Zwammerdam geeft strijd niet op de Belangrijkste werk predikant: luisteren en bidden NIEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 28 JANUARI 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Schouwburg, 8 uur: Abonnementsvoor stelling. Theater met ..Verlos ons van de boze", door Jan Staal. De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur Fo tografen. Anton Hinfelaar over „Versail- en Parijs bij dag en nacht", egstgeest. Gemeentehuis. 2—5 en ir: Begrotingsraad. eiderdorp, Gemeentehuis, 6 45 u.: Begrotingsraad. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met ..Venus bespied" (abonn.). Diligentia, 8 uur: Herman Krebbers, viool, Daniele Dechenne, piano. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Abonnementsvooi stelling, Theater met „Verlos ons van c boze", van Jan Staal. Academie, Groot Auditorium, 4 uu Openbare les mej. dr J. J. P. Zaaijer. gewoon lector in de histologie, cytologie en cytologische erfelijkheidsleer Stadsgehoorzaal, 8 uur: Ned. Madri gaal Koor m.m.v. Utrechts Stedelijk Or kest, o.l.v. Herman Strategier. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek in samenwerking met Spodtstichting, inleiding door Rien Bal. „Zijn we met onze sportbeoefening op de goede weg?" Boerhaaverestaurant. 8 uur: Kynolo- genvereniging „Rijnland", prof. dr. A. J. M. Holmer over ..De beoordeling van dc hond". egstgeest, Irene. 11.30 uur: Ope ning tentoonstelling rijkspolitie „Raad en Daad". Gemeentehuis, 7.30 uur: Begrotingsraad, Den Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „De Leugenaar". Diligentia. 8 uur: Annie Kossmann, piano, Sini van den Brom. viool. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Adam Harasiewicz, piano. Woensdag Geref. jeugdhuis. 8 uur: Medewer kingsavond Open Deurwerk Herv. Ge meente, dr. P. L. Schoonheim met dia's aver „Schip in nood". Levendaal 103a, 8 uur: Bethesda Suri- nameavond, spreker ds. W. J. Sijthoff. met film. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Uitvoering Leidsch Politie Muziek Gezelschap o.l.v. D. Anderson. Verdamstraat 30, 3.305 uur: Af scheidsreceptie F. A. Wempe, hoofdcom- 5 Openbare Werken, egstgeest, 10—12 en 2—10 uur: Rijkspolitietentoonstelling „Raad en Daad". Geversstraat 44, 3.305 uur: Ontvangst t.g.v. opening kantoor Rotterdamsche Bank N.V. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De lankmoedige Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. Bruno Maderna, m.m.v. Hans Henkemans, pi^no. en Haags Ma- trozenkoor. Donderdag Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „De Leugenaar", van A. Goldoni, voor K. en O. egstgeest, Irene, 10-12 en 2-10 u: Rijkspolitietentoonstelling „Raad en Daad". Filmzaal academie, 8 uur: LAK-film- classics. „De witte duif", van F. Vlacil en Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Venus be spied" (abonn.). Diligentia, 8 uur: Tom Krause, bariton. George van Renesse. piano. Kleine Stadszaal. 8 uur: Contactcom missie Kinderbescherming, prof. dr. G. C. van Niftrik over „De mens in het ethische vacuum". Lakenhal, 8 uur: Dia-avond vereniging „Oud-Leiden" (7.30 uur: Ledenvergade ring). Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „De Meiden", van Jean Ge net, voor K. en O. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Uitvoering Leidsch Politie Muziek Gezelsèhap o.l.v. D. Anderson. Filmzaal academie. 12.20 uur: LAK- pauzefilm eiderdorp, Irene. 