Waarheid en eenheid twee kanten van dezelfde zaak 5.75 V00RJAARS AANBIEDING Joop Stokkermans voor Leidse Kunstkring Belangrijke uitbreiding jeugd- en vormingswerk HEREN JASJES Agenda voor Leiden en Den Haag Ds. Klusener in Leiden Afdeling Leiden Geref Bond herdacht 50-jarig bestaan ;1 HELANCA DAMES PANTALONS 23.50 Studenten zwommen in de Overdekte ƒ3.75 Een „Zaaier" in aula aan Asserstraat Streven blijft: terugkeer Leidse warenmarkt naar tegenwoordige plaats j NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 8 MAART 1963 Vrijdag Antoniusclubhui6, 7.45 uur: Feestavond NZHVM, m.m.v. Sempre Avanti's Jong en Jolig. De Doelen. 8.15 uur: St. Adelbertver- eniging, inleiding op het algemeen the ma door dr. A. Fiolet. Rehoboth, 8 uur: Centrale a.r. kiesver eniging, praatavond met P. S. Harmsen en mr. C. J. Woudstra. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse, m.m.v. Eduardo del Pueyo, pia no, voor K. en O. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Pas op de verf'. Gebouw K. en W„ 8.15 uur. Residentie Orkest o.l.v. Antal Dorati. m.m.v. Robert Casadesus. piano Op gouden Wieken, 8 uur: Toneelgroep Studio met „Harten 2, Harten 3". Kurhaus, 8 uur: Modeshow Couture RiëL Zaterdag Bevrijdingskerk, 7.30 uur. Avondgebed voor Hervormden en Gereformeerden. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De zaak Howard. Diligentia, 8 uur: Sebastiaan Benda. piano. Gebouw K. en W., 8.15 uur. Residentie Orkest o.l.v. Antal Dorati, m.m.v. Maurice Gendron cello. Dagelijks Den Haag: Houtrusthallen, 8 uur: Weense IJsrevue. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek 'Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Winden waaien om de rotsen (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De verbor genheden van Parijs 14 jaar). Luxor (2.30 en 8 uur): De langste dag (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De piraten van de Bloedrivier (14 jaar); donderdag: Een avond aan het strand. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Eclips (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Taras Bulba (14 jaar). Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden: „Het dier als motief in de antieke kunst'-" (tot 3 juni). Regionale werkplaats voor vakontwik keling van volwassenen, Rooseveltstraat 45; beroepententoonstelling, tot en met 19 maart; op 5, 12 en 19 maart ook 's avonds van 7.30 tot 9 uur. Lakenhal, eretentoonstelling werken van H. H. Kamerlingh Onnes (t./m. 17 maart). Academie, tekeningen en gouaches Gustave Asselbergs (tot 12 maart). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van j 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 uur Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur nn, zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke woensdag 8—5 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. "17"OOR de belangstellenden die gisteravond de jubileumvergadering van de afdeling Leiden van de Geref. Bond in de Hervormde Kerk (50 jaar), in het gebouw „Prediker", bijwoonden was het een teleurstelling, te horen, dat dr. A. A. Koolhaas, oud-voorzitter van de generale synode van de Hervormde Kerk en conrector van het Hervormd theologisch semina rium te Driebergen, door ziekte niet kon spreken over „De huidige situatie in de Herv. Kerk". Op het laatste ogenblik vond men ds. P. A. A. Klusener te Delft bereid iets over de positie van de Geref. Bond in deze kerk te zeg gen. Hij deed dit aan de hand van in deze kring uitgegeven richtlijnen, op gesteld door een speciale commissie. Er waren behalve leden van de af deling afgevaardigden van de centrale kerkeraad van de Hervormde Ge meente, van enkele wijkkerkeraden en andere afdelingen van de Bond, enige Hervormde predikanten, zowel uit Leiden als uit de omgeving, leden van andere Kerken. heil gezien, maar een innerlijk isolatio nisme moeten wij ook zien lcwijt te ra ken", aldus ds. Klusener. In de pauze werden het bestuur van