Moordzaak Sprang-Capelle is in een nieuw stadium Fantastica Chefarine .4 Speelt ziekte 'n grote rol Wat willen we paffen of proeven? Achter IJzeren Gordijn kan men in elk geval filmen Amerikaans blijspel met kluchtallure In Spanje dorp voor Ind. Nederlanders Eerste vlucht van KLM! naar Djakarta op 4 T DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 Dam-vraay (Eerste publicatie) Met is voor wit om een paar zetten te doen om zwart in een positie te dwin gen dat verlies onvermijdelijk is. Toch zorgen die enkele zetten voor verras sing! Wit is aan zet. Samensteller van het produkt: A. A. Polman te Halfweg. Oplossing schaak-vraag In de partij Dean—Wallis was wit een «tuk voor. De stand was wit: Khl, Te3, Pd2 en d3, pi a2, b2, c5, e2 en h2; zwart: Kd8, Th4, Lf5, pi a7. b7, c6, d5. g6 en h3. Wit speelde 1 Pd2f3? maar zag deze fout afgestraft door 1 Th4e4! Het grappig gevolg van deze zet is, dat de witte toren wel móet nemen, omdat hij niet weg kan en ook niet kan worden gedekt. 2 Te3xe4, d5xe4. Nu gaat één der witte paarden verloren en staan de partijen weer op gelijke voet. Wit is er zo van geschrokken dat hij de partij nog verloor ook. Bridge In een parenwedstrijd krijgt u als Noord het volgende spel: Sch. 9 7, Ha. V 10, Ru. 8 6 3, KI. A V B 9 5 2. West is gever, NoordZuid kwetsbaar en het bieden gaat: West 1 schoppen Noord pas Oost pas Zuid doublet West pas i Noord 2 klaveren Oost pas J— Zuid 2 harten West pas Noord Wat zou u thans bieden? JACK DIAMOND. Kruiswoord'puzzel Horizontaal: 1. onderaardse ruimte, 4. niet begroeid, 7. per expresse (afk), 8. verstoteling, 10. bekende afkorting, 12. voorvoegsel, 14. voorzetsel, 15. pro jectiel, 16. bijwoord, 18. scheikundig element (afk), 19. meisjesnaam, 22. bijb. figuur. 24. stad in Nederland, 25. werf (Z.N.). 26. hoofdstad van Sumatra's oost kust, 28. water in Friesland, 30. muziek noot. 31. boomloot, 33. familienaam. 35. landtong, 37. muzieknoot. 38. stellig, 40. voegwoord (Fr.), 41. hemellichaam, 42. zijtak Garonne. Vertikaal: 1. eerste boek van Mozes (afk.). 2. voorzetsel. 3. mak, 4. kolenem mer, 5. water in N. Brab., 6. jongens naam. 7. boom der tropen, 9. latwerk, 11. slotwoord van liturgische gebeden, 13. witte mier, 15. bedachtzaam, 17. per soon om wie men algemeen lacht, 18. korter, 20. bloeiwijze, 21. gravure, 22. lichaamsdeel, 23. familielid, 25. soort hond, 27. broedplaats van vogels. 29. ambacht, 32. holte in een muur, 33. af gelegen, 34. keurig, 36. telwoord. 38. 39. oude Egyptische zonne- Oplossing vorige puzzel 1. Perk, 2. Eger, 3. rede, 4. kram. Valse dollars in A'dam Zelfde biljetten nu ook in Bern Nadat vorige week in Amsterdam drie valse biljetten van 20 dollar en zes van tien dollar in beslag zijn genomen, zijn u ook in Bern, in Zwitserland, vier val- biljetten van 10 dollar en een van 20 dollar aangeboden. Twee van deze valse biljetten bleken dezelfde nummers te hebben als twee in Amsterdam in beslag genomen biljetten De Zwitserse politie heeft in verband hiermee nog geen arrestaties verricht Wel klopt het signalement van de aan bieder met dat van de man. die ervan wordt verdacht de biljetten te versprei den. 4-voudige werking... exlta geneeskracht! Vier middelen in één labiel werken krachtiger Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. fcjJBHElSE3B3BKBB> Gluin buiiji 20 Ublellen f 