Regering twijfelt niet aan beloften van V.S. RENDIER PANTOFFELS Ijs Alphen opengebroken voor Katwijkse kotter Bakker in Ter Aar sluit rijweg af ABBENES AGENT-BEZORGER Streek-kaaskeuring in Alplien aan den Rijn MEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 10 JANUARI Luns voorzichtig over Katanga (Van onze parlementsredactie) 1 NE Nederlandse regering twijfelt er geen ogenblik aan, dat de Verenig- de Staten hun toezeggingen om zo nodig met alle beschikbare mid delen het hele verdragsgebied van de NAVO te verdedigen, gestand zul len doen. Dit heeft staatssecretaris Van Houten gisteren in de Tweede Kamer verklaard bij de behandeling van de begroting van buitenlandse zaken. „Die Amerikaanse toezeggingen zijn zo krachtig als iemand maar zou wensen", zo liet de bewindsman de KVP-er Schuyt weten, die er niet helemaal zeker van bleek te zijn dat de V.S. hun Europese bondgenoten niet op een gegeven moment in de steek zullen laten. den gebruikt om een politieke oplos sing in een bepaalde richting te forceren. Dit standpunt, zo zei hy gis termiddag, huldigt de regering nog steeds, maar bij de recente gebeurte nissen ligt bet accent veel meer oj een militaire tegenactie van de V.N tegen een gewelddadig optreden var Katanga. De V-N.-operatles zijr immers het dlrekte gevolg van acties van Tsombe's gendarmerie. De regering zou het volgens de staatssecretaris kunnen accepteren als de atoomstrijdmacht van het Westen een Amerikaans monopolie zou blijven. Maar politieke factoren pleiten voor althans een zekere medezeggenschap van de andere NAVO-partners over de inzet van de kernwapens. De regering wil dan ook het beginsel van een mul tilaterale NAVO-atoomstrijdmacht posi tief benaderen. Er zou inderdaad een gevaarlijke versnippering van krachten ontstaan als het in Europa tot nationale atoomstrijdmachten zou komen. De inbreng van de Europese kernwapens in de NAVO is een aanvaardbare op lossing. Uit de Cubaanse crisis trok de staats secretaris de conclusie, dat het weste lijk arsenaal van kernwapens de Sovjet- Unie voor een kernoorlog kan doen terugdeinzen. Maar het Westen moet ook over voldoende conventionele mili taire mogelijkheden beschikken om dreigende regionale conflicten tegen te gaan. Helaas is de conventionele bewa pening van de NAVO nog onvoldoende en aan opvoering daarvan moet dan ook btf voorrang aandacht worden be steed. Oost—W est Ben belangrijk deel van de betogen die minister Luns en staatssecretaris Van Houten gisteren in de Kamer hiel den, was gewijd aan de Oost-Westver houding. De minister achtte de positie van het Westen en van de NAVO guns tiger dan een jaar geleden, dank zij vooral het Amerikaanse optreden ir Cuba-crisis. Dit snelle en succesvolle optreden houdt een belofte in voor ver dere ontspanning in het Caraïbische gebied. Anderzijds moest de minister toch waarschuwen voor groot optimis me. De situatie van vandaag heeft meer het karakter van een pauze dan. van ontspanning. De Sovjetunie zal die vermoedelijk gebruiken voor een ver sterking van haar militaire kracht Waakzaamheid blijft dus geboden. De Nederlandse regering is overigens van plan mee te werken aan een normalise ring van de Nederlands-Russische diplomatieke betrekkingen, die door het bekende incident-Golub werden be perkt. Wat het schrijven van de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk over het kernbewapeningsvraag stuk betreft volstond de minister met tr verwijzen naar wat de minister-pre sident daarover eind vorig jaar in de Eerste Kamer heeft gezegd. Prof. De Quay aanvaardde toen de kernbewape ning nit een oogpunt van machtseven wicht. Met de meeste fracties