Ook de Franse haringvisserij een slecht seizoen had Kotters zijn toch maar van alle markten thuis RIJN- EN VEENSTREEK Katwijkse wethouders nu f. 7500 per jaar? Gesprekstof raacl van Alphen IfflEUWE LEmSCHE COURANT 13 DINSDAG 18 DECEMBER 1962 Visserijgolf jes NIET alleen de Nederlandse haringvissers hebben in dit seizoen slechte resultaten geboekt, ook de Franse vissers hebben heel weinig gevangen. In Boulogne, de jrootste Franse haririghaven, is het opmerkelijk rustig geweest. Net zoals in ons land pjn de conservenlndustrieën de dupe geworden. De haring is door de geringe aan voer aanzienlijk in prijs gestegen en schommelt de laatste weken rond de gulden per Ulo. Vorig jaar om deze tijd was de gemiddelde prijs f 0.50 per kilo. Honderden mannen en vrouwen werden ontslagen omdat tegen die hoge prijs niet ion worden geconcurreerd. In andere jaren konden de tekorten nog worden opge vangen door invoer uit Nederland, maar nu is deze bron opgedroogd. Uiteraard heeft men zich in Boulogne op middelen bezonnen, één daarvan is het pelaglsch net. Hoewel de proefnemingen zich nog in het experimentele stadium bevinden, heeft men van deze methode hoopvolle verwachtingen. Vooral de sterkste trawlers kunnen met dit net aardig uit de voeten. Voor de kleinere eenheden is het niet 10 geschikt. stond een ononderbroken activiteit in de weg. Gedurende de korte perioden dat wel kon worden gevist waren de vangsten erg schraal. Maar al vist men met de beste netten, »n eerste voorwaarde is dat er haring aanwezig is. En daar heeft het dit seizoen al te zeer aan ontbroken. Overigens het haringtekort ook in West-Duitsland schrikbarend. Door de hogere prijzen zijn de verdiensten voor reders en bemannin gen niet slechter, in sommige gevallen zelfs iets betere dan in overvloedige sei zoenen. De Nederlandse haringschepen in He Kanaal hebben zeer slechte resultaten moeten doorgeven. Een enkel schip bracht het tot een dagvangst van 20 kant- iaar de meeste vaartuigen moesten zonder resultaat naar de tijdelijke Franse thuishaven terugkeren. In de Ierse zee ging het evenmin voor de wind. Noch de haring noch de makreel liet zich in grote hoeveelheden verschal- Voor Dunmore werd op de echo meters veel haring waargenomen, r rom veel te hoog voor de trawlnet- ten. De hoop is nu gevestigd op het kuit- ziek worden van de haring. Dan bestaat i kans dat de scholen het lager op gaan zoeken. De grote concentratie van schepen van allerlei nationaliteiten wordt scherp in de gaten gehouden door Ierse patrouillevaarutigen om te voorkomen en in de territoriale wateren een kansje gaat wagen. In de Noord hebben de schepen maar en toe kunnen vissen. Het slechte weer AUTOVERHUUR B.M.W. DE LUXE DAF 750 BORGWARD COMBI Autorijschool en verhuur bedrijf D. PARLEVLIET (Aanes Shell gasdepot) nprCESTRAAT 6A KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 4810. Aan de markt In IJmuiden was het gisteren voor maandagse begrippen zeer stil. De aan voer was ongeveer 1800 kisten. Het slech te weer van de laatste dagen heeft bijna de gehele logger- en kottervloot binnen gehouden. De nu aan de markt liggende schepen vertoefden al op zee. Ook voor Geslaagd De Nederlands-Belgische samenwerking heeft zaterdag op het Noordzeekanaal ge stalte gekregen in de proefvaart va: Belgische kotter Pros, die by de IJmui- der technische handel en machinefabriek H. Zwart werd gebouwd. Het schip werd vernoemd naar een van de reders va redery De Vuurtoren, die zich nu di genaar van de sieriyke kotter mag Uit de verscheidene toespraken tijdens de overdracht bleek, dat er tussen de IJmuider firma en de Belgische visserij vriendschappeiyke banden bestaan. Dit is de twintigste kotter die de firma Zwart voor Belgische rekening heeft gebouwd. Zy voldoen uitstekend in de praktijk, zelfs zozeer dat op Belgische werven kot ters naar de tekeningen van het IJmuider bedrtjf in aanbouw zyn. Hier is echter geen sprake van fabrieksspionage: de heer Zwart, die ook consul voor België is, heeft de ontwerpen graag afgestaan In de loop van het volgende jaar zal men nog drie kotters voor Belgische reke ning bouwen. KW 153 Francina probeerde een trekje te doen bij de P-boeien. Hier is niet veel van terecht gekomen. Tijdens het halen bij een ruwe zee brak de voorlijn, door een groot deel van het net werd verspeeld. Ook ,de Franse kust werd door een hevige storm geteisterd. Ver scheidene schepen die op de rede van Boulogne voor anker lagen, moesten de veilige beschutting van de haven deze Franse havenstad opzoeken. In Scheveningen werden aangevoerd 1!» kisten wijting, 50 kisten schol, 450 kisten haring en 3000 kilo tong. Wat er was In IJmuiden zorgden 56 vaartuigen een aanvoer van 3024 kisten, 145 kisten schelvis, 725 kisten wijting, 25 kisten gul en kabeljauw. 