Uw reserves deskundig belegd: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Nieuwe waterleiding sal in 1963 zijn voltooid De verre visserij en de Belgische reders RIJN- EN VEENSTREEK Lagere omzet op veiling Flora te Rijnsburg NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 7 JANUARI 1963 Sluitende begroting in Warmond Met een begeleidend uitvoerig schrijven l ebben B. en W. van Warmond de raad gemeentebegroting voor 1963 aangebo- '-n. Dit schrijven bevat wel het nodige in- •uructieve materiaal voor de beoordeling van de financiële positie der gemeente, 'inch biedt verder geen enkel aankno- ngspunt voor de beoordeling van het i 1963 te voeren beleid. De aangeboden "grotlng Is reëel sluitend, waarvan B. en W. met voldoening melding maken. Op de post onvoorziene uitgaven, die als sluitpost van de gewone dienst fun deert. is een bedrag geraamd van f23139. De begroting van het vorige dienstjaar was sluitend met een bedrag van f 13.339 voor onvoorziene uitgaven. Bij het bepalen van het uitkeringsper centage van de algemene uitkering uit het gemeentefonds Is rekening gehouden met de realisering van de tweede fase v an de gedifferentieerde salarisverho- eing voor maandloners De uitvoering an deze maatregel zal voor 1963 een uitgaaf vergen van circa f4500. waarna voor de dekking van in 1963 te doene onvoorziene uitgaven nog f 18.839 res teert De werkelijke toename ten op zichte van 1962 bedraagt mitsdien f 5 299. De werking van de nieuwe financiële verhoudingswet is op de financiële po sitie van Warmond van gunstige invloed geweest. Of deze vooruitgang van blij vende aard zal zijn, valt thans moeilijk te beoordelen omdat in de laatste jaren gedane investeringen slechts van be scheiden omvang zijn geweest en de ka- pitaalslasten daardoor in geringe mate xijn gestegen. Cijfers De gewone inkomsten en uitgaven zijn geraamd op f863.174. De ramingen voor 1962 bedroegen f760.754, een stijging van 13*4 Op de post onvoorziene uitgaven is echter f9.799 meer uitgetrokken dan in het voorafgaande jaar, zodat de wer kelijke stijging van de uitgaven 12,4 Tc heeft bedragen. De kapitaalslastcn zijn, na aftrek van de rente en aflossing van voorschotten, verstrekt voor de woning bouw, voor 1962 en 1963, geraamd op resp. f115.315 en f117.800, hetgeen re sulteert in een geringe stijging ter grootte van f2.484. De personeelskosten zijn in hoofdzaak als gevolg van de in 1962 ge troffen salarismaatregelen opnieuw ge stegen en wel met f22 920. Voor de dek king van deze hogere lasten zijn de uit keringen uit het gemeentefonds belang rijk verhoogd. Uitgaven De uitgaven bedragen voor: Algemeen beheer f 178.547, openbare veiligheid f30 418. volksgezondheid f33.858, volks huisvesting: f 148.715, openbare werken f 151 440. onderwijs f133.628, maatschap pelijke steun en voorzorg f 113.654. In de primitieve begroting van deze dienst zijn geen nieuwe kapitaalswerken geraamd. De begroting van de kapitaal- dienst sluit met een nadelig saldo van f 142.605. De investeringen gedaan ten behoeve van de uitbreidingsplannen „Oost" en „Endepoel" worden geraamd op f 103.394. Verwacht mag worden dat het bouwrijpmaken van de in het uit breidingsplan „Oost" gelegen gronden in 1963 kan worden voltooid. Met het bouw rijpmaken van de in het uitbreidings plan „Endepoel" gelegen gronden zal in 1963 worden begonnen. Water Wat betreft de begroting voor het ge meentelijk waterleidingbedrijf delen B en W. mede dat deze begroting een na delig saldo aangeeft van f3922. Zij heb ben hierin aanleiding gevonden een ta riefsverhoging in beschouwing te nemer, waarvan de opbrengst voldoende zou zijn om dit verlies te dekken en waar door voorts nog enige ruimte zou wor den gelaten om een nog te verwachten verhoging van de inkoopsom van het van de gemeente Hillegom te betrekken water met 1 cent per m3 te kunnen op vangen. Aangenomen mag worden dat de aan leg van het gedeelte van de transDort- leiding van voorbij de kom van Lisse tot aan de watertoren van Warmond in 1963 voltooid zal kunnen worden. Di» werk zal het sluitstuk vormen van een door de gemeente Hillegom uitgevoerd plan tot verbetering van de drinkwater voorziening in de gemeenten Hillegom. Lisse, Sassenheim en Warmond, waar van