35 uur: Re ceptie t.g v. 40-jarig bestaan bouw-, woning- en aannemersbedrijf N. Mol. Den Haag. Kon Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek" Gebouw K. en W.. 8 uur: Het Natio naai Ballet, Zaterdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Leidse Jazz club m.m.v. Trio Pim Jacobs en Rita Reys. Schouwburg. 8.30 uur: Diestoneel, „Der grüne Kakadu" van A. Schnitzler, onder auspiciën van het Luta. Restaurant Van der Heijden. 3 uur: Schoolverkeerscompetitie Verbond voor Veilig Verkeer. Stationsplein, 2.02 uur: Vertrek strand- excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 u.: Werkgroep Haagsche Comedie met „Im provisatie" en „Het gedwongen huwe- 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. H. Rosbaud, m.m.v. Bram de Wilde, klavecimbel. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Hrdingh en Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502. Deze apotheek neemt eveneens de dienst waar van heek R. van Breest Smallenburg te Christen zijn in Nederland Ds. Van Nieuwpoort in Marekerk bevestigd rPIJDENS dc gisteren gehouden morgendienst in de Marekerk werd ds. Floris van Nieuwpoort door dr. G. P. H. Locher, secretaris van de Raad voor de Zending van de Hervormde Kerk, bevestigd. De tekst van dr. Locher was Matthcus 15 28: „O vrouw, groot is uw geloof, u ge schiede gelijk gij wenst". Met 2 Cor. 5 14 en 15 (Want de liefde van Chris tus dringt ons, daar wij tot het inzicht gekomen zijn dat Eén voor allen gestorven is. Dus zijn zij allen gestorven en voor allen is Hij gestorven, op dat zij die leven niet meer voor zichzelf zouden leven, maar voor Hem die voor hen gestorven is en opgewekt) deed ds. Van Nieuwpoort intrede. Films isino <2 en 7.30 uur): Les enfants du paradis 118 jaar): donderdag 2.30. 7 en 9.15 uur): Minne spel (18 jaar). Lido (2.30, 7 en (alle leeftijden). Luxor (2.30 en (14 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): De zwarte ridder van Cornwall (14 jaar): donder dag: Moordenaar te huur. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik beken (18 jaar). Trianon '2.30. 7 en 9.15 uur): Le repos du guerrier (18 jaar). 9.15 uur): De Overval i uur): De langste dag Onder de kerkgangers waren wethou der P. S. Harmsen namens het gemeente bestuur, ds. A. Hofman, Geref. predikant onder de Afro-Aziatische studenten, de heer S. Melse, scriba van de Centrale Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk. vertegenwoordigers van andere kerkge nootschappen (w.o. de Remonstrantse Broederschap en van de Generale Sy node van de Hervormde Kerk). Ook van de zijde van dc buitenlandse studenten was er belangstelling De kerk heeft lange tijd weinig oog gehad voor buitenlandse volken bijbelse orde wijst evenwel naar anders: enerzijds Israël, anderzijds de andere volken van de wereld. Wij roemen ons er vaak op. dat de Joden zich in ons land thuisvoelen. Hoe vindt de buitenlandse student onze houding? In de bijbel zijn wij niets méér dan zij. Van hen geloven velen niet in Jezus Christus. Wij moeten hen eohter niet als ALPHEN AAN ÜEN RIJN Scliaatsiiieuws Ondanks dc ingevallen dooi zijn za terdag in Alphen aan den Rijn nog ver scheidene schaatswedstrijden gehouden Voor de toeschouwers was er nu nof een extra-sensatie, want kwamen de rij ders te vallen, dan had men een water ballet. Overigens trokken dc meeste rij ders zich daar weinig van aan; het was opkrabbelen en maar weer doorgaan. Op de ijsbaan langs het Goudse Rijpad had een wedstrijd plaats, met als inzet o.m. een wisselbeker. Er waren zeven tien deelnemers, die in twee groepen, in totaal ongeveer drieduizend meter reden. Van de ene groep gingen vijf. van de