Leraar Koster van Leidse gymnasium groots geëerd goed hè die nylons 145 1 Prediking is voor de Gemeente geen vrijblijvende zaak Katwijks schip als een razende Roel te water Agenda voor Leiden en Den Haag Lichtpunten in dagelijkse sleur. 95 Water drijft broers het huis uit Ds. Westervelcl deed intrede in Alphen O" NÏEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 18 MAART 1963 Maandag Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: Literaire lezing „Een schrijfster vertelt", door Mar- ga Mineo. Logegebouw. 3 uur: Vereniging voor Pedagogiek. ..Seksuele voorlichting op de school?'', sprekers dr. G. Planting en M J. Cardozo. Schouwburg, 3 uur: Leids gymnasium met ..Our Town" van Thornton Wilder. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.li- Nieuw Rotterdams Toneel met ..Kim- belijn" (ab.) Diligent ia, 8 uur: Lois Marshall, so praan. George van Renesse. piano Kurhaus-paviljoen. 8.15 uur: Anglo- American Theatre Group met „Blitch Spirit" van Noel Coward Rolzaal. 8.15 uur: T"~ -lermuziekavond leden Residentie Orkest. Dinsdag Filmzaal universiteit. 8 uur: K. en O.- filmstudiekring, noppen-, teken- en tru- cagefilms uit binnen- en buitenland, in leider H. Neysse'. Kleine Stadszaal. 2.30 uur: Ned Ver eniging van Huisvrouwen Pierre Jans sen. oud-conservator Stedelijk Museum te Schiedam over „Het vlot van de Me dusa". Restaurant Van der Heijden. 2.30 en 8 uur: Modeshow modehuis De Groot. Rijksmuseum van Oudheden, dr. J. W Salomonson over „LaatRomeinsc aarde werk schalen uit Noord-Afrika en Egyp te". Stadsgehoorzaal. 8 uur. Nederlands Madrigaal Koor o.l.v. Herman Strategier met Johannes-Passion van Bach, m.m.v Symfonisch Kamerorkest Kantine Clos en Leembruggen. Korte Mare 28a, 7.15 uur: Ruilavond ..De Phi latelist". Doelen-kazerne, 8 uur: Revue Teletroef „Het is feest vandaag" Oegstgeest. Zijzaal W. de Zwijger- kerk. 8 uur: Gazinsvoorlichting. avond over eieren en k p Den Haag. Kon. Schouwburg- 8.15 uur: Nieuw Rotierdams Toneel met „Niemand van ons", (ab.) Diligentia. 8 uu' Hongaars Strijkkwar tet Kurhaus-paviljoen. 8.15 uur: American "mieatre Group met Anglo- ..Blitch Spirit" van Noel Coward Op gouden Wieken. 8.15 uur: Rodolfo Caoorati. piano Oegstgeest Zendin-gshuis, 8 uur Gezi-nsweekbijeenkomst. dr G, T. Rot huizen over „Spelen of leven met vuur" Woensdag De Kleine Burcht. 8 uur: De Natuur vriend. B. Leenart over: ..Terrarium en zee-aquarium". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 8 uur: Dr. P. H. Pott owr: ..De Tibetaanse dui vels^ ns en zijn achtergronden". Zuiderkerk, 8 uur: Arjos, A Dron- kert over: „De onderneming en de arbci- der" Geref. jeugdhuis 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde. J. Vermande over „Kaste len in Frankrijk" Restaurant Van der Heijden. 8.30 uur: Leidse Assurantie Club. S. Gratama over: „Smartegeld". L.F.C.-terrein. 8 uur: Zilveren-molen- toernooi Quick BoysWassenaar. Marekerk. 8 uur' Bijzonder Kerkewerk. Bijbelkioskavond, sprekers ds. J. M. D. ren den Berg en dr W. H. Velema. Schouwburg. 8 uur: Toneelgroep En- emble met „Een maand op het land" van Toergenjew. voor K. en O. (uitgestelde porstelling van 1 februari). Den Haag. Kon. Schouwburg, 3.15 lur: Ned. Comedie met „De Botteriken" Kurhaus-paviljoen. 