk van Alphen aan den Rijn-Noord werden de overzichten van kerk, diakonie, zending enz. ter tafel gebracht en voorzover daar be hoefte aan was, besproken. Hoofdschotel was de bespreking van de kerk bouw. Kerkeraad en bouwcommissie kwamen nu met het definitieve voor stel. Op 14 november 1962 hebben we het plan van de architecten Van der Bom en Ingwersen gepubliceerd. Vanwege de kosten rezen daar nogal wat bezwaren tegen. Besloten werd een nieuw ontwerp te vragen met wat min der plaatsen in de kerkzaal, maar waarbij de grote lijnen van het exterieur, dat zeer aantrekkelijk is, gehandhaafd werden Aan de afronding van het project wordt door de heer Ingwersen nog ge- werkt, maar de nieuwe kostenbereke ning, met een kerkzaal voor 400 perso nen en opvoeringsmogelijkheid tot 500, beloopt 500.000. Uitgegaan is van een achthonderd leden tellende gemeente. In het nieuwe plan Noord, waar volgend jaar Wellicht de bouw zal beginnen, zal te zijner tijd eveneens een Geref. kerk gebouwd moeten worden. De gisteravond gehouden gemeente vergadering is met de plannen akkoord Passiebijeenkomst met koor- en solozang in Alphen a. d. Rijn TN DE Hervormde kerk van Alphen aan den Rijn werd gisteravond een passiedienst gehouden. Mogen we uit de heel matige belangstelling af leiden dat het kerstfeest toch wel hoger staat aangeschreven dan de lijdens- tijd. Uit de stormloop bij de passionen zou men het overigens niet kunnen afleiden. Hoe dan ook, zo'n avond als deze is ons toch eigenlijker sym pathieker dan een (zogenaamd) adv entsconcert, waar men, zonder man keren, de grens overschrijdt en liederen zingt, die voor het kerstfeest ge reserveerd zijn. In Alphen heeft men zich niet aan de sprong naar Pasen bezondigd", zodat deze avond een wijdingsvolle voorbereiding is ge worden. Na de voorafgaande samenzang (twin tig minuten lang) zette het Hervormde Kerkkoor prompt om acht uur psalm 21 van Nauta in. Het mag bekend worden verondersteld, hoe we over die Nauta- psalmen denken. De melodie van Bour geois uit het psalmboek is ons tienmaal zo lief. Dit nam niet weg, dat het koor onder de rustige bewarende leiding van Sas Siereveld keurig zong. Deze te waarderen dirigent zal nog naar meer homogeniteit kunnen streven. De stem groepen zijn nu nog wel verschillend in karakter, maar de beheersing, de be schaving en de aandacht waren te Ook de stijlvol geklede en helder zingende jongens werkten aan de goede indruk mee.- Een aantal pas siegezangen, door koor en gemeente afwisselend aangeheven, schiep de voor deze bijeenkomst bedoelde Kees Barnho.orn zong, begeleid door liet wèlverzorgde orgelspel van Henny Wassenaar, eveneens enkele tot devotie stemmende liederen. We hebben al eens eerder op zijn stem de aandacht ge vestigd. Het timbre van deze lyrische tenor is mij, het muzikale gevoel kennelijk in de zanger aanwezig. Zijn stem behoeft alleen verdere ont wikkeling en véél studie. Voor unifor miteit in de uitdrukking zal hij moe ten waken (dus niet alles op dezelfde manier zingen) Ds. W. Verwev las telkens een Schrift- pericoop, waarmee de zang niet altijd zuiver gesynchroniseerd was. Zo zong het koor nè de Wenende-vrouwen-epi sode „O Hoofd vol bloed en wonden". In zijn meditatie vroeg ds. Verwey zijn toehoorders en zichzelf af, of de ge vangenneming. smadelijke behandeling, berechting, het lijden en de dood van een jonge timmerman wel zo iets bij zonders waren. Bovendien is dat alles nu al negentienhonderd jaar geleden. Toch houdt de wereld er zich altijd nog mee bezig, in de Congo, Amerika, overal Wonderlijk is dat tóch! Maar hier hing dan ook Gods eigen Zoon En het volk zag toe. Ergens staan ook wij. Het is belangrijk, welke gedachten ons bij dat toekijken bezig houden. Ds. Verwey noemde de onverschilligen, die het wel gewoon zijn, de nieuwsgieri gen, wié het om de sensatie te doen is, de spotters, die deze koning minachten, omdat hii de macht en