Voetbalvereniging „Koudekerk herdenkt 25-jarig bestaan Bethlehemschool Agenda gemeenteraad Cf SAT0N-P Tongexplosie voor de kust Op 30 maart receptie2 en 3 april feest Een zilveren vereniging heeft drie zilveren bestuursleden Dorpshuiswerkers bijeen Inschrijving van leerlingen MEL WE LEIDSE COURANT 9 ZATERDAG 23 MAART 1963 KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarvergadering Herv. schoolvereniging In de Otto Baron van Wassenaer van Ca twijek school in de Narcisstraat werd de jaarvergadering gehouden van de Her vormde schoolvereniging. De voorzitter van de vereniging ds. A. Makkenze sprak KATWIJK Donderdag 28 maart om half acht 's-avonds komt de gemeenteraad in open bare vergadering byeen. De agenda be vat de volgende punten: aankoop gron den van de heer A. van der Marei; aan koop van de percelen Baljuwstraat 34 en 34a van de erven G. de Best Kzn; aankoop grond en opstallen van de N.Z.H.V.M. N.V.; verkoop van een strookje grond achter het perceel Kerk straat 56 aan de heer P. Kompier: ver koop van grond ten noorden van de Boslaan aan de vereniging voor gere- formeerd lager onderwijs te Katwijk aan Zee; verkoop van bouwgrond in Over- duin-zuid aan de heer W. de Visser: aangaan van een grondtransactie met de heer A. Verdoes, betreffende grond met opstallen op de hoek Badstraat-Freek van Rhoonstraat en bouwgrond aan de Willy Sluiterstraat; aangaan van een grondtransactie aan de Prlncestraat met de heer N. van der MeU; voeren van rechtsgedingen tegen een vyftal pachters van gronden in „Cleyn Duyn" terzake van de definitieve beëindiging van pachtcontracten; voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1961: aangaan van een geldlening van f 1.000.000 met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten; verhogen van de presentiegelden voor het bywonen van de raadsvergaderingen en commissievergaderingen; verlenen van machtiging aan burgemeester wethouders tot het indienen van be zwaar- of beroepschriften tegen onjuiste aanslagen terzake van krediet voor de aankoop van een beregeningstoestel ten behoeve van het sportpark Nieuw Zuid: verlenen van krediet voor de aankoop van een jeep en een motorboot ten be hoeve van de strandpolitie; instelling van een commissie ad hoc met betrek king tot de kwestie omtrent de brand- weergroep te Katwijk aan den RÜn; verlenen van krediet voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van de vuilnisstortplaats aan de 's-Gravendyk- scheweg te Noordwyk; onbewoonbaar verklaren van de woningen Louwestr. 39h en 39i verhoging van het jaariyks subsidie aan de Katwykse Reddingsbri gade; verlenen van krediet voor de uit breiding van de strandpost-noord van de K.R.B.; verlenen van krediet voor de recontructie van het noordeiyk deel van de Rynstraat en van de Noordwyker- weg: verlenen van krediet voor de om legging van leidingen der gemeentebe- dryven te Katwyk aan den Ryn; vast stelling verkeersbesluit; afrekening van de vergoedingen voor het byzonder kleu- teronderwys over de jaren 1956 tot en met nadere vaststelling van de voor- achotten op deze vergoedingen voor de jaren 1959 tot en met 1962; vaststellen voorschotten op de vergoedingen voor het byzonder kleuteronderwys voor het jaar 1963; vaststelling van de vergade ringen en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven over 1961 ten behoeve van de byzondere scholen voor gewoon voortgezet-, gewoon- en uitgebreid lager onderwijs: vaststelling van de vergoedingen en de voor ver goeding in aanmerking komende uitga ven over 1961 ten behoeve van de bij zondere scholen voor buitengewoon la ger onderwys: verlenen van een ver goeding aan het bestuur der hervormde scholen te Katwyk aan Zee voor het vakonderwijs in het machineschryven aan de school voor voortgezet gewoon lager onderwy's; verlenen van medewer king op