8.15 uur: Anglo- American Theatre Group met „Blithe Spirit" van Noel Coward. Donderdag Stadsgehoorzaal 8 uur: Meesterserie- concert door Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Franz Paul Decker; solist: Malcolm Frager piano, voor K. en O. Leiderdorp Dorpshuis, 7.30 uur: Concert Harmonie Kapel „Leiderdorp". Oegstgeest: Zendingshogeschool, dr. J. Verkuyl over: „De functie van lec tuur in het geheel van de kerkelijke en missionaire activ.teit". Den Haag. Diligentia. 8 uur: Strijk orkest Benedetto Marcello Vrijdag Rehöboth. 8 uur Christenvrouwen-cen trum, A. N. W. van de Meygaard Atoom, vloek of zegen". Den Haag. Kon. Schouwburg, 815 uur: Nieuw Rot'erdams Toneel met .Niemand van ons." (ab.) Zaterdag Bevrijdingskerk. 7.30 uur: Avondgebed voor Hervormden en Gereformeerden. Van der Heijden. 8 uur: Filmavond .Ons Grunnegerlaand" Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Oh pa. ar me pa". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Franz Bauer-Theussl met „Natoucco" van Verdi. Diligentia, 8 uur: Fernande Kaeser. Piano. Kurhaus-paviljoen, 8.15 uur: La Comé- die des Jeunes met „La legon" en ,.Feu la Mère de Madame". Films Casino <2.30 en 8 uiir): Koning de koningen <14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9 15 uur): Als twee druppels water (14 jaar). Luxor (2.30 en 8 uur): De langste var kg (14 jaar). K Bex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Robin i lood en de piraten (14 jaar), donder- ..ifdag: Onder verdenking van zedenmis- rüojdrijf (18 jaar). 1.4' Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Eclips '18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Taras 'ulba (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: 'Potheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. -eiderdorp: apotheek Van Breest Smal- tnburg. Hoofdstraat 47, tel. 34375. le»Bl Zoekt U een goed ANKER HORLOGE v. d. WATER Haarlemmerstr *07 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merken Madrigaalkoor naar Duitsland Het Nederlands Madrigaalkoor is door de Koninklijke Bond van Zang. en Ora- ir0l oriumverenigingen in Nederland uitge- di< kozen om Nederland te vertegenwoordi- iMcn in de afdeling kamerkoren tijdens mi h®t koorfestival te Ncuss am Rhein in irij Duitsland van 22 tot 25 mei. Voorwaarde 1» een compositie van een eigentijdse tomponist ten gehore te brengen. De keu- iK te van dc muzieksectie van de Bundes- veitepublik viel voor het Nederlands Ma- «W drigaalkoor op het .Requim" van Her- ie* man Strategier, onder wiens leiding het evi koor het werk zal uitvoeren. Op een d-' [Part a capella concept zal men tevens Jjk achtstemmige a capella Mis in G. s03 minor van Vaughan Williams uitvoeren. TTET jubilerende Leidse gymnasium zelf moest zaterdagmiddag even A A plaats maken voor zijn Ieraar oude talen, dr. A. J. Koster, die spon taan en hartelijk werd gehuldigd ter gelegenheid van zijn 35-jarig leraar schap. Waardevolle geschenken werden hem aangeboden maar voor hem was ongetwijfeld ook van grote waarde, dat in alle tot hem gerichte toe spraken bijzondere waardering en diep respect oprezen. Ze vervulden hem met volle dankbaarheid. behoren tot de lichtpunten in de dage lijkse sleur van het schoolleven. Vooral waarderen de leerlingen de menselijke omgang die deze leraar met hen heeft. Dr. Koster merkte in zijn dankwoord op, slechts zijn plicht te hebben gedaan maar met buitengewoon groot genoegen Hij beperkte zich in zijn toespraak nie' t.ot herinneringen. Over het werken van de mens zei de leraar, dat elke arbeid hoe schijnbaar onbetekenend ook. zin heeft en