0.80 Handige «tripverpikklnj 40 Ublellen f 1.60 Voordelige llicon 100 Ublellen f 3,60 De op 1 september 1961 gepleegde dubbele moord op de gebroeders Van Zeist te Sprang-Capelle heeft gisteren voor het Gerechtshof te •Hertogenbosch een nieuw hoofd stuk toegevoegd gekregen. Tegen de verdachte, de 27-jarige M. v. d. S. uit hetzelfde Brabantse dorp, werd gevangenisstraf van twaalf jaar met aftrek van voorarrest geëist, zo mede terbeschikkingstelling van de regering. De advocaat-generaal, mr. dr. W. de Vries, sprak van een noodoplossing, ook de als getuige opgeroepen psy chiater, prof. dr. J. Cloeck van de Utrechtse Van der Hoevenkliniek. zag de principiële moeilijkheden, welke aan deze opzienbarende zaak ten grondslag liggen, terdege in. De geschiedenis van de gerechtelijke behandeling begon al op 2 maart van het vorig jaar. De officier van justitie bij de rechtbank in Den Bosch eiste toen twintig jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering tegen Van der S., die bekende de 74-jarige landbouwer Antorüe van Zeist en diens 72-jarige broer Hendrik met een weeg gewicht van 2 kilo om het leven te heb ben gebracht. Verdachte had bij de broers geld geleend (f 550) dat hij niet had te rugbetaald. Toen hij werd gemaand en tevergeefs uitstel vroeg, keerde hij 's avonds naar de afgelegen boerderij terug en sloeg de beide broers de hersens in. Hij stal een portefeuille met geld, en keerde, alsof er niets was gebeurd, naar zijn woning in Sprang-Capelle te rug. Ziekte Overeenkomstig de eis van de officier werd Van der S. op 15 maart 1962 ge vonnist. Verdachte tekende hoger be roep aan, omdat de rechtbank voorbe dachte rade bewezen achtte. 'Dit zou niet het geval zijn geweest, omdat hij ook naar het oordeel van de hem behan delende psychiater aan een zelden voorkomende hersenziekte leed. De ziekte, die de ziekte van Hunting ton wordt genoemd, en zich zowel li chamelijk als geestelijk kan openbaren, was gisteren het draaipunt van alle be togen,, welke voor het hof onder presi dium van mi-. W. van Roosendaal, den gehouden. Evenals bij de vorige behandeling van deze zaak puilde de publieke tribune uit van inwoners van Sprang-Capelle, waar Van der S. een bekende en ze ker niet ongeziene figuur was. Toen verdachte op verzoek van Cloeck de rechtzaal verlaten had, telde de laatste het hof dat hty niet bet bewijs kon leveren dat Van der S. de ziekte van Huntington leed, maar hij er wel zeker van was. Hij achtte (Van i i speciale verslaggever) hem een groot gevaar voor de samen leving, waarvoor een lange maatschap pelijke uitsluiting was vereist. een vraag van de president, of Van der S. volkomen ontoerekenbaar antwoordde prof. Cloeck dat hij dit niet wist Als het verwoestingspro- in de hersenen, dat tot de sympto- van de ziekte van Huntington be hoort, zich verder zou manifesteren, kon dit zeker het geval worden. Over de al al of niet dodelijke afloop an de ziekte was getuige in* het ge- al van verdachte niet zeker. Dat lij ders aan deze kwaal nog slechts vijftien tot twintig jaar te leven hadden, achtte len verouderde uitspraak. De ziekte kon zich in velerlei vormen uiten men kon er ook oud mee worden. Prof. Cloeck vond het een bijzonder moeilijke zaak het hof te adviseren wel ke straf verdachte moest worden opge legd, gezien de vele onzekerheden, welke er bestonden. Met