de kosten ruim 2 miljoen gulden bedragen. Na voltooiing van het laatste gedeelte van de nieuwe transportleiding zal het voor Warmond bestemde v weer via het pompstation Hillegom den geleverd Lager resultaat bij Daf Ondanks verhoogde omzet zal het be drijfsresultaat van Daf in 1962 lager uitvallen omdat de 9tijging van afzet en produktiviteit de zeer snelle kosten stijging niet heeft kunnen goedmaken en door concurrentie prijsverhoging in binnen- en buitenland niet mogelijk was. Door maatregelen om de effien- cy te verhogen en de kosten te verlagen heeft men een zeker optimisme voor 1963. Het marktaandeel in bedrijfs auto's was 37 (vorig jaar 34) in toe- ringcarchassis bijna 50 in personen wagens 7,2 (7,1) bij een aantal van 10.500 (8,500) wagens; van de uitvoer ging 73 naar de Euromarkt en 27 naar landen daarbuiten. De eerste steeg 17 <?c en zal blijven toenemen. Die naar landen buiten Europa daalde 17 in verband met de conjunctuur in Zuid- Amerika en Afrika en sluiting van markten voor auto-invoer in Zuid-Ame- rika. Er werden 1500 aanhangwagens gebouwd met alleszins bevredigend re sultaat. De bouw van militaire wagens was aanzienlijk minder doch enkele belangrijke opdrachten zullen in 1963 en 1964 worden uitgevoerd. Benoemingen Sikkens Bij Sikkens Groep N.V. zijn op 1 ja nuari tot adjunct.directeuren benoemd de heren G. Macovich. ir. C. L. Ouds hoorn en ir. A. Stikker: bij Sikkens Lakkenfabrieken N.V. treden af als di recteur ir. A. van Driel (directeur Sik- kens GroeD) en als adjunct-directeur ir. C L. Oudshoorn: benoemd zijn tot di recteuren de heren R. Riesling en H. van Prooyen sr.. tot adjunct-directeuren de heren C. B. P. Littooy en ir. W. J. Mees. tot procuratiehouder de heer C. Rol. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteprijzen gingen omhoog In de vijf dagen, dat er in de afge lopen week velling Is geweest, werd in totaal 323000 kg waspeen verhandeld. Het barre winterweer was echter oor zaak, dat aanvankelijk de aanvoeren maar gering waren. Prompt liepen de prijsnoteringen op. Vooral woensdag en donderdag liepen de prijzen omhoog. Dit had tot gevolg, dat de aanvoer ders. hierdoor aangelokt, hun voorraden peen. die ze naar de veiling brachten, zo groot mogelijk maakten. De gevol gen waren spoedig zichtbaar, want de prijzen liepen terug op bijna het peiJ van vorige week. Zo was de maximum prijs van de AI peen aanvankelijk f 16 en via f22.60. f21.60 en f 17,50 liep deze terug op f 14,40; de minimum prijs gaf eenzelfde lijn aan. In feite was deze gang van zaken ook bij de andere sortimenten op te merken. Er werd Visserij golfjes ZOALS te verwachten was, heeft de mededeling, dat het Nederlandse ministerie van landbouw en visserij de verre visserij financieel gaat steunen in België grote beroering gewekt. Al eerder is er een meningsver schil geweest over de verschillen in staatssteun in de twee landen. Het ging indertijd om de slooppremie en toen was het Belgische verweer wél wat zwak omdat men in Nederland nu bepaald niet kan zeggen, dat de overheid zoveel financiële hulp verleent bij het slopen van verouderde schepen. Daar kunnen de reders, die graag hun haringvloot willen saneren van mee praten. In dit geval ligt de zaak echter wat anders, want de Belgische verre visserij is al lang uitgeoefend en steeds zonder staatssteun. Het is dan ook tenvolle begrijpelijk, dat de Belgen er gebelgd over zijn, dat nu Nederland zijn verre visserij wel gaat steunen met financiële bijdragen. Men voelt dit als een discriminatie in Beneluxverband. Het Belgisch Visserijblad schrijft in een hoofdaratikel het volgende: „Onze Belgi sche viascrij is gekend voor haar visserij op IJsland en teLt niet minder dan 40 IJs. landers, kleine en grote bedrijven, die vis serij bedrijven zonder staatssteun en dank zij het feit dat sedert enkele jaren de op- vangregeling door de rederscentrale zelf tot stand gebracht werd. Zoals het onze lezers bekend is, heeft de Hollandse vis serij het al dikwijls aangedurfd de IJs- landvisserij te beginnen en heeft ze er telkens het bijltje bij moeten neerleggen. Thans staat het officieel vast. dat door het Hollands ministerie van Landbouw ten behoeve van deze visserij een finan ciële steun verleend zal