Maak einde aan de volkspest die woningnood wordt genoemd Algemene beschouwingen raad KATWIJK Wordt werkelijk al het mogelijke gedaan? Nieuwe besprekingen over industriële woningbouw de MEL WE LEIDSCHE COURANT 13 WOENSDAG 19 DECEMBER 1962 GISTERMIDDAG- EN AVOND kwam de gemeenteraad van Katwijk bijeen ter behandeling van de begroting 1963. De vergadering werd wegens ziekte niet bijgewoond door de heren G. van der Does en dr. G. W. Overdijkink. Bij de algemene beschouwingen voerde als eerste het woord de heer J. Bergman. Namens de CHU-fractie, die over de aanleg van een vissershaven in Katwijk zei, dat er nu lang genoeg is gehoopt. Het zeker weten dient hiervoor in de plaats te komen. Laat ons nog dit jaar de defi nitieve beslissing horen over het wel of niet van een haven. Over de WV merkte hij op, dat de leiding daarvan in goede handen is. De toeristische inkomsten van Katwijk lig gen zeker rond de tien miljoen gulden. Hier zijn belangen aan de orde, waar aan wij als c.h.-leden grote waarde hech ten. Dit toerisme moet met kracht wor den bevorderd, met behulp van de VVV. Daarom oefenen wij kritiek uit als het moet en wel op de volgende punten: slacht niet de kip met de gouden eieren Prijzen kunnen te hoog zijn. Bescherm de gasten tegen het optreden van wilde reisbureaus met exorbitante prijzen. Let op de goede nSam van Katwijk in ons eigen land. Zondagsrust Over de zondagsrust zei de heer Berg man de volgende motie in het hoofd te hebben: De raad der gemeente Katwijk stelt zich volledig achter het tot nu toe gevolgde beleid door B. en W. inzake handhaving van de zondagsrust. Hij ziet zich noch genoopt op beperking, noch op uitbreiding hiervan aan te dringen Ingaande op de woningnood deed de c.h.-woordvoerder een dringend beroep op het college deze materie prioriteit boven alles te geven. Maak aan deze volkspest een einde. Be nut iedere mogelijkheid, gebruik ieder contingent en schreeuw het van de daken, dat Katwijk aan flat neurose lijdt; we hebben er namelijk nog steeds tekort. Wij verwachten voorts een duidelijke uitspraak over het gebied dat in 1963 zal worden gesaneerd. Ook drong de heer Berg man op spoed aan met de rioolzuive ringsinstallatie. Voor onze badplaats is dit een zaak van de eerste orde. De heer N. Parlevliet jr. voerde het woord voor de fractie van de ARP. Wat het grondbedrijf betreft, sprak hij van een schokkend verloop. Achteraf bezien zijn de gronden in Koestal en Overduin beslist te goedkoop uitgegeven. Het komt wel meer voor, dat men op een later tijd stip zegt: dat hadden wij anders moeten doen. Het zou de problemen van het ogenblik belangrijk vergemakkelijken, wanneer er een goede reserve was, want de bouwgrond in de Hoornespolder zal ongetwijfeld duur worden. Wij geven burgemeester en wethouders in ernstige overweging naar middelen en wegen te zoeken, om tot een zo laag mogelijke grondprijs te komen, die toch verant woord is. Vrije sector Betreffende de woningbouw vroeg de heer Parlevliet zich af. of wel al het mogelijke gedaan is en wordt. Misschien mogen wij in dit verband een enkele vraag stellen. Wat is er in het afgelopen jaar in de vrije sector gebouwd? Weinig of niets. Wanneer wij goed zijn ingelicht, dan is de premiebouw niet besteed. Brengt een en ander ons niet in een na delige positie? Wanneer wij kijken, wat in Noordwijk tot stand gekomen is in het kader van de vrije sector, dan zijn wij beslist verontrust. De bevolkings