Elke dag tuft Toontje de Biesbosch in ZONDAGSBLAD PUZZEL VAN DE WEEK ZATERDAG 16 MAART 1963 BI] nacht en ontl] paraat ..Gisteren lagen hier nog vijf nuchtere kalveren te blaren." Hij knikt naar een hoekje in de kajuit: Toontje van de Diep straten (18), het haar struis op zijn bol, das om zijn nek gesjord, jas met capuchon aan. „Kalveren?" „Ja, die vervoer ik ook. Vandaag kalveren, morgen een vrachtje meubels, overmorgen een vrouw met een baby. Iedere dag trek ik de Biesbosch in. Vanmiddag gaat de dokter mee. Vermeulen uit Made. Halidrie had hij gezegd. Nu is het al halfvier." Toontje rekt zich uit, tuurt naar de dijk. „Niks te zien. Ik wou dat hij kwam." Stil In het haventje van Drim- melen liggen de bootjes te dei nen op de golfslag. Het is er mistroostig stil. Cafeetjes staan in een boog om de haven. Er is geen vertier; stoelen en ta feltjes zijn leeg. Straks komen vissers en andere lui weer naar hun stamkroegjes: voor een biertje, een borreltje en een praatje. Maar het beeld blijft eender: boten, bootjes, een schip. We varen. Dokter Vermeu len (41 is gearriveerd. „U bent laat". „Inderdaad, die pa tiënten hè; dat heb je niet in de hand." Hij kijk strak door zijn bril, blijft even staan, kaarsrecht, laarzen en hand schoenen aan, dokterstas bij zich, houdt zich vast. Niet te harden Dc petroleummotor gromt venijnig. Het gaat recht tegen de golven, recht tegen storm en hagelbuien in. Omhoog en omlaag; het schijnt of we in het. tumult zullen kapseizen. „We hebben het nog wel er ger meegemaakt", vindt de dokter. „O ja!", beaamt Toon tje. Weer zo'n gier. Het water sproeit over de kajuit. Toon tje lacht. Varen is zijn vak. Blackie de hond. knipt eens dromerig met zijn ogen. De dokter staart nog een ogen blik voor zich uit, duikt dan weg in het roefje cn neemt een boek. Een petroleumka chel op een bankje verwarmt het vertrekje, maar door de lucht van het ding is het er niet te harden. Het wordt iets kalmer. De zon schiet door de wolken en even kleurt het riet goud. Dan is alles weer donker en drei gend en buigen de rietplui men zich tot diep over het wa ter. Blackie nestelt zich in het kajuitje voor de voeten van de dokter. „Nee, hier blijven", comman deert Toon. Black gehoorzaamt traag. Vijf minuten zit hij bij zijn baas en scharrelt dan op nieuw naar het warme roefje. „Gaat het hondje altijd mee?" „Altijd, Black zou me na zwemmen als ik hem thuis liet. Eens bleef hij achter in één van de polders. Nergens een hond te zien. Ik voer weg. Als ik die nog maar terugzie, dacht ik. Maar toen ik nog maar een paar uurtjes bij de kachel zat, kwam hij al aan zetten: doodmoe natuurlijk, on der de modder, de staart tus sen de benen. Een tocht van anderhalf uur door de rimboe, zwemmend Routine We meren bij de „Turfzak". Vermeulen wipt uit de boot, tas aan de hand, op weg naar de eerste patiënt: een vrouw die een baby verwacht. Een kwartiertje later koersen we naar een boerderij op „De Slek". De klant daar is weer een vrouw, maar zij heeft al een baby. Het gaat rap. We ..stomen" terug. Drie uur va ren voor twee patiënten; voor twee routinekarweitjes. De dokter zit weer in het roefje en leest. Hij leest altijd op die tochtjes, weet Toon. Al kie pert de boot bijna om dan leest hij nog: vakliteratuur, ro mans, verhalen, „detectives". De wind is wat gaan liggen. Zo'n vijfentwintig keer per jaar stapt dokter H. Vermeu len uit Made bij Toon van de Diepstraten aan boord voor een tocht van enkele uren