u aftattrNbOe luBrl Is Statige grijze dame licht vrienden voor tonnen op OE BLAUWE TREIN Vrouw betrokken bij moord op haar man President De Gaulle veilig teruggekeerd 19 Harde zakenlieden trapten in de val Tante Lotte is spoorloos Einde samenwerking in Catricot Tweede bekentenis in Arcen Ver pleegsterstekor t is op vele plaatsen al opgeheven Extra uitzendingen van Kamerdebat Minder Benelux- handel MAANDAG 18 MAART 1963 I Geopend van 9-18 uur I dinsdag maart Eerst was er het „goede heertje", dat de justitie en de vermaakte toe kijkers voor een unicum plaatste. Nu is er ook het „goede dametje" en de rechtbank te Arnhem zal aan haar het grootste oplichtingsspektakel be leven, dat ooit door een vrouw kan zyn bedreven. Het wachten is nog op haar arrestatie. Het goede dametje ofwel tante Lotte, voor haar omge< ving bekend als mevrouw Charlotte de Nooyer, maar in werkelijkheid mevrouw Charlotte A. S., is namelijk nog voortvluchtig. De recherche-afdelingen van Arn hem, Renkum en Emmerik zoeken haar op het ogenblik met een graagte die de politie alleen voor zaken van het aller grootste gewicht aan de dag kan leg gen. Men zoekt: de vriendelijkste, de innemendsté, de charmantste, maar bo venal de rijkste oude dame die men zich kan voorstellen. Waarom? Omdat tante Lotte, deze 61- jarige, grijze, statiige lieve dame tiental len mensen op een innemende manier voor een onvoorstelbaar groot bedrag bij de neus zou hebben genomen. In de kring van de financieel zwaarst gedu peerden spreekt me echter van oplichting. De politie is daarvan ook overtuigd, omdat zowel in Arnhem als in Renkum (maar hier het meest, want tante Lotte woonde in deze gemeente) talrijke aan- gifen van oplichting zijn binnengekomen. De omvang van de affaire is nog niet te overzien, omdat de aangiften nog binnen stromen. Loge kant Plotseling is de zaak in beweging ge komen. Hoe is dat mogelijk als iemand haar relaties en vriendinnen oplicht voor een bedrag dat, voorzichtigheidshalve aan de lage kant wordt geschat op driehon derdvijftigduizend gulden? Tante Lotte is zonder achterlating van een spoor ver dwenen uit Wolöieze waar zij een witte bungalow had gehuurd. De politie weet met zekerheid, dat er meer benadeelden zijn dan het aantal aangiften doet ver onderstellen. Omdat het in menig geval wel is aangegeven dat het om sommen van vijfduizend gulden gaat, zullen de beschroomden zeker niet aan de grote klok willen hangen dat zij er voor een kapitaal zijn „ingelopen". Volgens een slachtoffer van tante Lotte zouden er in de gemeente Renkum verschillende men sen zijn die haar voor tien mille ver trouwen hadden geschonken. Duitse Tante Lote wes een Duitse, die nog maar korte tijd in Nederland woonde. Ze vestigde zich ongeveer een jaar geleden in Wolfheze. gemeente Renkum. Van een dame die op de dag dat zij moet zijn verdwenen, zat te wachten op een terugbetaling van enkele (aangekon digde) duizenden guldens, huurde zij een kleine witte bungalow die de vertrou- wenswekkende naam de Kleine Wartburg draagt. In dit toevluchtsoord heeft tante Lotte een val opgezet ter grootte van een be- drijfsbrandkast. De politie zou er nu graag wat voor geven om het stelligheid te weten hoeveel mensen met open ogen in deze val zijn geklapt. Hoeveel kapitaal tante Lotte op basis van haar bona fide voorkomen in haar kluis heeft kunnen krijgen, is een tweede vraag, waarop de politie voorlopig nog geen antwoord denkt te kunnen geven. Het is zaak. dat de char mante tante, die in het afgelopen jaar bij niemand de geringste argwaan heeft opgeroepen, snel wordt aangehouden, omdat het mogelijk is dat zij een gedeelte van al het geleende geld bij zich heeft. Voornaam Het allcrvcrbazendste