verschillende kant gelukwensen aange boden. Na de pauze werden vragen ge steld en beantwoord. Interkerkelijke Gezinszorg Van 11 tot en met 16 maart wordt in Leiden een huis-aan-huis collecte houden ten behoeve van Interkerkelijke Gezinszorg. Deze instelling heeft zich vooral ook in het afgelopen jaar meer met de hulp aan bejaarden bezig ge houden. Heiwerk hervat Het heiwerk voor de bouw van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie aan Voorschoterweg in Leiden-Zuid-West is hervat Eén van de twee heistellingen is gedemonteerd zocjat het werk, dat ken nelijk zijn eind nadert nu met één wordt voortgezet. Films in Volkenkunde Zondag 10 maart worden in de aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde films over het koninkrijk Bhutan in de Himalaya vertoond en ingeleid door mr. A. H. N. Verwey. Aanvang 3 uur. (Avertentie) MOOI PASSEND MODEL MODERNE KLEUREN ROOD HARDBLAUW GROEN OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA De heer J. C. van Schaik, voorzitter van de afdeling, opende de bijeenkomst. Hij merkte op, dat het de Bond er niet om te doen is geweest, een Kerkje in de Kerk te vormen; hij werd gedreven door liefde tot de Kerk in haar geheel Hij zoekt naar middelen tot genezing van de Kerk en tot haar terugkeer tot het reformatorische geloof. De geschiedenis van de Bond toont aan, dat er niet altijd is gestreden met de juiste wapenen; partijzucht doet de Kerk geen goed. De Bond bestaat echter niet zonder zin. De heer Van Schaik noemde een aantal punten die de werkzaamheid van de Bond nog steeds nodig maken, zoals de bagatellisering van de Formu lieren van Enigheid, het ontbreken van de cat eoh ismusp red ik i nig in Gemeenten, de vrijzinnigheid en de verkondiging van de algemene verzoening. Liefde tot Kerk won het Ds. A. J. Kret te Leiden, secretaris van de afdeling, lichtte de aanwezigen gedocumenteerd en uitvoerig in over de geschiedenis van de afdeling en haat positie in het geheel van de Leidse Her vormde Gemeente. Aanvankelijk bestonden er nogal te genstellingen tussen dé Bond en de con fessionele groepering. De laatste streefde naar herstel van de presbyteriale Kerk- regering en de Christusbeiijdende volks kerk. De eerste stond een belijdendskerk voor en een rechtvaardig uiteengaan van de richtingen, een uiteenvallen van de Kerk in riohtingen met een administra tief verband. Er waren ook geestelijke divergenties. De vraag kwam al sppedig naar voren of het om de gehele Kerk ging of om een Hervormd-Gereformeerd bolwerk. De geschiedenis van de afdeling is niet zonder inzinking geweest. Leiden werd niet de plaats geacht voor een georganiseerd optreden van de Herv.- Gereformeerdcn. Het kerkelijke ge sprek in de afdeling was moeizaam door verschil van inzicht. De voor naamste activiteiten waren de spreek beurten en het geestelijke, dogmati sche en bevindelijke gesprek. De af deling werd een bezinnings- en ont moetingscentrum voor gelijkgezinden. Het officiële kerkelijke leven geraak te wel eens buiten haar horizon. Zonder opleving is de afdeling even wel niet gebleven. Ds. Kret noemde on- meer de periode onder ds. Beeken kamp. Vele prominente sprekers traden in de loop der jaren in de afdeling op. Ook zullen velen zich voorzitter Mon- tenberg nog herinneren. Ofschoon de positie van de afdeling als negatief en krtisoh kan worden aan geduid, werd in het openbaar nimmer de handschoen opgenomen. De liefde tot de Kerk won het van sectarisme en se paratistische neigingen. Thans telt de afdeling 96 leden en 48 begunstigers. Maar er is ook een niet-georganiseerde vleugel. Haar ge schiedenis, aldus dc. Kret, had een weinig spectaculair verloop en zij heeft een bescheiden jaarprogramma, maar toch is de afdeling in het midden van de Gemeente steeds in het oog gehou den. De predikant wees ten slotte op de grote verantwoordelijkheid van de Hervormd-Gereformeerden, die in de eerste plaats tot uitdrukking komt in hun lidmaat-zijn van de