TZhcVi Produkten verre visserij vragen reclame-actie Ophalen huisvuil ASPIRIN ASPIRIN® Kunst na Arbeid liet nieuwe klanken horen in Koudekerks dorpshuis Bijstandwet verschaft burger meer rechten Profiteer nu, mevrouw! „DE OVERVAL" NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 Visserijgolfjes "VTU de Nederlandse visserij weer naar IJsland gaat, is het wellicht inte- x ressant na te gaan, hoe men er in West-Duitsland in is geslaagd de pro dukten van de verre visserij ingang op de binnenlandse markt te doen vinden. Tegenwoordig eet de Duitse consument in grote hoeveelheden vis uit de verre wateren. Voor de oorlog werd er praktisch alleen Noordzee vis gegeten. De Duitse visserij heeft het roer echter radicaal omgegooid. Men besefte, dat een bepaalde weerstand tegen het produkt uit de verre wateren te overwinnen zou zijn. Daar is men uitermate goed in geslaagd. In Nederland zal het ook die kant op moeten. De aanvoerders zorgen nu voor een regelmatige voorziening van IJslandse vis. De groot- en klein handel dienen nu een intensieve propaganda te voeren om de binnenlandse consument voor het produkt te winnen. Op dit gebied kan men nog heel wat leren van de Duitsers. Kosten noch moeiten worden gespaard om van Hamburg tot aan München en van West-Berlijn tot aan Keulen de pro dukten van de verre visserij hoog op de lijst van voedingsmiddelen te krijgen. liet vangen, laat weer verstek gaan. Al met al een weinig rooskleurig beeld. Bij de P-boeien werden uiteenlopende vangsten geboekt. De KW 201 Tatjana haalde na een trek van twee uur 40 kilo tong en 30 manden schol scheep. De KW 167 Michiel meldde een trek van 50 kilo tong zonder bijvis. Daar zal men wel niet zo heel treurig over zijn geweest, want de schol brengt bijna niets op. Een kist van 50 kilo grote schol ging voor gemiddeld vijf gulden van de hand. Heel wat goedkoper dus dan biefstuk, merkte een van de schippers op. daarvoor moe ten we negen gulden per kilo betalen. Wat er was In IJmuiden lagen 26 vaartuigen aan de markt. Zij zorgden voor een aanvoer van 7660 kisten, waarvan 220 kisten schelvis. 140 kisten radio. 2370 kisten wij ting, 210 kisten gul en kabeljauw. 1750 kisten koolvis, 1050 kisten schol. 40 kis ten tarbot, 220 kisten haring. 170 kisten makreel. 150 kisten sprot, 140 kisten di versen, 2200 st stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. Onlangs werden zilveren en bronzen medailles uitgereikt aan die verwerken de bedrijven die met het best verzorgde produkt op de markt waren verschenen. De zaken werden niet kinderachtig aan gepakt. Radio. T.V. en pers besteedden aan dit gebeuren grote aandacht, zodat elke West-Duitser op de hoogte was van de gang van zaken. De winnaars mogen nu op hun produkten een onderschei dingsteken voeren. In dit geval een ade- In deze keuring heeft de DLG, Die Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft. een groot aandeel. De fabrikanten zijn bijzonder tuk op deze onderscheidding die de verkoop van hun produkten enorm doet stijgen. De onderscheiding is enigszins te vergelijken met het pre dikaat „Goedgekeurd door de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen" dat in ons land als bijzonder eervol wordt beschouwd. Maar de Duitse visserij heeft op pro- pagandagebied nog meer pijlen op haar boog. Voortdurend worden de kleinhan delaren bestookt met affiches, brochu res en pamfletten die zij him klanten kunnen aanbieden. De heerlijkste recep ten komen aldus onder de ogen van de huisvrouwen. Met roodbaars, koolvis en andere vissoorten kan men werkelijk „rijke" maaltijden samenstellen. En dat tegen een betrekkelijk lage prijs. Dc Duitsers die de reputatie heb ben nogal „gewichtig" te zijn, krij gen van de visserij te horen, dat zij hun overtollige pondjes gemakkelijk kwyt kunnen raken als ze maar veel vis eten. Deze opwekking heeft vele dikkerds tot grote verslinders van vis gemaakt. De leus wordt on dersteund door de mening van vele Wcstduitse geneesheren. Deze ziin tot de ontdekking gekomen, dat vis. mits in een bepaalde