Sowjet-voetballers: eerst nadenken Hoe staat het met de Leidse hoofd- en overgangsklasse? Nederland in finale West Europa-cup Geen verrassingen bij plaatsing in finale Goede topzwemmers, maar geen vervangers Waterpolocompetitie KNZB LZC liep pas tegen het einde warm Positie van Batswingers vrijwel hopeloos Slechts 3 van de 32 wedstrijden gespeeld NIEUWS LEIDSE COURANT 6 MAANDAG 7 JANUARI 1963 TWEE maanden competitie hebben we even gelegenheid de balans op te maken van de Leidse hoofd- en overgangsklassers. Om bij de dames te beginnen, Kangeroes en SVL staan beide in de middenmoot van dovergangsklasse. Het Kangeroes-team speelt evenals andere jaren te onevenwichtig om een serieuze kandidaat voor de titel te zijn, maar kans op degradatie is niet aanwezig. Het SVL-ploegje is nog niet volledig inge speeld. Hier zitten wel perspectieven in voor de toekomst. Met wat meer durf en een forsere aanval is uit dit team veel meer te halen. De toekomst zal het leren, maar we geloven niet dat het dit jaar zal gebeuren. Dordrecht bewees deze formatie dat zü haar mars heeft, en nu zü zo ver standig geweest is de oude coach met pensioen te sturen, bewezen deze jon gens dat zij beter kunnen. Handhaven de hoofdklasse is punt no. één, vol gend jaar aanvullen met jongere krach ten en dan op naar de eredivisie! In de overgangsklasse ontmoeten het Katwijkse KVC, met de Leidse WS 1 en 2 en SVL 2. Nu, de prestaties deze teams zijn er niet naar om huis te schrijven. KVC 1, vorig jaar serieuze kandidaat voor de heeft te weinig reserves om de blessures enkele spelers mee te kampen heb ben, aan te vullen. Resultaat: midden moot. Het Leidse WS, met twee teams in de overgangsklasse, valt wel heel erg tegen. De leiding van deze vereniging heeft kennelijk niet ingezien dat het spe len op één kaart in dit geval de enige remedie was. Uit deze teams, met vele jeugdige spelers, die alle beloften voor de toekomst meedragen, moet het toch mogelijk zijn een team te formeren, dat In de heren-hoofdklasse vinden we twee Leidse teams, Kangeroes en SVL. Wat te zeggen van een volkomen falend Kangeroes? We weten dat dit team het vorige seizoen wat makkelijk aan het kampioenschap van de overgangsklasse kwam. Wat dit team ontbreekt, is ver trouwen in eigen kunnen. Magnifieke spelmomenten worden afgewisseld met de meest onbenullige fouten, die zoveel pun ten kosten, dat iedere wedstrijd een berg wordt, waar deze jongens tegenop zien, zonder uitzicht. Waar blijft de man die hen hieroverheen helpt, want nul punten uit zerven wedstrijden is toch wel heel droevig en niet nodig! De nieuwe combinatie SVL gaat de laatste wedstrijden iets beter draaien. Vooral in de wedstrijd tegen ORAWI in In maart tweekamp Botwinnik-Petros j an De tweekamp om bet wereldkampioen schap schaken tus sen de titelhouder, de Rus Michael Bot- winnik, en zyn uit dager en landgenoot, Tigran Petrosjan. zal op 23 maart In Mos kou beginnen. Pe trosjan heeft zich het recht van uitda ging verworven door als eerste te eindi gen In het kandidatentoernooi, dat het vorige Jaar zomer op Curacao is gehou den. Simultaantournee in Hilversum geëindigd De jaarlijkse simuitaantoernee, ditmaal met de Russische grootmeesters Bronstein cn Averbach als hoofdfiguren, is zater dag in Hilversum geëindigd. Behalve de twee Russen kwamen hier Uit dr. M. Euwe, J. H. Donneer, H. Bouw meester, N. Cortlever, F. W. J. Henne- berke, A. Jongsma, H. Kramer, W. J. Mühring, C. Orbaan, F. Roessel. T. D. van Scheltinga, H. L. tan