aanwas staat niet stil. Dit jaar zijn er weer ruim 300 huwelijken gesloten en naar wij aannemen willen al deze jonge echtparen graag over een eigen woning beschikken. En zij willen het niet alleen graag, maar het is nog noodzakelijk ook. In de naaste toekomst gaan wij nu de Hoornespolder volbouwen. Wij gaan van alles doen om zo veel mogelijk woning ruimte ter beschikking te krijgen. Wij gaan systeembouw toepassen, om op deze manier meer woningen te krijgen. Met betrekking hiertoe merken wij op. dat wij toch wel moeten oppassen, dat sys. teembouw geen roofbouw wordt en dal in onze gemeente, waar de huizen meei te verduren hebben dan elders, verant woorde woningbouw plaatsheeft. Verder komen er in de naaste toe komst in de Hoornespolder 64 eengezins huizen, een aantal welstandswoningen er wat bungalows. Wij zijn er voorstander van, dat de gronden hiervoor worden uitgegeven aan particulieren, zoals dit ook is gebeurd met het bungalowpark Overduin. Deze particulieren kunnen dan de aannemer kiezen, die het huis hen gaat bouwen. Wat ons betreft, moogt u bij de condities nog opnemen, dat de bouw door Katwijkse aannemers moet geschieden. Ik weet. dat dit een stand punt is. dat niet door de gehele raad wordt gedeeld, maar helaas moet wor den geconstateerd, dat het hier weer is. dat de goeden onder de kwaden moeten lijden. De heer Parlevliet besloot met op te merken, dat internationale ge meentecontacten in Europese zir waardevol kunnen zijn, als zij ten minste een werkelijke inhoud krij gen. Zo wil ik het bezoek aan er van Lowestoft zien als een zoeken en tasten om de juiste weg te vin den. Het is een zeer pover begin iveest, waarbij naar onze mening de bevolking veel te weinig betrokken is geweest. Het gemeentebestuur heeft de taak de huidige generatie vertrouwd te maken met de Euro pese gemeenschap. Zou niet eens het initiatief kunnen worden genomen tot viering, voorlopig op de eerste woensdag in maart, van een dag van Europa? Het gemeentebestuur zou prijzen ter beschikking kunnen stel len voor een teken- en opstelwed- Na de heer Parlevliet voerde drs. P. Vetter (v.v.d.) het woord. De heer J. C. de Krijger trad op ais woordvoerder van de fractie van de P.v d.A. Ook hij ging nader in op de woning nood. die in Katwijk een chronische vorm dreigt aan te nemen. Gezien de grote bevolkingsaanwas en de noodzake lijke krotopruiming ziet het ernaar uit, dat we hier ter plaatse niet van het woningtekort zullen worden verlost als er niet meer en sneller kan worden ge- ALPHEN AAN DEN RIJN Geen voorrang verleend De uit Boskoop afkomstige bestuurder van een personenauto verleende gister middag op de Steekterweg geen voorrang aan de Alphense automobilist K. Beide auto's werden zwaar beschadigd maar persoonlijke ongelukken deden zich niet Door achteras gezakt Op de Steekterweg heeft het verkeer gisteravond geruime tijd vertraging on dervonden doordat een 14-wielige vracht wagencombinatie uit Nieuweschans, be laden met bakkersmeel, door de achteras zakte. Dit gebeurde nabij de hefbrug. Een kraanwagen heeft de aanhangwagen van dc achteras bleek te zijn gebro ken, ten slotte weggesleept. LEIMU1DEN Vuilnisophaaldienst: Vrijdag 28 de cember en donderdag 3 januari. Nieuwveen Vuilnisophaaldienst: donderdag 27 de cember en woensdag 2 januari. Rijnsaterwoude Vuilnisophaaldienst: donderdag 27 december en woensdag 2 januari. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad Vrijdag 21 december om 8 uiir komt de raad bijeen. Agenda: vaststelling gemeentebegro ting en begroting woningbedrijf voor 1963; vaststelling krediet in rekening courant voor 1963; voorstel tot verho ging van de jaarwedden der wethou ders; voorstel tot aanvaarding van eni- ?e wijzigingen in de intercommunale Z.A.-Regeling Zuid-Holland; voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen Plan Dorp 1962; subsidie verzoeken: vaststelling der vergoeding Chr. Nat School; KATWIJK AAK ZEE Christenvrouwen hadden kerstavond De afdeling Katwijk van de christen- vrouwenbond hield haar kerstwijding gis teravond in 't jeugdhuis. Er waren oc leden van zusterverenigingen aanwezig. Het eerste deel van de avond werd gevuld met het volgen van 'n uitgebrei de liturgie. De liederen werden door de heer J. W. Neijenhuis begeleid op elektronisch orgel. Na de pauze liet het echtpaar Olff-van Boven dia's zien. werd muziek ten gehore gebracht. Men maakte kennis met het prachtige Oos tenrijkse landschap. Het slot van de bijeenkomst stond in het teken van het afscheid van mevrouw Offertnga kreeg als blijk van waarde- richtte zich in hartelijke bewoordingen tot de scheidende presidente en gewaag de van de vele en goede vergaderingen onder haar leiding gehouden. Mevrouw Offeringa kree gals blijk van waarde ring een boekenbom In haar dankwoord betrok de presi dente allen die op enigerlie wijze heb ben meegewerkt aan de uitbouw van de plaatselijke afdeling van de christen vrouwenbond. Kerstwüdlng De wijkgemeente zuid-west hield gis termiddag een kerstwijding. waarop de bejaarden waren uitgenodigd. De leiding berustte bij mevrouw en ds. Offeringa Een koortje onder directie van mevrouw Buskop zong kerstliederen's Avonds had een bijeenkomst plaats voor de hele wijkgemeente. bouwd. Wij moeten bij de centrale over heid krachtiger aandringen op het ver krijgen van meer bouwvolume en op be vordering van de industriële woning bouw. In dit verband juichen wij toe, dat reeds een plan voor deze bouw in een vergevorderd stadium van voorbe reiding is. De woningen moeten ten slotte ook nog betaalbaar zijn. Een woning is een eerste levensbehoefte en de bewoners mogen niet het slachtoffer worden van de speculatie van op winst beluste on dernemers. Over het vreemdelingenverkeer zei de heer Krijger, dat de P.v.d.A.-fractie het in het belang van de gemeente acht. dal het aantal badgasten blijft toenemen. Er mag hierbij geen onderscheid worden gemaakt tussen dagjesmensen en gasten die langer in Katwijk vertoeven. Zorg De heer J. van Dijk sprak als verte genwoordiger van de SGP-fractie. Deze spreker zei, dat men niet 'te veel bou- moet op een batig saldo, want er dient nog veel te worden geïnvesteerd. Hierna gaf de heer Van Dijk een uiteen- :etting van het programma van de SGP. Met zorg was hij vervuld over wat in Katwijk op zondag wordt toegelaten Tot slot klaagde de SGP-vertegcnwoor- diger over het feit, dat het SGP-advies inzake de vierde wethouderszetel niet opgevolgd door de geestverwante groepen in de raad. Spreker noemde dit ondemocratisch. De heer H. J. Grimbergen fk.v.p.) merkte ten aanzien van de volkshuis vesting op. dat een verdere stijging van de huurprijzen moet worden tegenge gaan. Vele woningzoekenden worden reeds gedwongen woningen te accep teren. die boven hun draagkracht liggen. Als gevolg van de woningnood worden onbruikbare ruimten vaak voor bewo ning bestemd. De heer Grimbergen