het geld van geen betekenis acht. Wij hebben van de schone wereld een puinhoop gemaakt; onze schuld is ont zaglijk groot. JVIaar deze kruiseling maakte de weg naar de verzoening vrij. God moge het verhouden, dat wij al léén maar toeschouwers zouden zijn. Van de hoofdman heeft Hij een bidder en een belijder gemaakt. Laat ons bid den. óók zulk een genade te mogen ont vangen. De samenkomst werd, na een deel uit Schuberts „Zum Sanctus" en dankge bed, met het samen zingen van Halle luja, eeuwig dank en ere gesloten. Joh. van Wolfswinkel. Alphens stationsgebouw wordt nu toch gerestaureerd Hoewel het ruim een halve eeuw oude stationsgebouw van Alphen den Rijn tekenen van verval ver toont (aan de noordkant moest een muur van de chefswoning enkele we ken geleden haastig worden gestut) staat het thans toch wel vast dat Al phen geen geheel nieuw stationsge bouw zal krijgen. Wel lag het aan vankelijk in de bedoeling het oude gebouw geheel te slopen en een meer moderne entrée voor Alphen te bou- Het onderzoek naar de toestand van het gebouw had uitgewezen, dat het bouwen van een geheel nieuu station voordeliger (althans gemak kelijker) zou zijn dan het restaure- van het bestaande gebouw Thans is evenwel toch het besluit ge nomen het gebouw grondig te her stellen en weer in een goede staat te brengen. Aan het oude gebouw zijn inmid- gegaan. Kerkèraad. commissie heer en bouwcommissie zullen de ge- meente rondgaan voor verkoping der vrijwillige bijdragen en giften voor de kerkbouw. Tijdens de vergadering, die onder leiding stond van ds. W. Tom, werden reeds tal van giften toegezegd. Besloten werd, dat een commissie naast de commissie vaii beheer zal worden vormd, om zich regelmatig bezig te houden met het vraagstuk van de bij' dragen. WOVBRVGGE Algemeen ziekenfonds groeide na de oorlog Onder leiding van de heer W. Geerlof werd donderdagavond in Het oude Raedthuys een verzekerdenbijeenkomst gehouden van het algemeen ziekenfonds Alphen en omstreken". Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. van der Nagel herkozen als plaatse lijke vertegenwoordiger, tot zijn plaats vervanger werd gekozen de heer P Schraverus. Directeur A. P. Stuivenberg gaf een boeiend overzicht van het werk van de vereniging in de na-oorlogse periode. Met sprekende cijfers toonde hij aan hoe (toog de uitgaven waren gestegen, mede als gevolg van de geweldige vorderingen op medisch gebjed. Wat betreft de zie- kenhuisvenplegirtg stegen de uitgaven van de afdeling van 200.000 in 1946 tot f 1.200.000 in 1962, het aantal verzeker den liep in d'ie tijd op van 48.000 tot 64.000. Met nadruk wees spreker erop dat wij niet genoeg kunnen waarderen hoe perfect de medische verzorging in ons land is geregeld. Wat dit betreft leven de villawijken van dezé wereld. Dit houdt in, dat wij daardoor ook onze stand moeten ophouden, dus bereid moe ten zijn hogere lasten bij te dragen. Hierop volgde een geanimeerde bespre king. Helaas was de belangstelling ge- Mutatie Onze plaatsgenoot G. C. J. de Groot thans aan de gemeentelijke secretarie werkzaam als adjunct-commies-kassier. is ingaande 1 juni 1963 benoemd tot adj.- commies-A aan de gemeentelijke secre tarie te Blaricum (N.-H.). Agenda christ-nal Woensdag 10 april: 7.30 uur, c.n.-school: Ledenvergadering C.H. kiesvereniging. Spreker de heer De Ruiter, lid Tweed® Donderdag 11 april: 7.30 uur, O. Raedt huys: Jaarvergadering Plattelandsvrou- ZWAMMERDAM Kind gered Nabij de Margarinefabriek geraakte een jongetje van de fam. Roor in de Rijn, Dit werd opgemerkt door de fam. Speel man aan de overkant van de Rijn. Een zoon des huizes bedacht zich geen ogen blik en dook het water in. Hij 2 naar de overkant en wist het kind te redden. Zangavond van Eendracht maakt macht De gemengde zangvereniging „Een dracht maakt macht" gaf een openbare uitvoering in de Nutszaal voor een groot aantal belangstellenden. Onder leiding van de