Mg fü IS K.Y.C. en Y.Y.S. haalden de ruime winst binnen mPEM— Ex-politieke gevangenen kanten zich tegen gratie Honderdste jaarverslag Rotterdamsche Bank Monaco spekt schatkist met grote serie zegels Nederlandse loodsen 63 NIEUWE LE1DSE COURANT ZATERDAG 2 FEBRUARI 196S Volleybal van gisteravond In het gymnasium wist KVC gisteravond het boven- aanstaande Libanon 2 de voet dwars te zetten. Na een voortreffelijke wedstrijd verlieten de Katwijkers het veld met een 30 overwinning. De thuiswedstrijd van VVS 2 tegen PVC was het aanzien nauwelijks waard. Kansloos werden onze stadgenoten met 0-3 van het veld gespeeld. WS 1 deed het in Delft veel beter. Een hechte verdediging en een goede aanval, bracht onze stadgenoten de volle winst in de strijd tegen Punch. KFC-LIBANON 2 De eerste klap is een daalder waard en dit werd gisteravond weer eens be wezen. In de eerste set nam K.V.C. di rect een 61 voorsprong en wat Liba- non2 daarna ook probeerde, het gelukte niet deze achterstand geheel weg te werken. Dankzij voortreffelijk aanvals- werk van Piet v.d. Plas en Piet van Duyvenbode de grote mannen bij K.V.C. namen de Katwijkers een 10 voorsprong (1513). Zlef wat verwonderd over deze winst startte K.V.C. in de volgende set traag, maar toen het zag de Libanon2 nog he- lemaaal niet over de schrik heen was. herstelde het zich keurig en na 03 kwam hctop64. Opmerkelijk was voor al in deze set het goede blokkeren van K.V.C. Nog eenmaal kwam Libanon2 geweldig opzetten, maar bij 99 wist K.V.C. dit Rotterdamse offensief tot staan te brengen. Verdoes en v.d. Plas brachten K.V.C. op 129, waarna Liba- non2 definitief door de knieën ging: 15—9 In de derde set beging K.V.C. niet de fout af te wachten wat de tegenstander zou doen. Vanaf het begin zette het Li- banon2 onder zware druk. K.V.C. nam een 4—0 voorsprong, maar toen Liba- non2 zich wat herstelde, kon het deze voorsprong niet vasthouden: 77. Hier na ontwikkelde zieh een vrijwel gelijk opgaande strijd, waaruit K.V.C. tenslot te als overwinnaar te voorschijn kwam deels door het uitstekend benutten van de kansen (Piet v.d. Plas en Piet Guyt) deels doordat de Rotterdammers wat te veel risico namen. Met 1513 ir derde set behaalde K.V.C. een z bevochten, maar volkomen verdiende VVS 2-PVC Over deze strijd van kat en muis valt eigenlijk bijzonder weinig te vertellen. Alleen in de eerste set wist V.V.S.2 ziin tegenstander bij te houden, maar daar na sloeg de balans duidelijk naar Haag. I se zijde door. Slechts enkele malen wis ten Bas van Gellecum en Jan Vervoort een aanval doeltreffend af te werken. I Cees van den Berg, die toch vaak van goede set-ups werd voorzien door Dik i Roelandse en Peter Walop. aaide meestal. Met driemaal 615 was d< I derlaag voor onze stadgenoten eer pinscH-i'vs 1 Van geheel ander gehalte wa: strijd in Delft, Een fel vechtend V.V.S. gaf de Delftse studenten geen kans op adem te komen. Voortreffelijke aanval len van Jan de Vries, Kees Monster en Henk Kleingeld gaven de scorer han den vol werk en tegen deze krachts explosie van onze stadgenoten was Punch niet opgewassen: 9—15. In de tweede set trachtte Punch de aanval over te nemen, maar de hechte verdediging van V.V.S. liet zich niet misleiden. Weer namen onze stadgeno ten een voorsprong: 1—5. Uiteraard wisten ook de Delftse studenten i dan eens een punt te scoren, maar be- dreigen konden zij onze stadgenoten beslist niet. Gevolg: een 10—15 setwinst voor V.V.S. De derde set verloor V.V.S. kansloos. Een op alles of niets spelend Puncn dwong onze stargenoten