als uitgangspunt dal de maatschappij onder alle omstandighe den tegen uitbarstingen als die. welk* Van der S. had gehad, te beschermen, sprak hij van een terbeschikkingstelling voorafgaande aan de straf, zomede van het ondergaan van de gevangenisstraf tn een inrichting voor terbcschikkingge- stelden. De advocaat-generaal, mr. Vries, vroeg aan prof. Cloeck. of Van der S. geen gevaar voor andere terbe- schikkinggestelden kon zijn. Getuige De verdediger, mr. P. Scheefhals, sneed het punt voorbedachte rade aan. Volgens prof. Cloeck kon ook met een zieke geest van voorbedachten rade wor den gesproken. Op vragen van de ver dediger gaf getuige overigens toe dat hij verdachte niet los kon maken van zijn ziektebeeld. In zijn requisitoir sprak de advocaat- generaal van een zeer moeilijk geval. Het ging niet om een zaak. maar een mens. Er moest evenwicht zijn 1 sen schuld en boete, terwijl tegelijker tijd de veiligheid van de maatschappij diende te worden gewaarborgd. Als de Nederlandse rechtspraak levenslange ge vangenisstraf kende, dan zou het t>ro- bleem volgens mr. De Vries mindcr groot zijn. In een eis van twaalf jaar met aftrek van voorarrest en terbeschik- kingstelling van de regering meende hij de oplossing gevonden te hebben, hoewel g het toch een noodoplossing bleef. Indien de ziekte zich gunstig zou ontwikkelen, zou verdachte binnen de termen van de normen ten aanzien van gratiëring kun- nen vallen louter lichte geurigheid 29 ct. WILLEM II SIGARENFABRIEKEN VALKENSWAARD Te zwaar Mr. Scheefhals wees er in zijn piel- dooi op dat bij verdachte thans het ge- J voel is weggenomen dat hij onrecht- a vaardigd bejegend wordt, omdat in het requisitoir van zijn ziektebeeld wordt J uitgegaan. Hoewel Van der S. ervan over- tuigd is dat hij straf verdient, vond hij i het vonnis van de rechtbank veel te J zwaar, omdat er naar zijn mening ten onrechte van voorbedachte rade wordt gesproken. Akkoórcl over honoraria tv-musici In de gisteravond in Hilversum ge houden vergadering van de N.T.S.- vertegenwoordigers on de delegaties van de drie vakbonden van musici is volledige overeenstemming bereikt over de nieuwe voorwaarden, waaronder musici aan televisie-uitzendingen zullen medewerken. De tarieven bevatten, volgens mededelingen van de N.T.B.- voorzitter, een belangrijke verbetering: zeven procent voor de basis-honoraria en ongeveer 60 procent voor de extra Commentaar Honger en welvaart Vanavond op het scherm Inhrivn" heet het Amerikaanse brave Tom Fairchild is sinds vele Ja- Sabrma heet het Amerikaanse ren chauff particulier chauffeur blijspel van de auteur Samuel Tay- welteverstaan, bij de familie Larrabee lor, dat de AVRO vanavond om op een voornaam buitengoed op Long 8.20 uur gaat uitzenden. Een vroe- Island. ge voorstelling met het oog op de daarna volgende Eurovisie-uitzen ding van het kunstrijden op de schaats in Cortina. Westduitse dagen voor de korte film Oberhausen niet erg fortuinlijk was, is inmiddels wel bekend geworden.De ver rassingen kwamen vanachter het IJze- Gordijn en daarheen gingen dan ook de prijzen. De Joegoslavische trucagefilm .Het spel" (Igra) van Dusan Vukotic kreeg de .Grote Prijs" van het festival(5000 DM.) als onbetwistbaar hoogtepunt idee en vormgeving. Joegoslavië kreeg echter nog drie prijzen, t.w. één hoofd prijs (1000 DM.) voor de korte speel film .Gerechtigheid" (Pravda) van An te Babajyen twee andere prijzen zon der geldpremie voor de documentaire Daniel de Lange en Leen Timp, weer in zicht is. Gisteravond zagen we de voorlaatste uitzending, gewijd aan de begrippen honger en welvaart in onze moderne samenleving. Niet in de eerste plaats de door Ton Lutz gespro ken, dikwijls dichterlijke toelichting boeit maar vooral de prachtige Indische Nederlanders, voor wie het teveel gevergd is altijd met het gril lige Nederlandse klimaat geconfron teerd te worden, krijgen in Zuid- Spanje de beschikking over een eigen dorp, waar ze een bungalow kunnen betrekken. Dit Nederlandse dorp, dat berekend zal zijn op ongeveer twee duizend mensen, ligt iri de onmiddel lijke nabijheid van de Middellandse Zee en vlak bij Malaga. Met de bouw van de eerste bungalows zal komende zomer worden begonnen. De schrijver Tjalie Robinson wordt als initiatiefnemer van dit aantrekkelijke plan genoemd. De uitvoering en zake lijke leiding van het project is in handen gelegd van een stichting, waarvan n H. T. Spoor-Dijkema, weduwe van wijlen generaal S. H. Spoor, als voorzitster op treedt. De stichting heeft ongeveer 50 ha grond gekocht. Niet alleen Indische Nederlanders kun- nen in het dorp komen, al is het in eer ste instantie vóór hen bedoeld, maar ook andere Nederlanders die een bungalow aldaar wensen te kopen. Veel gepensio neerden uit Indonesië zouden reeds be langstelling nebben getoond. Het dorp is ontworpen door dr. ir. Th Nix uit Rotterdam en zal voor het be langrijkste deel door Spanjaarden den gebouwd. Er komen winkels, voorts is gedacht aan een motel en aan gelegen heden voor sportieve recreatie zoals ten nisbanen en een zwembad. 0 Toen de 76-jarige mevr. E. de Jong de Bruin uit IJsselstein gisteren buiten de bebouwde kom van de gemeente aan de linker zijde van de weg liep, is zij door een personenauto van achteren aan gereden. Zij is 's avonds in het zieken huis in IJsselstein overleden. „De dorstige stad" (Zedne Cesme) van Branislac Bastac en ,De wolf" (Vuk) J in Obrad Gluscevic. Vier prijzen kon Polen mee naar huis smen. Allereerst de speciale prijs voor de beste en veelzijdigste totaal-lnzen- ding, een prijs die het vorig jaar nog J door Frankrijk werd gewonnen. En voorts twee hoofdprijzen (1000 DM.) J voor de documentaire .Onder mensen" (Wsrod ludzi) van Wladislas Slesicki en J de experimentele film .Labyrinth" a van Jan Lenica. .Onder mensen" schil- dert kritisch het milieu van de honden- J vangers in Warschau en hun beklagens- waardige slachtoffers: terwijl Jan Leni- J ca (reeds eerder bekend door zijn films .Janko, de muzikant" en „Monsieur Téte") in „Labyrinth" het thema van a de enkeling in een vijandige maatschap- aansnijdt. Zijn zonderlinge held J dwaalt door een protserig mileu, in 19e eeuwse stijl gehouden, en wordt achter- na gezeten door bestiale wezens, zoals a Kafka's reuzenkevers of Ionesco's rhino- cerossen, die de held tenslotte vernieti- 2 gen, nadat deze zich voor een tijdje als een „meeloper" heeft kunnen voordoen. J De botsingenkeling en gemeenschap wordt op een schrijnende wijze in dit 1 werk aan het licht gebracht. Tsjechoslowakije kreeg drie prijzen: een voor Jiri Trnka's trucagefilm .Hartstocht" (Vasen) en de andere a maart as. in Stockholm wordt gehou- voor twee tekenfilms: „Veertig groot- den, zal de