Ondanks veler inspanning allerlei soorten ongemak Oud en Nieuw langs de weg in hopen sneeuw Bulldozers brachten tijdelijk soelaas Sneeuwduinen: chaos op weg Den Haag-R'dam Tsjombe „Malle Jan" uitgebrand, schade miljoen gulden Met beenbreuk half uur in cle sneeuw NIEUWE LEIDSE COURANT 7 WOENSDAG 2 JANUARI 1903 Vele ongemakken hebben zich aangediend. Zo wordt op het platteland /aak geen melk meer opgehaald, terwijl de bezorging van o.m. brood van- norgen bijna overal in de knoei kwam. Noord-Holland schijnt de meeste last •an de stuifsneeuw te ondervinden, t'.Grootste deel van de busdiensten op :et platteland zijn daar afgelast, terwijl /ersohillendc spoorlijnen tijdelijk buiten :ebmik zijn gesteld. De Velser-tunnel noest gisteravond voor alle verkeer wor- len gesloten, daar de voertuigen in de rïgewaaide sneeuw dreigden vast te open. Op de Veluwe, waar enkele hoofdwe gen rond Apeldoorn het gisteren moes- en ontgelden, zijn honderden militairen iet bulldozers ingeschakeld geweest. Op ommige plaatsen konden slechts provi- oiische doorgangen worden gemaakt, laar de wind niet ophield met kracht >ver het land te blazen. In de buUrt van Oosthuizen, op de lijn foornPurmerend is een reizigerstrein n een anderhalve meter hoge sneeuw- >ank ontspoord. In het Oosten van het and heeft de sneeuw autobusdiensten jedavongen te staken. In de Krimpenerwaard waren de bin nenwegen gistermorgen vroeg op vele >laatsen onbegaanbaar. Op sommige >laatsen had de sneeuw over honderden meters een dikte van een halve meter tot een meter. Van De twee Provinciën cwamen niet minder van vijf bussen vast e zitten en wel in Krimpen aan den Jssel, Bergambacht en Gouderak. Na iet middaguur kwam het verkeer weer angzaam op gang en tegen de avond was le situatie weer vrij normaal. In de buurtschap Havikhorst zijn de bewoners reeds twee dagen van brood Verstoken. Uit de bossen in de omgeving komen hongerige herten naar de boer derijen op zoek naaT voedsel. Ooltgensplaat bleek via de weg niet meer bereikbaar. Dertien auto's, waarvan er zelfs enkele in een sloot terecht zijn gekomen versperden de weg. Pogingen om de sneeuw te ruimen hadden weinig resultaat, daar de wind alle werk teniet deed. In Zuid-Holland moesten ook vele busdiensten worden gestaakt. Later op de dag kwam ihet verkeer weer geleide lijk op gaing. De Stuifsneeuw heeft de dorpen Hoog land, Spakenburg, Voiendam en Bun schoten volkomen geïsoleerd. Er wa: geen verkeer mogelijk over de weg naai deze dorpen die vanuit Amersfoort gaat. Eén van de plaatsen die totaal afgeslo ten raakten van de buitenwereld Vierpolders. Brandweer en blokploegen van de B.B. slaagden er in enkele wegen sneeuwvrij te maken. Op rijksweg 1 van Amsterdam het Gooi zijn gisteravond grote verkeers opstoppingen ontstaan. Behalve heit maal reeds drukke verkeer was ook het verkeer AmsterdamUtrecht via deze weg omgeleid, omdat rijksweg no. 2 gens onberijdbaarheid gesloten was klaard, Bij Muiden en Naarden stonden files van vele kilometers lengte. De N.ZjH.VJVÏ. zou voor vandaag laten vervallen de diensten tussen Leiden er Katwijk zowel via Rijnsburg als Valken burg. Er zou getracht worden enkele noodverbindingen in te leggen. Gister avond werd de toestand eerder slechter dan beter. In Noord-Brabant was bijvoorbeeld Oss niet meer bereikbaar voor busdien sten. De Westlamdse Stoomtram Maat- (Van een onzer verslaggevers) Op Nederlands drukste rijksweg Den Haag-Rotterdam) is het ver- zeer gisteren en vandaag, ondanks iet feit, dat de weg met pekel was oestrooid en met bulldozers was be- .verkt, verscheidene malen ernstig gestagneerd geweest. Tussen Delft ïn Rotterdam stonden zo nu en dan ölometers lange files te wachten als een auto in de sneeuw was vast gelopen en losgesleept moest wor den. (Vervolg van pagina I) Alles herneemt langzaam maar zeker weer