Leimuiden bevindt zich in ontwikkelingsstadium Crescendo concerteerde in Geref. kerk Sassenheim Nog steeds haring uit de Ierse Zee De oude kous heeft afgedaan Hef geld moet op de s^srbank staan TOEKOMST RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" XretTWE WEIDSE COURANT -*• -*• ZATERDAG 2 FEBRUARI 1963 Raad vergaderde gisteravond De raad van Leimuiden kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga, die in zijn openingswoord het overlijden van koningin Wilhelmina herdacht, waarna hij een overzicht gaf van de ontwikkeling van deze gemeente in de afge lopen jaren. Het inwonertal steeg sedert 1956 tot heden met 20 pet. en be draagt thans 3169. Er zijn op het ogenblik 712 percelen bewoond met een gemiddelde van V/z bewoner per woning. De behoefte aan woningen blijft nog groot. Volgens zo nauwkeurige mogelijke berekening zijn er in Lei muiden nog 100 woningzoekenden. De krotopruiming blijft de aandacht houden en zal systematisch worden aangepakt. Nieuwbouw is daarom een dringende eis. In Leimuiden is een behoorlijke ontwikkeling gaande, die nog niet tot stilstand is gekomen. Het inwonertal zal blijven stijgen. Na genoeg alle percelen zijn thans aangesloten op de waterleiding en de elek triciteit. zei namens de gehele Prot. Chr. fractie de mening uit te spreken, dat de raad volkomen buiten dit bezoek was gehou den. Hij voelde zich gepasseerd tot en met De heer Muys had op de Griffie in Den Haag zijn misnoegen kenbaar ge-' maakt, waar men de gang van zaken ook weinig elegant vond. De heer Treur klaarde op de dag van het bezoek zelf ook nog niets te weten. Burgemeester Het gemeentebestuur zou graag zien, dat het Groene en het Wit-gele Kruis over betere behuizing zouden beschikken, waarvoor reeds ruimte in de uitbreiding is gereserveerd. Verder dacht de burge- gemeester aan een gemeentelijk gym nastieklokaal. een dorpshuis, zwembad, aula, postkantoor, zuiveringsinstallatie en de verbreding van de Burg. Bak- huizenlaan en W. v. d. Veldenweg. De heer W. Muys merkte op, dat er een aantal huurders is met achterstand in de betaling van de huur. De totale achterstand bedraagt ongeveer f 1000. Een perceel weiland, groot ongeveer 7 ha. werd weer aan de heer L. J. Leeflang voor 6 jaar verpacht voor een pachtsom van f6000 per jaar. Het voorstel jacht - recht op rietland en water van de ge meente opnieuw voor 6 jaar te verpach ten aan L. C. van Poelgeest werd aan gehouden omdat inmiddels nog een aan vraag was binnengekomen. De begroting van de gemeente 1963 werd aangeboden en bleek een tekort op te leveren van f 10.000. De begroting van het woningbedrijf 1963 werd eveneens aangeboden. Het krediet in rekening courant bij de Bank van Ned. Gemeenten voor 1963 werd weer vastgesteld op f 100.000. Duistere zaak Enige opleving kwam er in de ver- gadering bij het voorstel tot intrekking van de wijziging der Algemene Politie verordening. vastgesteld bij raadsbesluit van 24 april 1962. Voor de ingewijden- in deze materie zal het wel duidelijk geweest zijn, maar voor buitenstaanders bleef de strekking van dit artikel vol komen duister. Wel sprak de heer Muys van het tegengaan van onoirbare han delingen, toen achtte de voorzitter het raadzaam in besloten zitting te gaan. Na heropening bleek de heer Muys nog steeds tegenstander te zijn maar hij kon bij de andere raadsleden geen steun vln- De woning Herenweg 19 met een ge deelte erf, eigendom van de heer W. G v. d. Jagt werd aangekocht voor f5000. waardoor dit hinderlijk obstakel kan