jS Fluitist Flubert Barwahser oogst opmerkelijk succes Opspuiting singelbaan van deel Leidse zou veel kosten Fiat Fiat Fiat 1100 D 6299.- 1300 jswr6999.- 1500 rseor- 7299.- De heer Limburg ridder in orde van Oranje-Nassau Mr H. R. Goudsmit sprak over adoptieproblemen Uitvoering van Madrigaalkoor Geref. Kerk Vrij gem. Leiden Afscheidsavond voor ds. en mevrouw De Vries NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 18 JANUARI 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Pieterskerk, 715 uur: Gebedsbijeen komst „week der gebeden". Aula rijksmuseum voor Volkenkunde. I uur: Filmlezing dr. H H Frese „Leven zij anders dan wij?": voor K. en O. Rehoboth. 8 uur: Christenvrouwen Centrum, ds. H. S. Kaiff, Bennebroek, over „Het Humanisme". Van der Heijden. 8 uur: Niria, ..Corro- siebestrijding". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Venus be spied". Diligentia, 8.15 nisch Sextet m.n rilyn Tyler, sonraan. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Quartet te Carmirelli. Zaterdag Bevrijdingskerk 7.15 uur: Gebedsbij eenkomst „week Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Soldaat Schweyk". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o-l.v Bernard Haitink; so list: Paul Badura Skoda, piano. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Toneel groep Het Masker met „Les Romanes ques". Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek. Doezastraat 31. telef 21313. en Haven-apotheek, Haven 18. tel. 2Q085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven-apotheek. Films Casino: <2 a.i 7.30 uur): Les enfants du paradis (18 jaar). Lido: (2.30, 7 en 9.15 uur): De over val (a.l.). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrouwen in de nacht (18 jaar). Rex: (2.30, 7.15 en 9 uur): Invasie op Guam (14 jaar); donderdag: Het geheim van het leven (18 jaar). Studio: (2.30, 7 en 9.15 uur): Verleden in Mariënbad (18 jaar). Trianon: (2.30, 7 en 9.15 Gods Geuzen (14 jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, Figuratieve Kunst (tot 21 januari). Rijksmuseum voor Volkenkunde, .Vreemde volken", kindertekeningen Bt 2 maart). pijirant:.nr *hr. school Obrechtstraat rolw. dinsdag en donderdag van 6.30— our r.m. zaterdag 25 uur; jeugd: elke voensdag 25 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuven;, Plantage 6; maandag. 0 dinsdag vetï 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd in 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Leeszaal en oibliotheek Reuvens. Bree straat 27. maandag en woensdag van 1 5u en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.311 uur; vnjdag van 10 tot 5.30 en 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.31) uui Leidse brandweer Verschenen is het jaarverslag 1961 van de Leidse brandweer. In dat jaar bestreed de brandweer 159 branden. Het aantal alarmeringen bij brandge- rucht was 41. De brandweer werd uit baldadigheid 7 keren gealarmeerd. Dat cijfer is met dat van 1960 gelijk gebleven. Het wordt tijd, dat het uit het overzicht kan verdwijnen! Het aantal hulpverleningen anders dan bij brand bedroeg 146. Het aantal alar meringen waarbij de bij de brand weer gestationeerde ambulance-auto's niirukten, was 1092, was weer een goede samenwer king met de andere gemeentediensten. Aan de preventie werd, zoals gebrui kelijk, veel aandacht besteed. Dc con troles op de openbare vermakelijkheden hadden steeds een preventief karakter Voor het afbranden van verflagen wer. den 595 vergunningen afgegeven. In studie werd genomen op welke wijze de alarmeringsapparatuur het best kan worden verbeterd en aangepast aan de tegenwoordige