samenstelling en gecombineerd met bepaalde le vensmiddelen, inderdaad tot verma gering kan lijden. Het is duidelijk, dat door een derge lijke propaganda succes gewoon niet kan uitblijven. Het kost een hoop geld. maar dat komt dubbel en dwars terug door een groter visverbruik, Elke week geeft het propaganda-bureau van de Duitse visserij een bulletin uit, waarin de huis vrouwen op de hoogte worden gesteld van de te verwachten aanvoer en van de te verwachten prijzen. Zodoende weten zij precies welke vissoort het goedkoopst is en kunnen zij zich daarop Instellen. Niet meer Na de grote koolvisvangsten van laatste dagen moest de schipper van KW 39 Wilhelmina Johanna tot zijn gro te teleurstelling meedelen, dat deze vis soort niet meer aanwezig is. Als pleis ter op de wonde slaagde vele schepen er nu in wat haring buit te maken. De makreel, die zich in het begin van de week ook in behoorlijke hoeveelheden De Directeur van Openbare Werken maakt bekend, dat door de invoering van andere werktijden het tijdstip, waar op wordt begonnen met het ophalen van huisvuil, m.i.v. vrijdag 1 maart 1963 met één uur zal worden vervroegd. Met het buitenzetten van de emmers ge lieve men hiermede rekening te houden. KATWIJK Gunning Burgemeester en wethouders hebben de uitbreiding van het sportpark Nieuw- Zuid en de aanleg van toegangswegen naar de brug over het Katwijks Kanaa1 in combinatie gegund bedrijf G. van Duyn te Katwijk vc bedrag van f 186.400. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd dag spreekuur te houden. Schaakvereniging „Katwijk' De definitieve uitslag Katwijk I-Sas- senheim I is geworden 46. De gede tailleerde uitslag: Katwijk I-Sassenheim I: J. H Edeling-J. J. de Bak 1—0; E. H. van Galen-C. v. d. Lip 1—0; C. Barn- hoorn-C. P. v. Nieuwkoop 01; M. v. d. Plas-B v Wijngaarden 10; D Hoek- E. v. d. Zaag 01; P. Bavelaar-K. W. v Willik 0—1; A. C. Berkhey sr-P. ie Clercq 10; A Vermeer-J. Boogert (res.) 01; P. H. Admiraal-M. D. Bergman (res.) 0—1; A, Haasnoot (res)-R. Venema •res.) 01. In de wedstrijd tegen Rijnsburg I boekte Katwijk T een overwinning. Dr voorlopige uitslag is 5M>l1,». Rijnsburg 1-Katwijk I: M. J. Goudriaan-J. H Rie- mens 01; W. Binnendijk-E. H. var Galen afgebr.; H. Tijsterman-C. Barn- hoorn Yi\ J. Schoneveld-M. v. d. Plas 0—1; 0—1: A. Hekker-P. Dijkdrenth (res.) 01; H. Binnendijk-D. Hoek af gebroken; A. Ravensbergen-P. Bavelaai iJ Noort-A. Vermeer afgebr.; L J. Goudriaan-M. B. Swets YsD. v d. Vijver-Ph. Admiraal 01. Vandaag aan de markt In IJmuiden was vandaag ondermeer present de IJM 32 Rotterdam met 900 kisten. Verder verschenen aan de markt I de IJM 36 Jacoba Gosina met 850 kisten en de IJM 15 Emma met 1100 kisten. In Schevennigen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten wijting, 2000 kisten koolvis. 100 kisten schol en 1500 kilo tong. Fotowedstrijd Ter gelegenheid van de te IJmuiden te houden Dag van de Nederlandse Zee visserij organiseert de Fotokring Velsen een landelijke foto- en dia-wedstrijd. Deelneming staat voor iedereen open. Per deelnemer kunnen maximaal drie foto's en/of dia's worden ingezonden. Voor deze wedstrijd is een verplicht on derwerp gesteld, te weten: ZEEVISSE RIJ. Dit onderwerp is in de ruimste zin bedoeld. Eerste prijs f 100. tweede prijs f 75, derde prijs f 50. De foto's en dia's moeten zodanig worden verpakt, dat het verpakkingsmateriaal voor de terugzen ding kan worden gebruikt. De zending moet vergezeld gaan van voldoende post zegels om de terugzending te kunnen frankeren. Indien de postzegels niet zijn bijgesloten, wordt aangenomen, dat op terugzending geen prijs wordt gesteld De verzending moet geschieden na 15 juni en vóór 15 september 1963 aan A. F. V. Fotokring Velsen, Moerbergplant- soen 22 te IJmuiden. ter attentie van de heer G. J. Kwakkel. De foto's mogen opgezet of onopgezet worden ingeleverd. Minimum toegestane formaat 9x14 cm. Dia's van kleinformaat tot en met 6x6 cm dienen te zijn inge- raamd. Aan de achterzijde van elke foto en op de raamrand van elke dia dient een