worden verwijderd. De Provincie zal 75#/o hiervan vergoeden. Aan de heer Th. J. Beuk. Burg. Bak- huizenlaan 4, zal garantie worden leend op de te sluiten geldlening wegens de bouw van een woning. Êusstation De rondvraag nam nogal wat tjjd in beslag. De heer W. Muys stelde het dorpscentrum aan de orde, waarbij hij memoreerde, dat de voorzitter in do laatste vergadering bad medegedeeld dat de autobusonderneming Maarse en Kroon nog geen vastomlijnde plannen in het centrum had. Volgens door de heer Muys ingewonnen Informaties heeft Maarse en Kroon echter sinds enkele maanden wel degelijk definitieve plan nen. Men wil er een busstation maken en een overkapping om de busen onder te parkeren, alsmede een klein kantoor. Volgens de heer -Muys wil Maarse en Kroon onder geen beding iets van het terein afstaan. Laat ze hun gang gaan. adviseerde de heer Muys en kom met een voorstel dan zijn we eindelijk var die puinhoop af. Een dergelijke onder neming moeten wij niet dwarszitten maar alle medewerking verlenen, aldus de heer Muys. Burg. Kammenga stelde dat van de zijde van B. en W. geen enkele reden was om over dit punt te discussiëren Hij hoopte op de eerstvolgende verga dering met een voorstel of mededeling te komen, waarbij de heer Muys opmerkte: ..Als het dan maar weer geen dri maanden duurt." Ontstemming Een ander punt dat de heer Muys hoog zat. was het bezoek van de commissaris der Koningin op 29 november 1962 (Advertentie) Diverse hartige hapjes tijdens de Feest dagen o.a. SARDELRING. APPETITSIED enz. is het adres „De Landbouwer" KATWIJK AAK DEN RIJN Dienst Morgenochtend om 10.30 uur gaat de interkerkelijke dienst in de school Narcisstraat voor ds. G. Toornvliet Bloemendaal. Kiesvereniging De A.R. kiesvereniging bestaat 75 jaar Dit feit zal de vereniging herdenken donderdag 7 februari des avonds on uur in de Geref. kerk. Prof. mr. J. Diepenhorst hoopt dan een feestrede te KATWIJK AAW ZEE Hoog en laag water Zondag 3 februari hoog water 10.26 en 23.12, laag water 5.50 en 18.33 uur Maandag 4 februari: hoog water 11.52, laag water 7.14 en lfi.58 uur. Kammenga vond, dat het zo'n vaart niet liep. Hij had bij verscheidene collega's geïnformeerd, waarbij gebleken was, dat het ook daar gebruikelijk was de raad niet bij een dergelijk bezoek te betrek- Een ander punt, dat de heer Muys hoog zat. was de lange tijdsduur tussen de raadszittingen. Ondanks toezeggingen hierin verandering te brengen, was ook nu weer drie maanden geleden, dat de laatste vergadering werd gehouden De voorzitter was wel bereid de heer Muys tegemoet te komen maar hij klaarde in veel opzichten gebonden te zijn aan de administratie. De heer P. van Graas kwam wee rug op zijn voorstel ln de voorgaande vergadering om een commisie te be noemen, die voorbereidingen moet tref fen voor de bouw van een zwembad. De voorzitter vond dit punt echter nog niet rijp voor openbare behandeling en stelde voor dit na afloop in besloten zit ting nog eens te bespreken. De heer Muys merkte op. dat van de gelegenheid gemeentewoningen te kopen weinig of geen gebruik wordt gemaakt. Raad vergaderde Nieuwe straatverlichting in BENTHUIZEN N de raadsvergadering van woensdag avond bleek het uitvoerige voorstel met betrekking tot verbetering en uit breiding van de straatverlichting een „zware kluif", liet al weer enkele jaren geleden opgezette plan omvatte: het aanbrengen van een geheel nieuwe straatverlichting in de Dorpsstraat, b. idem in liet te ontsluiten gedeelte van plan „Zuid". idem op de twee