Hoge prijzen voor de haring in november BIJBELLEZING Thans ook in Alphen aan Rijn Lenteklokjes den U i96pIEUVE LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 katwijk aan zee Zo leer je vissen )eze week is voor een 70-tal jeugdige rlingen van de Visserij school belang- geweest Voor de eerste maal is na- lijk gebruik gemaakt van het oefen- ip „De Zeearend", dat door de visse- eholen Scheveningen en Katwijk irtelings wordt benut, 's Morgens om rt over acht wordt in zo'n week per gereden naar de Scheveningse vis. shaven, waar het schip aan de kadp Dan wordt, als de weersgesteldheid tig is, uitgevaren en tegen vier uur rdt de haven weer opgezocht tadertussen zijn dennetten enkele ma- uitgezet en ingehaald bij wijze van ening. Door de felle koude is echter vis naar het iets warmere diepe wa- getrokken. Bovendien kon enkele ma- het net niet overboord worden ge- door de ijsvelden. Gisteren was het ip vóór Katwijk dicht onder de wal r anker gegaan en werd de sloep rboord gezet De jongens roeiden tot c bij de waL Het roeien was hun mei emd, doch de ijsdijk zou bij een lan- g moeilijkheden hebben opgeleverd. Spreekbeurt [aandag om 8 uur hoopt in de Uni te Katwijk aan Zee de heer J. Klein ïeveld te spreken over „Tot v in de hemel". FOTOCURSUS D. KRUYT A.s. maandagavond 8 uur in Hotel „NOORDZEE'' Stereo-Projectie Toegang vrij. Afhalen van toegangsbewijzen: FOTOHANDEL D. KRUYT moden TYPEN THEOPRAC VOORSTRAAT 89 TELEFOON 2859 KATWIJK AAN ZEE f -AUTO FINANCIERING en AUTO VERZEKERING W. OUWEHAND'S ASS. KANTOOR KAMPERFOEI.IEPLEIN 1 VISSERIJGOLFJES In november 1962 heeft het weer volgens het maandoverzicht van „Visserijnleuws" een wisselend karakter gehad door storm en mist. Er kwamen vijf a zes verletdagcn voor. Aan de trawlvlsserij op verse vis namen vier trawlers en 39 loggers deel. Ge vangen werden tong, schol, wijting en kabeljauw. De resultaten waren lonend. Aan de visserij op verse vis namen verder deel 248 kotters. Gevist werd in Tea Kettle Hole, Witte Bank, P-boeienlijn en in het nabije Nederlandse kustgebied. Er werd overwegend tong en schol gevangen met als bijvis wijting en kabeljauw. De tong vangsten waren nog zeer ruim hoewel de tong verder uit de kust gevangen moest worden dan in de voorgaande maanden. De resultaten waren lonend. Aan de haringtrawlvisserij namen 87 trawlers en loggers deel. Gevist werd op de Noordzee, by de Sandettiebank, In het Kanaal en in de Ierse Zee. Behalve haring werden ook makreel, schelvis, kabeljauw en wijting gevangen. De resultaten n de Ierse Zee en de noordelijke Noordzee waren slecht tot matig, die bij de Sandettie bank en in het Kanaal gunstiger. Na 10 november visten de schepen dan ook meren deels bij de Sandettiebank en In het Kanaal. Op deze visgronden was een grote vloot van haringtrawischepen van verschillende nationaliteit geconcentreerd, waar door het vissen zeer werd bemoeilijkt. Aan de haringspanvisserij namen totaal 134 sohepen deel. Gevist werd de visgronden van de Noord Hinder tot In het Kanaal bij Kaap Gris Nez. In de eerste helft van de maand bestond de vangst overwegend uit volle haring en tn de laatste helft van de maand uit ijle haring. Over het algemeen was novem ber een gunstige maand voor de haring- spanvissers. In de eerste plaats waren de weersomstandigheden voor de tijd Vein het jaar vrij gunstig en in de tweede plaats waren de vangsten redelijk en de prijs van de haring zeer hoog. „Vispoort IJmuiden" Het programma voor de dag van de Nederlandse visserij in IJmuiden krijgt steeds meer gestalte. Het is nu al be kend, dat er ook in Katwijk een deel van het feest zal worden gevierd en dat is ook