Tien miljoen bij Alphense Raiffeisenbank Zangkoor Protestantenbond Alphen gaf feestconcert Klachten over bouw van Julianabrug Alphen Storm vernielde huizen in aanbouw (NIEUWE LEIDSCUE COURANT 13 MAANDAG 17 DECEMBER 1962 JJET plaatselijke kantoor van de Raiffeisenbank heeft het aan haar toevertrouwde spaartegoed het tien miljoen zien overschrijden. Dit feit werd zaterdagmorgen in een bijeen komst van directie, bestuur, raad van toezicht en kantoorpersoneel op be scheiden wijze gevierd. Het was mevr. M. Baerveldt-de Bruijn die door haar inleg deze mijlpaal deed bereiken. Het dichtst bij de tien miljoen was de heer L. Vink en kort na dit kapitaal volgde de inleg van de heer J. J. korstanje. Allen kregen een geschenk onder couvert, na een toepasselijk woord aangeboden door de heer J. P. Kort man voorzitter van de raad van toe zicht. WOURRUGGE Ouderavond van de openbare school Ini de openlbars school werd de jaar lijkse ouderavond gehouden onder lei- van de voorzitter der oudercom- ie, de heer C. den Hertog. In deze commissie werd bij de bestuursverkie zingen gekozen in de vacature G. van den Dool, de heer D. van Straalen. Over het invoeren van sohoolmelk besloot onder de ouders een enquête te houden. Hierna hield de heer W. Baljet uit Leiden en interessante causerie over beroepskeuze. Hij beschreef ondermeer de methoden die de beroepskeuze-advi seur gebruikt, om de kinderen der hoog ste klassen te testen naar intelligentie andere capaciteiten. Ook behandelde hij de factoren, die doorslaggevend -zijn 1 met enige zekerheid vast te stellen, welke richting het onderzochte kind het best in kan slaan. Plattelandsvrouwen Op de in Het Oude Raedthuys ge houden vergadering van de Plattelands vrouwen sprak de plaatselijke arts J Nooter over de E.H.B.O. thuis. In vo gelvlucht gaf hij de dames wenken, hoe als leek op te treden bij kleine ongeval len, waarbij men vooral nuchter en kalm moet blijven. Voorts werden de verschil lende stadia bij verdrinkingsgevallen be handeld en de kunstmatige ademhaling Mevrouw Bockove wekte de dames od melkdoppen te verzamelen voor het Henri Dunantifonds. Voorzitter Angenent gehuldigd Op de in de christ. nat. school gehon den ledenvergadering werd voorzitter H. Angenent gehuldigd, om dat hij een kwart eeuw bestuurslid, waarvan 2) Jaar voorzitter, van de schoolvereniging 3ij de bestuursverkiezing werd de heer Noordam met algemene stemmer herkozen. In de plaats van J. Windhorst Gzn koos men, de heer Ph. Eskes Jr. Penningmeester A. Noordam lichtte dc begroting 1963 toe. Over het geheel ge nomen stond de kas er niet slecht voor mede dankzij het feit, dat het bedrag per leerling uit de gemeentekas was ge stegen tot f 60,27. In de kascommissip werden gekozen de heren M. van Luiing de pauze hield onderwijzer A. C. van Tienhoven een causerie over modern aardrijkskundeonderwijs. Hi.i wees erop, dat er de laatste jaren zoveel nieuwe aardrijkskundige termen bijgekomen zijn, vooral op het gebied fan de economische aardrijkskunde film, televisie en kranten spelen hier een belangrijke rol Namens de schoolvereniging en hei Personeel werd de jubilerende voorzit ter toegesproken door de heren C Rijlaarsdam en S. Couperus, die beider i geschenk overhandigden. De voor zitter zei in zijn dankwoord, dat hij zijn taak steeds met liefde heeft vervuld. Weekagenda Maandag 17 december: 7.45 uur. Wijk Stbouw: Ledenvergadering Groent Kruis 7-8 uur, Chr. Nat. School: Kijk- avond. Woensdag 19 december: 8 uur. O Raedthuys: Blotavond Womi-St. Nico laasactie. Donderdag 20 