in de verdedi ging. Nu lukte het wel bij de Delftena ren. V.V.S. kreeg op zijn beurt geen kans op adem te komen en na de in spanningen in de voorgaande sets wa ren zij daar echt wel aan toe. Punch ging stug door en won met 155. Maar in de vierde set had V.V.S. zich weer hersteld. Direct nam het de teu gels in handen. Opnieuw sloot de ver dediging als een bus, terwijl ook de aanval, met Henk Kleingeld en Kees Monster als uitblinkers, steeds naar behoren werd afgewerkt. Bij de stand 39 werd het zonder meer duidelij k dat onze stadgenoten een gewonnen wedstrijd speelden. Ook Punch zag dat in en zo ging deze set met 5—15 naar V.V.S.. De 1—3 overwinning was een feit. De Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen heeft in een brief aan de minister van justitie haar opvat tingen kenbaar gemaakt over het artikel van de hoogleraren Van Bemmelen en Pompe in het Nederlandse Juristenblad van 5 januari over een eventuele gratie verlening aan de vier, nog in Breda ver blijvende oorlogsmisdadigers, ,Na de opvallend vele reacties, die naar aanleiding van dit artikel verschenen, zal het Uwe Excellentie duidelijk zijn. dat een eventuele grabiëring van deze misdadigers een buitengewoon ongunstig onthaal bij het Nederlandse volk zou vinden. En ook wij, die aan den lijve hebben ondervonden waartoe deze ver dierlijkte vertegenwoordigers van een onmenselijk systeem in staat waren, zul len ons met alle kracht daartegen ver- De hoogleraren wijzen erop, dat de misdrijven zijn gepleegd in een tijd van zedenverruwing en verwildering, maar verzuimen daarbij te vermelden, dat niet het Nederlandse volk voor deze verru wing en verwildering aansprakelijk kan worden gesteld, maar dat het juist de betrokken oorlogsmisdadigers zijn ge weest die deze in het leven hebben ge roepen. zo schrijft de N.V.E.P.G. ,.Het nationaal-socialisme vond zijn voedings bodem juist bij dit soort onmensen en deze hebben, nog niet vergeten, onher stelbaar leed over ons gebracht." Het argument dat zij onder grote zenuwspanning geleefd hebben en mede daardoor tot hun misdaden zijn geko men, lijkt de vereniging meer een plei dooi tegen dan voor gratie. „Als een mens onder zenuwspanning tot zulke afgrijselijke excessen komt, is immers de kans op herhaling, niet buitengeslo- Ondanks zeer sterk gestegen kosten toch nog meer netto-winst T^E 16 mei 1863 opgerichte Rotterdamscche Bank meldt in haar hon- derdste jaarverslag ondanks de zeer sterk gestegen kosten een toch nog gestegen netto-winst. De door velen gevreesde algemene conjuncturele omslag bleef uit en men kon eerder spreken van een verzwakte economi- sche groei, maar er zijn toch ernstige bedreigingen van de evenwichtige conjuncturele ontwikkeling, aldus het verslag. Zo hebben scheepsbouw, scheepvaart, vervoersbedrijven en de textielindustrie met grote moeilijkheden te kampen, die zeer vermoedelijk niet redelijk snel op gelost kunnen worden. De bedrijvigheid in een groot aantal sectoren ontwikkelde zich niet onbevredigend doch met aan tasting van de winstmarges en soms van de winst zelf. die van wezenlijke beteke nis is voor de vergroting van de inves- teringen. De c.a.o. voor de banken verhoogde de kosten aanmerkelijk. Voorts drukte het renteloos deposito de rentabiliteit Het disconto werd verhoogd en de koer sen van en de omzetten in effecten daalden aanzienlijk. De nieuwe boekins- I wijze, doet afschrijving op gebouwen, de reparatie en de afschaffing van meubilair bij de onkosten komen. De baten waren m miljoenen guldens in 1961 (1961): Rente