vroeg zich af of het wellicht mogelijk is een regeling te treffen ter voorkoming van deze misstand. Het tempo van de woningbouw is onbevredigend. Aanbeveling ver dient het door toepassing van in dustriële bouw naar een zo intensief mogelijk gebruik van het bouw- 'olume te streven. Het dreigende tekort aan bouwgrond maakt een uitbreiding van het grondgebied der gemeente noodzakelijk. Spreker zou gaarne worden ingelicht omtrent de stand van zaken, met name over de besprekingen met de gemeente Noordwijk. Tevens ware te overwe gen te trachten in zuidelijke richting bouwmogelijkheden te scheppen. Door toepassing van een andere wijze van waterwinning zou wellicht de mogelijkheid aanwezig zijn een gedeelte van het waterleidingterrein voor bebouwing te benutten. Ten aanzien van de vissershaven was spreker van oordeel, dat indien de haven niet volledig op het grondgebied van de gemeente zou kunnen worden aangelegd, het wellicht beter ware de plannen ge heel te laten varen. Het werk van de VW kan de volle waardering van de heer Grimbergen wegdragen. Een vergelijking met andere toeristencentra valt beslist ten gunste van Katwijk uit. Spreker drong verder aan op een spoedige totstandkoming van een saneringsplan voor Katwijk aan den Rijn. De thans nog geldende stedebouw- kundige regeling remt elke activiteit in het centrum van dit dorpsdeel af. Na de heer Grimbergen vroeg het woord de heer D. J. Kleen, die, naar bleek uit de direct volgende felle reacties van de heren A. Pronk en J. J. Timmermans, een scherpe aan val deed op bepaalde wethouders en C.H.-leden. Wat de heer Kleen zei, was op de publieke tribune volstrekt onverstaanbaar. Kon. Julianabrug in Alphen heeft gevaarlijke afsluitbomen De lot de Koningin Julianabrug beho rende afsluitbomen blüken niet geheel bedrüfszeker te werken. Het is de laat ste jaren meermalen voorgekomen, deze bomen door de brugwachter niet onder controle konden worden gehouden en naar beneden vielen. Enkele lichte ongevallen deden zich voor. die geluk kig slechts materiële schade bij wegge bruikers tengevolge hadden. De oorzaak van het euvel is. dat de capaciteit van het remmechanisme te klein is voor deze tamelijk zware bo men. Bovendien wordt het remvermogen ongunstig beïnvloed door in de directe nabijheid van remschijf en -voering aan gebrachte vet te houden tandwie len. Tot nu toe is getracht door regel matige controle van het remmechanisme een goede werking van de onderdelen te B. en Wvan KATW IJK aan het woord "jVTADAT de algemene beschouwingen achter de rug waren, kwam als 1 eerste van het college van B. en W. aan het woord de wethouder van openbare werken, de heer H. P. Bloot. Deze deelde mede, dat het uitbrei dingsplan Cleyn Duyn klaar ligt en wordt bestudeerd. Binnen korte tijd zal het de raad worden aangeboden. Over het plan 't Heen is veel te doen geweest in Den Haag, in verband met de geprojecteerde industrieplannen in dat gebied. Nu men in Den Haag heeft begrepen, dat het Katwijkse gemeentebestuur in dat gebied alleen maar eigen reeds bestaande in dustrieën wil onderbrengen, zal het plan binnen niet al te lange tijd de raad kunnen worden aangeboden. Over de saneringsplannen zei de wet- van de 2"df van de CHU met de SGf houder, dat dit een moeilijke zaak is.1 £eci\ conta^t. 1S opgenomen over de wet- omdatde bewoners nieuwe woongelegen- I h™dersverkiezing is aan de heer Kleen heid moeten krijgen. Er is reeds veel >angekocht