in de Kamer was mr. Luns het eens, dat éen algemene gecontroleerde ont wapening (dé minister sprak over bewapen ingsbeperking") het enige alternatief is. In antwoord op een vraag van prof. Patijn (soc.) beloofde de bewindsman zijn ambtenaren op dracht te geven het materiaal te Verzamelen, aan de hand waarvan zijn ambtsopvolger spoedig ten behoeve van de Kamer een nota over het gehele ontwapeningsvraagstuk kan opstellen. Vorig jaar had de miinster het stand punt ingenomen, dat geen geweld ten aanzien van Katanga zou mogen wor- OEGSTGEEST Demonstra tieavond van Fotoclub Oegst geest De leden van de Oegstgeester Foto club kwamen gisteren voor een demon stratieavond bijeen in het Patronaats- r.cbouw, waar voorzitter S. van Geldere ;n het bijzonder de leden van een be vriende fotoclub en de fotocommissie van leerlingen van het Rijnlands lyceum verwelkomde. Voordat de vergadering officieel was geopend, maakte de heer E. de Jong kleurendia's, die in de loop "van de avond door de heer Stoop in aanwezigheid van de leden werden ont wikkeld en waarvan men na de pauze dc resultaten bekeek. Als gast was de heer R. Schlachter, een van de directeuren van de oudste firma in fotografische artikelen uit Amerika, aanwezig. De heer D. H. Siebelink, vertegenwoordiger voor Ne derland, assisteerde de heren De Jong én Stoop. Voor de pauze vertoonde de heer De Jong een serie kleurendia's van ama teurs en lichtte hij de aanwezigen voor over het ontwikkelen van lichtbeelden. Na de pauze was er onder meer gele genheid tot het stellen van vragen. Voor deze avond had de fotoclub medewer king ontvangen van de firma Dickhoff. Het bestuur van de club. die onge veer een jaar bestaat en die 's woens dags om de drie weken bijeenkomt, bestaat uit de heren S. van Geldere 'voorzitter), W. J. de Jongh (secretaris) en C. Rol (penningmeester). HILLEGOM Theorie en praktik Dinsdag 15 januari houdt de vereni ging Theorie en Praktijk een ledenver. gadering in hotel Sistermans te Hille- gom, aanvang 8 uur. Dr. G. de Bakker r.al een lezing houden over „Onderzoek en Voorlichting." Wat de verhouding tot Indonesië be treft is het regeringsbeleid gericht op een wezenlijke verbetering zodra de diplomatieke betrekkingen zijn hersteld. Het initatief tot dit herstel moet gaan van Djakarta, dat immers betrekkingen heeft verbroken. Op dit punt is er met Indonesië geen verschil van mening. De minister herhaalde nog eens, dat hij de verantwoordelijk heid voor de oplossing van het Nieuw Guinea-vraagstuk volledig had vaard. Daarmee is de kous af. Volgens de P.v.d.A.-oppositie had de bewinds man ook nadien nog moeten aftreden Mr. Luns begreep deze stelling niet. Hij constateerde, dat de P.v.d.A. ..ten deze haar politieke wens een staatkun dige grondslag geeft". LEIDERDORP Ijsbaan nu alleen voor leden en scholieren Het bestuur van de Leiderdorpse ijs- club „IJssport" heeft besloten na de druk ke periode van gewestelijke en nationale ijswedstrijden. de ijsbaan aan de Mau- ritssingel voorlopig een poosje voor eigen leden open te stellen. Morgenochtend is de baan gratis ter beschikking van de Engelendaelschool. die er schaatswed strijden gaat houden voor de leerlingen. Zaterdagmiddag worden om twee uur de jeugd-clubkampioenschappen verreden voor jongens van 12 tot en met 14 jaar over 100 meter. Aanmelden voor deze wedstrijden vóór twee uur op de baan. Maandag zal het Chr. lyceum uit Leiden schaatswedstrijden op de Leiderdorpse ijsbaan houden. Sociale Zorg verhoogt hrandstoffeutoelage Op de vergadering van bureau Sociale Zorg te Leiderdorp is besloten de brand- stoffentoeslag gedurende de periode van felle koude te