aspect aan zaak is, dat tante Lotte zelfs als harde zakenlieden bekend staande mannen zand in de ogen-heeft gestrooid. Zij had een voornaamheid, dat staat vast. Dat erkent onder meer de Am- De samenwerking tussen de Tricotage- en Kousenindustrie L. ten Kate N.V. en N.V. Koninklijke Textielfabrieken Nij- verdal-ten Kate in de N.V. Catricot is vriendschappelijk beëindigd. L. ten Cate heeft de aandelen Catricot, in bezit van Nljverdal-ten Kate overgenomen en zal de produktie van nylontricot voortzetten, zo mogelijk uitbreiden, waardoor hel assortiment van L. ten Cate wordt aan- - gevuld. De produktie van Catricot is thans 100.000 meter in de week. Op de autoweg Arnhem-Nijmegen onder Eist is in de nacht van zaterdag op zondag de 28-jarige kapper M. J. van Bermel uit Veenendaal om het leven gekomen. Hij bestuurde een sportwagen die in de middenberm terechtkwam. De wagen zwenkte daarna af en kwam met grote snelheid rechts van de weg tegen een boom. De bestuurder was op slag dood. Zijn 25-jarige echtgenote werd zwaar gewond en een inzittende kapster licht gewond. Zaterdag is de 16-jarige Zaandam- E nier L. K. Kok door elektrokutie om het leven gekomen. De jongeman was zijn vader aan het helpen bij het ver leggen van een buis van de waterlei ding. Voor het bijlichten van de ruimte onder de keukenvloer gebruikte hij een iij bureaulamp. Vermoedelijk heeft hij de onder stroom staande lamp met voch tige handen aangepakt. De jongeman wu op slag dood. (Van onze correspondente) hemse taxi-ondernemer J. Arts. misschien de man die het kleinste bedrag van haar tegoed heeft: f 215. Zijn aangifte is een onbetekenende fractie in het geheel, maar wel een curieuze. Het heeft dui delijk gemaakt, dat de grijze dame zich bij nacht en ontij per taxi liet vervoeren. En dat zij honderden kilometers in een taxi aflegde. Meestal betaalde zij die wel. Zij betaalde overigens heel veel be stellingen. Op basis daarvan won zij al gemeen het vertrouwen, dat beseffen de slachtoffers in Oosterbeek, Renkum, Arnhem. Nijmegen en Wolfheze nu toch wel een beetje gefundeerd was op een snobisme dat probeerde te impo neren. Door haar rijkdom van geleend ka pitaal aanschouwelijk te maken, wist zij zioh zeker van de bewondering van haar omgeving. Van de middenstand, waar zij haar bestellingen deed, had zij minder bewondering nodig dan het ge loof in haar soliditeit. Vertoon Tante Lotte kocht luxe artikelen in de voornaamste zaken (Renkum en Arn hem) en betaalde diie met veel vertoon. Zij haalde dan haar tas overhoop waar door men kon zien dat zij veel bankbil jetten bij zich had. Ze herhaalde dat soms enkele malen in de zaak. die haar na de tweede keer al in de rijen van de .koninklijke rela ties'' had bijgeschreven. Ten slotte kocht zij artikelen zonder te betalen. Ze had nu zoveel rijke faam dat men haar on der het maken van buigingen van harte een schuldbekentenis liet tekenen. Dat is 'her en der gebeurd en de bedragen waarvoor zij haar lieve handtekening plaatste, waren per keer vele duizenden guldens groot. De persoonlijke leningen, variërend van drie tot vijf duizend gulden gemiddeld, kreeg zij weer anders: zij noteerde nauw keurig de verjaardagen van de talrijke vrienden en vriendinnen die zij maakte en stuurde dan op de heuglijke dagen indrukwekkende cadeaus, onder meer grote rollades. De slagers kunnen hun rekeningen nu wel verscheuren, maar de vriendinnen ondersteboven van haar wel daden, leenden haar zonder beperkingen. Door een geraffineerd opgezette ad ministratie, blijkt nu de een van de ander niet te hebben geweten aan de overrompelend lieve vriendin te heb ben geleend. Tante Lotte had in Wolf heze een vriendinnenkrans, waarvan alle leden, waren bezwijmeld door de verhalen van de grote hotels die zij in Duitsland zou bezitten (Van onze correspondent) De 40-jarige mevrouw Maria Wil- helmina K.