deel uitmaakt van wat hij noemde „het Goddelijke wereldplan". Een ongunstig woord over de tegen woordige jeugd kwam niet over zijn lippen. Zonder ook maar in één op zicht sentimenteel te willen doen meende hij dat de jeugd van nu het niet gemakkelijk heeft en dat zij wel eens in het hoekje zit waar de slagen vallen. Met de jeugd is het nog voortreffelijk werken, als de ouderen maar bereid zijn met hun tijd mee te gaan. Overigens onderstreepte de heer Koster de noodzaak van hard werken, om iets in het leven te bereiken. Hij dankte voor de gulheid, de harte lijkheid en de sympathie die hem op deze voor hem zo gewichtige dag waren toegestroomd. Na de huldiging recipieerde dr. Koster. Honderden belangstellenden hebben hem daarbij de hand gedrukt. Dat moest ook het bestuur van de 55-jarige leer lingenvereniging. Met veel overgave en plezier uiteraard, run Mej. dra. H. van der Vliet, inspectrice voor het v.h.m.o.,-verklaarde, dat zjj al tijd met" grote bewondering over de heer Koster heeft horen vertellen. „U behoort tot de docenten die schaars zfjn: zU geven de leerlingen een typisch klassieke vor ming. die hen in staat stelt de westerse beschaving niet alleen te begrijpen maar ook in belangrijke mate dienen" Beeldend drukte de curator prof, dr. W. den Boer zich uit. „U hebt planten gekweekt op grond waar niemand iets verwachten zou". Dr. Koster is de zoon van een vooraanstaand Boskoops kweker. „U bezit de eigenschappen van een kwe ker: geduld, gevoeligheid en emotionali teit. U hebt gewerkt zolang het dag was. De uitdaging van uw leerlingen nam u aan. U bespeelt hen. Als classicus do ceert u op een moderne wijze. U bent een groot experimentator". Zo stalde prof. Den Boer de vele goede eigenschap pen van de leraar Koster voor de geheel bezette aula van het gebouw aan de Fruinlaan uit. Namens de directie van de N.V. Brill bood drs. B. A. van Proosdij de heer Koster een boekwerk over de Griekse filosofie aan. Continuïteit De rectrix, me}, dr. A. M. M. Smit. meende, dat de toekomst van het gym nasium voor een groot deel afhangt van de classici zelf. Met betrekking tot het onderwijs van dr. Koster zei hij: ,JCin- deren zijn zeer gevoelig voor wat echt of onecht is. U hebt hun altijd het échte voorgehouden. En ieder jaar geeft u uw leerlingen op levende wijze les". Me}. Smit dankte de heer Koster, die zij een van de steunpilaren van de school noem de, ook voor zijn grote belangstelling voor de kinderen zelf. „Wij zien daag in u de continuïteit tussen het gymnasium van weleer en dat van nu' Mevrouw Koster ontving van mej. Smit een receptieboek en de heer Koster (na mens curatoren, oud-collega's en colle ga's) een pickup. Mr. J. Zwanenburg voerde namens de oudleerlingen het woord, daarbij vele herinneringen aan het werk en de per soon van de heer Koster ophalend. Ty perend voor deze leraar is de opgewekt heid waarmee hij altijd les geft. De oud leerlingen- sohonken hem een band recorder en een projector. De leerlingen, van wie Joost Buren de spreekbuis was. voegden er nog een projector taf el en een fotoboek aan toe. Joost zei onder meer, dat de lessen van de heer Koster "Gold" nylons - satijn-zacht perfekte afwerking. en I "Teenager" nylons - de beste kous voor elke dag Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier academische examens LEIDEN. 