Kan niet akkoord gaan met uitstel van ratificatie vt Luns over verdrag met W.-Duitsland Maximaal haalbare werd toch bereikt Wisselvallige visserij de Noord in ■KS3 Technisch onderwijs in Veenstreek Agenda raad van Alphen Valkenburgs naar lage Harmonie (heel wat mans) stemming en Federatie ME® NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 FEBRUARI 1963 (Van onze parlementsredactie) De regering wil niet het nauwe verband leggen tussen het Frans-Duitse cerdrag en de goedkeuring van het verdrag van Nederland met Duitsland, dat dinsdag door een groot aantal Tweede-Kamerleden is gelegd. Minister jjuns zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer in antwoord op de Kamer leden, die er bij hem op hadden aangedrongen, het verdrag met Duitsland pas te ratificeren, wanneer duidelijkheid is ontstaan in de Europese ge- tindheid van de Duitse bondsrepubliek. Na het sluiten van het Frans- Duitse verdrag was bij deze leden twijfel gerezen aan Duitslands goede wil ten opzichte van de Europese samenwerking. tart Minister Luns zei, dat de regering zelf het Frans-Duitse verdrag ook met be- torgdheid beoordeelt. Maar de gevolgen •rvan zijn vooral in multilateraal ver band merkbaar, in de Navo en de Euro pese organisaties. Daarom geeft de re- Ïering er de voorkeur aan. zo nodig in eze organen stappen te doen. Overigens gelooft de regering, te kunnen verwach ten, dat de Duitse politiek ten opzichte ran de NAVO en de atoombewapening niet zal worden gewüzigd. Natuurlijk houdt de regering de ontwikkeling nauwlettend in het oog en zal ze niet nalaten, in Bonn de nodige reacties kracht te geven, aldus de bewindsman. Minister Luns wees er nog op, dat ook de Eerste Kamer het verdrag nog zal moeten behandelen. Het zal dus nog ge ruime tijd duren, voordat de ratificatie aan de orde is. Minister Luns begon zijn betoog met erop te wijzen, dat in de afgelopen oor log vele duizenden Nederlanders door de nazi's zijn omgebracht en duizenden anderen door oorlogshandelingen zijn omgekomen. Hij was het eens met dr. Bruins Slot, dat de huidige Duitse rege ring rechtens verantwoordelijk is voor haar voorgangster, maar, zo zei hij, wij hebben thans met een ander Duitsland te doen. Hij zette dit in een aantal pun ten nader uiteen. In de eerste plaats is de politieke si tuatie in Duitsland sinds 1945 ingrij pend gewijzigd. Vervolgens zouden zonder regeling van de nog hangende kwesties geen gezonde betrekkingen met Duitsland mogelijk zijn. In de derde plaats is de Bondsrepubliek thans Nederlands grootste handelspartner, j Het bestaan van goede verhoudingen lis dus ook hierom van belang. Daarnaast is Nederland met Duitsland nog op ve le wijzen in internationaal verband ver bonden. De minister wees erop, dat Eu ropa, en ook Nederland,, zonder de Duitse bijdragen onverdedigbaar zou zijn. Maar niet alleen om deze redenen achtte minister Luns het onverantwoord dat het verdrag wordt afgewezen. Het verdrag ontleent namelijk zijn waarde allereerst aan zijn feitelijke inhoud. Kri tiek is onder meer geleverd op de re- ringheid van de door Duitsland be schikbaar gestelde bedragen. Maar de minister wees erop, dat Nederland sinds 1945 van Duitsland uit hoofde van een groot aantal betalingen reeds twee _jmiljard 21 miljoen DMark heeft ontvan- gen- Minister Luns beaamde, dat de Duitse delegatie zich heeft doen kennen als een glasharde onderhandelingspartner. De regering heeft bij voorkomende gelegen heden haar Westduitse ambtgenoten ge wezen pp de achtergronden, die bij het overleg voor Nederland een rol speelden Maar voor zover schuldbesef bij de Duit sers aanwezig, was, heeft deze aanwe- gheid het verloop van de onderhan delingen niet beïnvloed. De regering kan dit slechts betreuren. Niettemin blijft zij van mening, dat het maximum haalbare is bereikt. Verwerping van het verdrag komt er- p neer, dat Nederland de toegezegde DM 280 miljoen derft, dat de uitkerin gen voor de Nazislachtoffers op de lan ge baan worden geschoven en dat de voordelen