en D. J. Wit huis. In totaal werden 1367 partijen gespeeld, waarvan de simultaangevers er 1101 won nen. 199 eindigden in remise en 67 gin gen verloren. Dit resultaat betekent een gemiddelde score van 87 pet per seance. Het is niet onwaarschijnlijk, dat er na het Hoogoventoernooi, dat dinsdag begint, nog enkele seances volgen. Averbacht 35 28 6 1 8£ Bronstein 39 37 2 0 91 Donner 29 26 1 2 91 Van Scheltinga 23 19 2 2 86 Withuis 22 17 5 0 8£ Jeugdschaak Groningen Zuidema blijft op de gedeelde le plaats In Groningen zijn de partijen voor d< vierde en vijfde ronde van het int. jeugd schaaktoernooi gespeeld. Vierde ronde: Ostrmayer 'Did.)Ros camp Abbing 'Ned.) \2}2: Scholl (Ned.) Zuidema (Ned.) GKiemersma (Ned.)—Van Enk (Ned.) 1—0; Richard son GBBratzla vsk i (Belg.)) 1—0: Noorda (Ned.)Dietrich (Lux.) 01. Vyfde ronde: Roscamp Abbing (Ned.) Noorda (Ned.) 10; Zuidema <Ned.)— Ostermayer (Did.) 10; Van Enk (Ned.) Scholl (Ned.) J,2V2Bratzlavski (Belg.)Riemersma (Ned.) 10: Die trich (Lux.)Richardson (GB) 01. De stand na de vijfde ronde is: 1-2. Richardson en Zuidema, beiden 4 pt; 3. Scholl 31'2 pt: 4. Roscamp Abbing 3 pt; 5. t.m. 8.'Bratzlavski, Van Enk, Noorda en Ostermayer allen 2 pt: 9. Dietrich iy pt; 10. Riemersma 1 pt. Schaken in Hastings Gligoric en Kotof delen eerste plaats De Znldslaviër Gligoric is cr in d laatste ronde van het int. schaaktoernooi in Hastings in geslaagd op gelijke hoogte tc komen met de Rus Kotof. die tegen zün landgenoot Smyslof niet verder kwam dan een remise. De overwinning wordt daardoor gedeeld door Kotof (•ligoric, welke laatste voor de zevende maal aan het toernooi in Hastings met succes deelnam. De Zuidslavlër driemaal, eindigde twee keer op ei deelde eerste plaats, zoals nu, en bezette twee keer de tweede plaats. Dc uitslagen van de negende en lai ste ronde waren: Tan—Marovic y2—J Van SetersLittlewood 01: Hollis Gligoric 0—1; Kotof—Smyslof yJ Clarke—Alexander 2—y. De eindstand: 1-2. Gligoric (Zuidslavië) cn Kotof (Rusland) beiden 6'; pt.; 3. Smyslov (Rusland) 6 pt: 4. Marovic ZuuLlavie) V/z pt; 5. Littlewood (GB) 5 pt: '1 Tan (Indonesië) 4 pt: 7. Alexan der (GB) V/2 pt: 8-9. Clarke (GB) er Van Sctcrs(België) beiden 3 pt; 10 HolMs (GB) 2 pt Eredivisie volleybal Valbovol won zonder moeite van SUES Zonder enige moeite heeft het Woer- dense Valbovol met 30 gewonnen var SUES, dat de verre reis van Assen naai Woerden had gemaakt om daar kansloos 15—9, 15—11 en 15-6 ten onder te gaan. Valbovol heeft hiermede zijn vyfde plaats versterkt en SUES Is vaster op de onderste plaats gekomen. Meer spanning bracht de strijd tussen Kweekschool en Odulphus. Dat er weinig krachtsverschil voorbaat aannemen en dat is ook geble ken. Kweekschool won de eerste set met 159, waarna Odulphus de 10 achter-1 stand in een 12 voorsprong omzette door met 6-;15 en 915 te winnen. De uitermate spannende vierde set werd met 16—14 door de ploeg uit Deventer gewon nen, zodat de stand 2—2 werd. De vijfde beslissende set was eveneens voor de thuisclub: 1510, die daardoor aan het langste eind trok en en thans de negen de plaats van de Tilburgenaren heeft overgenomen. DES AMVJ Libanon SOS Valbovol Oranje Nassau Kweekschool Cito Odulphus Sportcentrum SUES 9 8 1 16 26— 4 6 6 12 18— 1 8 6 2 12 21— 9 6 5 1 10 15—11 10 5 5 10 21—19 9 4 5 8 17—21 7 3 4 6 15—15 7 3 4 6 13—18 8 3 5 6 15—21 6 2 4 4 8—16 7 2 5 4 10—18 6 1 5 2 7—15 9 1 8 2 8—26 serieus kandidaat is voor de titel. Of is het vertrouwen in eigen kunnen gede