ar een paar patiënten in de Biesbosch. Vaak over glibbe rige strekdammetjes moet hij de achter riet en tvilgen ver scholen boerderijen zien te vinden. liet weer is opgeklaard. Geen schip passeert. We zijn alleen in het uitgestrekte waterland. Toon kent iedere vaargeul. Hij is een beste schipper. „Ik blijf dit werk doen", zegt hij trots. „Of ik wel eens narigheid gehad heb met mijn boot? Even denken.... ja, het was in 't gat van de Gijster. Puftsjoek zei mijn dieseltje, en daar la gen we: zonder één drup olie. Dat is nu ook wat. zei de dok ter. Ik zeg: dat is het, en weet u wat het ergste is dokter? Dat, daar: ik wees naar de tank waar de stop had geze ten, die heb ik vergeten vast te draaien en nou is al de olie eruit geplonst.... Was jij er maar uit geplonst, kaatste de dokter. Maar we hadden ge luk: er kwam net iemand langs en die leende ons brand stof." Gezond Zo'n keer of vijfentwintig per jaar toert dokter Vermeu len naar de Biesbosch. Naar patiënten die niet bij hem in Made op het spreekuur of op een afgesproken tijdstip kun nen komen. Zijn vrouw gaat wel eens mee; als de zon schijnt. Altijd pillen draaien en flesjes klaarmaken valt ook niet mee. Het aantal Bies- bosch-patiënten is overigens aan de lage kant. „De mensen in de Biesbosch zijn zekr zo gezond als aan de wal. Ik spreek uit ervaring want ik kom al vijftien jaar in dit ge bied". Toontje vaart in zjjn jonge leven wat af. Dage lijks tuft hij de ruigte in, weer of geen weer. In het holst van de nacht kan het gebeuren dat in café Van de Diepstraten de telefoon rinkelt. Een pa tiënt op „De Visplaat", of een koe van een boer op „De Dood" die hulp no dig heeft. Er is haast bij. Dan snerpt even later de telefoon ook de dokter of dc dierenarts het bed uit. Nog wat later varen ze, voorzien van lantaarns, de nacht in, op weg naar een eenzame boerderij. ARIE VAN PAS Toontje van de Diepstraten is een rasechte schipper, tot en met vertrouwd met de ruige Biesbosch. IVaar hij ook heen- koerst, zijn opgewekt humeur gaat altijd mee. j f; Des konings glorie Des konings glorie, door Dlck Dreux. Uitgave N.V. De Arbeiderspers, Amsterdam Het lijkt wel, of Dick Dreux zo uit het achttiende-eeuwse Amsterdam is weggestapt, zo levendig is zijn tekening van het hoofdstedelijke leven waar in spelers, soldaten, actrices, zwervers en ronselaars in bon te Warreling de revue passe ren. De veelgeprezen pruiken tijd heeft toch ook zijn scha duwkanten gehad. Uit bittere armoe lieten duizenden Neder landers zich ronselen voor d® legers van Oostenrijk en Prui sen. Zo was het mogelijk, dat de ene landgenoot gewapend te genover de andere kwam te staan. De schrijver vertelt daar over op indringende wijze. Zijn sympathie gaat daarbij recht streeks uit naar de mensen in de hoekjes waar de slagen val- Correspondentie voor deze rubriek te rich* ten aan de heer A. J. Ivens, J. P. Coenstraat 11, Den Haag. Damschool Onder deze benaming verzorgt de heer Th. van Prooijen uit Rotterdam een rubriek In „Het Damspel", het officiële orgaan van de Koninklijke Nederlandse Dambond. Deze rubriek is voornamelijk bestemd voor beginnende en jeugdige dammers. Vele oude ren en gevorderden smullen er echter ook van. Wtj prijzen ons gelukkig van deze auteur een aantal standjes te kunnen plaat sen. Ze zijn niet 3lle uit volgens S R. (scherpe regels), maar wel de moeite waard. Nummer twee eindigt zelfs in een nieuw motief. De heer Van Prooijen is niet alleen vaardig