grond van artikel 72 der l.o. wet ten behoeve van de Leidse Buiten school; verlenen van een bydrage ten behoeve van de vakschool voor bloem- sieirkunst te 's-Gravenhage: verlenen van krediet voor de bouw en inrichting van een afwasgelcgenheid voor vaatwerk en dergelijke op het kampeerterrein in de zuidduinen; verlenen van krediet voor de bouw van een verkoopgelegenheid op het kampeerterrein in de zuidduinen; wyziging van de gemeentebegroting 1963, de begrotingen 1962 en 1963 van de dienst openbare werken en de begro ting 1962 van het grondbedrijf. TYPEN THEOPRAC VOORSTRAAT 89 TELEFOON 2859 KATWIJK AAN ZEE 2 MEISJES gevraagd vanaf 1 juni tot half september. PENSION PARLEVLIET Boulevard 50 Katwyk aan Zee. Tel. 01718-4055 AUTO FINANCIERING en AUTO VERZEKERING W. OUWEHAND'S ASS. KANTOOR KAMPERFOELIEPLEIN 1 TELEFOON 3139 KATWIJK AAN ZEE Een vlotte schadeafwikkeling van uw verzekeringen gegarandeerd. Kinder'Brillen B, R'JKSGEDIPL OPTICIEN R'JKSGEDIPL OPTICIEN HU TEL 4763 KflTH'JKA ZEE een welkoqjgJwoord. De secretaris, de heer A. van Leeuwen, bracht zyn jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het af gelopen verenigingsjaar gunstig was ge weest. Mede door de verdere uitbreiding van de woongebieden, waarin de beide scholen die aan de Narcisstraat en Prinses Beatrixsohool aan de Louise de Colignylaan staan, breidt het aantal leer. lingen zich gestadig uit. De resultaten van het onderwijs, op moderne leest ge schoeid. waren zeer gunstig, ook voor wat betreft de opleidingsgroepen. personeelsbezetting geeft wel zorgen, maar dank zy de hulp van een tweetal gehuwde onderwijzeressen kon zonder stagnatie worden doorgewerkt. Spreker herinnerde aan het afscheid van mejuffrouw M. E. Loeker, die na 44 jaar aan de school verbonden te zyn geweest, op 19 december met pensioen ging. Het oude schoolgebouw aan Commandeurslaan valt onder slopershan den; in de plaats daarvan heeft de ver eniging nu twee moderne scholen exploitatie, waarin het een vreugde moet zyn voor de kinderen en voor het per soneel te leren en te arbeiden. De ver eniging had wel voor grote financiële uit gaven gestaan en, zoals de penningmees ter de heer T. Onderwater in zUn jaar overzicht vermeldde, had de schoolver eniging een totaal bedrag van 134.759.22 aan waarborgsommen aan het gemeente bestuur moeten betalen en daarvoor f 130.250 moeten lenen. De ontvangsten en uitgaven over 1962 lieten een eindbedrag zien van ƒ201.922,41; de exploitatiereke ning over dat jaar van ƒ32.925,75; de ba lans sloot met een eindbedrag van 166.098.47. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren A. Verhoog en W. Kralt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Mip- nee herkozen. Aan de Prinses Beatrixsohool ontbreekt nu nog een gymnastieklokaal; te bevoeg- der plaatse is al gevraagd om een urgen tieverklaring, zodat verwacht mag wor den. dat de laatste fase in de bouw in •n niet al te ver verschiet ligt. Bridgedrive De uitslag van de onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" is als volgt: W. Klos—M. D. Hage 128 punten; ïevrouw CoenraedsH. Booij 121 pt: 3. echtpaar C. den Duik 120 pt; 4. J. de JongD. van der Plas 119 pt; 5. A. Her mans—W. A. Agema 116 pt; 6. M. Her mansM. van Duijvenvoorde 114 pt; 7. J ParlevlietD. Parlevliet 109 pt; 8. echt paar A. de Lange 108 pt: 9. S. Visser- Duindam 102 pt; 10. dames Groene- veldGlazer 100 pt; 11. E. van Leeuwen- de Ruiter 95 pt; 12. echtpaar M. van den Anker 88 pt- Visgalfjes Onder de Nederlandse kust is de laat ste dagen een tong-explosie waargeno men. De loggers en kotters hebben zich bijna allemaal vol kunnen vangen. IJM 45 De Hoop die dinsdag naar zee vertrok was vrijdag in IJmuiden present met 3600 kilo tong en nog wat byvis Ook andere schepen repten zich op volle snelheid naar Uimuiden om er zo vlug