Verslag wegenplan in de omgeving van Leiden Borgstellingsfonds koos een nieuwe voorzitter Provinciaal wegenplan Oubaas Beekes overleden te Oegstgeest NIEUWE LETDSCHE COURANT DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Lakenhal, 8 uur: Concert ..Sempre Crescendo". D e n H a a g, Diligentia, 8 uur: Orkest, vereniging „Euterpe". Vrqdag Academie. 4.15 uur: Oratie mej. prof. dr. B. Siertsema, buitengewoon hoogle raar in de Afrikaanse taalkunde. Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilm. Schouwburg, 730 uur: Schoolvoorstel ling door Les Réalisations Théatrales met „Les Justes" van Albert Camus. Gebouw Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, 8 uur: Leidsche Chr. Bestu renbond, C.N.V.-secretaris C. A. Bakker over: „De vraagstukken rondom de lo- D e n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Schweijk in de tweede wereldoorlog". Diligentia, 8 uur: Norman Shetler, piano. Films CASINO (2.30, 7 en 9.15 uur): Tarzan en zijn vijanden (14 jaar); donderdag: Saint Louis Blues (alle leeftijden) LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Ursus (14 j.) LUXOR (2.30, 7 en 9.15 üur): Ontsnap ping onder spervuur (14 jaar). REX (2 en 7.30 uur): The Alamo (14 j.) STUDIO (2.30, 7 en 915 uur): The con nection (18 jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes langs de weg (18 jaar). van Rome (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Het Chap man-rapport <18 jaar). Luxor (230. 7 en 9.15 uur): Maciste en de tirannen (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9 15 uur): De hel van Birma (14 jaar): donderdag: Jacht op ontvoerde vrouwen (18 jaar). Studio (230, 7 en 9.15 uur): 7 en 8 december: Lessen in liefde (18 jaar): 9 en 10 december: De glimlach van een zomernacht (18 jaar); 11 en 12 decem ber: Het zevende zegel (18 jaar): 13 de cember: Wilde aardbeien <18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 0.15 uur): Meisjes langs de weg (18 jaar), i Zaterdag zijn de bioscopen gesloten In verband met de begrafenis van priD- ses Wilhelmina. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Vreemde volken", kindertekeningen (tot 2 maart). Lakenhal, geselecteerde schilderijen voor Wedgwoodprijs 1963 (tot 19 decem ber). De Lakenhal: jubileumtentoonstelling Leidse amateurfotografen (tot 9 decem ber). Lakenhal, „Leiden in prent en teke ning" (tot en met 10 december). Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6: maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 830 uur 's avonds Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.3Ö en van 7 tot 9 uur: zaterdag van 105.30 uur Bijkantoor chr school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6309 uur nm zaterdag 25 uur: jeugd: elke woensdag 2--5 uur. (GEDEPUTEERDE Staten hebben aangeboden het verslag-1962 betref- fende de uitvoering van het tertiair wegenplan. Het plan van de ge meente Lisse inzake het aanbrengen van een asfaltbetondeklaag over de klinkerbestrating van de Loosterweg-zuid werd ook in de loop van dit jaar nog niet uitgevoerd. De gemeente Lisse kon de daarvoor nodige financiële middelen niet vrijmaken. De reconstructie, door de gemeente Voorhout, van de Jacoba van Beierenweg kwam gereed, behoudens het aanbrengen van de deklaag. Dit zal in het voorjaar van 1963 geschieden, nadat even tuele door het verkeer ontstane zettingen zijn uitgevuld. Het hoogheemraadschap van Rijnland verbreedde de Leebrug. Door de gemeen te Oegstgeest werden de opritten tot bovengenoemde brug eveneens verbreed. Een plan van de gemeente Rijnsburg inzake de verbetering van de Sandlaan tussen de bebouwde kóta en de brug