strookje te zijn gehecht, waarop ver meld staan, naam en adres van de in- zender-Het ligt in de bedoeling, dat de ingezonden foto's en dia's in het najaar van 1963 zullen worden geëxposeerd in IJmuiden. KATWIJK AAN ZEE Brittenburg-bouwplan voor Hoomespolder De woningbouwvereniging De Britten burg hjeld haar 26e jaarvergadering in hotel „Noordzee". Voorzitter H. Haas noot sprak zijn teleurstelling uit over de slechte opkomstp. Door de aanhou dende vorstperiode is stagnatie ontstaan in de woningbouw. Er is nog steeds be hoefte aan arbeiderswoningen. In Kat wijk zijn de problemen groot. Met de traditionele bouw zal men nooit uit de woningnood geraken, aldus spreker. Meer en meer moet worden overgegaan tot de pre-fabricated woningen. De heer Brommer, specialist in de systeembouw, is dezelfde mening toegedaan. Serie- produktie moet er komen, wil men bin nen afzienbare tijd uit de woningnood geraken. Deze bouw moet door de over heid worden gestimuleerd door een extra toewijzing. Op het terrein van de woningbouw Is er nog veel voor de vereniging te doen, aldus de voorzitter, wijzende op het Hoornesplan, dat plaats biedt aan 2350 tot 2500 woningen. Uit het jaarverslag van secretaris J. C. de Krijger bleek, dat het aantal leden 387 bedraagt. De ver eniging bezit 274 woningen. Penning meester H. A. Dijkman meldde een ex ploitatiesaldo van f 3283.32. Het finan ciële verslag werd toegelicht door ad ministrateur C. L. van Kesteren, dal In zijn geheel werd goedgekeurd. Namens de raad van commissar sprak de heer J. N. Ouwehand. Hij kon zich met het gevoerde beleid van hel bestuur geheel verenigen. De heer J Heemskerk, penningmeester van do stichting De Brittenburg, meldde een batig saldo van f 1013,07 Vervolgens had de bestuursverkiezing plaats. De aftredende heren H. Haasnoot J. C. de Krijger en K. Haasnoot werden herkozen. De aftredende commissaris J N. Ouwehand eveneens De vergadering kon zich verenigen met een verhoging van f 200 der ver goeding voor debestuursleden Id totaal f 800 per jaar. De vergoeding voor administrateur C L. van Kesteren werd op voorstel van het bestuur gebracht op f 700 per jaai Vervolgens werd op voorstel van het bestuur het bouwplan in de Hoornesp'ol- dcr vastgesteld, behoudens hogere goed keuring inzake dc zogenaamde baksteen- montagebouw. De gemeente Amsterdam heeft met deze bouw reeds goede re sultaten verkregen. Indien dit plan door gaat, kan worden gerekend op een bouw van 300 woningen, waarvan de Katwijkse bouwvereniging het grootste deel zal krijgen. Nadat over dit plan uitvoerig werd gediscussieerd, werd aan bet bestuur machtiging verleend tot eventuele bouw van deze woningen te Klaverjaswedstrijd De uitslag van de klaverjaswedstrijd, gehouden in hotel „Riche" te Katwijk aan Zee, waarvan de opbrengst is be stemd voor de autotocht van de be jaarden, luidt: 1. L. Aandewiel 7337 p.; 2. B. van der Plas 7231 p.; 3. C. van der Niet 7167 p.; .4 A. den Hoed 7123 p.; 5. A. van Duijvenvoorde 7073 p.; 6. C. J. Haasnoot 7017 p.: 7. A. Hazenoot 6706 p.; 8. D. Berkheij 6661 p.; 9. P. Kuijt 6629 p. Hoog en laag water Vrijdag hoog water 7.06 uur, 19.30 uur; laag water 2.46 uur, 15.16 uur. NOORDWIJKERHOUT Vanavond behandelt de gemeenteraad ook een voorstel voor de beschikbaar stelling van gelden voor de aanleg van sportvelden in De Zilk. De Kon. Ned. Heidemaatschappij heeft de plannen uit gewerkt. Het plan omvat van de toe gang aan de Zilkerduinweg af een parkeerterrein, een oefenveld, een hoofd- veld en nog een voetbalveld. Er omheen komen bosschages en een afwateringa- sloot. Ouderavonden meisjes- en jongensclubs De leden en leidsters van de meis jesverenigingen „Maria" en „Lydia" zijn in deze weken druk bezig geweest om een aantrekkelijk programma voor de ouderavond samen te stellen, die gis teren in de zaal bij de Oude Kerk werd gehouden. Na een openingswoord door ds. D. Bouman volgde het opzeggen van psalm 104 (onberijmd) door Huigina van Duijn, Abigaël Remmelzwaal, Truusje Heems kerk, Grietje van Duijn, Trijntje van Duij