verdubbelen. De toeslag komt nu op f 10 per week. Deze extra uitkering wordt verleend met terugwer kende kracht vanaf 24 december jl. R1JXSBURG Muziekuitvoering uitgesteld Dc uitvoering, die de muziekvereni ging „Wilhelmina" vanavond in Flora zou geven, is in verband met de wi omstandigheden uitgesteld. Wykavond gaat niet door De Hervormde wijkavond, die daag in de Jeugdhaven zou worden ge houden, gaat wegens ziekte van de spre ker niet door. SCHOENENMAGAZIJN CINDERELLA RIJNSBURG. Visserij golf jes Kapitein uit Emdeii wordt haringkoiiing 1962 Nu het haringseizoen voor de Duitse loggervisserü als beëindigd kan worden be schouwd, is weer de titel van haringkoning toegekend. Dc beste vangst was ditmaal geboekt door kapitein Fritz Heinrichsdorff van de motorlogger „G. M. Daneker." met in totaal 10.737 kantjes zoute haring. Dc beste drijfnetvanger was kapitein F. Hockemeier, die daarvoor de titel van kroonprins kreeg. Zijn motorlogger „Frija" uit Gliickstadt ving 5446 kantjes. Kapitein Heinrichsdorff heeft zijn prestatie ge boekt met behulp van pelagische visserij. Het net kon op de hoogte van de haring- zwermen worden ingesteld. De traditionele overreiking van de koningsstandaard zal door een vertegenwoordiger van de Bremer senaat op feestelijke wijze geschieden. De lage waterstanden in de havens hebben de zorgvuldige, opgestelde vaarplannen van de Duitse trawlervloot wat door elkaar gegooid. De rederijen konden hnn schepen niet op de vastgestelde tijd laten uitvaren, omdat de aanhoudende oosten wind de haven had leeggeveegd. De waterstanden waren zo laag dat men maar en kele aren per dag kon schutten in de sluizen. Voor de handel gaf dat ook problemen. De E.E.G. Mr. J. A. A. Leach van de White Fish Authority heeft een lezing gehou den over de mogelijke gevolg^i voor de Britse visserij-industrie van- een eventuele toetreding van Groot-Brit- tannië tot de Euromarkt. Hij hield zijn lezing voor leden van de Londen Vis- detaillistenorganisatie. Hij meende dat er nog tal van onzekere factoren zijn. Hij meende dat de Europese visserij, industrieën nog tal van problemen to nen en het moeilijk is zijn houding te bepalen. Men is m de gemeenschap van zes nog niet eens gekomen tot het uit werken van een eigen visserijpolitiek. De spreker vroeg zich af hoeveel an dere landen Groot-Brittannië zouden volgen. Deze onbekende factor kon wel eens zeer belangrijk blijken te zijn. Dat Noorwegen, Denemarken en Ierland zouden volgen is volgens de spreker bepaald niet onwaarschijnlijk. Wat het gemeenschappelijk buitentarief betreft ?.c-i de spreker dat het nu de bedoeling Ls dat na 1970 het gemiddelde van de huidige tarieven als gemeenschappelijk buitentarief zal gelden. Dat zou zo'n 15-18 percent zijn. Als Groot-Brittannië met Noorwegen en Denemarken zou toetreden zouden de lage tarieven van deze landen het gemeenschappelijk bul- tentarif verminderen, en als de EFTA- partners van deze landen zouden toe treden zelfs met 30%. Het tarief zou hoofdzakelijk werken tegen importen van verwerkte en gecon serveerde vis uit Japan, Zuid Afrika. Rusland, Canada en de Verenigde Staten en wel hoofdzakelijk ingeblikte zalm, krab en pilschards. De zes zijn voor 88% self-supporting wat vis betreft, en in verband met de inspanningen die van Noorwegen en Denemarken te verwachten zouden zijn zouden Britse exporteurs tegenover een sterke mededinging komen te staan. De consumptie van vis per hoofd in Euro pa was duidelijk lager dan in het Ver enigd Koninkrijk. In Frankrijk, Neder land en Italië zelfs maar de helft. He1 is waarschijnlijk, dat de Britse markt de meest aantrekkelijke zou worden iu termen van