andere vier over naar de finale. Het was de bedoeling, dat men daarna twin tig ronden zou rijden, maar in verband met de gesteldheid van de baan werd dit aantal ook gehalveerd tot tien. Er werd flink aan getrokken, mede doordat enkele premies beschikbaar wa ren gesteld. Sjaak van Engelen ging met royale voorsprong als eerste over de eindstreep (wisselbeker en ƒ30). Tweede werd Cock Verkade (ƒ20). De derde plaats werd behaald door J. Griffioen 15) en vierde S. Heemskerk (Hazers- woude) die het deze maal wat kalmaan deed en 10 in de wacht sleepte. De belangstelling voor deze wedstrijd viel wat tegen, omdat menigeen dacht, dat het niet door zou gaan in verband met het dooiweer. 's Morgens werden op de ijsbaan aan de Heul wedstrijden gehouden door de personeelsvereniging van Gesman en Zoetemeijer. Zoals weid verwacht won Rein Verkade deze wedstrijd, maar het vuur werd hem na aan de schenen ge legd door de Utrechter Jansen, die ech ter minder bekwaam was in het boch tenwerk. Hier reden steeds twee tegen elkaar, tot de finalisten overbleven. C van Eijk legde hier beslag op de derde plaats en Nico Verkade werd vierde. Overigens is deze winter ook wel weer gebleken, dat men niet de groten uit dc schaatswereld naar Alphen krijgt. Het bestuur van de ijsbaan heeft niets ge organiseerd, omdat de baan door de sneeuwval ongeschikt was voor wed strijden. De „buurtijsbamen" op de Rijn hebben hun best gedaan, maar financieel het niet mogelijk deze banen op hoogte te brengen, die de „grote" rijders lokt. Het zou wel gewenst zijn. dat de plaatselijke sportraad eens contact op nam met de diverse ijsclubs. om eens te bezien wat men door samenwerking be reiken kan. Men zou dan coördinerend kunnen werken en (inplaats van met husjes voor een vrijwillige bijdrage te rammelen) entrees kunnen heffen. Men zou er veel liefhebbers van de schaats wedstrijd-sport een dienst mee doen. Mei. H. B. A. Hevsc gaal Reuvens verlaten Op 1 februari zal mejuffrouw H. B. A Heyse. directrice van de openbare leer zaal Reuvens, afscheid van Leiden n» men. Mejuffrouw Heyse gaat met ingang van die datum met pensioen, na ruim veertig jaren in het openbare bibliotheek wezen werkzaam te zijn geweest, waar van 28 jaar bij Reuvens in Leiden. Mejuffrouw Heyse, die in Middelburg werd geboren en in 1935 in de Sleutel stad kwam, gaat in Vleuten van een wel verdiende rust genieten. Tevoren, op don derdag 31 januari van 4 tot 5 uur. is eT in restaurant De Doelen aan hel Rapen burg gelegenheid de directrice van Reu vens de hand te drukken Jeugd schaatste De leerlingen van dc lagere school aan de M. P Splinterlaan hebben op de Oud<- heerlijke sportmiddag gehad De vaders van dc scholieren hadden een prachtige baan uitgezet en daarna kon er naar hartelust worden geschaatst. De volgende jongelui gingen met een prijs naar huis: Groep 1: 1 Gayke Nyenhuis. 2 Frans Ederveen. 3 Teun v d Mey: Groep 2: 1 Bert v Alphen, 2 Mieke Hendriksen 3 Anja v Tongeren: Groep 3: 1 Truus Teeuwen, 2 André Sloos; Groep 4: 1 Ti neke Leemans. 2 Rita Rodenburg; Groep 1 Bert Jagel. 