mogelijk bij te zijif? Want het was te voorzien dat er in de eerste dagen van e komende week een grote aanvoer van tong te verwachten is met daaraan on verbrekelijk verbonden een daling van de prijzen. De tong is over het algemeen klein van stuk. Toch was men op de vloot wel tevreden Alleen had men veel last van kapotte netten maar dit ongerief werd op de koop toe genomen. De berichten vanuit de Noord zijn heel wat minder optimistisch. Sommige schepen zijn al twee weken van huis zonder dat zy voldoende gevangen heb ben om zonder een gevoel van schaamte de thuisreis te kunnen beginnen. De visserij bij IJsland is evenmin rooskleu rig. Hef, eerste schip dat uit deze verre wateren wordt verwacht is de SCH 135 Cornelia Maria die vermoedelyk aan de IJmuider dinsdagmarkt zal verschijnen Wat er wm In IJmuiden lagen 65 vaartuigen aan de markt, die voor een aanvoer van 7125 kisten zorgden waarvan 210 kisten schel vis, 40 kisten radio. 420 kisten wijting. kisten gul en kabeljauw. 60 kisten koolvis, 1650 kisten haring. 55 kisten makreel. 1640 kisten schol, 80 kisten tar bot. 340 kisten diversen. 2600 st. styve kabeljauw en 125000 kilo tong. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten diversen. 200 kisten wijting, 50 kisten gul en kabeljauw, 400 kisten schol en 30.000 kilo tong. Proef Dinsdagnacht zal in de IJmuider vis- hallen een proef worden genomen met andere manter van tongverpakking. Tot nu toe werd deze vissoort in hal- kisten van het gangbare type gesorteerd. De handel stortte de tong dan over in eigen kisten. Deze omslachtige manier hoopt men te voorkomen door de invoe ring van kisten die precies 40 kilo tong kunnen bevatten. Niet alleen het wegen zal hierdoor sneller kunnen verlopen, de handel kan de gekochte tong in de kisten meenemen. Zy zyn van een licht doch stevig materiaal vervaardigd. De handel moet voor de kisten die door het Staats- vissershavenbedrUf zijn aangekocht een tamelijk laag bedrag betalen Dit is geen vorm van statiegeld. De kisten gaan vol ledig in eigendom aan de handelaren over. Die zouden dus ogensehijnlyk na verloop van tijd met grote partijen kis ten opgescheept zitten. Zo erg is het echter niet Men kan de kisten gebrui ken voor het vervoer naar de binnen- en buitenlandse afnemers die op hun beurt weer de prijs die aan het Staats, vissershavenbedryf is betaald terugge ven. Beelangrijk is vooral dat door deze nieuwe methode veel ruimte wordt ge wonnen. De kisten worden namelijk drie hoog gestapeld. De logger en kottervloot kan dus veel sneller lossen zodat als het experiment tenminste slaagt minder vis dagen verloren gaan. (Van onze sportredactie) ALS je hem 7.0 door het dorp ziet rijden, of wanneer je hem zoals op deze foto tegen zijn grote bakoven aangeleund ziet, zou je hem niet direct voor een voorzitter van een voetbal vereniging hou den. Toch is het zo. Bakker P. J. van Kempen en wie kent hem niet in Koude kerk aan den Rijn? is voor zitter van de plaatselijke voet balvereniging. En meer, hij is het al 25 jaar lang. Dat wil zeggen, op 28 maart. Op die dag (in 1938) werd namelijk onder zijn leiding de voetbalvereni ging „Koudekerk" opgericht. Sinds zijn vier de jaar woont de heer Van Kem pen in Koude kerk. Zijn vader richtte een bak kerij op aan de Hogewaard. Deze zaak wordt nu al lang door de zoon voortgezet. Men mag dus gerust aannemen dat de I de heren B. H. Vegten en G. van Klave- heer Van Kempen (57) als bakker zeer ren. die momenteel nog steeds in het geslaagd is. Daarbuiten hij woont nu bestuur zitting hebben. Eèn zilveren vér samen met zyn twee zusters houdt hy zich minstens even geslaagd met hel verenigingsleven bezig. Zo heeft de gym nastiekvereniging „Aspasia" hem zes jaar en de ijsvereniging „Torentje" hem een tiental jaren als voorzitter gekend. Het viel in '38 niet mee de