gradeerd tot het nulpunt? Een feit is dat momenteel het eerste in de midden moot huist, terwijl het tweede in de on derste regionen solliciteert naar de rode lantaarn. Nog is het de tijd om nu alles op alles te zetten: we vertrouwen dat Bram Favier cs. dit zullen doen. Tot slot het tweede team van SVL dat door gebrek aan eenheid heel laag geklasseerd. Deze vereniging mag er toch wel eens aandacht aan besteden dat dit team zeker voor de overgangsklasse wordt behouden. Als dit ploegje zot graderen, missen de heren van het eerste hun zo noodzakelijke aanvulling. Want waar zouden de jongens van het tweede meer ervaring kunnen opdoen dan in deze klas? Op het ogenblik verkeert dit team in degradatiegevaar en dat moet toch veranderen. Laten we vertrouwen dat alle sugges ties. hierboven genoemd, ter harte wor den genomen en dat Leiden volgend jaar beter voor de dag zal komen. Twee Leidenaars bij snelste zwemmer Op de lijsten van de tien snelste zwemmers (-sters) over het voor de Koninklijke Nederlandse Zwembond succesvolle jaar 1962, staan in totaal twee Leidenaren, Wim Bergman (De Zijl) en Mar van Beukering (LGB). drie maal vermeld. Van deze twee zwemmers heeft Wim Bergman zich op twee nummers onder de besten van Nederland weten te scha ren. Evenals in 1961 komt zijn naam ook nu weer voor op de 1500-meterlijst. Met 20 min. 12 sec. staat hij samen met Chris Aartsen van het Vlaardingse VZC op de gedeelde zevende plaats. Verleden jaar was hij met 20 min. 15.2 sec. achtste. Op de 400 meter heeft Bergman kans gezien van de veertiende plaats, die hij vorig jaar met een tijd van 5 min. 13.2 sec. be zette, op te klimmen naar de (alweer) met Chris Aartsen gedeelde tiende plaats. Zijn beste tijd van het afgelopen jaar. 5 min. 01.3 sec., was niet minder dan 11.9 sec. sneller dan die van 1961. De grootste verrassing is echter de tiende plaats van Mar van Beukering op de 100 meter rugslag met 1 min. 08.8 In één jaar tijd heeft van Beukering zich van de 34se(!) naar de tiende plaats op weten te werken. Een keurige prestatie! VOLLEYBAL IN GRONINGEN landgenoten ee eerste set teg< Zuiderburen De Ned. heren vol- leybalploeg heeft zich zaterdag plaatst voor de eind strijd van het toer nooi om de West Europa-cup. In de voorronde, die in Groningen werd ge speeld. versloeg het Oranje-team zowel België als Denemar ken met 30. In beide wedstrij den hadden onze groot overwicht. In de i België konden onze strijd tot de score 97 aardig in evenwicht houden, maar daar na liep Nederland gemakkelijk uit tot 1510. In de tweede en derde set was het verdedigende werk van de Belgen aanzienlijk zwakker, hetgeen in de cij fers 159. 15—2 duidelijk werd uitge drukt. Tegen Denemarken, dat vrijdag reeds met 30 van België had verloren, kwam het Ned. team niet in de sterkste sa menstelling uit. Maar ook zonder spe lers als Goedhals en Van der Stoep was Nederland echter beduidend sterker. In de eerste set kwam Denemarken zelfs niet tot een tegenpunt (150). Pas by de stand 120 in de tweede set konden de Denen een punt noteren toen De Vink de bal „uit" sloeg. Hierby bleef het echter (151). Met de cyfers 15—3 voltooiden de Oranjehemden in ruim :n half uur de zege. België dat als tweede eindigde krijgt i een herkansingswedstrij tegenheid zich te plaatsen poule. Ruim 1200 toeschouwers bezetten de Groninger Korenbeurs tot de laatste Elders ar groep C is gespeeld, geworden met een to pt. Tunesië werd tweede terwijl West-Duitsland en Zwitserland resp. 2 en 0 