2 Ton Ederveen. Leidse marktpersoneel liad feestavond De personeelsvereniging van de Markt- i Havendienst hield zaterdag haar jaarlijkse feestavond in de recreatiezaal van de firma Koster. De heer F van Dissel sprak de scheidende voorzitter, de heer W. C. Nagtegaal hartelijk toe. De Cabaretgroep trad hierna op onder leiding van de heer Henk Steenvoorder.. grote tombola werd de avond besloten KATWIJK AAN ZEE Concert in Zeehospitium Vanavond geeft de accordeonvereni ging DSVP uit Sassenheim een liefda digheidsuitvoering in het Rotterdamse Zeehospitium te Katwijk aan Zee. vreemdelingen, maar als broeders in Jezus Christus begroeten. „Ik weet hoe moeilijk het is om in ons „christelijk" Nederland christen te zijn", aldus dr Locher. „Maar zijn wij bereid onze eigen houding te wijzigen?" Ds. Van Nieuwkoop, die vier jaar stu dentenpredikant in Soerabaja was, zei dat het niet voldoende is alleen van het werk te houden, maar men moet ook van de mensen houden. In Soeraba.ia mocht ds. Van Nieuwkoop ook voor de Gereformeerde Kerken werkzaam zijn v. oor allen Buiten de christelijke gemeente zijn er ook tussen Oost en West conflicten en Dartijen. Eén is voor allen gestorven: het woord „voor allen" heeft een diepe inhoud. „Laten wij niet klein van God denken, mensen en volken worden in het nieu we leven betrokken. In dit nieuwe leven wil God ons betrekken Christenen zijn mensen die tot 't inzicht zijn gekomen dat Eén voor allen is gestorven. Het is goed dat er buitenlandse studenten in onze omgeving zijn: wij zullen ook op ons eigen erf moeten luisteren", aldus ds. Van Nieuwkoop. Na de dienst bestond er gelegenheid in het Zendingshuis een koo.ie koffie te drinken en ds. en mevrouw Van Nieuw- ooort de hand te drukken. b onimavond van de Leidse Poslduivenchib In samenwerking met dc firma De Witte Molen en de Leidse Postduiven- club was er nu eens geen duivenfilm. maar een forumavond in De Kleine Burcht. Jammer was het dat de leden van het forum door de minder goede wegen een uur te laat in Leiden arri veerden. Nadat de heer B. Geenjaar 9 uur de vele liefhebbers had verwelkomd, stelde voorzitter J. C. Vos zijn forum voo-r, t.w. de heren A. M. Boonaerts, A. Langen- burg, M. de Roode en M. de Zeeuw. Het forum werd overladen met vragen; de antwoorden werden vlot gegeven. M Th J Gh Pijls (Dun :r H H W Scliolte <En- ins: de heer N E M Ossp RIJNS A TER WOU DE Koppel wedstrijd De koppelwedstrijd voor dames en heren van de ijsclub „De Eendracht' is mede door de grote publieke be langstelling een succes geworden. Acht tien koppels verschenen er zaterdag middag aan de start en er werd fel ge streden om dc prijzen. Het koppel B, KraanR. Wagenaar slaagde er in de eerste prijs in de wacht te slepen. J. v. d. MeerN. Kempenaar werden twee de en de derde prijs was voor het kop pel J. van VlietR. Könst. De verlie zersronde werd individueel gereden. Hier waren de prijzen voor J. Kempe naar en K. v. Schagen. ROE LOF A RENDS J 'EEN IJsclub Wilhelmina Dagelijks houdt de steeds actieve ijs- club 'Wilhelmina op haar prachtige ba nen op de Braassemermeer wedstrijden voor leden en belangstellenden. Vrijdagmiddag was de estafettewed strijd voor dames en heren weer bijzon der aantrekkelijk. De uitslag werd: 1 mej. Riet v. d. Meer en J. Spruit; 2. Leni Klein en Jos Vermey; 3. Jannie van Ruiten en B. Boeker: 4. Lidie Kuiper en Jac Bakker: 5. Willie v. d. Meer en N. Kuiper; 6. Annie Kerkvliet en Hans Vermey: 7. Ans van Rhoon en G. Hoo- genboom; 8. Lou Akerboom en J. OUDE WETERING Schaatsnieuws Zaterdagmiddag hield de jeugdcom lissie van de voetbalvereniging SVOW ;n schaatswedstrijd voor pupillen, adspiranten en junioren. Uitslag: pupil len: 1 Rob de Boer. 2 Maup Gortzak. 3 Cok Gortzak: adspiranten: 1 Jan Boo gaard, 2 Frans Horsman, 3 Frans Turk: junioren: 1 Gerard Weseslius. 2 Hans de Kwaadsteniet. 