worden. Deze steun betekent een rechtstreekse concur rentie de Belgische visserij aangedaan door onze Beneluxpartner in eigen per soon. En zeggen dat enkele maanden ge leden een Hollands minister België ten onrechte verweet financiële steun te ver lenen. Wie dient nu eigenlijk verweten te worden? En wat zegt ons ministerie van landbouw over deze maatregel, die er al leen op gericht is de Belgische visserij te benadelen? Immers. Nederland bedreef vroeger nooit die soort visserij. Is een dergelijke maatregel in Benelux- en EEB-verband toegelaten? En werd er vooraf door on ze bevoegde instanties hierover gepraat en overeengekomen binnen het kader van het verdrag van Rome? Of is dit ver drag alleen geldig op papier? Wij stellen de vraag." Radio-actief afvalwater Senator Dekeyzer en volksvertegen woordiger Dries Clseys hebben de mini ster van verkeerswezen vragen gesteld in verband met het in zee storten van afval water met radio-activiteit uit Neder landse centra van onderzoek. Minister Bertrand heeft deze zaak aan een ernstig onderzoek onderworpen. Uit de eerste in lichtingen die hem zijn medegedeeld zou blijken dat daaraan geen enkel gevaar verbonden is. binnen de Belgische terri toriale wateren. Men drong er op aan dat verder zou worden onderzocht welke mo. gelijke gevolgen dit kan hebben buiten de Belgische wateren vooral voor wat de Belgische visserij betreft. In de zaak zal verder worden bestudeerd door het mini sterie van landbouw en in het bijzonder door de commissie van toegepast weten schappelijk onderzoek wier rol het is zich met dergelijke belangrijke aangelegenhe den bezig te houden. Walvissen In de universiteit van Washington is begonnen een vergadering van twee we ken van het wetenschappelijk comité van de internationale commissie van de wal visvaart. Onderwerp is het behoud van de walvissen in het Zuidpoolgebied. Een woordvoerder van de universiteit heeft medegedeeld, dat een definitieve datum voor de sluiting van de vergadering niet is vastgesteld Japan. Noorwegen. Groot- Brittannië en de Sovjet-Unie. Nederland. Australië en Nieuw Zeeland zijn de ge sprekspartners. Op zee In de Ierse zee heeft de SCH 8 Gerar- dina acht last haring gevangen De VL 112 Bets en Gerda kwam tot zes laat ha- een behoorlijke hoeveelheid afgevoerd naar het buitenland, namelijk 205000 kg. of 63 pet. Hierbij kan worden opge merkt. dat Engeland nu meer afneem! dan voorheen. Naar België en Duits land gaat vooral kleinverpakking. Wal van de peen nu wordt aangevoerd i: hoofdzakelijk afkomstig uit de koelcel len, terwijl ook een zeker percentage uit de kuilen komt Afgedekte peen laat nu even op zich wachten. De niet afgedekte peen v van nog een behoorlijke hoeveelheid bestaat is nu af te schrijven. De note ringen waren als volgt: A extra f 13.40 tot f23.10. AI f 12,80 tot f22,60. All f3.50 tot f 13.40. B extra f8.50 tot f 14.30. BI f8.50 tot f 14.60. BI grof f 1,80 tot f5.90. Bil f 1.80 tot f4.40 per kist van 20 kg Er was veel knolselderij aan de vei ling, de notering was hoog wel tot boven de f60. zaterdag viel de markt echter, maximumprijs toen f46; de notering was van f 15 tot f 69. Er wa» een aardige aanvoer van spruiten, de noteringen goed: Ze kwamen in vele variëteiten aan de veiling en de note ring was van f31 tot f164. Boerenkool stond betrekkelijk hoog genoteerd van f 43 tot f 65. Rode en gele kool werd behoorlijk aangevoerd, vooral rode. De noteringen waren goed. rode kool van f 14 tot f54 en gele kool van f23 tot f45. Breekpeen deed f 1,60 tot f4, uien van f3.40 tot f6.90, kroten van f4,30 tot f6,50. Sel derij deed van f23 tot f30. prei van f165 tot f180 en witlof van f70 tot fill. OUDE WETERING Schaatswedstrijden Zaterdagmiddag hielden de voetbal verenigingen Weteringse Boys en SVOW schaatswedstrijden op de Ringvaart van de Haarlemmermeer. Door 35 leden van deze verenigingen werd aan de wed strijd deelgenomen. Er was door bestuur en leden een 160 meter lange baan geveegd eri geschrapt De prijzen bestonden uit karbonaden van 1 tot 5 pond. Na een felle strijd werd de uitslag als volgt: 1 Sj. van Haasteren; 2 H. Balder. - 3 G. Bos: 4 C. Pecht; 5 P. Pecht Boerenleenbanken bloeiden in 1962 Kredieten en voorschotten der boeren leenbanken. aangesloten