NU OOK K2 IN NEDERLAND géén schiin-voordeel maar echt voordeel door zichtbaar lanere prils Pgjgl i41 r\ if ■fcaT /AN jö €v j alléén dllfarO geeft 'J zo veel voor zo weinig geld Een nieuwe ideale samenstelling Een nieuw wonderzacht materiaal AANKOMEND TYPISTE SPEKKIE EN BLEKKIE OP DE MAAN ÜOEtTWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDENƒ1.50 CLK WOORD MEERƒ0.10 Voor Koerier* onder nummer wordt 25 ct extra in rexe nine gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek! 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd A Gevraagd: nette zelfstan dige hulp in de huishouding voor 3 a 4 middagen, of net meisje voor de hele week. Mevr. v. Druten. Duivendak- straat 20, tel.: 30669. 0 Typisten en administratie ve krachten gevraagd voor tijdelijk. Gehuwd geen be zwaar. Goede beloning. Soil. Tel. 33576. Typebureau „Lei- 0 WU vragen een naaister of leerling naaister voor ons atelier. Riël Couture. Bree- straat 135. Leiden. 0 Gevraagd nette jongen m 16 jaar voor matroos op m.s. 600 ton. Adres H. Wendt, m.s. „Hendor", liggende Ho ge Rijndijk 389. Zoeterwou- de. 0 Verpleegster worden. On ze cursussen vangen aan op 1 april en 1 september. In lichtingen: Directrice Dia- conessenhuis, Parklaan 95a, Eindhoven. 0 Net meisje gevraagd voor hele dagen. Prettige werk kring. Pr. Irenelaan 7. (bij Marelaan) Oegstgeest. 0 Gevraagd hulp in dc huis houding voor halve dagen in doktersgezin met 3 kleine kinderen. Werkster aanwe zig. Gaarne soil, 's avonds tussen 7 en 8 uur. Mevrouw Moojen, Hófbrouckerlaan 24, Oegstgeest. 0 Nette zelfstandige hulp In de hutehouding gevraagd, voor 4 ochtenden per week. Mevr. Demmeric. Pr. Hen driklaan 26. Oegstgeest. Tel. 51085. Personeel aangeb. 0 Thuiswerk gevraagd. Ad ministratief zowel hand werk. Brieven ond. nr. 5365 bur. van dit blad. 0 Net persoon biedt zich aan als onderhoudstimmer- man en alle voorkomende werkzaamheden ook als in casseerder of bezorger van tijdschriften. Brieven onder nr. 5362. Te huur gevraagd 0 Jongeman P.G. zoekt in Leiden ongemeubileerde ka mer. Zonder pension. Event, met warme maaltijd. Week ends afwezig. Brieven met prijsopgave gaarne onder 5364 bur. v. d. blad. 0 Gevr. op boerderij of bui tenhuis omg. Leiden woon ruimte door besch. dame, middelb. leeftijd. Leiden. Nieuwstraat 36. Borleffs. Tel. Te huur aangeboden 0 Huur nu 59 cm super T.V. met 2e programma v 5,per week. 4 jaar vol ledige garantie. Gratis 1 week op proef Avondservi- cedienst tot 23 uur. Voor proefplaatsingen en inlich tingen Kraaierstraat 2a Lei den. Telefoon 33805. Te koop aangeb. ?Kamferkisten. mahonie iedermeiermcubels, zoals stoelen, tafels, fauteuils, buf fet, secretaires, bijzettafel tjes, kristallen karaffen, tiek porselein, koperwerk, schilderijen, antieke bureaus, inkoop antiek, schilderijen enz. Nieuwe Rijn 60. Telef. 22150. Bij hoek Hooigracht. 0 Radio's, bandrecorders, T.V.'s. Alles met garantie. Pracht T.V.'s. radio's grote en kleine modellen met serüband, transistors, auto radio's grote sortering band recorders, diverse merken. Eigen reparatie - afdeling. Nieuwe Rijn 60. 0 Opgelet! Voor 95,- hand- of trapnaaimachine elektrisch gemaakt. Met nieuwe motor, koffer en blok. Bel of schrijf. Vrijblij vend inlichtingen. Verkoop kantoor Haagweg 172a, Lei den. TeL 32833. 0 Te koop z.g.a.n. Engelse kinderwagen. G. v. d. Sleet, Julianastraat 27. Warmond. stein. Singer. Koh ier. Handnaaimachincs 45, 65,- 85,-. Trapnaaimachi- nes 60,- 80.-. 1 jr schrif telijke garantie. Bel op of schrijf. Vrijblijvend bezoek aan huis. Verkoopkantoor Haagweg 172a, Leiden. Tel. 32833. 0 Fraaie Mechclse leeuwen- kop dressoir, leeuwenkop tafel en bewerkt kastje, dito bank met liggende leeuwen- figuren. Ovale en ronde ma honie tafels. Grote pracht mahonie kast. W. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, Leiden t/o V. en D. TeL Aangeboden: hekpalen - boompalen - enz. Alle soor ten maten. Extra voordelige partij aanbiedingen. „Bota- i". Lisse. Tel. 02530-4506. Naaimachine importeur biedt aan nieuwe elektrische naaimachines met kleine lakbeschadiging voor slechts 195,- ook met zig-zag. 3 jaar schriftelijke garantie. Bel of schrijf. Vrijblijvend bezoek aan huis. Verkoop kantoor Haagweg 172a, Lei den. Tel. 32833. 