venbode, Marrie Krijgsman en Wil ly Krijgsman. Hierna werden een bij belopstel en een gedicht door Atie de Mol en Geertje Kuijt gebracht. De bij belse vragen werden verzorgd door Thea Parlevliet, Siena Vooijs, Anneke Duijn en Beppie van Beelen, Krijna Schaap las het opstel kerstgeschiedenis voor. Het gedicht „Dag vrouwtje", door Lenie de Vreugd voorgedragen, en hel opstel „Gert de Stroper", voorgelezer door Janny Guijt oogstten veel succes Ook voerden meisjes van beide ver enigingen een declamatorium over hel bondslied uit. Ten slotte kregen de af gevaardigden gelegenheid hun geluk wensen over te brengen. Gisteren hielden in de oranjezaal var het Jeugdhuis de jongensclubs „Jona than" cn „Moa" de jaarlijkse familie avond. Leider C. van Duijn hield 2 Koningen 21-18 een korte meditatie. Na de pauze werden enkele aardige schetsjes opgevoerd, o.m. „De barbier met een klant" en „De Paardendief' Het spel „plaatsnamenrace" met de ouders en jongens was een groot suc ces. Ook droeg Huig Ouwehand het ge dicht „De Boog" voor en las J. Zwa nenburg een opstel voor. Tot slot kwa men enkele jongens op het toneel als „Snip en Snap". De avond werd ge sloten door leider C. Ros. Amusanto-avond In gebouw Musica trad gisteravond het gezelschap „Amusanto" op. Aan po pulariteit heeft ..Amusanto" nog niets Ingeboet; een volle zaal reageerde ook nu enthousiast op het optreden van dit ensemble. Na een inleidend woord van leider C. van Duijn presenteerde „Amu santo" zich in een gevarieerd program ma, dat opende met „Hawaii Tatoo". De heer Van Duijn streeft ernaar steeds iets nieuws te brengen en daarvoor be schikt hij over een aantal goed inge werkte krachten. Veel succes oogstten ook Marry en Marry met „Rickey, die blaue See". Heeft men zich voor de pauze met het muzikale programma geamuseerd, niet minder was dit het geval met de hier na onder het motto „Geef acht" opge voerde schetsjes, waaronder „Takken bos" en „De gasfitter." 7 doet de koorts dalen 2* stilt de pijn bij griep 3* activeert het organisme daar staat BAY&t achter LEIDERDORP Koninklijk onderscheiden De heer Lens 40 jaar bij de Touwfabriek Gisteren herdacht de N.V Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp het feit dat veertig jaar geleden de heer I. Lens in dienst trad. Directeur H. B Haanappel roemde vooral de betrouwbaarheid van de jubilaris. Dit was in 1956 ook aanlei ding geweest hem de functie van contro leur te geven. Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel reikte de directeur hem het vererend getuigschrift en de zilveren draagspeld uit. Naast de gouden V.T.-speld en een gouden horloge overhandigde de heer Haanappel tevens- een geschenk onder couvert namens het bedrijf. Burgemeester mr. R. M. Gallas 6peldde de heer Lens. die hij een goed voorbeeld voor anderen noemde, de bronzen me daille van de orde van Oranje-Nassau op de revers. Hierna volgden nog enkele sprekers van wie sommigen hun vrien delijke gelukwensen van geschenken ver gezeld deden gaan. Voor mevrouw Lens waren er bloemen. Schaatsen voor clubleden Gistermiddag hield de Leiderdorpse ijsvereniging ..IJssport" wedstrijden voor leden boven 40 jaar. In de winaarsronde was de uitslag: 1. A. de Haan; 2. J. van Leeuwen: 3. C. van Teijlingen; 4. P. Roo- zenboom; 5. J Vermeulen. Verliezersron de: 1. C. de Ruiter (68 jaar); 2. C. Borst (Hoogmade); 3. H. van Leeuwen; 4. Arie Ploeg (Hoogmade). Zaterdagmiddag om twee uur worden weer nationale koppelwedstrijden gehou- ZOETERWOVDE Wereldgebedsdag Morgenavond om half 8 wordt in „Ons huis" een bijeenkomst gehouden in het kader van de Wereldgebedsdag. Arbeid te Koudekerk, die gisteravond eerste van twee uitvoeringen in het Dorpshuis gaf, is in het geluk kige bezit van een nieuw instrumentarium. Mooie instrumenten, in de lage stemming, waarmee de muzikanten erg blij zijn. Er is zelfs een klokken spel bij. De Kunst na Arbeid-leden hebben ze nu enkele maanden en moe ten er nog wel wat meer op ingespeeld raken, een kwestie van tijd en studie. De lessenaars zijn door stalen exemplaren