mensen voor een voetbalvereniging te interes seren. Men was schuw geworden van twee voorgaande en tamelijk ..ongeorga niseerde" voetbalclubs. Het ledental be droeg in het begin dan ook 18, van wie er nog zes in het bestuur zaten. Zo ook KATWIJK AAN ZEE Knapen hadden jaarvergadering Gisteravond hadden de knapenvereni- gingen „Samuël" en .vDaniël" hun'gecom bineerde jaarvergadering in de zaal by at; Oude Kerk. Deze avond werd geopend door de heer Sip, die een Bijbelvertelling hield naar aanleiding van Jozua 7 en 8. De jongens van beide verenigingen lieten horen wat zij zorgvuldig hadden geleerd. J Guyt had een bijbels opstel gemaakt Na de pauze feliciteerden afgevaardigden van zusterverenigingen. Een lid van Daniël, n.l. Arie Jonker, arrangeerde het gedeelte na de pauze. H. van Duijvenvoorde vertelde iets uit de kerkgeschiedenis. Van Arie van Rijn. Dirk van Ryn, Jaap van Rijn en Adrie van der Plas hoorden we een improvisa tie over het loven van Luther. Door Kee« Sip, Jaap van der Plas, Wim de Jong, A. van Duyvenvoorde en Harry van Duij venvoorde werd een gedicht voorgedra gen. Amerik Dijkhuizen van „Daniël" en Bas Vooys van „Samuël" leverden een bydrage met „Wat zyn onze verenigin gen?" Ten slotte werd nog een gedich tenwedstrijd gehouden, waaraan deelna men Jac. Sip, Wim Sip, Gerrit Guyt en Arie van Rijn. Geslaagd Onze plaatsgenote mej. W. den Hollan der is te Den Haag geslaagd voor het examen schoonheidsspecialiste. Agenda Maandag houdt dc Katwijksé Reddings brigade in hotel „Riche" haar ledenver gadering. Aanvang 8 uur. Deze avond zal de voorzitter, de heer D. C. O. Boek hoven. zyn functie neerleggen, wegens vertrek naar het buitenland. Dinsdag 26 maart des avonds 7.30 uur wordt door de contactcommissie van .Quick Boys" een klaverjaswedstrijd ge houden in hotel „Riohe" ten bate van de autotocht voor ouden van dagen. Gecombineerde vergadering Maandagavond 8 uur wordt een gecom bineerde vergadering gehouden in Irene. Drie personen zullen het wóórd voeren naar aanleiding van de uitgaven „Van Kerken tot Kerk". De byeenkomst is be doeld voor de leden van de Geref. man- nenvereniging „Wijsheid door het Woord", de Bijbelstudieclub Amos 5: 6 en de Her- vormd-Gereformeerde mannenvereniging .Calvyn". (Advertentie) VERSE, zowel els KOELHUISBOTER door „omzet" steeds vers voorradig. De Landbouwer VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 eniging dus met drie „zilverlingen", voorwaar een niet alledaags feit. Verhuizingen Het is met de vereniging zoals met alles vaak op en neer gegaan, hoewel het neergaan nooit „diep-gaand" was en evenmin langdurig. Er zijn natuurlyk wel zorgen geweest. Een groot en zeer algemeen probleem was wel het voet balterrein. Men begon de competitie in de LVB op een terrein van dc heer Dorrepaal. Eerst in '49 kreeg men de beschikking over een terrein van Smit in de Hogewaard, dat veel cen traler was gelegen. Een plaatse) aannemer verschafte op zéér si' voorwaarden materialen voor de noodzakelijke bebouwing. Toen het in gebruik werd genomen, verlootte men de houten keet, die op het vo rige veld had dienst gedaan. Vijf honderd loten a f 1 per stuk brach ten een aardige dekking van kosten en een weduwe in het bezit van een schuur. Nog was het niet ideaal. De steeds groeiende vereniging (er zyn nu onge veer 135 leden) had meer nodig. Dank zij de voortreffelijke medewerking van het gemeentebestuur kwam in '58 het hui dige terrein met de fraaie bebouwing aan de vereniging. De herinnering hier aan doet de voorzitter goed. „Onze jon gens hebben soms hun hele vakantie opgeofferd om mee te helpen; deze laste, de ander verfde, een derde metselde, de vierde deed weer wat anders, kortom de hele zaak is door de vereniging zelf opgebouwd dankzy de uitstekende sa menwerking." weer dat ik tczeer aan de vereni ging