niet meer dan logisch, want IJmuiden is voor een groot deel dank zij de Katwijkse vissersvloot groot gewor den. In het IJmuidense programma, dat ongetwijfeld door veel Katwijkers zal worden gevolgd, is één van de hoogte punten een spel van Jaap Kolkman „Vis poort IJmuiden". In dit spel zal worden geschetst hoe IJmuidens haven, eerst een zeer onbete kenend vissershaventje langzamerhand is uitgegroeid tot een van Europa's grootste vissershavens. Ongetwijfeld zal de grote rol, die de Katwijkers bij deze groei hebben gespeeld, in dit spel wel duide lijk worden beklemtoond. De regie van het spel.is in handen van de heer Leo van Kuyk. Verschillende groepen van vissersplaatsen, die een belangrijke bij drage hebben geleverd tot de op- en houw van IJmuiden, zullen tijdens viering een steentje bijdragen. Urk en IJmuiden Dat het lang niet altijd koek en ei ls issen vissersplaatsen, is in IJmuiden eer gebleken, toen daar 'enkele groot handelaren weigerden de vis, die door de UK 104 en UK 156 was aangevoerd, te kopen. Men zegt, dat zij dit met opzet hebben gedaan, maar zelf hebben verklaard de platvis door de mist niet te hebben gezien. Zoals bekend, lossen er veel Urker.i (Advertentie) 2LINGI D.V. te houden MAANDAG 11 FEBRUARI, des avonds 8 uur in de UNIE-ZAAL aan de Weth. Ouwehandstr. te Katwijk aan Zee. Spreker: JACOB KLEIN HANEVELD BODEGRAVEN Onderwerp: „TOT WEERZIEN IN DE HEMEL" XE) COÖP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" RENTEBIJSCHRIJVING OVER 1962 Advertentie TUINBOUWLAARZEN LANDBOUWLAARZEN Alle maten voorradig Hevea en Vredestein knie- en kuitlaarzen. Altijd droge, warme voeten met onze ge watteerde sokken voor klompen laarzen. Slechts t4.90 Knielaarzen 13,75, m. 40 t.m. 48, zwart Schoenhandel Schoenmakerij JAC. VOS Dijk 17 Benthuizen Tel. (01790) 3695 Depot Hazerswoude, Dorpsstraat 32. het CC I Spaarder worden verzocht hun spaarboekje voor rentebijschrijving C J jaar 1962 ten kantore der Bank aan te bieden op één der hieronder aange geven dagen, vermeld achter de beginletter van de familienaam, iftelijk 0mdat alle 16.000 spaarboekjes niet tegelijk behandeld kunnen worden, zoeken wij U vriendelijk zich aan de onderstaande data jjjj E. F en C H en I J. K en L M en N O, P en Q R en S T. U en V W. Y en Z willen houden. 11, 12 en 13 februari 1963 14 en 15 februari 1963 18, 19 en 20 februari 1963 21 en 22 februari 1963 25, 26 en 27 februari 1963 28 febr. en 1 maart 1963 4, 5 en 6 maart 1963 7 en 8 maart 1963 Voor de Rentebijschrijving zal het kantoor en met vrijdag geopend zijn van: 912.30 uur v.m. eu i i vrijdagavond zal GEEN rentebijschrijving plaats vinden. Om tijdrovend oponthoud te voorkomen, zullen tijdens de rentebijschrijving eGEEN SPAARBUSJES ter lediging worden aangenomen. Na 11 maart a.s. j kunnen de busjes weer iedere maandag t.e.m. vrijdag van 9—12.30 uur v.m. en van 23 uur n.m. worden aangeboden. Rente voor spaargelden: dagelijks opvraagbaar 3%%. Termijnrekening, met een op7,cgging van 6 maanden 3,/>%. Jaarovereenkomst, met 'n duur v. 12 mnd. vast, zonder opzegging 3%%, - RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" VOORSTRAAT POSTREKENING ONGEVALLENVERZEKERING en/of ZIEKTEVERZEKERING ASSURANTIFKANTCOR VAN DER PLAS 1VYBORGSTF 4 AT 7 KATWIJK AAN ZEE. TELEFOON 2916. f verzekeringen. normaal de vis in Urk. De betrokken voorman zou tot nu toe de vis va cwee gen-oemde schepen steeds in door een coöperatie hebben laten opko pen. Daarna koobt hij de vis dan wee' van de coöperatie terug om ze naar hel buitenland door te verkopen tegen zoge- uoemde dumpingprijzen. Dat de Urkers nu in IJmuiden losten werd veroorzaakt door