NTS viif Eurovisiereporta- aders" (Ctyeicet Dedecku) van Vac- ges overnemen, telkens in de Een jaar of tien geleden heeft de to neelgroep „Theater" dit stuk in ons land op de planken gebracht en onge veer tezelfder tijd vierde Audrey Hep burn wereld triomf en in de film, die HU doet in zyn vrye tyd niets an ders dan lezen en nog eens lezen en weet daardoor enorm veel. Hoewel hU bekend staat als een „arm man", heeft hü het toch klaargespeeld zyn beeldig dochtertje een Parüse op voeding te laten geven en als deze voltooid Is. komt Sabrina weer thuis bö papa. Inmiddels zijn ook de zonen des hui- opgegroeid tot fikse jongemannen: e ,,ue UTKiizvn VU76 riei uiuw u«uiBuc irnar eiuw: lucm cu ff1aehnrH *vnp v de KRO samengesteld door vanavond is het aan de actrice Femke r^f fn 'D -d r k ETHERGOLVEN selijk de geldverdie- David (Rijk de Gooyer) hui- Jn zachtaardig. De twee behoren tot de jongelui dia onmiddeUyk vallen voor de charmes van de weergekeerde en welopgevoede, maar straatarme Sabrina en zy verliest prompt haar hart aan één van hen (we Boersma, dit moderne Assepoesterlje nog met wIel. voor de eamere'e te brengen. Femke', "f? wisselende documentatie in foto, film, vreesd te zijn dat zij moeite met de tekening en direct beeld maakt een telkens weer verrassende indruk door knappe vondsten e» artistieke toepas sing. Wij hopen, dat vele kijkers deze - Ér ontstaan natuurlijk allerlei ver- talent kennende, behoeven wti niet be. wlkkelinge„ maar het een bUjspel en ,„n H.t moeite met de op de p<)<),jes ,erech, wat er ook dreigt mis te gaan. belangrijke uitzending hebben gezien blijspel en dat men na het heel gezellige va- riété-programma uit Treslong niet al te gauw de knop heeft omgedraaid. Balancerende zeeleeuwen, knappe rol zal hebben. De geschiedenis van Sabrina Fair child is er een van de oppervlakkigste soort, geknipt voor een zeer luchtig het bezit van veel geld gelijkgesteld wordt aan het verwerven van geluk, waarin zonder enige diep gang Volhouden Voor Sabrina betekent het allemaal: volhouden. Zij speelt een hele rol in met veel liefde en vooral ook de familiekring en zy doorkruist de veel standsverschil (lees: bezitsverschil, zakelijke belangen van haar vader en want we zyn in Amerikawordt ge- van diens werkgever, die er een vreem- ürapezewerkers en kunststukjes met ströëid en" dat "in opzêt"en ontknoping de hobby op nahoudt, een „grapje" dat diabolo's uitgehaald zijn wel aardig 6terk tegen de klucht aanleunt. door Amerikaanse auteurs graag wordt Zien we echter de schakering in da toegepast, rolbezetting voor vanavond, dan staat Fabrikant Larrabee. die vroeger een ons wel iets te wachten verwoed zeiler was maar die liefheb- Grote acteurs en actrices spelen In berij.by het klimmen der jaren moest „Sabrina" mee, regisseur Walter van opgeven, loopt om te zien en zorgen voor prettige verstrooiing, maar de werkelijke waar de van deze televisie-avond zat in „De grenzen wan het leven''. Veel ijshockey ,.u ----- namelijk alle be- der Kamp heeft de zaak niet eenvou- grafenissen af. Wij vinden dit niet zon dig aangepakt. Jan Retèl en Elise Hoo- fyn grapje. mans zien we als het steenrijke fabrl- In elk geval weet u nu wat u van kanten-echtpaar Larrabee, die Rijk de avond wacht: een blijspel dat zuiver Gooyer en Guido de Moor tot zoom op het amusement is afgesteld en dat u