componist, doch ook een st speler. Hoewel hij reeds vele jaren loopt zijn de grootste successen toch v laatste tijd. Zo wist hij onlangs door te dringen tot de eindstrijd van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van Ne derland en daarin een zeer goede plaats te bezetten. Wjj hopen dat zijn bijdrage aan deze ru briek ook propagandistische waarde zal hebben. len, de armoedzaaiers, de rech telozen over wie de geschiede nisboekjes in de regel zwijgen. Het verhaal spitst zich toe op een jonge klerk die door de werving van ronselaars met een vriend in het leger van Frede- rik de Grote belandt. Het rau we bestaan van huurling er vaart hij daar aan den lijve Dank zij de hulp van een „vij and" ontkomt hij aan de tota le ondergang. En in Amster dam vindt hij zijn vroegere speelvriendinnetje weer. De roman vinden wij van be tekenis niet alleen om de ver telwijze van Dreux maar ook om zijn historische en sociale informatie over een eigenaar dige periode in onze geschiede nis. ofschoon men zich soms wel de vraag stelt, in hoever re zijn beschrijving het werke lijke historische beeld zou kun nen vertroebelen. zwart: 8 9. 10/ 11, 16, 20 30. wit: 26, 27. 28, 37. 38, 40. 47, Voor alle stukjes geldt: wit speelt en wint. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. zegswijze, (om deze te vormen moet men er de letters: w.ta. tussenvoegen). 11. dunne twijg, 12. plaats in Zee land, 14. gemeenschappelijke weide, 17. zelfkant, 18. maanstand, 19. sein, 21. rechten inbegrepen (afk.), 22. gemalin van de zee god Acgir, 23. stronkje, 25. zijden weefsel, 26. telwoord, 28. bui tenhaven, 30. bed (bargoens), 31. op een andere wijze, 32. koor van zangers, 33. bolrond vruchtje (spreektaal), 35. meisjesnaam, 37. onderricht, 39. zijtak Donau, 41. deel van de mast, 43. plaats op de N. kust van Java, 46. water in N.Brabant. 47. voegwoord, 49. gemeenschappelijke weide, 50. familielid, 51. muze der geschie denis, 53. putemmertje, 54. zegswijze. (Om deze te vormen moet men er de letters: t.g.n. tussenvoegen). Verticaal: 1. wijze, 2. venster, 3. voorvoegsel, 4. klein kind, 5. rivier in Duitsland, zijtak Rijn, 6. meisjesnaam, 7. voorzetsel. 8. puntig voorwerp, 9. bloedhuis, 10. ontelbaar, 14. nietig, 15. einde. 16. uitsteeksel aan een kanon, 19. edelsteen, 20. geteerd garen tot bekleding der kabels (scheepsterm), 22. losgeraakt draad van een weefsel, 24. gemeente in Groningen. 25. kever, 26. eer. 27. doorweekt, 29. tijdrekening, 34. japon, 36. bankroet van een bank, 38. zoon van Noach. 39. boomloot, 40. deel van een sleu tel. 42. aansporing: vooruit dan toch, 44. bijwoord, 45. hoekpijler. 46 water in N. Brabant, 48. mijnheer (Eng 50 rivier in Rus land, 52. Oder dergleichen (afk 53. uitroep. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. saldo, 5. som, 7. Malta. 11. pols, 12. - fat, 14. oei, 16. aard, 18. olm, 20. salon, 23. sir. 24. L.O. 25. pad 17. mat, 28. mep. 30. Aa, 31. cadet 33. Nogat, 34. si, 36. Lasem, 38. ra kel, 39. ik, 40. n.d.. 42. tenor 44. aks, 45. de, 46. Aken 48. tel le, 50. mops, 52. gom. 53. ge bed 54. hel, 55. leeg, 57. netel, 59. teen 61. cn, 62. dal, 63. li- nea, 66. Ni, 67. on, 68. gebak. 69. Eerde, 71. ka. 73. gelag 75. leder. 76. ma. 78. mol 79. bom. 81. Ned, 82. hl. 83. ere, 85. ba tik 87. wee, 88. leng, 90. aar. 91. era. 93. boer, 94. staar, 95. Ier, 96. deels. Verticaal: 1. solo, 2. alm. 3. L.S., 4. of, 5. stam, 6. moot 7. mi 8 la 9 tas 10 aria 11 polis 13 as 15. en 17 draak 19 nadat 21. las, 22. leges, 25. pal, 26. desem. 