zijn loop in Elizabethstad. Het vliegveld is weer vrij voor alle verkeer. De nationale bank is heropend. Ook in de Afrikaanse wijken heerst geen vijan dige stemming tegenover de VN-troepen. Beschuldigingen over door de VN-troe pen begane wreedheden worden naar het rijk der fabelen gewezen. Wel wordt bevestigd, dat de Katangaanse gendar merie een aanzienlijk aantal Baloeba's heeft uitgeroeid. De berichten over VN-wandaden zijn volgens VN-autoritelten van dezelfde aard als die ln de witboeken en zwart boeken, die zijn uitgegeven door de pers- zijn van mening, dat de tijd is aange- en propaganda-orfianisatie van Tsjombe na de operaties van december 1962. „Wij broken, dat de wereld de taktiek van Tsjombe in dit opzicht moet kennen", aldus de woordvoerder. Adoela Vermelden we nog, dat premier Adoela in Lcopoldstad een maatregel heeft ge nomen, die veel stof zal doen opwaaien. Hij heeft ml. het parlement tot maart met gedwongen vakantie naar huis ge stuurd. Hij hoopt, dat over drie maanden de bezittingen van het parlement „op- bouwender'' zullen zijn. Adoela, die be weert volkomen in overeenstemming met de grondwet te handelen, leeft al enige tijd in onmin met de meerderheid van het parlement. Met het oog op de ontwikkelingen in Katanga, die zijn positie in Leopoldstad kunnen versterken, heeft hij wellicht het „lastige parlement" weggezonden om vrijer in zijn bewegingen te zijn. Ook kan zijn besluit verband houden met het feit. dat binnenkort voorstellen te verwachten zijn om van de centrale Kon golese republiek een federatie te maken, Slachtoffer van ouder j aars,'pret' .De 59-jarige landbouwer J. van Loe- ncn uit Meteren (gem. Geldermalsen) is slachtoffer geworden van de oude- jaarspret. Hij maakte zich kwaad op twee jongemannen die aan en b(j zijn woning lastig en luidruchtig waren. De jongemannen, beiden uit Est, hadden een café naast de woning van de heer Van Loenen bezocht. Gewapend met een stok begaf de heer Van Loenen zich naar buiten om een einde aan het la waai te maken. Bij de achtervolging moet hij gevallen of ondersteboven ge lopen zijn. De man, die hartpatiënt was, bleef dood liggen. De politie heeft de jongelui, de 22-jarige G. M- en de 23- jarige V. R.. gearresteerd. M. werd in de loop van de dag losgelaten. Oorzaak vain de stagnatie was de wdnd, die de sneeuw op de weg rich ting Rotterdam hoog opjoeg en ware sneeuwduinen deed ontstaan. Slechts een smal pad bleef open en zodra een auto daarvan afslipte zat het hele ver keer muurvast. Gistermiddag hebben zo vier a vijfhonderd meer dan een uur staan wachten. Een bulldozer van de rijkswaterstaat moest er aan te pas komen om de weg vrij te maken. Auto mobilisten die de Oude Rotterdam- seweg wilden nemen zagen zich ook daar de weg versperd: de politie had de weg voor een gedeelte van de dag afgezet omdat ze onbegaanbaar was. Ook vanmorgen heeft het verkeer van Den Haag naar Rotterdam aan zienlijke vertraging ondervonden. Op nieuw als gevolg van de wind die sneeuwhopen van een meter en ho ger had opgeworpen konden de auto's kilometers lang slechts stapvoets rij den. Vele automobilisten hadden daar door een oponthoud van zeker een Verscheidene automobilisten heb ben gisteren hun auto's aan de kanl van de weg laten staan en zijn verder gaan lopen. De politie heeft er 's nachts waarschuwingslichten bij geplaatst omdat de wagens gevaar i met de helikopter via Gilze Rij' voor het verkeer opleverden. I Breda vervoerd. Door \js en lage waterstand op de Waddenzee kon Schiermonnikoog rond de jaarwisseling niet meer per boot worden bereikt Er moest spaarzaam gebruik worden ge maakt van een verbinding door de lucht. Een klein vliegtuig van de vliegbasis Leeuwarden landt op een inderhaast gereedgemaakte baan op Schiermonnikoog, voor het op halen vah een zieke welke naar het ziekenhuis in Leeuwarden