over het Additionele kaneal werd gevoerd. Met de voorbereiding vai reeds vroeger vermelde plannen va gemeenten Oegstgeest en Rijnsburg tot verbetering van de daarbij in onderhoud zijnde aaneensluitende gedeelten van deze weg (plaatselijk bekend als Rijnsbur- gerweg) is men zover gevorderd, dat reeds enige vóór-ontwerpen met de pro vinciale waterstaat konden worden be sproken. Rijnsburg-ISoordivijk G.S. hechtten hun goedkeuring aan een plan van het hoogheemraadschap van Rijnland voor de bouw van een verkeers- brug op de plaats van de thans aanwe zige trambrug over het Oegstgeesterka- naal te Rijnsburg: ook het desbetreffen de bestek werd reeds goedgekeurd. In uitvoering is de reconstructie door de gemeente Noordwijkerhout van de Schulpweg, gelegen tussen de Zeestraat en de grens met Noordwijk. Evenals het in het vorige jaar voltooide gedeelte zal ook dit wegvak een rij- breedte verkrijgen van 5 m. met een vrij- liggend rijwielpad van 3m. Naar ver wachting zullen de werkzaamheden nog dit. jaar hun beslag krijgen. Zo mogelijk zal ook nog «vóór het einde van dit jaar worden begonnen met de recon :tructie van het op Noordwijks gebied gelegen wegvak. De voorbereidingen hiertoe zijn nagenoeg gereed. De reconstructie van de Langevel- derweg volgens een plan van de gemeente Noordwijkerhout is in uitvoering. De reconstructie van de Langevelderlaan zal pas ter hand kunnen worden genomen, wanneer de benodigde pcrceelsgedeelten eigen dom van de gemeente Noordwijker hout zullen zijn; onteigening van deze perceelsgedeelten is aangevraagd. Een door de gemeente Ter Aar inge zonden plan tot het aanbrengen van een verharding op de enige jaren geleden ge dempte oostelijke wegsloot keurden G.S goed. Met de uitvoering is een aanvang gemaakt. De gemeente Koudekerk aan den Rijn AANGEZIEN de heer J. G. J, Verhey van Wijk de tijd gekomen acht zich gezien zijn vergevorderde leef tijd terug te trekken als voorzitter van het bestuur der Stichting RiJn- landsch Borgstellingsfonds moest in de dezer dagen gehouden vergadering van het algemeen bestuur tot verkiezing van een nieuwe voorzitter worden over- De benoeming van een opvolger had overeenkomstig de statuten plaats uil de drie leden, die de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland in het bestuur vertegenwoordigen. De vice-voorzitter. de heer C. F. A. M Meerpoel. stelde zich wegens drukke werkzaamheden niet beschikbaar. Mei algemene stemmen werd mr. J. C. dp Vroom alhier tot voorzitter gekozen Het heengaan van de heer Verhey van Wijk betekent echter nog niet een afscheid van het Fonds, aangezien hij als lid deel zal blijven uitmaken van het dagelijks bestuur. Ter vergadering werd hem dank gebracht voor alle* wat hij tijdens zijn meer dan vijftien jarig voorzitterschap voor het Fonds heeft gedaan. In de vacature ontstaan door he' overlijden van de heer S. M. Stolp werd voorzien door eenstemmig diens opvolger als wethouder van financiën van de gemeente Leiden, de heer P. S Harmsen, aan te wijzen. Het dagelijks bestuur der Stichting is thans als volgt samengesteld: Mr. J. C. de Vroom, voorzitter, C. F A. M. Meerpoel, vice-voorzitter, J. A. Det- mors, secretaris, P. M. F. Smolders. Penningmeester, P. S. Harmsen, lid. J- G. J. Verhey van Wijk. lid, Q. Wa verijn. lid. Omtrent de werkzaamheden van het Fonds werd medegedeeld, dat het aan tal aanvragen geringer was dan het vorige jaar. Verwacht werd evenwel dat het aantal kredieten niet De heer J. G. J. Verheij van Wijk. Ofschoon de verminderde vraag al gemeen werd beschouwd als een ge volg van de hoogconjunctuur, werd toch ook het uitblijven van de verhoging