-S. te Arcen (N.L.) die verleden weck woensdag daags na de begrafenis van haar man werd ge arresteerd, heeft thans na haar voor geleiding bij de rechtercommissaris bekend dat ze betrokken is geweest bij een plan om haar echtgenoot om het leven te brengen. Er waren echter voor haar noodzake lijke inbewaringstelling toch al voldoen de gronden aanwezig om die te gelasten Haar zal medeplichtigheid ten laste worden gelegd. Bij wie van de twee verdachten het plan is ontsproten om de invalide arbei der Pierre G. H. K. (45) om te brengen Is nog niet geheel duidelijk, doch het tweetal dat zoals het genoemd wordt „vriendelijke betrekkingen" onder hield, moet door hevige jalouzie zijn ge dreven tot {ie verschrikkelijke daad. In de overlijdensadvertentie die de vrouw liet plaatsen, .stond wel dat „tot diepe droefheid, onverwacht, onze dierbare en zorgzame echtgenoot" was overleden, en tevens dat „zij, die geen kennisgeving mochten ontvangen dit gelieven toe te schrijven aan de droe ve omstandigheden waarin wij verke ren". doch de justitie wist wel anders. Voor degenen die de situatie konden weten, zei de advertentie bijzonder veel. De landbouwer J. L. die in de nacht van zaterdag 9 maart kort na de moord kon worden aangehouden en vrij snel bekende dat hij K om het leven had ge bracht heeft blijkbaar alles uit de doe ken gedaan wat er tussen hem en de vrouw van het slachtoffer is voorgeval len. Het uit de weg ruimen van K. die een hinderpaal vormde voor de beide ver dachten die zich thans in arrest bevin den. moet het tweetal zich als volgt hebben voorgesteld, Tijdens voorbereidingen om de weke lijkse was te doen, zou mevr. K. met haar jongste zoon tijdelijk buitenshuis zijn. De oudste zoon was dan toch al af wezig in verband met een bijeenkomst van de jeugdbeweging.. K. die zijn vrouw bij de was altijd hielp met het halen van water uit de put, zou dus op een gegeven moment alleen thuis zijn. Terwijl K. emmers water uit de diepe put haalde, zou de landbouwer L. een geschikte gelegenheid hebben om zijn rivaal in de put te werpen. Het zou dan als een ongeluk kunnen worden be schouwd. Het plans mislukte echter. Er ontstond een hevige worsteling en terwijl de bel de mannen op de grond lagen te vech ten, greep L. een baksteen, die op het erf lag en sloeg daarmede K. verschei dene malen zodanig op het hoofd, dat de dood spoedig intrad. Daarna wierp L. het lijk in de bUna zes meter diepe put. Maar gezien het aantal bloedsporen was het voor een ieder terstond duidelijk, dat hier sprake was van een misdrijf. Dierenbescherming „Slechts goede jagers mogen kraaien doden" De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft de minister van landbouw en visserij in een schrij ven verzocht het doden van kraaien en andere schadelijk geachte vogels, alleen door deskundige jagers te laten geschie den. De vereniging dringt er bij de mi nister op aan, het afmaken van de vo gels zoveel mogelijk buiten het bijzijn van publiek plaats te laten vinden en in geen geval jeugdige personen hierbij toe te laten. In het schrijven staat voorts, dat velen pijnlijk getroffen zijn, dat het doden met geldelijk gewin gepaard moet gaan. „In vele ziekenhuizen is thans geen sprake meer van verpleegsterstekort. Al leen in de zomer zit men wel eens krap. Er is evenmin sprake van een vermin derde belangstelling van leerling-ver pleegsters. Het aanbod is de laatste jaren aanzienlijk toegenomen". Dit zei de ge neesheer-directeur van het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis te Amsterdam, dr. J. C. M. Hattinga Verschure, bij 't koperen jubileum van de oudste verpleegsters- School van Amsterdam, de Lydiaschool. Dr. Hattinga Verschure. die voorzitter Is van de voorlichtingscommissie van de stichting Samenwerkende Amsterdamse ziekenhuizen, illustreerde zijn betoog met enkele cijfers. In 1939 behaalden in Amsterdam 1.250 leerlingen het verpleeg stersdiploma A. In 1950 waren dat er 2.000 en de laatste twee jaren waren het er gemiddeld per jaar 3.000. In Echteld bij Tiel is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij het 9-jarig meisje Vromen uit Sliedrecht het leven heeft verloren. De familie Vromen was per auto op weg naar Zut- phen. In de Spoorstraat te Echteld reed de wagen uit de bocht, kwam tegen een ijzeren brug aan en sloeg over de kop. De zeven inzittenden (vier volwassenen en drie kinderen) werden ernstig ge wond. Het negenjarig meisje overleed ter plaatse. De zes anderen werden naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht. De vader en moeder en twee kinderen kon den in de loop van de middag naar hun huis in Sliedrecht worden vervoerd. De auto was volgepropt en slechts voor vier personen bestemd. Bij een botsing tussen een motor en een bestelwagen, is zaterdagavond de 16-jarige Marijke de Wit uit Hilversum om het leven gekomen. De botsing gebeurde op de Kamer-' lingh Onncsweg in Hilversum. Het meisje dat bij haar broer, de twintig, jarige A. de Wit, achter op de motor zat, werd zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse overleed. Noch haar broer noch de bestuurder van de bestelwagen liepen enig letsel op. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM. V.U., maart Geslaagd theologie:_J Basman (Amster- oger GRONINGEN. 16 maart Geslaagd kand. geschiedens: J van Herwaarden (Den Haag); doet. geschiedenis: me). T A Vos (Borgercomp ag nic Honderden politiemannen in uni form of in burger eyn zaterdag in Den Haag en omgeving in de weer geweest tijdens de meest groot scheepse veiligheidsactie, ooit voor een buitenlandse gast in ons land getroffen. Een opname op de Laan van Nieuw Oost-Indië, door het Haagse Bos. Kapitein „weigerde" liand van generaal (Van onze speciale verslag gever) De „weigering" van de hand van een generaal door een ka pitein was het enige incident, dat zich tijdens het bezoek van het Franse staatshoofd aan Ne derland heeft voorgedaan. Toen. ver buiten het gehoor van het publiek, de Koninklijke Mili taire Kapel de Marseillaise had gespeeld, inspecteerde president De Gaulle de ere- en vaandel- wacht van het garde-regiment grenadiers. Toen de dienstdoende kapitein de generaal na afloop de ge bruikelijke sabelgroet bracht, stak de laatste spontaan z'n hand uit om te bedanken. De officier, die z'n wapen in de rechterhand hield, had hierop niet gerekend en aarzelde even. De hand van De Gaulle bleef echter uitgestrekt, waarop de kapitein z'n sabel naar de lin kerhand overbracht. Juist toen hij z'n hand wilde uitsteken, draaide de generaal zich om en liep weg. De officier bleef toen niets anders over dan z'n wapen weer in dc goede hand te plaatsen. Minister Luns dacht vermoedelijk aan de E.E.G., terwijl hij na de begroeting op Ypenburg met de president en de grootmeester van het Koninklijk 'Huis, baron Van Lynden, naar de Marseillaise luis terde Het geheim van door AGATHA CHRISTIE „U bedoelt „Scheiding." „Scheiding!" Van Aldin glimlachte droog. „Je spreekt dat woord uit, Ruth, alsof je het nog nooit eerder had gehoord. En toch doen al je kennissen het iedere dag." Ze zweeg en beet op haar lip. Haar vader knikte haar begrijpend toe. „Ik weet het, Ruth. Je bent net als ik: je geeft niet graag iets op. Maar ik heb ondervon