Daarom BP( super Mix benzine Kies de soort die bij Uw auto hoort Geologen gaan aardlagen onder Noordzeebekijken' Hoofdpijn ASPRO' Kleuren sabel en keel Britse onderminister weet niets over verdwijning ht een. daate Ky Wrak Saoeds vliegtuig niet gevonden Ontdekkingsreis met Marine.... TOCH IS HET ZO! VRAGEN OVER LANDBOUWSCHAP Schuschnigg sprak over „Anschluss11 Ook tyfus in V.S. vanuit Zermatt Berlijn blij over bezoek Kennedy ZATERDAG 23 MAART 1963 Advertentie) Ik houd het voortaan op Super Mix 50. Die Mix van 50% super en 50% gewoon is precies_,wat mijn motor eist. Ik ga toch weer terug op Super Mix 75. Mijn motor is dan pittiger en feller. Dat mag ik wel - met mijn manier van rijden. Geen twee auto's, hoe gelijk van merk, type en bouwjaar ook, worden onder dezelfde omstandig heden gereden. Geen twee automobilisten hebben dezelfde rijstijl. Gevolg: elke motor ontwikkelt zich anders. Ook de uwe. Daarom ook voor u: 'motorzuiver' tanken bij een BP-pomp. Vijf verschillende soorten benzine om uw motor de meest geschikte voeding te geven. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP-pomp merkt u als tien- en tienduizenden andere automobilisten: Ja, nu presteert mijn motor precies wat ik wens. Dank zij de juiste individuele1 voeding! Benzine? Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix 25 - BP Super Mix 50 - BP Super Mix 75 - BP Super. P Het zoeken naar het wrak van het Cornet-vliegtuig van koning Saoed moest vrijdag, voor de derde dag achtereen, wegens het ongunstige weer gestaakt worden. Een zware sneeuwstorm be lette, dat Franse en Italiaanse hef- schroefvliegtuigen opstegen om het ge bied af te zoeken waar het toestel ver moedelijk is neergestort. (Van een onzer redacteuren) Als Harer Majesteits Luymes van onze Koninklijke Marine op 5 juni het zeegat uitvaart om op de Noordzee te gaan opereren, zal zich een aantal geologen als gasten aan boord bevinden. Zelfs meerdere reizen hopen zij mee te gaan maken. H. Ms. Luymes is het moderne schip van de Hy dro,grafische Dienst (taak o.m. het in kaart brengen van het zee- bodemre'liëf en de zeestromingen die op verscheidene plaatsen voor onze kust vaak aan veran deringen onderhevig zijn). Voor die taak werkt het schip zijn normale vaarprog-ramma af, maar daarnaast kunnen de wetenschapsmen- van de gelegenheid gebruik ma ken om te trachten door onderzoek iets meer te weten te komen over de aardkorst ter plaatse. De bovenste aardlagen onder de Noordzee zijn na melijk nog nooit aan een onderzoek onderworpen geweest. Waarom niet? Omdat er pas na de oorlog betere technische hulpmidde len gekomen zijn. die niet alleen te land. maar ook te (lees: onder) wa ter in de aardkorst vermogen door te dringen. Bovendien zijn de methoden van onderzoek veel uitgebreider gewor den. Daar het voorts niet alleen uit zui ver wetenschappelijk oogpunt, maar ook uit praktische overwegingen in verband met de ontwikkeling van het Deltaplan en van bijv. Europoort aanbeveling kan verdienen met dit geo logische onderzoek in de Noordzee een begin te maken, gaan de geologen, werkzaam bij de Geologische Dienst te Haarlem, met het vaartuig mee. Voor een beter begrip van datgene waarmee straks wordt begonnen is het wellicht nuttig eerst eens iets te ver nemen over wat geologie nu eigenlijk precies inhoudt, hoe men deze (hulp) wetenschap beoefent en wat de beteke nis ervan is. Niet alleen wetenschap pelijk gezien, maar ook in de zin van wat de samenleving daaraan heeft. Wat is geologie? Wat is geologie? Men zegt wel aard kunde. maar beter is wellicht te spre ken over de geschiedenis van de aard korst. Met diit verschil, dat de beoefe naar van de „gewone" geschiedenis zich van schrifturen bedient, terwijl de geoloog zijn geschiedenis van de ikorst uit de opeenvolging van aard lagen tracht te halen, te determine ren. Aardlagen, die overblijfselen