december: 2.30 uur. O Raedthuys: Kerstwijding voor de be jaarden. Vrijdag 21 december: 2 uur, Hcrv Kerk: Kerstwijding bijzondere school 730 uur. idem: Kerstwijdi- gezame- lijke jeugdverenigingen. Groene Kruis De ledenvergadering van het Groene Kruis wordt heden om 19.45 uur in het Wijkgebouv. De agenda vermeldt onder meer: begroting 1963. Voorgesteld word; de jaarlijkse contributie met fl,20 tot '13.20 te verhogen, gezien de hogere wedden en de te betalen premies voor d* wijkverpleegsters, welke verhogin- I*n slechts gedeeltelijk door rijksbijdra- |ea worden gecompenseerd. Hieraan ging een toespraakje van de heer H. S. Kr oft, voorzitter van het bestuur, vooraf, die een serie gegevens over de groei in de loop van 62 jaar de revue liet passeren. Bedroeg het tegoed in 1899, het jaar waarin het Alphense kantoor werd gesticht in het pand Julianastraat 19 met de heer J. B, Bes als eerste kassier, vijfduizend gulden, nu is het de laatste jaren in snel tempo naar de tien miljoen ge gaan. Foto: Van rechts naar links H. S Kroft (voorzitter)J. Korstanje', J. P. Baerveldt; mevr. Baerveldt-de Bruin', L. Vink en A. Pool (directeur van de bank). legen Koningin Julianabrug over de Rijn geheel conform het bestek is uitgevoerd. Er zijn kostbare verbeteringen noodzake lijk gebleken en alles wijst erop dat in de komende tijden nog meer bijzondere voorzieningen noodzakelijk zullen zijn om een goed functioneren van de brug te waarborgen. Gelet op de akkoord-bevinding van wege het architectenbureau kunnen B en W. niet stellen, dat de bouw van be doelde brug niet conform het bestek zou ALPHEN AAN DEN RIJN Nog geen openbare middelbare school Naar het gevoelen van sommige raads- 'eden is de tijd aangebroken de stichting van gemeentewege van een tweede mid delbare school in overweging te nemen Deze leden staan stichting van een ge meentelijke of van een bijzondere neu trale school voor. Gelet op het aantal leerlingen dat de openbare lagere scho len in deze gemeente en omgeving be zoekt menen B. en W. echter, dat een basis voor een gemeentelijke f openbare) middelbare school nog niet aanwezig is Carillon Dat het carillon -in de toren van de hei-vormde kerk aan de Julianastraat op de sterfdag van koningin Wllhelmina niet werd uitgeschakeld, berust op een misverstand. B. en W. betreuren dit ten zeerste. Het technisch toezicht op het carillon berust bij gemeentewei-ken. ter wijl voor regelmatige vervanging van de bandjes vanwege de desbetreffende secretarieafdeling wordt gezorgd. Door het aantal bandjes voor het carillon op het dubbele (12 tot 14) te brengen, zal men de speelperiode van elk bandje aanmerkelijk verkorten om te voorko men, dat men maandenlang dezelfde me lodieën te beluisteren krijgt. Vervuiling sloot De sterke vervuiling van de sloot rond de tuin van de N.V. Lemkes en Zn. wordt veroorzaakt door lozing van rioo-l- vocht door de percelen, gelegen aan de Van Mandersloostraat en de Aarkade. In deze straten ontbreekt een gemeente riool. waarop deze percelen zouden kun nen lozen. De oorzaak van de vervuiling kan dan ook niet zonder meer worden weggenomen. Het eventueel grondig schoonmaken van de sloot zou alleen dan het beoogde effect sorteren indien dit regelmatig gebeurt. Hieraan zijn evenwel verscheidene moeilijkheden ver bonden. daar de onderhoudsplicht bij een groot aantal personen berust. B. en W menen, dat deze aangelegenheid eerst dan tot tevredenheid wordt opgelost als tot wijziging van dit gemcentcdeel kan worden overgegaan. „Het ligt nl. in dp bedoeling van het