vervangen; dit zal ook nog met de stoelen gebeuren. Voorzitter Van Ginhoven, sprekend ln de plaats van de zieke burgemeester, dankte allen die aan het geschenk had den meegedaan: het gemeentebestuur (inzonderheid de eerste burger), het An jerfonds en de gulle burgerij. De vernieuwing was aan de klank te horen, ook aan het grotere gemak mee de toon werd voortgebracht Omdat de mate van deze meerdere bewegelijk heid nog niet bij alle muzikanten gelijk was, ontstonden er hier en daar in het spel kleine onregelmatigheden, een niet steeds gelijk opgaan, minder soepele onderlinge aanpassingen. We willen echter aannemen dat de homogeniteit door aller inspanning spoedig weer ge heel hersteld zal zijn. De nieuwe klank, edel en rein. vraagt een dankbare toe wijding en die kan dit korps zeker op brengen. Een minder gemakkelijk te regelen zaak is de slechte zaalakoestiek. De klankomvang en -intensiteit overschrij den de capaciteit van de benauwde onvoldoende reagerende ruimte. Zodra de sterktegraad een gematigd forte te boven ging, deed het geluid niet prettig aan. Jammer voor de n stralende klank, die een beter lot diende. Het programma gaf geen reden tot bij zondere opmerkingen. De uitgevoerd! werken lagen alle in het gehoor, warer HAZERSWOUDE „Achter Hem aan" hield jaarvergadering De C.J.V. „Achter Hem aan" hield haar jaarvergadering in het Hervormd verenigingsgebouw. Mej. Slappendel. presidente, wijdde haar openingswoord aan de zending en de verdere avond stond in het teken van de actie „Heb het hart eens", die de Bond van Gere/ Jeugdorganisaties momenteel voert Secretaris Ruud van Hoff vertelde, dat de C.J.V. „Achter Hem aan" i» ontstaan door een fusie tussen de Geref. meisjesvereniging ..Ora et labora" en de jongelingsvereniging „Filadelfia" Hierdoor is het bezoek aan de vergade ringen iets verbeterd. Nelleke Slootweg behandelde het derwerp „Jeugd over jeugd". Zij stond stil bij de oorzaken van botsingen tussen jeugd en ouders. Ds. N. W. v. d. Hout liet lichtbeelden zien. die een indruk gaven van hel werk der zending. Na de pauze voerden leden het bill- spel „De verliefde luitenant" op. Collecte Deze week wordt een collecte gehou den voor de Groesbeekse tehuizen. Wereldgebedsdag In het kader van de Vrouwen-wereld gebedsdag wordt morgenavond om 8 u. een bijeenkomst gehouden in het Her vormd verenigingsgebouw. Armbesturen Alkemade bijeen ONGEVEER zestig personen (onder wie burgemeester E. J. M. Kolf schoten van Alkemade, raadsleden en vertegenwoordigers van burger lijke armbesturen en van de diaconieën van Hervormde Gemeenten en Gereformeerde en R.K. Kerken) waren gisteravond aanwezig in „De woe lige baren" te Roelofarendsveen, waar mejuffrouw G. S. H. M. Kok, lid van de Tweede Kamer, een inleiding hield over het ontwerp voor de nieuwe algemene bijstandwet. Mejuffrouw Kok schetste de historische ontwikkelingen die leidden tot de eerste (in 1854) en laatste (in 1912) Armenwet en besprak daarna enkele elementen uit het huidige ontwerp van wet. Eén van de grondpijlers van de nieuwe wet is de rechtsplicht tot financiële hulp, die van de overheid afdwingbaar is Ondanks de huidige „welvaartsstaat" zijn er risico's die uitstijgen boven de draag kracht van het individu en de overheid heeft dan de plicht tot helpen. De ker kelijke belangstelling en bijdragen na men langzamerhand af, aldus mejuffrouw Kok, die deze opmerking staafde met enkele cijfers. In 1912 was er nog hulp van de kerken in 43 procent van alle gevallen, in 1950 was dat percentage 17Yi en in 1963 ligt dat nog lager. Eén van de oorzaken hiervan is de toenemende ont kerstening. In de nieuwe wet worden minima ge steld, die erop zijn gericht dat de hulp 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1,- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75 ct meteen halen en proeven hoe lekker Uw eigen gemaakte soep wordt met Knorr krachtbouillon. Hoe fijn Uw causen, groente- en vleesgerechten smaken. Hoe heerlijk Knorr bouillon Is als pure drlnkbouUlon! bouillon is kracht bouillon In elk