dirigent, de heer S. Kok uit Hazerswoude, en begeleid door de pia niste, mej. R. Bouwman, werden door het gemengd koor. kinderkoor en meskoor veertien liederen gezongen. Het gemengd koor opende met het lied „Als hier op aarde" van Torrey en Alexander. Na de pauze voerde men op de kinder operette naar een Litaus sprookje: „De witte wolf". „Eendracht maakt macht" kan terug zien op een uitstekend geslaagde avond. Vooral de kinderen in hun prachtige kleding tijdens de opvoering van witte wolf" hebben zich van hun beste kant laten zien, Technisch onderwijs Aan de Christelijke Technische Schooi te Alphen aan den Rijn, afdeling avond school, werden ook Zwammerdamse cursisten beloond met een diploma. De heren N. van de Heukelom en L. Kruyt ontvingen een getuigschrift voor 5-jari- autoherstellen, F. Boer en J. W. de Kruyt getuigschrift 5-jarige cur- meubelmaken, W. Koolwijk getuig schrift 3-jarige cursus werktuigbouw kunde, D. Broekhoff getuigschrift 5-ja- :us werktuigbouwkunde. R. Timmermans ontving het N.V.L.-diploma elektrisch lassen voor gevordenden. Voetbalprogramma Zwammerdam 1 ontvangt Boskoop 1. wee ploegen die op de ranglijst gelijk aan. De wedstrijd begint om half vijf. Vooraf komen Zw'dam en Be Fair 4 bin- ïen de lijnen. Zw'dam 4 zal wel niet in :taat zijn de leider 'uit het zadel te lichten. De c-junioren kunnen in de uit wedstrijd tegen het veel lager geklas seerde Esto c tot winst komen. Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna Louisa Adelheid Maria, d v C P M van der Zwaan en van H G van Os. Rijksstraatweg 17. Ingekomen en vertrokken INGEKOMEN: K Everts. Oud Bode- graafseweg 46 uit Westerbork. H. Evers en gezin. Oud Bodegraafseweg 28 uit Edam. VERTROKKEN: N Langejans-Broere van Burgemeester Hoogenboomstr. 2 naar Alphén aan den Rijn; E J de Bruijn-van Rijksstraatweg 8 naar Haarlem. dels grote elektrische klokken be vestigd, die binnenkort worden aan gesloten aan de „moederklok" ir Den Haag, waar men weer de juiste tijd krijgt doorgegeven vanuit de centrale te Utrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN Franse scholieren naar hoofdstad, veiling en Volendam De Franse gastscholieren maakten gis teren een trip naaf Aalsmeer, Amsterdam en Volendam. Deze keer maakten de leer lingen van de openbare ulo aan het Thor- beckeplein met de leerkrachten het reisje mee, zodat om half negen een vijftal autobussen met jongelui Alphen verliet. Om half tien kwam het gezelschap bij de Aalsmeerse bloemen- en plantenvei- ling aan, waar men onder leiding van gidsen een rondgang maakte. Vooral de Franse gasten waren vol lof over de bloe menpracht. die in de enorme hallen bij een was gebracht. In Amsterdam werd het Rijksmuseum bezocht. Hiey waren het vooral de wer ken van dé" grote Nederlandse meesters die de aandacht trokken. In Volendam wachtte een echte Hollandse koffietafel, die alle eer werd aangedaan. In de na middag werd nog een rondvaart gemaakt door de Amsterdamse grachten, die even eens in de smaak viel. Ook vandaag hebben de jongelui weer :n uitstapje gemaakt, ditmaal naar de Noordzeestranden. Morgenochtend om half negen vertrekken de Franse gasten weer naar hun vaderland. Er behoeft niet te worden getwijfeld of er vriend schapsbanden met de Alphense jongelui zijn gesloten. De familie's Knook en Quesnell - verdienen voor hun activiteit een woord van hulde Inwoner van Ter Aar doet uitvinding TAE heer G. Borst uit Ter Aar, hoofd vertegenwoordiger in landbouw werktuigen en trekkers, heeft 'n uit vinding gedaan, die belangrijk kan zijn voor de verkeersveiligheid. Hij heeft twee reflexspiegeltjes voor op de mo torkap van een auto ontworpen, waar door de bestuurder zich ervan kan overtuigen of beide koplampen bran- Een auto waarvan maar één koplamp brandt, is een gevaar op de weg door dat bestuurders van tegenliggers niet vroeg genoeg kunnen zien met welk soort voertuig zij te maken hebben. De vinding