28. mokke, 29. pal, 32. ten, 33. naald, 35. ink, 37. motet. 39. iep 41. degen 43. rebel, 4ö. dolen. 46. aal, 47. nog. 49. lelie, 50. met, 51. sen, 53. ge lag 56. een, 57. Nabal 58. de ren, 60. eik, 62. Delos, 64. nel, 65. adder. 67. Ommel, 68. gem, 70. eed 72. Aller. 74. tot 77. Ares, 79. Bari, 80. mier, 82. hees, 84. ent, 85.. ba. 8G. kr, 87. wol, 89. ga 90. ar 92. A.D., 93. Be. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5.- en twee van 2.50. VOOR DE /EUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VQOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD Dag nichten en neven. Wat heb ik veel ansichtkaarten en goede wensen van jullie ontvangen. Geweldig! Alle maal hartelijk bedankt. Tante Jos was er erg blij.mee hoor! Zijn jullie ook al een klein beetje beter van de griepaanvalletjes? Mmm, wat verlangen we allemaal naar de zomer. We krijgen echt zin om onze dikke winter mantels- en jassen een héél eind weg te han gen. Maar ja, we moeten toch echt nog eventjes wachten hoor! Jullie hebben in ieder geval deze winter volop van het ijs en de sneeuw kunnen genieten. Gelukkig voor de vogels en de andere dieren dat het nu niet meer zo koud is en er ook meer gelegenheid voor ze komt om eten te zoeken. Meisjes en jongens, één van onze nichtjes Metha de Vos, ligt in het ziekenhuis en zal daar nog wel een poosje moeten blijven. Ze heeft suikerziekte! Zullen we haar allemaal eens een mooie kaart sturen? Haar adres is kinderpaviljoen 1, Diakonessenhuis, Utrecht. Wat zal ze blij zijn als we aan haar denken. Denk er om, niet vergeten hoor! Deze week is voor veel van jullie wel een héél gewichtige geweest. Verschillende nichten en neven moesten dinsdag vcr- keersexamen doen. Hoe is het gegaan? Schrijven jullie me dat de volgende keer? 'was? Had je mooie slingers ge maakt? Grappig dat jij een foto stuur de van jullie koor Ria Scheldevis, 's-Gravenzande. Je hebt twee kruisjes gezet. Draag jij een bril? Jullie hebben Johan maar erg verwend hoor: Gaat het op en afstappen al beter? Krijgt Jo han een echte aap? Jullie boften maar met zoveel vrij. tVe hebben dit keer geen puzzel in ons hoekje, meisjes en jongens. Er waren zoveel brieven. Erg fijn hoor, maar nu moest de stapel echt in tweeën worden gedeeld. Volgende weck is er weer een mooie puzzel. De oplossing van de puzzel is: traan, nat, rat, nar, ar, naar, kraan, aak. aar, tak. katkarn, kant, taak, krat, krant, tank, kan, An of Ank, kaart en kar. De plaat van het rendier is ver leden week per abuis in ons hoekje geplaatst. Dp oplossing hiervan vervalt dus helemaal. De hoofdprijs gaat naar Irene Nuijs Rotterdam. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Siska van Stam Bergambacht en Ria van Strien Rotterdam. Lang zullen ze leven Hans Blijleven, Teus Hooger- ii aarif, Tineke Jeeninga, Ria de Kievit, Alie Kleppc en Frits van der fValcr van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag van de nichten en neven. Jouw brief heb ik de vorige keer per abuis laten liggen Ire ne Nuys Rotterdam. Is de ka chel weer gemaakt, of is het nog koud op school? Hoe heten de boeken die je van je pappa hebt gekregen? Jij boft maar hoor! Welke versjes leren jullie op de zang? Grappig dat jullie met z'n vieren zijn gekiekt Plonie van der Sar Zevenhuizen. Zijn ze mooi geworden? Natuurlijk wil ik er graag één hebben. Dan kan ik de vier Plonie's ook eens bewonderen. Prachtig