en w.asels 45.6 39.3) provterte 25,6 (13,7), effecten en syndicaten 1.9 (2,6); de laisten: onkosten 43 36,7), pen- sioenonkosten 3.2 (3,2), belasting 11,3 i uit te keren alsmede 5 jubiileumdivideni I terwijl het personeel een ext/ra-uttkerlne zal ontvangen, Commiswtesen en directie ontvangen uit de \vln>?t f 1,73 min. De balans telt ln miljoenen guldens o a Baten: kas daggeld «.4 (tl.5Ned achat- kist pa pier 347.3 (405.1) ander overhektepa- pier 95 7 65.3). wtmete 30.3 (6,7), bankiert birmen- en buitenland 226,7 211.9) effecte syndicaten 85/1 (69). prolongsue e. 61,1 (51,3). debiteuren 930.6 793 6), vord< ringen wegens borgtochten VTi.2(102.2 deelnemingen 86,2 88,8); passiva: kap. reserve» 65 (65), deposito's op korte iermijn 483.2 (434.4). crediteuren 1298; 1194,4) ge-acc. wissels 21,7 (7,8), geacè loor derden 0,7 (0,5), borgtochten 172,: (162,2), dividend 7,8 (7,8), jubliloumdlvldend 2 Totaal 1945,6 01il75,3)f De bank heeft nu 340 vestigingen :n groei van 5 in 1962 in 299 p n. Er zijn nu vele deelnemingen, o. a. de Nationale Handelsbank, die 6 vidend afwierp. Het eerste gedeelte de inlijving is nu voltooid. Voorts zijn de Fimavi waarvan het middellang krediet zich in 1962 verdubbelde, de N. V. Financieringsinstituut Mundus Eurocredit. de Nederlandse Financie ringsmaatschappij van 1929 Welvaert, de kleine participatie in United Bank for Schaatswedstrij den 4 februari: Noordwiik (kortebaan): jnat. afvalwedstrijd. 5 februari: Wieringerwaard: nat. lan- gebaan heren over 500. 1500 en 3000 m. IJshockey Het nat. ijshockeytekm van Tsjecho-Slowakije heeft gisteravond in Parijs een 2—0 zege behaald op een ploeg van de in Europa verblijvende Canadezen. Beide doelpunten werden in de eerste speeltijd gescoord. NOORDWIJK Medische diensten De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter De Beer. Wantveld 11. telefoon 2751. De dienst van de wijkverpleging door zuster Roe- meling, Hoofdstraat 12. telefoon 2907. ten. Zij stonden niet bloot aan een zware druk. Zij veroorzaakten deze zelf op allen die met hen in aanraking kwa- Een beroep op onze edelmoedigheid acht de N.V.E.P.G. ten deze ongepast. „De wereld heeft meer behoefte aan ge- rechtigheid dan aan edelmoedigheid te genover lieden die de ergste misdrijven tegen de mensheid hebben begaan." Indien het recht was. dat deze misda digers ter dood veroordeeld werden. Indien het reeht was dat zij door de bij zondere omstandigheden begenadigd werden met levenslang, zouden wij het thans als onrecht ervaien indien zij in vrijheid worden gesteld. De brief besluit met de verklaring dat de vereniging er van overtuigd is dal zij de mening weergeeft van het over- grootste deel der Nederlandse vrouwen en mannen die in de jaren 194-1945 ge toond hebben „alles, ook hun leven, voor het vaderland over te hebben." D, N.V.E.P.G. hoopt daarom, dat de minister van justitie bü zijn beleid in deze ook rekening zal houden met de opvatting van deze Nederlanders. ATLETIEK Rus Ter Ovanesjan sprong 8.179 m ver De Russische atleet Igor Ter Ovanesjan heeft gisteravond in Madison Square Garden te New York voor de beste we reldprestatie verspringen (indoor) ge- De Eur. kampioen zegevierde met een sprong van 8.179 meter. De Amerikaan Ralph Boston werd met 7,87 meter twee de. Jutta Heine, de Westdulfcse sprintster, evenaarde voorts een twee jaar oud in door-record van Wilma Rudolph. Het blonde meisje uit Keulen had. evenals Wilma Rudolph in 1961, 6.9 sec. nodig voor de 60 meter Willy de Beer snel op 1500 m Klaas Schenk, de coaoh van de