hebben. Mary Dresselhuys komt op als na het gezien te hebben rustig weer moogt vergeten. lav Bedrich en „De redenaar" (Uvodni i avonduren, waarbij gedeelten slovo pronese) van Bratislav Pojar. Hongarije kreeg twee prijzen, e de tekenfilm „Het duel" van Macskassy en György Varnay, voor de korte speelfilm .Concert" van Istvan Szabb. Rusland, zelf tenslotte kreeg een prijs voor de tekenfilm „Historie van een misdaad" van Fedor Hitruk. De Westelijke landen bleven hierby ver achter. Frankrijk, vroeger aan de top, stelde nu teleur. Serge Korber wist voor zijn satyrieke korte speelfilm ,La Dame a la longue Vue" een prijs te ver werven en item Jean Herman voor zyn documentaire „Twist-parade". Amerika ging met niets naar huis. Canada kreeg een hoofdprijs voor de do cumentaire .Lonely Boy' van Wolf Koe- nig en Roman Kroiter en dan was er nog een prijs voor de Britse inzending .The Apple", een tekenfilm van George Dunning; en een prijs voor de Italiaan se trucagefilm ,Pochi, Maledetti e su- bito" van Pino Zac. Werpen de filmscholen van Oost-Euro pa dan toch vruchten af? In ieder ge val is er bij ons „substantieverlies der documentaire" stelde voorzitter Bert Haanstra vast. Drie kwart van de film prijzen naar Oost-Europa. Het moet ons ijver wekken. strijden worden uitgezonden. De data i voor hiervoor ziin 8. 11. 12. 15 en 17 maart. Gyula In het strijdperk komen dan de landen 7 „or. Zweden. Rusland. Canada en Amerika. vanavond Julia Ward McKinlock en Henk Buren speelt papa Tom Fairchild, i der van het charmante hoofdpersoontje Alzo een kleurige rolbezetting, die op zichzelf al interessant is. Of het verhaal éven interessant is? Neen, maar wie van Amerikaanse hu mor vermengd met een dosis zelfspot houdt, zal het wel amusant vinden. De I 19L08 Carrousel, progr dat alle kantel l opgaat 19.30 V d Jeugd 20.00 Nws 20.05 Moderne kamermuz 21.05 Logboek l&W 21.50 Populaire meldoeën uit 1W7 (gr) 22.15 Lichte gram 22.30 Nws 22.40 Actua- liteiten 23.00 Sportactuallteiten 83.10 J Nieuwe gram 236524.00 Nws. II, 298 ra. 19.00 Nws c I kinderen Opening zonder feestvertoon TPV 1 A Ke'rkórge'lconcert 22.3o'°'nwb""22.40"aw m af. praatji Geestelijke liederen 19.30 Radii' Pol lezing 20. f 19.15 19.50 1.25 Do Biak deze zomer van schema (Van een onzer verslaggevers) De K.L.M. zal waarschijnlijk met ingang van 4 mei de lijn op Djakarta openen. Aanvankelijk zou de eerste vlucht in april plaats hebben, n 81 Spontaan legde de garagehouder zijn rood-be- haarde hand op de knie van de jager. „Nou ben je icnminste eerlijk", erkende hij. „Als je met zo n nijdig gezicht zit te zwijgen, kan ik precies aan voelen hoe je me haat. maar als je praat snap ik. dat je er een heel klein beetje de pest in hebt, om dat ik je te slim af was. Maar ik ben geen schoft, Albert! Als ik zeg, dat ik met je samen wil wer ken. dan méén ik dat. Het is nog niet verloren hier, maar we zullen op een andere manier moe ten werken dan voorheen." „Ik zie er niks in!" „Goed. jij ziet er niks in, dat is je goed recht. Als jij met een zondagsjager op stap gaat. zie jij een buffel op drie mijl afstand, maar je maai ziet er niks in. dat is een kwestie van aanleg en van ervaring. Als jij je werk goed doet, breng je de vent naar de buffel en je gunt hem de pret van het eerste schot, waar of niet." Albert Mae- ckelbergh zweeg uit voorzichtigheid. Hij