3 Maike de Boer Ongeveer 250 inwoners van Zwam inerdnm zijn zaterdag per auto naai Den Haag gegaan om het actiecomité Behoud Zwammerdam" te vergezel len op een demonstratie naar het Bin nenhof. waar aan de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. Jonkman, een petitie werd aangeboden. In deze pe WOUBRUGGE Echtpaar Van Luling in het goud Het echtpaar E. van Luling en J. Kelderman hoopt op 12 februari sa men met de zes kinderen en 23 kleinkinderen het heuglijke feit te herdenken, dat het vijftig jaar ge leden te Ouderkerk a.d. Amstel de echt werd verbonden. De thans 77-jarige, nog vitale bruidegom werd te Woubrugge geboren, waar hij zijn hele leven bleef wonen, sinds zijn huwelijk in 1913 aan de Vier am- bachtsweg 23. Na eerst het timmervak te hebben ge leerd. begon hij in 1911 met zijn broer als emer zelfstandig huizen te bouwei Zijn eerste opdracht was het aanbrenger. een nieuwe fundering onder de oude Hervormde kerk. Ondanks tegenslagen de Eerste Wereldoorlog door militai dienstplicht, groeide het bedrijf. Later Weekeinde Hulsthorstgangers in A lp hen aan den Rijn specialiseerde het zich meer op het maken van bruggen, schoeiingen, damwant e.d. De vier zoons werkten later ook het bedrijf, dat steeds grotere opdrachten kreeg tot in het buitenland toe. In 1961, toen de bruidegom een halve eeuw zijn bedrijf had geleid, deed hij het over aan zijn zoons. Het werd als een N.V. voort zet. er gelegenheid van dit jubileum ont ving de heer v. Luling van gemeentewege het ereburgerschap en de zilveren daille. Hoewel hij thans dus niet mei het bedrijf actief werkzaam is, kan de heer Van Luling toch nog regelmatig op kantoor vinden, daar de gang zaken hem nog steeds ter harte gaat. Voorts bekleedde hij vele jaren de functies van opperbrandmeester. lid var de Feestcommissie 1928 en van de ysver- eniging. Van de laatste twee is hy thans De thans 72-jarige bruid werd als doch ter van een koopman te Aarlanderveen geboren. Haar jeugd bracht zij in Wou brugge door. waar zij haar bruidegom leerde kennen. Ook zij geniet thans nog een goede gezondheid. Samen met de vier zoons, twee dochters en hun echtgenoten en de 23 kleinkinde ren hoopt het bruidspaar dinsdag 12 febr. feestelijk door te brengen buiten het dorp. Er is een receptie van 5—7 uur in hotel Het oude Raedthuys. titie wordt gevraagd Zwammerdam als gemeente te behouden. De Tweede Kamer heeft namelijk een wetsont werp aangenomen dat de gemeente lijke herindeling van een aantal ge meenten in Zuid-Holland regelt. Zwammerdam als gemeente verdwijnt. Het actiecomité wil nu pogen als nog te bewekrstelligen dat dit geen wet wordt. De petitie ging vergezeld van de handtekeningen van ruim 9fi procent van de gezinshoofden uit Zwammerdam. Woensdag zullen vijf leden van de grootste fractie uit de Eerste Kamer een bezoek brengen aan Zwammerdam om zich ter plaatse te oriënteren. Een groep van 300 Zwammer- dammers heeft zaterdagmiddag in Den Haag gepleit voor het behoud van Zwammerdam als zelfstandige gemeente. Tussen de demonstranten zagen we dit aardige groepje. OVDE WETERING Koppelwedstrijden Zaterdagmiddag zijn op de ijsbaan na bij Oude Wetering koppelwedstrijden ge houden. Ondanks de invallende dooi was het ijs goed. Voor de wedstrüden bestond veel belangstelling. De uitslagen waren: 1 koppel Sjaak en Joop Turk; 2. koppel Arend de Wit en Arie Baas; 3. koppel C. Möllers en G. Bos; 4. koppel J. Mark wat en Bertus Baas. Woensdagmiddag wonden om twee uur indien de weersgesteldheid dit toelaat nationale kortebaanwedstrijden ge houden op deze baan. BENTHUIZEN Geen woningwetwoningen in 1963 Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben van het