bij de Coöpe ratieve Centrale Boerenleenbank t» Eindhoven, stegen in 1962 met 170 (vn. rig jaar 158» miljoen of met 18 rfc tol 1.110 min, terwijl slechts 7 was toe gestaan, zodat men f 25 min als rente- loos deposito bij de Niederlandsche Bank moest aanhouden. Van de stijging tot f 160 min met middellange looptijd De toevertrouwde gelden stegen I 295 min tot f 2.300 min, waarvan f 125 min bij de centrale bank terecht kwam Hierdoor steeg het totale tegoed bij d» centrale bank tot f 1.135 min en do rentewinst tot f 11,7 10» min. De be drijfskosten beliepen f 4.7 (3.9) min en men verwacht na afschrijving en be lasting f 4.4 (3,5) min netto-winst. Het spaaroverschot bij de boerenleen banken was f 215 200* min en niet inbegrip van rente f 275 min tot f 2.073 min, terwijl het aantal spaarboekjes met 130.000 vermeerderde tot 1,15 min De in 1962 begonnen N.V. Landbouw kredietverzekering Eindhoven werd on middellijk een groot succes. De boeren leenbanken traden toe tot de Bond voor den geld- en effeotenhandel zodat zij volwaardig aan het effectenbedrijf kun nen deelnemen R1JNSBCRG B rand \v eeract i v i lei I in 1962 Tijdens een bijeenkomst vorige week rijdagavond in de brandweerkazerne am de Vrijwillige Brandweer afscheid an drie leden die lange tijd aan de brandweer verbonden waren: de heren van de Gugten Wzn (38 jaar lid), an Egmond '18 jaar lid) en W. van de Kooy (9 jaar lid). Ze werden hartelijk toegesproken door de commandant, de heer C. van den Gugten. De gelederen konden gelukkig worden aangevuld met zeven nieuwe leden: Joh van Egmond Gzn. J. de Haan Mzn, D Lindhout. P. Prins, G. de Mare, D. van Vliet Wzn, P. van Egmond Mzn. Viermaal moest worden uitgerukt voor brand op de vuilnisbelt, er werd in totaal 25 maal praktisch en theoretisch geoefend, Tweemaal nam men deel aan een B.B.- oefenmg Deze maand zal de nieuwe nevelspuit in gebruik worden genomen. Het telefoonnummer van de brandweer blijft 4000. Jaarvergadering van „Spiuoza" Morgenavond houdt de woningbouw vereniging Spinoza" een jaarvergadering in de „Jeugdhaven". Naast de gebruike- lijke agendapunten zal een voorstel tot nadere vaststelling van de gezinssterkte verband met de woningtoewijzing wor. den behandeld. De secretaris deelt in het jaarverslag ee dat in 1962 vierentwintig woningen exploitatie werden genomen. Ver wacht wordt dat in 1963 de 51 in aan bouw zijnde eengezinswoningen langs de Collegianten9traat in gebruik kunnen worden genomen. In deze 51 woningen zullen twintig gezinnen, wier vorige wo ning wegens krotopruiming moest worden afgebroken, worden geplaatst; vijf wo ningen zijn gevorderd door de overheid de overige 26 zullen door de gemeente Spinoza" worden verdeeld. Als algemene maatstaf voor toewijzing zowel door ..Spinoza" als door de ge- eente een gezinsgrootte van tenminste ier personen aangehouden. Nadat de secretaris een analyse heeft gegeven van de oorzaak der groeiende woningzoekendenlijsten. geeft hij een overzicht van de vele activiteiten van de woningbouwvereniging. Daarbij wordt o.a. vermeld dat het bestuur stappen heeft ondernomen om t,z.t. bouwgrond In plan „West" voor de woningwetbouw beschikbaar te krijgen. Het woningbezit nam toe tot 475 wo ningen.- dat is 35 procent van de totale woningvoorraad in Rijnsburg. Het leden tal is 1164 De heer W. Prins treedt af als commis saris in verband met zijn hoge leeftijd. Hij is vele tientallen jaren commissaris geweest en men wijdt dan ook speciale aandacht aan dit afscheid. Na de sluiting zal een gratis verloting van tuingereedschappen worden gehou- Aanvoer gering op de groenteveiling De vorst -van de laatste dagen is er de oorzaak van dat de aanvoer van de ver scheidene groentesoorten gering was, Doof dezelfde weersomstandigheden nam de vraag naar winterprodukten sterk toe Door één en ander kon niet uitblijven dat de prijzen van de winterprodukten met sprongen omhoog gingen. Voor waspeen AI betaalden de expor teurs van f 93^ tot f 1,02*4 per kg, voor BI van f 0,52 totf 0,69. Voor All betaalde het binnenland van f 0.45 tot f 0,58'A. Ongekend hoge prijzen voor deze tijd van het jaar. Voor rode kool liep de prijs ook sterk op. Er werd besteed tussen 29 en 48 cent per kg. De prijs voor gele