pt. behaalden. LSB-jeugdkampioenschappen ke. J. Kijne Na het spelen van de voorronden van het jeugdkampioen schap van de Leid se Schaakbond is be slist wie er in de finale vierkamp zul len spelen. Deze fi nalevierkamp wordt deze week gespeeld met als deelnemers H. Verberg. H. Gies- B- van Brussel. Deze jonge schakers werden inderdaad ook als favorieten beschouwd in de voor ronden. Wie van deze vier het kampi oenschap zal veroveren en leiden zal vertegenwoordigen bij het Nederlands jeugdkampioenschap in de Paasvacan- tie is niet met zekerheid te voorspellen, maar o i. maakt J. Kijne de beste kans. De standen in de kampioensgroepen zün als volgt Groep 11. H. Verberg 2V4 pnt, 2. J Bakker 2 pnt, 3. J. Bulk 1 pnt. 4. R. Bol huis Vt pnt. Groep II1. H. Gieske 2 pnt. D. Kooy i 3. D. Verbeek 0 pnt. Groep III: 1 J. Küne 2^ pnt. 2. W Maat 2 pnt. 3. T. van Velzen 1\4 pnt h. Plantfeber 0 pnt. Groep IV1. B. van Brussel 3 pnt. 2. H. W. v. d. Meulen 2 pnt. 3. W. Veens- wijk 1 pnt 4. F. Veerman 0 pnt. Hoewel in de overige groepen niet om het kampioenschap werd gevochten, werd er met niet minder vuur gespeeld Vele speler in deze groepen doen In speelkracht niet onder voor een aantal deelnemers uit de kampioensgroepen. In net jeugdtournooi zün de eindstanden Groep A1. C. Niemeyer 2Vt pt 2. A Hug 2 pt. 3. T. van Hoeven 1 pt. 4. P Spierenburg Vi pt Groep B1. A. Berkhof 3 pt. 2. 3 en 4 K. Steenlage, J. de Pree en P. Demoet elk 1 pt. Groep C: 1. G. van Dissel 2Vi pt 2 K. Verbree pt. 3 en 4 P. Lincewic» en H. Oudeman 1 pt. Groep D 1 en 2. A. Taal en R. Brands, elk 1(A pt. 3. Th. Kucheleyn 0 pt. Groep E: 1. B. Overdevest 2 pt. 2. E Bongers 1 pt. 3. K. den Dopper 0 pt. Groep F1. P. Raumann 2% pt. 2. P Vermet 2 pt 3. J. Opdam 1% pt. 4. V Hekster 0 pt. Groep G: 1, 2 en 3. W. Hollander, T van Dorp en S. Hilarius, elk 2 pt. 4. T. Bulk 0 pt. Groep H1. D. Samkalden 3 pt. 2, 3 en 4. J. de Vries, J. Bülsma en T. Eldering, elk 1 pt. Groep I 1. W. Maat 3 pt. 2. P. Laag land 2 pt. 3. J. Smit 1 pt. 4. K. Leenen 0 pt. Groep J 1. G. van Driemen 3 pt. 2. A van Berge Henegouwen 2 pt. 3. J. de Jong 1 pt. 4. G. Bik 0 pt. Groep K: 1. G. Belt 3 pt. 2. 3 en 4. A Berger, J- de Beer en H. v. d. Horst, elk 1 pt. Groep L1. L. Boonstra 3 pt 2. C. Dirks 2 pt. 3. J. Dee 1 pt. 4. J. Vervoort 0 pt Groep M1, 2 en 3. G. de Jong, K Griffioen en L. van Wetten, elk 1 pt. Voor elke groep waren twee prijzen beschikbaar. Deze werden uitgereikt door de heren P. Sattler en G. Prevoo. die er tevens voor gezorgd hebben, dat het toernooi een vlot en sportief verloop had. De uitslagen waren: Tunesië-Zwitser- land 3—0 (15—5, 15—13, 15—13); Italië- West-Duitsland 3—1 (15—8, 16—14, 12— 15, 157); Italië-Tunesië 30 (159, 157, 156); en West-Duitsland-Zwit- serland 3—0 (16—14, 15—7, 15—8). Italië heeft zich hiermede geplaatst voor het eindtoernooi, dat in april in Florence wordt gehouden. Tunesië krijgt nog de gelegenheid zich via een herkansings- toernooi in maart te plaatsen. In Casablanca is voor groep B ge speeld Frankrijk-Portugal. Frankrijk won met 3—0 (15—10, 15—8. 