hang om er zo maar uit te stappen. De sfeer is bijzonder pret tig onderling. En dat zou ik wel erg missen. Vandaar dat ik het nog lang niet eens ben met me zelf." Ook over de Jongens" spreekt bakker Van Kempen met warmte. „Ze zyn mis schien een beetje stug, maar onsportief beslist niet". Er is in de afgelopen kwart eeuw dan ook wel iets gepresteerd. Was het in het begin slechts tweede klas LVB, in '41 werden twee (de hele voor raad toen) elftallen kampioen. Daarna is bijna steevast de tweede plaats bezet Toen in '53 PBOV niet kon promo veren. werden wij aangewezen naar de KNVB te gaan. In '55 werd „Koudekerk" zelfs kampioen, maar de beslissingswed strijden verliepen een beetje ongelukkig en zo bleef het vierde klas. In 1960 de gradeerde het standaardelftal naar de afdeling. Dat seizoen behaalde het echter 34 punten uit 18 wedstryden. zodat in 1961 reeds de plaats in de vierde klas KNVB werd heroverd. En dat duurt nog steeds voort. Er is dit jaar geen kam pioenschap meer te behalen, maar degra datiezonen kent men allerminst Festiviteiten Volgende week zaterdag recipieert het bestuur, waarin naast voorzitter Van Kempen, tweede voorzitter B. H. van Vegten en de derde jubilaris G. van Klaveren de heren E. Dorrepaal (pen ningmeester). D. Koeman (secretaris), C. de Wit (tweede penningmeester), A. Zweeris (middenvoor en commissaris), W. van Wetten (commissaris) en H. Knetsch (commissaris) zitting hebben. De 135 leden en ongeveer 200 dona teurs krijgen op 2 en 3 april een feest avond aangeboden. Het zal een feest worden, waaraan ongetwijfeld de har monievereniging „Kunst na Arbeid" weer medewerking verleent (onder an dere), zoals zij dat op alle feesten van voetbalvereniging al heeft gedaan. Lagewaardse en Bruimese Polder In hotel De Bruin vergaderden de in gelanden van de Lagewaardse en Brui mese Polder, onder voorzitterschap van de héér M. Maal. De rekening 1962 sloot op 'n bedrag aan inkomsten van f 9171,61 en aan uitgaven van f 6167,77 voor de gewone dienst. De kapitaaldienst sloot op een bedrag van f 20.000 aan inkom sten en f 22295.04 aan uitgaven. De be groting voor 1963, waarin is opgenomen het nadelig slot van de kapitaaldienst 1962. werd vastgesteld op een bedrag in Inkomsten en uitgaven van f13.371,55. De polderlasten werden vastgesteld op f 20 per hectare. Het bestuur kreeg machti ging over te gaan tot het aangaan van een geldlening van f 2000. In de com missie tot het nazien van de boeken en bescheiden van de penningmeester werden benoemd de heren K. de Jong Bzn, P. Reyneveld en W. van den Akker. Bij de rondvraag werd de aandacht van het bestuur gevestigd op de toestand van de brug, liggende in de Lagewaard se,weg. Dg voorzitter antwoordde dat pien niéróvër irt onderhandeling is met het gemeentebestuur van Koudekerk aan dêri Rijn. ALPHEN AAN DEN RIJN Fototentoonstelling „Dit IS uw Leger" Van dinsdag tot zaterdag zal in hot gebouw „Parkziéht" aan de Wilhelmina- laan 16 de foto-tentoonstelling „Dit is uw leger" te zien zijn. Een 38-tal foto's op groot formaat wil informatie geven over deze wereldwyde organisatie die werkt ónder het bezielende motto: 1 „Christus voor de wereld De wereld voor Christus" Dezé tentoonstelling is in tal van plaat sen in Nederland geweest en heeft daar veel belangstelling getrokken. Maandag avond zal de opening geschieden door wethouder A. J. Dekker. Tevens zal op de expositie steeds gelegenheid zijn de film „De daad by bet Woord" te zien, een zeer waardevolle documentaire over deze organisatie. Jaarvergadering chr. overheidspersoneel Donderdagavond is in gebouw Concor. dia de jaarvergadering gehouden van dc afdeling Alphen a d. Ryn 1 van de Ned, Chr bond van Overheidspersoneel Bij ontstentenis van de heor A. J. Broekhui zen werd de vergadering geleid door de vice-voorzirtter, de heer W. de