woningwetcontin gent 1963 aan Benthuizen géén woningen toegewezen, terwijl het richtgetal voor de bouw van premiewoningen Is vast gesteld. B. en W. hebben genoemd col lege nu verzocht alsnog 8 woningen uit het reservecontingent toe te wüzcn. Raadsvergadering Woensdagavond om half acht komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: voor stel tot het aanbrengen van een geheel nieuwe straatverlichting in de Dorps straat met bijbehorende voorzieningen voor de geraamde som van f47.000 en in het uitbreidingsplan „Zuid" voor de geraamde som van 12.840; voorstel tot vaststelling van bouwgrondprijzen in hel in aanleg zijnde plan „Zuid", nl. voor: 27 woningwetwoningen 5 ƒ2680. 16 par ticuliere woningen van hetzelfde type als eerder genoemde woningwetbouw 0, bijzondere bebouwing (1 perceel) Bevestiging en intrede te Leimuideii ^ONDAGMORGEN werd in de Gereformeerde kerk kandidaat J. Baayens y bevestigd als predikant. De dienst werd geleid door ds. Flinterman uit Den Haag. Als tekst voor dc prediking, die geheel was afgestemd op Joh ?m2Q na" A° ïieU71 Prfedikant' had ds' Winterman gekozen Joh. 3 29 en 30: „Die de bruid heeft, is de bruidegom, maar de vriend des bruidegoms, die staat en hem hoort, verblijdt zich met blijdschap de stem des bruidegoms. Zo is dan deze ui:;j__i eehonderd meisjes en jongens, die Tig jaar zomer hebben deelgenomen n de landeiyke kampioenschappen van het Christeiyk Jongeren Verbond te Hulshorst (bü Harderwyk) tijdens het reünie gehouden. Burgemeester Z. Bruins Slot heeft deze reünie zaterdag middag geopend door het liüscn van de vlag vóór het jeugdcentrum Nabij, in welk gebouw dc reuünistcn vele vreug devolle uren hebben beleefd. Voordat de burgemeester de C.J.V.-vlag in top hees. sprak hij de uit alle delen van het land naar Alphen gekomen meisjes en jongens en de stafleden toe. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat zij heel hartelijk welkom waren. Ook ds. J. H. Bogers, de jeugdpredikant van de Alphense Hervormde Gemeente was bij de opening aanwezig. De voorbereiding van het weekeinde,) alsmede de leiding van het programma was in handen bij de Alphense kampeer ders, onder de bekwame aanvoering van Cees Griffioen, in vertrouwde handen Deze jongeren hebben al het mogelijke gedaan, om het hun kampgenoten zu prettig en gezellig- mogelijk te maken. Zij zijn aaaroij gonoipen aoor veis dene gezinnen, die van de van elders komenden vrij onderdak verschaft heb- Na de officiële opening waarbij alle reünisten om de vlaggemast stonden ge schaard en de heer J Muurling, de kamp commandant van de Hulshorst het wel kom van de burgemeester had beant woord, volgde de ontvangst in de grote zaal van Nabij. Tijdens de thee wa ruimschoots gelegenheid voor hernieuw de kennismaking. De zaal was gezellig ingericht en met bloemen en vlaggen versierd. Op een groot spandoek en taak er vond". Op een tweetal tableaus waren de gemeente Alphen a.d. Rijn en de Hulshorst-reünie 1962 in beeld gebracht. Tijdens de gemeenschappelijke brood maaltijd. die in echte Hulshorstsfeer verliep waren er enkele leuke momen ten, Zo was er onder andere het „dit is- uw leven", dat de huldiging inhield van de heer J. van Nimwegen, de man die dc administratie van de Hulshorst-in schrijvingen verzorgt. Avonds was er een met veel vaart gebracht cabarotprogromma. dat ook door verscheidene „pleegouders" werd meegemaakt. Ds, Flinterman noemde de bevestiging in het ambt van grote betekenis voor kandidaat Baayens omdat deze vandaag in dienst komt van zijn hoge Zendei