15—12). SNELSTE TIEN OP ZWEMRANGLIJST: Zoals gebruikelyk lüst met de snelste tien zwemmers de verschillende nummers samenge steld. Evenals vori ge jaren neemt Den Haag met Rla Velsen en Wleger Mensonides een goe de plaats in. Ria van Velsen is met haar tijd a 1.10.1 verreweg de snelste op de 100 rugslag. De Groningse Korrie Winkel is op ae 200 meter juist voor Ria eerste Erica Terpstra komt alleen op de 100 m. vrije slag voor en bezet daar met 1.03,6 de derde plaats achter Ineke Tigelaar van De Robben uit Hilversum en Cocky Gastelaars. In de top dus twee Haagse zwemsters van klasse, maar dan houdt het ook op. Alleen op de 200 meter schoolslag nog een tiende plaats voor Ria van Baarle van DVZ en voor Carla Scholtes een negende plaats op de 200 meter rugslag. Verder worden de eerste plaatsen be zet door alle bekende meisjes uit Leip zig. Adrie Lasterie de 200 en 400 me ter vrije slag en 4 x 100 meter wissel slag. Klenie Biemolt de 100 meter en Gretta Kok de 200 meter schoolslag. Ada Kok de 100 meter vlinderslag. Wieger Mensonides eist bij de school slag zowel de 100 als de 200 meter vooi zien op. Verheugend is het op de school slag om nog meer Hagenaars te zien Op de honderd meter André van dei Mark (vijfde). Theo Schaafsma (DZV- Delft) als zevende en Hans Ophorst als tiende. Op de 200 meter bezetten An- van der Mark en Theo Schaafsma de achtste en negende plaats. Kees Bakker van DZV treffen we dan nog op de vrije slag aan. Bakker is op de 400 meter vierde en op de 1500 me ter vijfde. Een andere Delftenaar. Ger- rit Korteweg, is op de 100 meter vlin derslag derde en op de 200 meter Delftse kruit Weinig Dc waterpolowcd- strijd om de eer ste plaats in groep 2C van de wintercompetitie van de KNZB tus sen de zeventallen van de Leidsche Zwemclub en „Rot terdam" is zater dagavond in de Overdekte gestre den. Na een vooral in de tweede helft meer spannende dan fraaie wedstrijd konden de Rotterdammers met een kleine maar verdiende 43 overwin ning uit het water stappen. In de eerste helft leek het er op it een rustig spelend ..Rotterdam" het tegen de onsamenhangende Leidse ploeg, waarin de pas van een been breuk genezen Simon Ouwerkerk i speelde, het gemakkelijk zou kunnen klaren. Het „ging" in die eerste helft bij de LZC niet. Er werd slordig geplaatst (international) Ouwerkerk was er i lang niet in. De Rotterdammers nar direct na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter Ruimschotel het initiatief in handen en nadat Zuiddam naast had geschoten was het Jan Wou- terse, die voor de Rotterdammers d« score opende (10). De Leidse ploeg zat ook niet stil maar in de anders zo snelle aanval werd nu te traag gecombineerd. Als er eens een schot uit kwam dan diit óf te slecht gericht öf het werd een prooi voor de goede „Rotterdam"- keeper Nico Heyt. „Rotterdam" had in deze periode licht overwicht en nadat Chris van Wiel vrij voor doel had gemist, maakte dezelfde speler er even later toch 20 van. Kort voor het einde van de eerste helft werd Dick Timmermans (LZC) wegens een overtreding uit het water ge stuurd. Meerderheid Na de hervatting profiteerden de Rotterdammers al gauw van deze numerieke meerderheid. Arie Zuid- dam schoot onhoudbaar nummer drie in de Leidse touwen. De LZC kwam er geleidelijk aan beter in maar de Rotterdamse doelman stond vooralsnog doelpunten in de weg. Het werd zelfs nog. geheel tegen de verhouding in. 40 toen Van der Wiel een strafworp feil loos benutte. Ui't de nu goed opgezette aanvallen ont stonden voor het „Rotterdam"-doel ge vaarlijke situaties en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Na een snel door Timmermans genomen vrije worp scoor de Hans Slooter het eerste Leidse tegen punt. Direct hierna zwom Simon Ouwer kerk goed op. plaatste de bal op Slooter die met een boogbal de stand op 42 bracht. LZC bleef sterker en nadat Ge rard de Leeuw hard had naast geschoten werd hij even later