den en dat zul jij mettertijd ook leren dat er soms geen andere weg is. Het heeft geen zin J J te trachten Derek terug te winnen. De man deugt niet, Ruth; hij is door en door verdorven. Ik kan het mezelf bijna niet vergeven dat ik je met hem heb laten trouwen; maar je was erg op hem gesteld en hij scheen een streep onder zijn oude leven te willen zetten en wel, ik ben éénmaal tegen je wensen ingegaan. Hij zag haai1 niet aan bij deze laatste woor den. Had hij dat gedaan, dan zou hij haar plot seling van kleur hebben zien veranderen. „Ja, dat hebt u gedaan," sprak zij. Haar stem was hard. „Ik was te weekhartig om het een tweede keer te doen; doch ik kan je nu wel zeggen dat ik wilde dat ik het gedaan had. Je hebt de laat ste jaren een ellendig leven gehad, Ruth." „Aangenaam is het niet geweest," gaf me vrouw Kettering toe. „Daarom zeg ik je dat er een eind aan moet komen!" Zijn vuist kwam met een zware slag op de tafel neer. „Misschien geef je nog wel om de kerel. Leg je hart het zwy'gen op. Derek Ket tering heeft je getrouwd om je geld; dat is de hele zaak. Geef hem op, Ruth." „En veronderstel dat hij niet wil?" „Hij heeft geen woord in te brengen." Zij kleurde en beet op haar lip. „Neen neen natuurlijk maar zeggen Ze hield op. niet. Ik wilde Haar vader keek haar scherp aan. „Wat bedoel je?" „Ik bedoelde Zij hield even op, haar woor den zorgvuldig kiezende. „Misschien zal hij zich er niet zo maar bij neerleggen." „Wat? Bedoel je dat hy zich ertegen zou wil len verzetten? Laat hem zijn gang maar gaan. Maar hij zal het niet aandurven. Iedere advo caat zal hem vertellen dat hij geen schijn van kans heeft." „Maar denkt u niet Zij aarzelde. „Ik be doel alleen om te dwarsbomen kon hij wei eens proberen het mij moeilijk te maken?" „Niet zeer waarschijnlijk. Zie je, hij zou toch een reden moeten opgeven." Mrs. Kettering antwoordde niet. Van A'ldin zag haar scherp aan. „Komaan, Ruth, er is iets dat je hindert. Wat is het?" „O,niet»." Doch haar stem miste de klank der overtui ging- „Je bent bevreesd voor het gerucht dat de zaak zal maken, hè? Is het dat? Laat dat maat aan mij over. Ik zal wel zorgen dat alles zo van een leden da'kje gaat dat er geen haan naar kraait." „Heel goed, vader, als u denkt dat het werke lijk zo het beste is." „Hou je nog van hem, Ruth?" „Neen." Haar antwoord klonk zo beslist -dat Van Aldin voldaan scheen. Hij klopte haar op de schouder. „Het komt in orde, beste meid, maak je niet bezorgd- Laten we er nu niet meer over spreken. Ik heb wat voor je meegebracht uit Parijs." „Voor mij? Iets erg moois?" „Ik hoop tenminste dat je het mooi zult vin den." sprak Van Aldin glimlachend. Hij haalde het pakje uit zijn zak en gaf het haar. Haastig maakte zij het los en deed het etui open. Een uitroep van bewondering ontsnap te haar. „Vader, wat wat prachtigl" „Dat is iets bijzonders, nietwaar?" zei de mil jonair tevreden. „Vind je ze mow?" „Of ik ze mooi vind? Vadertje, ze zijn énig! Hoe j)en,t u daaraan gekomen?" Va'n Aldin glimlachte. „Ja, dat is mijn geheim. Ik heb ze natuurlijk in het geheim moeten kopen. Ze zijn te goed be kend. Zie je die grote steen daarin het midden? Daar heb je misschien weieens van gehoord; hel is het historische Vurige Hart." „Het Vurige Hart!" herhaalde mrs. Kettering. Zij had de stenen uit het etui gehaald en hield ze tegen haai- boezem. De miljonair sloeg haar gade. Hij dacht aan de vele, vele vrouwen, die deze juwelen hadden gedragen hun afgunst, hun wanhoop, hun jaloezie. „Het Vurige Hart" had, evenals alle beroemde stenen, een ganse reeks van tragediën en gewelddaden achter zich. Ruth legde de juwelen weer in het étui; op springende sloeg zij haar armen om de hals