methoden. Ook werd een sudie gemaakt van de mogelijkheden de arbeidstijdverkorting te realJ- Concert K. en O. te Leiden V' ie orkest-concerten van K. O. bracht ons gisteravond bij wijze afwisseling niet het Residentie Orkest doch het Radio-Philhar- monisch Orkest uit Hilversum. Van Otterloo hanteerde de dirigeerstok en we kregen aldus een goede kans te horen, wat deze ons zo vertrouwde dirigent vermag met zijn tweede orkest. We hoorden de Hilversumse musici reeds enkele malen te Leiden en ontvingen toen zeer gemengde tndrukken. Wat Van Otterloo gisteravond wist te bereiken, bewees, dat hij in deze laatste jaren zijn stempel op de stijl van dit ensemble heeft gedrukt. Het is thans een snel reagerend, ten dele uitstekend bezet, groot orkest, dat dank zij het zeer uitgebreide repertoire waarover het dient te beschikken, van grote slagvaardigheid blijk geeft. Het orkest trachtte de solist zo goed mogelijk te volgen, en deelde daardoor in diens bijzondere grote en langdurige succes. Jammer dat de literatuur voor fluit en orkest zo arm is. het instrument heeft toch coloristische en muzikale mo gelijkheden genoeg zoals we bij Bar wahser konden horen. Verdieping van expressie, afwerking van technische details laat wel eens wal te wensen over: ook de noblesse van het Residentie-Orkest ontbreekt hier. en dat was zowel in Francks Psyché als in Dvoraks 9de symfonie merkbaar. De strijkers evenwel zijn van hoge kwaliteit en het hout beschikt over on vermoede mogelijkheden al had hier de exactheid groter kunnen zijn. Psyché is een verrukkelijk lyrisch werk. dat nauwelijks problemen stelt aan de muzikale toehoorder. Het enige bezwaar dat men kan gevoelen is. dat na de verstilling van het eerste deel. en na de mysterieuze ontvoering van Psyché, de tuin van Eros en deze stra lende God zelf door Franck merkwaar dig monumentaal en breedsprakig wor den uitgebeeld, zodat men eerder aan de tuinen van het Grand Palais te Ver sailles denkt met bijbehorende stand beelden, dan aan de tere en poëtische sfeer van het hellenistische verhaal. Hubert Barwahser. ongetwijfeld onze meest vooraanstaande concertfluitist, verblufte iedereen door zijn feilloze ver tolking van het moeilijke fluitconcert van de nog niet lang overleden Jacques Ibert Het is een briljant, handig ge componeerd stuk, waarvan alleen het andante enige echte poëzie schijnt te be vatten. De boekdelen vormen een vuur werkachtige mengeling van allerlei stij len en technische grapjes, die niettemin steeds goed blijven klinken. Haagse politierechter Als na liet bal de gasten Een 24-jarige chauffeur uit Zwammer- dam reed in het nachtelijk uur met een auto over de rijksweg in Bodegraven waar hij een familiefeestje had bezochl Daar had de chauffeur meer gedronken dan hij kon verdragen, hetgeen hij „de monstreerde" door eerst een auto, die door hem werd gepasseerd, te „snijden" vervolgens zodanig links door een bocht van de weg te rijden, dat hij het tegemoetkomende verkeer in gevaar Voor de Haagse politierechter bekendp de chauffeur, dat hij die avond op het feestje 5 glazen bier had gedronken en omdat hij gewoonlijk geen sterke drank gebruikt, was dat fataal voor hem. De officier vond het ergerlijk, dat, toen de echtgenote van verdachte het contact sleuteltje uit de auto had gehaald ten> einde het wegrijden door verdachte t* voorkomen, deze de ruit van zijn auto stukgeslagen en vervolgenè door hel maken van contactpunten, toch kans had gezien de auto aan het rijden te krijgen Omdat dronken chauffeurs een ernstig gevaar voor het verkeer zijn, luidde de twee weken gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs gedurende een De politierechter legde een week gevangenisstraf op en trok het rijbewijs oor de tijd van een jaar. waarvan 4 maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd, waarin het reeds is ingenomen. Slapen of loeren in de duinen te Katwijk Eigenlijk had het niet zoveel te maken met hetgeen aan een 31-jarige matroos ten laste was gelegd, doch het was toch de directe oorzaak van het feit dat hit terecht moest staan. Want een inspecteur van politie zag de matroos op 14 juni in de duinen te Kat wijk aan Zee liggen en veronderstelde toen, dat hij vrijende paartjes lag af te ii. Dit ontkende de matroos echter met beslistheid. Hij zei, dat hij lag te slapen. Doch hij had de inspecteur uitge scholden en als gevolg daarvan had hij zich nu voor de politierechter te verant woorden. Slapen of loeren, dat bleef in dit geval dus gelijk, maar vanwege de belediging werd de matroos veroordeeld tot 40 Geen radio meer Een fabrieksarbeider uit Leiden was reeds verscheidene keren gewaarschuwd, dat hij luistergeld moest betalen, doch hij liet de zaak zoals die was en betaalde niet. Toen werd het radiotoestel verze geld. doch de man verbrak het zegel. Be halve, dat het toestel in beslag werd ge- imen, volgde ook een proces-verbaal jor de verbreking van het zegel. De officier eiste 60 boete plus ver beurdverklaring van het radiotoestel. De rechter veroordeelde conform de eis. Na de pauze stond Dvoraks Nieu we Wereld-symfonie, vroeger de vijfde, thans de negende genoemd, op het programma. Eigenlijk zouden we het aardiger gevonden hebben nu eens kennis te maken met een van de eerste zeven symfonieën, die hier nooit worden gespeeld en tegen woordig vanuit Praag weer naar- voren worden gebracht. Van Otter loo wist echter ook van dit ietwat overbekende repertoire-stuk boeiends te maken. Het is stellig goed geschreven, effectvolle, naar de vorm vaak originele muziek, al liggen de thematische gegevens vooral van de finale wat te gemak kelijk in het gehoor. Iets meer mysterie hadden we in het largo wel verwacht, en ook wat meer dramatiek in de cis-mineur-episode daaruit. Hoe bekend ook. de glorieuze finale wist ook ditmaal het auditorium geheel mee te slepen en er volgde dan ook een ovationeel applaus, waarbij de dirigent zelfs bloemen ontving. Een inspannende avond was het voor de toehoorders bepaald niet geweest, doch gezien de getrotseerde koude en andere moeilijkheden kwam dit mis schien wel goed uit. Dr. J. der Veen Christenvrouwen Leiden-Zuidwest Mr. H. R. Goudsmit te Leiden, secretaris van de Centrale Adoptieraad, gaf gisteravond in de bovenzaal van de Bevrijdingskerk voor de afdeling Leiden-Zuidwest van de Ned. Christenvrouwenbond een deskundige en boeiende uiteenzetting over het onderwerp „Adoptie". Nederland kent pas sedert 1 november 1956 adoptie, aldus mr. Goudsmit. Vóór die datum spraken pleegouders wel van hun „geadopteerde" kinderen doch zij deden dit feitelijk ten onrechte Hun niet-wettige kinderen konden zich immers op geen enkel recht beroepen, terwijl zijzelf zich bepaalde rechten ten opzichte van hun pleegkinderen moesten ontzeggen. De overgang van een kind het ene gezin (waarvan het volledig wordt losgemaakt) naar het andere (waarin het volledig wordt ingepast) kortweg noemt men dit dus: adoptie is pas e feit nadat een rechterlijke uitspraak gedaan. Wanneer een echtpaar een niet-eigen kind in het gezin heeft opgenomen met het doel het te adopteren, moet het een advocaat daartoe een verzoek bij de rechtbank indienen. Eén van de 19 raden voor de kinderbescherming onderzoekt de omstandigheden en