kool vertoonde een zelfde tendens. Hiervoor besteedden de kopers van 22 tot 44 cent per kg. Voor boerenkool schommelde de prijs tussen 44 en 47 cent per kg. Ook knol selderij was goed gevraagd met prijzen tusen 11 en 61 cent per stuk. De prijs voor uien is ook sterk geste gen: tussen 33 en 36 cent per kg. Voor prei werd betaald tussen 78 148 cent per kg. BENTHUIZEN Sneeuwruimen Ingevolge de algemene politieveror dening zijn de bewoners van huizen verplicht de sneeuw vóór hun wonin gen of gebouwen en erven zodanig op te ruimen, dat er voor voetgangers en het verkeer voldoende ruimte over blijft en dat tevens voldoende openin gen voor het afvoeren van dooiwater aanwezig zijn. HAZERSWOUDE Schoolschaakwedstrtjden Op 3 en 4 januari werden de gebrui kelijke sohoolschaakwedstrijden gehou den voor de Chr. ulo in het dorp. Een wisselbeker was door het school bestuur beschikbaar gesteld. Vorig jaar won Hans Ruis. maar deze keer was Jerry Maize de gelukkige. Hij wist in de beslissende wedstrijd Hans te ver slaan. Evenals vorig jaar behaalde Jan Koerselman de derde prijs. Tot slot werden er snelschaak-afvalwedstrijden gehouden. Winnaars werden Hans Ruis, Jan Koerselman en Dinant de Braver. De heer Poot reikte ten slotte de prij- i uit Op uitnodiging van de Hervormde Mannenvereniging of g.g. „Onderzoekt de Schriften" hoopt woensdag 9 januari ds. D. van den Ent Braat van Monster te spreken in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Aanvang half acht LEIDERDORP Inentingen In Leiderdorp zullen de inentingen van honden en katten tegen hondsdolheid plaatshebben op 9 en 10 januari a.s. 's morgens in het Dorpshuis LISSE Raadsagenda De gemeenteraad komt woensdag 9 januari om 8 uur bijeen. Op de agenda staan: benoeming leden bestuur Dienst Soc. Zaken en lid commissie van toe zicht middelbaar onderwijs; vaststelling exploitatievergoeding bijz. kleuterscho len; aanschaf duplicator voor R.K. jon gensschool Engelbewaarders; het niet ontvankelijk verklaren van een verzoek van de Chr. Nat. school voor het tref fen van voorzieningen: verhoging sub sidie kinderuitzending; huurbepaling huizen Kanaalstraat 67 en 69: wijziging IZA-regeling ziektekosten voor ambte naren: verhuur ijsbaan; voeren van ver weer i.v.m. beëindiging pachtcontract; aangaan rechtsgeding inzake onteige ning van gronden in de Poelpolder; aanbieden rekening gemeentebedriiv wijzigingen gemeentebegroting 1962 1963 Uit de raadsstukken Aangezien grond van de huidige ijs baan nog niet wordt gebruikt als bouw grond voor de R.K. H.B.S. stellen B. en W. voor de ijsbaan dit jaar nog te ver huren voor f 600 aan de IJsclub Lisse. Het bestuur van de Chr. Nat. school vroeg gelden aan voor maatregelen te gen het doorwaterep van ramen en zijnen, doch B. en W. wijzen dit af dat deze voorzieningen uit de post derhoudskosten moeten kunnen worden betaald. Bovendien kan men in 1963 de ze kosten uit genoemde post voor het nieuwe 5-jarenplan der exploitatie be talen. B. en W stellen voor in de Poelpol der voorzieningen te treffen voor d« woningbouw en achten het daarom noodzakelijk reeds thans in bepaalde gevallen tot onteigening over te gaan, om zodoende in het bezit van gronden te komen. Hoewel in 1963 nog wel niet gebouwd zal worden, is dit besluit nü toch wel al urgent, omdat de onteigeningsproce dure een lange tijd van proces nodig heeft. Beroep aangenomen De in de vacature-ds. G. Pettin ga be roepen predikant, ds. S. Kooistra. te Puttershoek, heeft het beroep van de Herv. Gemeente van Lisse aangenomen. Ie of 2e banketbakkersbedienden een winkelmeisje voor de zaterdag s filiaal te Katwijk. Niet beneden 17 jaar. "T'R WAS om begrijpelijke redenen weinig negotie op bloemenveiling „Flora". De -*-J prijzen waren globaal genomen aan de matige kant. De kwekers doen er uiter aard bun best voor zo weinig mogelijk bloemen in bloei te krijgen. Zeer zeker geldt dat voor de hyacintenkwekers, want de hyacinten zijn goedkoop, ondanks de be trekkelijk geringe aanvoer. 