Raad maakt bouw van een dorpshuis mogelijk I weeduizend mensen in veilinghal te Katwijk Kerstfeest van zondagsschool Jachin te Alphen Rijnsaterwoude moet een landelijk dorp blijven ME UWE LE1DSCHE COURANT ZATERDAG 22 DECEMBER 1%] n terkerkelijke Kerstwijding "jVAAR schatting tweeduizend mi waren gisteravond in de grote haJ van de groenteveilingvereniging „Kat wijk en Omstreken" te Katwijk aan den Rijn bijeengekomen voor een kerstwij- ding, georganiseerd door een comité bestaande uit leden van de Hervormde Gemeente, de rooms-katholieke Kerk de Gereformeerde Kerk. Kapelaan H. P. Meijer heette allen hartelijk welkom. Ds. Als de bloemen zó verschillend ning" op één zelfde plekT Want na liet vergaren komt het sparen bij de RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE W. H. Reijnders Tandarts Kon. Wllhelminastraat 1 Katwijk aan Zee. AFWEZIG van 24 december tot 2 januari. A. Klamer uit Hilversum hield de kerst toespraak. Mensen die alleen zijn ln deze wereld doordat zij niet in het Kerst evangelie geloven, vinden het Kerstfeest vreemd. Maar wat doen wü? Wanneer gij u achter een kerstboom wilt verstoppen, zijt gij dan God kwijt? God wil onrust in ons en wil dat wij de afstand bewaren. Wij maken het kerstgebeuren interessant, doch dat was het helemaal niet. De grote vraag is: ge looft u het? Hoort u het roepen dat er van uitgaat? Jezus is God, die de mens roept. Laten wij geen monumenten op richten. De kribbe is dat ook niet, zij is een getuigenis, dat God de wereld lief heeft De toespraak werd omlijst door Jules de Corte. die zichzelf aan de piano bege leidde, bij het zingen van enkele kerst- liedjes. Voor de toespraak waren dit „Van goede wille" en „De Onbekende" en na de toespraak ..Kleine Jezus, grote God" en „Kerstbalans". Burgemeester H. Duiker van Katwük las het Kerstevan gelie. Het muzikale gedeelte bestond uit sa menzang, begeleid door de Harmonie Katwijk o.l.v. de heer P. Baart en koor zang door het Chr. gemengd koor Kat wijk aan den Rijn, het r.k. kerkkoor van Katwijk aan den Rijn en een groot kin derkoor, samengesteld uit leerlingen van alle plaatselijke lagere saholen. Een slotwoord werd gesproken door ds. H. de Valk, gereformeerd predikant. vees op de rijkdom van het op deze wijze met elkaar samenzijn, ondanks alle rerschillen in overtuiging. Dit alles gaat veer gauw voorbij en wij gaan over tot de orde van de dag. Hoe wij dat moeten doen, kunnen wij van de herders leren, die de blijdschap met zich mee bleven dragen. Laat Jezus de Heelmeester van leven zijn aldus besloot ds. De Valk. (Advertentie) ECHTE GELDERSE RAUWE ROOKWORST van STEGEMAN! EEN KLASSE APART! DE LANDBOUWER heeft ze! VOORSTRAAT i TEL. 3136 KATWIJK AAM ZEE Beiaardbespeling Op het klokkenspel van de toren van de Oude Kerk zal op maandag 24 de cember 's middags van 5 tot 6 uur een programma van bekende Kerstliederen gehore worden gebracht door de stadsbeiaardier Hess.el H. de Harder. 1. O Vredevorst Gij kunt gebieden. 2. Nu sijt wellecome. 3. Komt allen tezamen. 4. Er is een kindeke geboren op aard' 5. O kindeke klein, o kindeke teer. 6. In Beethlehem stal lig Christus de Heer. 7. De herdertjes lagen bij nachte. 8. Stille nacht 9. Dit is de dag die God ons schenkt. 