het ijs. De Zee viagroothandelsvereniging in IJmuiden •rtaat niet achter het gebaar van de hai Jelaren. Op ze. In de Ierse Zee Ls het nu niet ve aieer gedaan met de visserij. Er wordt nog wat haring en makreel gevangen maar de meeste schippers willen er tnee gaan stoppen De SCH 196 Helena haalde een van 70 kisten scheep, waarvan 35 haring en 15 makreel. Verder twintig kisten Kool vis. De VL 131 Petronella heeft a1 435 kantjes gezouten haring en 40 kisten •nakreel. De gezouten haring zal in Vlaardingen worden verkocht. De KW 159 Marian Ellen is thuisvarend met 298 kantjes gezouten haring, 450 ha ring, 70 makreel. 65 koolvis en kabel lauw, 10 schelvis. 10 varia. 20 stuks ka beljauw. In de noord leveren de trekjes veelal niet meer dan Vijf tot zes manden vis op, die bruikbaar is. De IJM 37 Delft kwam nog tot een trek van vijftien manden, maar dat was dan ook de hoog ste vangst van de dag. De trawlers die op tong vissen, hadden veel last van de oostenwind. Wat er was Tn IJmuiden voerden 47 schepen en 3978 kisten vis aan, waarvan 60 schelvis. 110 radio. 348 gestripte wijting, 130 dichte wijting, 100 gul en kabeljauw, 200 kool- vis, 70 haring. 40 makreel 50 tarbot. 1400 scliol, 250 varia, 250 kleine haring, 1000 9tuks kabeljauw en 61.000 kilo tong. In Scheveningen was de aanvoer 160 wijting, 120 gul en kabeljauw, 850 schol. 1000 stuks kabeljauw, en 25.000 kilo tong. „De Landbouwer' VOORSTRAAT 36 TELEF. 2136 benthuizen hazerswoude Een ronde voor Burgemeester J. Aantjes van Brakel sprak gisteren tijdens een gecombineerde familie-avond van de plaatselijke afde- van de C.B.T.B. en de Chr. Platte landsjongeren over „Een ronde voor". Hij schetste, de hedendaagse mens, als ego ïstisch. De mensen, ook de christelijken, weten het zelf vaak zoveel beter en ze bekommeren zich vaak zo weinig om de medemens. Zich vervolgens bepalend bil een gedeelte uit de Openbaring van Jo hannes, waarin sprake is van het witte, het rode en het vale paard, zei spreker, dat het witte paard nog steeds een ronde oor ligt. Holl. Soc. neemt Koepel over De Amsterdamse Assurantie Associatie De Koepel N.V. en de Hollandsche So ciëteit van Levensverzekeringen N.V zul len binnenkort een verwisseling van aan delen voorstellen, waarbij men voor f 2 000 aandelen De Koepel met dividend 1962 f 1 000 Holl. Sociëteit kan krijgen onder bijbetaling van f 2 000. Voor lagere bedragen worden royeerbare toondercer- tificaten van f 100 verstrekt, uit te geven door een administratiekantoor Daarom moeten de statuten van de Holl. Soc veranderd worden. De Koepel met haar dochters Ass. Cie, van 1771, Brand Mij 1790 Amsterdamsche Zee_ en Brand 1820 en Brandgevaar van 1822 en de Holl. Soc. met de Bataafsche van 1806 en Bataafsche Ver. Mij. hebben reeds ja renlang samengewerkt o.a. in Canada. Caltex-groep in Nederland: De heer J. M. Hansen. Deen van geboorte, voor zitter van de raad van commissarissen en vertegenwoordiger van de aandeel houders zal na ruim 40 dienstjaren, 15 februari afscheid nemen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef- ïn zich te San Francisco vestigen: s officier in de orde van Oranje-i Nassau. katwijk Gemeenteraad vergadert Donderdagavond om half 8 vergadert de gemeenteraad van Katwijk. De agen da vermeldt onder meer de volgende punten: een grond transactie aan de Val- kenburgse weg met C. A. Ruigrok Indu strie N.V.; herziening uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het landelijke gebied; verlenen van een krediet voor aanleg van straatverlichting in een gedeelte van do Hoornespolder; garanderen van een geldlening, aan te gaan door de C-hr. Ver eniging voor Ziekenverpleging „Het dia- conessenhuis" te Leiden: vaststelling van het getal wekelijkse lesuren voor het vakonderwijs in de lichamelijke opvoe ding aan openbare lagere scholen voor 1953; wijziging gemeentebegroting 1962 Film voor bejaarden Dinsdagmiddag om half 3 wordt in Musica voor de afdeling Katwijk van de Algemene Bond van Bejaarden de film „Op hoop van zegen" vertoond. katwijk «<uv den uijn Bridgenieuws Uitslag van de in hotel De Roskam ge houden onderlinge drive van de bridge club „De brug". 