werd gebracht. Helikopter haalt ziek kind uit de Biesbosch Een helikopter van de luchtmacht v gistermiddag in actie gekomen om eer ernstig ziek meisje in Made in de Bies bosch dat met spoed naar een zieken huis moest, te vervoeren. Over de weg was alle vervoer onmogelijk door sneetLw en ijzel en de burgemeester van Made en Drimmelen deed daarom een beroep op de luchtmacht. Van de vliegbasis Ypenburg startte on middellijk een Alouette-helikopter, ge vlogen door sergeant—vlieger Van Bolde ren. In de Biesbosch landde het toestel op een voetbalveld in Made, waar de dok ter van het meisje werd opgehaald. De dokter vloog vandaar mee naar de boer derij waar het meisje ziek lag. Nadat de het kind had onderzocht werd het „We hadden elkaar veel heil en ze gen gewenst en de kinderen gingen naar buiten om traditiegetrouw vuur werk af te steken. Kort daarna, het zal tien minuten over twaalf zijn ge weest, hoorden we „brand" roepen". Zo begon de heer F. W. Dickmann jr., zoon van de eigenaar van het be kende hotel De Malle Jan in Vierhou ten, dat vrijwel tot de grond toe is afgebrand, zijn verhaal. „Ik vloog het dak op, gevolgd door de buffetbediende H. Hersenberg. We had den schuimblussers, maar werden door de rook teruggedrongen. In korte tijd stond alles in lichterlaaie". In het hotel bevonden zich 100 men sen, van wie 80 gasten. Er brak geen pa niek uit Iedereen ging rustig naar bul ten. Er kon niets van de inboedel wor- den gered. De schade, die op een miljoen gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. De brandweer uit Elspeet was er vrij spoedig, gevolgd door de brandweren van Apeldoorn. Ermelo en Nunspeet Het water moest merendeels per tank auto worden aangevoerd. Het hotel, dat in 1939 ook al eens is af gebrand. had een rieten dak. Men ver moedt dat de t-and is ontstaan door een vuurpijl, die op het dak is gekomen Kortsluiting wordt ook niet uitgesloten geacht. „Grap" Vijf jeugdige feestgangers uit Geer vliet. hebben zondagnacht vele inwo ners van Geervliet de schrik op het lijf gejaagd door in het holst van de nacht de brandweer alarminstallatie in werking te stelen. De leden van Geervliets vrijwillige brandweer wa ren overgelukkig, tóen bleek dat men met een dronkemansgrap te doen had. want er waren geen brandputten be reikbaar en evenmin was er bluswa ter uit de watergangen te halen, om dat deze met een dikke laag ijs be dekt waren- Geervliets straten en we gen waren bovendien onbegaanbaar vanwege de sneeuwmassa die was vallen en nog niet was opgeruimd. Tegen de vijf knapen heeft de rijks politie proces-verbaal opgemaakt Dit is er overgebleven van het hotel De Mallemolen in Vier houten, dat in de eerste minuten van het nieuwe jaar uitbrandde. schappij moest haar diensten van Rotter dam naar het Westland staken. In de Wieringermeer waren de dorpen langs de grote wegen nauwelijks be gaanbaar voor auto's. De sneeuwschui vers bleken niet opgewassen tegen de geweldige sneeuwmassa. Gistermiddag bleek het gehele dorp Muiderberg volkomen te zijn geïsoleerd, doordat de enige verbindingsweg van het dorp naar de rijksweg door de op gejaagde sneeuw was versperd. Tegen de avond trok een dorpsomroeper door de gemeente om vrijwilligers op te roe pen de weg vrij te maken. Honderdvijf tig mannen begonnen hi graafwerk en na uren hadden zij smal pad gemaakt, dat echter niet auto's begaanbaar bleek. Koude douche in Buikslotermcer (Van onze speciale verslaggever) GERARD RAKERS, omroeper van de NCRV, zei 't in de laatste vijf minuten van het oude jaar netjes en gedecideerd. En in de eerste vijf mi nuten van het nieuwe jaar herhaal de hij 't nog een keer. Het was een politiebericht. „Wil Theo Klapper, bulldozerchauffeur uit Wormerveer". klonk het in de naar oliebollen en bisschop ruikende huiskamers, „zich met de postcommandant van de rijkspolitie