gemeentebestuur, na afbraak van de inmiddels aangekochte percelen in de Van Boetzelaerstraat, de Toussaintstraat als parallelstraat van de Van Mandersloostraat door te trekken naar de Aarkade. in welk geval de ver eiste straatriolen kunnen worden ge- HJL1.EG.OM Poliobestrijdlng De St. Nicolaasactie van de Hillegomse winkeliersvereniging stond dit jaar in het teken van de poliobestrijding. De ac tie heeft ruim f 5000 opgebracht. Verzet tegen politic Zaterdagavond verzocht de directie van de Hillegomse bioscoop assistentie van de politie tegen een paar belhamels, die zich niet wilden verwijderen. Een van de twee wenste aan de sommatie geen gevolg te geven en bleef zich later ook buiten verzetten. Daarbij kwam wachtmeester Keizer te vallen, waardoor hij zijn rechter scheenbeen brak. De jon geman die kortgeleden een operatie aan zijn knie had ondergaan bezeerde deze zodanig dat de dokter overbrenging naar een ziekenhuis nodig achtte. Inmiddels is hij na^r zijn ouderlijk huis in Lisse te ruggekeerd. De wachtmeester werd ver voerd naar de Mariastiohting te Haarlem. Ook de andere jongeman kwam uit Lisse. zijn uitgevoerd. De gebreken hebben het college evenwel aanleiding gegeven met bedoelde architectenbureau contact op te nemen. Dit is evenwel zo onbevredi gend verlopen, dat wij, aldus het college daar geen genoegen mee konden nemen en de intrekking overwegen van dt dere uitvoering van de bij het bewuste bureau geplaatste opdracht voor de bereiding van het maken van een twee de zijarm aan de Rijnhaven. De moeilijkheden, gerezen naar leiding van de opheffing van het zetveer bij 's Molenaars en de praktische stillegging van het veer nabij de her vormde kerk aan de Oudshoornseweg. zijn nog niet aan een oplossing toe. Het geval heeft wel de aandacht van het college. Uitbreiding goederenmarkt In voorbereiding is een plan om te komen tot .uitbreiding van de weke lijkse goederenmarkt op het Thorbecke- plein in het voorjaar van 1963. Meer speelweiden B. en W. zijn bereid het aantal speel weiden uit te breiden. Het is de bedoe ling een speelweide te doen aanleggen nabij de Baronie en ar één te doen op nemen in het plan voor verdere uit breiding van het bospark. Bovendien is in studie de uitbreiding van tussen de bebouwing hier en daar aangebrachte kleinere speelvoorzieninsen voor kleu- TER AAR V eilingoverzicht De aanvoer van spruiten is na de vors weer best op gang gekomen en er komen er nog meer. De prijs ging natuurlijk wat omlaag, maar bleef op een best peil hangen, zodat men hierover tevreden kan zijn. De A-sortering gaat naar de bin nenlandse markt en de B's gaan allemaal naar het buitenland. De kwaliteit blijf» heel best. Deze spruitenaanvoer. die andere jaren niet kenden, doet een vloed ten goede gelden op de omzet cijfers. Ook het witlof bleef steeds maar duur Voor de beste kwaliteit wil de wijzer nog steeds boven de gulden stilstaan en da' is best. Ook de mindere kwaliteit breng' een goede prijs op. want er is nog steeds grote vraag naar dit artikel. Van de beste kwaliteit is de aanvoer niet groot. i van de mindere zijn er grote partijen. De kwekers treffen het bijzonder goed! Glasandijvie wist zich prima te plaat sen tegen een behoorlijke prijs. De voer is van betekenis en de kwaliteit is goed. Waspeen kan maar slecht meeko men, hoewel de aanvoer niet groot is blijft de prijs maar matig. En dan te weten, dat de kwaliteit heel goed is. Uien en prei worden goed betaald. Er zijn nog steeds partijen tomaten Maar de kwaliteit is niet best meer; ze zijn altijd zacht en in het