driesprongen irt de Over dit plan hebben B. en W. deskun dig advies ingewonnen van de directie der Stedelijke fabrieken van Gas en Elek triciteit te Leiden. Ook is advies gevraagd over een (niet in het plan opgenomen) entuele verlichting van de gehele Ho- geveenseweg, dus van het begin van de betonweg tot aan de grens met de ge meente Waddinxveen. Genoemde directie advisèerde voor de Dorpsstraat als verlichtingsbron TL. Uit breiding verlichting Beelaertspark is ge wenst. De huidige vérlichting wordt ge voed vanuit het hoogspannin-gsstation „Benthuizen". BIJ eventuele uitbreiding en vernieuwing zal een tweede voedings- punt. te plaatsen nabij de driesprong Zij- deweg - Dorpsstraat - Hogeveen, noodza kelijk zijn. De kosten van plaatsing en inrichting ervan bedragei\ f 1100, Volgens een door^ adviserende direétiè gemaakte kos tenberekening zal Het aansluiten per lichtmast;L79- e» het afsluiten van een bestaande aansluiting f60 gaan bedragen. Het geraamde aantal nieuw aan te schaffen lantaarns iS 80; dit aantal te spe cificeren in 63 st. voor Dorpsstraat incl. bestrate gedeelte Hogeveenseweg, o st. Beelaertspark, 6 st. voor Molen straat, 3 st. voor Dijk. De Dijk dient eigenlijk 7 lantaarns te hebben; 4 oude, uit de Dorpsstraat te verwijderen licht masten kunnen échter naar de Dijk worden verplaatst. De kostén van plaat sing zullen per lantaarn f479 bedragen. Kosten Dorpsstraat derhalve f30.177: Bee laertspark f3 832; Molenstraat f2.874; Dijk f 1.437 (betreft de nieuwe lantaarns bestemd voor oostelijk dijkgedeelte ge rekend vanaf de brug). Vier te de. monteren lantaarns voor westelijk dijk gedeelte f 830. Men komt tot een totaalbedrag va f52.000. inclusief andere uit dé aanleg voortvloeiende kosten zoals herstraten, demontage. Wanneer men van aanleg van verlich ting aan het bestrate gedeelte Hogeveen seweg (dus tot driesprong Benlihuizer- weg) afziet, kan men van deze f 52.000 nog f5000 aftrekken. Plan Zuid behoeft 34 lichtmasten plus 4 voor reserve. Ge raamde kosten f 12.840 JSatriumlicht Wat verlichting van wegsplitsingen Ho geveen betreft adviseert Sted. Fabr. G E. Leiden de toepassing van natrium- licht Rekening houdende roet de op zich ge nomen taak een ..gezond financieel be- leid" te voeren wijzigde het college van B. en W. het oorspronkelijke verlichtings plan als volgt: het aanbrengen van een nieuwe straatverlichting in de Dorps straat (met bijbehorende voorzieningen1) en in plan Zuid. Met het gewijzigde plan van B. en W kon de heer P de Vrij Mzn (a.r.) zich wel verenigen, ofschoon de kosten toch zeer hoog blijven. Op zijn vraag of triumverlichting in het dorp niet beter zou zijn antwoordde burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen dat na- triumlicht in de bebouwde kom niet pret- tig aandoet (men denke aan Moerka- pelle), De meningen hierover lopen nog al uiteen. Na goedkeuring van Gedepu teerde Staten zal het werk misschien 1963 kunnen worden voltooid. De heer D. van Soest (arb. bel.) be treurde dat de Hogeveenseweg, gezien de financiële middelen, nóg niet verlicht kan worden. Maar het bestrate gedeelte van deze weg zou hij wel verlicht wil len zien. Nu kost het f 5000. later wel licht veel meer. De voorzitter antwoordde bij wijze van scherts dat het voor de jongelui juist prettiger Is de Hogeveen helemaal niet te verlichten. Het college was van oordeel dat men beter kan uit stellen dit gedeelte te verlichten, omdat Rijkswaterstaat plannen heeft de drie sprong te moderniseren, wat wijzigingen met zich