te Ilpendam verstaan. Hij heeft het contactsleuteltje van de bulldozer op zak, die voor het be vrijden van honderd vijf tig auto's uit de sneeuw moet worden gebruikt". Op dit radiobericht is wel het no dige commentaar gegeven. Hier was het opa, die zei: „Hoor je dat! Ook lekker om oud en nieuw in de sneeuw te vieren." Daar was het vader, die, behaaglijk voor de kachel zittend, op merkte: „Leuk voor de familie van die mensen! En dat uitgerekend op oude jaarsavond". Elders was het weer van de kinderen, die met slaapoogjes naar voren bracht: „Hé, sneeuwt het daar dan? Hier is sinds gisteren niets meer gevallen". Enfin, hoe gaat het er waren belang rijker dingen in de maak. Een jaar nam afscheid: een nieuw jaar deed zijn intrede. Het politiebericht werd vergeten. In de ovenwarme huiskamers werd tot de orde van het gelukwensen overgegaan, mijmeren misschien over de toekomst, of beter: over wat deze brengen z< Wat gebeurde er met het politiebericht? Wat was op oudejaarsavond 1962 in het zo witte, doch tegelijkertijd zo grimmig koude waterland tussen Monnikendam Zaandam gebeurd? Het eerste telefoontje in 1963, dat de postcommandant van Ilpendam, de wacht meester eerste klas Van Brugge, kreeg, was van Theo Klapper. „Ik zit in Zaandam bij familie", zei hij. „Wat is er eigenlijk aan de hand?" De postcommandant legde 't hem haar- thuis niet wilden missen. Hele gezinnen] trokken met pimpelpaarse gezichten langs de hoge kant van de weg, waar de sneeuw met vlagen overheen gierde. Het was één lange rij van dik ingepakte, doch niette- huiverende figuren, die tot acht kilo meter ver moesten lopen. De meeste automobilisten deden het zelfde. Mét hun meerijders gingen te te voet verder, of ze sjokten de lange weg Koukleumen De optimisten, de koukleumen en de slecht ter been zljnden bleven echter zit ten. En het waren zij. die al of niet bij de (slechte) verwarming van een draaien- motor 't meest barre oud en nieuw van hun leven vierden: opgesloten in een kleine ruimte, die spoedig bedekt was met witte laag poedersneeuw, in de kou. in het duister en met de gedachten bij de gemiste gezelligheid thuis. „Toch hebben sommigen hun oliebollen niet gemist aldus wachtmeester Van Brugge. „Ze hadden ze namelijk bij zich reken maar dat ze er een flink stuk hebben gegeten. Het was alles bij elkaar toch een ellendig gezicht, vooral omdat je wist dat de bloemen, die waren meege nomen, al lang ergens in een vertrouwde huiskamer hadden moeten staan". Om één uur nieuwjaarsnacht kw; de eerste bulldozers in actie. En om twee üur verscheen ook Theo Klapper met zijn „Ik kom" „Kijk eens", verklaarde hij, „de firma, bij wie je werkt, Ranzijn en Van Vliet, hebben onze hulp ingeroepen. Ze konden je niet bereiken en ze konden je ook niet over de radio laten oproepen, omdat dat als reclame wordt uitgelegd. Wij hebben 't toen maar gedaan. De zaak is deze: enorme stuifsneeuwmassa's hebben de weg van Amsterdam naar Purmerend totaal versperd. Onder Watergang ligt de sneeuw wel drie tot vier meter hoog. Zo'n honderdvijftig auto's en een stuk of wat bussen zijn er in gestrand Rijks terstaat heeft je firma opgedragen de weg weer vrij te maken. Daarom moet je bull dozer worden gebruikt". ,,lk kom", antwoordde Theo Klapper er hij belde af. In de vroege uren van oudejaarsavond was het in Buikslotermeer al begonnen. Automobilist na automobilist reed zich in de poedersneeuw vast, die door dende wind uit de polders naar de weg was gejaagd. Hetzelfde gebeurde met tien bussen, die tezamen zo'n vijfhonderd pas- sagiers naar Ilpendam, Purmerend er Oosthuizen bracht. Na uren ploeteren slaagden sommige buschauffeurs er in hun voertuig op eigen kracht te ontzetten en wel achteruit. Met een deel van de passagiers keerden naar Amsterdam terug: de rest besloot gaan lopen, omdat ze de jaanvisseling