gunst'gste geva' zijn ze rood van kleur Voor de rode tomaten wil men nog een goede prij<- betalen Knolselderij is er weinig en ze is duur Boerenkool maakt een best jaar mee Er is een flinke aanvoer en de prijs blijf' goed op peil Fruit van lagere kwaliteit ging vlo' weg tegen een matige prijs. Jaarvergadering ijsolul» De Ter Aarse IJsclub hield haar jaar vergadering in café „Veer" onder leiding van de voorzitter Th. A. Hijdra. He' ledental was met 150 gestegen. Wel vraag' de landijsbaan financiële offers. De ijs baan is nog niet compleet. De voorzitter drong er met klem op aan niet op de baan te rijden voordat het bestuur deze heeft geopend. Uit he«t verslag van de penningmeester bleek, dat het kassaldo is verminderd f 5269.46 tot f 107.15. De in 1962 aan gegane kasgeldlening van f 3000. kon voor de helft worden terugbetaald Aan contributie werd ontvangen f 2122 De autocross leverde f 1500 op. De aan- afvoerinstallatie voor het water kostte )8.45. De kantine-kleedkamer die werJ gebouwd, vergde een bedrag van f 5677 waarmee het verminderde kassaldo word' ■erklaard. Het renteloos voorschot van de ge meente bedraagt f 10.000 en de hypotheek voor de landijsbaan staat nu op f 29.000 Voorlopig zal het. dus moeilijk blijven de zaak rendabel te krijgen, In het bestuur werden herkozen de heren W. v d. Hoorn, Jac. Visser, J. L d. Pijl en L. W. van Tol In de vaca tures, ontstaan door het overlijden van M Akerboom en het bedanken van de heren Anit. den Haan, M. Bader en J Hoorn, werden gekozen de heren J. Akerboom, A. P. Touw, G. v. d. Hoorn 'z en B. Sassen. Voor de vacature Herm 'an Harten wil het bestuur een jaar vachten en uitkijken naar iemand in Nieuwveen. Bij de rondvraag werd gepleit voor een betere geluidsinstallatie bij wedstrijden Er moet meer aandacht worden geschon ken aan wedstrijden voor rijders tussen 15 en 20 jaar. KOUDEKERK A. D. RIJN Voetballer gewond Tijdens de in Loosduinen gespeelde competitiewedstrijd tussen Loosduinen en Koudekerk vooi de vierde klasse de KNVB kwam de middenvoor Koudekerk, Arie Zweeris. bij het koppen naar de bal met 2ijn hoofd in aanraking met het hoofd van een der verdediger* van Loosduinen. Zweeris werd hierbij zo ernstig gewond dat hij in bewusteloze toestand per ziekenauto naar het zie kenhuis aan het Westeinde te Den Haag moest worden overgebracht. De wedstrijd werd hierna gestaakt. goedkeurend schouder. 's Avonds gaf het vijfenzeventigjarige NPB-koor zijn feestuitvoering in de eigen oude Oudhoornse kerk. De bloemstukken, die als jubïleum-v er rós singen de toneelrand van de Centraal-bovenzaal hadden versierd, stonden nu links en rechts van het podium opgesteld en ds. G. Cadée, die de ope ningstoespraak hield, werd uitbundig door chrysanten geflankeerd. Geen genoegens van de dierbare zaterdagavond hadden de vele belangstellen den-uit-eigen-kring kunnen weerhouden, naar de mooie, maar toch niet intieme kerk op te gaan. Het was immers hun koor, dat zijn eerbiedwaar dige verjaardag met blijde klanken zou vieren. Ja, de Oudhoornse vrij zinnige gemeenschap is wel hécht Ds. Cadée vond vijfenzeventig jaar v< een zangkoor een hoge leeftijd. Als een generatie op gemidield dertig j ar stellen, dan is ons koer dus halverwege t De NPB-zangers hadden hun jeugd- de derde. Wtj plukken de vruchten van en kinderkoor tot verhoging van de de volhardende toewijding van zó veel klankluister aan begin en slot meege- bestuursleden, die de vereniging na in zinkingen telkens weer wisten te ver nieuwen .gezien de jeugdkoren, te ver jongen. In een