lijkt heel simpel en zij is dat in feite ook, maar een grote moeilijk heid was toch, dat de spiegeltjes het licht niet zodanig mochten terugkaatsen dat de automobilist er hinder van zou hebben. Na lang zoeken konden twee reflexie- vlakjes. die samen een hoek van 9( graden vormen, in een verchroomd armatuurtje voorop de motorkap worden geplaatst. De spiegeltjes schitterden doordat ze het strooilicht van de lampen kunnen reflecteren. De uitvinder heeft octrooi aange vraagd. Er zij i hem reeds aanbiedingen gedaan om de vinding over te nemen, iaar vooralsnog houdt de heer Borst 2 zaak liever in eigen handen. Statutenwijziging Interunie De N.V. Internationale Beleggings Unie Interunie stelt 19 april aan aandeelhou ders een statutenwijziging voor, waarbij het maatschappelijk kapitaal verdub beld wordt tot ƒ200 miljoen, nl. 4 miljoeD aandelen van ƒ50, waarvan op 15 maart atst en volgestort 1,8 min aandelen. Elk aandeel kan worden verdeeld in 10 onderaandelen. Aandelen zijn aan toonder maar kunnen op naam worden gesteld. Gemeente Katwijk Openbare inschrijving standplaatsen consumptie-ijs. Burgemeester en wethouders der ge meente Katwijk brengen ter algemene kennis, dat op maandag. 8 april a.s. des voormiddags elf uur ten raadhuize de openbare inschrijving voor de verpach ting van een aantal standplaatsen voor de verkoop van consumptieijs gedurende de badseizoenen 1963 tot en met 1965 zal worden gehouden. De voorwaarden, waaronder de inschrij ving zal plaats hebben, zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, af deling algemene zaken. (Advertentie) gevraagd. Slagerij v. d. PLAS ANNASTRAAT 18 KATWIJK AAN ZEE verlovingsringen mandersloot donkerstee; 14 (Advertentie) Gevraagd voor direct zelfstandig kunnende werken. MEVR. BERGMAN Valkenburgseweg 1b KATWIJK AAN DEN RIJN De algemene ledenvergadering van de COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK „OUDEWETERING" zal gehouden worden op woensdag 17 april 1963 des avonds 8 uur in het PAVILJOEN BRAASSEMERMEER te Oudewetering De agenda van deze vergadering ligt voor de leden op het kan toor van de bank ter inzage. JUNI zal dc Oranjever eniging Hazerswoude-Rijndijk Oran jefeesten houden. De festiviteiten zul- het teken staan van de verjaar- d Koningin Juliana (op 30 april) de officiële opening van het ge meentehuis in Rhynenburch op dc acht- juni door de commissaris van dc Ko ningin in Zuid-Holland, mr, J. Klaasesz. Dit werd gisteravond besloten op de algemene ledenvergadering in café De Posthoorn. In principe waren leden en bestuur het er over eens. dat tijdens de zomerfeesten ook de jongste jeugd aan bod moet komen. ander blijkt, dat de Oran jevereniging Hazerswoude-Rijndijk ge heel zelfstandig, dus zonder samenwer king met de Oranjevereniging in Kou dekerk aan den Rijn, haar activiteiten zal ontplooien, waar het de organisatie in de zomerfeesten betreft Wel zal in samenwerking met. de ver eniging van de overkant van de Oude Rijn de herdenkingsbijeenkomst op de vierde mei geschieden. Zoals vorig jaar zullen in de Gereformeerde kerk te Koudekerk aan den Rijn gereformeerde, hervormde en rooms-katholieke predi kanten het woord voeren. Uit het jaarverslag van de penning- leester bleek, dat de vereniging over ;n batig saldo beschikt. In het bestuur zag de heer J. M. A. van Doorn zich ge kozen, nu de heer J. L. van Bennekom had verklaard zich niet meer beschik baar te stellen. De heer J. A. Verlare werd eveneens in het bestuur opgeno- DE KAAG Bingo-avond Vandaag om 8 uur wordt op initiatief an het jeugdcomité ten bate van de speeltuin in De Bonte Koe een bingo avond gehouden. Simavi-collecte Dezer dagen zal in de Binnen- er Buitenkaag de jaarlijkse inzameling voor Simavi worden gehouden. men. De heren A. van Dorp, A. M. Men ken en J. C- Verdegaal zagen zich her- Een ander belangrijk punt was het be stuursvoorstel de contributie te verho gen. Na rijp