op een zodanige ma- van de bal afgehouden dat de scheidsrechter hiervoor niets anders dan strafworp kon geven. De Leeuw maakte geen fout (4—3- en LZC voelde dat er meer dan een nederlaag in zat. De tijd was nu echter nog te kort voor de (te laat) herboren LZC-ploeg om er een nog beter resultaat uit te slepen. De stand aan de kop in groep 2 C luidt nu: 1. Rotterdam 59; 2. LZC 57; 3. Merwede 56. zeer weinig topzwemmers zijn. Ronnie Kroon, Johan Bontekoe. Wieger Menso nides, Jan JiSkoot en Jan Weeteling be zetten alle eerste plaatsen van de in to taal 11 nummers. Ze bezetten deze plaatsen dan ook eenzaam. Want een voorsprong van Johan Bontekoe op de 200 meter vrije slag van ruim vijf se conden op nummer twee Ronnie Kroon en ook van Bontekoe op de 400 meter een voorsprong van 13 sec. en op de 1500 meter van 26 sec., is toch niet mis. Jan Jiskoot is met een voorsprong van 4 sec. eerste op de 100 meter vlinder slag, met 9 sec. voorsprong op de 200 m. en met 22 sec. voorsprong op de 4 x 100 meter wisselslag. Jan Weeteling heeft een voorsprong van 1,7 sec. op de 100 meter en van 4 sec. op de 200 meter rugslag. We hebben in Nederland topzwem mers van Europese klasse, maar als we verder zien, zün de plaatsvervangers niet te bespeuren. Hetzelfde geldt ook voor Den Haag en Delft. Zwemsters en zwemmers als Ria van Velsen, Erica Terpstra, Wieger Mensonides en ook Gerrit Korteweg zijn van klasse, maar Opnieuw nederlaag van Adrie Lasterie De Ned. zwemster Adrie Lasterie, die momenteel deelneemt aan de kampioen schappen voor Nieuw-Zuid-Wales te Syd ney heeft zaterdag opnieuw een nederlaag geleden. Ditmaal verloor zy in de finale van de 110 yards vrije slag van de Aus tralische Ilse Konrads. die een tijd maak te van 63,6 sec, Adrie Lasterie finishte na 64,7 sec. Adrie Lasterie startte ook nog op twee vlinderslag nummers. Beide malen eindigde onze landgenote als tweede ach ter de Australische Linda Mc Gill Op de 110 yards verloor Adrie met nau- welyks waarneembaar verschil. Beide zwemsters kregen dan ook dezelfde tijd 1 min. en 12.3 seconde toegewezen. Op de 220 yards was de afstand tussen de meis jes groter. ZAALHANDBAL Niloc verloor: 7-17 Het Amsterdamse Niloc heeft zaterdag avond in de hoofdstad in de eerste wed strijd voor de kwartfinales van het toer nooi om de Eur. zaalhandbal beker ▼ooi- dames met 7—17 verloren van het Deense IFK Frederiksberg. Bij rust leidden de Deense dames reeds met 310. Halverwege tafeltenniscompetitie: AMVJ 1—POVAC 10—0; DTTCScyl la 45 (gestaakt); NedlioydAMVJ 2 9—1; PSV—Smash 4—6; UBTV—Batswin gers 55; WiboTreffers 82. De eerste helft var de tafeltenniscompe titie is thans volle dig afgewerkt. He laas moet aan het einde daarvan wor den geconstateerd, dat de positie van Batswingers vrüwel hopeloos is, nu de twee achtereen volgende wedstry- den tegen medekandidaten voor de rode lantaarn, DTTC en UBTV, slechts éér punt kon worden veroverd. Dat gebeur de zaterdag tegen UBTV, dat verstrekt met oud-landskampioen Cor du Buy, Bat swingers niet meer dan een gelukspel toestond. En dat was nog in hoofdzaak te danken aan Bouwens, die prachtig in en drie overwinningen boekte. Klein en Poortman voegden daaraan nog overwinningen op Beun toe. Met Wdlbo is het een vreemd geval. Vorige week verloor het van het lang niet sterke PSV en zaterdag stuurde het het veel sterkere Treffers met kansloze 82 nederlaag naar Roelof- arendsveen terug. Hoogendoorn en Stu- lemeijer wonnen beide driemaal; hel verlies kwam op rekening van Neder- pelt, die van Van Ruiten en l'Amie ver loor. maar tegen Wout Heemskerk toch een aardig succes boekte. AMVJ had niet de minste moeite met POVAC, getuige de 16—0 zege. Ook Nedllyod vond vrij gemakkelijk de weg naar een hoge score. Tegen AMVJ werd een 9—1 zege geboekt; het enige verliespunt kwam op naam van Bert Söhoofs, die niet tegen Goudsmit op kon PSV leed in de liohtstad een 64 neder laag tegen Smash. Drie van de vier Eind.