10. Heerlijk klonk het lied der eng'len. 11. Gloria in excelsis Deo. 12. Ere zij God. Hoog en laag water Zondag: hoog water 0.52 en 13.13 i laag water 8.46 en 21.01 uur. Maandag: hoog water 1.39 en 13.54 i hg water 9.37 en 21.49 uur. Damnleuws De Damclub K.W.Z. speelde een o petiüiewedstrijd tegen D.V.N. in 't Jeugd huis te Katwijk aan Zee. Doordat D.V-N slechts met 9 spelers verscheen, had het meteen al een 20 achterstand. Het sco reverloop was: 22, 42. 62, 82. De REDERIJ „VIKING" vraagt wegens ontslagaanvrage van de tegenwoordige EEN BEKWAME SCHIPPER voor de KW 195 „PETER LEONARD" Aanmelden bij W. van Beelen. Batavenstraat 8. Katwijk aan Zee. tel. 4175. GEVRAAGD voor Halve dagen NETTE HULP IN DE HUISHOUDING wegens huwelijk van de tegenwoordige. Niet beneden 18 jaar. Goed loon. Aanmelden: Mevrouw Van Rijn. Boulevard 135, Katwijk aan Zee. tel. 4643. SPAREN n Ander niet om steun moet vragen. Goede vruchten van Uw geld verkrijgt U door te sparen bij de vctn amZatüe /z#op/ Stichting Spaarbank der Gemeente Katwijk 8—4. 8—6, 8—8. 10—8 waarna C. door een fraaise remise de zege voor K.W.Z. binnenhaalde. De gedetailleerde uitslag: C. Varkevis- ser (K.W.Z.)—Th. Zwetsloot (D.V.N.) 20; C. van Duijn (res.)G. van der Wiel 11; P. MeijvogelJ. Peschier 'N.OJ 2—0; B van Rijn—C. ten Veen 02; A. HerbertC. Bouwmeester 20: A. van DuijvenvoordenTh. Vink 02: Jac. de BestH. de Vries 02; T. van der PlasJ. Zuidhoek 20: C. Ouwe- handC. van der Zwaan 20: C. J. van DuijvenvoordeJ. Broekhuizen 02. Kerstfeestviering Gisteren we/ in het wijkgebouw Abeelplein een kerstmiddag voor de wijkbewoners van de wijlfgemeente Zuid van 65 jaar en ouder benevens weduw naars, weduwen én alleenstaanden ge houden. De leiding berustte bij de wïjk- pred'ikant, ds. W. A. B. Hagen. Na kerstmeditatie doof ds. Hagen werd kerstverhaal verteld door de heer Remans. Hierna volgde zang door schoolklas van de Rehobothschool o de heer Blankert. 's Avonds had de keraLwijkbijeetikomst plaats voor andere belangstellend; dezelfde wijkigemeente. Na een kort ope ningswoord door de wijkpredikant volg de zang door de heer J. Terpgtra ui Wassenaar. Ds. Hagen hield een kerstmeditatie over het onderwerp: „Het Woord is vlee: geworden". Op de pauze volgde een kerstspel op gevoerd door leden van de Jonge Kerk getiteld „De vierde kwam nu". Kerstwijding De interkerkelijke kerstwijding wordt dit jaar gehouden op maandag 24 de cember 's avonds half negen in de Nieu- Kerk. De liturgie wordt verzorgd door ds. R. de Vries, geref. predikant al hier. Ds. J. Poort, herv. predikant te Lei den. houdt een kerstmeditatie. Verder werken mee het gemengd koor. Halleluja. U.N.I. en mevrouw Flinter- mande Jong. zang. Aan het orgel Dick m Rijn. Meubilair kapel Voor de actie nieuw meubilair Kapel thans binnen 5886. Diaconie-collecte De diaconie-collecte langs de huizen KATWIJK Herv. Wykzaal Gisteren heeft het architectenbureau Verloop-Van der Mey voor de Kerkvoog- an de Herv. Gemeente een aanbe steding gehouden voor het bouwen van wijkzaal met vergaderlokaal en twee bovenwoningen aan de E. A. Borgerstr.- Emmastr.-Burgersdijkstr. De inschrijvers, allen uit Katwijk, waren: firma J. Ver- Iood en Zn f 175.450; J. van Duyn. f174.478: N. J. van Duivenbode. f 173.500: K. Mey vogel f 171 850: f;rma L de Best en Zn. f 170 000: B van der Plas. f 169.750: C. de Best Kzn en Znn. f 163.000: firma Verdoes en Zn. f 161 000 en A. de Waard, f 149 200 De gunning werd nog aangehouden. SCHOENEN, luxe en SCHOENENMAGAZIJN CINDERELLA RIJNSBURG. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1 - 20 - Rijnsburg Huwelijk in Oegstgeest ln OEGSTGEEST werd gisteren het huwelijk voltrokken tussen mej, J. C: C. Mackaay, een dochter de zendingssecretaris ds. P. Mackaay, en de heer D. van den Berg, die leraar Engels Is aan hel christelijk lyceum te Leiden. Mej Mackaay vervulde in de Hervormde Gemeente van Oegstgeest de functie van leidster van de zondagsschool en nam ook deel aan het Jonge- Kerkwerk. Haar echtgenoot, die lit terair doctorandus is, studeerde te Leiden en Liverpool. Na de voltrek king van het huwelijk in het Oegst- qeester raadhuis volgde de inzege ning in de Willibrordkerk, waarbij de vader van de bruid voorging. Van de gelegenheid tot gelukwensen in een zaal van de zendingshogeschool werd druk gebruik gemaakt. Onder anderen gaf een groot aantal scho lieren van zijn belangstelling blijk. Foto N. van der Horst. VALKENBURG Kerstspel Onder auspiciën van de Valkenburgsi C.J.V. werd gisteravond in het Dorps huis een kerstspel opgevoerd door ee toneelgroep bestaande uit militairer het Marine-vliegkamp Valkenburg, gevuld met enkele dames. De opening werd verricht door de lieer C. van der Werff. voorzitter der C.J.V Het spel ..Noël sur la Place" van de Franse schrijver Henri Ghéon. werd vrij aid en bewerkt door de regisseui het gezelschap, de heer Van dei Werff. en droeg de Nederlandse titel .Kermisvolk op Kerstavond" Het laat zien hoe een groep zigeuner? op het marktplein ln een dorp het kerst gebeuren weergeeft zoals de oude Mei- chior, een van de zigeuners, het verhaal heeft gehoord bij overlevering van eer- vroèger familielid, n 1. een van de Drie Koningen. Aan het slot word enallen op wekt het Kei'stfeest te vieren bij de kribbe van Bethlehem Na het spel werd de avond gesloter iet het zingen van „Nu syt wellkemop" Instuif In het Doipshuis wordt vanavond weei stuif gehouden. Heel Ter Aar moet meehelpen T~\E RAAD van Ter Aar bleek gul voor de bouw van een dorpshuis. De aJ stichting van een dorpshuis aan Aardam is een plan waaraan men reeds twee jaren werkt. Een groot aantal acties heeft een beginkapitaal van bijna 30.000 opgeleverd. De burgemeester gaf een uitgebreide toe lichting op dit punt. Het comité heeft overleg gepleegd met de Stichting voor maatschappelijk werk in Zuid-Holland. Er is een ontwerp gemaakt en de tekeningen van architect Van Straaten uit Leiden zijn ter tafel. Het is duidelijk, dat het dorpshuis er niet kan komen als de gemeente geen financiële hulp verleent. Dit moet gebeuren door middel van subsidie. Hiervoor zijn twee wegen mogelijk; men kan elk jaar helpen het exploita tietekort te dekken, maar men kan ook kapitaal storten voor de bouw. B. en W. hebben de laatste manier gekozen bij hun voorstel. Het voorstel van B. en W. viel in tw delen uiteen: f 40.000 subsidie en f 25.000 renteloos voorschot. Dit laatste moet worden terugbetaald als het kan. De be nodigde grond met een oppervlakte m2 wordt in erfpacht gegeven. De waarde van deze grond is f 14.820. De heer Jac. van Harten gaf een toe lichting bij de tekeningen. Om de bouw kosten te drukken wil het comité de ge hele bevolking daadwerkelijk laten mee helpen bij de bouw. De Raad nam het voorstel van B. en W zonder hoofdelijke stemming aan. Oversteekplaatsen De heer H. L, van Dijk vroeg om voet gangers-oversteekplaatsen op de kruis punten bij de Aardam. B. en W. zullen hiernaar een onderzoek instellen, i de aanvraag moet bij Provinciale Staten worden ingediend. De raad verleende medewerking de bouw van een