terwyl de Gemeente een nieuwe dienaar heeft gekregen. Het. is belangrijk, dat een predikant tact, heeft, vriendelijk is en hard werkt en dat de Gemeente te gemoetkomend en hartelijk voor hem is Wezenlijk van betekenis is de Dlaats, die Jezus in het hart van dienaar Gemeente inneemt. Na de achtergronden de betekenis van de tekst te hebben uitgelegd, zei ds. Flinterman in de pre dikant de vriend van de bruidegom De zin van het leven van Johannes niet zijn eigen opgang, Jezus Christus. Zo moet de laak van de predikant beschouwen. Kritiek mag en moet er ziin als aar wordt gedragen door de gedachte, dat de dominee bezig is als vriend de bruidegom. Door aan kritiek of lof het oor te lenen, bestaat het gevaar, d; men een vriend van de mensen en ni< van de bruidegom wordt en het is daar om zaak zich steeds weer af te vragen niet wat de mensen er van zeggen, n wat Jezus Christus er van zegt. voornaamste werk van een predikant ds. Flinterman niet het spreken, ir het luisteren en bidden De arbeidsvreugde van de predikant is daarin gelegen dat hij bemerkt, dat de Gemeente het woord van de bruide gom verstaat. Johannes zegt aan zün discipelen, dat hU geen opgang zat ma ken. integendeel „Hü moet wassen, ik moet minder worden". Dit woordt geldt alle christenen, maar speciaal voor dominee. Het is de grootheid van Johannes, dat hij steeds kleiner werd Jezus groter werd. Zo moet dominee leren om in de scha- verkeren opdat het volle licht op de Here Jezus kan vallen. Hierna volgde de bevestiging. Aan de handoplegging tijdens de bevestiging werd mede deelgenomen door ds. Koffrie ds. Kornet. De Gemeente zong als afsluiting Gez. 511. Christus in centrum f 15.65 per m2. 8 woningen -f bedrijfjes a ƒ22,50 per m2. 8 „minder dure" mid- denstanöswoningen a 22,50 per m2, 33 middenstands woningen -f 14 garages a f 27,30 per m2; voorstel tot het geven van straatnamen (naai* leden van het Koninklijk huis) in plan „Zuid-oost", tot het verkopen van bouwgrond aan de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten of door haar op te geven lasthebbers voor het stichten van 16 woningen voor f48.000 en voor het stichten van garages aan de fa. Groen en Bregman voor ca. ƒ3600: voorstel tot het aanschaffen van meubilair voor het lokaal van het hoofd van de openbare lagere „Araoldus van Osschool" Open het dorp Sleuteltjes voor de actie „Open het dorp" zijn thans weer verkrijgbaar bij de dames G. van Arendoink. Dorpsstraat 222. en A. Steenbakker Morilyon Loijsen- Kraijesteijn, Dorpsstraat 27. Gevonden voorwerpen l glacé herenhandschoen; 1 paar rub- ge- van Math. 18:18: „Toon zi,i hun ogen opsloegen. zagen zij niemand, dan Jezus alleenOp zo'n belangrijke dag als vandaag, zei ds. Baayens. waarop wij met elkaar worden verbonden komt men er zo gemakkelijk toe persoonlijke dingen od de voorgrond te stellen. Veel belangrijker is. dat ook vandaag weer blijkt dat de Here ziin Gemeente in stand houdt. Het is Christus. Die in het centrum staat, daarom moet ons oog worden gericht od Jezus alleen. Tij. dens de verheerlijking op de berg we ken tijd en ruimte en viel alles, tijd en eeuwigheid, hemel en aarde heden en verleden, samen od dat ene punt en dat is Jezus alleen. Petrus de man. die altijd wat doen wilde, kwam naar voren. Hij wilde als het ware de heerlijkheid, die hij daar zag. vasthouden. Wij zijn vaak zoals Petrus. Onder het mom van Jezus te dienen zoeken wij onszelf en zetten we onszelf in het middelpunt. Vrijwillig heeft Jezus de heerlijkheid, die hij bij de Vader had, afgestaan