25 ct. per stuk op. doch het merendeel komt nog niet aan 10 ct. per stuk. En dan te bedenken dat de bollen al minstens een dubbeltje hebben gekost Anjers zijn schaars en duur. Vele kwekers hebben vorige week grote moei te gehad de anjerkassen vorstvrij te hou den en in enkele gevallen schijnt dat zelfs niet geheel gelukt te zijn. Door ge brek aan zonlicht groeien de anjers slecht. Vaak is er zelfs niet één oogst in een hele weck. Weliswaar zakten de prij zen tot 3265 ct. per stuk. maar dat is toch een zeer goede opbrengst Fresia's ziet men niet veel. Ze werden afgedrukt voor 130—220 ct per bos, zo dat de kwekers over dit produkt be paald niet ontevreden zijn. Ook Blauwe Druifjes worden met 55 80 ct duur gekocht. Met chrysanten loopt het nu wel af. Wat er nog komt. is betrekkelijk goed koop: 60110 ct per bos. Bosjes hya cinten kosten 5075 ct en lelietjes van dalen gaan van de hand voor 105140 ct per bos. Er is vrij veel export naar Duitsland: narcissen en ook wel tulpen (als ze niet duur zijn). De exporteur Nic. den rer is weer begonnen met de export i tulpen naar Zwitserland voor de Migros-warenhuizen. Al met al zette 1963 voor „Flora" on gunstig in. De omzet lag in deze eerste week ongeveer f 100.000 lager dan de De aanvoer van tulpen neemt nu iedere dag toe. Gewone soorten als Krelage, Overdale, Christmas Gold, Superba en White Sail brengen tussen de f 1.50 en f2.30 per bos op. Alleen een gevraagde variëteit als Demeter komt nog tot rr maal 13.50 per bos. Narcissen zijn vrij duur gebleven, wel- Icht ook omdat er nogal wat export is Er worden er dit jaar ook niet zoveel getrokken als vorig jaar. De prijzen riëren van 85135 ct. per bos. Brengen de tulpen en narcissen nog lonende prijzen op. de opbrengst van hyacinten is tot onder de kostprijs ge daald. Alleen de allerbeste brengen nog week 1962. WOlBRllGGE Mogelijkheden voor woningbouw Op de eerstvolgende raadszitting '10 januari» komen onder meer de volgende voorstellen van B en W. ter tafel: Vaststelling van het bedrag per leer ling over 1962 op grond van art 55-bis der L O.-wet op f 66.10. Eén en ander be tekent een verhoging van f 10.35. ontstaan door het. feit dat het gemiddeld aantal leerlingen der l.o.-school daalde van 53)4 tot 49 en de door de gemeente-arbeiders verrichte extra-overuren aan onderhoud deze school. n voorstel van de voorzitter, ingaan de juli 1962 de salarissen der wethou ders alsnog met f 125 gulden te ver hogen tot 1225 gulden 'sjaars. Was de raad op vorige vergaderingen enigszins huiverig deze salarissen te verhogen (hans is de minister van binnenlandse zaken de mening toegedaan, dat deze wedden voor verhoging in aanmerking komen gelijk met die van de burgemees- Een krediet van 1700 gulden voor het maken van een rioleringsplan voor Wou- brugge-West door het ingenieursbureau MABEG te Utrecht, aangepast aan hel uitbreidingsplan en gericht op de te ma ken zuiveringsinstallatie. Een krediet van 125.000 gulden vooj het bouwrijp maken van het uitbref- dingsplan Woubrugge. Dit plan behelst onder meer het doortrekken van de Tuindersweg tot de Bateweg, een ver binding van de Gerbrand Swartlaan met de H. de Boerstraat en de Tuindersweg (de z.g. Van Dorthstraat) verbreding van de Bateweg van het Schoolpad tot de te verlengen Tuindersweg en de ver lenging van het hoofdriool aldaar. Hierdoor zal de bouw van het contin gent woningwetwoningen 1963 verwezen lijkt kunnen worden, terwijl tevens de mogelllkheid bestaat woningen in de vrije sector te bouwen. Inenting hondsdolheid De data. waarop de eigenaars van hon den in de gelegenheid worden gesteld hun dieren te laten inenten tegen honds dolheid zijn thans vastgesteld. De op roepen. waarop het juiste uur wordt vermeld, worden nog verzonden. Woubrugge: vrijdag 11 januari van 7-10 uur in de gemeentelijke werkplaats aan de Vrouwgeestweg. Hoogmade: maandag 14 januari van 7-9 uur in café Van der Ploeg. Katen zullen voorlopig niet worden in- Raadsagenda De gemeenteraad komt bijeen-op don derdag 10 januari om half acht. De agen da vermeldt: Onderwijsaangelegenheden. personeels aangelegenheden. wethouderssalarissen verlenging van de regeling inzake ge rechtelijke inning van bedrijfsgelden, be grotingswijzigingen. rioleringsplan Wou brugge. verbinding Tuinderscomplex-Ba- teweg. VOORHOUT Gouden huwelijk Op 15 januari hoopt het echtpaar O L. ZoetBelt. Margrietslraat 4. de dag te gedenken dat het vóór 50 jaar te Lei den in de echt werd verbonden. De brui degom die nu 