15 maart Rijksuniversiteit. Geslaagd voor de examens: doet. rechten: de heer C Fasseur (Oegstgeest): doctoraal Frans: de neren F W C de Grave (Den Haag), Th K Oribnau (Den Haag) en J a G m Kuijlaars (Dordrecht); kandidaats godgeleerdheid: de heer B J Boland (Oegst- geert). Mej. dr. Smit, de rectrix van het gymnasium te Leiden, biedt na mens curatoren, oud-collegcfs en collega's de leraar oude talen, dr. Koster, een pick-up aan. een van de kostbare geschenken die getuigden van de waardering en het respect die men deze „steunpilaar van het gymna sium" toedraagt. Foto N. v. d. Horst Pluim vee-nieuws „Rijnland" hield eerste jaarvergadering Vrijdagavond hield de klebidieren- sportvereniging „Rijnland'* ln de Klein» Burcht haar eerste vergadering. Voor zitter J. Rol sprak zijn vreugde uit over het feit dat de vereniging „Rijnland" nu door beide bonden. N.K.B. en N.P.B. U erkend. De opbrengst was goed. De ver eniging telt nu reed6 30 leden. Tentoonstellingen: De tafelkeuring wordt gehouden op zaterdag 28 sep tember; keurmeesters A. de Groot, (Gouda), pluimvee en sierduiven; C. Otto de Vromen (Lisse), konijnen. De clubtentoonstelling wordt gehou den op 23 november. Deze tentoonstel ling zal (voor Cavias, pluimvee en sier duiven) een kringtentoonstelling wor den: keurmeesters P. Kuiper sr, pluim vee; A. de Groot, sierduiven; J. Rol. ko nijnen en cavias Aangevraagd is de provinciale kam- oioenstentoonstehing. Mocht deze niet worden toegewezen, dan komt wellicht een landelijke kampioenstcntoonstelling. BURGERVEEN Agenda dorpshuis „Marijke" Vanavond (maandag), repetitie zang vereniging „Advendo", in de Hervormde kerk te Nieuw Vennep. Dinsdag, veilig-verkeersavond in het dorpshuis, aanvang 7.30 uur. Woensdag, repetitie van de gitaarclub ln kleine zaal. aanvang 8 uur. Donderdag repetitie van toneelclub „Burgerveen", aanvang 8 uur. Vrijdagavond douchen van 7 tot 9 u. Feestavond voor alle werkers die heb ben meegeholpen aan de bouw van het dorpshuis, aanvang 7.4S uur precies. Zaterdagmiddag douchen van 2 tot 5 uur. <11!DE WETERING De nare gevolgen van de opdooi wor den ondervonden door de gebroeders Katsburg. die een schoenmakerij in de Kerkstraat hebben. In 'het begin van de week toen de dooi goed ging doorzetten, moesten ze 's morgens hun vloerkleed te drogen hangen in de bloemenkassen bij buurman Vreeken. Maar de volgende morgen was het water in huis en in de werkplaats zo hoog gerezen, dat men al leen nog op laarzen naar binnen kon. De gebroeders Katsburg die -elukkig nog een zuster in het dorp hebben wo nen, konden daar voorlopig hun intrek nemen, terwijl buurman Vreken een hoekje op de sohuurzolder inruimde als werkplaats Een telefoontje naar de gemeen-teop- zichter had tot nog toe geen resultaat, want die liet zioh nog met zien en ook de huisbaas is nog niet naar de schade komen kijken. Verkoopm iddag De afekfling Blindenpenning houdt woensdag een verkoopmiddag van 26 uur in het jeugdgebouw. Alle artikelen, zoals bezems, borstels, manden, textiel enz., zijn gemaakt in de blindeniinrichiting De Plantage te Amsterdam, De artikelen worden tegen normale prijs verkocht. De opbrengst komt geheel ten goede aan de blinden. 