achtergronden stuurt dan een rapport naar de Centrale Adoptieraad. Deze instantie, bestaande uit 15 leden, verstrekt de rechtbank ad vies inzake het al of niet toestaan va verzoek der pleegouders. Voorwaarden Bij de adoptie i verscheidene Het Ned. Madrigaalkoor geeft op dinsdag 29 januari in de Gehoorzaal een uitvoering. Van bestuurszijde schreef men ons het volgende. Het concert zal worden geopend met een eerste uitvoering van drie motetten a capella voor vijf stemmig koor var Herman Strategier. die werden gecom poneerd in 1961. Daarna zal de uitvoe ring plaats hebben van het „Gloria" van Francis Poulenc, een werk voor sopraansolo, gemengd koor cn orkest Het werd gecomponeerd in 1959 en de etrste uitvoering had plaats in Amen ka i 1961. .Gloria" bestaat uit zes delen. Het be gint met het Gloria, een jubelende wis selwerking van koor en orkest. Het tweede deel, Laudamus te, is lichtvoe tig geschreven en herinnert aan Pou lenc als componist van wereldse mu ziek. Het derde deel, Domine Deus, Is afwisselend voor sopraan en koor, ont rend door de lyrische eenvoud, dip onmiddellijk wordt gevolgd door een iel en licht koorfragment. Na de pauze zal men o.a. werken van Gabriel Fauré ten gehore brengen, te eten Cantique de Jean Racine, Madri- al en Pavane met orkest. Als intermezzo zullen Koos Verheul, fluitist, en Jan van der Meer, piano, een concert voor fluit en piano uitvoe ren van A. Jolivet. Het concert zal worden besloten me» een enthousiast werk, de Polovetser Dansen uit „Prins Igor" van Borodin Medewerkenden: Elly HLllinga, so praan, Koos Verheul, fluit. Jan van der Meer piano en het Nederlands Madr»- gaalkoor. dirigent: Herman Strategier: repetitor: Simon C. Dekker. i Leidse IJsclub zich tot het gemeen tebestuur gewend met het verzoek na 'e gaan of een gedeelte van de open- We ijsbaan op de singels met mede werking van de brandweer goed be Hjdbaar kan worden gemaakt. De heer Cocbergh, voorzitter van de vereniging, bad een gesprek met de wethouder van openbare werken, de heer Piena. De heer Piena deelde ons mede, dat het verzoek van het bestuur welis waar nog in behandeling is, maar dat toch al moeilijkheden zijn om tot uitvoering daarvan over te gaan. Het water dat op een in dat gev?l "fgezet gedeelte van de baan zou wor- gespoten, kan namelijk niet uit gracht worden gehaald maar moet •an de Duinwatermaatschappij komen een kostbare geschiedenis zijn. Al zou een afgezet gedeelte een oeperkte oppervlakte hebben, die moet moet toch groot genoeg zijn om er een behoorlijke baan van te maken. Proefboringen Regelmatig worden op de baan proefboringen verricht. Gisteren is dat ook nog gebeurd. De wethouder gaf ons de verzekering, dat geen dag langer dan nodig is met de openstel ling zal worden gewacht. De moeilijkheid is, dat de sneeuw laag op de baan over het algemeen vier centimeter dik is en dat zich daar onder een ijslaag bevindt, die niet overal de zes centimeter haalt en bo vendien hier en daar nog broos is Voor openstelling van de baan is een dikte van tien centimeter vereist. Het gemeentebestuur acht het risico te groot als van deze bepaling zou worden afgeweken. „De openbare ijsbaan trekt duizen den schaatsliefhebbers en mocht er een ongeluk gebeuren, dan is de ge meente niet vrij te pleiten. U begrijpt wel, dat wij dit absoluut niet willen hebben. Ik ben zelf een te grote schaatsliefhebber dan dat wij niet elke dag zouden nagaan, of de baan kan worden geopend'. Aldus de wethouder. De kosten van opspuiting spelen dus ook een rol. Daarbij komt nog, dat het niet is te zeggen hoe lang het nog zal vriezen. Men moet zich kunnen voor