voor Delfzijl uit hoofde van het Eems-Dollad-verdrag voorlopig uit blijven. Gezien de omvang van de na delen deed minister Luns namens dere- Haagse politierechter „Valse" aanvraag voor rijbewijsverlenging Een 26-jarige vertegenwoordiger uit Koudekerk aan den Rijn diende eer aanvrage in om verlenging van zijn rij bewijs, doch hij maakte hierbij geen mel ding van een bepaalde handicap. Wegens indienen van een „vals" formulier had hij zich nu voor de Politierechter te antwoorden. Verdachte verklaarde eigenlijk niet te hebben nagedacht bij het invullen vai formulier, omdat hij altijd een gewoon rijbewijs had bezeten. Bij controle, door de politie uitgeoefend, had men daar ook geen aanmerking op gemaakt. Toen het rijbewijs was verlopen en een 1 verlenging moest worden aangevraagd, vulde hij zonder meer het formulier in, doch hij liet na de handicap te vermelden. De officier eiste f 60 boete of 12 dagen hechtenis, waarna de rechter de vertegen woordiger veroordeelde tot f 40 boete of 8 dagen hechtenis. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Maria C P d v L A den Hol lander en J J den Eisen, Veurseweg 157'. Jolanda M d v J A M de Vries en J C M Boussen, W de Zwijgerlaan 1; Corne lls M z v C Th M v Hest en G E C Soe- ters, Prof Asserlaan 19; Edgar C z Bakker en M E Sharp, Raadhuislaan 138: Jacoba L M d v V A M Zeeuw v d Laan en J M M Duijnstee, Leidseweg 115; Pieter W z v H Hulshof en M M Bo- gaard, Debussylaan 14; Anette d v J C Tazelaar en W Bollaan, Pr Irenelaan Ondertrouwd: T Huis, 25 j, Veurseweg 183 en A A M v Veenendaal, 19 j, Ruys- daelhof 11. Getrouwd: A W Paardekoper, 30 J Noordbuurtseweg 34. Zoeterwoude en A P M v d Hulst, Rijndijk 7; toek. adres- Noordbuurtseweg 34, Zoeterwoude. Overleden: J Talakua, 63 j, Noorthey- i straat 2a; A Hogervorst, 63 j. Rijndijk 206: W H v Mourik. 83 j, Molenlaan 25. gering een krachtig beroep op de Ka- het verdrag te aanvaarden. Zowel het verdrag geregelde kwesties als de betrekkingen met Duitsland maken aanvaarding noodzakelijk. Minister Zijlstra, die nader inging op de financiële aspecten van het verdrag dat Nederland voor de nazislacht offers pas een bedrag van DM 125 mil joen had genoemd nadat was gebleken dat hiermee bij de Duitsers zeer hoog werd gemikt. Voor het bedrag zelf had de minister geen goed woord over. ook niet voor de achtergrond waartegen het tot stand was gekomen. Trouwens ook het hele ver drag wilde hij niet prijzen, zei hij. Ook hiervoor had hij, tot klaarblijkelijk on genoegen van minister Luns, geen goed woord. Interpellatie over woningbouw (Van parlementsredactie) Het communistische Tweede Kamer lid, de heer Jager, zal minister Van Aartsen interpelleren over het nemen van bijzondere maatregelen ter versnel ling van de woningbouw. De interpel latie heeft waarschijnlijk morgenmiddag plaats. Visserij golf jes De Duitse -in- en uitvoer van vis en visprodukten heeft voor het tijdvak van januari tot november een geza menlijke invoerhoeveelheid van 219.845 ton tegen een waarde van 244.791.000 mark opgeleverd en een uitvoerhoeveelheid van 44.780 ton te gen 66.850.000 mark. De invoerhoe veelheid van 1962 heeft die van 1961 met 216.814 in geringe mate overtrof fen; de stijging van de waarde was groter, namelijk 20 percent. In de eerste plaats werd verse haring ter verwerking in de visindustrie inge voerd tot een waarde van 71.642.000 mark. Andere zeevissen werden tegen een waarde van 28.945.000 mark in gevoerd. De invoer van oliesardien beliep 44.535.000 mark, hetgeen een verhoging van 10 percent inhoudt. De waarde van de andere visconserven, speciaal tonijn, die werden ingevoerd, was 40.186.000 mark tegen 33.555.000 mark in 1961. BENTHUIZEN Ontspanningsavond voor brandweer en B.B. De gemeentelijk^ vrijwillige brand eer hield met de „Bescherming Bevol king" een bindingsavond in het ver enigingsgebouw. Aan vrijwel alle B£.