consumptie per hoofd en zijn afhankelijkheid van importen. Wanneer quota en tariefbarrières zou den verdwijnen tussen het Verenigd Koninkrijk. Noorwegen en Denemar ken, zou men mogen verwachten dat de importen zouden stijgen. Twaalf per cent van de tegenwoordige aanvoeren komt uit IJsland, en deze zouden lijden onder de Deense en Noorse concurren tie. Het zou evenwel mogelijk zijn, aldus de spreker, dat het intreden van het Verenigd Koninkrijk in de Euromarkt een gunstige invloed zou hebben op de vraag naar vis. Onder de invloed van het gemeenschappelijk bultentaricf en de vermindering van bescherming van landbouwprijzen zou het zeer wel mo gelijk zijn dat de prijzen van andero produkten, speciaal vlees zouden stij gen, zowel door hogere inmportprijzen als door hogere kosten. Er zou een nel- ging van ingeblikte vis zijn om te stij gen in prijs. Het zou wel eéns zo kunnen zijn, dat de vooruitzichten voor de exporteurs iets zouden verbeteren en dat er «en mogelijkheid is, dat ér een vergroting zal komen van de importen van verse en diepgevroren vis. Een andere belangrijke consequentie zou zijn de eis om de concurrentiecon- dities te harmoniseren. Alle West-Euro- pese naties helpen volgens de sprekei hun visserij op enigerlei wijze en dil zal moeten worden verzacht als men iedereen gelijke kansen zou willen ge ven. Er was ook groot verschil tussen de behandeling van het voedsel en hy giënische voorschriften, en de spreker noemde bijvoorbeeld het kleuren, het gebruik van antibiotica, kwaliteits standaarden, enzovoorts. Trawler voor Pakistan Tn Lowestoft, bij de Richards Iron- works-werf. is een trawler, de Eastern Mahigir, bestemd voor Pakistan, te wa ter gelaten. Het schip is 67 voet lang Het schip is volgens het „Mexicaanse type" gebouwd. Op zee De SCH 22 Magnolia heeft bij goed weer. slechte vangsten geboekt. Ook de SCH 135 Cornelia Maria met schipper Maarten Korving op de brug had i slechte resultaten geboekt. De trawlers bij de Witte Bank hebben trekken daan van 80 tot 120 kilo tong en 4 tot 5 manden vis. Het was bijna winrisM Op de Ierse Zee gaat het momentee' zeer voorspoedig met de vangsten. De SCH 162 Clara had alle achthonderd tonnen al gevuld en ook had men nog 250 kisten verte vis. De dagvangst was 14 last. De SCH 242 Huibertje had een dagvangst van 16 last en de dag daar- voor 18 last. De SCH 64 Frank Vrolijk heeft 380 kantjes steurharing en 1400 kisten verse haring aan boord. Het schip is nu op de thuisreis. De VL 121 Wil lem vaart thuis met 480 kantjes steur haring en 980 kistjes verse haring. Wat er was De aanvoer was 30 kisten schol. 10 varia, 100 stuks kabeljauw en 2000 kilo tong. In Scheveningen werd aangevoerd 30 kisten schol en 1200 kilo tong. Postboy De Postboy is voor voorzieningen tij delijk uit de vaart genomen. Meer haring Het Westduitse schip voor visserijon- derzoek Anton Dohrn is dinsdag ver- rrokken voor een onderzoek op de Noordzee, in het bijzonder naar de voor uitzichten voor de haringvangst in het komende seizoen. Visserijdeskundigen hopen te kunnen vaststellen wat de ge volgen van deze koude winter voor de jonge haring zijn. Bij een vorig onder zoek is men tot de slotsom gekomen, dat 1961 en 1962 schrale haringjaren zouden worden. Dit is uitgekomen. Als de verwachtingen van de deskun digen bewaarheid worden, zullen de ha ringvangsten nu in opgaande lijn gaan. KOUDEKERK A. D. RIJN De grenzen van de vermoeidheid In het Verenigingsgebouw vergaderde de afdeling Koudekerk aan den Rijn- Hazerswoude (Rijndijk) van de Neder landse Christen Vrouwenbond. De pre sidente, mevrouw Van Vliet-Sonneveld, zei dat het ledental van de afdeling