- hovense punten werden behaald op de derde man van Smash, Deken, terwijl voorts Habes nog van Coumans verloor,. ENGELS CUP-VOETBAL De s vorst hebben danig hulsgehouden in het programma van de derde ronde vooi het toernooi om de FA-cup, die voor za terdag was vastge steld. Slechts drie van de 32 cupwed strijden gingen door en daarmee was het Engelse voetbal vooi zaterdag byna ge heel „uitgevroren". West Bromwich. Albion en Sunder land plaatsten zich door ruime overv ningen op resp. Plymouth Argyle Preston North End voor de vierde i de. De vierde divisie club Tranmere Rovers, dat de wedstrijd slechts met gen spelers uitspeelde, dwong Chelsea een 22 gelijkspel af en beide clubs zullen elkaar nu woensdag nog eens ontmoeten. Het aantal afgelaste wedstrijden in het Engelse voetbal bedraagt in 14 da gen tijd nu al meer dan 200 en de En gelse profs zullen in de komende weken zwaar werk krijgen om deze achter stand weg te werken. Voor een der-ge- de verzoeken Torpedo om overschrij ving naar een andere club te verkrijgen, niet Ingewil ligd. Vier van hen. Slava Metreveli, Valeria Voronin. Gennadi Gusarof en Leonid Ostrovsky (allen van Torpe- i de Rus- do) hebben deel uitgemaakt Russische voetbalautoriteiten andere vereniging aan te ond heeft van het Russische voetbal- een ernstige reprimande en vragen. Hij moet voorlopig zes Inter- elftal, dat is uitgekomen in kreeg opdracht onmiddellük nog twee jaar by zün huidi- naar Torpedo terug te ke- ge club bljjven. ren. op straffe van het ver liezen van zijn titel „mees- in Rusland werden vorig jaar strikte overschryvlngs- bepalingcn ingevoerd met Een speler van Spartak het oog op de formatie van voortaan beter na- een hecht team voor de vol gende wereldkampioenschap pen in Engeland in 1966. Metreveli werd medege- ter in de sport", deeld dat hü het volgend jaar weer een poging tot het verkrygen van overschrij ving moet doen. Ostrovsky denken voor hy er t daarentegen kreeg van de ging overschrijving t 1946-'47, toen in een week met 137 wed strijden bijna het gehele leaguepro gramma werd afgelast. Van de 29 afgelaste wedstrüden vooi de derde ronde van de oiip worden ei dinsdag negen gespeeld en woensdag tien. De overige tien zullen op een na der aan te kondigen datum worden ge houden. De uitslagen luiden: Plymouth Argy- le-West Bromwich Albion 1—5; Preston North End-Sunderland 14; Tranmere Rovers-Chelsea 22. Data kwartfinales Eur. bekerstrijd Dc UEFA heeft i toernooi om de Eur. beker voor beke: Landskampioenen: SC Anderlecht (1 —FC Dundee (Schotland) 13 februari i maart (beslissingswedstrijd 20 maart Ir rijs): Benfica (Port.)Duikla Praag 51.) 6 en 13 maart (beslissingswedstr( maart): Galatasaray (Turk.)—Milaan ucr Ï3 januari en 13 februari (beslissingswed strijd 20 maart in Zürlch): Reims (Fr.)- feijenoord (Ned.) 6 februari (Parijs) en 13 (Rotterdam) (beslissingswedstrijd 20 rt in Brussel), kerwlnnaars: BK Odei renberg (Did.) 20 en 2-1 islava (Tsj. SI.)—Tottt nngswedstrijd 2! of Botef Plovdif (Sd. 27 lebruari 'edstrijd 20 maart in Rc Buig.)