geval toereikend is voor het vooi- zien in de noodzakelijke levensbehoef ten. Minimale bedragen voor kleding voedsel en verwarming worden er dan ook in aangeduid, doch in verband met de grote variëteit in huurprijzen worden voor de huurvergoedingen aparte rege lingen getroffen. Verscheidene groepsregelingen worden nu samengebracht in één wet, opdat de rechtszekerheid van blinden, gehandi capten, gerepatrieerden enz. wordt ver groot. De Kerken blijven vrij om de mensen bij -te staan, doch in de nieuwe wet wordt wel een grens gesteld aan de bijdragen van particulieren (waaronde' de Kerken vallen). Indien deze bijdragen excessief hoog zijn, kan dit ongelijke toestanden bevorderen en de overheid is dan gerechtigd in te grijpen. Kinderen Sedert 1961 bestaat voor volwassen kinderen met een inkomen van meer dan f 13.000 de plicht hun ouders (indien dit nodig is) financieel bij te staan. Aan gezien deze regeling spanningen in de menselijke verhouding tussen ouders en kinderen zou kunnen veroorzaken (voor al bij kinderen met een inkomen van Iets meer dan f 13.000), worden de kin deren in dc nieuwe wet van deze pliclil ontheven. In de toekomst zullen de huidige bur gerlijke armbesturen en sociale diensten moeten worden opgeheven, aangezien de colleges van burgemeester cn wethou ders de uitvoerende organen zullen wor den. De rechtspositie van de burger wordt daarmee groter: als hü het niet eens Is met de beslissingen van B. cn W. kan hü zich beroepen bü G.S., daar na in hoger beroep gaan bü dc Kroon, waarna ten slotte het parlement zich over zün zaak kan uitspreken. Thans heeft de burger zlcli nog neer te leggen bü de beslissingen van de armbesturen cn de diensten van sociale zaken. Deze wijziging zal overigens nog moei lijkheden opleveren: veel armbesturen zijn eigenaar van „oudeliedentehuizen" e.d. (die zü door het bezitten van grote kapitalen in de jaren rond 1854 konden stichten). Bij opheffing van de besturen moeten ook deze tehuizen in andere handen overgaan. Mejuffrouw Kok had na de pauze een groot aantal interessante vragen te be antwoorden, waarna de burgemeester haar ten slotte een boekenbon en een boeket anjers uit Roelofarendsveen over handigde. melodieus en vlot lopend. Dit was reeds dadelijk het geval met de „Cortège de.i Dryades" van A. Debecq. „Grande Mar- che", is het waarheidsgetrouwe onder schrift van het stuk, dat wel eindeloos schijnt. Dan deed de Carnaval Ouverture van Suppé (arr. Mellema) ons meer deugd Die oude operettecomponist kón het, ook als hij (zoals hier) simpel schreef. Het korps gaf, onder de stevige leiding van de heer H. van de Veld, een duidelük belijnde. overzichtelijke, goed lopende uitvoering. Ook de Feestmuziek No. 1 van J. Meis ter, meestal frisse niet zo veel beteke nende muziek, kreeg een goede verklan king. Maar het verhaal van „De twaalf rovers" (door Jan de Rooy bewerkt) miste duidelükheid cn reliëf. Dit koor werk is trouwens helemaal niet geschikt voor een instrumentaal arrangement. Na een pittige „Marching Trumpets' (Seymour, arr. Molenaar), genoten dc toehoorders zichtbaar van de Potpourri populaire no. 3 van F. Renaud. bestaan de uit een massa walsjes, marsen ka's. enzovoort, van vóór 1914. korps speelde dit vrolijke allegaartje vlot en met verve. Met de zeer bekend en geliefd ge worden Mars der Medici (Joh. Wichers) werd het muzikale deel van de avond besloten. Na de koffie vermaakte het toneelge zelschap „De Baronie" uit Alphen het publiek met „Welkom Binnen", een vro lijk stuk van Chr. Hoogewerf. Joh. i Wolfswinkel BVRGERVEEN Koppelwedstrüden In Burgerveen werden gisteravond koppelwedstrijden gehouden zater dagmiddag om 3 uur gebeurt dit trou wens weer. De uitslag van gisteravond: 1. F. v. d. Broek-J. Spaargaren, R(jsen- hout; 2. P. van Dongen, Aalsmeer, er K. de Groot, Bovenkerk: 3. C. Arendsman en J. Schreurs, Nieuw-Vennep: 4. A. Co- lijn, Burgerveen en S. van Haasteren. DE KAAG IJswedstrijden Woensdagmiddag werden op de ijsbaan van „Kaagermeer" koppel- en jeugdwed strijden gehouden, waarvoor