1 en 2. J. de Jong-D. van der Plas en E J. van Leeuwen-A. de Ruiter, 81 P Ravensbergen-J van der Plas. 74 p.; 4. C Duindam-S. Visser, 64 p echtpaar A. de Lange en J. Parlevliet-D. Parlevliet, 58 p.: 7. M. Hermans-M. t Duivenvoorde. 50 p8 echtpaar M. i der Anker. 34 p. katwijk aan zee Reuma-besirijding vraagt veler bijdrage Het plaatselijk comité van de stichting „Nationaal Reumafonds" hield in „Irene' een propaganda avond. De voorzitster mevrouw M. M. Engberts-Meijer, zett( in korte trekken de taken van de stich ting uiteen, waarna mejuffrouw Huizin- ga, vertegenwoordigster van het hoofd bestuur. uitvoerig vertelde over het ont staan der vereniging. De stichting heeft ten doel financiële middelen te verschaf fen voor het opbouwen van een doel matige reumabestrijding in Nederland Een steeds belangrijker bron van in komsten van het Nationaal Reumafonds is te danken aan de activiteiten van over al in den lande opgerichte plaatselijke comité's. Het Reumafonds verleent: 1. individuele steun aan on- en min vermogende reumapatiënten: 2. steun aan wetenschappelijke 3. steun aan nieuwbouw en/of bouw van klinieken en verpleeg huizen. Na de pauze werd de film „Wil winnen" vertoond. Hierin wordt op suggestieve wijze het wetenschappelijk onderzoek gedemonstreerd, overwinning van de volksziekte één moet voeren. Ook werd getoond, hoe gesteund door een grote staf van des kundigen, een reumapatiënte werd ge holpen op haar moeilijke weg naar ge- De aanwezige wijkverpleegsters lieten duidelijk blijken, dat steun aan reuma- patiënten in ons dorp dringend noodza kelijk is. Tot slot deed de voorzitster een beroep op aller medewerking voor de komende collecte, die zal worden gehouden in de week van 24—30 maart. Secretaresse van de plaatselijke afde ling is: mevrouw Romijn, Prins Bern- hardlaan 218. telefoon 4409. Hoog cn laag water Zondag: hoog water 4.39 en 16.48 uur (springvloed); laag water 0.25 en 12.45 i 1723 u.; T}E naam. is uitgevonden door dominee Meyering, gereformeerd predi- TJ kant te Katwijk-Rijn, wiens dochter Riek in 1935 ('36) het eerste Lente klokjeskoor in Katwijk-Zee oprichtte. Riek Meyering was ervan over tuigd, hiermee een noodzakelijk werk te gaan verrichten. Om de grote achterstand van ons volk, wat betreft de beoefening, zelfs ook de waar dering van de muziek, in te lopen, was het allereerst nodig, dat de jeugd muziekrijp werd gemaakt. Riek Meyering stelde zich niet met zo-maar- een-versje-zingen tevreden, maar achtte het haar taak, ook iets te doen aan vocalise, toontreffen, adembeheersing en beschaafde, dus dialectloze uitspraak. Dat was in die tijd al héél wat. Niet het minst vond ze het be langrijk, de kinderen te doen begrijpen, wat ze zongen. Dividendverhoging en splitsing Chrysler Chrysler Corporation heeft in het vierde kwartaal 'n ongekend hoge winst behaald, waardoor de netto-winst voor 1962 komt op 65,4 (vorig jaar 11,1) miljoen of 7,24 (1,24) per aandeel, doch 1949 was het beste jaar met 8 132,1 min. Voorgesteld wordt de aandelen in tweeën te splitsen en het dividend tel De vestiging breidde zich sterk uit er maakte, ook buiten Katwijk, naam, Ir