880 kisten schoi 100 kisten tarbot, 150 kisten diversen 260 3t stijve kabeljauw en 48.000 kilf tong. De prijzen voor de platvis lager op een by zonder hoog niveau. De tong liep zelfs naar de zes gulden per kilo Ook schelvis en kabeljauw waren peper duur. Eerstgenoemde vissoort deed onge veer f 70 per kist van 50 kilo, de kabel jauw noteerde voor een kist van 123 kilo rond de f 200. Balans Nu 1962 bijna verstreken is, wordt in Umuiden al een voorlopige balans opge maakt. Er waren grotere tong-, schol- en KATWIJK Weg door Zanderij ")E herziening van het uitbreidings- J plan KoestalOverduin betreft dat gedeelte van het plan, dat gelegen is ten zuiden van de Nachtegaallaan, tus sen de voor de bouw van de stichting voor geestelijk gestoorde bejaarden be stemde plaats en de verlengde Koningin Jnlianalaan. In dat gebied zjjn nog ge projecteerd een middelhoog flatgebouw nabij de Koningin Julianalaan, een aan tal bungalows, drie rijen eengezinswo ningen en bij de verlengde Mceuwenlaan «n kerkgebouw met pastorie. De groen- ttreillngvereniging Katwijk en Omstre ken heeft het gemeentebestuur verzocht het daarheen te le'den, dat de wegdoor- snjjding door het ZanderUgebied wordt voorkomen. B. en W. delen de raad mede. dat het schrijven aan leiding geeft tot de opmer king, dat moet worden betwyfeld of het rechtgeldigheid bezit, omdat het niet voorzien is van de handtekening van voorzitter of secretaris der genoemde vereniging. Voorts is de vereniging noch eigenaar noch rechthebbende op gronden, die in het onderhavige uitbreidingsplan zijn begrepen en daarom zijn haar be- twaren niet ontvankeiyk. Bovendien bevat het schryven van de vereniging geen directe bezwaren tegen een of meer in het uitbreidingsplan te leggen bestemmingen. Het brengt bezwa ren naar voren tegen het tracé van de te verlengen Laan van Nieuw Zuid door het gebied van de Zandery Westerbaen, lig gende buiten het aan de orde zynde on derwerp. B. en W. adviseren de raad het bezwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren. B. en W. gaan dan nog nader in op deze zaak en herinneren eraan, dat de geprojecteerde weg deel uitmaakt van de in het reeds vroeger vastgestelde hoofdwegenschema ontworpen verbin ding tussen de Drieplassenweg en de Molentuinweg. Dat deze verbinding niet de goedkeuring van de Kroon heeft kun nen wegdragen, is niet zozeer gelegen in het feit, dat tegen het plan döor een aantal pachters ingediende bezwaren ge grond waren bevonden, als wel een ge volg van het feit, dat het tracé van die weg op de wyze zoals dat in dat uit breidingsplan was aangegeven, niet kon worden aangelegd. Bij de eerstvolgende vaststelling van het uitbreidingsplan zal het wegtrace opnieuw en dan iets gewijzigde vorm worden opgenomen. Er is voor de ver betering van de hoofdroute van en naar Lelden binnen de grenzen van de ge meente Katwyk maar één oplossing, die op vry korte termUn tegemoet kan ko men aan de steeds dringender wordende eisen van het verkeer, de aanleg van de door de Zandery geprojecteerde weg. Gevestigd en vertrokken Gevestigd: P. v. d. Wildt-van Dijk. Rotterdam n. Boorsmastraat 13; C. J. Bo- termans, v. Bennebroek n. Noordwyker- weg 78; J. C. Leenhouts, v. Krimpen aan de Lek n. Koninginneweg 12; G. M. van Lijnden tot Oldenaller. v. Hilversum n. Dahliastraat 19; H. J. M. Zweekhorst, van Nieuw Guinea n. Anjerstraat 3C; J. C. den Haan. v. Iran n. Noordwykerweg 70; W. Ouwehand-Notenboom, v. Pijnacker n. Patrijsstraat 20; C. van Drimmelen, v. Leiden n. Zeeweg 133; H. van Leeuwen van den Brink. v. Harderwijk n. Secr. Varkevisserstraat 135: F. de Vries-Nyen- brinks, v. Emmen n. Dahliastraat 4a; J. Imthorn-Wiesmeyer, v Rijnsburg naar Vuurbaakstraat 2; F. Filippo, v. Voor schoten n. Jan van Galenstraat 1. Vertrokken: M. N. Bol, vv. Prins Hen driklaan 22 n. Noordwijk; A. Baalbergen, v. Voorstraat 61 n. Australië; J. W. A. H. Leenen. v. Boulevard 60 n. Leiden; J. C. H. Teljeur, v. Commandeurslaan 49 naar Hazerswoude; Yvette N. F. Roget, van Rynmond 1 n. Zwitserland; G. P. Kleij- wegt, v. Dwarsstraat 21 n. Arnhem; F. E. Roosen, v. Drieplassenweg 17 n. Goes; J. S. Landesbergen, v. Drieplassenweg 17 n. Leiden; P. H. J. Kade plus echtg. v. Bar. van Wassenaerlaan 16 n. Den Haag; G. van der