van haar vader. Dank u, dank u, dank u, vader 1 Ze zijn aller prachtigst!" „Goed, goed," sprak Van Aldin, haar op de schouder kloppend. „Jij bent ook alles wat ik heb, Ruth." „U blijft toch hier eten, vader?" (Wordt vervolgd) (Vervolg van pagina 1) Achter de verkeersborden, bescherming zoekend tegen een aanhoudende druilre- gen, stonden mannen van de Binnen landse Veiligheidsdienst, de rechterhand achteloos in de jaszaak. Op alle kruisin gen van de Voorburgse Laan va Nieuw Oost Einde en de Haagse Laan van Nieuw Oost Indië was overvloedig politieperso neel aanwezig op het viaduct van de spoorlijn Den HaagAmsterdam alleen al vijf man. In zijstraten in de buurt wer den overvalwagens, brandweerauto's cd brigades „oproerpolitie" gereed gehou- den. Het Haagse Bos tussen de Bezulden- houtseweg en de Leidsestraatweg was geheel afgesloten, behalve voor wande lende, in plastic gestoken mannen met snuffelende honden aan de lijn. De afsluiting van de acht kilometer lange route geschiedde al om half twaalf, Pas drie kwartier later suisde een co lonne van acht wagens langs, waarvan de derde, een gepantserde Rolls-Royce van het Nederlandse Hof, omstuwd werd door zeker twee dozijn motoragenten van de rijkspolitie. Bij het overschrijden van de grens naar Voorburg liet De Gaulle dui delijk blijken dat hij erin zat, als hij tenminste geen dubbelganger liad. Tegen alle voorschriften in draaide hij het rech ter portierraam naar beneden om naar een groepje kinderen te wuiven, dat vijf tig meter vgrder achter een paar politie mannen stond. Een weifelend geschreeuw was de magere reactie. Patroon Het patroon, dat mr. Van Gilse voor de beveiliging van de Franse president heeft gevolgd, vertoont zo'n grote overeen komst met dat wat voor het zich ver plaatsen van De Gaulle in z'n vaderland geldt, dat zonder meer van samenwer king en overleg met de Süreté kan wor den gesproken. Mensen, die zaterdag hun ogen de kost gaven, konden constateren dat de vol gende fopspenen werden gebruikt: 1. Toen koningin Juliana 's morgen» paleis Soestdijk verliet om zich naai Huis ten Bosch te begeven, bleef de ko ninklijke standaard op het dak wapperen. 2. De Gaulle arriveerde niet in z'n eigen vliegtuig, een Bretagne daar kwamen een uur voor hem vier leden van zijn lijfwacht mee aan (.barbouzes" of „gorilla's", die o.m, op dertig meter afstand feilloos kunnen schieten) maar in een zilverkleurige, viermotorige DC-6, die hij nog nooit eerder heeft gebruikt 3. Terwijl het grootste deel van het hoge gezelschap via de hoofduitgang van het vliegveld en de Rijswijkseweg Huis ten Bosoh bereikte, verliet de president via een zij-uitgang de vliegbasis en kwam over de oostelijke route in het Haags® paleis aan. 4. Door het opstijgen van twee helikop ters, die later voor surveillancediensten werden gebruikt, werd nog even de sug gestie gewekt dat het Franse staatshoofd de luchtweg had gekozen. 5. Ofschoon iedereen aannam dat De Gaulle weer op Ypenburg zou vertrekken 't grootste deel van de bewaking stond tegen half drie weer langs de hele route klaar! zwenkte zijn auto na het af scheid op Huis ten Bosch plotseling in de richting Amsterdam, waar, tot het vliegkamp Valkenburg toe, dezelfde af sluitingsmaatregelen werden genomen. De Rijksvoorlichtingsdienst legde er zaterdagmiddag de nadiruk op dat de da tum van het tegenbezoek, dat de Franse president aan het Nederlandse vorsten huis heeft gebracht, al drie maanden ge leden is vastgelegd. Indien dit juist is, kan tenminste de aantekening worden gemaakt dat men met dejp mededeling rijkelijk laat ia Een bijzonder groot vraagteken zou voorts moeten worden geplaatst achter de commentaren in de meest serieuze, Franse