25 februari 1962 nam ds. G. Mulder in verband met vervroegde emeritaats- aanvrage. afscheid als predikant van de Gereformeerde Kerk van Alphen a. d. Rijn. Gistermiddag werd deze vacature weer vervuld door de bevestiging en intrede van ds. G. A. Westerveld, die. na Dussen, in Alphen zyn tweede Ge meente heeft gekregen. Evenals reeds eerder enkele malen liet geval was, had deze dienst plaats In de Hervormde kerk aan de Julianastraat. daar de eigen kerk gebouwen niet groot genoeg zijn om de Gemeente in één bijeenkomst van deze aard op te vangen. Ah bevestiger trad op de plaatselijke predikant ds. W. Wijma. T> EREN WEER", zaterdag op zo zei een Katwijker iet met vlaggedoe). versierde podium, vanwaar men de te waterlating van de KW 171 „Jan Maria" zou gadeslaan. Het regende püpestclen. .maar ja. daar kunnen wij ook niclr aan doen" zei de heer P. C. J. Boot. die de talrijke gasten verwelkomde. Zoals gemeld, is deze trawler, gebouwd aan de Wilhelminalaan, bestemd voor dc re derij Parlevliet en Van der Plas te Kat wijk aan Zee. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw M. Parlevliet-Van der Plas. Zij sprak de gebruikelijke formule, doch nu weigerde eens niet de fles tc breken, maar schoot het oranjelint los De fles haalde de boeg niet en mevrouw Parlevliet kon ook de afstand niet wer pende overbruggen. Nadat het lint op nieuw was bevestigd, kreeg de „Jan Maria" dan toch de champagne-doop. De KW 171 mocht toen los en maakte daarvan gebruik als een razende Ro land. „Het was fantastisch", verklaarde ieder, maar op zo'n vaart was toch blijkbaar niet gerekend, want schermt men anders aan de Overzijde van de Rijn wel eens wat af. het was nu niet ge beurd. De hoge golfslag sleurde een hek om ver achter een restaurant aan de Hoofd straat, bij dc Lccrhoeve ging een aan tal lege vaten het water in. Tal van omstanders kondten nog juist een nat pak ontlopen. De KW 171 maakte zo het wachten in de regen dubbel en dwars goed en de KatWijkse faniililes hebben in Avifauna de geslaagde stapelloop opgewekt ge vierd. Mevrouw Parlevliet kreeg hier van de directie van de scheepswerf een aandenken aangeboden. Deze had tot tekst gekozen Marcus 5 26—29. Het gaat in deze woorden, aldus ds. Wijma, over de gelijkenis van het zaad, dat in de akker wordt gestrooid. Het is zonder meer duidelijk, dat er ver band is tussen de tekstkeuze en de be vestiging en intrede van ds. Westerveld, niet alléén voor hem, maar voor de ge hele Gemeente. En God geve, dat wij al len door Zijn Geest het ook zo verstaan. Hoofdgedachte vah de preek was: Ons werk in Gods Koninkrijk. Hoe zwak van moed. hoe klein we zijn van krachten, God wil van ons allen ge bruik maken. Dat geeft een enorme ver antwoordelijkheid, ook al is het dan niet meer dan een domweg uitstrooien, ter wijl de zaaier sliep. Dan wordt alles an ders. God werkt met ons mee. De he melse landman neemt de arbeid van ons over. Hij brengt op Zijn tijd de grote oogst Dat is de lichtzijde, die ds. Wijma de nieuwe predikant en de Gemeente dred zien. Hierna had de bevestiging plaats, met het daarvoor geldende formulier. Nadat ds. Westerveld het: „Ja ik, van ganser harte" had doen horen, werd hem toe' gezongen: Zie op hem neder in gena, opdat zijn werk voorspoedig ga. Jezus oorlogsmaniak? Ds. Westerveld heeft intrede gepreekt naar aanleiding van Lukas 12 49a: „Vuur ben ik komen werpen op de aarde." Deze tekst, aldus ds. Westerveld. schijnt vier kant in strijd met de uitspraak van Za- charia: ..Niet door kracht, noch door ge weld. maar door Mijn Geest zal het ge schieden." Is Zacharia. hier de pacifist, de vredestichter, en Jezus de oorlogs ophitser? Deze tegenstelling klinkt ons wel wat vreemd in de oren. Nee, Jezus was geen oorlogsmaniak. Wat was de oorzaak? In het