Leiden, Sassenheim en Voorschoten ont. loken meisjeskoren, die dezelfde lieve poëtische naam kregen. En maar k!:n- gelert, al vroor het twintig graden Als Riek Meyering met dit viertal de handen niet reeds had vol gehad, zouden er ongetwijfeld nog meer Lenteklokjes, uit andere bodems, zijn voortgekomen. Behoefte Deze koren bleken in een grote be hoefte te voorzien; men had er kennelijk op zitten wachten. De kinderen gingen graag naar de wekelijkse repetities en de ouders kwamen In drommen één of twee keer in het jaar de frisse kunstvaardig heid van hun spruiten bewonderen. Om dat deze meisjes (later in Katwijk ook baardeloze knapen) uit alle bevolkings lagen voortkwamen, betekende dit muzi kaal verantwoorde werk een culturele bijdrage van giet te onderschatten be lang. In 1956 besloot Riek Meyering op te houden. Het werd haar te z bovendien was ze voornemens, te gaan trouwen. Opvolgers waren er niet, omdat de besturen, die ze zouden moeten be noemen, ontbraken. Riek Meyering had al. tijd alles alléén gedaan. Zo schrompelden de koren na haar vertrek Ineen als bal- waarin een gaatje was geprikt. Een bioeiend kleur, en klankrijk stuk cultuur ging geluidloos in het niet ve dwijnen Iemand, die dat onduldbaar vond. stelde toen de „in deze omgeviDg reeds zeer bekende dirigent Dirk van Vliet voor, de zaak .althans in Kat wijk voort te zetten en zó, misschien nog juist op tüd, een roemloos en tragisch einde te voorkomen. Van Vliet aarzelde, omdat hij niet wist of de levensgeesten van de zieltogende nog op te wekken zouden zijn. Enfin. de proef op de sultaat was verbluffend. In september 1956) werd begonnen met een schamel hoopje van één-en-twintig getrouwen. Nu 1963 zijn ze uitgegroeid tot de leiding 1 Vitaliteit Koudekerk aan den Rijn Scholieren legden de schaatsproef af Onder auspiciën van de IJsclub Ha- zerswoude-Rijndijk hebben leerlingen van de hervormde en van de openbare school te Koudekerk aan den Rijn de door de K.N.S.B. uitgeschreven schaats proef afgelegd. Dc meisjes cn jongens moesten aan de volgende eisen voldoen: vijftig meter heen en vijftig meter terug rijden binnen 35 seconden; 2000 meter schaatsenrijden; 2 x 60 meter rijden in niet meer dan 75 seconden, over een baan waarop 10 blokjes zijn uitgezet in een bepaald schema. De volgende jongens en meisjes be haalden het diploma: hervormde school, jongens: Leen Verhagen, Gert de Wit. Reijer de Leeuw, Jaap Spelt, Frits .Da niël, Dick de Vogel, Peter Platteel, Arie de Bruin, Hans Hogeveen. Wim Ver- gunst, Jan Bijsterbosch. Henk van Veg- Derk Veldkamp, Wim van Vpgten Rijk van Harskamp. Hans van Varik. Evert Duiker. Aart van Diggele. Peter Vergunst. Ries Schellingerhout, Jan de Jong. Wim de Houdijker. Adriaan Leen heer, Leo Brommers. Dick de Jong. Rijk Oppelaar. Hugo de Wilde. Meisjes: Elsje den Houdijker, Marianne Witte. Ritta Brommers. Truus Blaauwendraad. Ma- rietje de Jong, Greetje Koeman, Annie van Diggele. Tineke Vergunst. Janneke de Kleer, Coolje Peters. Joke van Luijk, Anneke van Varik, Adrie van Vegten. Joke Waverijn, Aartje Wijnmalen. Openbare school, jongens: Kees Nat zijl. Wim Snijder, Teun de Bruin. Klaas Kagenaar. Eddy de Wit. Piet Vonk. Kees Goudkuil. Adr. Berrevoets. Herman Ver gunst, Jan Lekx. Leo Lekx. Joop Schel lingerhout. Arie Goudkuil. Herman Ho- genes. Meisjes: Tineke Veldema. Dita Lekx. Renske Klcefstra. Marjo de Bruin Rijn gaal open Van de zijde van het gemeentebe stuur werd ons medegedeeld, dat vermoedelijk vandaag de Rijn zal worden opengeboken. Met klem wordt erop gewezen, dat dit vooral gevaar kan opleveren voor dc be woners van de beide zijden van de Rijn, in het bijzonder