bulldozer op het toneel. Hij had een lange omweg moeten maken om de plaats van insneeuwing te bereiken. Maar hij was er gekomen en daar ging 't hem om. De hele nacht, al die eerste uren van het nieuwe jaar, hebben in Buiksloter meer de bulldozers gebruld. Met hun sterkte bodies schoven ze de sneeuwber gen naar de kant: tonnen en nog eens ton nen. Als Eskimo's ingepakt zaten de man nen op hun stalen beesten. Schuif naar beneden, schuif op, op lage versnellingen naar voren, achteruit, die richel nog, dat sneeuwhoopje kan er nog net bij RÜrijP Toen het eerste licht van het nieuwe Jaar aarzelend doorbrak, was de weg tus sen Amsterdam en Purmerend weer rij- rlip. Het was slechts een klein pad, dat was gebaand, maar geen auto behoefde er meer in te blijven steken. Ook de In Sliedrecht is waarschijnlijk gevolge van de koude de heer H. Stuv. oud 47 jaar en gewoond hebbend in wijk c no. 662 te Sliedrecht, om het leven ge- komen. De politie trof de heer Stuy op nieuwjaarsdag levenloos aan in de kei. der onder zijn huis. Men neemt aan dal de heer Stuy, die zich op oudejaarsdag naar de kelder had begeven, ^gevallen Is en bewusteloos ïs geraakt. Hoe koud het was en hoe ver. Deze twee radiomonteurs I van het Ma rine Vliegkamp Valkenburg ondervonden het aan den lijve. Niet alleen hoe koud en hoe ver, doch ook hoe koud en hoe lang. Want „wacht" op Oudejaarsdag in sneeuw en ijs is al geen pretje, laat staan, wanneer je denkt dat je om negen uur klaar bent en er kan pas afgelost worden om half twaalf. Twee-en-een-half uur langer hebben de beide maats. W. F. P. H. Rademakers (links) en J. K. P. van Beijeren op hun post gestaan, wachtend op hun kameraden die hun taak zouden overnemen. Zij hadden het vliegkamp echter niet eerder kunnen bereiken. IJs en sneeuw op de wegen.... Aangezien enig vervoer onmogelijk was Rodemakers moest naar Eindhoven, Van Beijeren naar Utrecht zat er voor de beide jongens niets anders op dan eerst een pittige wandeling van Valkenburg naar Wassenaar. Onze fotograaf was zo welwillend de jongens een lift aan te bieden. „Voor mijn part valt. er nog een meter sneeuw" mompelde een. van de radiomonteurs. Hoeven wc tenminste niet meer terug naar Valkenburg." Groot was hun verbazing, toen ze gisteravond de radio-omroeper hoorden vertellen dat niemand Nieuw jaarsavond terug behoefde te komen. Dat kon trouwens ook niet, want er was geen vervoer. Pas vanmorgen zouden de jongens met de eerste bus op Valkenburg worden vencacht. Tsjechoslo wakije beste voetballand Het Franse sportblad „France Football" dat elk jaar een Eur. voetbal ranglijst publiceert, beeft Tsjeslowaklje, tlai tij dens het wereldkampioenscnap in Cblll In de finale van Brazilië verloor 1962 aangewezen als beste Europees voet balland. Enkele weken geleden was Masopust de aanvoerder van het Tsjechische elf lal al uitgeroepen tot de beste voetballer van het jaar. Het Nederlandse elftal bezet op de Franse ranglijst een gedeelde vijftiende plaats. De volledige lijst ziet er als volgt uit: 1. Tsjechoslowokije; 2/4. Rusland. West Duitsland, Italië; 5/6, Zuidslavië, Honga rije; 7. Engeland; 8/10. Oost Duitsland; 12/13. Schotland, Bulgarije; 14. Oosten rijk; 15/20. Denemarken, Noord-Ierland. Nederland. Roemenië. Polen, Portugal: 21. Frankrijk; 22'24. Wales. Noorwegen. Zwitserland; 25. Ierse Vrijstaat; 26. Fin land. Eenzaam en verlaten staan bus sen en personenauto's op de rijks weg AmsterdamPurmerend (de Leeuw ar derweg). Het zijn de wa gens die op oudejaarsavond in de sneeuw strandden. Honderden automobilisten moesten naar de hoofdstad terugwandelen. Een beeld zoals het overal in Noord- Holland, op de Veluwe en elders was waar te nemen. meeste gestrande automobilisten konden hun weg vervolgen. Slechts een twintigtal personenauto's en twee bussen lagen nog onwrikbaar in de sneeuw verankerd. „Het