in 1962 groeide. Nadat de secretaresse, me vrouw Wille-de Haan, enkele medede lingen had gedaan, sprak de heer Vink uit Katwijk aan Zee over .De grenzen der vermoeidheid". Het onderwerp was gebaseerd op het boek van de Duitse schrijver Hans Jur- gen Baden. Spreker onderscheidde lichamelijke en geestelijke vermoeidheid De moeheid is een bewijs dat de energie is opgebruikt of dat onder een te hoge spanning is geleefd. In de geestelijke vermoeidheid wordt het gemis aan merkzaamheid voor elkaar en voo kinderen merkbaar. De geestelijke moeidheid kan ontstaan waar wij met het leven in botsing komen. Hier geldi het een botsing tussen God en mens. Hierdoor bestaat gevaar dat wij onver schillig worden of dat een situatie ont staat waarin wij twijfelen aan de zin van het leven. Spreker wees op echtpa ren die geleidelijk uit elkaar groeien, zonder dat de buitenwacht dit bemerkt De vermoeide mens. aldus de heer Vink, zoekt naar verstrooiing. Dit kan geen rust geven. Alleen die mens vrede kent met God en met de mede mens kent de ware rust. Hij geeft de moede mens kracht. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden ge bruik gemaakt. Nadat het. bondslied wa; gezongen, eindigde de heer Vink met dankgebed. Schaaknieuws Het tweede tiental van de Koudekerkse Schaakclub speelde een competiliewed- strd tegen het eerste tiental van Aarlan- derveen Het werd voor de Koudekerkers een zware nederlaag want met een eind stand 2V-7Ié trokken de Aarlander- veners huiswaarts. De resultaten waren R. Geerlof (Koudekerk II). Joh. var t Riet (Aarlanderveen) 01; J. van Eg- mond -T. Koenekoop 0—1; M. Dorrepaal- J. van Harten 01; N. van Donselaar- Jac. Breedijk 10; P de Jong-J. Kroon 01: A. van der Meijden-K. Rodenburg 01! J. Cok-J. Haring 01; G. Snatersen. N. Breedeveld 1—0: P. Vernet-M. Dijk H. Starreveld-P. Hogeboom 01. Eindstand 2Vj7Vi. In verband met de feestdagen heeft de onderlinge competitie enkele weken stil gestaan, maar maandag 14 januari wordt ze weer hervat. Dinsdag 15 januari speelt, het eerste tiental van de Koude kerkse Schaakclub een uitwedstrijd te gen Valkenburg. KATWIJK Werkbezoek commissaris De commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal dindagochtend met zijn echtgenote een werkbezoek- brengen aan Katwijk. 's Morgens om 9 uur heèft een be groeting plaats in het gemeentehuis, waarna verschillende bedrijven en in. stellingen worden bezocht. OM de Katwijkse kotter KW 156 van de rederij L. v. d. Plas gelegen heid te geven de zee' op te zoeken, is gistermorgen de Rijn van Gouw- sluis tot de scheepswerf De Industrie van D. en Joh. Boot N.V. aan de Wilhelminalaan opengebroken. De sleepboot IJsselstroom was daarvoor uit Gouda gekomen en die moest dus eerst de smalle Gouwe breken. Dat is niet zo vlot gegaan. Pas in de nacht van dinsdag op woensdag was deze sleper bij de brug over de Gouwe. Gistermorgen om 5 uur kwam de IJssel stroom doorzetten naar de firma Boot. De vraag is gerezen, of dat nu niet en kele uren had kunnen wachten. Tal van mensen die naar de trein gaan, gebrui ken nu het pontje bij de Martha-stich- ting geen dienst kan doen. de Rijn als oversteekplaats: anderen maken van de ze kortste weg gebruik om op de be drijven waar ze werken te komen. De politie heeft alles gedaan om on gelukken te voorkomen en is daar ook in geslaagd. Reeds zeer vroeg reden de mobilofoonwagens met luidsprekers langs Alphen hoog en laag om te waarschuwen Gevaar Toch spraken we een nog pas twee dagen in Alphen werkende Utrechter. odat dit de vorige dagen ook mogelijk was. op een punt enkele hon derden meters van het bedrijf waar hij werkt op de Rijn was gestapt, dit