Kerk. Van de Bond mag in deze sterk veranderde kerkelijke situatie worden verwacht, dat hij een heldere en bewogen bij drage levert. Geen isolationisme Ds. Klusener had uiteraard op zo kor te termijn geen gelegenheid gehad, een eigen onderwerp uit te werken. Van daar dat hij in grote trekken de genoem- De Leidse Universitaire sportvereni ging heeft gisteravond in de Overdekte zwemkampioenschappen gehouden. Deze wedstrijden waren tevens de selectie voor de Leidse afvaardiging naar de nationale kampioenschappen, die op 2 en 3 april in Amsterdam zullen worden gehouden. Naast de zwemploeg neemt hier ook het waterpoloteam van de LUSV aan t deel. Eén van de kandidaten voor een na tionale studententitel, Erica Terpstra, kon i.v.m. de tour van een Nederlandse zwemploeg door Zuid-Afrika waarvan ztj deel uitmaakt, niet op deze wedstrij den uitkomen. De gemaakte tijden wa ren over het algemeen aan de matige kant, al vormt de 1.03.6 sec. van Simon Ouwerkerk op de 100 meter vrije slag een goede uitzondering hierop. De belangrijkste uitslagen luiden: 50 meter rugslag heren: 1. R. Sanders 45.3; 2. T. van Noort 45.7. Idem dames: 1. E. W es tra 59.7. 50 meter schoolslag heren; 1. C. Pley 37.9: 2. A. Kooyman 38.9. Idem dames: 1. E. Westra 53.5. 50 meter vlin derslag heren: 1. G. de Leeuw 35.2; 2. T. Kolstee 35.3. 50 meter vrijeslag heren: 1. T. Kolstee 30.6; 2. B. Bodewes 31.3. Idem dames: 1. E. Westra 37.9. 100 meter schoolslag heren: 1. R. Toet 1.28.0; 2. T van Noort 1.29.0. 100 meter vrijeslag heren: 1. S. Ouwerkerk 1.03.6; 2. R. San ders 1.10.1. de richtlijnen behandelde. Maar hij maakte ook enige persoonlijke opmer kingen. Ds. Klusener zei, dat het wel eens moeilijk kan zijn, als Geref. Bonder ker kelijk in de Hervormde Kerk te staan Bedacht moet worden, dat de Bond niet is opgericht om gelijkgezinden wat te bundelen. De predikant, die thans als geestelijk verzorger aan een psychiatri sche inriohting te Amersfoort is verbon den, waarschuwde met name voor isola tionisme, een soort cultus van het eigene Wij maken op het ogenblik revolu tionaire ontwikkelingen mee op aller lei gebied, die hun weerga niet heb ben. In dc Kerk zal de Bond zich niet afzijdig mogen houden. Wij leven in de eeuw van het gesprek; daaraan mag de Bond niet voorbijgaan, daar voor is bezinning nodig, met name op het reformatorisch geloof. Ook be zinning op de dingen in eigen kring. Dat impliceert zelfkritiek. Waarheid en eenheid zijn twee kanten van de zelfde zaak. Ds. Klusener zag in bepaalde sectoren van de Geref. Bond iets van de geest der Oud-Gereformeerde Gemeenten. „In deze groep heb ik weliswaar waarachtige christenen ontmoet, maar bij deze rr taliteit zullen wij toch niet ons heil moeten zoeken, omdat zij ver afstaat vaD de klaarheid van het reformatorische getuigenis", aldus de predikant, die ove rigens meende, dat in sommige kringen van de Bond de geloofsvisie op de Ge meente ontbreekt. Men belandt zodoen de in een moeras van pietluttigheden en leeft vaak aan de grote zaak voorbij. Dat heeft verkommering tot gevolg. „In af scheiding en doleantie hebben wij nooit STERK STAALTJE ONTBIJTLAKENS van een befaamd merk voor bijna de helft van de nor male prijs. Beschaafde kleurencombi naties. Maat 120x150 cm. Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 Briljant en veelbelovend pianist rïAT Joop Stokkermans een veelbelovende jonge Leidse pianist is. heb- ben we al meermalen bij allerlei gelegenheden kunnen vaststellen. Gisteravond gaf hij voor het eerst te Leiden een volledig recital, en wel voor de Leidse kunstkring „Voor allen" die met dit concert zijn serie van dit seizoen afsloot. Natuurlijk waren we zeer benieuwd, in hoeverre Stokkermans in staat zou blijken een hele avond onze aandacht te boeien, want daartoe is méér nodig dan virtuositeit alleen. EEN wand van de aula van de Her vormde u.l.o.