van vroeger leven en vroegere levensvor men kunnen bevatten. De geoloog is derhalve een man, die bij voorkeur in de diepte werkt en voor wie duizen den jaren bij wijze van spreken „niets" zijn. Wie opeenvolgende aardlagen wil be studeren, in ons geval: de ontstaans wijze van Nederland tracht te door gronden zal moeten boren. De Geolo gische Dienst boort tot 200 meter, waarbij de eerste tientallen meters door meer boringen uiteraard gede tailleerder bekend zijn. Die boringen zijn bij de geologen dus aan de orde van de dag. Zij leveren grondmonsters op, waarvan verscheidene samenstel lende delen aanknopingspunten kun nen geven met vroegere omstandighe den. Het zal duidelijk zijn dat een organi satie als de Geologische Dienst er ook graag „bij" is als in Nederland, waar dan ook en door wie dan ook, dieper dan drie meter wordt gegraven de vakman noemt dat: ontsluitingen. Enkele andere methoden om aardla gen te onderzoeken zijn elektrische gol ven en geluidstrillingen die men door de verschillende aardlagen heenvoert, waarbij men dan profiteert van de eigenschap dat deze golven en trillin gen zich op een andere wijze voortzet ten door graniet dan door zand, op een andere wijze door klei dan door veen, enz. De wijze waarop die golven en trillingen zich voortbewegen geven de geologen dus aanwijzingen met welke aardlagen hij te doen heeft. Wil men het heel beeldend zeggen dan is de geoloog de geschiedkundige, Commentaar van L. A. E. v. Eerde Kort bericht in krant van tie afgelopen week: „Geologen gaan onderzoekingen verrichten op de Noordzee" heeft onze nieuwsgie righeid gewekt. Nadere informatie hebben we gevraagd aan de Geologische Dienst te Haarlem, waar de hoofdgeoloog, de heer L. A. ."E van Eerde, zich enkele uren de moeite getroost heeft ons over deze veel -te weinig bekende materie voor te lichten. Bijgaand artikel is er een (hopelijk begrijpelijke) samen vatting van. die met elke meter dat hij dieper „geschiedenisboek" omslaat. Echter: boort, opnieuw een bladzijde uit zijn zo'n bladzijde is niet zonder méér lees baar; hij zal eerst vertaald moeten worden. Daarbij bedient de moderne geologie in tegenstelling met bijv. vóór de tweede wereldoorlog zich van verscheidene methoden. Welke methoden er zo al zijn wordt duidelijk, indien men een rondgang maakt in het gebouw van de Geologi sche Dienst aan het Spaarne te Haar lem. Men ontmoet daar een geoloog die van grondmonsters alleen onder zoekt (zo deze daar in aanwezig zijn): schelpen, "waardoor milieu en ouder dom van de aardlaag kan worden be paald. Voorts een geoloog die met het zelfde doel aan het werk gaat met een soort zeeslakjes (foraminiferen). Dan een geoloog, die tienduizenden jaren en langer geconserveerd gebleven stuifmeelkorrels tracht te determine ren (het z.g. pollenonderzoek) zodat hij het nodige kan zeggen over hoe de plantenstand ter plaatse geweest moet zijn, waaruit weer bepaalde conclusies over de betreffende aardlaag kunnen worden getrokken. Vervolgens een ge oloog die de minerale samenstelling van een grondmonster bekijkt (sedi ment petrologie). Daarna een geoloog die kiezelwieren (diatomaeën) onder zoekt en o.m. de vraag tracht te be antwoorden: was hier vroeger zout-, zoet- of brak water? En tenslotte een geoloog, die de korrelgrootte van de samenstellende deeltjes, waaruit een aardlaag bestaat, bepaalt (granulome- trie). Met elkaar „vertalen" deze geologen dus een aardlaag: een bladzijde uit hun geschiedenisboek. Daarbij dienen ze niet alleen de zuivere wetenschap, maar ook de samenleving. Men denke maar aan de opsporing van delfstof fen (de mijnen, de gasbel in Groningen, door de N.A.M. ontdekt), om nog niet te spreken van de geologische advie zen waar Rijkswaterstaat, de Provin ciale Waterstaat, de gemeenten, de drinkwatervoorziening, aannemers van waterbouwkundige werken, steenbak kers en dat