als zij In hot donker dc Rijn willen oversteken. Een ieder 7.U dus op zijn hoede. Been gebroken De heer H. v. E.. wonende Prins Bern- hardstraat alhier, is gistermiddag om streeks 12.30 uur op de bromfiets in de Prins Bcrnhardstraat. bij het kruispunt de Prinses Wilhelminastraat. aan gereden door een van rechts komende personenauto. De bromfietser werd op de weg geworpen en ls vermoedelijk met een gebroken been. voor behandeling overgebracht naar het academisch zie kenhuis te Leiden. Zowel de bromfiets als de auto werd beschadigd. Gistermiddag omstreeks 3 uur had op de Hogewaard, ter hoogte van Meer wijk, een aanrijding plaats tussen een personenauto cn een vrachtauto. Het bleef bij materiële schade. De Lenteklokjes koren, waarbij in vember 1962 ook Aalsmeer (mei nu reeds honderd leden) kwam, geven blijk van een sterke vitaliteit; de groei is niet te stuiten en wórdt trouwens ook niet ge stuit. Ze werken hard voor uitvoeringen, uitzendingen en concoursen. In Katwijk wordt nu weer een concert in samen werking met de plaatselijke blokfluit- groep voorbereid. Dit zal in de Oude Kerk worden gehouden. De Katwijkse meisjes, vooral die van groep D, hebben reeds een zekere ver maardheid gekregen. Ze werkten mee vele Jeugdlanduitzendingen voor de NCRV-microfoon. De volgende is te be luisteren op 13 maart. Sassenheim gaat dit jaar voor het eerst naar een concours (van de Ring in Leiden). De belangstel ling is zeer groot. Zo geeft Katwijk twee, als regel uitverkochte, uitvoeringen per jaai. Het lijkt wel, alsof de Lenteklok jes uitzaaien. Een Philipsgrammo- foonplaat, in de Zoeterwoudse kerk opgenomen, en een opname in de Maranathakerk te Rijnsburg, stimu- Dirk van Vliet voor de Lente klokjes afdelingen C en D in Katwijk. Foto D. Kruyt. leerden de belangstelling. Op veler verzoek, ook van ouders van zijn ULO-leerlingen, is Dirk van Vliet ook in Alphen begonnen met de voor bereidingen. Hij wilde dit nog een tijdje geheim houden, maar dat lukte niet. „Is het waar", werd er van alle kanten gevraagd, „komt er hier ook een Lenteklokjes-koor?" Omdat het inmiddels zover gekomen is, met de uitwerking van de plannen èn de geruchten, mag er nu wel een officiële mededeling worden gepubliceerd. Repetitie De heer Van Vliet is van plan, zijn ;rste repetitie met de Alphense Lente klokjes te houden op woensdag 20 febru ari in het gymnastieklokaal achter de Bethlehem, cn ULO-schoIen, aan het St. Jorlsplcin. Hij verwacht de meisjes van tot-en-met.negen.jaar om 17.30 uur (half ïs), die van tien jaar en ouder om 18.15 ar (kwart over zes). Deze verdeling is voorlopig. Eerst moet worden afgewacht, hoeveel meisjes zich komen aanmelden en hoe oud ze .zijn. Na selectie kunnen dan drie of misschien el vier afdelingen worden gevormd. Daar er in Alphen nog geen zelf standig meisjeskoor bestaat, laat het zich aanzien, dat, tevens gegeven de reputatie van dirigent en andere Lenteklokjes, het liefhebsters zal stromen op woensdag de twintigste. Joh. van Wolfswinkel. Coöperatieve Raiffeisenbank „OUDEWETERING" RENTEBIJSCHRIJVING OP DE SPAARBANKBOEKJES TE OUDEWETERING: op dinsdag 12 februari en donderdag 14 februari 1963, telkens van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, op woensdag 13 februari en vrijdag 15 februari 1963 telkens van 7 tot 9 uur des avonds. TE WOUBRUGGE: op woensdag 13 februari 1963 des morgens van 9.30 tot 12 uur des middags van 2 tot 5 uur. De avondzittingen zijn steeds bijz. druk. Komt dus bij voorkeur overdag. Hebt u nog spaarbusjes thuis, welke niet meer gebruikt worden, wilt u deze dan terugbrengen op de bank. In Waalre is gisteren de 75-jarige N. van Dijk