zo'n twistketting. Heb jij de twee ling al gezien? Hoe gaat het nu met moeder- konijn, Wim Schaberg Rhoon? Is ze al weer een klein beetje be ter? Groeien de kleintjes goed? Momenteel zou ik echt niet weten wie er een klein konijntje wil hebben. Hoe gaat het op school? Wisten jullie niets te schrij ven I. Schaddé V. Dooren Kat wijk aan Zee en Sietske Scheep stra Leiderdorp? Volgende keer krijg ik toch een lange brief? Heb jij op de vlieten ge schaatst, Maartje van der Schee Maasland? Is het groot feest geweest, toen mamma jarig Hartelijk bedankt voor je mooie tekeningen Johanna Schil ling, Maarssen. Is de oplos sing „grapjas de Nar"? Leuk hoor, dat jij ook met de wed strijden mee mocht doen. Zou jij wel drie gebakjes achter el kaar opeten? Een stoute Swie- bertje hoor, om ze zo maar op te eten. Nou, of je al knap wordt om de versjes op het orgel te spe len Govert Schilling, Maarssen. Wat zal jij deftig zijn met zo'n mooie nieuwe broek. Mmm, wat heb jij van de biest gesmuld. Bedankt voor je mooie tekening hoor! Volgende keer schrijven jullie een lange brief Ada Schippers Nieuwpoort en Lenie Segers Lis- se? Mocht jij ook naar het toneel stuk kijken Le.nie Schmidt An- dcl? Hebben jullie opa verwend? Jij boft maar met zulke mooie nieuwe laarzen. Tante Jos wil natuurlijk ook een versje in jouw poëzie-album schrijven hoor! Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Dinl Schone- veld. Valkenburg? Fijn dat mamma nu een beetje beter wordt. Mag jij Gerda ook wei eens helpen? Grappig dat ze nu al zo begint te praten. Wilma wordt al knap hoorl Was oma blij dat ze jou zag? Jouw pop is natuurlijk erg deftig met zo'n mooi pak aan Anja Smit Den Haag. Knap hoor. dat je het zelf hebt gemaakt. Je kan nu nog heel goed oefenen voor het exa men. Wordt het jurkje mooi? Uit welk boek krijg jij orgel les. Hanneke Smokers Poede- royen? Wat was Corrie wel blij met zo'n prachtige wieg. Celia wordt al groot hoor! Verwennen jullie haar niet erg? Dat verhaaltje komt wel hoor Con nie Spaanse Schcveningen. Fijn dat je weer beter bent. Hoe gaat het op school? Jammer dat jij niets schreef Margriet Spljksma Den Haag. Wist jij ook niets te schrijven Gerrlt van Sprongen 's-Graven zande? Van jou kreeg ik maar een heel kort briefje hoor Apauüen y. d, Staay Rotterdam. Wist jij werkelijk niet wat je moest schrijven? Hartelijk welkom bij de nich ten en neven Cok Stam Nieuw Lekkerland. Allemensen wat hebben jullie veel kinderen in de klas. Hoe gaat het met Tine ke? Leuk hoor. dat jij nog zo'n kleine -broer hebt. Hoe heet hij? Jij bent wel erg verwend hoor Siska van Stam Bergambacht. Leuk dat je pop nu ook kan mee rijden. Hoe heet het boek? Is het mooi? Zijn je vriendinnen nog geweest? Volgende keer krijg ik van jou een lange brief Henk Stappers Rotterdam? Dat is vandaag weer een ge wichtige dag Hans Stapper Al phen aan de Rijn. Hebben juliie f:jn gewandeld? Geen last van blaren gehad? Jij hebt veel sui kerzakjes hoor! Jij wordt al knap, dat je al zulke moeilijke sommen kan uitrekenen. De sneeuwman is nu zeker wel weggesmolten Chris Steenbergen Rotterdam? Heeft hij nog lang geleefd? Jij hebt een knappe va der hoor! Hoe gaat het op school? Jullie hebben nu toch wel ge noeg kunnen schaatsen Annet Steënwijk Berkel? Heb jij veel vriendinnen? Dat wordt straks dus nog een groot feest! Ben je nu erg achter op school? Fijn dat je weer beter bent. Van jou kreeg ik ook al zo'n mooie tekening Nelic Stein Poel