tra ject op enkele meters van het wak is afgelopen en toen is overgestoken. Dit was ongeveer twee uur nadat het ijs gebroken was. Gelukkig lagen de schot sen stijf tegen elkaar waar hij het wak passeerde en hij had niets gemerkt. Hij verbleekte echter toen hij hoorde, aan welk gevaar hii wSs ontsnapt En tal van schooljongens liepen om half ne gen ook weer de Rijn af. Om elf uur voer de IJsselstroom weer weg bij Boot. op korte afstand gevolgd door de op eigen kracht varende KW 156. Dus weer ging de boel kapot, nu duidelijk zichtbaar. Hoewel ook op de scholen ge waarschuwd was, zag men tóch om twaalf uur weer tal van jongens langs de Rijn naar huis gaan, soms op korte afstand van het wak. Tegen dringend vermaan van ouderen werd soms zeer onbehoorlijk opgetreden. Men vraagt bijna om slachtoffers! Bij de politie - was gisteravond. ..'.niets bekend over verdere scheepvaart en na de vorst van de afgelopen nacht zal ook het gebroken deel wel weer voldoende draagkracht hebben. Maar vooral in het donker zij men uiterst voorzichtig! Gesteund door een gerechtelijk vonnis zal bakker N. P. Vuyk uit Ter Aar de brug vlakbij zijn huis, die toegang geeft tot de polder Vier Ambacht, zaterdag met zware rioolbuizen blokkeren. Het gevolg is, dat zeven veehouders, twee tuinders en nog enige andere gezinnen in die polder van de openbare weg ge- isoleerd zijn. Breekt er brand uit in de polder, de brandweer zal niet te hulp kunnen schieten. Ook de ziekenauto kan de polderbewoners niet meer bereiken. De veehouder en tuinders kunnen niet meer met de auto op pad en de bakker, de melkboer en de groentehandelaar zullen gedwongen zijn te voet hun w af te leveren. Het dagblad Rijn en Gouwe bericht, dat bakker Vuyk tot deze ferme maat regel heeft besloten, nu door het zware verkeer vlak langs zijn huis de muren beginnen te scheuren. Herhaaldelijk heeft hy het polderbestuur uitgenodigd tot een vergelijk te komen, maar toen dat niet mogelijk bleek, haalde hij uit 1755 daterende akte voor de dag, welk vergeeld document hem het recht geeft het polderbestuur te gelasten de brede rijbrug in de betrokken weg door een voetgangersbrug te vervangen. Natuurlijk stribbelde de polder tegen, maar bakker Vuyk ging onvervaard naar de rechter, die het polderbestuur veroordeelde tot het vermaken var brug vóór 6 januari 1963. Te laat Toen een half jaar geleden deze uit spraak werd gedaan, had het gemeente bestuur natuurlijk onmiddellijk stappen moeten nemen om te komen tot de aan leg van een nieuwe verbinding. Volgens Rijn en Gouwe zag het dit evenwel te laat in. Pas vorige week vrijdag kwa men B. en W., polderbestuur en bakker Vuyk in vergadering bijeen. Er waren toen plannen ter tafel voor de aanleg van een nieuwe, geasfalteerde uitweg, maar het zal nog maanden duren voor dat dit voornemen kan worden uitge voerd. De cultuurtechnische dienst zal de helft in de kosten bijdragen. De resteren de f20.000 komt voor rekening van pol der- en gemeentebestuur. Intussen wil bakker Vuyk echter niet de kans lopen dat zijn huis verzakt en daarom zal hij zaterdag van zijn recht gebruik makeD en de weg afsluiten voor rijverkeer. Oud recht Het oude recht kwam als volgt tot stand. In 1755 kwam op het perceel van de heer Vuyk een eeuwigdurende erfdienstbaarheid van voetpad te rusten ten nutte van de pol der Vier Ambacht. In 1904 sloot Nicolaas Vuyk, toen eigenaar van het perceel, een huurovereenkomst met een aantal in de polder wonende boeren, waarbij deze veehouders het recht kregen het voet pad als verbinding tussen polder en openbare weg te gebruiken. Voorwaarde was, dat de polder op het voetpad een rijweg zou