brengt. Het door de heer Van Soest ingediende voorstel vond geen vol doende steun, waardoor het verllchtings- voorstel van B. en W. werd aangenomen. De raad ging vlot akkoord met de voor gestelde bouwgrondprijzen en straatna- en in plan Zuid. Goedgekeurd werd het plan tot niéuwing van meubilair van het lokaal van het hoofd der openbare lagere school. De leerlingen krijgen hun tafeltjes met losse zitbank (totale kosten f 1.521) en de hoofdonderwijzer krijgt zijn draai stoel. De heer De Vrij ging akkoord on der voorbehoud dat de hoofdzaak tot ver nieuwing aanwezig is. Dat is inderdaad het geval. Van de rondvraag maakte de heer De Vrij gebruik om de vrijwillige brandweer z"n compliment te maken voor het doeltreffend blussen van ee cente binnenbrand. De heer Van Soest zou een parkeerverbod bij brandbijten willen instellen, gezien de opgedane er- iring. Dit is moeilijk te realiseren: men u de een beschermen door de ander i rechten te ontnemen. Nieuwe Rijksweg Bij de Rijkswaterstaat zijn plannen ir voorbereiding de rijksweg Rotterdam- Haarlem gedeeltelijk door Benthuizen aar te leggen. Verdere mededelingen hierover zijn nog niet bekend. WOVBRVGGE Jaarfeest met toneel christelijke honden ln Het Oude Racdthuys hielden de gezamenlijke christelijke bonden vrijdag avond hun jaarfeest. Voorzitter C. ae Boer heette in zijn openingswoord de beide plaatselijke predikanten welkom. Als spreker vöor deze avond was dis trictsbestuurder De Kleuver van het N.C.B. uit Utrecht overgekomen. Na te hebben herinnerd aan de vre selijke watersnoodramp van tien jaar ge leden, tóen ons volk eendrachtig iets groots presteerde, zei spr., dat ook in déze langdurige strenge wintér er nood is, speciaaL bij de bejaarden, de laagst- bezoldigden en de tijdelijk werklozen. De Stichting van de Arbeid adviseert een duurtjetoeslag. Voorts wees spreker nog op het belang van ons land en volk in de E.E.G. Geve God. dat wij hierdoor veiliger kunnen leven. Ook moeten wij onze kracljten bundelen om de nood in andere lariden te lenigen. De christelijke vakbeweging heeft tot taak te leyen uit naastenliefde. 65 jaar christelijke: vakbeweging zag veel ten gunste veranderen. Dooh ook nu is nog bezinning in eigen kring nodig. Ook nu is er in onze welvaartstijd nog geen so ciaal recht voor allen. Na nog over de noodzaak van een beter bedrijfspensioen fonds en bezitssoreiding te hebben ge sproken. wees spreker er nog op, dat onze taak nog altiid niet is voltooid. Wij moeten blijven voortgaanmet de strijd voor het volk om Christus wil. Hierna voerde Sempre Avanti's to neelgroep op het blijspel in drie bedrij ven van Aug. van Zuylen: Bliif zitten, waar je zit In dit kostelijke stuk. dat een typisch Franse inslag had. worden de perikelen behandeld rond de ver stokte vrijgezel en verlegen wiskunde leraar Henri Latoer, meesterlijk vertolkt door de heef H. P. van Oosterom. Om zijn vriend Marcel Fennier een genoe gen té doen. Verleent hij diens verloof de Yvonne voor één nacht onderdak. Als dan zijn tantes en de vertoornde vader van het mels.ie opdagen, raakt hij totaal van streek. Wim van Ark als de journalist Fennior was ook bijzonder op dreef, evenals de meeste andere spelers. Alles bijeen een opvoering van prima gehalte, in vlot tempo gespeeld, dat groot succes oogstte Het muzikale gedeelte van deze ge slaagde feestavond werd verzorgd door het onlangs weer opgerichte fanfare corps. Schaatswedstrijden Op de ijsbaan in de kom van het dorp ónganiseerdé de IJsvereniging vrijdag middag