zijn ze lang niet al lemaal van profiteren. De Geologische Dienst is thans be zig met het samenstellen van een nieuwe geologische kaart van Neder land. Hiertoe is ons land in vier dis tricten verdeeld. Maar het moge dui delijk zijn dat men daarbij aan onze grenzen niet plompverloren op kan houden. Daarom is er de nodige com municatie met Duitse en Belgische col lega-geologen voor wat respectievelijk betreft onze oost- en zuidgrenzen. Buiten beschouwing De west- en noordgrenzen zijn echter tot nu toe volledig buiten beschouwing gebleven: op de Noordzee is immers nooit geologisch onderzoek verricht, hoewel men natuurlijk wel zijn ge dachten over de gesteldheid van de aardkorst onder de Noordzee heeft". Het onderzoek kan nu echter pas goed plaatsvinden, omdat de wetenschap thans zoals gezegd, meer technische hulpmiddelen ten dienste staan waar mee in de aardlagen onder de zeespie gel kan worden doorgedrongen. Ook hierbij vormen wetenschappelij ke belangstelling èn ,nut voor de sa menleving" de stimulerende factoren. Daar i« bijv. het intrigerende pro bleem van de veranderingen van het zeeniveau aan de Nederlandse kust. Hierover is de laatste tijd zeer veel literatuur verschenen, o.m. van één der medewerksters van de Geologische BaUetleerlinge begraven Tienduizenden Weners hebben vrijdag de aangrijpende begrafenis bijgewoond van de 12-jarige balletleerlinge Dagmar Fuhrich, die deze week in de Weense Opera werd vermoord. Tussen de me nigte bevonden zich 300 detectives en 100 politiemannen in uniform en ook zes mensen, die geloven, dat zij de moor denaar gezien hadden. 1162) Mensen die zich bezig houden met de haraldiek, dus met de ge slachtswapens, spreken op onver schillige toon over sabel en keel, twee woorden die de leek onmiddel lijk met elkaar in verband tracht te brengen. Zijn eerste veronderstelling is, dat de heraldicus op voorzichti ge wijze een waarschuwing in ver band met aanstaande moordplannen Iaat horen. Maar wanneer deze man op vreedzame wijze met deze woor den blijft voortschermen en er ook nog lazuur en sinopel aan toevoegt, komt de vreemde ling eindelijk tot de geruststellende ge dachte dat hier een misverstand in bet spel moet zijn. Niet één misver stand, maar vele. Want in de heral diek is sabel geen moordtuig, maar een ander woord voor zwart. De kleur rood wordt daarentegen als keel aangeduid en en met lazuur en sinopel worden blauw en groen be doeld. Juist wanneer u denkt dat de misverstanden thans uit de weg zijn geruimd, blijkt pas welk een spraak verwarring onze vriendelijke heral dicus voor u achter de hand hééft want met goud duidt hij de kleur geel aan en met zilver het smette loze wit. Dit alles heeft natuurlijk een re den, al is die zoals bij elk vak jargon niet altijd een duidelijke We kunnen bij een conserverende wetenschap als de heraldiek weinig anders verwachten, dan dat de wor tels van deze vreemsoortlge termen ver ln het verleden stoelen. De zo juist genoemde termen sabel en keel, die ieder van ons wel eens er gens in heraldisch verband heeft op gevangen, trekken daarbij de mees te aandacht zodat we ons voorlopig daartoe zullen bepalen. We moeten dan héél ver in het verleden teruggaan, naar het begin van onze jaartelling, toen de Ger maanse stammen nog vochten met schilden die van hout waren ge maakt, of van tenen waren gevloch ten. Deze schilden waren met een dierenhuid overtrokken en geverfd in de kleur die de stam van andere stammen onderscheidde. Soms ook waren op deze hulden ruwe figuren aangebracht of dierengestalten. Het verband tussen bont en de wa pens op het schild, dus de samen hang der heraldieke ingrediënten wordt hierdoor al wat dui delijker, al zullen weinigen nog kun nen inzien waarom sabel en keel nu juist de woorden zijn om zwart en rood aan te duiden. Ook dit volgt uit het voor gaande, want oorspronkelijk hebben