van de maximum-kredietgrens gezien als een belemmering voor het fonds- werk. De vergadering was unaniem van mening, dat de huidige kredietli miet van f5.000 te gering is voor een doelmatige relatie met het volwaardige middenstandsbedrijf en dat deze tot f 10.000 zal moeten worden verhoogd. bracht een nieuwe klinkerbestrating aar op een westelijk van deze gemeente ge legen wegvak. Voor het nabij de be bouwde kom gelegen wegvak en voor he weggedeelte ten oosten van de bebouwd) kom is een plan goedgekeurd, respec tievelijk in voorbereiding. Voorts leenden G.S. goedkeuring aan een plan van de gemeente Alphen aan den Rijn tot verbetering van de tot die tertiai weg behorende Oudshoornseweg Woubrugge Bij de gemeente Woubrugge is in bereiding een plan voor de reconstructie van het bij die gemeente in onderhoud zijnde gedeelte van de weg Hoogmad< Rijpwetering, terwijl bij de gemeente Alkemade de verbetering van het noor delijk gedeelte van deze weg in he eerste stadium' van voorbereiding is. Een bij de gemeente Zoeterwoude ir uitvoering zijnde verbreding van de Gel derswoudse weg zal waarschijnlijk nog voor het einde van het jaar gereed ko men. De reconstructie van de Slootweg door de Palensteinse polder kwam ge- De. kosten van de verbeteringswerken. die m 1962 zijn gereedgekomen of naar verwachting nog dit jaar gereed zullen komen, worden geraamd op rond f 1.940.000. De onderhoudstoestand van de tertiaire wegen kan over het alge meen bevredigend worden genoemd. De kosten van het onderhoud gedurende 1962 werden geraamd op f 2.730 000. Woonark Mink Het actiecomité voor de nieu we woonark van de heer Mink heeft- pogingen in het werk ge steld de nieuwe ark niet ge heel ledig op te leverenaan gezien de schamele inbopdel van het wrak volkomen on bruikbaar is geworden. Dai lukt aardig. De Touwfabrieken in Lei derdorp zorgen voor de vloer bedekking, terwijl de Kon. Fa brieken van Dekens en Sto//en Zaalberg N.V. een deken heef toegezegd. Wie nog een goed bruikbare deken heeft liggen gelieve zich in verbinding te stellen met penningmeester K van Dijk, Roomburgerweg A. tel. 21906. De fa. B. de Koning heeft spontaan gereageerd op een te lefoontje en verzorgt de glas- en overgordijnen, een prachtig gebaar Dr. Hijmans lector Dr. W. Hijmans is benoemd tot bui tengewoon lector aan de Leidse Univer siteit in de faculteit der geneeskunde om onderwas te geven in de experimen tele reumatologie. Dr. Hijmans. die in 1921 te 's-Gravenhage is geboren, deed in 1939 eindexamen gymnasium B aan het Eerste Stedelijke Gymnasium in zijn geboortestad.' Daarop ving hij zijn stu die in de geneeskunde aan de Leidse universiteit aan. In 1949 legde de nieuw benoemde lector zijn artsexamen af, waarna zijr benoeming lol assistent aan de afdeling reumatologie Volgde. Na in 1952 te Leiden te zijn gepromoveerd op het onderwerp: Cortico trophine en cor- tison, werd dr. Hijman in 1953 als inter nist ingeschreven. In de jaren 1954 en 1955 was hij in Engeland en Amerika in wetenschappelijke laboratoria op het gebied van de reuma werkzaam, dankzij een stipendium van de Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.). Sinds de aanvang van 1956 is dr Hijmans als wetenschappelijk mede werker verbonden aan de Leidse Reuma- t.ologische Kliniek. Verkeersongelukken in Leiden Gisterochtend moesten de Leidse politie en de E. H. D. vele kei-en uitrukken in verband met door gladheid en mist ont stane ongelukken. Er deden zich val- en slippartijen voor. terwijl ook menige botsing plaats had. Zo gebeurde op de RÜnsburgerweg nabij de Lijsterstraat een kettingbotsing. Er was veel mate riële