schaatswedstrijden voor de schooljeugd, waarvoor grote belangstel ling bestond. De uitslag werd: Jongens 68 jaar: 1 Johan Buntsema, 2 Elle van Luiing, 3 Peter Buis. Idem meisjes: 1 Jannie Van Stralen, 2 Jannie van Dorp, 3 Marjan van Beyeren. Jongens 9—11 jaar: 1 Bram Buntse ma. 2 Kees Boer, 3 Hans Roos, Idem meisjes: 1 Annemarie van Heus- den, 2 Stan Schijf, 3 Lenie Walraven. Jongens 12—13 jaar: 1 Diok Wijsman, 2 Ton Buntsema, 3 Wim Arie Buntsema. Meisjes 12—13 jaar: 1 Marjan Wit, 2 Alie Brunt; 3 Alle van der Nagel. De winnaars kregen aantrekkelijke prijzen, de verliezers een versnapering. Visserijgolfjes De Duitse trawlvisserij verplaatst zich steeds meer naar de ver afgelegen vis gronden. Dit staat te lezen in een on langs versohenen publikatie van het Westduitse ministerie van landbouw. In 1960 kwam de helft van de totale aan voer nog van de Noordzee, het Kanaal, de Oostzee en de Ierse Zee. In 1961 was dit teruggelopen tot 42 procent. In Duits land beschouwt men de tochten naar de Far Oer, IJsland en de Barentszee niet meer als verre visserij, men spreekt van .middelvisserij". Het aandeel van deze bedrijfstak liep van 25 naar 22 procent terug. De verre viserij die wordt be oefend onder Groénland. Labrador SB New Foundland zag haar aandeel 19 naar 28 procent stijgen. ALKEMADE IJszeilsport In restaurant „De woelige baren" kwamen gisteravond liefhebbers van de ijszeilsport bijeen. Aanleiding hiertoe was de oprichting van de ijszeilvereni- ging „De ijsvogels", waarmee de leden van de meer dan 60 jaar oude ijszeilver- eniging „Het Braassermeer" het nu direct eens konden zijn. Men is nt een fusie gekomen. De nieuwe vereniging draagt de naam „De Brasem-ijsvogels" De heer Bouw van Wijk te Woubrugge werd voorzitter: de andere bestuursle den zijn: P. Bakker, penningmeester; P. H. Verdel, secretaris: W. van Driel, wed- strijdcommissaris. De heer J. N. Meer werd tot erelid benoemd. BENTHUIZEN Loop der bevolking Het inwonertal van Benthuizen daalde van 1415 tot 1405 (stand 31-12-62), te weten 716 mannelijke en 689 vrouwelijke personen. Het vermeerderde door ge boorte met 35. door vestiging met 28 en verminderde door overlijden met 11 en door vertrek met 62 personen. Vijftien huwelijken werden voltrokken. Burgerlijke stand ONDERTROUWD: Cornells Bastiaan de Lange, 23 j, te Hazerswoude en In- getje Smink, 26 j. OVERLEDEN: Trijntje van der Kooij, 80 j, weduwe van Johannes de Vink. LEIMUIDEN Loop der bevolking Leimuiden groeit flink. Bedroeg vorig jaar het aantal inwoners per 1 januari 2990, aan het begin van dit jaar was dat 3169 geworden. Bij het totaal van vorig jaar kwamen 70 geboorten en 229 ves tigingen. Het aantal sterfgevallen was 18 en er waren 102 vertrokken personen. In totaal heeft Leimuiden dus 179 in- Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidse" er Toch nog In de Ierse Zee wordt toch nog steeds haring gevangen. De KW 42 „Nicolaas Senior" kon een dagvangst van ruim kantjes doorgeven. Minder gelukkig de VL131 „Petronella", Dit schip móest nadat er 170 kantjes waren geborgen de visserij afbreken. De machinist had een lekkage aan de reductiekast van de motor geconstateerd waardoor men gedwongen de haven van Cobh binnen te lopen. Hier hoopt men het euvel te verhelpen. De IJM 25 „Julie Streiff' moest uit de Noord melden dat dc "da; niet naar behoren werkte. De eerste vijf minuten na het aanzetten ging het nog wel maar daarna liep het steeds warm. Daar er op het ogenblik van de melding zware sneeuwstormen over dit visgebied joegen werd het gemis van de radar dubbel gevoeld. Wat er wa» In Mmuiden zorgden 50 vaartuigen voor eeh aanvoer van 4370 kisten vis waarvan llö kisten wijting, 30 kisten gul en kabeljauw, 2200 kisten schol', 80 kis ten tarbót, 150 kisten diversen, 1180 st. stijve kabeljauw en 100.000 kilo tong. In Schevenlngen werden aangevoerd 50 kisten wijting. 