Ned. schaatsploeg heeft gisteravond in Göte- borg bericht ontvangen dat onze landge note Willy de Beer tijdens int. wedstrij den in Hönefoss de 1500 meter heeft afgelegd in 2 min. en 33 sec., verreweg de snelste tijd ooit door een Nederlandse gemaakt. De beste prestatie tot dusver was 2.43.9 gereden door Willy de Beer op 12 janua ri van dit jaar in Horten. KUNSTRIJDEN Divin niet naar Eur. kampioenschappen De Tsjechische kunstrijder Karl Divin. kampioen van Europa in 1958 en 1959 en tweede in het toernooi van het vorig jaar, zal niet aan de titelstrijd van dit Jaar, die van 5 tot 10 februari in Boe dapest zal worden gehouden, deelnemen. Hij heeft bij de training zijn voet ver stuikt en hoopt bij de wereldkam pioenschappen in Cortina d'Ampezzo weer in wedstrijden uit te kunnen ko- Voor onze filatelisten "VOLGENS belofte zou ik vandaag te- rugkomen op de zondvloed van zegels die Monaco over ons gaat uit storten, om zijn zwaar berooide schatkist weer wat in evenwicht te brengen. Letterlijk elke gelegen heid die zich leent voor een zegel emissie wordt aangegrepen. Be scheidenheid is er ook niet bij wat de nominaal waarden betreft, want het merendeel heeft een franikeer- waarde van 1 fr en de rest van een halve (nieuwe) franc. En men kan praktisch de franc gelijkstellen met een gulden, eer ze. na invoerrech ten en belasting, winstmarge voor grossiers en detaillisten, in de win kel aan ons verkocht worden Dat betekent voor wie alles hebben wil. een dikke elf gulden Monaco verzorgt zijn zegels meestal uit stekend, het zijn aantrekkelijke voor- stellngen en de motieven zijn zo ge kozen, dat behalve de landenverzame- laars ook de beeldfilatelisten eraan geloven moeten! Dat ze jaarlijks een zegel wijden aan hun rally Van Monte Carlo is niet gek. Dat is inderdaad voor het vorstendom een belangrijke jaarlijkse gebeurtenis. Afb. 1 is gewijd aan de 31e, die nog maar pas verre den werd, in bar weer, met veel uit- Op de zegel wordt de route Warschau- Monaco uitgestippeld, via Poznan, Hannover, Frankfort, Luik. Luxem- burg, Reims. Boven de herbouwde Stadstoren van Warschau, links onder de bloeiende aloö's boven Monaco. Afb. 2 is ter ere van de Grand-prix voor Europese autorennen 1963. Men ziet de coureurs over de boulevard van Monte Carlo Afb. 3 geeft de voorstelling van een dei- twee zegels ter herdenking van het honderdjarige internationale Rode Kruis. Ook Nederland doet dat. half augustus; Op onze afb. de portretten van Henri Dunant, generaal Dufour, en Maynier, de drie grote mannen, die tot deze zegenrijke instelling kwamen in 1863. Naast de portretten: de verschillende symbolen: rode Kruis, rode halve maan enz. Afb. 4 is gewijd aan het 21e Vaticaans Concilie, een wat door teveel symbo len overladen allegorie: De Duif, symbool van de Heilige Geest, een Kruis, lichtend als een vuurtoren, palmtakken, de St. Pieter in Rome Veel evenwichtiger is afb. 6. voor de anti-hongeractie, direct aansprekend: een duif die haar Jongen voedt mei een korenaar. Tot nog toe is het be- Offlciëie Mededelingen GEMEENTE NOORDWIJK Uitbreidingsplan „Br elof tpa rk- Zu ld-Oost" Het hoofd van het gemeente bestuur van Noordwijk brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun beduit van 2 Januari 1963 B. no. 70945 (le afd.) G.S. no. 341 ingevolge arti kel 40 der Woningwet heb ben vastgesteld het partiële uitbreidingsplan in onderde len Breloftpark-Zuid-Oost der gemeente Noordwijk. Vorenbedoeld besluit, en de kaart van het daarbij vast gestelde plan, almede de van toepassing verklaarde Bebouwingsverordening Noordwijk liggen van en met 4 februari tot en met 18 februari ter gemeentese cretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot Gedepu teerde Staten hebben ge wend, kunnen binnen zes weken na afloop van voren bedoelde termijn bij de Kroon bezwaren tegen het plan indienen. Noordwijk, 1 februari 1963. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd. G. F. W. VAN BERCKEL. BERICHT VAN INZET Het huis aan de Wijngaar denlaan 18 te Voorschoten staat in bod op 26.890.—. Het perceel is nog te bezich tigen dinsdag 5 febr. a.s. van 2—half 5. VRIJE VESTIGING. De afslag blijft bepaald op woensd. 6 febr. a.s. om 11 vjn. in Hotel „Het Wa- van Voorschoten" te rschoten. Lo.v. notaris G J. Boom te Voorschoten. uc-rtuVEKIEEKDit ADRESSEN rKBRRN nF VOORKEUR Haags Hervormd Rusthuis Goetlijfstraat 5, Den Haag In ons modern Rust- en Verpleeghuis wordt gevraagd EEN ZIEKENVERZORGSTER EEN BEJAARDENHEIPSTER of die daarvoor wil worden opgeleid en EEN HUISKNECHT P.G. Goede sal.rcg. en een prettige werkkring. Soli, a TERRY-BOEKEN VEROVEREN DE JEUGD Geen wonder. Terry-boeken zijn zeldzaam onderhoudend. Ze leveren grote dotes spannende avonturen en zi humor. Overal in d* boekhandel verkrijgbaar: TERRY OP DE ZUIDZEE-E LANDEN f 4.90 TERRY IN HET LAND DER KANGOEROES f 4.90 De Terry-boeken zijn geschreven door de Zweedse globe trotter Bengi DanieUson. Illustraties van Kees van Lent. N.V. GEBR. ZOMER ft KEUNINGS UITGEVERSM0 - WAGEN1NGFN kend van 94 landen dat ze meedoen aan deze postzegel veldtocht tegen de honger, onder auspiciën van df F.A.O. Evenals destijds de vluchtelin. gen-hulpactie. Nederland zou aanvankelijk niet mee doen, maar toen ten slotte ook Frankrijk. België en Engeland door G. J. feeleti stag gingen, en Nederland Luxemburg van de westelijke lan den alleen aan de kant zouden blijven staan is geheel onverwacht het besluit gevallen dat ook Neder land op 21 maart meedoet met twee waarden: twaalf en dertdg cent. Afb. 5 is ter ere van het Telstar tact: Frankrijk-U.S.A. Dat Frankrijk, hier filatelistisch bij stilstond wa daar aan toe, maar dat Monaco ook meedoet is wat zot, vooral gezien zijn geschil met Frankrijk! Afb. 7 is ter ere van de Lions Club van Monaco. In het midden het internationale em bleem, omringd door de aanhef van het opi-ichtingscharter. BENTHUIZEN Uitbreidingsplan Zuid-Oost kost ruim vier ton De bouwgrondprijzen van het in aan leg zijnde plan „Zuid-oost", groot 2.89.59 ha, zün thans vastgesteld. Om tot een zuivere berekening te komen, moet een exploitatiebegroting onder meer de vol. gende elementen bevatten: Kosten van verwerving ad f 94.000 waartoe ook eventuele schadevergoedin gen behoren. Van de heer A. Zegwaarda kocht de gemeente bij raadsbesluit van 30 juni 1961 ruim 2 ha grond voor f 65.077.23; van de heer P. T. van Gaaien 0.20.50 ha voor f 18.054. Een strook grond de fa. Groen en Bregman werd voor de symbolische som van 1 gulden ge- kocht. Van het bijna 3 ha omvattende plaD blijft 1.83.15 ha over voor bouwgrond na aftrek van de voor openbare voorzae I oingen bestemde grond, zoals groenstro ken en speelweide van 800 m2 2. Kosten van bouwrUpmaken ad f306.015. In dit bedrag zit 20 pet van f 50 000 f 10.000 opgesloten, zijnde het percentage dat voor ddt deel van plan ..Zuid" ten laste komt tot het stichten van een afvalwaterzuiveringsinstallatie 8. Renteverlies van axb 1 en 2. zijnde f 18.528. De totale kosten van het uitbreidings plan „Zuid" (Zuidoostelijk deel) bedrs gen f 408.543. Uit deze kosten stellen de