in zijn woning levend ver brand. De bejaarde man die met zijn broer samenwoont, en wiens gezondheids toestand te wensen liet, wilde de kachel aanmaken. Daarbij hebben zijn kleren vlam gevat. Zijn broer was op zyn werk.J blad. alphen aan den rijn Wedstrijden met de slee en op de schaats Op de Rijn nabij de Raadhuisstraat werden schaats- en priksleewedstrijden gehouden voor de leerlingen van de Zonnebloemschool. Schaatskampioen van de meisjes werd Adri Zeilstra. van de jongens Jan van Dockum Een eerste prijs kregen: Hans van Heusden, Greet van den Burgh, Nelleke Vermeer, Daan van Vliet. Daan v/d Ha- •n. Nellie Hoogenes en Hans Wijfje Een tweede prijs: Jelle de Jong, Kees Meerlo, Ploni v/d Knijff en Ab Slinger land. Een derde prijs: Geesje Groenhof. Eervolle vermeldingen waren er voor Gerda van Wieringen, Robbie Bekker. Elly Houwing. Tonnie Bos. Piet Voshart Henk van Zessen en Martien Wijfji Christen vrouwenbond De afdeling Zuid van de Christen vrouwenbond vergadert maandagavond om 8 uur in gebouw Nabij. De heer Ad Wieringa uit Arnhem zal spreken over „Verborgen verleiders" of „De vrouw en de reclame" Middenstandsvergadering Maandagavond om 8 uur spreekt bur gemeester L. Bruins Slot in hotel Cen traal op uitnodiging van de beide plaat selijke middenstands verenigingen. On derwerp zal zijn: Het verleden en de twikkeling in de naaste toekomst (o.a. plan Noord) van Alühen a.d. Rijn. Filmclub Dinsdag- en donderdagavond om 8 uur in het Nutsgcbouw draait voor de leden van dc Filmclub dc film Léon Mo rin. prêtrc Met deze film zou het sei- >en in september j.l. geopend worden. iaar hij was toen niet beschikbaar. Per 1 mei Ls tot hoofdredacteur van ït r.k. weekblad De Linie benoemd de heer G. J. van den Boomen. chef van de nachtredactie van de Volkskrant. Hij dc eerste leke-hoofdredacteur van dit oude wetering C. van den Berg 40 jaar veearts Woensdag 13 februari zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer C. van den Berg zich als veearts alhier vestig de. Hoewel op grond van zijn karakter eigenschappen moet worden aangeno men. dat de jubilaris zelf dit heugelijk feit bij voorkeur zonder enig openbaar feestvertoon wil laten voorbijgaan, heeft zich met het oog op zijn kwaliteiten en zijn vele algemeen gerichte activitei ten spontaan een comité gevormd met het doel aan een meer algemene vie ring een passende omlijsting te geven. De huidige weersomstandigheden in aanmerking genomen is besloten op een later tijdstip in het voorjaar een meer officiële viering van het jubileum te organiseren. Hoewel een samenbundeling van de herdenking In meer algemene zin door het comité wordt nagestreefd, is het uiteraard niet de bedoeling te bevorde ren dat de feestelijke 13 februari voor de jubilaris onopgemerkt zou voorbij gaan. Men houde er echter wel reke ning mede. dat in een later stadium nog een beroep op algemene medewerking zal worden gedaan. oegstgeest Naar het zendlngsveld Het vertrek van ds. P. Margré en ds, J. van Slageren, die j.l. zondag tot Zen dingspredikant van de Hervormde Kerk werden bevestigd en die gisteren naar Kameroun zouden vertrekken, is enige dagen uitgesteld. De „Congokust" van de Holland-West Afrika lijn waarmee de reis zal worden gemaakt, liep door ijsgang averij op aan de schroef terwijl bovendien een gedeelte van de lading door het stil liggen van de binnenvaart niet tijdig kon worden aan gevoerd. De beide predikanten hopen nu op 10 februari het Zendingshuis te kun nen verlaten Benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau M. Chr. Neven, ontvanger der gemeente Zaandam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11