-school Asserstraat heeft een versiering gekregen in de vorm van een tekening van de leer ling Han Jansen, Lammenschansweg 106. De tekening heeft het Nieuw testamentische beeld van „de zaaier" als motief. Han Jansen maakte het, ook door het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs goedgekeurde, ontwerp met gebruikmaking van enige aanwijzingen van de teken leraar N. de Water. Tekenen behoort tot de vakken waar Han het sterkst in is. Hij haalt voor zijn rapport zonder moeite een 9. Zijn studiebelangstelling gaat in de richting van de H.T.S. Niet alleen voor de school betekent de muurtekening een verrijking, maar ook voor de Hervormde wijkge meente die elke zondag de aula voor kerkdiensten'gébruikt. De wijk- predikant, ds. D. J. Vossers, gaf er in zijn eerste preek nadat de teke ning op de muur was aangebracht, dan ook een uiteenzetting van. Voor Han Jansen is het wel zeer bemoedigend, dat van zijn talent nu reeds op deze wijze gebruik is ge maakt. Foto N. van der Horst Dat hij helemaal hierin is geslaagd, wil len we niet zeggen, het zou wat over- dreven zijn. Wel hebben we de indruk gekregen, dat zijn pianistisch talent nog vele beloften voor de toekomst inhoudt, en dat hij ondanks grote pianistische be heersing nog niet alle mogelijkheden heeft verwezenlijkt. Zijn spel behelst bepaald meer dan technisch meesterschap alleen, al is dit wel het meest opvallende facet van zijn optreden. Innerlijke rijpheid en con centratie op het essentiële, dat zijn mo gelijkheden die hij nog niet geheel heeft gerealiseerd. Scarlatti's sprankelende sonates in D. g en C klonken goed doch wat schools. Beethovens Waldstein-sonate op. 53 levert zelfs aan de allergrootsten nog vele problemen op inzake de inter pretatie, en het verbaasde ons dan ook niet, dat Stokkermans ondanks fraaie en vooral zeer gave verklanking niet tot de diepten van deze demonische mu ziek doordrong. Een van de vroegere sonates zou hem wellicht beter hebben gelegen. In Chopins eerste Ballade in g trof ons, behalve een parelende vir tuositeit, ook wel hier en daar een nei- ging tot maniërisme en coquetterie, die juist bij Chopin niet erg verteerbaar is. Toegegeven dient te worden, dat Chopin hiertoe in dit stuk ook wel aanleiding geeft. Mendelssohns prachtige Variations Sérieuses met hun boeiende omvorming van een melancholisch thema zouden het hoogtepunt van dit recital hebben kunnen vormen, indien Stokkermans niet na de geladen emotionele climax in» de laatste variatie het sterke effect van de weemoedige laatste maten, die een anti-climax vormen, had gemist. Van Debussy zouden we eigenlijk liever iets belangrijkers hebben gehoord dan de beide bekoorlijke Arabesques_ doch Stokkermans speelde ze in elk geval bijzonder mooi. Van de onlangs overleden Francis Poulenc beluisterden we ten slotte een driedelig werkje Napoli, dat ons bekend was en waarin stellig zeer char mante momenten te vinden zijn, al reikt deze muziek niet zo heel diep. De stijl ligt Stokkermans kennelijk uitstekend, want hij speelde het werkje opmerke. Jijk goed, terwijl de tweede toegift, de finale van een sonatine van hemzelf, in idioom en karakter sterk verwant bleek aan de klanksfeer van de groep van de zes. waartoe immers ook Poulenc inder tijd behoorde. Dc grote geestdrift der toehoorders verleidde de solist tot twee toegiften, behrlve het reeds genoemde stuk nog een Sicilienne van Bach in de bewer king van Wilhelm Kempf, We vonden dit een plezierige, zeer muzikale avond, ook al waren we niet in elk opzicht voldaan, en we hopen stellig, dat deze begaafde Leidse pianist zijn talenten in de toekomst zal weten te ontwikkelen en zijn muzikale inzichten te verdiepen. Thans blijft hij nog een beetje aan de oppervlakte. Hij behoeft zich dit niet aan te trekken, want iedereen begint met dit belangrijke aspect van de wer- kelijkheid, alvorens misschien tot de achtergrond der dingen dieper door te dringen. Dr. J. van der Veen. r^NDER leiding van secretaris Van den Hoven van de Centrale Ver eniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel kwamen gistermiddag in Leiden wederom enige bestuurs leden van de afdeling Leiden en middenstanders uit de omgeving van de Leidse markt bijeen om zicb te beraden over het door de ge meenteraad genomen besluit tot verplaatsing van de zaterdagse wa renmarkt voor de duur van zes maanden. „Wij willen niets liever dan dat deze verplaatsing een suc ces zou blijken", zei de heer Van den Hoven. „Met de ervaring die wij hebben kunnen wij echter zeg gen, dat dit succes er niet in zit", voegde hij er onmiddellijk aan toe. „In de komende maanden zal de waarde van ons standpunt moeten blijken. Wij raden onze leden wel aan, in dien zin positief mee te werken dat zij trachten ervan te maken wat ervan te maken is. An derzijds zullen wij regelmatig de aandacht van de betrokken autori teiten voor de werkelijke situatie moeten vragen. Dat is geen gemak kelijke taak maar onze organisatie is daartoe nu eenmaal geroepen". Men was het erover eens, dat over de gevolgen van de komende tijde lijke marktverplaatsing zo concreet mogelijke gegevens zullen moeten worden verzameld, niet alleen door de kooplieden maar ook door de belanghebbende middenstanders. Het streven zal erop gericht blij ven, de markt naar de tegenwoor dige plaats te doen terugkeren. Opnieuw zette men uiteen, dat een markt zoals Leiden die straks gaat krijgen, niet ideaal kan zijn. Om de eenvoudige reden dat zij over zo veel straten verdeeld geen eenheid is. Doeltreffende reclame voor een markt heeft pas zin als de markt een attractieve concentratie is. Aangezien zij dat in haar nieuwe situatie niet kan zijn, voelt het be stuur van de afdeling Leiden er niet voor, met propagandistische luidruchtigheid deze markt voor ge opend te verklaren. Principieel kan het bestuur geen verantwoordelijk heid voor deze verplaatsing dra gen. De volle aandacht zal dan ook vallen op de naar men in deze kringen algemeen verwacht twij felachtige gevolgen van de verplaat sing en de zo spoedig mogelijke wegneming daarvan. Wanneer de markt wordt verplaatst, is nog niet te zeggen. Dat zou wel eind april begin mei kunnen wor den. Nieuiv paviljoen bij Oud-Poelgeest „Een kleine dag voor ons zelf", noemde ds. J. M. Hoekstra, waarne mend-directeur van het Jeugd- en Vormingscentrum Oud-Poelgeest, hei intieme feest ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van hei nieuwe slaappaviljoen „Metamorfose" gistermiddag. En inderdaad, bet was een feest voor de gehele staf van deze op de oecumene georiënteerde stich ting. „Metamorfose" is een schitterend alaapgebouw met een congreszaal, een conversatiezaal en een eetzaal, die te vens voor het vormende werk gebruikt kan worden. Verder zijn er in totaal 52 eenpersoonsslaapkamertjes voor con- Advertentie) EFFEN GEKEPERD FLANELLEN ALLE MATEN Kleuren BLAUW - GRIJS OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ.... HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA gressisten. of cursisten. Zeven kamers worden bewoond door stafleden. Het geheel is in een brede u-vorm gebouwd en het telt twee verdiepingen. Elke kamer draagt een „aparte" naam, zoals „Amsterdam", „Philadelphia" ol „Ur", namen uit de cultuurgeschiedenis, uit de analen van de oecumene of an derszins. Het gebouw is een creatie van architectenbureau Kraan en Van Nieuw koop uit Oegstgeest. Het bijzonder fraaie interieur werd samengesteld door de Haagse binnenhuisarchitect J. W. Jan. Geen dienst Hoogl. kerk In Hervormd Leiden van vandaag staat dat zondagmorgen half 11 ook in de Hooglandse kerk een dienst wordt gehouden waarin ds. Eekhof zou voor gaan. Deze opgave berust echter op een misverstand. Zoals wij gisteren al meld den, zal de Hooglandse kerk, die in ver band met het weer al enige weken ge sloten is, nog niet voor de eredienst worden opengesteld. Er zou iets aan de verwarming mankeren. Het kan zijn, dat de diensten pas op 31 maart worden hervat. Grote vlucht Ds. Hoekstra sprak bij de opening over