volgend» 'door de raad goedgekeurde( bouw grondprijzen zich samen: a. f 2.680 per woningwetwoning. Hei betreft hier 27 woningwetwoningen, van 8 stuks reeds in aanbouw zijn ln perceel I (gelegen ten zuiden van de Molenstraat) voor rekening van woning bouwvereniging „Algemeen Belang". Van de 9 geprojekteerde woningen in dit plan is het restant grondd voor de oog te bouwen woning bij raadsbesluit van 30-1-63 verkocht aan de fa. Groen en Bregman voor f 3.599,50. Deze afzonder lijk te bouwen woning zou de gewensts curveprijs niet benaderen, reden men tegen vervanging hiervan door boxengarages (door genoemde fa. te stich ten) geen bezwaar had. b. f 3.000 per particuliere woning hetzelfde type als bovengenoemde ningwetbouw. Ook deze grond is reeds verkocht en wel aan de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten of door haar op te geven lasthebbers voor de f 48.000. In 1963 zullen de 16 woningen nog gerealiseerd worden. Inlichtingen over dit plan verstrekt d# heer A. M. Slootmaker, Dorpsstraat 188 c. bijzondere bebouwing voor f 15.65 d. 8 woningen -f bedrijfjes voor f 22.50 e. 8 minder dure" middenstandswo. ningen voor f 22,50 per m2. f. 33 middenstandswondngen 14 ga rages voor f 27,30 per m2. De bovengenoemde specificatie omvat de bouw van 92 woningen op 18.315 ml De volgende straatnamen in plan Zuid zijn thans vastgesteld: de hoofdstraat lo- Dan volgt van acht tot vijftien een lan ge reeks, gewijd aan de kinderbe scherming, (Unicef). Het opschrift is bij alle waarden hetzelfde: Het char- ter van de rechten van het kind, UNO proclamatie van 20 nov. 1959. Men heeft een tekenwedstrijd georga. niseerd onder de schoolkinderen var Monaco, en behalve afb. 15, zijn de bekroonde werkstukjes der Monagas- ken van 8-19 jaar gereproduceerd op zegels. De hoogste waarde, van 1 fr, nr 15 is door een vakman getekend: de beide kinderen van het Vorstenpaar Rai nier en Gracia: prins Albert en prin ses Caroline, omgeven door de natio nale bloem: de anjer. Het UNO-embleem op alle zegels zorgt ervoor dat de verzamelaars ook deze lange serie wel weer gehoorzaam zul len opnemen. HOE D RtlLCM CN ZCILCM pende van oost naar west heet koningin Julianastraat. Evenwijdig hieraan en be ginnend bij de Molenstraaat loopt de Koningin Wilhelminastraat. De noord zuid lopende zijstraten zullen, te rekenen van oost naar west, Marijkestraat, Mar grietstraat, Irenestraat en Beatrixstraat worden genoemd. Landingsrechten f Vervolg van pagina I) Nu Nederland in Indonesië vrijwel geen belangen meer heeft, zal het aantal passagiers dat het traject Amsterdam- Djakarta en omgekeerd vligt, sterk zijn gedaald. Men zal dan ook voor een be langrijk gedeelte zijn aangewezen op buitenlandse passagiers. Dakota's De K .LM-directie heeft meegedeeld dat de heer Van Konijnenburg tijdens zijn bezoeken aan Indonesië eveneens een overeenkomst met de Indonesische regering heeft gesloten voor de verkoop onder meer drie van de vier Dako ta's welke Indertijd door De Kroonduif van de K.L.M. waren gecharterd. De vierde Dakota is inmiddels naar Neder land teruggekeerd omdat de KLM. deze machine zelf nodig heeft. Omdat de Garoeda van 1 januari af het luohtnet in Nieuw-Guinea exploi teert, is ln Blak zowel de verkoop van passage als de afhandeling van de KLL.M.