premiewoning aan de Paradijsweg en aan het oude Kerkpad. De muziekvereniging ,Arti et Reli- gioni" kon in 1962 niet rondkomen. Men krijgt per jaar een subsidie van f DE KAAG Kerstnachtdienst Maandagavond om 11 uur wordt Hervormde kerk een Kerstnachtdienst gehouden. Voorganger is ds. Fokkema. Medewerking verlenen de heer J. M. Mol, organist, en de heer F. Kniese, trompet De Chr. gemengde zangvereni ging „Looft den Heer" zal enkele ge deelten uit het Kerstoratorium van H. de Wolff zingen. Alle zitplaatsen zijn vrij in deze dienst. WOVBRVGGE Kerstwijding C.N.-schoo! In de Hervormde kerk hielden vrijdag middag personeel en leerlingen van de christelijk nationale school hun kerstwij- hun belangstelling blijk. Opgevoerd werd eejr kerstdeclamatorium. bestaande uit orgelspel, samen, en koorzang, decla matie en gitaarspel. Mejuffrouw T West- dijk zorgde voor een boeiend kerstver haal. Na afloop ontvingen alle kinderen nog een traktatie. De collecte was be stemd voor de anti-hongeractie Kerstviering jeugdverenigingen In de stemmig versierde oude Her vormde kerk waren vrijdagavond de le den van alle plaatselijke protestantse jeugdverenigingen bijeengekomen voor een kerstsamenkomst onder het motto; ,Het licht schijnt overal". In een afwis selend programma konden de aanwezi gen genieten van samen- en koorzang, or gelspel van de heer H. Boer, declamaties van Adrie de Lange en Ank Overgaauw. waarna mevrouw L. Kuypers-Verhulst een kerstverhaal voorlas. afloop gehouden collecte was bestemd voor de ziekendienst. het be- >rgen van fruitbakken aan de zieken in het dorp. W ijkzuster ir krees Zevenliove auto Voor de wijkzuster van het Groene Kruis te Zevennoven was het dezer da- ;en bijzonder grote verrassing, toen zij bij monde van de heer J. Vis uil Aarlandervecn een gloednieuwe volks wagen in bruikleen kreeg aangeboden. Zuster D. Schipper kan haar bromfiets thuis la-ten als zij in deze wintermaanden op pad gaat in haar uitgebreide rayon Het grootste deel van de benodigde gel- s bijeengebraoht uit vrijwillige bij dragen van de leden, aangesloten bij de Stichting Gezondheidszorg, omvattende de gemeenten Woubrugge, Ter Aar, Aar- landerveen, Nieuwveen en Zevenhoven. maar nochtans levert 1962 een verlies van f 850 op. De raad wilde dit bedrag van 1962 boven de normale subsidie geven Het krediet in rekening-courant van 1963 werd op f 140.000 vastgesteld, f 337.26 krijgt de woningstichting als ren teloos voorschot voor een ongedekt ex ploitatietekort De gemeente neemt nog 8 aandelen f 250 van het Bouwfonds Ned. Gemeen ten. Ze heeft er reeds 8 van dezelfde waarde. De school voor C.V.O. mag een archiefkast voor de administratie aan- schaffen. Voor de bouw van een woning voor een ingezetene wil het Terlingenfonds f 1500 geven als de gemeente hetzelfde bedrag zal uitbetalen. De raad vond dit goed. Er kwam een maquette ter tafel, ge maakt door architect Van Straaten te Leiden, van de uitbreiding van de begraafplaats en de bouw van een aula. Het plan moet nu nader worden uitgewerkt. Het huis, dat vooraan de weg staat, zal bij de begraafplaats worden gevoegd. De raad keurde dit Bij de rondvraag kwam het slechte stuk van de Hoekse Aarkade weer ter sprake. De toestand is onhoudbaar. De gemeente heeft de polder een bedrag voor verbetering gegeven. De burgemees ter zal de polder tot spoed aanmanen. De heer Heemskerk sprak over de ver warming van de douchecellen in de nieuwe