- ers kon het onderscheidingsteken met het daarbij behorend certificaat voor „5-jarige trouwe" dienst worden uitge reikt. In zijn welkomstwoord zette burge meester Steenbakker doel en nut van rijwjllige brandweer en'B.B. uiteen. Hij bracht vooral hulde aan de heren S. Bakker en Abr. Bregman, resp. brand weercommandant en hoofd zelfbescher ming B.B. De aanwezigen kregen gelegenheid het forum, bestaande uit districtshoofd Ros en de heren Bakker, Bregman en Koning vragen te stellen. Men infor meerde naar de B.B.-activiteiten in vre destijd (bijvoorbeeld hulpverlening bij spoorwegramp) en naar de transport- en huisvestingsmoeilijkheden van vee bij fall-out. Voorts was er een voorstel om een van de thans in aanbouw zijnde woning wetwoningen, die binnenkort bewoon baar worden, te mogen benutten als voorbeeld van aan te brengen voo ningen bij gevaar van radio-actieve neerslag. Het college van B. en W. zal met het bestuur van de woningbouw vereniging „Algemeen Belang" hierover contact opnemen. De op de vergadering aanwezige voorzitter van Algemeen Be lang antwoordde reeds nu, dat het stand punt van de betrokken aannemer we eens doorslaggevend zou kunnen zijn. Men bleef nog geruime tijd genoeglijk bijeen en keek naar de films „De gou den ILSY" en „Hoe klompen- en kaas- land zijn gasten verwelkomt". Chr. Agrarische Bedrijfsbond De afdeling Benthuizen van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond zal vrij dagavond in zaal-Van Staalduinen eer ledenvergadering houden. Spreker is dc heer Van Zuilen. Draagt elkanders lasten Het algemeen sociaal fonds ter bevor dering van de volksgezondheid „Draagt elkanders lasten" (van het CNV), zal zaterdag 23 februari a.s. een collecte houden, waarvan de opbrengst voo door ziekte in financiële moeilijkheden geraakte gezinnen is bestemd. Het fondsbestuur wijst op de nood die, hoewel door velen vergeten, steeds bestaat. Een moeilijkheid is hoe men al deze vis moet afzetten. In de diep-koelhuizen vindt men al flinke voorraden. De diep vriesnijverheid is deze moeilijkheden echter de baas geworden. De Duitse markt neemt steeds meer op en men kan ook veel exporteren. Steeds meer 6telt men het artikel „op zee gevroren op prijs. Voor de afloop van proeven op de verre visserij in Neder land is het te wensen dat men er ook hier in zal slagen de markt voor da diepgevroren vis verder te ontsluiten. Op zee De KW 159 Marian Ellen is nu alweer druk aan het vissen op de Noordzee. D» IJM 26 's-Gravenhage heeft de kuil speeld bij het vissen. Na de herstelling haalden de vissers in twee trekken ne genhonderd manden hoops scheep. Er overigens sprake van een wisselval lige visserij in de Noord. Er waren schepen die geen mand koolvis vingen. Men kwam niet verder dan 20 tot 25 manden hoops. Ook de IJM 99 Egmont heeft zijn kuil verspeeld, maar later men een trek van 40 manden vis. voornamelijk schelvis. Dit schip vist mo menteel bij IJsland. De KW 43 Rijnmond 2 heeft in twee trekken tweemaal een gat in de kuil opgelopen. Later werd er een trek twintig manden schelvis gedaan. Wat er was In IJmuiden voerden woensdag elf schepen in totaal 2610 kisten vis ■van 35 schelvis, 440 noordwijting, 400 spanwyting, 90 gul en kabeljauw. 160 koolvis, 840 haring, 35 makreel, 350 schol, 20 tarbot, 40 varia, 160 stuks ka beljauw, 10.000 kilo tong. In Schevenin- gen was de aanvoer 2500 sprot, 70 wij ting, 10 echol en 6000 kilo tong. De stichting Technisch Onderwijs Veenstreek heeft gisteren op een pers conferentie haar plannen ontvonwd voor de bouw van een technische school te Oude Wetering ten behoeve van de ge meenten Alkemadc, Woubrugge, Lei- muiden, Ter Aar, Rynsaterwoude en Haarlemmermeer (wat betreft de buurt schappen Weteringbuurt, Huigsloot. Ab- benes en Burgerveen). De bouw gaat f3 miljoen vergen en men hoopt op 1 sep tember a.s. reeds met het onderwijs te kunnen starten door de bouw van enige pre-fabricated instructielokalen en een aantal praktijkruimten. De totale capa citeit van de school zal na afbouw ziin gebaseerd op 375 leerlingen. De noodzakelijkheid van deze school vloeit onder meer voort uit de overbe zetting