Vijver, v. Oranjestraat 15 naar Rijnsburg; W. de Mol, v. Schoolstraat 9 naar Oegstgeest. Burgerlijke Stand Geboren: Arie Johannes z v J. den Heyer en A. N. van Duijvenbode. Jeroen z v J. den Hollander en K. W. Barnhoorn. Mar ja Caroline d v D. Guijt en K. van Veldhuljzen. Nicolaas z v M. van Duyn en G. Hoek. Maria Cornelia d v M. van Beelen en A. Peeman Willemina d v J. Kloos en A. Hoasnoot. Cornelia Jeannette d v G. van der Plas en G. van Duyven- bode. Maarten Leendert z v D. Schaap en C van Duyn. Corine d v J. J. Mulder en J. F. Seitner, Cornelia Marijke d v A. Kuijt en L. de Vreugd. Dirk z v J. J. Knetsch en IJ. de Vreugd. Ondertrouwd: J. van den Oever en E. M. van Duijvenbode. J. Remmclswaal en T. Maagdelijn. C. van der Plas en G. Hoek. B. van der Bent en J. M. Ouwe hand. K. Heemskerk en M. Guyt. C. Kuyt en A. Zwaan. J. Plug en A. Hus. Overleden: Jacob Meyvogel, 76 j. Hui- bert Slaa, 40 j. f Amsterdam). Wilhelmus Franciscus Joseph Trubendorffer, 57 jaar (Amsterdam). Christina Holtrust, 67 jaar. Pieter Guyt. 79 j. Lodevicus Paarden- kooper, 80 j. (Amsterdam). Jan Willem Mekking. 88 j. KOUDEKERK 4. O. RIJN Bejaardensociëteit Inplaats van om twee uur, zal de be jaardensociëteit woensdag om half vier in hotel De Bruin worden gehouden. Er is een byzonder programma samenge steld. wij-tingvangsten dan in de voorgaande jaren, maar zeer sahrale haring- en makreelvangsten. In de laatste vier jaar is de aanvoer van verse haring steeds gestegen. Aar. deze verheugende ontwikkeling is nu een eind gekomen. Natuurlyk zyn de ge. ringe vangsten hiervoor in de eerste plaats aansprakelijk, maar ook heeft di voorkeur om de haring te zouten hierop invloed uitgeoefend. De aanvoer schelvis en koolvis is in de laatste vijf jaar voortdurend gedaald. Hiervan zijD vooral de binnenlandse handelaren d< dupe geworden. Voor de schelvis vond men gelukkig enige compensatie in d* gestegen wytingaanvoer. De enorme tongproduktie is het gevolg van de nog steeds plaats hebbende uit breiding van de kottervloot. Daar df- prijzen over een heel jaar genomen on geveer op hetzelfde peil blijven staan is er tot nu toe voor ieder schip genoeg te verdienen geweest. De vraag is na tuurlijk of dit zo zal blijven De E.E.G schept echter voor de uitvoer van tong mooie kansen. Vooral Frankrijk is een buitengewoon goede klant geworden Ook naar de meeste andere partnerlan den gaat veel tong. De kotters zijn overigens van alle markten thuis. Als het met de tong visserij niet naar wens gaat, kan men zo op een ander onderdeel over schakelen. De spanvisserij op haring is voor deze schepen ook een lucra tieve bezigheid. Het is voorgekomen dat zo'n span in een uur een hogere besomming boven water haalde dan de grote trawlers in 14 dagen in de Noord. Verscheidene schippers van de grote vaartuigen beleggen hun spaarcentjes dan ook in een kotter. Als kreditpost op deze balans moei ook de invoering van de vijfdaagse werk. week worden opgenomen. Zowel aan de zijde van de aanvoerders als in de han delsgelederen heeft men daar de nadelige invloed van ondervonden. Maar dez< maatregel valt niet meer ongedaan te maken. Daarom hoopt men het volgend* jaar in IJmuiden ondanks het wegvallen van de zaterdag de visserijzaken energiek aan te pakken in de hoop dal het wat de haring- en makreelvangsten betreft een stuk beter zal gaan. KATWIJK AAN DEN RIJN Afscheid mejuffrouw Loclier Mejuffrouw M. E. Locher gaal het on derwijs verlaten. Woensdag neemt zi afscheid, ln de morgenuren van de kin deren cn de collega's en woensdagmid dag zal ieder ander daartoe in de gele genheid worden gesteld. Ruim 44 jaar heeft zy de dagelijksp gang gemaakt van haar woning Schel penkade 50 te Leiden naar Katwyk, waar zy 42 jaren in de Otto baron Van Was- ;r van Catwyckschool aan de Com mandeurslaan haar gaven en krachten heeft gegeven ten dienst van de hervorm de jeugd van Katwijk aan den Ryn. Se dert 1960 werkte ze in de nieuwe Prinses Beatrixschool aan de Louise de Colig- nylaan. De eerste september 1918 kwam aar Katwyk en ving zy daar haar taak aan. Aangezien het werk haar te zwaar bp- >n te worden, moest zy op medisch ad- es haar arbeid in het begin van dit jaar staken en zo is zy sedert februari et ziekteverlof Voor juffrouw Locher In Katwyk was werkte ze in Wassenaar en in Leiderdorp Haar opleiding genoot ze aan de chr kweekschool te Leiden, toen nog aan de Stille Rijn. Jarenlang nam mejuffrouw Locher een belangryke plaats in in het meisjespad- vlnderswerk, niet alleen in Leiden maar 'ook op landelijk niveau. Het vooroorlogse hervormde jeugdwerk, de zogenaamde Driehoeksbeweging en het zendingswerk hadden eveneens haar belangstelling. Woensdagmiddag van half vijf tot zes ar is er in de Prinses-Beatrixschool voor en ieder gelegenheid mejuffrouw Locher te groeten. Hoog en laag water Woensdag: hoog water 9.07 en 21.38 u„ laag water 4.26 cn 16.53 uur. ROELOFARENDSVEEN Vogelexpositie De plaatselyke vogelhoudersvereniging ..De diamantvink" hield voor de zesde keer een club ten toonstelling in de zaal van hotel „De vier heemskinderen". De uitslag is: Groep 1 (V.K. vrye klasse) kanaries: 1. P. Akerboom. 