woningen. Met geringe kosten kan de elektrische stroom hierheen wor den geleid. De technische dienst zal dit onderzoeken. Parkeren De heer Jac. van Harten besprak hel parkeren van een aantal vrachtwagens op de Kerkweg in het einde van de week, waardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Deze zaak heeft reeds de aandacht van B. en W. Zou een parkeerverbod de veiligheid van het verkeer bevorderen? Het is een open vraag. Het meubilair van de raadzaal wordt op verzoek van de heer Uyttewaal aan verbetering onderworpen. Het plaatsen van een publieke telefooncel in Lange- raar. waarnaar de heer Egberts infor meerde. zal met de P.T.T. worden opge- De heer Sassen zou graag, desnoods via een noodoplossing, elektrische stroom langs de Paradijsweg hebben. Drie hui zen zijn bijna afgebouwd en de bewoners hebben behoefte aan licht. Kerstzang Op 24 december, 's avonds om half 12. wordt een kei-stzangdienst gehouden in de Geref. kerk. Ds. Lindenburg en ds. Heiner zullen medewerking verlenen. Voorts Nelly Schulze, solozang, Cor d« •Teu. trompet, gemengd koor en meisjes koor Ledenvergadering C.N.S. Een klein aantal leden van de vereni ging voor Chr. Nat. Sehoculonderwiji kwam in ledenvergadering bijeen in dc school. De voorzitter, de heer L, Koning, open de de vergadering en sprak een woord van welkom. In de vacature van de heer P. Th. Pijper, die periodiek aftredend was, werd als bestuurslid gekozen dc heer Th. Pijper. Het hoofd der school, de heer D. H. van Leeuwen, vertoonde een filmstrip over het leven van koningin Wilhelmina. TN DE Salvatorizaal is gisteravond het -*• kerstfeest gevierd van de zondags school Jachin. De heer P. J. Belt, reeds tal van jaren aan deze zondagsschool ver bonden, vertelde, dat de kerstfeestvie ring dit jaar iets anders was ingericht. Tot nu toe werd de Kerstgeschiedenis steeds door een van de leiders of leid sters verteld, al of niet met behulp van het flanelbord. Ditmaal kwam men met Gemeenteraad vergaderde leiding van burgemeester Kammenga. Men herdacht het overlijden van koningin Wilhelmina. De burgemeester kwam terug op een opmerking de heer Van Spijkeren in de vorige vergadering over de plassen in de kom van het dorp. Gebleken is.dat de Dorpsstraat indertijd niet goed is gelegd. Wil men deze kwestie afdoende verbeteren, dan moet eerst de hele straat worden opgebroken. Daarvoor is op het ogenblik niet genoeg geld beschikbaar. Er zullen evenwel pogingen in het werk worden gesteld het euvel enigszins te verhelpen. Vei-volgens was aa n dc orde de vast stelling van de gemeentebegroting en de begroting van het woningbedrijf. De be grotingscommissie had vragen ingediend het nut van bepaalde subsidies. De burgemeester toonde aan. dat met deze subsidies belangrijk werk wordt ver richt (KNAC. VVV Oude Wetering, Hei demaatschappij. Fokveedag Vooruit. Ve- bo Leiden) De begrotingen werden goedgekeurd. Er is een tekort van f 3000. maar dit wordt gedekt door te beschikken over de saldi-reserve. De gemeenterekening 1961 geeft een batig slot aan van f7.500. Nadat enige beprotingswijziginger waren goedgekeurd Tonder meer een bijdrage van f 700 voor veeroosters aan de Woudsedijk). kwam In be handeling het voorstel de jaarwedde van de wethouders te verhogen van f 510 tot f 720. Er was nogal wat tegenstand van de zijde der raads leden, zodat de burgemeester besloot het voorstel voorlopig terug te ne- De vergoeding voor het