is me het nieuwjaartje wel", bracht een vermoeide wachtmeester Van Brugge gisteravond naar voren. „De weg j vrij. maar buurtschappen als Den n Purmerland zijn nog helemaal van de buitenwereld geïsoleerd. Ik heb net telefoontje van een eendenfokker daar gehad dat hij genoodzaakt was al dieren af te maken, als er morgen geen voeder kwam. In een boerderij er niet ver vandaan is een koe gecrepeerd, omdat er verlos kundige hulp nodig was en de veearts er niet kon komen. De melk hier in dc buurt kan slechts met behulp van bull dozers worden opgehaald. En in al die drukte en verkeerswanorde mis ik nog een paar van m'n mannen, omdat hun huizen zijn ingesneeuwd en ze niet door de rommel kunnen komen". Een half uur heeft de 54-jarige voet ganger G. S. uit Den Hoorn gistermid dag in de Delftse binnenstad in d« sneeuw moeten liggen, alvorens hij op een ladder naar het Gasthuis gedragen werd. De man kwam in de sneeuw ten val en brak zijn rechteronderbeen. Omwoners belden de G.G. en G.D., maar deze dienst van de drie beschikbare ambulance auto's er slechts één vrij en die was al uitgezonden. Inmiddels gearriveerde E.H.BO.-ers durfden het niet aan de man te helpen, daar de beenbreuk er gecom pliceerd uitzag. De G.G. en G. D. zon op middelen om de man weg te halen, maar kon met de beste wil van de wereld geen ambulance beschikbaar stellen. Teneinde raad heeft men dokter J. P. Buys opge beld en verzocht eerste hulp aan de man te verlenen. De arts verleende deze en gaf opdracht S. op een ladder naar het Gasthuis te vervoeren. LISSE Speeltuinvereniging had ijspret Het bestuur van de speeltuinvereniging ..Kindervreugd' in De Engel is niet alleen 's zomers voor de kinderen in de weer, doch wil ook in de winter alles doen voot de kinderen wat men maar kan. Daarom werden op oudejaarsdag ijswedstrijden gehouden, die zeer geslaagd zijn te noe men. Deelgenomen werd door 120 kin deren in de leeftijd van 715 jaar, van wie dc volgende met een prijs uit de bus kwamen. Afdeling meisjes: 7-8 jaar: 1. Anne- mieke van der Vlugt, 2. Mirjam Staal. 3. Elisabeth Apon; 9-10 jaar: 1. Ria Slobbe, 2. Ansje Lamboo. 3. Ada Meeu- wissen; 11-12 jaar: 1. Maaike de Wit. 2. Mientjc de Wit, 3. Ansje Staa; 13-14 jaar: 1. Lida Meeuwisse, 2. Lida Dofferhoff. 3. Angelina van Rooijen, Afdeling jongens: 7-8 jaar: 1. Kees dc Wit, 2. Frans Veldhoven: 9-10 jaar: 1, Freddy Faas, 2. Peter Kortekaas, 3. Adri Kortekaas; 11-12 jaar: 1. Sjaak van Wie- ringen, 2. Bennie Lamboo, 3. Sjaak Kor tekaas; 13-14 jaar: 1, Paul Verhaar. 2. Wim van der Meer, 3. Nico van Rooijen; 15 jaar: 1. Dick van der Voort, 2. Jan Hoogervorst, 3. Wim Kortekaas. Wielrennen De Duitser Rolf Wolfs- hohl zegevierde dinsdag in een Cyclo cross in Stuttgart over 22.5 km in 1 uur 10 min. 16 sec. Op de tweede plaats ein digde de Zwitserse sprinter Plattner met een achterstand van 4 minuten en als derde kwam de Duitser Allgauer binnen. Wielrennen Een cyclo-cross in Over- ijsse (België) kwam op de naam van dq Fransman Maurice Gandolfo, die voor de 20 km 1 uur en 16 minuten nodig had. Albert van Damme (Belg) werd tweede met een achterstand van 25 seconden- op de winaar en derde werd de Frans man André Dufraisse. de veelvoudige wereldkampioen. Atletiek Dc Fransman Hamoud Am eur heeft in dc nieuwjaarsnacht de traditionele Sint-Sylvesterloop in Sao Paulo gewonnen. Hij logde de 7400 meter af in 22 minuten en 8.5 seconden. Dq Portugees Manuel Oliveira eindigde als tweede; Oswaldo Suarez ging als der da over de eindstreep. Basketbal De basketbal-interland tussen Deemarken en Zweden, die Nieuw jaarsdag in Kopenhagen werd gehouden",, is bij de heren geëindigd in een zege voor de Zweden mot 4333 pt Bij de rust was de stand 2620. De Deense da mes wormen met 3531 van Zweden; ruststand 1510.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7