legde beide handen nu om zijn knieën en verlangde naar een sigaret. „Zou mr. Bvrd het me kwalijk nemen, als ik een sigaret opstak?" vroeg hij zich nf, maar hij beheerste zich. „Je gelooft me niet", constateerde de garage houder. „Luister, Albert: ik betaal je strakjes de helft van mijn winst uit. want ik heb een beet je vals gespeeld. Die ontsteking van je jeep was best en de zuigers zijn best. Om de één of an dere reden ben je een beetje tè voorzichtig ge weest, maar je hebt er achteraf geen schade van Albert Maeckelbcrgh voelde het bloed wegtrek ken uit zijn gezicht. Ploert, dacht hij driftig; je hebt me voorgelogen en beduveld waar ik bij was en je hebt mij een verhaal op de mouw ge speld, dat geen enkele beroepsjager ooit zal ge loven en nou mag ik een fooi van je aannemen. „Het waren jouw klanten, Albert!" zei Saelens dringend. „Dat hoef je mij niet te vertellen!" „Toch vertel ik het je. want daar heb je de smoor over in, waar of niet?" „Moet ik soms niet de smoor in hebben'" „Ja en nee. Als ik het aan jou alleen overge laten had, zou je die vijfhonderd dollar van gis teren en die tweehonderd van vandaag, nooit ge vraagd hebben. Jij zou gedacht hebben: laat ik nou niet overvragen, want het is ons belang, dal we zorgen voor een handvol toeristen! Dat heb je gedacht, lieg ik?" Er kwam geen antwoord. „Dus ik heb gelijk! En nou ik die dollars, die je zonder mij nooit gezien zou hebben, met jou wil delen, voel je je beledigd, alsof ik jouw dol lars met je wil delen. Werkelijk, Albert, soms snap ik jouw soort niet! Jullie zijn zó vervloekt eerlijk, dat je je met open ogen laat bestelen door een handige zakenman uit Amerika. Maat dat is niet eerlijk, dat is alleen maar stom, dood gewoon stom!" Hij had zich opgewonden en nu zweeg hij ver schrikt. Hij zag hoe Frank Byrd ging verzitten en opeens met iets van grote verbazing naar het fototoestel keek. Hij wreef met één hand over zijn voorhoofd en wekte de indruk van iemand, die zojuist uit een diepe slaap is ontwaakt. Hij keek naar buiten, naar het dode lichaam van zijn vriend en ontmoette toen de blik van Emile Sae lens via het spiegeltje. De Belg glimlachte tegen hem. Hij komt bij, dacht hij en het deed hem genoegen, Nu hij de Amerikaan een tijdlang zo hulpeloos gezien had, verlangde hij terug naar het knauwerige kwajongenstype, dat de grote zakenman uithangt en dat misschien ook wel is. Die luchtvaart kerels hebben gelijk, overwoog hij: als je een keer een buiteling maakt, moet je direct weer in een ander toestel stappen en de lucht in. Het is verkeerd om er bij te gaan zit ten en je pekelzonden te overdenken. Mijn geluk is geweest, dat ik na het ongeluk van Yalala direct met de Amerikanen meegegaan ben. Ik heb geen tijd gekregen om me lang zorgen te maken en nou geloof ik, dat de boy er wel weer bovenop komt. Al bieden ze me nu duizend dollar of meer, ik verkoop die kop niet, je moet ook een paar herinneringen voor jezelf kunnen houden. Frank Byrd kuchte. Met gespreide vin gers streek hij door zijn kortgeknipte haar. Vcr- voLgens verdween de hand in zijn zak en hij nam een sigaret. „Een 6igaret, gentlemen?" ..Graae!" zei Saelens snel. „Graag! zei Saelens snel. Maeckelbergh zuchtte diep. Het was alsof de Landrover ruimer, minder benauwd geworden was. Emile heeft gelijk, zei hij in zichzelf, terwijl hij de