aanleggen en de toen' aan wezige voetgangersbrug zou vervangen door een rijbrug. Nicolaas Vuyk moet een vooruitziende blik hebben gehad, want hij bepaalde tevens, dat de polder bij het eindigen van de huurovereenkomst de rijbrug weer zou moeten vervangen door een voetgangersbrug. Deze clausule is door bakker Vuyk nu aangegrepen. Hij zegde de overeenkomst op en automatisch werd het polderbestuur genoodzaakt tot vervanging van de rijbrug. Schaatsende schooljeugd Op de landijsbaan werden gistermid dag schaatswedstrijden gehouden voor de jeugd van alle scholen. De uitslagen waren: Meisjes 9 j1 Loes van Kempen; 2. Willy "Rem; 3. Fern- ma v. Emmerik. Meisjes 10 j.: 1. Brenda Droogh; 2. Ria v. d. Pijl; 3. Annie Bader. Meisjes 11 j.: 1. Ank Uyttewaal; 2. Ma ria Koeleman; 3. Lucina v. d. Hoorn. Meisjes 12 j.: 1. Ria van Tol. 2. Johanna van Tol; 3. Elly Kreuger. Jongens 9 j.: 1. J. Servaas; 2. Martien v. d. Hoorn; 3. Dirk Visser. Jongens 10 j.: 1. Ant. Ser vaas: 2. Jos Valentijn; 3. Gerard van Tol. Jongens 11 j.: Hein v. d. Pijl: 2 Perie Hytinga; 3. Cor Pieterse. Jongens 12 en 13 j.: 1. Gert Jan Heyns; 2. Wim van Tol; 3. J. Slof. Vrijdagmiddag om vier uur komt de schooljeugd weer op de Ijsbaan. Van elk der scholen in Ter Aar mogen dan 6 rijders deelnemen. Voor de winnaar wordt een wisselbeker beschikbaar ge- steld. Vogels in nood Hoewel velen goed zorgen voor de vogels rond het huis zijn er in onze om geving toch nog veel vogels, die de hongerdood dreigen te sterven. Vooral de vogels die op het weiland en in en om het water leven hebben het bijzon der moeilijk. Nu de plaatselijke afde ling van Dierenbescherming niet meer functioneert, hebben de gebroeders Van Eyk op zich genomen voor deze vogels te zorgen. De hoofden van de lagere scholen hebben zich bereid verklaard voedsel, dat de kinderen meebrengen, te verzamelen en aan de verzorgers uit te reiken. Als elk kind wat mee neemt kan deze actie goede resultaten A.-R.-kiesvereniging Vrijdagavond 11 januari houdt de a.r.-kiesvereniging een ledenvergade ring voor de stemming over de kandi datenlijst voor de Tweede Kamerver kiezingen. De vergadering wordt gehouden in ge bouw Jonathan en begint om half acht. DE KAAG Schaatswedstrijden Gistermiddag heeft de ijsclub ..Kagex- meer" bekerwedstrijden voor leden ge houden. Aan de start verschenen dertien leden, die verwoed strijd leverden. Win naar van de eerste -prijs, tevens winnaar van de wisselbeker, werd de heer Roel Rodenburg. Tweede werd Jaap Biemond Pzn. derde Paul Loogman en vierde Piet Möllers. De sleepboot „IJsselmeer" ook om 12 uur gistermiddag hei ijs weer breken voor de naai de Waterweg vertrekkendt motorkotter „Alida Jacoba' (K.W. 165), die vrijdagmiddag on 2 uur door de directie van dt scheepsbouwers D. en Joh. Booi aan de eigenaar, de Katwijkst reder L. van der Plas, zal wor den overgedragen. Op de foto: de schepen klaar voor de tochl door de Gouwe bij Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE Schaatsen De Hazerswoudse IJsclub H.IJ.C. hii gisteravond op de verlichte ijsbaan wedstrijd in het duwsleeën voor par Hieraan namen 16 paren deel. Winna waren: 1 H Hassefras en mej. A Pri (wisselbeker): 2 G v Zwieten en ir K v d Eyk; 3 G Harkes en mej S Hark 4 G v d Lip en mej. A Harkes. De ijsclub Rijndijk hield op de verlicl baan een wedstrijd in het ringrljd voor paren. Hieraan namen 20 pai deel. 1 W Kaptein en mej. C Verkley A v Dorp cn N N; 3 H Verdegaal mej I Verkley. Christenvrouwenbond De afdeling Hazerswoude van Christen Vrouwenbond vergadert vi dag om half acht achter de Geref. ke Spreekster is mej. L. ter Haar met 1 onderwerp ..Het werk van de Haaj