dijk. Hartelijk bedankt hoor! Grappig dat jullie om de beurt notulen mogen maken. Is de juffrouw al beter? Wordt de baby-doll mooi? Waar maak je het kapmanteltje van? Jij hebt wel van de sneeuw ge noten Aric Sterk Gorinchem. Hoe gaat het op school? Krijg je veel repetities? Was het woensdag groot feest Kees Storm Monster? Hebben jullie veel pret gehad? Wat had den jullie een pech met de bus! Volgende keer schrijven jullie een lange brief Truus en Nellte Storm Monster? Meisjes en jongens hier nog een grapje en een raadsel. Eerst het raadsel. Jullie moeten op de stippen vier letters invullen. Als je dat gedaan hebt, vormen de eerste letters van boven naar beneden de naam van een grote stad. niet vierkant voorbij toiuo plaats in de Betuwe een ogenblik deel van een schip jongensnaam stad in Duitsland deel van het gezicht De juffrouw tan de laagste klas schreef het woord „schoor steen" op het bord. Daarna vroeg zij de kinderen, wat z\j geschreven had, maar niemand van de kleintjes wist het. Op een gegeven moment stak de kleine Wim zijn vinger op en zei: Juffrouw, wacht u.even! Straks komt mijn mamma mij uit school halen en die zal 't wel weten. Jij ook Cora Stoter Capelle aan de IJssel? Hebben jullie verleden week dinsdag mooi gezongen Wilma Streefkerk Ameide? Is alles goed gegaan? Wat heb jij het wel druk gehad met al die uit voeringen. Grappig dat jullie een show vertoonden. Mocht jij ook meedoen met het toneel stuk? Is het voordragen goed ge gaan? Hoe vond de meester de boeken? Bedankt voor je teke ning. Mm, wat hebben jullie wel ge noten aan het strand Ria van Strien Rotterdam, 'k Geloof best dat jullie veel pret hebben ge had. Hebben jullie krijgertje ge daan in en om de bunkers? Jij bofte maar weer dat je zoveel vrije dagen kreeg. Wat voor huis werk kreeg je mee? Waarom schreven jullie niets Peter Stutvoet Rotterdam en Els Swart Almkerk? Volgende keer schrijven jullie een lange brief? Wil jij een neefje worden Mar- tleii van der Tas Zoetermeer? Heb jij nog meer zusjes en broertjes? In welke klas zit jij? Grappig dat jullie de sneeuw mannen een hoed hadden opge zet Llda Terlouw Gorinchem. Nou en of de grote mensen het fijn vinden dat het dooit. Leuk dat jij nu weer een nieuwe vriendin hebt hoor! Heb jij veel poppén? Zijn jullie weer beter? Wat kreeg ik van jou een prach tige tekening Ries Terreehorst Rotterdam. Hartelijk bedankt hoor! Grappig dat jij al je goud vissen een naam hebt gegeven. Raak je nooit in de war? Kan je ze precies uit elkaar houden? Jammer dat jij helemaal niet schreef Evelien Tilburg Bode graven. Volgende keer krijg ik van jou een lange' brief? Grappig zoveel kleine kuiken tjes hoor Ria Timmer Arkel. Groeien ze goed? Geweldig dat jij ook al kan melken. Pappa vindt het natuurlijk wat fijn dat jij hem zo goed helpt. Heb jij Aria al gezien? Hartelijk wel kom hoor! Ook jij bent hartelijk welkom bij de nichten en neven Adri Timmer Arkel. Fijn dat mamma nu weer thuis is. Je moet haar maar goed helpen hoor! Moet jij ver fietsen naar school? Hoe gaat het met jouw vriendin? Wist jij niets te schrijven Ma rijke van Toor Vlaardlngen? Natuurlijk mag jij meedoen Lenie van der Tooren Den Haag. Hartelijk welkom hoor! Je bent toch nog geen 16 jaar? In welke klas zit jij? Hoe heet jouw vrien din? Jij hebt wel van de sneeuw genoten Brigitta v. d. Tooren Den Haag. Het Was natuurlijk prachtig dat bobsleeën. Hoe gaat het op school? Krijgen jul lie al veel repetities? Natuurlijk