van de scholen in Leiden. De school in Oude Wetering zal, gezien de samenstelling van de bevolking in deze omgeving, voornamelijk worden bevolkt door R.K. leerlingen en daarom zitten in het stichtingsbestuur rooms-katholieken. Ook andersdenkenden kunnen hier ech ter terecht en daar is op brede schaal rekening mee gehouden, onder meer door gelegenheid te geven voor eigen godsdienstonderwijs. De school komt In de Googerpolder ten noorden van provinciale weg nr. 5 en oosten van het in aanleg zijnde sportpark. Er komt een 80 meter lang theoriegebouw met twee verdiepingen en een 70 meter lange en 22 meter bre de praktijkhal. Voorts krijgt de school een grote kantine en een gymnastieklo kaal. Het bouwsysteem Is mede ontwik keld door het architectenbureau G. van der Zee te Bolsward. De totale bouw kosten worden geraamd op f 2,5 miljoen en hier komen dan nog de inrichtings kosten bü, zodat in totaal op meer dan f 3 miljoen wordt gerekend. SASSENHE1M Tafeltennisnieuws Het tweede team van de Sassenheimse vereniging speelde deze week een wed strijd tegen Play Fair 2 uit Leimuiden. Het liep voor Sassenheim op een zware nederlaag uit: eindstand 91. Het eerste team speelt hedenavond een wedstrijd tegen Alphen aan den Rijn. Deze week wordt de werf actie voor donateurs officieel ingezet. Het bestuur maakt geïnteresseerden er op attent dat ook nieuwe leden welkom zijn. Aanmel ding kan geschieden bij A. Bos, Sport- hoflaan 2. Het ligt in de bedoeling in de loop van dit jaar een dames- en een juniorenteam in de competitie te bren gen. Training wordt gehouden in KSA-gebouw op vrijdagavond. Wedstrij den worden gespeeld op dinsdag. - Snelheidscontrole Ondanks de slechte wegen moest de Rijkspolitie te Sassenheim bij de onlangs gehouden snelheidscontrole achttien automobilisten bekeuren. Verder werden twee bromfietsers bekeurd. Verkeersongeval In de nacht van dinsdag op woensdag had omstreeks 3 uur op de Rijksweg nabij het tankstation een ongeval plaats. Een personenauto die kennelijk met grote snelheid uit de richting Den Haag kwam rijden, raakte door nog onbekende oor zaak in de berm. De auto reed een tiental meters door de scheidingshaag, kantelde daarna en kwam met de neus in de rich ting Den Haag weer op het wegdek tot stilstand. De bestuurder is met een ern stige hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Op de tekening ziet men geheel links het gymnastieklokaal, vervolgens het tbeoriegebouw hier bevindt zich ook de ingang en de kantine. De praktijk lokalen staan rechts. Vrije zaterdag in de Veenstreek De besprekingen tussen de drie werk geversorganisaties en de drie landarbei dersbonden over de arbeidstijden (vrije zaterdag) in het tuinbouwrayon „De Venen" hebben nog niet tot overeenstem, ming geleid. In afwachting hiervan ad viseren de werkgevers- en werknemers organisaties hun leden op de zaterdagen 23 februari en 2 maart geen arbeid te verrichten. Morgenavond (vrijdag) komt de ge meenteraad om half acht in openbare vergadering bijeen. De volgende voor stellen komen in behandeling: krediel voor het uitbreiden van de Rijnhaven: uitneming uit het grondbedrijf van stro ken grond langs de Oudhoornseweg: wijziging besluit tot onderhandse op dracht aan de fa. J. van Wieringen van de bouw van 12 woningwetwoningen aan de J. P. Coenlaan: verzoek van N.V Veevoederfabriek en Olieslagerij „De Leerhoeve" om ontheffing van het ver bod in de bouwverordening, ten behoe ve van de bouw van een silo ter hoogte van 31.10 meter; verkoop van bouw grond aan de (door te trekken) Con- radstraat aan de fa. J. van Wieringen: verkoop van een perceel bouwgrond aan de Eksterstraat aan P. Groenhart q.q.; verkoop van een perceel industrie terrein aan de Eikenlaan aan de Pa piermaatschappij Amsterdam-West N.V.. gevestigd te Amsterdam; ruiling van eigendommen met het Aannemingsbedrijf gebroeders Den Ouden C.V.; vaststellen van het bedrag per leerling voor het openbaar g.Lo. voor 1963; vaststellen vaD het bedrag per leerling voor het open