en het feit, dat het rijk de saneringskosten voor zijn rekening neemt, vergemakkelijkt de kwestie voor het gemeentebestuur. Het college van B. en W. ziet de noodzaak in van een spoedige totstand koming van een rioolzuiveringsinstal- latie. Er zijn verscheidende systemen toe te passen. Deze moeten worden be studeerd, wat tijd kost. De geprojec teerde gehoorzaal ligt in het sanerings- gebied. Op het slopen van dat gebied moet worden gewacht Protest Hierna richtte spreker 'zich tot de heer D. J. Kleen, die een persoonlijke aanval op de heer Bloot had gedaan, hem had verweten, dat hij de heer Kleen in de steek had gelaten. De heer Bloot protesteerde heftig en betoogde in een bepaalde zaak alles te hebben gedaan om recht te trekken, wat de heer Kleen had krom getrokken. De heer Kleen moge bedenken, aldus de heer Bloot, dat door zijn domme streek de bouwer van bepaalde panden voor een strop van f50.000 heeft gestaan en het gemeentebestuur voor een gelijk bedrag. De wethouder van Sociale zaken en volkshuisvesting sprak over het woningvraagstuk. De woningnood is in Katwijk nog ontstellend groot, het gemeentebestuur heeft alles ge daan wat mogelijk is. Industriële woningbouw leek ons een voordeel. We hadden gedacht in 1963 daar re sultaten van te zien, wat echter niet mogelijk is volgens het systeem zo als oorspronkelijk was bedoeld. Nieuwe besprekingen zijn aan dt gang, waarbij de beide woningbouw verenigingen zijn betrokken. Al anderhalf jaar lang liggen vele plannen voor bouw in de vrije sector in Den Haag. We hopen op spoedig re sultaat. Ook de heer C. van der Plas richtte zich tot de heer Kleen in verband met zijn opmerkingen. De heer Van der Plas noemde de uitlatingen van de heer Kleen beneden de maat en in strijd met de waarheid. Wat over het hoofd van de heer Kleen is gegaan, heeft hij aan zichzelf te wijten. Verder zei spr., dat de bedoeling van de heer Kleen is ge weest weer wethouder te worden. Dat SGP geen prijs stelde op een wethou derszetel. De wethouder van de bedrijven, mr. van der Plas, uitte zijn dankbaarheid 'er de waarderende woorden die hij had gehoord. Spr. deelde mede, dat voor grootgebruikers van water en gas nieu- tariefstelsels op stapel staan. Be treffende het grondbedrijf haakte spr. kritische opmerking van de heer Kleen over vroeger reeds gedane aankopen in de Hoornespolder. De wet houder stelde,, dat het huidige college W. de zaak als door de heer Kleen voorbereid niet kon aanvaarden andere weg is ingeslagen- Wan- e de weg van de heer Kleen zouden hebben gevolgd, zouden we nu nog met de onteigeningen moeten be ginnen. Met de actie voor een zeehaven gaan Ingaande op de VVV-aangcle- genheden hield de wethouder een principieel betoog over de zon dagsheiliging en de bevordering van dc zondagsrust. De overheid kan de harten niet veranderen, moet echter volledige vrijhied la ten aan persoonlijke verantwoor delijkheid. De Kerk kan onver draagzaam zijn, maar de overheid niet. Wat religieus voor ons eis is. Mr. J. VAN DER PLAS niet onverdraagzaam H. P. BLOOT rechttrekken kunnen we de overheid niet laten voorschrijven. Hierna kwam aan het woord de wet houder van onderwijs, de heer H Haas noot. In de loop van 1963 wordt de goedkeuring verwacht voor dc bouw een nieuwe gereformeerde school te Katwijk aan den Rijn. Voor de bouw de nieuwe b.l.o.