77 jaar is werkt niet meer Hij is los-werkman geweest bij bloemis ten en boeren. De bruid is 74 jaar. Bei den genieten nog een goede gezondheid In de afgelopen zomer zün zij zes we ken in Canada en Amerika geweest, waar Zes zonen en zes dochters werden ge- horen; 10 hiervan zijn getrouwd. Eén toon kwam op 25-jarige leeftijd om bil een bombardement op het station Noord- wiikerhout (1945). Geboren in de Haarlemmermeer leerds Zoet zijn bruid kennen ln Leiden. Ontspar ing Aan het kantoor van de P.T.T. werd in december ingelegd 17.750 en terug betaald 30.380. Agenda gemeenteraad Deraad komt vrijdag 11 jan. om 8 uur bijeen. Agenda: voorstel tot verhoging van de jaarwedden van de wethouders; voorstel aankoop van grond en opstal len van M. C. A. Langeveld. Dinsdags# Wetering 72; verkoop van perceeltjes grond aan drie personen, wonende aan -Ie Reigerslaan; verkoop van de gemeen tewoning Ter Haar Romeneystraat 16: vaststelling huurprijs woningen Dinsdag se Wetering 12a, 12b. 12c en 14; beschik baarstelling van krediet voor het bouw rijp maken van gronden in het plan Boekhorst: aankoop van grond vóór de percelen Engelselaan 33 t/m 43 en van grond vóór de woning Boekhorstlaan 43 van H. G. Oostdam en G. H. Oostdam: het plaatsen van een wachthuisje san de Leidsevaart nabij de B.N.S. (in samen- werking met N.Z.H.V.M.): verlenen van medewerking voor stichting van een christelijke kleuterschool. Vogelvoederactie Nu blijkt dat de vorst aanhoudt heb ben enkele leden van het bestuur Jeugd- aatuurwacht een adres gevonden om eten te bezorgen voor de hongerende vo gels. Julianalaan 1. Bakkers van Voor hout en Noordwij keihout zegden hun medewerking toe. Het doel is op gezette tijden de vogels te voederen. ZOETERWOUDE Bus te water Hedenochtend om acht uur geraakte een volle bus van de Citosa op de Vrou- wenweg rijdende in de richting Leiden te water. Het gladde wegdek had de chauffeur parten gespeeld. De passagiers konden er ongedeerd uitklauteren. VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Geslaagde expositie De iti het gebouw voor Christelijke Belangen gehouden provinciale tentoon stelling van hoenders, konijnen, sier- en postduiven is zowel wat inzendingen als wat publieke belangstelling betreft een succes geworden. De tentoonstelling (de 31ste show) werd georganiseerd door de pluimveevereniging Wassenaar en het was de eerste keer dat zij in Voor schoten werd gehouden. Dit vond zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het aantal inzendingen dermate is toegeno men, dat voor een verantwoorde expo sitie in Wassenaar geen ruimte meer he- schikbaar is. In de afdeling grote hoen ders behaalde P. v. d. Steur uit Wassenaar de eerste prijs. In de afd. dwerghoen ders was dat R. E. Postema uit Slik kerveer Het beste konijn was van A. J Eikhout uit Wassenaar, de beste sier- duif van C. Raaphorst, eveneens uit Was senaar en de mooiste postduif van C. de Waal uit Gouda. De mooiste collectie grote hoenders bleek F, de Lange uit Rijswijk te hebben ingezonden. Verder gingen prijzen voor de mooiste collecties naar U. Tj. de Vries uit Wassenaar (dwerghoenders). Th. den Hollander uit Voorschoten (konijnen), C Raaphorst uit Wassenaar en Jac. van Kampen uit Delft (gelijk aantal punten in de afdeling sierduiven) en naar J H M. Brouwer uit Wassenaar (postduiven) Inenting De inenting van honden tegen rabies kan voor inwoners van Voorschoten van wege de gemeente plaats hebben oc woensdag aanstaande in het voormalige Marine Opkomst Centrum. Koninklijke Marinclaan 2, tussen 20.30 en 21.30 uur Zij die hun hond (en) alsnog willen la ten inenten, worden zonder daarvoor een oproep te hebben ontvangen, allen toegelaten. De inenting van katten kan voor het laatst plaats hebben morgen tussen 20.30 en 22 00 uur. eveneens in het voormalige Marine Opkomst Cen- Filmliga Morgen en overmorgen brengt de Voor- schotense Filmliga in haar theater (Greenway) de film „I'll cry tomorrow" Naar het oordeel van het bestuur van de Liga dient de vertoning van deze film te worden voorbehouden aan volw A. R. Kiesvereniging Woensdagavond houdt de anti-revolu tionaire kiesvereniging „Nederland Oranje" in een der vergaderzalen va» Gereformeerde kerk de jaarvergadering De agenda voor