0 Blank eiken slaapkamer 2 pers. bed met aangebouw de nachtkastjes, Auping spi raal en kapokmatras breed 140. 3-deurs kast. Toilettafel met bankje, tafel en stoel. 1- deurs eiken spiegelkast, boe kenkast. tafels, enz. Pluym. Morsstraat 54, telef. 30008. Singer handnaaimachines koffer. Als nieuw. Ver be neden kostprijs 95,- 115,- Inzinkbare trapnaaimachine in zeer goede staat 65,- Verkoop met 1 jaar schrift, garantie. Herenstraat 23, Lei den, Tel. 32027. 0 Nieuwe electr. Falcon (Lewenstein) naaimachines in koffer 245.-. Met zig zag 395.-. Betaling vanaf 12 per m. Inruil oude ma chine mogelijk. Vraag de monstratie, Herenstraat 23, Leiden. TeL 32027. Off. Le wenstein dealer. Diversen 1 en nieuwe lamp uit De Lichthal. De grootste sor tering. De laagste prijzen. De Lichthal, Haarlemmer straat 293 t.o. De Overdekte. Een eigen woning thans voor U mogelijk, indien U door ons de financiering laat verzorgen. Hypotheken tot elk gewenst bedrag, tot maximaal 90 van de koop som: eventueel met levens verzekering. N.V. Bank voor de Bouwnijverheid. Oranje Nassaulaan 21, Amsterdam- Zuid. Telefoon 73.23.32. 0 Gaat u trouwen of heeft nieuwe woning? Kre- jor iedereen tot 5000 aanschaf meubilair. woningtextiel. Vraagt gratis folder. Dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371 Rotterdam. 0 Eerste 10 rijlessen voor 47,50. In de nieuwe Dau- phine. GedipL Instr. Theo rieles volgens afspraak. Er kende Bondsautorijschool „IRENE", Nieuwe Beesten markt 5, Leiden. Tel. 25251, b.g.g. 01729-286. 0 12 lesuren voor 49, Fonkelnieuw lesmateriaaL Gediplomeerde instructeurs. Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale". Veerstraat 31 Tel. 24600 fna 19 uur). 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opel Rekord. Volkswagenbusjes met open dak. Garage Werk hoven. Maredijk 34a Tele foon 22300—32735. 0 Wordt uw bed slecht? Laat dit dan overtrekken m. een nieuw damast In één dag klaar. 2-pers. v.a. 19.50. De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51. Tel. 24958. Feestartikelen, liedjes, guirlandes, lampions, fop- artikelen. mutsen enz. Pa pierhandel Dane, Haarlem- f 1.- uitverkoren door miljoenen Zweedse vrouwen volmaakte absorptie volledige bescherming volkomen zekerheid Nieuw is de vulling, van uiterst fijn verdeelde celstof met een zeer groot opneem-vermogen. Nieuw is de constructie, met vliesdunne ver spreidende tussenlagen, die de celstof in tweeën delen voor dubbele zekerheid. MIMOSEPT IS ZACHT... EN SOEPEL... OM ONMERKBAAR TE DRAGEN! Onmerkbaar! Door de vriendelijke, vrouwe lijke vorm. Door het nieuwe materiaal in het hagelwitte, satijnzachte omhulsel. Onmerkbaar voor iedereen! Soepel past het zich aan, ook bij Uw moderne charmante kleding. ...een wonder van zachtheid en veiligheid. NIEUW UIT ZWEDEN voor volmaakte hygiëne Neem een gratis monster mee bij uw winkelier Parapluie reparatie (ook >r opvouwbarewandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95 bij de Vrouwensteeg. 0 Ruit gebroken? Wij ko men direkt, herstellen het korrekt. Glas- en verfhan del „De Verfton" Hogewoerd no. 75. Tel. 26621. Leiden. 0 Vakkundige reparatie. Het nazien van rijwiel en bromfiets is nu en geduren de de wintermaanden een noodzaak. Het is 't behoud. Speciale inrichting daarvoor bij de Firma DUSOSWA, Leiden, Turfmarkt 1-3. Tel. 0 Kinderrijwielen v.a. 49,50 Sportrijwielen v.a. 