2. H. Kerkvliet. Groep 2 (E.K. eigen kweek) kana ries: 1. S. Vrijburg (tevens bondsprijs voor hoogst geklasseerde vogel en wissel beker voor de fraaiste kanarie), 2. S. Vry. burg. Groep 2 V.K. kanaries: 1. P. Wolvers. 2. P. Los. Groep 3 E.K. kanaries: 1. en 2. A. M. Turk tevens wisselbeker voor de fraaiste stam. Groep 3 V.K. kanaries: 1 en 2. R. W. Turk. Groep 4 E.K. kanaries: 1 W. Wolvers, tevens 2e pr. voor fraaiste stam; 2e Nic. Turk. Groep 5 E.K. tropisch Jap. Meeuwen: 1. P. van Es plus wisselbeker Tropisch E.K. en bondsmedaille; 2. P. van Es. Groep 5 V.K. Jap. Meeuwen: 1 P. van Es, 2e pr. G. v. Ryn, Groep 6 E.K. Zebravlnken: le en 2e C Spring in 't Veld Groep 6 V.K. Zebra's: 1. R. Oudshoorn Groep 7 E.K. Amandine en Ashilde soorten: 1. A. Straver. hoogst geklasseer de vogel der tentoonstelling. Groep 8 E.K.: 1. G Neyman. Groep 8 V.K. voor N.N. en kruisingen: 1. C. Spring in 't Veld tevens wissel beker Tropisch V.K.; 2. G. v. d. Zwet. Groep 9 E.K. Grasparkieten: le en 2e C. Spring in 't Veld. Groep 9 V.K. Parkieten: le en 2e L. Koek. Storm vernielde warenhuis De zware storm van zaterdag en zon dag is ook aan Roelofarendsveen niet onopgemerkt voorbijgegaan. Verscheide ne tuinders kregen glasschade: in enkele gevallen was er zeer zware schade. Een nieuw warenhuis (1000 ramen) vai heer F. P. van Klink, dat bijna geheel gereed was, werd door de storm plat geslagen. Inbraak in school In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de H. Jozefschool. Men verschafte zich toegang door het indruk ken van een ruitje. Er wordt f 68 ver mist, een bedrag dat door de jeugd was opgespaard in doosjes. R1WSATERWOIWE RTC 1 boekte weer winst Zaterdagavond heeft het eerste team van RTC in de overgangsklasse weer een grote overwinning geboekt. Het be zoekende AVGA werd met 82 versla gen. AVGA. dat met twee Invallers de strijd moest aanbinden, was echter niet van plan zich zo maar gewonnen te geven. Na vyf partijen was de strijd nog steeds open (32) door twee nederlagen van Piet Bouwmeester. Hoewel deze zich prachtig verweerde moest hy de winst steeds laten glippen. Na deze overwinning staat RTC nog steeds op de tweede plaats, direct gevolgd door Jaffa, dat slechts één punt minder heeft. Met vier punten minder staat het toch zeer sterke CTH op de vierde plaats. Het enige team dat ook tot winst kwam was het vierde. Hoewel het in het ge heel geen kampioens-aspiraties bezit, is dit team toch altyd nog een geducht tegenstander. In de wedstrijd tegen TCS 2 werd het een schrale maar zeer verdien de 64 overwinning. Ook het vyfde team van RTC geeft zich iedere wedstrijd voor de volle 100%. dit keer dwong het De Treffers 7 een gelijk spel af (55). De overige teams van RTC moesten het deze week met nederlagen doen Het tweede herenteam kwam er tegen kampioenskandidaat DSB 2 niet aan te pas: 0—10. Het derde herenteam verloor van Steeds Vooruit (dat n.b. nog geen enkel punt had verzameld) met liefst 28 BURGERVEEN Zang- en toneelavond De zangkoren van Lisse, De Kaag Heemstede en Nieuw-Vennep traden gis teravond op in het dorpshuis Marijke te Burgerveen. Alle staan onder leiding van de heer S. P. Visser. De heer Van der Blom verwelkomde ze hartelijk. „Wij hebben u uitgenodigd om het onderlinge contact te verstevigen", zei hij in openingswoord. Het dorpshuis geeft daar dan ook een goede gelegenheid toe. Na de pauze voerde de toneelgroep van de zangvereniging van De Kaag hei stuk „Welkom binnen" op. een blijspel in drie bedryven van Chr. Hoogwerf, dat onder regie van de heer J. van Mant- gum vlot over het voetlicht kwam. Alle spelers waren goed in hun rol. De zitter dankte aan het eind van de avond allen die tot het succes van deze avond hadden bijgedragen. WOUBRUGGF. Ledenvergadering Groene-Kruls In het Wykgebouw werd maandag avond een algemene ledenvergadering gehouden van Het Groene-Kruis. Voor zitter J. van Reenen drukte zijn spijt uit over de geringe belangstelling. Toch bly'kt er wel medeleven onder de leden te zijn, gezien de spontane actie om geld in te zamelen voor een auto ten be hoeve van de tweede wijkzuster. Re sultaat: 3300 gulden. Na een breedvoerige toelichting over de noodzaak, de jaar lijkse contributie van 12 gulden op 13.2C te brengen, werd dit voorstel met alge mene stemmen aanvaard. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredende heren J. van Reenen M. A. van Leéling herkozen. Bij de behandeling van de begroting over 1963. die een totaalbedraig van rudm 11.233 gulden beliep, bleek er een batig saldo te zyn van ƒ156.65. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer G. van Hee- zik, slaagde voor het examen 2-d'e stuur- an op de grote vaart. Oogst van de straat Gevonden: aantal wollen wanten; sjaal; bruine dameshandsdhoen !>geruite sjaal; paar wollen handschoenen; contactsleu teltje Union; lereden want met bont; damesanmbandihorfogewitte sjaal: witte heren kyrrm astiekschoen Verloren: linnen zakje met kindergym schoen; sjaal; damespantalon; lage bruine schoen; geruite rok; lereden portemon- :e met inhoud; 1 kg gewicht. Inlichtingen postcommandant rykspo- litie. Grote wildverloting Op zaterdag 22 december wordt om half acht in Het oude Raedthuys ten bate van het clubgebouw van de plaat selijke voetbalvereniging een grote wild verloting gehouden Door middel van een rad worden konijnen, hazen, kippen, een- en geiten verloot. Tevens wordt ge start met de verkoop van loten, even met aantrekkelijke pryzen, waar onder een stalen roeiboot. GEBOREN: Jan, z v A Robbe en K N de Oude. ONDERTROUWD: Henricus A Pen- nings, 31 j en Cato C J Mooren, 27 j: Nicolaas van der Bijl, 26 j en Geertrui J Roos, 21 j; Johannes M Wolvers, 21 j Hendrica G Koetsier, 17 j. OVERLEDEN: Niesje Korenhof, 72 j, echtgenote van C M van der Nagel. Het eerste damesteam verloor met 1—9 in Batswingers, het tweede van Bouw- lust 1 met 37. IN de raadsvergadering van donderdag komt een voorstel ter tafel tot aankoop van een pand in het saneringsgebied, namelijk het pand Jan Tooropstraat 40. De eigendom van dit pand is daarom van belang, omdat aldaar de doorbraak van de Mr. D. Donker Curtiusstraat naar Rijnmond is gedacht. De koopprijs met bijbehorende grond bedraagt 12.500. Voorts is in koop een strook grond aan de Valkenburgseweg, oppervlakte 150 m2, eigendom van de firma J. van Rhijn. Deze grond is nodig voor de verbre ding van de Valkenburgerweg, die daar vrij smal is. en W. adviseren voorts enkele per celen grond aan de Duinstraat en het Parlevlietslop, eigendom van de heer Varkeviser. eveneens gelegen ln het saneringsgebied, aan te kopen. Koopprijs 10 per m2. wanneer bestemd voor bouwgrond en ƒ7 per m2 voor het overlige. Een tweetal percelen teelland in 't Heen, eigenaresse mevrouw de weduwe an der Horst-Guijt, respectievelijk groot 5900 en 11 660 m2. kan worden aan gekocht voor ƒ1,75 per m2. Een gebied 33.960 m2 in hetzelfde gebied, eige- sse mevrouw de weduwe A. Ver- does-van der Plas. wordt aangeboden 1,60 per m2. Ook in dit geval adviseren B. en W. tot aankoop. Door dezelfde eigenaresse wordt voorts aangeboden een perceel grond in de na- byheld van 't Heen. gelegen in de ge meente Noordwyk. Daar het college van mening is. dat dit perceel van belane kan worden geacht in verband met de toekomstige ontwikkeling van de ge meente Katwyk, wordt ook in dit geval tot aankoop geadviseerd. Dit perceel is 10.010 m2. de prijs ƒ1.60 per m2 Bejaardencentrum Op 28 juli 1960 besloot de raad aan de .Stichting Hervormd Bejaardencentrum'' te verkopen een perceel grond aan de te verlengen Laan van Nieuw Zuid voor Ie bouw van een bejaardencentrum. Dit geen genade vinden in de ogen van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschap- py, mede omdat in die tyd nog niet aan was voldaan te komen tot vaststel van een verordening betreffende de bescherming van de waterwinplaaits. Te- een herzien plan. waarby het ge bouwencomplex noordelyk is geprojec teerd, zodat het zogenaamde natte ele ment (het gedeelte, waar keukens en dergelyke zijn ondergebracht) buiten de waterscheidingslijn valt heeft de L.D.M in principe geen bezwaren De heer H. Haasnoot wonende in het Waaigat, biedt in eigendom aan de pan den "Waaigat 6-6a. 8 en 10 ln ruil voor voor het pand Piet Heinlaan 46, waarbij het gemeentebestuur toe moet betalen (17.500. De woning wordt dan op een waarde van 25.000 getaxeerd. Met de heer J. van der Marei stellen