Samaritaanse land was de Heiland niet welkom. Zijn discipelen, ervan overtuigd dat hun Meester dat kan, willen Hem pressen tot optreden; geen woorden, maar daden. Maar Jezus koos niet de weg van het geweld, doch van de geweldloosheid. Wat bedoelde Jezus dan wèl met de tekstwoorden? Aanvankelijk maakt Hij opgang in IsraëL Maar op de actie, volgt de reactie. De prediking is geen vrijblij vende uiteenzetting. Jezus dringt aan op een beslissing. Wie naar Hem luistert, kan maar twee dingen doen. luisteren of verwerpen. Door de prediking komt er een schei ding tussen de mensen. De discipelen begrijpen en accepteren dat niet. Ze wil len, dat Jezus de mensen niet afstoot en dus zijn tactiek zal herzien. Maar dan zegt Jezus de aangegeven tekstwoorden. Kanttekeningen Hierbij heeft ds. Westerveld vervol gens enkele kanttekeningen geplaatst. De taak van de bedienaar des Godde lijke Woords kan men verschillend be zien. Maar het vuur moet. er in zitten. U komt in de kerk in aanraking met het vuur; het wordt u. om zo te zeggen, na aan de schenen gelegd. Zó moet de pre dikant de mond van God zijn. steeds weer. Dat is brood- en broodnodig. Bidt voor uw predikanten, dat ze met geen vreemd. maar met heilig vuur tot u ko men. De tweede kanttekening was. dat de prediking voor de Gemeente geen vrij blijvende zaak is. U komt in aanraking met vuur. daar kunnen we ons aar branden. U kunt nooit vrijblijvend luis teren. Laten we niet bij hen horen die meer van vuurwerk dan van vuur op de preekstoel willen weten. Nadat ds. Westerveld als derde kant tekening er over gesproken had. dat de mens uit zichzelf niet van het vuur ge diend is, maar de H. Geest dit wil be werken. sprak hii ten slotte over de twee wegen die er voor Jezus waren, toen Hij niet geaccepteerd werd. Hij kon vuur doen neerdalen op hen. die Hem niet wilden. Maar Hii koos het vuur op eigen hoofd. Jezus werd. als het ware de blik semafleider van Gods toorn. Dat is het Evangelie van de liidenstijd; het vuur niet om te verteren, maar om te redden. Ds. Westerveld sprak hier over de taak van de Heilige Geest die herscheppend werk moet doen. bijvijlen en schaven, louteren en reinigen. Een voortdurende ergernis is nodig, want er moet veel af gebroken worden. Dan gaan we steeds meer op Jezus geliiken. Als we de Geest de kans geven, dan worden we tot een grote laaiende brand, die alles in vlam zet voor God en Ziin dienst. Dat. aldus ds. Westerveld. i« uw taak en mijn taak. meente is en dat de predikanten dit even min zijn. Spreker uitte de wens dat de nieuwe predikant en zijn vrouw hartelijk door de Gemeente zullen worden ont vangen en dat zij op hun beurt de ge weldige overgang van het kleine Dussen naar deze Gemeente zullen kunnen ma ken. Ds. W. Tom van Alphen-Noord sprak een welkomstwoord namens de classis Woerden en feliciteerde de kerk van Al phen met deze derde predikant Burge meester Z. Bruins Slot, aanwezig met wethouder A. J. Dekker en de heer A. Veenhuijsen, secretaris, heette de nieuwe predikant eveneens welkom, en gaf de verzekering, dat wanneer men zich aan de Alphenaren geeft, het hier goed wo nen en werken is. Ds. Westerveld dankte voor de vriendelijke woorden Van de hervormde predikanten was ds. P. A. Lefeber aanwezig; voorts ds. A. Cohen, predikant van de Baptistenge meente met een ouderling en enkele ouderlingen uit Dussen. Aan de dienst werd medewerking ver leend door het kerkkoor onder leiding van