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa Dusoswa, Turfmarkt 1-2- 3. Telefoon 24409. tEen nieuwe woning? oor al uw lampen De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20. Haar lemmerstraat 293. Op ons kantoor, dat zich onder meer bezighoud met de verkoop van plastic zeiljachten, is plaats voor een Leeftijd 15-18 jaar. Meisjes die er voor voelen deze functie te vervullen op klein handelskantoor, waaronder de medewerkers een bijzonder prettige sfeer heerst worden verzocht schriftelijk of mondeling contact met ons op te nemen. Gunstige ar beidsvoorwaarden (vrije zaterdag). Salaris afhankelijk van leeftijd en bekwaamheid. Fokker—de Vries Lentsch HANDELMIJ. N.V. Herengracht 15 Warmond (door gratis dit of gratis dat) U. (u bespaart dubbeltjes op elke fles) (en superieure kwaliteit) modern afwas» HET IDEALE AFWASMIDDEL IN PLASTIC KNIJPFLES 138. Verslagen zat Joachim op het bankje van de overvalwagen. De twee agenten hielden hem nog stevig vast. Tante Kea zat tegenover het drietal eD hield een bewogen pleidooi ..Meneer Joachim is een beste man." sprak ze be vend. „Hij probeert altijd de mensen te helpen. Geen vlieg heeft hij ooit kwaad gedaan." „Dat was anders niet strafbaar geweest, sprak de agent verveeld, „een vlieg mag men kwaad doen maar een jukebox kan je niet ongestraft vernielen. Dat is bij de v/et verboden" „Maar het was een opwelling," snikte tante Kea. „het was echt geen moedwil." „Ik zal het in het rapport vermelden, sprak de agent toegevend. „Zonder voorbedachten rade." De politiewagen maakte plotseling een scherpe bocht en kwam op een binnenplaatsje tot stilstand. „Er uit," sprak de agent kortaf. „De commissaris zal' u het verhoor afnemen" Do commissaris zat lui in z'n stoeltje. Hij had een kaal hoofd en het verbaasde gezicht van een zuige ling, die in z'n slaap gestoord wordt. „Foei, foei, alweer een delict," mompelde de man In zichzelf, „de wereld snelt naar zijn ondergang, dat is zeker." „Hoe luidt de beschuldiging," vroeg de commissa ris op deftige toon. „Vernieling van andermans eigendommen en huis vredebreuk." sprak de agent, die stram in de houding De commissaris fronste de wenkbrauwen. „Ver nieling, dat is lelijk. Heb je het corpus delicti nog meegebracht." „Hij deed het met de vuist, commissaris." ant woordde de agent. „Bewaar die dan als bewijs voor het gepleegde." sprak de commissaris soezerig. „Dat is van groot be lang." „Met uw permissie, commissaris." weifelde dp agent, „maar het corpus delicti zit aan de verdachte „Éh, hum, ja natuurlijk," zei de commissaris ver ward en vervolgde boos: „maar sta toch niet te suf fen. Toon toch een beetje initiatief. Je sluit die vent natuurlijk op". Ijl Spekkie opnieuw in de diepte verdwenen maanvlakte en bemerkten tot hun onstelte- ni«, dat er telkens vlak achter hen diepe 5aten in de rotsgrond ontstonden. Spekkie, ie het tempo niet kon'bijbenen en een paar meter achteraan kwam, tuimelde er bijna in, maar kon op het laatste ogenblik nog juist een sprong zijwaarts doen. ,,Kom hier!" riep de professor. „We moe ten elkaar een hand geven en elkaar ste vig vasthouden. Die maanwezens schijnen uit de trillingen op te kunnen maken, waar wij lopen!". Ze grepen elkaar bij de hand en renden voort, in de richting van dc ra ket, die ze veilig wisten te bereiken. Maar ze ademden toch pas weer op, toen ze zich van hun ruimtepakken hadden ontdaan en zich in hun stoelen hadden vastgegespt. ..Dat was op het nippertje, mensen!" zuchtte de professor. „Die maanwezens zijn gevaarlijker dan ik dacht. Ja, ik vraag me zelfs af.liet hij er verschrikt op vol gen. „Ik vraag me zelfs af herhaalde hij verblekend. „Wat p-professor?" vroeg Spekkie ang stig. „Waarom k-kijkt u zo vreemd?" „Ik vraag me zelfs af." sprak de geleer de wederom langzaam, „of wij hier in deze raket wel veilig zijn!" „Veilig, hier?" riep Spekkie uit. „Maar natuurlijk, professor. Die wezens kunnen de raket toch immers nooit binnendrin gen?" „Nee. dat is waar Spekkie" gaf profes sor Halewitski toe. „Maar stel, dat ze hier vlak onder onze raket ook een gat in de bodem maken. Dan worden wij misschien met raket en al onder het maanoppervlak gezogen. En dan zijn onze kansen op red ding volkomen verkeken." „U hebt gelijk, professor!" riep Biekkie. „Vlug. We moeten weer naar buiten." „Naar b-buiten?" hakkelde Spekkie. weer" D p"pakken ze ons misschien „We moeten springladingen tot ontplof fing brengen!" drong Biekkie aan. „We moeten d;e maanwezens uit deze bilurt wegjagen!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 12