-school aan de Com mandeurslaan komt in de eerstvolgen de raadsvergadering een voorstel ter tafel betreffende kredietverlening. Reali- sering van het zwembadplan kan wel licht worden tegemoetgezien na 1963. In de Hoornes zal een tweetal voetbal velden in gereedheid worden gebracht ten dienste van de voetbalvereniging Katwijk. Uiteindelijk krijgt deze niging terreinen in 't Heen- De burgemeester zei, dat vermoedelijk in de loop van 1963 een voorstel inzake grensverlegging in behandeling zal ko. Over de WV zei hij dat de houding met het gemeentebestuur goed is Dat toevalligerwijs twee meentelijke functionarissen topfiguren n de VVV zijn. heeft geen enkele in. loed op de zakelijke verhoudingen. Bij de behandeling van de verschillen de hoofdstukken kwamen nog vele za ken in bespreking. M i (Id pI ha a r onder iv ijs Bij het hoofdstuk onderwijs pleitte drs. P. tetter (vvd) voor de stichting van een lyceum voor de kuststreek. De heer Bergman voelde ook voor middel- oaar onderwijs in Katwijk. Deze spre ker zag als oplossing het stichten een dependance van het Chr. lyceum te Leiden De wethouder van onderwijs, de heer H. Haasnoot, zei dat hier n eerste plaats een taak voor het ge meentebestuur ligt maar voor het parti culier initiatief. De heer H. J. M. van Elten pleitte voor een betere zondagsheiliging er afschaffing van bepaalde festivitei ten op zaterdag in verband met de naderende zondag. Hij bleef bezwaar maken tegen het soms open zijn het V.V.V-kantoor op zondag. De motie van de heer Berg man over deze materie <zi slag algemene beschouwingen aangenomen met 15 tegen 6 Tegen de motie stemden de vier SGP- leden, de heren J. van Dijk. K. vai Mey. H. J. den Haan en H. J. M. van Elten en de CH-leden de heren N. J. van Duyvenbode en D. J. Kleen. Even na middernacht sloot de voor zitter, na tien uur vergaderen, de raads zitting. ■erkrijgen, doch het is niet mogelijk ongevallen geheel te vermijden. Slechts door een algehele vernieuwing in bomen en toebehoren kan de situa tie afdoende worden verbeterd. Dit is mogelijk door bomen van een lichter materiaal. namelijk van polyesterhars te brengen. Het remmechanisme be hoeft dan niet te worden gewijzigd. Te- kan van deze gelegenheid gebruik worden gemaakt, ter verdere beveiliging het wegverkeer, in deze transparante bomen een verliohting aan te brengen. De zich thans aan de bomen bevin dende zgn. schortjes" dienen, wegens hun grote gewicht te vervallen. De kosten van deze vernieuwing wor den geraamd op ƒ33.000. Ook het brugdek vertoont, door slij tage, ernstige gebreken. Het bestaat uit asfaltplanken. die door de invloed van het verkeer zijn gescheurd en gebroken. vergeefs is geprobeerd het brug dek met koudasfalt te herstellen dc asfaltplanken worden niet meer ver vaardigd is het dek met houten delen dichtgetimmerd. Het is thans noodzake ik een definitieve herstelling uit te voe- Dit kan geschieden door het asfaltdek te vervangen door een zogenoemd Azobé- bovendek. De kosten hiervan bedragen 8000. W. stellen de raad voor tot het treffen van de genoemde voorzieningen de Koningin Julianabrug te beslui- en het daarvoor benodigde bedrag ƒ41.000 te voteren. commissie van bijstand voor de dienst van gemeentewerken kan zich met dit voorstel verenigen. Zij heeft bovendien geadviseerd een andere des kundige dan de tegenwoordige te be die op deze vernieuwing van de afsluitbomen het nodige toezicht kan houden. B. en W. zullen zich hierover nog nader beraden. bijstand voor de financiën gaat eveneens met dit voorstel kkoord. Zij