Ruyter. Secretaris H. Rigtering gaf een overzicht van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. Het tweehonderdste lid kon worden ingeschreven. De heer J. J. van Geme- ren, de penningmeester, meldde een ba tig kassaldo van f 375,00. Ook de bonds- sécretaris, de heer W. Wieringa was aan wezig. Namens het hoofdbestuur bood hy zowel het 200ste lid, dc heer H. C. Rede- geld, als de propagandist, de heer A Kaptein een geschenk aan. Er waren vijf jubilarissen: A. Groeneveld, L. de Ko ning en H. G. Lek, die veertig jaar en A. van Harskamp en J. J. van Wijk, die vijfentwintig jaar lid van de NCBO zyn. Zy werden gehuldigd en kregen, zowel van het hoofdbestuur als van de afdeling een presentje. De heer De Ruyter hield een toespraak, getiteld: Wat is onze tijd Verder wer den dia's van het bloemencorso ver toond en was er muziek van „De Escor- teurs". Pont weer in bedryf De met een roeiboot onderhouden overzetgelegenbeid bij 's Molenaarsbrug is vanmorgen om 6 uur weer in bedrijf gesteld. Tot tien uur 's avonds kan men worden overgezet. HAZERSWOUDE Heengaan? .£)at nieuwe terrein is wel m'n grootste wens geweest. Daarna heb ik er ook over gedacht m'n plaats aan een jongere kracht af te staan. Maar „ze" drongen steeds aan. En als er weer een bestuursvergadering bij mij thuis is, dan besef ik steeds BENTHUIZEN V uilnisophaaldienst Burgemeester en wethouders vestigen er de aandacht op dat ingaande donder dag 28 maart het huisvuil op maandag en donderdag op een vroeger tijdstip wordt opgehaald. Deze regeling zal voortaan van maart tot en met oktober gelden. Men dient er dan ook rekening mee te houden dat dc vuilnisemmers 's morgen» om half acht op de trottoirs gereed moe- ten staan. Van november tot en met fe bruari zal 's morgens om 8 uur met het ophalen worden begonnen. Woningwetwoningen onder pannen Nadat juist vóór kerstmis 1962 de vier woningwetwoningen van het contingent 1961 van de bouwvereniging „Algemeen Belang" aan de Koningin Julianastraat onder de pannen waren gebracht, gingen gisteren de pannen op de vier woning wetwoningen van het contingent 1962 aam dezelfde straat. Dc voorzitter van „Algemeen Belang" de heer P. de Vrij Mzn, trakteerde dit maal niet op „pannenbier", doch bood na- mens de corporatie een doos sigaretten en aen gezinskrentèbrood aan elke werkne mer aan, welke geste op prijs werd ge steld. Burgerlijke stand OVERLEDEN: Gerrit van der Byl. 66 j. weduwn van Pieterige Spijker. HAZERSWOUDE Ledenvergadering School met de Bijbel Gisteravond hield de vereniging van de Sohool met de Bijbel een ledenver gadering. Secretaris A. van der Linde gaf een overzicht van het afgelopen jaar. Nog steeds is er geen urgentiever klaring voor de bouw van een nieuwe kleuterschool Tekeningen en grond liggen al geruime tyd te wachten. Het aantal kleuters breidt zich gestadig uit. Het aantal leden der vereniging be draagt thans 199. Men heeft plannen BURGERTEEN Een gezellige sfeer heerste vrijdag avond in het dorpshuis „Marijke" want de werkers van het eerste uur waren uit genodigd door de dorpsraad om hun re sultaat. namelijk de voltooiing van het dorpshuis, feestelijk te gedenken. De heer D. v. d. Blom, die namens de dorpsraad het woord voerde, zeide dat dit werk een leerschool is voor anderen. Op andere dorpen is eenzelfde streven merkbaar en met inspanning van alle krachten is een dergelijk resultaat inderdaad mogelijk. Een aantal dames en heren van deze buurtschap ondernam in het begin bus- fitten naar verschillende dorpen om an sichtkaarten te verkopen met de beeltenis van het dorpshuis. Het resultaat van deze kaartverkoop was f 2606.36, zodat men met de bouw kon beginnen. Dit word ge daan met krachten uit de gemeenschap van Burgerveen, want geld om dit te la ten doen was er niet. omdat het meren deel van de Burgerveen se