veel f bestond. Onder een stralende winterzon werd in alle categorieën fel om de prijzen gestreden, onder veel belangstelling var het publiek. De heer Dirk van Nieuw koop. voorzitter van de vereniging, reikte onder een toepasselijk woord, afloop van de wedstrijden, aan de vol gende leden de prijzen uit. Uitslagen: Koppelwedstrüden heren: le The Möllers en Hannes Duivenvoorden; 2e Fred Kroon en P. Tulen; 3e Karei vai Asselt en Jaap de Man; 4e Peter Biemon; en Piet Möllers Koppelwedstrüden paren: le The Möllers en Tineke van Vliet; 2e Karei van Asselt en Suze Verhoog; 3e Jan Kroon en Teunie Nell; 4e Leen de Haas en Gerda de Haas Jeugdwedstrüdcn: meisjes van 10 jaar: 1 Hefty Hartman; 2 Corrie Bie- mond; 3 Jacqueline van Lent: 4 Manon van Ees. Mcosjes van 10 tot 14 jaar; 1 Jolanda van Lent; 2 Anneke van Es; 3 Paula d. Lip; 4 Marian Vermeij. Meisjes van 14 tot 16 jaar: 1 Teunie Nell: 2 Henriëtte van Gerven; 3 Anne- marie van Gerven. Jongens van 6 tot 10 jaar; 1 Karei Asselt; 2 Martin Hoogenboom; 3 Oswald Tulen; 4 Bertje Bouwmeester. Jongens van 10 tot 14 jaar: 1 Martin van Ruiten; 2 Anton Vermeü: 3 Kees van Ruiten; 4 Nico Biemond. Jongens van 14 tot 16 jaar: 1 Sjaak Biemond Jzn; 2 Jan Biemond Pzn; 3 Van Gemeenteavond Vanavond om acht uur wordt in de zaal achter de Herv. kerk de derde Gemeente-büeenkomst in dit winterse: zoen gehouden Deze keer zal de preek het onderwerp van gesprek zün. WOVBRVGGE Speeltuinvereniging lieeft nadelig saldo In het clubgebouw van de speeltuin vereniging kwamen de leden woensdag avond onder voorzitterschap van de heer J. Verzaal büeen. Uit de beide jaarover zichten vernamen de aanwezigen onder meer, dat het aantal leden en donateurs thans resp. 79 en 74 bedraagt. De kas vertoonde een nadelig saldo; de exploi tatie kan gunstig worden beïnvloed, in dien meer plaatselijke verenigingen het clubgebouw voor hun vergaderingen huren. Voorts vernamen de leden, dat thans de obligaties van de lening worden uitgereikt terwijl tevens de eerste rente wordt uitbetaald. Enkele obligatiehou ders schonken hun aandeeltjes aan de vereniging, hetgeen het bestuur zeei waardeerde. In de kascontrolecommissie namen zlt_ ting de heren W. Bulk en J. Grandia. Bij de bestuursverkiezingen werden izitter J Verzaal. secretaris C. den Hertog penningmeester J. Terhorst en de heer P. Roosemalen herkozen. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op een gat in de afrastering. De speeltuin wordt met Pasen heropend doch er wordt nog steeds ijverig gezocht naar enkele gegadigden voor het houden van toezicht op de Jeugd. In juni va jaar houdt het bestuur voor de jeugd een feest ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan van de vereniging. Nederlandse Film VRIJDAG 8 UUR in NOVA ZATERDAG t.m. DONDERDAG 8 uur in MUSICA ALPHEN AAN DEN RIJN Jaarvergadering van Geref. kerkkoor Het Gereformeerd kerkkoor heeft gis teravond in de grote Salvatorizaal haar jaarvergadering gehouden. Ook dirigent Hans Boelee en zyn echtgenote waren aanwezig. Eerst werden huishoudelijke zaken behandeld, na de pauze was er een gevarieerd programma, waarbij drie Bin nendijk een belangrijke rol vervulde. Voorzitter J. van Egmond had de lei ding. De secretaresse, mevrouw H. Bijl- Baars gaf een overzicht van de activi teiten die men achter de rug heeft. Er kan gesproken worden van een bloeiend verenigingsleven. Het ledental van het kinderkoor nam weer toe. Zondag 3 maart zingt het koor in de dienst in de Hervormde kerk Juliana- straat, waar ds. Westerveld wordt beves tigd en intrede doet. Woensdag 13 maart zingt het vopr en na de bidstond voor gewas en arbeid in de Salvatorikerk. Maandag 18 maart opname koor en grote kinderkoor in de Pieterskerk te Leiden voor de Ned. Chr. Radiovereniging. Zater dag 6 april verleent het medewerking aan een provinciale Arjos-meeting in Tivoli te Utrecht. Hieraan werkt ook mee Arti et Religioni o.l.v. Peet van Bruggen. De penningmeester, de heer W. van Egmond. meldde een batig saldo van 219,23. In het pianofonds werd 100 ge- De heer