beraad werd overeengeko men deze per lid per jaar te stellen op twee gulden. Twee groepen streden bij Gem. Eigendom Het bestuur van Gemeenschappelijk Eigendom heeft in de jaarvergadering verklaard, dat de Friesch-Groningsche Hypotheekbank bij het bod op de aan delen er mee rekening had gehouden, dat de beloning van alle commissarissen (in dienst van die bank) naar die bank overgeheveld zou worden. Dit is ook ge schied. De directie kon geen antwoord geven inzake de fiscale balans. Voorzitter mr. J. de Wilde betoogde, dat men de waarde van het onroerend goed moet bepalen naar het rendement. Een taxatierapport op grondslag van de huidige grond- of verkoopwaarde noem de hij „flauwe kul". De Fx-iesch-Groningsche is niet bereid overleg te plegen met de minderheid over een of meer commissariaten, daar dit een concurrerende firma betreft (Ne- derlandsche Grondbrief bank-groep- Zwoisman). De vertegenwoordiger der minderheid noemde dit „misbruik van macht". De directie zeide dat hypotheek- zaken met andere hypotheekbanken zouden worden gedaan. In november hebben aftredende commissarissen hun belomng naar gelang van de tijdsom standigheden ontvangen. De heer G. E. van de Werff senior noemde dit „kren- De jaarstukken en de herbenoeming van twee commissarissen werden goed-! gekeurd met enkele stemmen tegen. 1 De nieuwste modellen GASFORNUIZEN GASCOMFOREN E. OOSTINGH Grammofoonplaten RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwijk aan Zee, Telefoon 4336. GROTE SORTERING Terlenka Vitrage heden geëtaleerd bij WONINGINRICHTING J. BUIS en Zn Sluiswcg 25, tel. 2964, Katwijk aan Zee. Jean Heybroek meldt bevredigende stijging De 'omzet van Jan Heybroek is in 1962 bevredigend gestegen. Het prijspeil ver toonde veel stabiliteit. Mede door uit breiding van het aantal fabrikaten steeg de verkoop van haarden en kachels be hoorlijk. De bruto-goederenwinst be droeg f 1,59 (vorig jaar 1,46) miljoen, provisie f 79.221 (188.745). Na f 971.134 (907.207) onkosten, f 167.511 (225.322) af schrijving, f 155.649 (156.954) belasting was de winst f 217.448 (207.619). Reeds voorgesteld is 12 (12)% dividend, De koude zomer schaadde de verkoop van motorgazonmaaimachines en land- en tuinbouwgereedschappen. De verkoop van wegenbouwmachines daalde. Het bruto-wmstpercentage bleef vrijwel on veranderd en bevredigend. De omzet in het 1 december begonnen boekjaar hand haafde zich met een verschuiving van land- en tuinbouwgereedschappen naai haarden en kachels door de strenge win Beurs verbeterde in maart De koerswaarde der aandelen is in maart in miljoenen gestegen tot 30.851 (vorige maand 31.110, vorig jaar 31.732). waarvan vrijwel alleen de internationale profiteerden door een verbetering tot 21.760 (v.m. 20.951) tegen industrie 6075 (6090), scheepvaart 705 (743), banken 1403 (1435), cultures 175 (170), mijnbouw 721 (709) De gemiddelde aandelenkoers steeg tot 496 (v.m. 486, v.j. 536). de beurswaar de-index 350.8 (343.2 en 383.2) met 1953 op 100, De nominale waarde steeg in miljoenen guldens tot 6219 (6200). De aandelenomzet was 74,7 (v.m. 69,9, v.j. 77.7), in het eerste kwartaal 216,7 (v.j, 223.8), de obligatie- beursdag 472 aandelen genoteerd -an 42 pet hoger en 38 pet lager. Nieuw >t de beurshandel werden toegelaten in ulj oenen guldens 34.3 aandelen. 42.9 obligaties en 107,1 pandbrieven. Het al gemeen ANP-CBS beursindexcijfer was eind maart 362, eind februari 355, eerste beursdag van 1963 347, hoogste stand op 4 American Enka meldt hogere omzet De omzet van American Enka Cor poration (dochter van Aku) was in de eerste 12 weken 33 (vorig jaar 31 3i miljoen of 5% meer, de netto-winst S 1.97 (2) min. of 1,50 (1,52) per aan deel. berekend naar de waarde vóór de 22 maart. De afzet van nylon was hoger dan een rayontextielgarea splitsing rayonvezel jaar tevoren, die „JJ bandengaren enigzins lager.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5