de grote vlucht, die het vor mingswerk neemt, mede door het tot stand komen van dit riante- slaapgebouw. Op symbolische wijze werd deze grote vlucht uitge drukt door het oplaten van 150 bal lonnen door burgemeester en mevrouw Du Boeuff,, mevrouw L. H. Klaasesz-de Bruijne (lid van de raad van toezicht en beheer) en mejuffrouw Bergman van het ministerie van O. K. en W. Na een rondleiding door het gebouw werd in de conferentievleugel bij een kopje thee, een officieel openingswoord gesproken. Vervolgens werd een klank beeld opgevoerd door de stafleden over de herkomst van de diverse kamerna men. Tevens werd mededeling gedaan van de mogelijkheden die het vormings- centrum nu biedt. Zo vindt binnenkort een juristenconferentie plaats, maar ook worden geregeld klassen van kweex- scholen. huihoudscholen. stafopleidingen van verpleegsters of groepen van sociale of andere academies ontvangen voor aantal dagen. Met deze uitbreiding van de huis- vestingsmogelijkheden er zijn nu in totaal een honderd slaapplaatsen zal men in de nabije toekomst ook proberen bedrijfsleiders voor dit con ferentieoord te interesseren, zodat een grotere groep van de bevolking van het vormingswerk zal kunnen profi teren. De gemeente, de Provincie en het Rijk werd dank gebracht voor dc subsidieverlening, waardoor dit werk in stand kan worden gehouden. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Jolanda Margaretha, dr v W P Broers cn J Logeman; Marcel Rudolf, zn v G Kerkman en B J den Hoed; Michel, zn v J J de Keiser en G Keijmel; Judith Margretha dr v H Reurekas en J M Stuit; Johannes, zn v J Groen en M A Schuurman; Tjepko Martin, zn v T B van Keim- pema en J F Winkelman; René, zn v J Leuering en C Gressie; Saskia Anita Maria, dr v J G v d Meer en A v d Linden. Gehuwd: J Ton en E Kok; J C Boot P W de la Bije; W F Janssen en H C Hoogeriboom; J van der Haar en J M M van der Meer. Overleden: G Schouten. 55 jr, echtg v P Kraan; J P Hoogkamer, 78 jr, wed v G Mieremet; J Niemantsver- driet, 94 jr. wed v L Eichhorn; C Hollebeek, 82 jr, wed v P Mieremet. Practische, modern-gedistingeerde regenjas voor storm en regen. Coster wéét, dat voor zo'n jas nd gewel dige belangstel ling bestaat. Daarom vooralle trouwe Cos ter-klanten deze unieke aanbieding. Prachtige gabardine NINO-FLEX HERENREGENJASSEN met ingezette mouw, met en zonder ceintuur te dragen, moderne kleur. Normale prijs 59.75, maar één dag, als speciale voorjaarsstunt mJJS A Mm Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. LEIDEN: Haarlemmerstraat ROTTERDAM: Korte Hoogstraat Meent Kater.dr. Lagedljk West-Kruiskade HOOGVLIET: WlnkeIceM'"m VLAARDINGEN: Liesveld ZEIST: Slotlaan Haagse politierechter „Het is zo maar een gezegde onder ons," verklaarde de 34-jarige P. G. H. D. uit Alphen aan den Rijn, die op een bouwwerk een medewerker zou heb ben bedreigd. „Ik zal je hersens inslaan." had hij op 4 september aangekondigd en daar bij met een moker gezwaaid. Zo kwaad had hij het niet bedoeld, verklaarde de aannemer voor de Haag! se politierechter, doch de officier zei dat dergelijke bedreigingen wel onge wenst zijn en eiste daarom 50 boete of 10 dagen hechtenis, benevens voor waardelijk een week gevangenisstraf wegens bedreiging met een misdrijf te gen het leven gericht. De politierechter veroordeelde conform. De 56-jarige W. van V. te Sassenheim gaf het toe, hij had zich kwaad ge- maakt op de 11-jarige buurjongen, die met een schop een stukje van een vo gelkastje in zijn tuin had afgeslagen. De man greep de knaap beet doch deed dat kennelijk zo krachtig, dat do arm van de Jongen brak. Wegens mis- handeling had hij zich nu te verant woorden. Hij erkende te harhandig te zijn geweest als gevolg van het feit dat hij zich zo kwaad had gemaakt. De officier van justitie wilde met de omstandigheden wel rekening houden en eiste 60 boete of 12 dagen hechte nis, waartoe de rechter veroordeelde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3