de ridders uit de middeleeuwen hun wapentekens uit bont gesneden en dat op het schild bevestigd. Dat was het zwarte sabelbont, waaruit de naam sabel is overgebleven, ook toen men er later toe overging de wapens op de schilden te schilderen. Op soortgelijke wijze Is keel het restant van een rode bontsoort waar uit de ridderwapens werden gesne den. En degenen onder u die zich bij herhaling verbaasd hebben over het feit dat zovele café's of hotels de naam „Rode Leeuw" voeren, ter wijl een leeuw toch nooit rood is, moeten daarbij maar denken aan het leeuwenfiguurtje dat een dapper ridder vele eeuwen geleden in rood bont op zijn schild heeft bevestigd, zodat zijn tegenstanders konden zien wat hij in het schild voerde. We zijn er nog niet, want ook de adelaar vraagt een beurt. (Nadruk verboden) H. PétiUon Dienst, dr. S. Jelgersma. die er belangwekkende dissertatie aan heeft gewijd. Bekend is namelijk dat het zeeniveau, de zeespiegel stijgt ten opzichte van het land. Bekend is evenzéér, dat een deel van dat hoogteverschil voor reke ning van de zeespiegelrijzing komt en een ander deel voor de daling van het land (bodemdaling). Vraagt men ech ter: wélke gedeelten?, dan moet de wetenschap het antwoord schuldig blij ven, want het punt van vergelijking, het „absolute nulpunt" is er Immers niet. Meergenoemde dr. Jelgersma heeft op grond van een bijzonder spitsvondi ge analyse wat deze inhoudt laten we nu maar buiten beschouwing een bijdrage tot de mogelijke oplossing van dit ingewikkelde vraagstuk gegeven, die resulteerde in een curve, welke het vermoedelijke verloop van de zeespie gelrijzing aangeeft. Hieruit kan o.m. worden afgeleid dat de zeespiegel voor onze kust ruim 8000 jaar geleden 21 meter beneden het tegenwoordige niveau moet hebben ge legen! De stijging is veroorzaakt door het afsmelten van Ijs na de laatste ijstijd en gaat ook thans nog door, zij het in steeds minder snel tempo. Water was land Doordat de zeespiegel tientallen eeu wen geleden zoveel lager is geweest, moet dus ook onze kustlijn veel ver der westelijk hebben gelegen, hetgeen in kan houden dat er veenvorming kan zijn geweest waar thans de Noordzee is. Aanwijzingen hiervoor kunnen zijn enkele veenbrokken die van de tegen woordige zeebodem al eens naar boven zijn gebracht. Men kan zich daarom voorstellen hoe verlangend de geolo gen, die straks met Hr. Ms. Luymes meegaan, zijn om hier meer van te weten te komen. De kwestie van de zeespiegelrijzing is namelijk ook van belang voor Rijks waterstaat, niet alleen voor wat betreft de vraag hoe hoog onze dijken, geolo gisch gezien, zouden moeten zijn, maar ook voor wat, alweer geologisch bere deneerd, de gevolgen zullen zijn indien men aan de Nederlandse kust gaat „dokteren" in verband met bijv. de Deltawerken, het Europoortproject en de nieuwe pier bij IJmuiden. Laatstgenoemde punten (of liever: de omgeving daarvan) zullen ongetwij feld een der eerste objecten van onder zoek uitmaken. Datzelfde geldt voor punten in de Noordzee die de geoloog opmerkelijk voorkomen door bijv. het reliëf van de bodem, hetgeen bekend is op grond van dieptekaarten. Vooralsnog kan niet verwacht worden dat de Geologische Dienst dieper zal gaan dan enkele tientallen meters. Maar dat is al heel wat als men weet dat zelfs de éérste meter nog niet is onderzocht! Geologisch beschouwd is immers alles onder de Noordzeespiegel nog nieuw? Wat het mogelijke „praktische nut' van de onderzoekingen betreft, zegt de geoloog heel bescheiden dat bij er hei lig van overtuigd is „het vaderland niet van de ondergang te kunnen redden" en dat hetgeen zijn wetenschap oplevert voor de praktijk hoogstens „het aan dragen van een bouwsteen" kan bete kenen Echter heeft de Geologische Dienst voor de kust bij Petten al eens onom stotelijk aangetoond, dat een door Rijkswaterstaat op grond van de oud ste zeekaarten