deze vergadering, die 20 uur aanvangt, vermeldt onder m bestuursverkiezing. D heer A. van Berg is volgens rooster aan de beurt aftreden en is krachtens de statuten herkiesbaar. Een ander punt van d( da is de vaststelling van de kandi datenlljst in verband met de aanstaande verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Vooral mei het oog op dit laatste meent het bestuut ;n goede opkomst te mogen verwachten Moedercursus De Protestants christelijke wijkverple ging Het Oranje-Groene Kruis beginl morgen met een moedercursus, die mede ten dienst staat van leden van het Groene Kruis. De cursus omvat 8 a 9 avonden 20 tot 21.30 uur), die worden ge houden in het Gezondheidscentrum aar de Wijngaardcnlaan. Behandeld worden de prenatale zorg. de babyverzorging, de voeding van de moeder e. d. Alle meisjes boven 18 jaar. aanstaande moeders en moeders met baby's zijn op deze cursus Vrouwenvereniging De gereformeerde vrouwenvereniging vergadert donderdagavond in een der zalen bij de kerk. Mevrouw Boesveld hoopt dan te spreken over „Vertrouwe- dagelijks lijke gesprekken tussen ouders e ren". Er is voorts een bijdrage v Lang. Kerk open De hervormde dorpskerk geopend van 10.30 tot 12 uur. Mannenvereniging De mannenvereniging op gereformeer de grondslag vergadert woensdagavond in een der zalen van de dorpskerk. Bridge-nieuws Uitslagen laatstgehouden wedstrijden bridgeclub Voorschoten. Groep A, der de ronde parenwedstrijd (tussen haak jes het behaalde percentage): 1. Rut- ten-v. d. Post (59.26): 2. Auer-Guijkens (58,33); 3 Huijskes-Jespers (55.09); 4 La mboo-Verhoef (55.09); 5 Riksman- Scheepmaker (53.70): 6. De Lannoy-van Oosten (53.24); 7. v. d. Meer-Vlaardin- gerbroek (46.76); 8. Van Alphen-Kor- pershoek (45 37); 9. De Beer-Slieker (37.30); 10 Bronsgeest-van Delft (35.65). Groep B. 2e ronde parenwedstrijd: 1. Zuiderduin-Goddijn (65,28): 2. Drijter- Waeener (52.78); 3. Schulp-Schulp (52,78); 4. Volkers-Klein (51.39); 5. Van Someren-van Someren (45,036. Bcr- üor-Wnssc-nanr '41.67»: 7. Hameetman- Klein (40.28): 8. Wempe-van Delft (40.28). Burgerlijke stand GEBOREN: Johan Louis z v J van der Luit en L T van Barneveld. Rembrandt- laan 25; Rudolf Theodoras Hermanus z v T P Groen in 't Wout en C A Slingerland woonschip Wilfra ter hoogte van Leidse- weg 202; Leonardus Maria z v M de Ko ning en A Kortekaas. Noortheystraat ld; Robert Louis Jean Marie z v P Dierkx en W C van den Berg. Wijngaardenlaan 37: Diedrich Taede z v D T van Manen en H Valk. Prof van 't Hofflaan 10; Elis beth Maria d v G P M Verburgh en C J M Wellink Rembrandtlaan 23; Maria Elisabeth d v G P M Verburgh en C A -T M Wellink: Astrid Margriet d v J Chri- stiaanse en K J Broeder Prof Asserlaan 12: Ingrid Clementia Wilhelmina d v H B Duivenvoorde en C M Disseldorp, Wijn. gaardenlaan 109 ONDERTROUWD. Petrus Cornelis Koot (1934) on Aleida Johanna Maria v Bohemen (1934). GETROUWD: W P Ankers en A Oosterlee; L C Kooloos te Oegstgeesl en E M den Hollander; B Verweij te Rot terdam en H L Goedman: D Galjema tc Den Haag en M A Verrips: L F Roerdink- holder te Rotterdam en J H M Meer: J M Janssen te Nootdorp en J G C de Koning: J M J Hempe te Sittard R M de Leeuw: A C Reekers te Noord- wijk en J C M Dijsselbloem. OVERLEDEN: J Jaeer. weduwe val Jansen (1876»; C Th M Disseldorp (21 no vember 1962» Bruto-investeringen in derde kwartaal De bruto-in esteringen in vaste aeti va hebben volgens het Centraal bureau voor de statistiek in het derde kw taal in miljoenen guldens 2911 (vorig kwartaal 3083, vorig jaar 2675) bedragen, waarvan in woningen 488 (531, 465'. gebouwen 573 (500, 479), weg- terbouw (landaanwinning en -ontgin ning) 443 (376, 390», ven 287 (373, 277», water 150 '203, 164», door lucht 30 (25, 26). per rail 10 i20, machines e.d 930 (965. 858); door i heid 594 544, 516), door bedrijven (2539, 2159», waarvan land-, bosbouw, i visserij 115 <127, 124), mijnbouw, bouw nijverheid. overige nijverheid en nuts bedrijven 897 950. 800), handel 188 (203, 179), woningexploitatie 488 (531, 465), verkeer en vervoer 448 535, 433». overige bedrijven 181 (193, 158». hoeveelheidsindex van de totale ir teringen was 181 (194, 171» met 1953 op 100.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4