Hans Boelee. Model-toespraken Na de dienst werden enkele model toespraken gehouden, d.w.z. kort. maar niet minder harleliik. Ds. K. H. Schuring sprak namens kerkeraad en Gemeente. Met een verhaaltje lichtte spreker toe, dat de Gemeente van Alphen a. d. Rijn een goede, maar niet volmaakte Ge- Soraya verliest titel als zij filmster worclt De voormalige eehtegenote van de Sjah prinses Soraya. zal de Koninklijke titel worden ontnomen als zij actrice wordt, aldus is in Teheran van dc zijn van het hof meegedeeld. De woordvoerder leverde commentaar op de berichten dat de voormalige kei zerin. die in 1958 van de Sjah scheidde een filmcontract heeft getekend met de Italiaanse producer Dino de Laurenties. Het Iraanse volk en het hof respecte ren de kunst en de kunstenaars, aldus de woordvoerder, maar het spelen van zekere rollen" in films druist in tegen de Iraanse tradities Nadat de Sjah van Soraya was ge scheiden verleende het Iraanse hof haar de Koninklijke titel „prinses". HAZERSWOUDE Christenvrouwen. Het echtpaar Olff uit Rijswijk vertelde de Christenvrouwen van Hazerswoude een en ander over zijn reis naar Italië. Speciale aandacht kregen oude temipels en bekende schilderijen. Met dia's werd het gesprokene toegelicht. Bejaardensociëteit In tegenstelling met eerdere berichten wordt de bejaardensociëteit deze week niet op woensdag, maar op donderdag, middag gehouden van half 3 tot half 5. KOUDEKERK A. D. RIJN Beroep aangenomen. Ds. H. Makkinga. Geref. predikant te Wllsum (Ov.), heeft het beroep van de Geref. Kerk te Koudekerk aan den Rijn in de vacature-ds. Zij 1st ra aangenomen. WOUDRVGGE Afscheid ds. G. F. Overgaauw Zoals bekend neemt ds. G. F Over gaauw op zondag 24 maart in de mid- dagdienst van de Hervormde Gemeente •om half drie) officieel afsoheid. Dc thans 46-jarige predikant werd geboren in Zwijndrecht en studeerde theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht waar bij in 1946 zijn kandidaatsexamen af legde. Het volgend jaar slaagde hü voor zijn proponentsexamen, waarna hij in 1947 zijn intrede deed in zijn eerste Ge meente. Schore en Vlake (Zld). Na één jaar als legerpredikant dienst te hebben gedaan, vertrok hij in 1952 naar Woudri- chem. Sedert 18 mei 1958 staat de schel dende predikant in Woubrugge. Op 31 maart wordt hü door dr. G. C. van Gor- com bevestigd als predikant te Leersum, in de middagdienst om 2 uur. Agenda Dinsdag 19 maart: 8 uur. O. Raedthuys: wedstrijd prijsjassen om wisselbeker. Woensdag 20 maart: 8 uur, O. Raedt huys: vergadering Feestcommissie 1928. bespreking feestelükiheden 6 september en tochtje bejaarden. Donderdag 21 maart: 7.30 uur. C. N. school: ledenvergadering a.r. kiesvereni ging. drs. B. Rademaker spreekt over: Financieel beleid van de regering. Vrijdag 22 maart: 730 uur. O. Raedt huys: jaarfeest Hervormde jeugdvereni gingen. opvoering toneelstuk „Angst om ie liefde". Zaterdag 23 maart: idem. Burgerlijke stand GEBOREN: Hendrik J., zn van C. P. Walraven en J. Haring: Clementia M., dr van J. C. van der Meer en L. M. Schipper; Antoinette J. M.. dr van J. A. C. Leygraaff en H. G. van Steyn; Jacobus J J. M., zn van J. W. Disseldorp en P. A. van Leeuwen; Maria C. G.. dr van J. M. Wolvers en H. G. Koetsier. ONDERTROUWD: Johannes A. Roo- sunalen. 21 jr, en Helena A. M. Hoogen- boom, 17 jr. GETROUWD: Leendert van Gorkum, 21 jr, en Cornelia Roos, 19 jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3