als stabiel beschouwde ondiepte in zee, helemaal zo stabiel niet is; éeh gebrekkige geologische boring (inderdaad: de alleréérste en tot op he den de laatste) toonde dit aan. Rijks waterstaat heeft bij de aanleg van strandhoofden met deze realiteit dan ook terdege rekening gehouden. Een toevalstreffer? Misschien wel, misschien niet. In elk geval is de praktische betekenis van de geolgie nu eenmaal niet te vergelijken met de procedure bij een automaat: gooi er wat geld in en „het" komt er vanzelf uit. Dat het onderzoek van geologen in het algemeen en de research die op bescheiden wijze straks op de Noordzee zal worden ge- entameerd in het bijzonder, be tekenis hèèft, moge uit bet bo venstaande toch t wel duidelijk zijn geworden. „Waarom niet Het mysterie-Christine Keeler De Britse onderminister van oor log John Profumo is betrokken ge raakt in de geruchtmakende affaire rondom de verdwijning van het twin tigjarige roodharige foto-model Chris tine Keeler in Londen. Dit meisje was door de Old Baily, de rechtbank in de Engelse hoofdstad, als getuige a charge gedaagd in het proces tegen haar ex-minhaar. de West-Indiër John Edgecombe, die een aanslag op haar leven had gepleegd en nu tot tien jaar werd veroordeeld. Miss Keeler verscheen niet ter zitting en bleek volkomen zoek te zijn. In de Londense boulevardpers ver verschenen berichten, als zouden „hoog geplaatste personen meer van deze zaak afweten". In het Lagerhuis heeft onder minister Profumo nu gezegd, dat iede re veronderstelling, als zou hij op eni gerlei wijze betrokken zijn bij het met verschijnen van Miss Keeler als getui ge, volstrekt onjuist is. In december 1961 had hij het meisje op een feest ontmoet bij viscount Astor op het landgoed Cliveden in de buurt van Maidenhead. Hij had op goede voet met haar gestaan en dat was ook het geval met zijn vrouw, de vroegere actri ce Valerie Hobson, 20 verklaarde hij, naar aanleiding van de geruchten, die door twee Lagerhuisleden naar het par lement waren gebracht in de vorm van officiële vragen. Het geval van het vermiste fotomodel Miss Keeler is intussen nog geheimzin niger geworden door een inbraak in het Atlas gelanceerd Een verbeterd model „F" van de At lasraket is uit zijn ondergrondse opslag plaats op de luchtbasis Vandenberg in de V.S. omhooggebracht en boven de Stille Oceaan gelanceerd. De bijna 22 meter lange raket is geland bij een niet bekendgemaakt doel op een afstand van 6400 kilometer van de lanceerplaats. (Advertentie) Vindt de regering niet, dat het verkopen van landerijen en boerde rijen ter verkrijging van een klein bedrag, dat door het Landbouw schap van de boeren als heffing voor dit schap wordt opgeëist, in het vervolg uitgesloten moet worden. Dit vraagt het Tweede-Kamerlid ir. C. N. van Dis (sgp) schriftelijk aan de minister-president, de ministers van justitie en van landbouw en visserij en de staatssecretaris van binnenlandse zaken. De heer Van Dis stelt ook de vraag of de regering zich al heeft beraden over het nemen van maatregelen en, als dit niet het geval is, of dan van de regering is te verwachten, dat zij alsnog tot het nemen van maatre gelen zal overgaan. landhuis van dr. Ward, dat ook op het landgoed Cliveden staat. Deze dr. Ward onderhield nauwe relaties met Miss Kee ler. Door de inbrekers werd grote scha de aangericht aan de inventaris. Kurt von Schuschnigg, de voorma lige Oostenrijkse bondskanselier die thans 66 jaar oud is en professor in de politieke wetenschappen aan de Universiteit van St. Louis (Missou ri, V.S.) heeft een interview toege staan. Het was deze maand 25 jaar geleden, dat Nazi-Duitsland zijn va derland binnenviel. Aan deze histo rische gebeurtenis is door onze me dewerker drs. G. Puchinger in ons Zondagsblad ruime aandacht gewijd. Schuschnigg verklaarde nu, dat hij niet graag aan die jaren van de „An.