schade, terwijl o. m. een gebroken arm en een beenfractuur in de rapporten staat vermeld. Zoals gisteren al gemeld, is de toren van de Bevrijdingskerk in Leiden-Zuid-West met twee klokken verrijkt. Volgende week zullen ze in gebruik worden genomen. Foto: N. v. d. Horst Onderscheiding bij Roto Gravure Gistermorgen heeft de heer C. Stokker- mans uit handen van wethouder Menken de aan de orde van Oranje-Nassau ver bonden zilveren eremedaille ontvangen Dit in verband met zijn 40-jarig arbeids- jubileum bij Roto Gravure te Leiden, waar de jubilaris thans chef is van de afdeling vellendruk en rotatie. Directeur J. C. Stafleu prees vakmanschap, toe wijding en tact van de heer Stokkermans en bood hem een enveloppe met inhoud aan en een draagmedaille. Namens het departement Leiden van Nijverheid Handel waren er een oorkonde en gouden insigne. Het personeel -was tegenvvoordigd door St. Nicolaas, die een fototoestel aan bood Voorts werden cadeaus overhandigd dene afdelingen scheerapparaat. et Vragen en antwoorden over wegen in Zuid-Holland AN HET wegenverslag 1962 van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- I*- land ontlenen wij het volgende. De vrijgekomen trambaan tussen Kat wijk en Noordwijk zal worden benut voor verbetering van de bestaande provinciale weg no. 1. De trambaan is eigendom van de provincie worden. De provinciale weg zal een breedte krijgen van 6.50 m met de westzijde een vrijliggend rijwielpad van 3 m breedte. Voor de uitvoe ring van dit werk moeten nog enige terreinen worden aangekocht, waar over wordt onderhandeld. Getracht zal worden het werk in het komende jaar tot uitvoering te brengen. De vaste commissie van advies cn bij stand voor verkeer heeft onder meer ge vraagd: Indien de aanleg van het nieuwe tracé van weg no. 1 ten noorden van Noord wijkerhout nog veel tijd vordert, is het dan niet gewenst dat de provincie een voorlopige voorziening treft voor het rij- wielverkeer langs de bestaande weg van Ruigenhoek naar de Noordhollandse grens? Bij Ruigenhoek komt het rijwiel- verkeer anders weer op de rijbaan. Ant woord: Het rijwielpad no. 36 eindigt op de Ruigenhoekerweg. langs welke weg geen rijwielpad aanwezig is. Deze weg kruist de provinciale weg no. 1 en vindt zijn voortzetting in de Delfweg naar Lis se Het tijdelijk aanleggen van een rij wielpad van dit kruispunt tot bijv. de Zilk heeft weinig zin, indien n:et overal elders langs weg no. 1 ingrijpende tijde lijke maatregelen zouden worden geno men. Het verdient daarom de voorkeur met het oog op de krappe personeelsbe zetting in het betrokken wegendistrict, te trachten de nieuwe provinciale weg no. 1 zo spoedig mogelük tot uitvoering te Weg no. 16 Vraag: Hoe staat het met de verbete ring van de weg no. 16 in de gemeenten Voorschoten en Leidschendam met ge bruikmaking van de voormalige tram baan en in welk stadium verkeert de overdracht van deze weg aan de gemeen ten? Anitwoord: Het gedeelte van de provin ciale weg no. 16 in Voorschoten, gelegen tussen het Burgemeester Vernèdepark en de Zilverfabriek, ter lengte van 850 m. is dit jaar door de gemeente overgenomen. Bij deze gemeente is. in overleg met de provinciale waterstaat, een plan in be werking voor de verbetering van de ge hele traverse door de bebouwde kom van Voorschoten, waartoe ook nog een ge deelte van de provinciale weg no. 16 be hoort. De plannen voor verdere verbete ring van laatstgenoemde weg zijn afhan kelijk van het hiervoren vermelde plan van de gemeente Voorschoten. Met burgemeester en wethouders Leidschendam is in beginsel stemming bereikt omtrent de overdracht aan die gemeente van het in de