stellen dat het gemeentebestuur het als een financieel verlies beschouwt als het spoedig na een opspuiting zou gaan dooien. Met een landjjsbaan be staat dit risico nu eenmaal niet. Maar daarvoor biedt Leiden nog steeds geen mogelijkheden. voorwaarden kunnen worden voldaan. Zo mag het kind niet minderjarig zijn geen afstammeling zijn van één der pleeg, ouders. Het verschil in leeftijden pleegouders en kind mag niet groter zijn dan 50 jaar en niet geringer dan 18 jaar. Bij de indiening van het verzoek moet het kind drie jaar toevertrouwd zijn "ge weest aan de zorgen van de pleegouders, die minstens vijf jaar getrouwd moeten zijn geweest. Voorts moeten de pleeg ouders reeds de voogdij over het kind hebben en de eigen ouders van het be trokken kind mogen het verzoek tegenspreken. Gebeurt dit laatste wel dan kan men twee jaar later eenzelfde ver zoek indienen waarna genoemde voor waarde ongeldig kan worden verklaard. Voorop staat echter, dat de adop tie in het kennelijke belang 'van het kind moet zijn. In dit verband noem de spreker als voorbeeld het feit, dat in de beginjaren van de raad veel gevallen zijn behandeld van Joodse wezen, die tijdens de oorlog in niet-Joodse gezinnen waren opge nomen. Moet de piëteit ten opzichte van de overleden eigen ouders zwaarder wegen dan de praktijk van de groei in een niet-Joodse levenssfeer? Sommige echtparen hopen door het adopteren van een kind een dreigende mislukking van hun huweijk te ontlopen. Een ongehuwde moeder heeft dikwijls haar kind onder zware pressie van fami lieleden afgestaan. In het licht van der gelijke feiten is het duidelijk, dat de be oordeling van het „kennelijk belang" veel verantwoordelijkheden impliceert. De voorlichting van het kind over zijn werkelijke ouders is dringend aan te ra den, aldus mr. Goudsmit die ook nog nader inging op de nieuwe adoptiewet. c Puzzelprominenten l 1. Mevrouw S. Richards, Ruys- daelhof 21, Voorschoten; 2. J. Kijk in de Vegte, Formosastraat 9, Lei- l den; 3. S. G. Brouwer-Abbink, S Laan van Nieuw-Zuid 16. Katwijk j aan Zee. Directeur Bloembollenkeuringsdiensten „17 vindt het misschien opmerkelijk dat ik als Sassenheims burgemees ter u in de Lissese Nachtegaal toespreek. Maar ik vertrouw dat mijn woorden u als het gefluit van een nachtegaal in de oren klinken. Op grond van de activiteiten die u in uw beroep als directeur van de Bloem bollenkeuringsdienst hebt ontwikkeld en op grond van de activiteiten die u als burger van Sassenheim aan de dag legde ik denk aan uw werk op het kerkelijk erf en dat der politiek heeft het „de Koningin haagd u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau". 1 woorden sprak Sassenheims eerste burger J. baron von Knobelsdorff tot de heer F. Limburg, de directeur van de Bloembollenkeuringsdiensten, die na een voortreffelijke staat van dienst met pensioen gaat. w f Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, de voorzitter van Bloem bollencultuur, tevens voorzitter van de centrale keuringsdiensten, sprak als volgt: Het is nu 28 jaar geleden dat u werk als directeur van de keurings- /GISTERAVOND werd in de Geref. kerk Vrijgemaakt aan de Heren gracht aan ds. cn mevrouw De Vries een afscheidsbijeenkomst aangeboden in verband met hun aanstaand ver trek naar Groningen-Helpman. De avond werd geopend door dokter P. Jasperse. Hij zei dat men deze bij eenkomst moeilijk als echt feestelijk kon beschouwen; eerder past weemoed, maar de grondtoon is: De Here is mijn Herder. De tieer G. Terpstra herinnerde in een toespraak .san het woord van de Pre diker „Het einde van een zaak is beter dan haar begin". Een indruk gaf