kinderpolitie". Hazerswoude-Rijndijk Ringrrjden Op de ijsbaan aan de Rijndijk hield i IJsclub ..Hazerswoude" (Rijndijk) we strijden ringrijden op de schaats vo paren. De deelname was bevredigend 1 ook de opkomst van het publiek w goed te noemen. De uitslag was: 1. mej Coby Verkli en de heer Wim Kaptein: 2. mej Lavii Boer en de heer Arie van Dorp; 3. m Ida Verkleij en de heer Huib Verdegai Nationale afvalwedstrijd De nationale afvalwedstrijd, die z terdag 5 januari zou worden gehoudi maar die in verband met de sneeuwv niet is doorgegaan, zal thans op zate dag 12 januari om 2 uur worden gehoi den. Voor direct gevraagd Uitgaande van liet Rykszuivclconsu- lentschap te Gouda is gistermiddag te Alphen aan den Rijn een streekkeuring gehouden van door boeren in de Rijn streek zelf gemaakte kaas. De keuring en de expositie hadden plaats in hotel „Centraal", waar 34 kazen waren inge zonden. De jury bestond uit de heren J. Krol, hoofdassistent A van het R.Z.C. te Utrecht, J. van Rijn van de „Producent" te Gouda, W. JongeneeL kaashandelaar te Bodegraven, en Joh. Nusselder, hoofd assistent van de R.Z.C. te Gouda, terwijl ir. D. Rozeboom, Rijkszuivelconsulent voor boerenkaas te Gouda als arbiter fungeerde. De uitslagen voor de eerste soort kazen zijn: le pr. C. J. N. Oudshoorn, Alphen a.d. Rijn 98 punten (wisselbeker); 2a pr. G. C. Kraan, Alphen a.d. Rijn 96 punten (medaille Coöp. Raiffeisenbank Alphen a.d. Rijn); 2b pr. Gebr. Oudshoorn Al phen a.d. Rijn, 96 punten (medaille C.M.M. afd. Alphen a.d. Rijn); 3a pr. L. Captein, Alphen a.d. Rijn, 94 punten (me daille Rijnstreek); 3b pr. N. v. d. Akker, Alphen a.d. Rijn, 94 punten (medaille Rijnstreek); vervolgens J. D. de Bruijn. Zwammerdam, 93 p.; D. Sol, Hazerswou de. 92 p.; C. J. Bontekoe, Boskoop. 92 p.; Joh. de Bruijn, Boskoop. 91 p.; A. F. v. d. Bijl, Alphen a.d. Rijn, 91 p.; A. Verburg, Alphen a.d. Rijn 90 p.; P. den Hertog, Al phen a_d. Rijn, 90 p.; A. Verbeij, Alphen a.d. Rijn, 89 p J. D. den Hertog, Alphen a.d. Rijn. 89 p.; A. Verburg, Alphen a.d. Rijn (buiten mededinging», 38 p.; M. Kwakernaak, Alphen a.d. Rijn, 88 p.; J. v. Dorp, Hazerswoude, 88 p.; D. Vergunst, Alphen a.d. Rijn, 87 p.; W. de Jong, Aar landerveen. 87 p.; B. C. Kortmann. Al phen a.d. Rijn, 87 p.; Gebrs. v. d. Meer, Alphen a.d. Rijn. 87 p.; L. Vergeer, Al phen a.d. Rijn, 86 p. De heer Krol besprak nog het strevei van de commissie van onderzoek boeren kaas. T.N.O., naar de mogelijkheid om di boerenkaasbereiding te vereenvosdigei door dag-kaasbereiding. Men hoopt dal tegelijk te komen tot een niet-onaanzie» lijke arbeidsbesparing, terwijl men tevenj zint op een methode die de kaasmaken op het bedrijf aantrekkelijker maak! Voor dit doel werden in 1960 de eerst! proeven genomen en wel op het zuivel voorbeeldbedrijf van de heer G. C Kraan, Landlustweg 7 te Alphen aan de- Rijn. Deze werkzaamheden werden 1962 voortgezet. Weer schaatsen op de ijsbaan Na het sukkelen van de laatste dage was de Alphense ijsbaan gisteren wee- heel goed berijdbaar. Vooral gisteravond was het dan ook druk en een stukje mu ziek verhoogde de gezelligheid. Intussen komen nu ook op de Rijn weer allerlei banen en baantjes, vaak doo: buurtijsverenigingen ingericht. Daar dt wind wat minder geworden is. neemt d' animo voor het schaatsen toe. WOUBRUGGE Prysjassen In Het Oude Raedthuys nam dagavond 28 personen deel jaswedstrijden. De uitslag wa 1 T. van Luiing 5640; 2 H. Rodenbur; 5426: 3 H. Haak 5388; 4 J. Schijf 5379 5 mevr. M. L. Beuk 5289; 6 C. C. Wijs man 5165. De volgende wedstrijd wordt op dim- dag 22 januari gehouden. klaver

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4