bebou wing gelegen gedeelte van provinciale weg no. 16 ter lengte van 1750 m onder Grenswijziging LEIDEN Minister krijgt spoedig de stukken terug Laatste raadpleging was niet eens nodig geweest ff, nog heel goed mogelijk, dat de minister zijn grenswij- zigingsontwerp voor Leiden en om geving bij de thans zittende Kamer indient. Dat wil niet zeggen, dat de Kamer, die dus in september wordt ontbonden, het nog zal behandelen". Dat verklaarde ons vanmorgen een autoriteit in Den Haag, toen wij hem enkele vragen stelden met betrek king tot de binnenkort te verwach ten wijziging van grenzen in de Leidse agglomeratie. Hij deelde ons mee. dat het college van Ged. Staten deze week de stukken die met deze voorstellen verband hou den. opnieuw zal ontvangen. Zij zullen dan, naar vermaCht mag worden, binnen enkele weken hun standpunt bepalen. Het is niet te zeggen, of Ged. Staten in de recente behandeling van de voor stellen in de verschillende gemeenten aanleiding vinden de minister gewijzig de suggesties te doen. Er zal in ieder geval naar worden gestreefd, de stuk ken nog dit jaar aan de minister terug te geven. Deze zal dan zyn definitieve standpunt bepalen. Onze zegsman deelde verder mee. dat de procedure eigenlijk al tot een eind was gekomen Formeel was het dus niet nodig geweest, dat de minis ter de gemeentebesturen nog eens raadpleegde. Hij heeft de gemeenten dit „extraatje" gegund om zich op bepaalde punten van het ontwerp nog nader te kunnen oriënteren. Het gemeentebestuur van Leiderdorp Zoekt U een GOUDEN RINQ dame of heer v. d. WATER. Haarlemmerstr. 207 heeft het. Ruime keuze in alle prijzen. heeft van Haagse zijde nog niets gehoord over het betrekken van Leiderdorp bij de grenswijziging dooi- Leiden. Het zeer de vraag, of de instanties in Den Haag in dit late stadium van de proce dure. dat dus buiten de wettelijke pro cedure valt, bereid zullen zijn nog zo danige wijzigingen voor te stellen, dat de voorbereidingen nog eens ernstig zou den worden vertraagd. Uit de gesprekken die wij hierover hebben gehad, kregen wij de indruk, dat men hiervoor niet zou voelen. voorwaarde, dat de gemeente het onge- 200 m lange gedeelte ter weerszij- van de aansluiting van de Damlaan een bijdrage van de provincie verbreden. Zodra de gemeenteraad zich iver heeft uitgesproken, zullen G.S. terzake een voorstel doen. De algehele overdracht van provinciale weg n< de betrokken gemeenten zal eerst kunnen plaats vinden na de totstandko ming van de nieuwe provinciale weg no 16bis. Vraag: Wanneer kan de openstelling m provinciale weg no. 25 tussen Bos koop en Gouwsluis worden verwacht' Antwoord: Het gedeelte van de provinciale weg no. 25 tussen 1 koop en Gouwsluis zal onvoor ziene omstandigheden voorbehouden i de tweede helft van 1963 voor het verkeer worden opengesteld. (Auertentie) C. DE KEMP Juwelier BOTERMARKT 12 Lakenhal dicht a.s. zaterdag In verband met de begrafenis van prinses Wilhelmina zal het stedelijk mu seum De Lakenhal te Leiden zaterdag de gehele dag gesloten zijn. GEDEPUTEERDE STATEN van Zuid-Holland hebben een overzicht ge maakt van de ter uitvoering van het provinciaal wegenplan in 1962 verrichte en in 1963 te verrichten werkzaamheden. De minister van ver keer en waterstaat heeft omtrent de plannen voor het gedeelte Scheve- ningen-Katwijk, van de weg Scheveningen-Wassenaar-Noordwijk-Noord- holandse grens, advies gevraagd aan de Raad van de Waterstaat. De voor bereiding van de onteigening van de terreinen, die nodig zijn voor de aanleg van het gedeelte Katwijk-Noordhollandse grens in de gemeente Noordwijkerhout, is afgesloten. Een bestek voor de