tijd, waarin over on voldoende bezettingen menige klacht wordt aangeheven, lijkt het wel, dat wij daar overheen zijn. De leden werken geestdriftig en dit trekt weer anderen Door de jaren heen bestond er steeds een nauwe band tussen koor en Kerk. Dat is goed. want zo kunnen de koor- ieden de gemeenteleden aanzetten tol mooi zingen, ook van de waardevolle onbekende psalmen en gezangen. Ds. Cadée wenste tenslotte het koor nog zeer vele jaren toe Het programma van deze jubileumuit voering had twee grote deugden: het was niet lang en niet zwaar. Als men bedenkt, dat niet zelden veeljarige en. sembles bij feestconcerten alles zo lang en zo moeilijk mogelijk doen, dan past HAZERSWOUDE Tweemaal Rapid-succes Het heren-Rapid-team zorgde zaterdag avond voor een verrassing door bij de zaalhandbalcompetitie het Haagse Gona met 1811 te verslaan. Aanvankelijk zag het er in de beginfase van de wed strijd niet naar uit Wel wist men steeds de leiding te nemen maar Gona sloeg terug om de balans in evenwicht te brengen. Dit kwam vooral omdat de Rapid-achterhoede wat rommelig speel de. waardoor Gona kansen kreeg. De rust bracht een kleine 53-voorsprong. In de tweede helft werd het er niet beter op. Driemaal moest de scheids rechter een strafworp toekennen. Lang zaam kreeg Rapid meer overwicht, maar met mooi samenspel had dit in een gro ter doelpuntenverschil kunnen worden uitgedrukt. De eindstand werd 18—11 voor Rapid. Ook het damesteam kwam met een verrassing door E.D.H. I met 41 te kloppen. Met de rust hadden zij al een 30-voorsprong. In de tweede helft maakte EJD.H. er 3—1 van. maar verder lieten de Rapid-dames het niet komen. Tegen het eind wisten zij de stand nog op 41 te brengen. Problemen boomkwekerij Op de herfstvergadering van de af de ling Boskoop-Hazerswoude van de CBTB zijn onder leiding van voorzitter J. Kooi} Gz. verscheidene de boomkwekerij be treffende problemen onder de loep ge nomen. De prijsregeling voor de boom kwekerij-producten vormde de hoofd schotel. De heer Veerman zei. dat de onder tekening van een nieuwe c.a.o. spoedig kan worden verwacht. Na een uitvoerige bespreking wa vergadering unaniem van oordeel, dat het funest zal zijn tot verlaging der minimumprijzen over te gaan. De onkos ten geven nog steeds een stijgende lijn te zien. Meegedeeld werd. dat het wenselijk is de rozen te spuiten tegen het optreden van schimmels. Koudekerk aan den Rijn De zware storm, die ons land teister de, heeft ook in Koudekerk aan den RUn zijn tol geëist Op een terrein aan de Kerklaan bouwt de firma Van der Velden en de Jong uit Leiderdorp een twaalftal woningwet woningen. Omstreeks zeven uur waaide een steigerpaal, die daar als lichtmast dienst deed. door een ruit van de wo ning van de heer L. Vonk; diens vrouw had zich juist verwijderd van de plaats waar de paal terecht kwam. Omstreeks kwart over zeven ontstond een ernstiger ravage. Van een zestal woningen waren de scheidings- en bin nenmuren opgetrokken tot de zoldering, terwijl ook de binnenkozijnen waren gesteld. Tijdens enkele zware windstoten konden de muren de druk niet weer staan en van een tweetal woningen sloe gen de muren tegen de grond. Schade f 40.000 de heer Laffra zich door de in aan bouw zijnde woningen naar zijn eigen woning begeven. Hij zag een plank waarin een spijker omhoog stak. Op het momente dat hij de plank oppakte om deze op de houthoop te leggen, gaven de binnenmuren van de overige vier wo ningen de strijd tegen de zware wind stoten op en ook deze stortten in. Door de vallende muren werden de tien cen