-dienst naar Australië, voor de tijd, dat deze dienst via dit station wordt geleid, aan de Garoeda opgedragen en in een contract vastgelegd. (Vervolg van pagina 1) Inmiddels zijn er uit rederskringen al enige reacties op dit voornemen geko men. Delfzijlse reders keuren deze actie af. Loodsen komen in het vak als ze minstens vier jaren praktijk en het di ploma tweede stuurman grote vaart heb ben. Zij blijven een jaar aspirant en verdienen dan f 517 per maand. Na exa men kan aanstelling volgen tot zee- of binnenloods tweede klasse (salaris f593 tot f631 per maand). Na twee jaar kan dan promotie tot zee- of binnenloods eerste klas volgen (max. f 1013 voor zee- loods en f956 voor binnenloods). Daarnaast bestaat er evenwel een pre mieregeling. die soms wel enige honder den guldens per maand kan beloipen. Er zijn thans 463 loodsen en 62 aspirant- loodsen. Door de vijfdaagse werkweek is er een tekort ontstaan. Men tracht het totaal aantal tot ongeveer 600 op tc voeren. Het tekort is het grootst in Rot terdam. NOORDWIJK Bouw Herv. jeugdgebouw aanbesteed Gisteren had alhier de onderhandse aanbesteding plaats van de bouw van een jeugdgebouw voor de Hervormde Gemeente te Noordwijk aan Zee. Uitslag: C. den Hollander ƒ311.100, fa. gebr. Van Duin f 307.600. fa. C. v. d. Wiel G.zn. ƒ298.300. Jac. v. d. Niet ƒ292.850. De gunning is aangehouden LEIDERDORP Receptie bouwbedrijf In het gebouw Irene wend gisteren een receptie gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het bouwbedrijf van de heer N. Mol. De belangstelling voor dit gebeuren was groot. In de eerste plaats kwamen velen uit de bouwwereld de heer Mol geluk wensen aanbieden, zowel uit de plaat selijke als van buiten de gemeente. Verder waren er afgevaardigden van de middenstand, het bestuur van de Lei- derdorpse ijsclub. waarvan de heer Mol tweede voorzitter is. en het bestuur van de Oranjevereniging, waarvan de heer Mol tweede secretaris is. Tal van ge schenken en bloemstukken weiden dc jubilaris aangeboden. Avond-koppelwedstrijd Gisteravond werd in Leiderdorp een koppelwedstrijd op de ijsbaan gehouden. Uitslag: 1 DoeswijkLoogman uit Aals meer. 2 KoolmeesLangkruis uit Rot terdam. 3 Star—van Engelen uit Hoog- made. 4 VermeulenVromans uit Ter Aar. De wedstrijd had een spannend verloop. Wethouder C. Meerburg reikte de prijzsen uit. De baan was ln prima conditie en over de verlichting viel even min te klagen Markt- cn visscrijberichten V inserij SCH1EVENTNGEN. 2 februari Visserij- berichten Totaal aan dc nwrkt: 18 620 kg tong en tarbot. 000 kl6tcn schol, 160 kisten kabeljauw 30 kisten wijting. 30o kisten verce haring. 50 kisten diversen. Markten KATWIJK AAN DEN RIJN. ftf>ruari Groenteveiling: waspeen (per kist) A ex tra 10 60—0250. AI 18 80—<3140. All 3.80— 8.90, B extra 16.20—19. BI 14.80—18.80. BI (grof) 6,40—7.70. Bil 2—5.70. rode kool 44— 50. groene kool 20—26. witlof I 04. II 70 uien (per kist) 6.20—750. spruiten AI (ge- choond) 135, All 75—<118. BI (geschoc 13.01 de industrie LEIDEN, i kroten gekookt 56, stoofsla 30—66 spruiten <194 uien mlddelfyn 3Ö..10. middelgrof 3380. witlof 70<123. sla 10—33. NAALDWIJK, 1 februari Groentevei ling' sla I 28—38%. II 5—10% C 5—9%. aiipa„t*n 240-<270. I 335. andijvie 171- «la 54 000 krop. narcissen: Buxton 50—63. Early Glorie 97. Carlton 60—78 per boe; tulpen: Prelu dium 115—,132. White Sail 102—144. Krelaee Eerden 150—164, Roee Copland 145—190. Wintergold 117- Lus tige Wltwc 32—191. Karei Doorman 250— 260. Roland .69. Sulpher Cloud 142149, Wm Copland 150—'.80. Crown Imperial 100108 Promt nance 160—1« per bos: Am. anjers-' 46—ft2' rt>d« sim 38—67. fanfare 32—36 per stuk: Forsitia 37—38 per tak. ROELOFARENDSVEEN februari Groenteveiling: witlof 1 102—109, n 72—95

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11