baar u.Lo. voor 1963; vaststellen van het bedrag per leerling voor het bijzonder v.g.l.o. voor 1963; vaststellen van het bedrag per leerling voor het bijzonder b.l.o. voor 1963; verzoek om medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen ten behoeve van de bijzondere school voor g.Lo. aan de Buitendorp straat; verzoek om medewerking voor het aanbrengen van een warmwater- voorziening in de bijzondere school voor g.l.o. Paradijslaan 9 '10; verzoek om me dewerking voor het aanschaffen van twee naaimachines en een vloerwrijver ten behoeve van de bijzondere school voor u.l.o. aan de Paradijslaan; mede werking aan uitbreiding van het leer plan der Chr. Nijverheidsschool voor meisjes met een opleiding voor leerling- TER AAR Noordelijk Klei-Veengebied heeft nieuwe secretaris Woensdagmorgen hield de vereniging aor bedrijfsvoorlichting „Het Noorde lijk Klei- Veengebied" haar 21e jaar vergadering in café Blom te Aardam onder voorzitterschap van de heer H. Angenent te Woubrugge. De heer An- genent wees op het afgelopen jaar, dat voor de weidebedrijven zeer somber is geweest. In het voorjaar groeide er maar weinig gras, zodat het vee ook stukken van het hooiland moest worden gegeven, met als gevolg weinig hooi in de zo In het rajaar heeft het weer wat groeid, maar dat kon het toch ook niet meer goed maken. Over de akkerbouw kon de voorzitter een gunstiger geluid laten horen. Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de he ren J. C Maayen te Nieuwkoop, C. Th. J. v. d. Weyden te Nieuwveen en J. W. van Leeuwen te Aarlanderveen, werden gekozen de heren C. Verduyn te Nieuw koop, J. B. Mastwijk te Zevenhoven er M. Angeaent te Aarlanderveen. Ook sec retaris A. Leune te Ter Aar was aftre. dend maar hij was herkiesbaar, doch de heer Leune had gemeend te moeten be danken en stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer G. E. Rosenboom te Ter Aar. Raadsagenda Morgenavond (vrijdag) komt de ge meenteraad van Ter Aar bijeen voor hel behandelen van een belangrijke agenda, waarop de volgende punten voorkomen: subsidie aanvragen; benoeming lid com missie tot wering van schoolverzuim: aanschaffing meubelen en leermiddelen voor de R.K. school; voorzieningen uitbreiding van de Chr. Nat. school; vast- stelling gemeentebegroting en begroting grondbedrijf; vaststelling voorschotten en bedrag per leerling voor bijzondere scholen; voorstel tot bouw van wonin gen in het uitbreidingsplan Aardam II: aankoop woning met grond aan de Kerkweg; verhoging krediet bouw brug Hoekse Aar en aansluiting percelen op het elektrische net. Schaatsevenementen in Ter Aar Morgenavond wordt een poelenrace op de schaats gehouden over 100 km. Start 11 uur; inschrijven na 10 uur bij café Hoogendijk, telefoon 0.1722116. Zaterdag wordt een merentocht gehou- het Dorpshuis de zesenvijftigste uitvoering voor donateurs en genodigden. Na de entreemars, Fuciks van ouds bekende Einzug der Gladiatoren, sprak de be schermheer, burgemeester M. A. van der Have, het openingswoord. Hij merkte op, dat dirigent Willem F. de Zwart, kennelijk een humorrijk man is. Hij (de beschermheer) had immers volkomen ongewapend het toneel be treden. En wat betekende dan wel de Waffensmidt-ouverture, die hem zou volgen? Moest er soms iets gesmolten worden? In elk geval is het instrumen tarium, door de Harmonie gebruikt, het gezelschap niet meer waardig en moet daarom noodzakelijk door een nieuw worden vervangen. Dat is te vens een goede gelegenheid om naar de, vele voordelen biedende, „lage stemmingover te gaan. Dit laatste is temeer urgent, daar het korps van plan is, zich bij de Koninklijke Fede ratie aan te sluiten. Wil men dan met succes sen deelnemen, dan is die omschakeling noodzakelijk. De beschermheer deed dus nü alvast een beroep op de aanwezigen. Heel Valkenburg zal, zoals gewoonlijk, weer graag het ideaal helpen verwezen lijken, Men draagt zijn harmonie hier immers op de handen. Met dankbaarheid dacht de heer Van der Have aan het zo welgeslaagde con cours