bevolking be hoort tot de arbeidende stand. Er bleken echter meer vakmensen te zyn dan aan vankelijk gedacht was. Niet alleen ge trouwden maar ook ongetrouwden gaven hun werkkracht. De landbouwers leenden de vervoermiddelen om het zand, de grond en de stenen te vervoeren. Zelfs kinderen van de kleuter- en lagere scho len hielpen de stenen aangeven. Het was soms frappant wat zij presteerden. Ook zy werden deze avond (hoewel gezien hun zeer jeugdige leeftyd niet aanwezig) beloond met boeken en chocolade. Er wa. ren ook werkers, die lastig waren en nooit tevreden met de resultaten van het werk. Eén zo'n werker heeft daardoor de bijnaam „Teun Precies" gekregen. In Burgerveen lacht men daarom. Men vindt dat leuk. En omdat de bouw in zo'n grote harmonie voltooid werd. juist daarom werd deze gezellige avond gehouden. Dokter Van Nugleren van Nieuw Ven nep had met zijn filmcamera het gehele werk van het dorpshuis gevolgd, Verma kelijk was het (vooral de jeugdige bou wers zagen de humor ervan in) een der- gelijk filmwerk te volgen. Na deze filmvertoning werden de wer kers en werksters op hun woordenschat getoetst. Slechts %der minuten moesten zij proberen te spreken over het werk aan het dorpshuis. De Vrolijke Vrijbuiters uit Aalsmeer fleurden na deze feestelyke toespraken de Burgerveense bevolking op met mu ziek van hun accordeons. voor een ledenwerfactie. Ook de con tributie die nog op vooroorlogs peil staat zal moeten worden herzien. Uit het verslag van penningmeester W. Slootweg sr. bleek dat men mot een tekort moest afsluiten. De hoge onkos tenpost voor verwarming in de afge lopen winter is een der oorzaken van het tekort. Verblijd was men te verne men dat de vergoeding per leerling zal worden verhoogd Bij de bestuursverkiezing werd in de fclaats van de heer J. Voets die zich niet meer herkiesbaar stelde de heer Joh. Dekker gekozen. In de oudercommissie werd herkozen de heer L. Hartman, ter- wyi in de vacature L. Hassetras de heer Joh. Hassetras Lzn werd gekozen. Deze vergadering werd besloten door 't 'hoofd van de Chr. u.l.o.-sohool, de heer C. Tazelaar. AARLANDERVEEN Forumavond over Landbouwschap In de zaal van de heer V. d. Berg wordt donderdagavond om kwart voor acht een forumavond over het Land bouwschap gehouden. Gespreksleider zal de heer Gerritsen zyn en in het fo rum krygen onder anderen zitting de heer Joh. de Jong uit Alphén en de heer Van Schaik. De avond wordt georgani seerd door de C.B.T.B. en de L.TJ3. Zendingsavond Maandag. 25 maart,, aanvang 8 uur. wordt in de Salvatorizaal een zendings avond gehouden, die speciaal voorlich ting zal geven ovér Ruanda (Afrika). Zo als bekend is in verband met het jubile um van de Geref. Jeugdbonden een spe ciale actie aan de gang voor het jcugd- zendingswerk in Ruanda. Het bedrag dat Alphen a. d. Rijn, buiten allerlei andere acties, bijeen bracht, ligt reeds rond de tweeduizend gulden. Voordat deze actie wordt afgesloten, zal iedere Alphenaar in de gelegenheid worden gesteld ieta te horen en te zien over het zendingswerk in Ruanda, waar o.a. onze oud-plaats genoot, ds. J. v. d. Neut. werkt- Er is een klankbeeld samengesteld ónder de titel ..Leert uw buren kennen". De dia's zyn gemaakt door ds. v. d. Neut. Ook zal er iets te zien en te horen zyn onder de titel: „Ik, jy. hy, twee miljard". Aan het einde van deze avond, waaraan het kwar tet Spaargaren medewerkt, zal ds H. J. van Oostrum, zendingspredikant, een «lotwoord spreken. Na afloop zal in één van de benedenzalen van de kerk gele genheid bestaan de lappendekens, be stemd voor de behoeftigen in Ruanda, te bezichtigen. A.R.-kiesverenlging Woensdag 27 maart om half acht wordt in Concordia de jaarvergadering gehou den van de A.R.