bouw van een drie tal viaducten in het gedeelte van weg no. 1 van de gemeentegrens tusssen Kat wijk en Noordwijk tot de Noordhollandse grens en een bestek voor het opruimen van de in het tracé van deze weg gelegen bunkers zijn door het Rijk goedgekeurd. Verwacht wordt dat de terreinen, waar op deze werken moeten worden uitge voerd, binnenkort in handen van de provincie zullen zijn. Voorts is met de aanleg van enkele gedeelten aardebaan. met zand uit put voor vuliberging in de gemeente Katwijk, begonnen. Ten noorden var dorp Noordwijkerhout is langs eer deelte van de bestaande weg no. 1 (de Herenweg) een rijwielpad aangelegd. De kruising van de weg rijksweg Oegstgeest/ Haarlemmermeerpolder - Sassenheim Noordwijkerhout (weg no. 3) met de spoorlijn Leiden-Haarlem is van auto matische halve overwegbomen vooi Beoosten Leiden Omdat de Zijllaan- en Meijepolder bij de grenswijziging niet naar Leiden zal overgaan, maar tot Leiderdorp zal blij ven behoren, wordt thans ook met laatst genoemde gemeente overleg gepleegd omtrent de plannen voor de overbrug ging van de Zijl en voor de aansluitin gen van de bestaande en de geprojec teerde wegen van de weg Leiden - Rijp wetering - Oude Wetering (no. 5). als mede de kostenverdeling. Met de gemeente Alkemade is overeen, stemming bereikt omtrent de overdracht aan deze gemeente van het gedeelte Nieuwe Wetering - Oude Wetering va weg no. 5 Diet de gemeente Alphen aan den Rijn is overeenstemming bereikt over de wijzigingen van de aansluitingen van de gemeentelijke wegen aan de "VP 64-jarige leeftijd Beekes, Prinscnlaan 23 te Oegstgeest. Op 7 juli gistermorgen plotseling erleden de heer A. an dit jaar nan heer Beekes afscheid als districtscommissaris van het district Rijnland van de Nederlandse Padvinders, waarmee hij een periode van 45 jaar pad vinderschap afsloot. Als negentienjarige jongeman stak hij zich in Den Haag voor het eerst in de uniform van padvinder. De heer Beekes. die in de Nederlandse padvinderswereld een bekend figuur was. werkte zich langzaam op naar de top. Hij was districtscommissaris, assis tent-hoofdkwartiercommissaris. beheer der van het padvindersmuseum en leider van een eigen groep in Oegstgeest. In 1926 werd de heer Beekes, die aan de PTT was verbonden, naar Haarlem overgeplaatst. Ook daar stichtte hij een eigen groep. In 1932 werd hij leider van een jamboree-kamp met zesduizend ver kenners. In 1939 kwam hij naar Leiden, maar de oorlog maakte een einde aan het legale scoutisme. Tweemaal vroeg prof. De Boer hem illegaal een lezing over de padvinderij te houden, en zo kon er direct na de oorlog een kader gereed staan om de padvinders weer in eigen groepen op te vangen. Na de oorlog bezocht dc heer Beekes de jamborees in Canada. Frankrijk. Oostenrijk cn Engeland. H(j was drager van de zilveren Vlaamse Gaai. de hoogste onderscheiding die de pad vinderij kent, de zilveren Jacobsstaf en de medaille 1937 van verdienste. De lieer Beekes was ook Ridder in de Orde van Oronje Nassau. In 1957 viel de heer Beekes een harte lijke huldiging ten deel in verband met zijn veertigjarig jubileum als padvinder Uit alle delen van het land kwam men toen naar Oegstgeest om deze pionier van de Nederlandse jeugdbeweging dank te brengen voor zijn langdurige arbeid Maandagmiddag om twee uur zal het stoffelijk overschot van de heer Beekes bij de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest ter aarde worden besteld. omlegging om Alphen van de weg Alphen aan den Rijn - Rynsater- woude - Haarlemmermeerpolder (no. 7). De gemeente zal trachten op korte termijn de voor deze wijzigingen be nodigde terreinen in