100 kisten gul en ka beljauw, 1000 kisten schol en 20.000 kilo tong. Oefenschip Bij het onderzoek van de Velser ge- meentebegroting voor 1963 is veel aan dacht besteed aan het visserij-onderwijs. Het door de gemeente 's-Gravenhage aan- kochte tijdelijke oefensahip is gereedge komen, De Minister van Onderwijs, Kun sten cn Wetenschappen heeft inmiddels meegedeeld, dat hij zijn beslissing ten aanzien van de vraag of van rijkswege medewerking zal worden verleend bij de aanschaffing van een nieuw oefenschip voor de visserijscholen te Katwijk aan Zee, IJmuiden en Scheveningen laat af hangen van de ervaringen, die worden opgedaan met het oude schip voor Sche veningen. B. en W. van Velsen hebben over de gang van zaken hun teleurstel ling uitgesproken. Binnenkort zal met de vertegenwoordigers van de andere ge meenten de toekomst worden besproken. KATWIJK Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Katwijk aan Zee werd bij de Rijkspostspaarbank over de afgelopen maand ingelegd 129.503,85 en terugbetaald 69.493.17. In dezelfde periode word aan het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn ingelegd 44.078,02 en terugbetaald ƒ34.630.76. WOONRUIMTE in Katwijk gezocht Brieven of tel. opgave aan H. KORT, Princeslraat 34, Katwijk aan. Zee. Telefoon 4762. 10e FOTO CURSUS D. KRUYT a.s. MAANDAGAVOND 8 UUR in Hotel „Noordzee": BESPREKING EIGEN DIA'S Breng uw beste dia's mee. TYPEN THEOPRAC VOORSTRAAT 89 TELEFOON 2859 KATWIJK AAN ZEE cendo gaf een concert in de Sas senheimse gereformeerde kerk, nog altijd dé concertzaal ter plaatse Veel publiek was er niet. Barge- meester Van Knobelsdorff schreef dit toe aan de bloemenkennis der Sassumers. Ze begrepen maar dl te goed, wat de ijsbloemen op hun ra- te betekenen hadden. Hij prees de orkestleden, de één en veertig en vier meisjes, die, wan neer het op studeren en repeteren aankomt, in hun grote liefde voor de muziek, dapper weerstand bieden aan de vele attracties binnen- c» buitenshuis. Na opening door de voorzitter speel de het korps tweemaal de melodie van psalm 89. in mooie zetting en zuivcro voordracht en tempo. De aanwezigen zongen het zevende couplet. Peet van Bruggen dirigeert tegelijk nauwgezet en luchtig muzikaal de uit voering van een serie werken uit ver schillende perioden, van verschillende kwaliteit óók, maar toch geen van nllcn constructief of muzikaal verwerpelijk Dc spelers kregen daarin volop gele genheid, hetzij als ensemble, hetzij in dividucel, hun kundigheden te tonen Het gebeurde nog wel eens, dat een melodische lijn wat minder goed uit viel of een combinatie niet al te bes» lukte. Van Bruggen geeft geen respijt; z'n tempo's zijn voortvarend en hll rekent erop. dat dc muzikanten, als vrucht van hun studie, in staat zijr tot een stijlgetrouwe weergave, zoal* ook de beroepsorkesten dat kunne» Deze K, M. K.