B. en W. voor een grondruil aan te gaan De gemeente verwerft daardoor het ei gendomsrecht over een perceel teelland ■n 't Heen. groot 11.340 m2: de heer Van der Marei zal eigenaar worden van een perceel grond gelegen aan de Zee weg. De gemeente betaalt een toegift van ƒ20.000. De waarde van de grond in 't Heen wordt geschat op 27.250. B. en W. stellen voor het gebied tussen de Hartweg en het rijwielpad naar Noordwyk, groot ruim 31 ha., te huren De huursom Is ƒ2750 per jaar. Het ge meentebestuur denkt er over dit gebied te gebruiken als compensatiegebied, aan te bieden aan pachters, die hun land in verband met de realisering van de uit breidingsplannen der gemeente zullen moeten ontruimen. Per 1 Januari 1961 werd de Jaar wedde van de wethouders vastge steld op ƒ600. Sedertdien is het be volkingsaantal van Katwyk de 30.000 gepasseerd, terwyi de salarissen zyn gestegen, van de burgemeester met 20 pet. De burgemeester stelt daarom voor de Jaarwedde van de wethou ders op te trekken tot 7500. Over eenkomstig de suggestie van Gede puteerde Staten zou de burgemees ter het verhoogde salaris willen laten ingaan op 1 Juli 1962. Voorgesteld wordt de rekeningen 196) van de gemeentebedrijven voor gas. wa ter en elektriciteit, de dienst van open bare werken en het grondbedrijf voor lopig goed te keuren. Gasbedryf, batig; 70.431.67; waterbedryf, batig: ƒ37.542,54; elektricteitsbedxyf: 142.485,13. Ter verbetering van het aanzien van de gemeente stellen B. en W. voor 100 papierbakken meer in de gemeente te plaatsen dan er al zyn. Ze zullen aldus geplaatst worden: 40 bij de bushalten, 20 bij de patates-frites-zaken en dergelijke bij zitbanken 20 en de resterende 20 in de plantsoenen. Korten ƒ3000, ZWAMMERDAM Tussen twee vuren .Tussen twee vuren" heette het stuk. de toneelvereniging Kunst nr Arbeid een deel van haar leden, dona teurs en andere belangstellenden ver maakte. Het is het verhaal van de moel- lykheden in een boerengezin, waar de vader geen tradities wil doorbreken ter wille van het geluk van zyn dochter. Al hoewel er. zoals de heer H. G. 't Hoog in zyn openingswoord zei. geen tyd wa.c geweest voor andere dan de aanwezige coulissen te zorgen, heeft Kunst na Ar beid toch succes geoogst. De regie war in handen van de heer C. van de Brink de grime van de heer A. van der Panne en voor de pittige muziek tijdens het ge zellig samenzyn zorgde het duo Boet. Voethalwedsl rijden Gelet op de zware regenval in de nach' van vrijdag op zaterdag is het verwon- deriyk dat de drie vastgestelde wedstrij den niet werden afgelast. Het vierde elf- lal had dit kennelijk niet verwacht, want Rynstreek 3 wachtte tevergeefs op Zwammerdam 4 Het eerste elftal kon koploper Rijn streek 1 geen puntje afsnoepen. Door deze 30 nederlaag zakte Zwammerdam 1 van de vijfde naar de achtste plaats Ook Zwammerdam A kreeg de kous or de kop. Bij Nieuwkoop A gingen de junioren met 71 „de pan in". Vrouwenvereniging Zoals elk jaar bezorgde de Hervormde Vrouwenvereniging ..Martha" te Zwam merdam by een aantal bejaarden of zieke bewoners van het dorp een bakje met fruit als kerstgroet, opdat deze men sen, die zich zo vaak wat eenzaam of vergeten voelen, zouden weten dat er aan hen gedacht wordt. Dat is immerp het Kerstevangelie: De Here heeft ge dacht aan Zyn genade door het zenden van Zyn Zoon. Ditmaal werden ruim 60 bakjes be zorgd. wat mogelyk was doordat de le den van de vereniging het benodigde fruit byeenbrachten en de bakjes zelf opmaakten. Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad van Zwammerdam komt donderdag om half acht in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staat om.: herziening bezoldiging ge- meentepersoneel; wijziging gemeenschap pelijke regeling Instituut ziektekosten voorziening ambtenaren in Zuid-Holland: boventallige onderwyzer Koningin Ju- lianaschool; bydrage voor de te stich ten klokketoren te Drachten; subsidie verzoek Chr. Land- en Tuinbouwschool te Gouda over 1961; aanbieding rekening 1961 gemeen telyk woningbedrijf; aan bieding gemeenterekening 1961; bespre king situatie grenswyziging. GrenswUziging In de gemeenteraadsvergadering van i december zal men besprekingen voe- sn over de situatie die na de laatste ontwikkelingen ten aanzien van de grenswyziging is ontstaan. TER AAR Toneelavonden TAW Vrijdag- en zaterdagavond gaf de to neelclub van TA.V.V. haar jaarlykse uit voering voor leden en donateurs, waar voor op beide avonden veel belangstel ling bestond. Opgevoerd werd het to neelstuk „O. oom Albert