- schluss" terögdenkt, maar deze week is hij toch naar de bibliotheek van St. Louis gegaan om oude kranten uit die** woelige tijd te lezen. „Ik kwam zelfs berichten tegen, waarin mijn dood werd gemeld", zei hij. In 1938 werd Schuschnigg al spoedig door de Nazi's gevangen genomen. Hij en zijn gezin verbleven zeven jaar in een hel van concentratiekampen, ter reur en ten slotte werden zij naar Da chau overgebracht. Juist voordat de Amerikaanse troepen, dit beruchte kamp bevrijdden, was door de Nazi's het bevel tot terechtstelling van het ge zin Schuschnigg uitgevaardigd. De ex-Oostenrijker verklaarde hart grondig nooit meer aan politiek te zul len doen. Ook in de V.S. is gisteren tyfus ge- constateerd bij een vrouw die pas is teruggekeerd van een wintersportva kantie in de Zwitserse plaats Zermatt. De vrouw maakte deel uit van een gezelschap van 130 personen. Honderd van hen kwamen uit New York. In Los Angelos zijn 18 kinderen in een ziekenhuis opgenomen, van wie vaststaat dat zij met tyfus zijn be smet. In Zermatt zelf omvat de epidemie nu 200 gevallen. Ongeveer 50 verple gers van het Zwitserse leger zijn naar Zermatt gekomen om te helpen. De Zwitserse regering heeft gezegd, dat. zelfs al had het gemeentebestuur het gewild, het niet mogelijk was geweest de duizenden wintersportgasten onder quarantaine te plaatsen. In West-Berlijn is president Kennedy's aankondiging van zijn bezoek aan deze stad. op zijn reis door Europa, met instemming ontvangen. Dinsdag zullen de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Dean Rusk en de Sowjel- ambassadeur in Washington Dobrynin het overleg over Berlijn hervatten. In Zuid-Korea zijn 105 personen, die betrokken waren bij anti-regeringsde monstraties, vrijdag in de binnenstad van Seoel, gearresteerd. Ook de de ste den Poesan en Kwangjoe kwam het tot wilde betogingen. I Honderd jaar geleden is het dat in de trouw zaal eerste klas van het Amsterdamse stadhuis gelegenheid bestond tot deelneming in de 18 mil joen gulden kapitaal van de Amsterdamsehc Ka. naai Maatschappij, teU- einde „Holland op zijn smalst te doorgraven". Toen de inschrijving ge sloten was, bleek men ruim 10 miljoen tekort te komen. Koning Wil lem III, die voor 50.000 had üigcschreven, was over dit slechte resul taat zo ontevreden dat hij de burgemeester van Amsterdam liet weten dat hij zijn bezoek aan Amsterdam zou uitstel len tot er meer belang stelling was voor het nieuwe kanaal. Het is nu haast taiet meer voor te stellen, dat dit plan, waarvan de noodzaak economisch gezien onge twijfeld aanwezig was, destijds zoveel tegen stand heeft ondervonden. I Het verkeer op de Ita liaanse wegeïi eist op het ogenblik een dode per uur. Bovendien wordt elke tweeëneen- halve minuut iemand ge wond. I De lente heeft welis waar zijïi intrede ge daan, dat wil nog niet zeggen, dat het nu over al gelijk mooi weer is geworden. In ons land is het nog steeds koud. Het weer is echter .nog niet te vergelijken met dat in Polen, waar zeer veel sneeuw is gevallen. Het weg- en spoorver keer ondervond grote vertraging en er moes. ten voor de zoveelste maal deze winter" sneeuwploegen worden ingeschakeld voor het sneeuwvrij maken van de wegen. I Nabij Foix in Zuid- Frankrijk heeft de sta king in de elektriciteits bedrijven een heel gezin het leven gered. Het ge zin reed in een auto te gen een elektriciteits- mast. De mast eh de ka bel vielen op het voorste deel van de auto, maar even daarvoor was de stroom afgesneden ten gevolge van de staking. I Jonge dirigenten krij gen de kans om een jaar lahg als assistent van de dirigent van het Philharmonisch Orkest van New York, thans Leonard Bernstehi, op te treden. De plaats wordt aangeboden aan drie finalisteh uit een zestigtal jonge dirigen ten van verschillende nationaliteiten. De wed strijd begint in New York.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5