—Atleüco Madrid »n 13 maart (beslissings- OFK Belgrado (Z.-Sl.)AC Napels (It.) 6 Voetbal. Frankrijk zal de interland tegen Spanje woensdag in Barcelona zon der Kopa en Di Nallo moeten spelen, omdat beide spelers geblesseerd zün. Scylla, dat te laat dn Deventer verscheen, ondervond in DTTC zoveel tegenstand, dat de wedstrijd niet ten volle kon wor den uitgespeeld. Bü 45 moest worden gestaakt, maar we geloven niet, dat er voor Scylla meer in zit dan een gelijk spel. De grote verrassing in deze wed strijd was de nederlaag van Bakker te gen. Brinkman, terwijl voorts Van Zoelen nog tweemaal verloor, namelijk van Van Hummel en Brinkman. Ook het dubbel spel was voor de Deventenaren. AMVJ 1 11-21 DTTC 10-« Nedllyod 11-20 PSV 11-9 Scylla-10-15 POVAC 11-8 Treffers 11-14 AMVJ 2 11-6 Wibo 11-12 Batswingers 11-3 Smash 11-12 UBTV 11-2 (DTTCScylla nog niet in de stand verwerkt). In hoofdklasse B werd nog gespeeld de wedstryd Ahoy—TCR, die door TCR met 82 werd gewonnen en in Over gangsklasse H A hoy 2—AMVJ 3, dat een 55 gelijkspel werd. Gaat Kubala weer voetballen Lasdislao Kubala, die enkele jaren ge leden zijn actieve voetballoopbaan er aan gaf om trainer te worden by Barcelona, de club waarin hy tot dan toe gespeeld had. gaat waarschynljjk weer voetballen. Het bestuur van Barcelona heeft Ku bala namelyk verzocht terug te keren in het competitie-elftal van de Spanjaarden. De leiding van de club hoopt dat de te rugkeer van Kubala. een van de beste spelers van Europa, het hoognodige zelf vertrouwen terug zal brengen in het eer ste elftal van Barcelona. Militaire voetbaltitel Luxemburg-Nederland komende woensdag De militaire sportautoriteiten van Ne derland en Luxemburg hebben over de da ta voor de voetbalwedstrijden tussen de vertegenwoordigende ploegen van beide landen overeenstemming bereikt. De eerste wedstryd Luxemburg-Neder land zal op 9 januari in de hoofdstad van het Groothertogdom worden gespeeld, waarna de return op donderdag 24 ja nuari in De Vliert te Den Bosch zal plaats vinden. Zoals bekend zyn Nederland, Luxem burg en Turkije in een groep ingedeeld voor het toernooi om het int. militaire kampioenschap. Ten aanzien van de wed strijden tussen Nederland en Turkije worden momenteel besprekingen gevoerd. Eur. Voetbalbeker Portugal-Bulgarije niet in Rotterdam De Eur. voetbalunie (UEFA) heeft in begrepen in het touwtrekken tussen Por tugal en Bulgarije over de plaats, waar de beslissingswedstrijd lussen de natio nale voetbalploegen van beide landen voor de eerste ronde van het toernooi om Ie Eur. beker voor landenteams moei worden gespeeld. Zoals bekend was hiervoor ook Rot terdam kandidaat. De Eur. Voetbalunie heeft nu Nice aangewezen als de plaats, waar op 23 januari de wedstryd moet worden gespeeld, nadat de Portugese voetbalbond by de UEFA protest had aan getekend tegen Augsburg, met welke stad de Bulgaren zich akkoord hadden ver klaard. Voetbal. De data voor de beide ont- Dukla Praag voor de kwartfinales van Dukta Praag voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker zyo ïu definitief vastgesteld: de eerste wed- itrijd vindt plaats op 6 maart in Lissa bon, de returnwedstryd op 13 maart in Praag. Voetbal. De wedstrüden voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars wor den gehouden op: Botef Plovdif—Atletico Madrid (27.2 en 13.3). Slovan Bratislava—Tottenham Hots pur (5.3 en 19.3 of 26.3). OFK Belgrado— FC Napels (6.2 en 27.2).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6