terug. Hij noemde in dit verband nog de uitstekende commissie van voor bereiding. Een schaduw is er nog wel, over het blijde jubileumfeest gevallen Twee ere-leden, die om hun voortreffe lijk werk voor de vereniging in dank bare herinnering zullen blijven voort leven. de heren Oosterlee en Zwart, zijn in het afgelopen jaar overleden. In zjjn welkom betrok de beschermheer ook de heer en mevrouw Anth. van den Berg, die door hun overkomst uit het „ingesneeuwde Tuyl" bewezen, dat zij de vereniging nog altijd een warm hart toe- Bij de beoordeling van het concert is het dus gewenst, rekening te houden met het niet meer volkomen valide instru mentarium. Ook was er, na de jubileum- hoogspanningstijd, wel een lichte inzin king te venvachten. En de bezetting van enkele instrumenten had bovendien enige zorg gegeven. Het moet echter worden erkend, dat het korps met energie en optimisme de moeilijkheden het hoofd heeft geboden, zodat de schade (als men dat zo wil noemen) zeer beperkt bleef. De directie van Willem de Zwart ken merkte zich ook nü door een aansteke lijke vitaliteit (waaraan geen speler ont- kwam, een nauwkeurig aangeven en een gespannen oplettendheid. Zeer opvallend waren steeds de rake opvatting en het juiste tempo, de geboet seerde klank en de levendige expressie, door verzorgde nuancering en accen tiuering ontstaan. Deze laatste eigenschappen kwamen vooral uit in de marsen (o.a. „The Stan dard of St. George" van Alford), het oor spronkelijke blaasorkest-werk „Bala laika-Souvenir" van Joh. B. Kok. de boeiende „Pölnischer Hochzeitstanz" (van Paulik, arr. Melleina) en het „Rondo in Blue" (van Fernand Ruelle). die alle zeer goed klonken en aanspraken. We mogen zelfs van het laatstgenoemde, toch maar zwak gebouwde en onnodig gerekte werk zeggen, het nog nooit zó goed te hebben horen vertolken. De Zwart zag er zelfs kans toe, door duidelijke analyse en profilering het nog aannemelijk te maken. De Danausagcn Wals van Fucik met zijn te lange inleiding, zijn niet vlot op gang gekomen en wat bezwaard-stroeve beweging kon ons niet bekoren Ook het spel kwam niet echt vrij en open en in het begin gevoelden zich enkele spelers kennelijk wat onzeker. Een goed stuk werk was de uitvoe ring van de veeleisende speelouver- ture „Der Waffenschmidt" van Lor- zingOok hier waren de langzame de len het zwakst, maar wanneer de vaart er inkwam, klonk alles luchtig en speels. Juist hier maakten vaak de klarinettisten een goede indruk door hun levendig en technisch geslaagd spel. Ook de zaxofonesde trompetten, pistons en bovenal de werkelijk uit stekende bassengroep onderscheidden We moeten ten slotte nog de verklan king van de balletsuite uit Gréty'j „Zémire et Azor" als stijlvol en voldoen de lichtlopend releveren. De drumband sloot met een prijzens waardig optreden het concert af. Na de pauze voerde het gezelschap Thalia uit Noordwijk het blijspel ,,Stoep- kind" (van P. Mühren) ten tonele. Joh. van Wolfswinkel den over de drie Langeraarse plassen. Start 10 uur; afstand 20. 40 en 60 km. Inschrijven by café Hoogendijk, Lan- geraar. telefoon 0.1722116. Zaalvoetbal TA.V.V. Zaterdagmiddag houdt de plaatselijke voetbalvereniging TA.V.V. een zaalvoet baltoernooi in de veilinghal. Hieraan nemen vier verenigingen deel met in totaal zes elftallen, te weten Zwammer- daim, Nic. Boys, Nieuwkoop en TA.V.V. ROELOFARENDSVEEN Schooljeugd schaatste Gistermiddag heeft de ijsclub Wilhel- mina schaatswedstrijden voor de oudere schooljeugd gehouden. Ruim 300 kinde ren namen hieraan deel. Op deze middag werd het 200ste nieuwe lid van dit sei zoen ingeschreven. Dit was Nic. v. d. Meer van de Noordkade. Uitslagen van de wedstrijden waren: Huishoudschool: 1. Willy v. d. Meer; 2. Marian van Berkel; 3 Ineke Schakenbos, Zesde klas meisjes: 1 Tilke Schouten; 2 Corvnie Möllers; 3 Marian Bouwmeester; 4 Violet v. d. Zwet; vijfde klas meisjes- 1 Elly v. d. Veer; 2 Henny Schouten; 3 Lies v. d. Veer; 4 Margret v. Ruiten; zesde en zevende klas jongens: 1 Jan v. d. Meer Cz; 2 Jan Rodewijk; 3 Sjaak Bouwmeester; 4 Erik v. d. Meer Pz; vijfde klas jongens: 1 Kees Akerboom; 2 Ronny de Jong; 3 Sjaak Verbergge; 4 Adrie de Prie. VOORHOUT Christenvrouwen De afdeling Voorhout van de Chris tenvrouwenbond zal morgen (vrijdag) om kwart voor acht in de christelijke school aan de Jacoba van Beierenweg een jaarvergadering gehouden. Als hoofd punten staan op de agenda: bestuurs verkiezing en verloting. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidsèer in verkoopster; verlenen van bijdragen aan woningbouwcorporaties uit de inkomsten van het Waarborgfonds inzake woning bouw over 1962. Geen graansilo De N.V. veevoederfabriek en oliesla-* gerij De Leerhoeve heeft een verzoek ingediend op het aan de Hooftstraat ge legen perceel een graansilo te bouwen. De hoogte van het gebouw Is gepro jecteerd op 31.10 m. In verband daar mee is het nodig dat de raad onthef fing verleent van het bepaalde in ar tikel 45, lid 8. van de bouwverorde ning. Dit lid bepaalt: „In geen geval mag een gebouw een grotere hoogte verkrijgen dan 15 m boven de weg hoogte. of. bij het bouwen anders dan aan een weg, boven de grondslag van het bij het gebouw aansluitende ter- Een verzoek om ontheffing Is door do belanghebbende ingediend. Naar aanlei ding daarvan zijn 9 bezwaarschriften tegen het verlenen van de ontheffing in gediend. De bezwaren zijn gericht tegen: 1. verminderde toetreding van zon- en daglicht tot de door klagers bewoon de en/of in eigendom toebehorende panden, met als gevolg daarvan te verwachten grotere vochtigheid van deze panden; 2. te verwachten storing in de ontvangst van televisie-uitzendingen; 3. te verwachten schade aan in de om geving van de te bouwen silo staan de panden als gevolg van valwinden; 4. te verwachten vermindering van da trek in de schoorstenen van omliggen de panden; 5. waardevermindering van omliggende panden, doordat de silo op de omge ving het stempel van fabriekswijk zal drukken: 6. te verwachten hinder als gevolg van een zuigleiding van de Rijn naar de silo. B. en W. hebben deze bezwaren nauw gezet overwogen en diverse adviezen Ingewonnen, hetgeen resulteert in het advies aan de raad de aanvraag van „De Leerhoeve" af te wijzen. Wykavonden Voor de leden van de Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn zijn drie wijkavonden vastgesteld, verdeeld over de drie wijken: Zuid, Centrum en Noord. De eerste wordt hedenavond ge houden in Nabij. De kerkelijke gang van zaken, zoals gedrukt in het jaarboekje 1963, komt in alle drie de wijken aan de orde. Voorts zal de heer A Hofland hedenavond declameren en worden dia's vertoond. Ds. K. H. Schuring heeft d» leiding. Maandagavond 25 februari wordt de avond gehouden voor het Centrum in de grote zaal van de Salvatorikerk, on der leiding van ds. W. Wijma. Hier komt ds. Gravendeel spreken over zijn werk in België, eveneens toegelicht met dia's. Een boeiend verteller, zoals deze week reeds bleek. In maart volgt dan de avond voor wijk Noord, eveneens in de SalvatorizaaL Hier zal het contact met de nieuwe wijk- predikant, ds. Westerveld en zijn vrouw ongetwijfeld in het centrum staan. Ruiling Ten behoeve van het verkrijgen van een in het waterwingebied gelegen ter rein is met het Aannemingsbedrijf Gebrs. Den Ouden c.v., alhier, overeenstem ming bereikt ovèr een ruiling van eigen dommen krachtens welke aan de ge meente in eigendom zal overgaan een in het waterwingebied gelegen perceel grond ter grootte van 2900 m2, in ruil voor een perceel industrieterrein ter grootte van ongeveer 2048 m2, gelegen tussen de sociale werkplaats en do spoorlijn Alphen aan den RijnLeiden. Overeenstemming is bereikt over bij betaling door het Aannemingsbedrijf Gebrs. Den Ouden c.v. aan de gemeente van een bedrag van f 9.568. Hierbij is uitgegaan van de normale prijs van f 16 per m2 voor het (onopgehoogde) in dustrieterrein. Voor de aan de gemeente over te dragen grond geldt een prijs van f 8 per m2, welke prijs B en W ?anvaardbaar voorkomt, lettend