hij van de zevenjarige ambtsperiode van ds. De Vries in Leiden. >e organist van de kerk. dokter H Jasperse. leverde met enkele orgel werken een waardevolle bijdrage tot het gevarieerde programma. De knapenver- eniging Samuel had in verband met het vertrek van ds. De Vries naar Gro ningen gedacht aan de Martinitoren en bood een fles geestrijk vooht van deze naam aan. De kleine-meisjesvereniging Dient den Here drukte haar wens dat ds. De Vries toch een goede herinnering Leiden mag bewaren, uit in de aan bieding van een Leidse kaas. De dames Kleer. Ouwersloot en Van Venetiën boden een cadeau namens de Kerk aan onder de titel „Hulp voor Helpman". Ook de jongelingsvereniging Pro Rege en de Geref. vrouwenvereni ging (door mej. K. Oosterhoff) verrtjk- het programma met een bijdrage. vrouw De Vries en hun gezin afscheid te nemen. Hier bleek duidelijk, w een grote plaats deze predikant de harten van de leden van zijn Kerk had verworven. De heer R. Bolland luisterde de avond op met zang. aan het orgel door de heer Jasperse begeleid De heer I. van Apel doorn voerde het woord namens mannenvereniging en de heer Bolland vervolgde met declamatie. Nadat enige leden van de meisjesvereniging een ge zang hadden gezongen, gaf dokter P Jasperse enige pastoraal-sitorische afo rismen door. Ds. De Vries zei in zijn afscheidswoord onder meer, dat bij door Leiden te laten een offer heeft gebracht. Hij kon met betrekking tot ztfn Leidse tüd bc- paald niet gewagen van zeven magere Jaren. „Ik heb hier veel geleerd cn van Leiden gaan houden." Werkers anderen, maar het werk blijft. De pre dikant dankte allen, die tot de sai stelling van het programma voor deze avond hadden bijgedragen. Vermelden wij ten slotte, dat de fami lie De Vries door de heren Terpstra en Van Apeldoorn werd binnengeleid en dat ds. E T. v. d. Born en ouderling Bugel uit Helpman het gezin uitgeleide deden. De Nederlandsche Bank heeft het kas- reservepercentage voor het tijdvak 22 ja nuari tot en met 21 februari met een punt verhoogd tot vijf. daar de moeilijkheden in verband met het jaareinde tot het ver leden gaan behoren door de kwartaal uitkering van f 450 miljoen door het Rijk aan de gemeenten. dienst begon cn nu moeten wij noodge dwongen afscheid van u nemen. U hebt wel eens harde maatregelen moeten men en een bestraffende hand moeten laten voelen, maar uw hart ging altijd uit naar de kweker. U was zijn vader- lijke vriend, want het is immers een vriend die ons onze feilen toont. Voor de gezondheid van onze gewassen uw werk van zeer grote betekenis ge weest. Uw vakkennis en kennis ziekten is bekend, maar daarnaast u vraagbaak en vertrouwensman de kwekers. De heer Van Nispen wilde ernstig waarschuwen tegen de ontwikkeling die men hier en daar kan bespeuren. Men gaat de controleurs van de keurings dienst beschouwen als ziekzoekers. Con junctuur en gemakzucht spelen hier eer te grote rol. Spr. dankte de heer Lim burg voor het vele werk in het belang van het vak verricht. Zich richtend tot de opvolger va heer Limburg, ir. H. van Os. merkte de heer Van Nispen op. dat diens demische vorming en opleiding bij de Plantenziektenkundige Dienst een kundig fundament vormen waarop „en dat is aan u" een hecht gebouw kan worden opgetrokken. De heer Van Nispen zegde namens het vak alle steun toe. Nadat Sassenheims burgemeester be kend had gemaakt dat de Koningin de heer Limburg had benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau en hem de versierselen had opgespeld, sprak dr. Hes van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen, die vooral wees op de voortreffelijke samenwerking