timeter dikke vloeren van gewapend be ton zodanig beschadigd, dat deze kun nen worden afgeschreven. Ook van een complex van zeven wo ningen- die door de firma Radix en Veer man (Woerden) aan de Dr. Vlaanderen- laan worden gebouwd, werden verschei dene binnenmuren vernield of zo ern stig beschadigd dat deze zullen moeten worden vernieuwd, terwijl daar ook een aantal kozijnen ernstig werd beschadigd De totale schade bedraagt naar schatting ƒ40.000. terwijl het werk voor geruime tijd is gestagneerd. slag aangevoerd, zong fris e Kerkelijke lofzangen, respectievelijk „Lof zij de Heer" en „Dankt, dankt nu allen God". Gasten uit Leiden wisselden de koorzang af. Het waren de vier da- en vier heren van het gemengd dubbelkwartet „Musica", dat met de NPB'ers de dirigent en de zanglust 'emeen heeft. Ze droegen met grote :oe wij ding een Sanctus van Palestri- na, het schone Psalm 122 van Swee- linck, een werk van Jos. de Klerk („Drang naar schoonheid" en één |van Da Viadana („Exultate Justi") voor En het koor konden we prijzen in de psalm 96-couDletten van Schütz (reine, verheven kunst), het „Ambrosianischer Lobgesang" van Gebhardt, het door de dirigent gecomponeerde Jubileumlied, het op muziek van Handels Rinaldo ge schreven „Lass mich dich klagen". De trompettist J. Kleljn, die enkele malen. o. a. in de massale zangen, zijn instrument met zilveren stem deed jui chen, en de organist W. de Jong, die alle begeleidingen verzorgde, toonden zich bekwame medewerkers. Ten slotte sprak de heer H. F. Brune, voorzitter van de Koninklijke Bond van Chr. Zang- en oratoriumverenigingen, een feliciterend én opwekkend woord, de 1 God heeft, getuige het kerstfeest („Glo ria in Excelsis") de koorzang lief. Pau- lus roept op tot zingen en hij is lang en lang de enige niet in de Bijbel. Mèt ds Cadée zag de bondsvoorzitter in deze tijd een andere, de koorzang begunsti gende tendens groeien. Het zélf zingen neemt hand over hand toe. Daarvan kan het bondsbesiuur. op grond van vele er varingen. gewagen. Nu is het woord aan U. riep de heer Brune de goede-stembezitters onder zijn gehoor toe. Bij een volgend concert zit u hier. .nplaats van déér. Dat zou voor het koor wel het mooiste jubileumge schenk zijn Joh. van Wolfswinkel. Receptie in Alphen aan den Rijn Stroom van gelukwensen voor koor Protestantenbond te Alphen recipieerde zaterdagmiddag in de bovenzaal van hotel Cen traal, ter gelegenheid van het vijfenzeventigjarige koor-bestaan. De lange geschiedenis van deze zangvereniging is rustig, zoznder schokken naar boven en naar beneden, verlopen. Oorspronkelijk was het de bedoeling, aan de diensten (in Oudshoorn) als kerkkoor een bijzondere wijding te geven. In 1905 begon men met donateurs avonden. die in 1921 door toneelvoorstel lingen, waaraan eigen mensen meewerk ten, werden vervangen. Eerst in 1950 kwam de zang weer op de eerste plaats. De heer Jasperse heeft het koor kwali tatief omhoog gestuwd. Zijn opvolger, de tegenwoordige diri gent J. Arnoldus. die nu ruim twee jaaT het artistieke bewind voert, streefde er. meet af aan. naar, zijn koor aan con coursen te doen deelnemen. Ook de al gemene muzikale ontwikkeling, speciaal dan voorzover het de zang betreft, wordt niet verwaarloosd. Elk jaar bezoeken de koorleden samen een opera-voorstelling. Onvergetelijk Als een onvergetelijke gebeurtenis staat het bezoek van de Koningin met de beide oudste Prinsessen aan een ope rette-voorstelling door het jeugd- en kinderkoor („Sprookjesmelodie") ge boekstaafd. Dat gebeurde ongeveer tien jaar geleden. Het