mag jij meedoen Arie v. d. Toorn Den Haag. Hoe heet jouw vriend? Ga jij graag naar school? Wat heb jij de brief mooi ge maakt Ina Treurniet Poortugaal. Erg leuk hoor! Natuurlijk mag je iedere week schrijven, maar je naam komt in de krant als je letter aan de beurt is. Fijn dat jullie allebei muziekles krij gen. Uit welke boeken krijg je les? Oma is al oud hoor! Heb ben jullie haar nog een bezoek gebracht? Is ze nog gezond? Waarom schreef jij helemaal niets Tineke Tromp Lisse? En jij ook niet Barreke Tromp Lisse? Volgende keer schrijven jullie een lange brief? Zijn jouw vriendinnen nog ge weest Teuna Tukker Brandwijk? Je schrijft er helemaal niets over. Grappig zo'n spel. Hoe gaat het op school? Volgende keer schrijf jij een hele lange brief Louis Uyl Mid delburg? Wat zijn jullie aan het feesten geweest Ria van der Veer Groot Ammers. Je hebt natuurlijk prachtige slingers gemaakt. Grappig dat jouw zus ook een pyama kreeg voor haar pop. Heb jij al in haar poëzie-album geschreven? Je kan vanzelfspre kend niet altijd vrij krijgen van school. Opa en Arie verwennen jou maar hoor! Wat heb jij de brief keurig ge schreven Annelies Verbeek Den Haag. Krijg jij een mooi cijfer voor schrijven op school? De kleine Ernst wordt natuurlijk graag verwend. Hij kent je ze ker wel héél goed? Mag jij hem ook weieens helpenT Bedankt voor je mooie tekeningen hoor! Heb je ook een hond? Hoe gaat het nu met jou, Maartje Verdoorn Bolnes? Het is bij jullie een klein ziekenhuis je hoor! Heeft pappa het al een klein beetje geleerd? Heb je je nieuwe nicht nog niet gezien? Ja dat was een prachtig gezicht al die witte bomen. Hoe gaat het met mormel? Wisten jullie echt niet wat je moest schrijven Ida Verduyn Langeraar cn Machiel Verhagen Rilland Bath? Volgende keer krijg ik toch een lange brief? Je hebt deze winter toch wel genoeg van het ijs kunnen ge nieten Corrie Verhage Goes? iWat zijn we allemaal blij dat het dooit. De prijzen zijn altijd ver schillend hoor! Hoe gaat het op school? Heb jij ook crocussen- vakantie gekregen? Tante Jos zal goed onthouden dat jij een jongen bent hoor Adrie Verhoef Capelle aan de IJssel. Jij bent maar erg ver wend hoor! Wat kan jij nu fijn met je trein spelen. Prachtig zo'n gecostumeerd feest. Grieze lig hoor die Indianen. Heleentje vond het paardje-rijden wel prachtig? Wat ben jij verschrikkelijk verwend met zo'n prachtige fiets Marianne Verhoeven Vlaar dlngen. Hoe rijdt hij? Heb je veel pret gehad met je vrien dinnen? Heerlijk dat jij van de zomer naar Harderwijk gaat. Mamma hartelijk gegroet hoor! Waarom schreven jullie hele maal niets Arie Verloop Kat wijk aan Zee en Gonnie Verweij Boskoop? Volgende keer wel? Hoe is de uitvoering geweest Ria Verwoif Ameide? Hebben jullie goed je best gedaan? Krij gen jullie al veel repetities op school? Marianne is erg verwend hoor Hans Verkerk Groot Ammers. Was ze blij met haar cadeaus? Heeft ze al mooie kaarten ge borduurd? Wat grappig zo'n mo tor, Hans! Leuk hoor dat alles dan kan gaan rijden. Hoe gaat het met de kalfjes? Groeien ze goed? Meisjes cn jongens, de andere brieven worden volgende week be antwoord. Dus dat zijn de letters rest van de V tot en met Z. l'eel sterkte op school met de repetities hoor cn ue zullen hopen, dat ook de zon zich deze week van een 1 héél goede kant laat zien, dan zijn we allemaal weer erg gauw beter. Dag nichten en neven, tot de volgende week. 'os

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16