bladen, waarin als directe aanleiding van De Gaulles komst naar Nederland wordt gezien de (drie maanden geleden nog niet op de spits gedreven) moeilijkheden, in ver band met Engelands voorgenomen toe treding tot de EEG. Nog zaterdag schreef Paris-Jour dat men het bezoek van het Franse staats hoofd aan Nederland niet licht moet opvatten. Het is volgens dit blad tijd dat de vijandige gevoelens jegens Frankrijk, die gevoed worden door een ten dele van Londen uit opgezette, anti- Franse campagne, worden ontwapend. De Nederlandse regering en de Ne derlandse pers hebben zich scherp uit gelaten over Frankrijk, toen dit land zijn veto uitsprak over de onmiddel lijke toetreding van Groot-Brittannië tot de Europese Economische Gemeen schap. „Daarom gaat generaal De Gaulle koningin Juliana en niett de regering ontmoeten", aldus Paris-Jour, Achter de erewacht op de vlieg basis Ypenburg stonden gewapende militairen met speurhonden. Aan het Tweede-Kamerdebat over de nota reclametelevisie, dat morgen begint, wijdt de N.T.S. enkele extra uitzendin gen. De eerste is van 20.20 tot 20.35 uur, direct na het N.T.S.-journaal dus. De tweede met een duur van ongeveer tien minuten na afloop van het tweede journaal omstreeks 22.40 uur. Ook woensdag wordt aandacht aan het debat besteed, wederom van 20.20 tot 20.35 uur en indien de vergadering ook die avond modht voortduren na afloop van het tweede journaal omstreeks 22.35 uur. Nederl. eindexamens in Nieuw-Guinea In Nieuw-Guinea Is 18 maart begon- nen met de eindexamens van de oplei ding tot dorpsonderwijzers en van pri maire middelbare scholen. De kandida ten mochten zelf kiezen of zij het exa men in het Nederlands of het Indone sisch wilden afleggen. Alle 148 kandi daten voor dorpsonderwijzers en 27 van de 81 P.M.S.-eindexamlnandi kozen het Nederlands met het gevolg, dat terwijl nagenoeg al het Nederlands personeel van het bestuur der Verenigde Nates uiterlijk eind maart ontslagen zullen zijn, acht Nederlandse leerkrachten tot 10 april moeten aanblijven. Zij, die sla gen, krijgen een diploma van het V.N.- bestuur, dat na 1 mei geldig blijft. Promoties ROTTERDAM Gepromoveerd tot doc tor In de econ. wctensch.: L S Godefroi (Den Haag) op het procfcclirift: „Het zie kenfondswezen in Nederland, ontwikkeling en perspectieven". AMSTERDAM. Gem. Un. Gepromo veerd: doctor geneeskunde N W de Smit te Amsterdam, op het proefschrift „Froro person into patient, a social-psychiatric ex ploration of the referral phenomenon". EINDHOVEN Dinsdag 26 maart hebber, aan de Technische Hogeschool te Eindho ven twee private promoUes plaats. Ter ver- Kiijging van de graad van doctor in de technische wetenschap zal de heer J H n van Vught tegenover een commissie uit de senaat het proefschrift met stellingen ver dedigen: ..Interaction of th2a: and related getters with hydrogen". Eveneens ter verkrijging van de graad van doctor in dc technische wetenschap zal de heer F H A Rummens zt)n proefschrift ,A study in monoterpene chemistry by physical methods" tegenover een commissie uit dc senaat verdedigen. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, :5 maart Rijksuniversiteit. Geslaagd voor de examens: doet. rechten: dc heer C Fasseur (Oegstgeeet): doctoraal Frans: de noren F W C de Grave (Den Haag). Th K Oribnau (Den Haag) en J A G M Kuijlaars (Dordrecht): kandidaats godgeleerdheid: de heer B J Boland (Oeget- De invoer van de Benelux was in ja nuari f 2.522 miljoen of 1.2% minder dan een jaar tevoren, de uitvoer f 2.CU of 3,5% lager, de invoer van België— Luxemburg uit Nederland daalde 8% tot f 195 min., de invoer in Nederland 6% tot f 279 min.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5