om ons te kunnen redden. Juist daarom zagen de discipelen Jezus alleen. In deze dienst aldus ds. Baayens mag. ja moet ik wijzen op Jezus. De erekroon wordt alleen door Jezus gegeven. Na de dienst werd de nieuwe predi kant toegesproken door: de heer J. Smit (namens de kerkeraad). ds. Kor net (namens de classis Woerden en de nabiyige Gemeenten), burgemeester Kammenga namens het gemeentebe stuur. ds. Güsbers namens de Hcrv Gemeente en ds. Flinterman. Ds Baayens dankte alle sprekers per soonlijk en richtte ook nog een woord tot zijn ouders, die hij dankte v steun om deze dag te kunnen bereiken. Schaatsen op de Slootweg Op de Slootweg hadden zaterdagmid dag schaatswedstrijden plaats voor jon gens tot 15 jaar. uitgeschreven door de IJsvereniging „De Eendracht". Het was duidelijk, dat Jaap van der Heijden en Dick van der Eyk eikaars grootste tegenstanders zouden zijn. Een sportieve geste van Dick was het af staan van zijn tweede paar schaatsen aan Jaap, toen deze pech had met zijn eigen schaatsen. Uitslagen: l. Jaap van der Heijden (gouden medaille): 2. Cees de Ruijter •zilveren medaille): 3. Gerrit Vermeulen (bronzen medaille): 4. Diok van der Eijk; 5. Bernard van der Bosch. Nachtleven in Benthuizen De wildste geruchten doen de ronde in het dorp over de vorige week ge pleegde kruimeldiefstallen. In feite is één kip en werd wat ge reedschap ontvreemd resp. bij de heer P. Verheul (Dorpsstraat) en bij de fa milie Bregman (Molenstraat). HAZERSWOVDE Jaarvergadering De C.B.C. en de P.C.B. hielden in t Hervormd verenigingsgebouw za terdagavond een gecombineerde jaar vergadering. Aanwezig was ook de Ge- reformeerd predikant, ds. W. W. v. d. Hout. Voorzitter J. J. van Vliet wekte op tot propaganda aangezien velen nog niet zijn georganiseerd. Bovendien loopt ht bezoek aan vergaderingen terug. De heer H. van Vegten uit Koude kerk adviseerde de afdelingen meer gezamenlijk te vergaderen. De heer Groenendük. die namens het hoofdbe stuur sprak, zei onder meer. dat de ar beid niet als een vloek maar als een zegen Gods moet worden gezien. Na de pauze voerde T.O.G. uit Wad- dinxveen het blijspel „De nieuwe vee- Judo-nieuws In i der i DE KAAG Botsingen In De Kaag hebben zich twee bot singen voorgedaan. Het bleef gelukkig bij materiële schade. Twee personenauto's raakten elkaar nagenoeg frontaal, door dat dc bestuurder van de een te hard reed en geen kans zag tijdig uit te wij ken. In het andere geval reden vijf auto's i een file. waarvan de eerste twee bij ïn slippartij werden beschadigd. het verenigings gebouw vergaderde dc judo-vereniging Yoshi ondr leiding van voorzitter D. J. Plaizier, die zyn vreugde uitte over het nog steeds stijgend aantal leden. Evenals na hem secretaris K. van Sta- gaf de voorzitter een terugblik op de twee verenigingsjaren. Met waar dering iwerd gesproKen over trainer Van der Zeeuw (2e dan). Met drie teams zal worden deelge nomen aan de Zuidhollandse kam pioenschappen voor clubs. Mej. C. La- ban is met ingang van 1 april a.s. be noemd tot jeugdleidster. Op 16 maart wordt een bazaar gehouden. De heer J. Huisman werd aangewezen als voor zitter van de bazaarcommissie. Schaatsen Op dc veld ijsbaan hield zaterdagmiddag de voetbalvereniging „Haz Boys" schaatswedstrijden voor haar leden. Uitslagen, pupillen: 1 J. Smits; 2 J. Luik. Adspiranten 12-14: 1 K v Tol- 2 D. de Gelder; 3 J. Harkcs. Junioren: 1 J. Houdijker; 2 R. Zaal; 3 J. de Ruiter. de Ruiter. Senioren: 1 C. Tor; 2 S. Cok; 3 J Maas. r. d.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3