toch van Gerard van Dyk Dit gezellige spel werd op vlotte en plezierige wijze gespeeld onder regie van de heer C. Verzaal. Mede gezien de korte tyd van voorbereiding en de drie nieuwe spelers in de gelederen een voor treffelijke prestatie. Het stuk gaat om een moeilyke, maar in wezen goede oom Albert (H. Fokker) die in zijn boerenpension dat hy samen met zijn broer, oom Jos (J. den Hartog) drijft, lanes allerlei slinkse wegen wordt gebracht tot een huwelijk met de riike en knappe weduwe Andrea (mej. R. Vis) en dan elndelyk toestemt in de verlo ving van zijn neef Ab (B. Heemskerk) met het stadsmeisje Wiesje (Go-, van Eijk). die als „dienstmeisje" het hart van iedereen in het pension steelt By al deze verwikkelingen speelt postbode Toon (B. van Gils) een grote rol. Hij trouwt en Dassant met de kiftende werk. ster Dora (mevr. v. d. Meer). De intrige wordt nog ingewikkelder, wanneer de vader (S Hoogervorst) en moeder (mevr. Ubink) van Wiesje ten tonele verschijnen. De moeder weet van de he le opzet niets af. Dit alles geeft aanlei ding tot allerlei bijzonder komische si- De muzikale omlijsting werd verzorgd door de Medley Stars uit Aarlanderveen. A.s. zaterdag geeft T.A.V.V. nóg een herhaling van deze avond. houdefl door de afdeling Ter Aar de Ned. Christenvrouwenbond; aanvang 8 uur in het gymlokaal. H ^FRSWOUDE Kerstsamenkomst Donderdagavond 7.45 uur wordt in het oude raadhuis een kerstsamenkomst ge houden van de interkerkelijke evangeli satie. Spreker is de heer Dikkes uit Leiden. Het Leidse evangelisatiezang koor verleent medewerking. Burgerlijke stand Geboren: Arte A. zn v C van der Vaart en N de Koning: Emile B J. zn V P F J Jansen en J T M Kraanen. Gehuwd: Marinus J Moerland, 28 jr en Maria de Gelder. 26 jr; Petrus G Ver meulen. 24 jr en Josina M E Rietveld, 21 jr; Lambertus J Windhorst, 26 jr en •lansje Kroom, 20 jr; Gerrit Kraan, 29 jr en Annigje N van der Haven. 23 jr; Ni colaas J E L Wynands, 24 jr en Adriana J Elstgeest, 23 jr. DE KAAG Kerstwyding Vanavond wordt in de zaal achter de Hervormde kerk door de Hervormde vrouwengroep „Ora et Labora" en do meisjesvereniging „Martha" een kerst bijeenkomst gehouden. Iedere belangstel lende is hartelyk welkom. De avond be gint om 8 uur. [N DE donderdag te houden raadsver- ir gadering die 's morgens om 10 uur aanvangt, komen, met de begrotingen 1963 de volgende voorstellen in be handeling: aankoop van een perceel trot- n de Raadhuisstraat van de heer J. J. de Grauw; onbewoonbaar verklaren van het pand Aarkade 61; onttrekken aan het openbaar verkeer van de Zwembadweg; onttrekken aan het openbaar verkeer van de toegangsweg naar het voormalige sta tion Gouwsluis; overnemen van de Staat de eigendomsrechten op een bunker en perceel grond ten noorden van de Kromme Aar; aankoop van een hofstede met erf, tuin en weiland van de heer M >r; verpachtingen van gemeente eigendommen voorlopig vaststellen van het bedrag der uitgaven voor het open- ALPHEN AAN DEN RIJN Raadsvoorstellen De raad krygt donderdag onder meer de volgende voorstellen te behandelen Ten laste van het de gemeente voor 1962 toegewezen contingent voor woning bouw (76 woningen) zijn thans in aan bouw 56 woningen aan de Eikenlaan Voorgesteld wordt van de resterende 20 8 eengezinswoningen te doen bouwen aan de Kerkvaartsweg en dit werk on derhands op te dragen aan fa. Jac. van Vliet en Zn. te Aarlanderveen voor f 130.000. Voor de overige 12 heeft een plaatse- ïyke architect een plan ontworpen aan de J. P. Coenlaan, bestaande uit vier etagewoningen en acht maisonnet tes, met een hulsvestingscapaciteit voor gezinnen met 6 resp. 7 personen. De fa Wieringen werd bereid gevonden de bouw van de woningen op zich te :men voor f 196.000. Voor de inenting van honden en kat ten tegen hondsdolheid wordt voorge- een k in f 2700. Na ingewonnen advies wordt voorge steld de woning Aarkade 01 onbewoon baar te verklaren. In verband met de aanleg van de bi) het Aarkanaal gedachte zandput de in het uitbreidingsplan „Verlengde Aar kade" te projecteren grote vyver is het noodzakeiyk, dat de Zwembadweg. ook wel genoemd Badhuisweg, wordt op geheven. Deze tussen de Verlengde Aar- kade en de Westkanaalweg gelegen openbare weg zal namelyk nagenoeg ge heel ln de rondom het zuidelyke dee) de put aan te leggen kade worden opgenomen. By raadsbesluit van 28 juli 1961 is van 1. van Zwieten, alhier, een ten noorden an de Kromme Aar gelegen complex gronden gekocht. Op één van de perce len staat nog een door de voormalige Duitse