christelijk-na- tionaal onderwijs voor 1963 werd vast gesteld op f 61 per leerling. In de rondvraag zei de heer Schoo- nens, dat in het dorp praatjes gaan, dat het aan de burgemeester is te wijten, dat er te weinig huizen worden gebouwd en dat er geen industrie komt. De burgemees ter merkte op, dat men hier te maken heeft met beslissingen van hoger hand. Er moet ruimte blijven voor recreatie, er wordt gesproken over het groene hart van Holland. Er is nu eenmaal besloten, dat Rijnsaterwoude een landelijk dorp moet blijven. KOUDEKERK a. d. RIJN Bejaarde lieer in Wetering Gisteravond is de 81-jarige heer W den Hollander uit de Lagewaard op tra gische wijze om het leven gekomen. Ver. moedelijk is de heer Den Hollander, ■en hij bij zijn broer op bezoek ging. an een brug gevallen en in de Lage- aardsewetering terecht gekomen. Omstreeks zeven, uur werd het slacht offer aldaar gevonden. De gew schuwde arts kon niets anders dan de dood constateren, met hei vermoeden dat het slachtoffer op de brug een hari- erlamming heeft gekregen. Pos tduiventen toonstelling De postduivenvereniging „Ons Genoe gen" zal herenavond te zeven uur de deuren van het Verenigingsgebouw' ope- - een tentoonstelling van Post duiven. De tentoonstelling is geopend to' elf uur en kan gratis worden bezocht. ROELOF IRENDSVEEN Met pensioen De heer W. L. Th. Alkemade, plaatse lijke directeur van het P.T.T.-kantoor gaat na een verdienstelijke staat van 41 dienstjaren met. pensioen. Personalia Voor het staatspraktijkdiploma eerste gedeelte voor bedrijfsadministratie slaag de onze plaatsgenoot P. de Jong Czn Langcweg 11 NIEini'EEN Zangavond De bewoners van de Johannes Stich ting te Nieuwveen hebben donderdag avond genoten van het mannenkoor uit Aalsmeer onder leiding van de heer Van Willigen. Het concert werd gegeven ter ere van de verjaardag van de directrice Vooral omdat het in de kersttijd is wer den veel kerstliederen gezongen. Na af loop dankte directeur C. Blok voor de mooie avond en was er voor het koor nog een gezellig samenzijn. NOORDWIJK Filmclub De Noordwijkse Filmclub vergaderde in het Zinger-hotel. Men wisselde van gedachten over de lustrumviering op 2; januari. Op voorstel van de heer Kleton werd besloten, dat deze avond ook de dames welkom zullen zijn. Zij zullen zelfs gaan beoordelen welk lid in de af gelopen vijf jaar de beste film heeft ge maakt. Wat de onderlinge wedstrijd be treft, kwam men overeen de makers volledig vrij te laten wat onderwerp uitvoering van hun film aangaat. De films moeten vóór 15 maart worden in geleverd Na de pauze lieten de' heren Kleton. Bos, De Ruyter en Hooijberg hun fil mische visie op het Sinterklaasfeest zien Vervolgens werd voor het eerst vertoond film over het ontstaan van de NRB- revue Kerstsamenzang Vanavond om half 7 wordt voor het raadhuis een kerstsamenzangbijeenkomst gehouden. Bij minder gunstig weer heeft de bijeenkomst in de Hervormde kerk te Noordwijk-Binnen plaats. Weekagenda Woensdag: 9.45 uur voormiddag, Seinpost, kersttoernooi Daniël Noteboom; Donderdag: 7.30 uur. aula r.k. u.l.o.. opening Genootschap Oud-Noordwijk; Verenigingsgebouw. 