tus sen de P. D. en de keuringsdienst. Prof. Schenk, directeur van het labo ratorium voor Blocmbollenonderzoek, wees op de frappante resultaten die de heer Limburg heeft bereikt bij de be strijding van diverse ziekten in landse irissen. De heer G. Braam sprak namens hel Bloembollensurplusfondi woorden van waardering tot de heer Limburg. Altijd gehoor De voorzitter van de Bond van Bloem bollenveilingen. de heer D. Hogewo- ning, zei, dat de veilingen een belang rijk arbeidsterrein van de heer Lim- ourg zijn geweest. Was men het niet met een beslissing van een con troleur van de keuringsdienst, dan kon als er inderdaad een aanvecht bare beslissing was genomen bij de heer Limburg altijd gehoor vinden. Een gemaakte fout is altijd hersteld. De oud-directeur van het laborato rium te Lisse, prof. dr. E. van Slogte- ren, legde er de nadruk op, dat het 28 jaar geleden al heel gauw duidelijk werd, dat de heer Limburg de juiste man op de juiste plaats was. Ir. Van Os bracht naar voren dat zijn beleid voor alles gericht zal zijn op een zo goed mogelijk produkt. De heer Limburg bracht alle sprekers hartelijk dank voor de waarderende woorden. Hij had een beetje tegen deze middag opgezien. Op dergelijke bij éénkomsten gaat men zo gauw denken dat het iets bijzonders is als iemand zijn werk goed doet. Dat is immers niet meer dan plicht. God heeft ieder zijn talenten gegeven en daar moet je als mens mee woekeren. Mijn gehele loop baan zie ik als een leiding van God en niet anders. Ik had immers ook bollen- broeier kunnen blijven? Ik leerde de knepen van het vak bij de fa. Eggink in Voorschoten en laat dat nu de eerste firma zijn waarvan ik als directeur van de keuringsdienst bollen afkeurde Eggink nam dat sportief. We konden elkaar de waarheid zeggen, we waren het niet altijd met elkaar eens, maar we waren wel goede vrienden.Zo was het daar, zo was het overal. Het is al lemaal heel prettig gelopen. Hierna werd een openbare receptie gehouden, waarop velen de heer en me vrouw Limburg de hand kwamen druk ken. Toegang kolenhokken j schoonmaken j i ons, er het publiek op te wijzen, dat de toegangen tot de particu- 5 e liere kolenhokken dienen te wor- den schoongemaakt en schoon gehouden. Het komt nog al veel voor, l dat deze vooral voor de kolen- l bezorgers met hun zware last J e gevaarlijk glad en ongelijk zijn. Het is al enige malen gebeurd, dat een bezorger met een vracht op de nek viel. j Het is niet alleen daarom dat wij dit verzoek graag doorgeven. De bezorging wordt daardoor 5 namelijk ook ernstig vertraagd. i En als de kolenhandel in deze l voor hem zeer drukke tijd aan l iets geen behoefte heeft, dan is het wel aan nog méér stagnatie in de leverantie. Het is dan ook te hopen, dat ieder dit verzoek terstond ter harte neemt. j Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Robert, zn. v. D. J. Bavelaar en W. L. Huijs: Wilhelmina Engelina Maria. dr. v. J. W. v. d. Drift en J. E. M. Ruigrok; Chantal Maric José. dr. v. S. L. Bloemhard en E. R. A. Chabot; Monica, dr. v. H. J. Phi- lippo en T. II. C. Uphoff; Miriam, dr. v. M. A. Hartemink en M. Krijgs man van Spangenberg: Jacqueline Maria. dr. v. J. L. A. Borst en J. A. Kiebert; Hanna Christine, dr. v. P. J. Schipperus en J. J. M. Rutgers van der Loeff; Nicolaas Hendrik, zn. v. B. van Beelen en J. v. d. Plas. GEHUWD: A. J. de Wit en M. J. Bos; J. van Zelst en A. M. S. Planjc; W. Haneveld en A. van der Reyden; K. van Ingen en H. Otgaar. OVERLEDEN: W. Bakker 81 j.. vrouw; A. R. Baucrmann 48 j.. echt- gen. van A. F. Nix; H. le Noble 89 j.,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3