-kapelméestcr benadert de amateurs vanuit zijn eigen wereld zijn gedegen vakmanschap. En dan is het interessant, op te merken, hoe da' aanslaat, dank zij natuurlijk de onmi* bare pedagogische wijsheid en aan Ook deze Cresendo-spclers neemt hij mee: de jeugdige klarinettisten w< in volle concentratie, zodat hun riskant* instrument geen gelegenheid tot uit wijken krijgt. En de metaalblazers sir* ven. en doorgaans met goed resultaat naar een ronde, glanzende toon. Zo hoorden wc, bijvoorbeeld enkele heel fraaie soli van de bariton-groep en een paar van de Iromoetten en t Wat betreft dez elaatstgenoemde bla ;rs, denken we aan de koraalmelódie (psalm 134), bedoeld als een cantus fir mus. in de merkwaardige Doxologie van E. Leidzen (door Rocus van Yperen ge arrangeerd). De typisch Wagneriaans* omspeling past er eigenlijk helemaal niet bij. En tóch luistert men Van Bridgen houdt blijkbaar van ians-suite's (wij trouwens óók). Het irkest speelde de bekend geworden Suite van J. A. Hasse (door Den Arend erkt), Grétry's serie uit „Zémir Azor" (door Moerenhout) er Rontgens.zes „Oud Nederlandse dan- wadrpan we de gaillarde en de ne het mooist vinden. Die t den ook vaardig en klankschoon voorgedragen. „Zogenaamd" zouden we van dat .Nederlandse" willen zeggen: dansen zijn denkelijk allemaal uit Frankrijk geïmporteerd. (Net zo goed zls het gros van de Valerius wij zen). Verder hoorde men Boekels „Tableaux des Vosges", een viertal sterke stukken zonder buiten-muzikale programmisti- sche inslag, maar slechts karakteristiek door beweging en verantwoord aange brachte couleur locale. Zeker een van Boekels meest geslaagde composities. Ook „Dorp in de zomer" van K. Monster, voor welks polder, rivierwandeling en feestdag we ons hart al begonnen vast te houden, vertoonde zich (met uitzonde wellicht van het vrij zwakke eerste deel) als een goed gebouwd werk, dat de na tuur van de muziek geen geweld aan- Het korps opende met Sullivans (Duits geaarde) „Entrance and March of the Pears" en besloot met Boekels „Lobe den Herrn", waarvan het koraal werd meegezongen. Joh. i Wolfswinkel. Bijdorp in Sassenheim heeft dringend geld nodig De speeltuinvereniging Bijdorp blcld ln dc zaal van De Oude Tost haar jaar lijkse ledenvergadering, onder voorzitter schap van dc heer N. Dofferof. De voor zitter sprak de hoop uit. dat het mede leven van hel publiek, speciaal van de leden, wat groter zal worden, nu de eigen speeltuin in liet zicht komt. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat voor het gebruik van dc speeltuinen nu nog wordt samengewerkt met DVV en Bea trix. De penningmeester liet weten, dat de totale inkomsten in 1962 waren £2835. De uitgaven beliepen f1267, zodat er een batig saldo is van f1568 Spoedig zal blijken, dut dit batig saldo geen luxe is. Zodra immers met de aanleg van de tuin begonnen wordt, komt men voor grote kosten te staan. Na een koffiepauze werd de bestuurs verkiezing gehouden. In de vacature ont staan door het aftreden van de heer J. v. d. Zwet werd gekozen de heer A Havenanr. Alle andere aftredenden stel den zich herkiesbaar en werden herko. zen Bij het behandelen der ingekomen stukken las de voorzitter het bericht van de koninklijke goedkeuring vóór. De vergadering nam tevens kennis van een schrijven van de gemeenteraad, waarin een terrein vóór de tuin werd toegezegd, alsmede een krediet van f25.500 voor het bouwrijp maken en afrasteren. De subsidie van de gemeente is met ingang van dit jaar verhoogd van f500 tot f750. onder de voorwaarde, dat aan het einde van elk boekjaar een financi eel overzicht wordt gegeven. Bij het bespreken van de plannen liet de heer Dofferof weten, dat dé aanleg van een eenvoudige tuin op ongeveer f20.000 zal komen, Hier is de vereni ging nog lang niet aan toe. Uitgifte van renteloze aandelen leek de voorziter