-kiesvereniging ..Neder land en Oranje". Naast de verslagen en bestuursverkiezing vermeldt de agenda een rede van ds. P. M. van Galen, herv. predikant te Hilversum over „Principiële en praktische politiek". Chr. Gymnastiekvereniging D.O.8. Dinsdag 26 en donderdag 28 maart 's avonds 7.30 uur, zal in gebouw „Nabij" een uitvoering worden gehouden van de Chr. gymnastiekvereniging D.O.S. Bevestiging De bevestiging van ds. H. Koudstaal tot predikant van de Herv. Gemeente te Oudshoom zal op zondRg 28 april ge schieden door ds Joh. Verwelius te Waddinxveen. Ingekomen en vertrokken Ingekomen van: Abcoude, Antonius G. Kolenberg, hotelhouder, Steekterweg 120: 's-Gravcnhage, Kees Frederiks, Raadhuisstr. 44; Haarlem, Ryka Krom hout, 11. verpleegster, Gnephoek 19; 's-Gravenhage, Donald C.. A. Tjemkea, Raadhuisstraat 44; Rotterdam, Pietër Gans. Raadhuisstraat 44; Rotterdam. Cavia A. F. Gans. Raadhuisstraat 44; Rotterdam, Angenes II. Gans, Raadhuis straat 44; Eindhoven, Willem Heinen, zondre, Julianastraat 1 Ord; Utrecht, Cornelia H. Ketel, verkoopster, Korte Conradstraat 1; Warmond, Johnny Prins en gezin, procuratiehouder, Plataanstr. 3; Hazerswoude. Jacobus Straver, zon der, Prins Hendrikstraat 163; Rotterdam, Karei A. F. Gans, Raadhuisstraat 44. Vertrokken naar: U.S.A., Johannes N. van Leeuwen. 22 okt 1838, stoffeerder. Nachtegaalstraat 92; Oudewater. Nieuw - straat 13. Arie van den Hoogen, 4 juni 1882, zonder. Zeilmakerstraat 12; Zaan dam,. ws t/o. Fr. Halsstraat, Cornelia S. Kraan, 12 jan. 1935 en gezin, zonder Oranjestraat 20; Australië, Sydney, Ge orge R. Günther, 5 sept. 1951, zonder, Oudshoornseweg170; Australië, Sidney, Henri Jacques Warmenhoven, 2 maart 1924 en echtgenote, Oudshoornseweg 170; Delft, H. de Grootplein 16, Eduard d« Groot, 11 maart 1951, zonder, Raadhuis straat 44; Usselmuiden, Veenstraat 20, Gerhardus J. W. Kroeze, 24 april 1951, zonder. Raadhuisstraat 44; Apeldoorn, Van dc Heijlaan 52, Margaretha E. M. Slagmaat, 27 jan. 1938, kleuterleid ster, Prins Hendrikstraat 57; Boskoop, Tuinstraat 135, Govert van Rijswijk, 4 april 1940, boomkweker, Raadhuisstraat 118 bv.: Leiden, Van de Werfstraat la. Janna W. van Zwieten, 26 sept. 1938. zonder, Torenstraat 29: Leiden, wwkamp a.d. aarlemmertrekvaart, Elisabeth J. van Esch-Van Veen, 2 jan- 1905 en kin deren. zonder wwkamp a.d Steektcr» weg; Laren NH, St. Jansstraat 47. An tonius J. Zaunbrecher, 27 maart 1939 en gezin, vertegenwoordiger, Hooftstraat 77. ST. JORISPLEIN 4 ALPHEN AAN DEN RIJN op MAANDAG 25 MAART en MAANDAG 1 APRIL van 7 - 8 uur n.m. ten huize van het hoofd der school P. Stouthamer, Dr. Lovinklaan 26 Teneinde de nieuwe inwoners van Alphen enige inlich ting betreffende de school te verstrekken, moge het onderstaande dienen. De school wordt hoofdzakelijk bevolkt door kinderen voor wie t.z.t. ULO of M-O. gewenst wordt. Er wordt naar gestreefd een stevige basis te leggen, nodig voor het volgen van dat onderwijs en vooral ook de leerlingen reeds vroeg te gewennen aan enigszins zelfstandig leren, zodat de overgang naar ULO of M O. straks zonder schokken verloopt. Het zesde leerjaar is gesplitst in twee klassen, waarvan één voor bereidt op het toelatingsexamen M.O. (in '62 slaagden alle leer lingen - 21). Per gezin wordt een bijdrage gevraagd van plm. f 35.- jaarlijks, waardoor het bestuur in staat is één of twee extra leerkrachten aan te stellen. Overigens geen bijkomende kosten voor leermiddelen of Franse lessen. De school heeft een prot.-christelijk karakter, leden van bestuur en personeel behoren tot diverse kerkgenootschappen. Vanwege interne aangelegenheden is het dit jaar nodig reeds vroeg een overzicht te hebben van de schoolbevolking voor de nieuwe cursus; opgave van leerlingen na bovengenoemde data zou voor gegadigden teleurstelling kunnen meebrengen. HET BESTUUR: J. P. SAMSOM VBorz. H. JONGENBURGER «eer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9