geeft voorts nog in over weging. voor wat betreft de vernieu wing van het brugdek, te trachten nog verhaal te zoeken bij de leverancier van de asfaltplanken. B. en W. vinden dit laatste niet juist. De brug is al 9 jaar Aankoop boerderij Voor de realisering van het geldende uitbreidingsplan in onderdelen „Prins Hendrikstraat" in Alphen dient de ge meente de beschikking te verkrijgen over de boerderij Prins Hendrikstraat 71 met de daarbij behorende tussen de Prins Hendrikstraat en de spoorlijn ge legen gronden. Dit is de boerderij, die bij de behandeling van de begroting het grondbedrijf voor 1963 in de af delingen ter sprake is gebracht. Behal- de woningbouw en de bijbeho rende voorzieningen is dc verwerving van dit object ook van belang voor de aanleg van de verbindingsweg Conrad- straat-Gouwsluissebrug. Het overgrote deel van de tot de boer derij behorende oppervlakte, ongeveer 20 van de 21 ha. ligt ten zuidwesten van de spoorlijn, Sn het gebied, dat vol- het structuurplan van de gemeen de verdere toekomst voor de stich ting ^van een woonwijk zal worden be- Nu de eigenaar, de heer M. Visser, bereid is zijn bedrijf te liquideren en hij de boerderij vrij van gebruiksrech ten tegen een aanvaardbare prijs aan de gemeente te koop heeft aangeboden. ""t~* W. het van belang de ge- eigendom te vraagprijs f. 359.200,- zijn alle bijkomende goedingen wegens inkomstenderving, verhuiskosten e.d. begrepen, echter met uitzondering van de nog voor verkoper uit de transactie voortvloeiende inkom- alenbelastingschade. Deze zal nader moeten worden berekend en vergoed. ATTC 1 nog sleeds aan de kop ATTC 1 heeft het zaterdag weer be slist niet moeilijk gehad. DDC 4 heeft lot het laatste moment gevocht, een beter resultaat maar verder dan 1 tegenpuntje kwamen de Hagenaars niet ATTC voert nu in de eerste klasse A de ranglijst aan met 12 punten uit t wedstrijden, game-gemiddelde 55—5 Op 12 januari ontvangt ATTC de Hage naars in de Hou-Vast-turnzaal. ATTC 2 blijft ook winnen en staat thans met 3 punten voorsprong op mer 3 van de ranglijst tweede. In Den Haag werd Excelsior 3 met 82 slagen. ATTC 4 verloor van PVSB 1: 6—4. ATTC 5 blijft winnen. Nu werd het met 2 man spelende PIT '54 3 met 82 ver slagen. ATTC 6 verraste door 't sterke Slagvaar dig 1 met 64 in het zand te doen bijten Ook het damesteam wist van Slag vaardig te winnen, 64 Het tweede damesteam kon niet tegen het sterke Play Fair 1 op. Het eerste juniorenteam boekte kleine 64 overwinning op DHC 1. ATTC 2 (jun) verloor ook zijn vierde wedstrijd 82 tegen Docos 1. De eerste wedstrijden worden pas 5 januari gespeeld. Een flink aantal leden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Alphen aan den Rijn, heeft gisteravond onder leiding voorzitter H. Altena in hotel Toor met groot enthousiasme kerst stukjes vervaardigd. Opmerkelijk <as het met welk een vaardigheid n gemak de dames en heren het ter beschikking staande materiaal tot dikwijls heel mooie stukjes wisten te toveren. De jury bestond uit mevrouw A. Remmers-Ten Hengel de heren C. van Leeuwen en M. i Leeuwen. De eerste prijs werd toegekend aan de heer T. J. de Groot, de 2de aan de heer G. van den Berg, de 3de aan de heer J. A. Leeuwen en de 4de aan me- !o Dassen. Vóór de pauze had de heer Altena als plant van de maand de Kerstster besproken. Dit is een tropische plant, die het evenwel in land bij goede verzorging uit stekend kan doen. BEKTHIIZEK Na Arbeid Sport