eigendom te ver krijgen. Het bestek voor de verbete ring van de omlegigng om Alphen en voor de wijziging van de aanslui ting van de provinciale wegen nos. 7, 9 en 25. ten noorden van de brug over de Oude Rijn, is in voorberei ding. Met de provincie Utrecht worden on derhandelingen gevoerd over de door trekking van de weg Rijnbrug - Papen veer Nieuwveen - Utrechtse grens mo. 9) van de weg no. 10 (Nieuwveen) tot de Utrechtse grens. Met de bouw van de nieuwe bruggen over het Aarkanaal en de Hoekse Aar te Papenveer is begonnen. De verbetering van het wegdek Nieuw koop—Nieuwveen van de weg Oostzij^p Aarkdnaal Nieuwkoop - Nieuwveen (no, 10) is in uitvoering. In verband met de vervanging van de tramlijn LeidenDen Haag van de N.Z.H.V.M. door een buslijn zijn langs de weg RijswijkDe Vink met zijtakken naar Den Deijl en de Lammebrug en aansluitingen aan Voorburg (no. 16) nog enige bushalteplaatsen aangebracht. De plannen voor de aanleg van de weg Leiden—Den Haag (no. 16 bis) zijn in voorbereiding. In het gedeelte Lammebrug—Hoge Rijndijk in Leiden, van de weg Zoeter- meerLeiden (Hoge Rijndijk) (no. 17) werd het rijdek van de spoorwegover gang vervangen door platen van gewa pend beton, terwijl de afsluitbomen zijn vernieuwd en elektrisch beweegbaar zijn gemaakt. Voor het naastliggend rijwiel pad werd de alarminstallatie vervangen door elektrisch beweegbare afsluit bomen. Het bestek voor de aanleg van het Lammeschansplem in Leiden is in uitvoering. Ongelukken door mist en gladheid Gisteren hebben in Leiden 19 aanrij dingen van betekenis plaatsgehad, 8 maal waren er persoonlijke ongelukken bij. waarvoor de eerste-hulp-dienst moest uitrukken. Gistermorgen om ze ven uur slipte eon N.Z.H.-bus in de bocht bij het Rijnsbungerviaduct en bot ste tegen een lichtmast. Eén der inzit tenden, de 58-jarige mevrouw L. A. Kree- man uit Leidschendam, viel en brak haar rechterarm. Zij is naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Een half uur later kwam dc 52-jarige metselaar P. Smits bij het oversteken van de Haar lemmerweg door de gladheid te vallen. Hij brak zijn rechterbeen. Op de Mors singel werd een politiewagen aangere den door een slippende vrachtauto. Van de politieauto bleef maar weinig heel. De vrachtauto werd licht beschadigd. Moleuaankoop in Rijnland Gedeputeerde Staten hebben de Pro vinciale Staten meegedeeld, dat de Rijn landse Molenstichting in eigendom heeft overgenomen: dc molen van de Zwan- burgerpolder te Warmond: de molen van de polder Hoogeweg te Noordwijk; do molen van de Vrouwc-Vennepolder te Alkemade. die van de Voorhofsepolder te Woubrugge en de molen van de grote Westeindse polder te Zoeterwoude. Da n verleenden bij besluit van 14 januari 1960 aan de stichting een bij drage van 25 procent van de jaarlijkse onderhoudskosten van vijf molens, tot :n maximum van f 400 per molen De stichting heeft nu nog twee molens aangekocht, te weten die van de polder Boterhuis te Warmond en die van do Huis ter Does-polder in Leiderdorp. Er staan nog enkele molens op de verkoop lijst. De provinciale molencommissie zou het maximale aantal molens, in het onder houd waarvan de provincie een subsidlo rleent. willen stellen op vijftien. Ge deputeerde Staten kunnen zich met dit advies verenigen en geven de Provinciale Staten in overweging overeenkomstig te besluiten. Openbare les van drs. Polderman Drs. J. Polderman, benoemd tot bui tengewoon lector in de farmaceutische technologie, zal dinsdag 11 december s namiddags om 4.15 uur zijn functie of ficieel aanvangen met het uitspreken van openbare les.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3