weermacht gebouwde bunker. De ze opstal dient, met het oog op de voor- genomen exploitatie van een zandput ter plaatse te worden verwyderd. De kosten van het slopen van de bunker en het af- het puin worden geraamd op rond f 12.000. Vanwege de minister van volkshuisvesting en bouwnyverheid heb ben B. en W. de toezegging ontvangen, dat, wanneer de aanneemsom aanvaard baar is. deze kosten volgens de puinrui- mingsregeling aan de gemeente (het grondbedrtjf) zullen worden vergoed. Kerstwijdingeo De jaarlykse kerstwydingen in de Hervormde kerk aan de Julianastraat worden gehouden woensdag 19 en don derdag 20 december, aanvang 8 uur. Zo als gebruikeiyk is er vooraf samenzang. 10 minuten over half 8 begint Ook nu weer zyn medewerkenden het Herv. kerkkoor en het jongenskopr o.l.v Bas Siereveld en de muziekvereniging ,Artl et Religloni"; dirigent Peet van Bruggen. De mezzo-sopraan Elly Verha gen verzorgt de solo-zang en Henk Pfauth bespeelt het orgel Op beide avon den wordt door een plaa'selyke predi kant een meditatie gehouden. baar kleuteronderwys over 1961; verzoek om medewerking ingevolge de bepalin gen der Kleuteronderwyswet voor het aanbrengen van een naadloze vloerbedek king en het aanschaffen van een geiser ten behoeve van de bijzondere kleuter school Paradyslaan 2; wyziging van de algemene politieverordening; beschikbaar stellen van krediet voor het inenten van honden tegen hondsdolheid: benoeming van twee leden van het bestuur van de Stichting tot exploitatie van het Dorps huis te Aarlanderveen wegens periodieke aftreding van de heren W. Th. Herr en D. A. van Vliet; benoeming twee leden bestuur gemeentelyke dienst voor sociale zaken, wegens periodieke aftreding op 1 januari 1963 van de heer G. van Staal duinen en L. Wingelaar, laatstgenoemde is lid van de raad. Voor de vacature Van Staalduinen is als tegenkandidaat gesteld de heer C. Otto; voorstel met betrekking tot de bouw van acht woningen aan de Kerkvaartsweg (Aarlanderveen); idem tot het bouwen van twaalf woningen aan de J. P. Coenlaan; verstrekking van een renteloze lening ad 15.000 aan de pach ter van de aan de gemeente toebehorende met vruchtgebruik bezwaarde boerderij Doniawier te Wons; beschikbaarstellen van een krediet voor het vernieuwen van de afsluitbomen en het dek van de Konin gin Julianabrug. Nieuwe bewoners kregen voorlichting Op initiatief van het bestuur van het Nutsdepartement werd gisteravond inde Nutszaal een byeenkomst gehouden waarvoor de nieuwe bewoners van Al phen waren uitgenodigd. Een zestigtal dames en heren was aanwezig, toen de heer F. Groenhart namens het Nutsbe- stuur een welkomstwoord sprak. De bur gemeester gaf een uiteenzetting van de structuur van de gemeente. Hy i natuurlijk sneller wennen dan de stede lingen. De middenstand doet al wat mo gelijk is om het publiek de nodige ser vice te bieden De stedebouwkundige der gemeente, ir. .T. van Tol. vertelde iets over de uitbrei dingsplannen der gemeente, speciaal het plan Noord, waar zich binnen 15 jaar zeker 25.000 mensen zullen vestigen. De heer Groenhart gaf inlichtingen over het verenigingsleven in de gemeen te. Na de pauze was er gelegenheid vra gen te stellen. Zo kwamen bus- en trein verbindingen met de steden ter sprake. Een uurverbinding vond men veel te weinig. Wat de busdiensten betreft meen de burgemester Bruins Slot. dat het feit, dat drie ondernemingen Alphen aandoen het onmogeiyk maakt tot een efficiënte samenwerking te komen ter verkrUging van een frequenter verbinding met bij voorbeeld Leiden. Aantekening maakte de burgemeester van een klacht over wateroverlast in een aantal woningen, waardoor schim mel ontstaat. Kerstwijding In het gebouw „Naby" is gisteravond de jaarlykse kerstwyding gehouden van de Ned. Christen-Vrouwenbond De af delingen Zuid en Noord waren hiervoor gezamenlijk bijeen. De presidente van Zuid., mevrouw K. R. Langeveld-Feringa opende en hield een meditatie over de kerstgeschiedenis, beloften en vervulling. Het gedeelte voor de pauze werd afgerond door zang van het koortje onder leiding van mevrouw M. J. van Muyen-v. d. Kemp. Na twee kerstliederen bracht men ook een can tate ten gehore waarbij men de steun had van piano, viool en blokfluit. Volgde men voorheen de „liturgie", uit. gegeven door het hoofdbestuur, ditmaal deed men het met een kerstspel: „De vrouwen van Bethlehem". Mevrouw Le- feber leidde dit in. De presidente van Zuid, mej. J. C. de Vries, eindigde met dankgebed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13