De lessen die de gym nas tiekverenigng Na Arbeid Sport'' tot dusverre op woensdagavond gaf zullen met ingang 21 december elke vrijdagavond ge geven worden. Als leider van jongens- ■n herengroepen komt per 4 januari 1963 n de plaats van de heer J. P. Voshol, die NAS wegens drukke werkzaamhe den gaat verlaten, de heer S. A. van Oosterhout. Onder leiding van mejuffrouw A. riem weiden in het verenigingsgebouw maandagavond onderlinge wedstrijden onder NAS' jeugdgroepen gehouden. Er werd sportief gestreden en er werden goede resultaten geboekt Uitslagen (achter de naam het be haalde aantal punten): Kleutermeisjes 'ringen, evenwichtsbalk. springen): 1. Michiel de Goeje. 25 pnt: Albert van Eeden Petersman, 24; 3. Jan Jansen, 23. Kleutermeisjes (rinen. evenwichtsbalk. springen en lange mat)groep A: 1. Nellie van der Meer, 32; 2. Marian van Noort 31.5; groep B: 1. Jenny van der Meer, 32: 2. Agnes Roggeveen. 29: groep 1. Teunie van Beveren, 31,5; 2. Jan- tine Rensink, 30.5. Meisjes 89 jaar: 1. Marieke dc Rui ter. 40.5: 2. Astrid Runsin'k. 39.5; 3. Han- neke de Goeje, 38,5 (ringen, brug onge lijke leggers, vrije oefeningen, even wichtsbalk. paardspringen) Meisjes 1011 jaar (ringen, brug on gelijke leggers, vrije oefening, even- wichrtsbalk en springen): 1. Adri Hage, 42: 2. Jani Bregman. 39.5; 3. Nelleke van Pijl. 39. HEMAVA De opbrengst van de collecte ten be- hoeve van de HEMAVA de Martha- stichiting uit Alphen a d. Rijn behoort hiertoe) over het vierde kwartaal 1962 bedraagt ƒ78.40. KOUDEKERK A. D. RIJN Schaaknieuws De Koudekerkse Schaakclub hield de jaarlijkse gongwedstrijd voor de leden. Er werd gespeeld in twee groepen. In groep I werden de eerste en tweede plaats bezet door de heren N. van Don selaar en L. Vijfhuizen, die elk 6t4 punt behaalden uit 9 wedstrijden. Derde was de heer P. Vernet met 6 punten uit 9 edstrijden. In groep II waren de eerste twee plaatsen voor de heren B. Groeneweg en H. van Vliet, die elk 3 punten uit 9 wedstrijden behaalden. In deze groep eindigde de heer T. van Dorp met 0 punten uit 9 wedstrijden als derde. Voor de wintercompetitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep I: J ColijnL van der Wulp V--V2; Groep II: A van der MeijdenA Hogeveen 01; Groep III: A ScheerJ de Houdijker 10. Agendanieuws Vanavond om half 8 houden de Ne derlandse Christen-Vrouwenbond en de Gereformeerde Vrouwenvereniging ln Verenigingsgebouw een gemeen schappelijke kerstwijdingssamenkomst. Morgenavond om kwart voor 8 wordt in het Verenigingsgebouw een Kerstwij ding gehouden door de Hervormd® jeugdverenigingen en de „Jonge Kerk". Laatstgenoemde groep zal een lekespel opvoeren. Maandagavond om zeven uur houden de „Open-Deurgroep" van de Hervorm de Gemeente en de Evangelisatiecom missie van de Gereformeerde Kerk op het plein voor het Verenigingsgebouw een volkssamenzangbijeenkomst bij slecht weer in het Verenigingsgebouw. Medewerking is toegezegd door „Kunst na Arbeid" terwijl het christelijk ge mengd koor „Soli Deo Gloria" bereid is de zang te ondersteunen. Inenting tegen hondsdolheid Donderdag 27 december wordt in do voormalige openbare school aan do Dorpsstraat alhier van gemeenteweg# gelegenheid gegeven honden en katten te laten inenten tegen hondsdolheid. Do inenting zal plaats hebben 's morgen® tussen half 10 en 12 uur. Zij die reeds hun hond of kat hebben opgegeven, ontvangen een oproep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13