8 uur: jaarvergade ring Chr. Bedrijfsgroepencentrale. een kerstspel, samengesteld door mej. T. van Harten, hoofdbestuurslid van de landelijke zondagsschoolvereniging. Het stuk was getiteld „Uw grote liefde alleen". De heer Belt zei, dat ten opzich te van dit soort spelen verschil van op vatting bestaat, maar de leiding had dit spel aanvaardbaar geacht. Inderdaad werd hier door de kinderen op aantrek kelijke wijze niet dc Bijbel, maar wèl de boodschap van de Bijbel gebracht. De geschiedenis van Józef en Maria, die uit trokken naar Bethlehem, de ontmoeting met landgenoten die ook heengingen om beschreven te worden, hét vergeefs zoe ken naar logies, de ontmoeting met de herders. Dc kinderen deden het goed, wat wel be wezen werd door de grote aandacht van het overigens wel wat roerige jonge volk in de zaal. Er was in dit spel ook een grote plaats ingeruimd voor zang door kinderen en het gevormde koortje zong keurig, ook de kleuters die het versje „Zeg eens herder" deden horen. Na de pauze had het afscheid plaats van de kinderen die de zondagsschool gingen verlaten. De heer M. Belt ver leide een boeiend kerstverhaal. De trak tatie heeft ook niet ontbroken. Feest bejaarden De bewoners van het Hervormd Te- huis aan de Julianastraat hebben gister, avond Kerstfeest gevierd Evenals voor gaande jaren werd het programma ver zorgd door een tiental mensen uit het jeugdwerk. Mejuffrouw G. Sprey had de leiding. Na een hartelijk welkomstwoord van de heer Den Boef. de „vader" van het tehuis, werd een liturgie gevolgd. Het thema was: het licht schijnt overal Jeugdouderiing J. Roelofs hield een kor te meditatie en ook is met belangstelling geluisterd naar „De zanger van Berli- kom" en „Chris.ie uit de klokkenwinkel", welke beide verhalen door middel van dia's ook gezien konden worden. Allen werder getrakteerd en boven- dien kregen de tehuisbewoners - voor dc komende feestdagen een grote mand met fruit aangeboden. De heer J. v. d. Snoek heeft voor het eebodene bedankt. Inbraak met buit van ruim f 8000 In de nacht van donderdag op vrijdag is een inbraak gepleegd in het kantoor van Schoutens Oliehandel aan de Nieuwe Sloot, alhier. Het is niet helemaal duide lijk. hoe de daders zijn binnengekomen. Verondersteld wordt, dat gebruik ge maakt is van valse sleutels om de toe gangsdeur van het kantoor en de kluis deur te openen Van de in de kluis staande brandkast hebben de daders het slot uitgebrand. De buit bedroeg ruim (8.000.In verband met het uitbetalen van kerstgratificaties was er aanzienlijk meer geld in de brandkast dan normaal. Lan tl bouw veren iging Zuid-Holland De Coöperatieve Landbouwvereniging ..Zuid-Holland". 314 jaar geleden te Al pben aan den Rijn opgericht, heeft hier haar jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van de heer P.' Heems kerk te Koudekerk aan den Rijn. Uit het jaarverslag bliikt een omzet stijging van 37.9 pet. De vorkopen zullen bij een normale ontwikkeling de drie miljoen gulden passeren. Het debiteuren- cijfer ging omhoo gvan 11 pet tot 14,23 pet. Dit vindt zijn ooi-zaak ln de slechte bedrijfsuibkomsten bij de afnemers. De bruto-winst vertoont een stijging van 68.3 pet. Door verlies op enkele kleine onderdelen is de netto-winst klein gebleven. Voor afschrijving, eldenbij- sohrijving en reservering van debiteuren kwam ƒ21.539.45 beschikbaar. Bij de bestuursverkiezing werden dc heren P. C. Boere eh J. J. Verkleij, bei- den te Alphen aan den Riin. herkozen Besloten werd M pot bijschrijving op ledenrekening te doen. De rentevergoe- iing voor de ledenrekening werd vast gesteld op 4 pet. Tevens werd besloten over te eaan tot de oprichting van ee» varkenrsken».

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4