B. P. v. d. Laar rapporteerde de kas in orde en met stevig applaus ont ving de penningmeester dank voor zyn beheer. De aftredende bestuursleden, mevrouw Gerling en mevrouw Rozendal en de heren J. van Egmond en W. Valk werden herkozen. De heer J. van Egmond tevens als voorzitter. De heer G. de Vries is tweede voorzitter, mevrouw Bijl eerste secretaresse, mevr. Rozendal, tweede secretaresse, W. van Egmond, eerste pen ningmeester. mevrouw Gerling, tweede penningmeesteresse en W. Valk. muziek- Strijd vraagt trouw In hotel Centraal is dc jaarvergadering gehouden van de afdeling Alphen a. d. Rijn van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale. In zijn openingswoord wekte voorzitter C. J. Sprokkerieft, op. De tweede secre taris, de heer B. Morgenrood, las het jaarverslag. Het bezoek aan de werkver gaderingen was slecht. Het overzicht van de penningmeester, de heer W. Vis, was gunstig. Een districtsbestuurder, de heer P. v. d. Heide uit Leiderdorp, hield een opwek kende toespraak. Hij stelde de vraag of men zo maar lid was geworden of doel bewust koos voor de Chr. vakbeweging. Aan de hand van voorbeelden uit heden en verleden toonde de heer v. d. Heide aan, dat het streven naar sociale gerech tigheid alles te maken heeft met de Chr. levensbescho I ving. Speciaal werd aan dacht geschonken aan de zorg voor inva lide en minder-valide werknemers. Spre ker meende dat om loonsverbeteringen tot stand te brengen de strijd in de ko mende jaren moeilijker zal zijn dan dc laatste jaren het geval was. Daarom is trouw van de leden nodig. Na de pauze zorgde een Amsterdams gezelschap o.Lv. Joop v. d. Ende voor de ontspanning onder de titel: „Het is altyd J. Wijbenga overleden In het bejaardenhuis .Vijverhof" te Bodegraven overleed op 86-jarige leeftijd de heer Jochem Wijbenga. die van 1900 tot aan zyn pensionering in 1937 onder wijzer was aan de voormalige chr school naast het postkantoor. De heer Wijbenga is geboren in Wirdum bü Leeuwarden, waar hij ook zün werk als onderwüzcr begon. In Alphen aan den Rijn werd de heer Wijbenga een beminde figuur, voor al bij de jeugd. Hij was ook op kerkelyk gebied werkzaam. Zo was hij vele jaren scriba van de Geref. Kerk en ouderling. Voorts is de overledene bestuurslid ge weest van de AR. kiesvereniging t« Alphen aan den Rün. Na een rouwdienst in „Vyverhof" volgt maandagmiddag om half 3 de begrafenis op de Oosterbcgraafplaats te Alphen, C.H. kiesvereniging büeen Mr. J. N. Th. Diepenhorst, lid van de Tweede Kamer, sprak gisteravond in een zaaltje van Nabij voor een 25-tal leden van de C.H. kiesvereniging „Groen van Prinsterer" over „Nederland in de wereld". Speciaal schonk hü aandacht aan het werk der Verenigde Naties, dat hy door zün werk van nabij is gaan ken nen. De aanwezigen kregen daardoor een interessant kijkje achter de politieke schermen Vice-voorzitter C. Hartman had de lei ding van de avond Olympische film Voor leden van de personeelsvereni ging D. en Joh. Boot n.v. werd gister avond in de kantine van motorenfabrlek ,De Industrie" de film vertoond, opge nomen tijdens de Olympische spelen ln I960 in Italië. Een flink aantal belangstellenden heeft genoten van deze uitstekend door de Ned. Sport Federatie venzorgde film avond. die onder leiding stond van de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer H. van Oosten. Filmavond Chr. Metaalbewerkers Onder leiding van de heer Boender hadden de leden van de afdeling Alphen den Rijn van de Christelijke Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en Elek tronische Industrie in gebouw „Nabü" filmavond, waarvoor grote belang stelling bestond. Na een kort welkomst woord werd dc film over het 25-jarig huwelijksfeest van het Koninklijk echt paar vertoond, waarna de heer C. Jaars an het hoofdbestuur, een pro pagandistisch woord sprak. Hü wees op het grote belang van het aangesloten zijn bij de vakbonden. Na de pauze werd de film „Dertien ezels" vertoond, een kleurenfilm met Hans Albers ln de hoofdrol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11