ledental blijft stationair. Voor een kleine gemeenschap als de Oudhoornse vrijzinnige Gemeente is een bezetting van drieëndertig zangers niet om over te klagen. Ook hier geldt echter de al gemene klacht over een heren-tekort Een uitbreiding van tenoren en bassen >u op hoge prijs worden gesteld. Zo gaat het koor van de Alphense NPB voort, rustig, en tegelijkertijd actief en de tekenen der tiiden verstaand. En nu, op deze zaterdagmiddag, ln de gezellige, met bloemen versierde zaal van Centraal, kwamen van alle zijden de blijken van waardering en vriendschap binnenstromen. We denken, dat de bestuursleden méér gestaan dan gezeten hebben, zó drom den de gelukswensers. vooral in het tweede receptieuur. bi) de tafel sa- Natuurlijk hadden de zusterverenigin gen uit de Ring Leiden aan deze mijl paal gedacht. Tenminste: de grote OEGSTGEEST Auto gestolen en terecht Een uit de Pr. Irenestraat te Oeest- jeest ontvreemde auto is na een aan rljdiing ln Leiden onbeheerd teruggevo» den Ln Leiden. LISSF. Feest in Rustoord Vrijdagavond werd in de recratiezaal van het bejaardencentrum „Rustoord' een feest gehouden voor de bewoners van het centrum. Voorzitter Nieuwenhuis en de directrice spraken, de gebroed er* Spaargaren zongen en verscheidene be woners leverden ook zelf een bijdrage. Mevrouw Z. Bruins Slot felici teert de voorzitter van het jubi lerende koor, de heer J. P. van Veen. vrienden complimenteren. Onder hen be vonden zich verscheidene oud-leden, van heinde en ver naar Alphen getrokken. Namen Enige namen moeten toch worden ge noemd. We merkten op oud-dirieent Jasperse. ds. G. Cadée. hervormd predi kant, afgevaardigden van het r.k. koor St. Bonifacius. van de plaatselijke V.C.J.C. de vrijzinnige studiekring, de presi dent-kerkvoogd h. M. Kroes. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door burgemeester Bruins Slot en wet houder Rogaar. Namens de Koninklijke Bond van Chr. zang- en oratoriumverenigingen werd de jubileum-medaille aangeboden. Tijdens de receptie groeide het getal van kleuri ge bloemstukken en boeketten gestadig i. Ook vele telegrammen werden be zorgd. Het vijfenzeventig-jarige koor heeft werkelijk niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad. Joh. van Wolfswinkel Ter Aarse „stropers" voor Haags gerechtshof Een heier uit Ter Aar was door de Haagse politierechter veroordeeld tot maand gevangenisstraf terzake van diefstal (meermalen gepleegd). Tijdens autotochtje door Wateringen, Leid- schendam en Voorschoten had hij zo hier en daar samen met een vriend wat goederen van een bouwwerk weg gehaald. Volgens verdachte was het be slist niet de bedoeling geweest die te stelen. Hij wilde alles terugbrengen, doch zijn vriend had een en ander al weggegooid. De procureur-generaal bij het Haagso gerechtshof vond het geval echter niet onschuldig, vooral niet omdat veel die goederen onbewaakt liggen. De eis luidde daarom: bevestiging van het innis. Arrest op 21 december. BURGERVEEN Contactavond zangverenigingen De christelijke gemengde zangvereni ging Advendo houdt vanavond een con tactbijeenkomst in het dorpshuis voor alle koren, die onder leiding staan van de heer S. P. Visser. Dit betreft de ver enigingen te Lisse. De Kaag. Nieuw-Ven- nep, Hillegom, Heemstede en Burgerveen, Een toneelgroep van de Kaagse zangver eniging zal het door Chr. Hogewerf ge schreven stuk „Welkom binnen" opvoe ren Volgende maand zullen de genoem de koren meewerken aan de opname van een radioprogramma voor de N.C.R.V.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13