een mogclijkeheid om wat nieer geld ter be schikking te krijgen. Het is verder een zaak van belang, dat degelijke toestel len In de speeltuin worden geplaatst. Met tertijd zal worden bezien ln hoeverre het financieel voordeel oplevert de toestellen zelf in elkaar te zetten. De vereniging telt 165 leden en 40 do nateurs Over enige tijd zullen 128 nieu we woningen aan de wijk worden toege voegd. waardoor het aantal leden sterk kan worden opgevoerd, Staande de vergadering méldden zich 12 personen aan. die bereid zUn mée te werken aan de inrichting van dé speel tuin. In totaal hebben zich nu reeds 18 man ter beschikking gesteld, Aan hét eind van de vergadering werd een leuke verloting gehouden. Door Ame rikaanse verkoop bracht een pónd kar bonade een bedrag van f22.50 op. Us-ge varen Naar wij eerst thans eind vorige week nabij de Hyacintenlaan een kind van 3 jaar in een wak geraakt. Twee Iets oudere vriendjes- hebben het uit het water gehaald. De bevolking ge lieve er op toe te zien. dat wakken cn HsblJten op duidelijke wijze worden af gebakend. Enkele IJsschotsen om wak heef) zijn zeker niet voldoende I er weer een laagje sneeuw ligt. W.A. VERZEKERING voor auto's, motorrijwielen, bromfietsen enz. Assurantiekantoor VAN DER PLAS WYBORGHSTRAAT 7 KATWIJK AAN ZEE TEL. 2916 Het kantoor voor al Uw verzekeringen. yeetf&Afa/zaffeeZ/ Dan kunt ge plannen maken voor de toekomst. Een spaarbankboekje is een paspoort tot het land van de toekomstdromen. Met een spaarbankboekje worden Uw plannen werkelijkheid. Vele, vele Katwijkers weten dit al. Volg hun voorbeeld en vraag direct een spaarbankboekje bij dc STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK DE spaarbank ter plaatse met een WERKELIJK spaarbankkarakter. Kantoor: Katwijk aan Zee, Voorstraat 88 (Weeshuis) Bijkantoor Katwijk a. Zee, W. de Zwijgerlaan 59. Bijkantoor Katwijk a. d. Rijn, Voormalig Raadhuis, (Rijnstraat). Coöperatieve Raiffeisenbank „Katwijk aan den Rijn" Hiermede berichten wij U, dat er op de navolgende data van 's morgens 912 uur 's middags 23.30 uur de rente op de spaarbankboekjes wordt bijgeschreven: maandag 4 februari 1963. Ietter A tjn. G dinsdag. 5 februari 1963, letter II t.ra M woensdag. 6 februari 1963, letter N t.m. 8 donderdag, 7 februari 1963, letter T t.m. Z Op bovengenoemde dagen kunnen er GEEN spaarbusjes geledigd worden. HET BESTUUR COÖP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" RENTEBIJSCHRIJVING OVER 1962 Spaarders worden verzocht hun .spaarboekje voo:r rentebijschrijving over het jaar 1962 ten kantore der Bank aan te bieden op één der hieronder aangegeven dagen, vermeld achter de beginletter van de familienaam. lijk zich aan onderstaande dato tc willen houden. A en B 4, 5 en 6 februari 1963 C en D 7 en 8 februari 1963 E. F en G 11, 12 en 13 februari 1963 H en 1 14 en 15 februari 1963 J. Ken L 18, 19 en 20 februari 1963 M en N 21 en 22 februari 1963 O. P en Q 25, 26 en 27 februari 1963 R en S 28 febr. en 1 maart 1963 T. U en V 4. 5 en 6 maart 1963 W. Y en Z 7 en 8 maart 1963 Voor dé ttentcbijschrijving zal het kantoor Om tijdroveno iponthoud te voorkomen, zullen tijdens dc rcntebijschrUving GEEN SPAARBUSJES ter lediging worden aangenomen. Né 11 maart a.s.'kunnen de busjes Rente voor spaargelden: Termijnrekening, met e Jaarovereenkomst, met i dagelijks opvraagbaar 3',%. n opzegging van 6 maanden 3(4% en duur van 12 mnd. vóst, zónder opzegging SU1/, VOORSTRAAT 50 POSTREKENING 230287

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9