eerste milde rook van zijn sigaret diep in haleerde. Ik moet die driehonderdvijftig dollar aannemen, omdat we ze samen verdiend hebben. Hij zou niets gehad hebben zonder mij en ik niet zonder hem Mieke zal er óók blij mee zijn. (Wordt vervolgd), AVRO: 14.3 I 15.45 V d klei i TV-kroniek. omdat nog enkele technische details moesten worden geregeld, werd de- ze datum verschoven. Welke de route ^s^nRe£örtage w^idkairepï^aschappeiï zal zijn en hoeveel maal per week kunstrijden op de schaat« te corUna zal worden gevlogen is nog niet be- d Amprao (vriie flguren voor parcn)' kend J Programma voor morgen Dr. E. van Konijnenburg, de ex -onder-directeur van de K.L.M. die 40- it onderhandelingen over het heritel olwenaklooken^grl Isa van de verbinding heeft gevoerd, zal van dé voorpagina, praatje) 3 00 Nws en deze week opnieuw naar Djakarta socialistisch strijdlied 8.18 Lichte gram vertrekken om de besprekingen af te w!teritandeT)vfro! ronden. Dan zal ook bekend worden a ïö.oo Schoolradio. VARA: ;o,20 v d vrouw gemaakt met welke frequentie zal v d l-'- worden gevlogen. recreatie, afgewisseld klas"1™ lieder Nu al echter staat vast dat Djakar ta een eindpunt zal zijn en geen tus senstation voor de lijn op Sydney. De startbanen van het vliegveld Kemajoran zyn namelyk niet zoda nig dat er een vol met brandstof en passagiers geladen vliegtuig voor een afstand als die naar Sydney kan opstijgen. Een woordvoerder van de K.L.M. heeft meegedeeld dat de eerste vlucht naar Djakarta een normaal karakter zal dragen. Er zuller. geen, zoals ge bruikelijk is.-gpeciale uitnodigingen wor. den verstuurd. BIAK De woordvoerder verklaarde ook dat Biak. de luchthaven die de K.L.M. tot nu toe op haar diensten naar Sydney aandeed, nog deze zomer van het sche- zal verdwynen. Als Nieuw-Guinea J eangsolistcn :3.45 1 mei onder Indonesisch beheer K? ,1 -»l4'V\«.h+? 13.: 5 Meded. eventueel Zangrecital: moderne en 15 Dieren in en rondom over huisdieren. VARA: uit de muziekgeschiedenis. 1 16.00 Grepen 1 1 muzikale lezing 16.30 V d zieken 17.w 1 Tijd voor teenagers 17.50 Actualiteiten 1 13.00 Ntre 18115 Gesproken brief uit Vlaanderen 13 :'o Kinderkoor 18.50 Onder het mes. praatje. I Meded 12.53 Pianospel '.2.55 .15 Platcnni 1 leiding '.2.55 Katholiek ritmisch begc- Instrumcntaal „verkopen". moderne muz 17.00 Boekbospr 17.15 Kin- 1 derkoor 17.40 Beureber 17.45 Promenade- Dit houdt in dat de iyn naar Sydney 1 orks en zangsoUsten: amus muz 13.20 Uit ordt verkort. Too nu toe ging deze lijn via Bangkok, Manilla en Biak. Met «chermlng Bevolking ingang van een nog nader te bepalen rvT<-TIF datum (maar in ieder geval komende zomer) zullen Manilla en Biak echtei VPRO: jóo Navigare Necesse est. pro- vervallen 1 framma, over dc koopvaardij NTS: 20 00 en auen. Journaal en wecroverzicht. VPRO: 20.20 De toestellen vliegen dan rechtstreeks J Gesprek aan de sohnjftaiel 20.3o Van vo- yan Bangkok via Darwin (technische ^^mnTrV^o'tag r'Twen? duTte tussenlanding) naar Sydney. [even, cabaretprogr 22.OO De oude draal- De lyn naar Biak - - --- tweemaal per week werd worden verkort tot Tokio, pezzb' ivrye figu"r*n heren)"." de pool, die dooe. NTS: 22 35 Journaal 22.4028.30 I eevloeen zal I Eurovlsic Reportage wereldkamploen- 1 geviogen, zaï 1 Khappen kunetrlJde.n te corting d'Am-

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7