op de igging van deze grond IIAZERSWOUDE Dreggen en haken Er wordt nogmaals gewezen op aanwezigheid van dreggen en haken op de volgende adressen: Hazerswoude-dorp: haak: loods fa. K. Wezelenberg en Zn„ Voorweg 114; haak en dreg: café Meurs. Rietveld; haak: Gerelaan 36, fam. Loomans; haak en dreg: ds. D. A. v. d. Boschstraat 37, G. de Frankrijker; haak en dreg: Gemeneweg 3, brandweergarage; dreg: Westeinde 1, J. A. Kaptein; haak en dreg: Bent 4. van Zanten. Hazerswoude-Rijndyk: dreg: Rijndijk 219. J. P. de Haas; haak: brug over de Oosbvaart; dreg: Rijndijk 147, A. Kaste lein; haak en dreg: Rijndijk 240, ge meentesecretarie; haak: Rijndijk 190; haak en dreg: Rijndijk 110, D. van Wie- kerk. E.H.B.O. zuurstofkoffers.- drogiste rij J. Raaphorst, Dorpsstraat 115. en wet. houder H. van Rijn, Voorweg 104. Gevaarlijk Us De toestand van het ijs in vaarten en sloten wordt steeds gevaarlijker, vooral op plaatsen waar een laag sneeuw het ijs bedekt. Schaatsliefhebbers kunnen ge bruik maken van de veldijsbaan, die onder regelmatige controle staat. Parkeren by Usbaan De politie verzoekt hen, die per auto lar de veldijsbaan komen, hun wagens zodanig te parkeren, dat het verkeer daar onbelemmerd doorgang kan vinden en de rijweg vrij wordt gehouden. Collecte Zaterdagmiddag wordt een huis-aan- huis-collecte gehouden ten bate van de vereniging Draagt Elkanders Lasten voor de tb.c.-bestrijding. Toneelavond De r.k. vrouwenbeweging van Hazers- woude-Dorp houdt zaterdag om 8 uur in het Herv. verenigingsgebouw een toneelavond voor oud en jong. Opgevoerd wordt de klucht in drie bedrijven „Het hing in de lucht". (Advertentie) NOC VOLOP VOORRAAD van alle werklaarzen. korte laar zen, wind- en weerlaarsjes v.a. 3.75. Kleur rood - wit - bruin- beige - zwart. Haast U! Belt U even op Telefoon 017903695. Ook tevens voorraad van alle warme pantoffels. Koopt U goede schoenen bij JAC. VOS SCHOENHANDEL BENTHUIZEN Depots Dorps8tr. 32, Hazcrswoude. Ringryden voor paren Woensdagmiddag werd door de Hazers- woudse IJsclub op de veldijsbaan een Ringrijdery voor paren gehouden. Er gaven zich 44 deelnemers op, waarvan er tien in de prijzen vielen. Eerste prijs W. de Haan; tweede prijs mevr. De Haan-De Ruiter; derde W. Verhorik; vierde R. Noordam; vijfde H. Pannebakker; zesde M. van Luik; ze vende A. Rijkaart; achtste B. Zandstra; negende P. Harkes; tiende S. Cok. Gevonden voorwerpen Leren zwarte j on gendh andschoen, een paar gevoerde leren zwarte herenwanten. konijn, leren bruine herenwant, foto- toesteil in bruin leren paraattas met draagriem, een bos sleutels met plaatje. IN IIAZERSWOUDE Koppelwedstrijd wordt kortebaanwedstrijd Het bestuur van de Hazerswoudse IJs club deelt mee dat de aangekondigde koppelwedstrijd voor zaterdagmiddag niet doorgaat. Op dezelfde tyd begint echter een Ingelaste kortebaanwedstrUd. Deze wordt verreden op de veldijsbaan te Hazerswoude-Dorp. Kaagdorp, zaterdag 23 februari, natio nale koppelwedstrijd van de ijsclub Kagermeer. Aanvang twee uur. Opgeven; tel. 02534—268. LEIMUIDEN Gevonden voorwerpen Bedelarmbandje damesrijwiel, vul pen, doos met huishoudzeep cn zeeppoe der, hondepenning, rode sjaal Inlichtingen bij de rijkspolitie. Onbetrouwbaar U» Door de sterke stroming van het water in de Drecht, veroorzaakt door de in werkingstelling van het gemaal te Kat wijk, is het ijs zeer onbetrouwbaar ge worden. Met klem wordt aangeraden het ijs op de Drecht niet meer te betreden. Ontslag bij Danlon Bij de Danlon-fabriek tc Emmen zul len 20 ot 50 werknemers in twee tot vier maanden ontslagen worden. Men hoopt dat zij daar of in de omgeving werk kunnen vinden. Dit houdt verband met rationalisatie, waarbij de produktie- capaciteit zal worden vergroot. De voor bereiding van de uitbreidingen L gestaakt omdat de vrijhandelszone cn de Euro- markt vooreerst niet één markt zullen worden. Bij Danlon in Emmen zijn nu 760 werk- emers cn bij het verkoopkantoor te Am_ sterdam 80,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9