Goed idee Stoffelijk overschot komt vanavond in Den Haag vijftig first class american cigarettes voor J fir in feestelijke verpakking! Ziekenhuis Dorestad opgeheven - personeel kreeg ontslagbrief Zilveren jubileum de heer Lubach NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DINSDAG 4 DECEMBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Den Haag, Dililgentia, 8 uur: Zuid- Afrikaans Koor „Die Kamerkoor van die Universiteit van Rhodes". Donderdag Zoölogisch laboratorium, 3 uur: Ope ning nieuw gedeelte door minister mr J. M. L. T. Cals. Lakenhal, 8 uur: Concert „Sempre Crescendo". D e n H a a g, Diligentia, 8 uur: Orkest, vereniging „Euterpe". VrUdag Academie, 4.15 uur: Oratie mej. prof. dr. B. Siertsema, buitengewoon hoogle raar in de Afrikaanse taalkunde. Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilm. Gebouw Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, 8 uur: Leidsche Chr. Bestu renbond, C.N.V.-secretaris C. A. Bakker over: „De vraagstukken rondom de lo- D e n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Schweijk in de tweede wereldoorlog". Diligentia, 8 uur: Norman Shetler, Films GASINO (2.30, 7 en 9.15 uur): Tarzan en zijn vijanden (14 jaar); donderdag: Saint Louis Blues (alle leeftijden). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Ursus (14 j.). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Ontsnap ping onder spervuur (14 jaar). REX (2 en 7.30 uur): The Alamo (14 j.) STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): The con nection (18 jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes langs de weg (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Vreemde volken", kindertekeningen (tot 2 maart). Lakenhal, geselecteerde schilderijen voor Wedgwoodprijs 1963 (tot 19 decem ber). De Lakenhal: jubileumtentoonstelling Leidse amateurfotografen (tot 9 decem ber). Lakenhal, „Leiden in prent en teke ning" (tot en met 10 december). Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 urn- Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur nrn. zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. In enige volgauto prins Bernhard Woensdagmorgen begint défilé langs de baar (Van een onzer verslaggevers) A LLE Haagse kerkklokken zullen luiden, wanneer hedenavond het stoffelijk hulsel van prinses Wilhelmina het paleis aan het Lange Voorhout zal worden binnengedra gen. Twee hagen hofpersoneel uit Den Haag en omgeving zullen een erewacht vormen. Hierna zullen de leden van de hofhouding langs de baar defileren. Verwacht wordt, dat de stoet, die om half zes uit Apeldoorn vertrekt, om ongeveer acht uur in Den Haag zal aankomen. Motorrijders van de Rijkspolitie zul len de stoet openen en sluiten. In een politieauto rijdt voorop opperstalmees ter W. F. K. Bischoff van Heemskerck. Daarachter volgen vier motorrijders van het ere-escorte van de Koninklijke Ma rechaussee. In een witte auto volgt het stoffelijk overschot. Daarna weer vi< motorrijders van het ere-escorte. In de enige volgauto in de stoet zal prins Bernhard de tooht meemaken. Aange nomen wordt, dat langs de Rijksweg en vooral in de omgeving van Apeldoorn, duizenden langs de kant zullen staan om afscheid van de verscheiden Prinses te Voorburg Bij het verkeersplein te Voorburg komt de stoet voor het eerst op de route bin nen de bebouwde kom. De snelheid zal worden geminderd tot ongeveer 20 kilo meter per uur. De route loopt over de Laan v. Nieuw Oost-Einde, Laan van Nieuw Oost-Indië. Juliana van Stolberglaan, Eerste Van der Boschstraat, Leidse Straatweg, de Bosbrug, Korte Voorhout. Lange Voorhout, tot voor het paleis. Er zullen maatregelen genomen worden dat de stoet ongehinderd één snelheid kan hand- haven. Het verkeer uit zijstraten zal worden stilgelegd. Hedenavond zullen alle openbare makeljjkheden in Den Haag worden af gelast. Diligentia, K. en W. en Konink lijke Schouwburg zullen gesloten zijn. Besprekingen of ook de bioscopen zul len sluiten zijn nog gaande. In de cafés zal geen muziek zün. Voor de resteren de dagen van deze week zal bovendien in de open lucht geen muziek mogen worden gemaakt. Wèl zullen hedenavond de winkels geopend blijven. Ook de feest-verlich- ting in de straten blijft aan. Woensdagmorgen om negen uur zullen B. en W. van Den Haag de stoet openen, die langs de baar in de hal van het pa leis zal défileren. De eersten die de do denwacht betrekken zijn vier oud-adju danten van de verscheiden oud-vorstin. Onder hen is prins Bernhard. Na bur gemeester en wethouders is een ieder in de gelegenheid om afscheid te nemen. De defilanten dienen zich op te stellen tussen de hekken en de witte koorden op het Schelppad van het Lange Voor hout. Verwacht wordt, dat zeer velen van deze gelegenheid gebruik zullen Verkeersovertredingen voor kantongerecht Leiden EEN 36-jarige koopman uit Leiden had zijn echtgenote, onder zijn toe zicht, in zijn auto laten rijden. Op de Willem de Zwijgerlaan werd een meisje aangereden. Deze zaak kwam gisteren voor de tweede maal voor het Leidse kantongerecht, waarbij de rechter, mr. De Bruin, de koopman wees op zijn afwijkende verklaringen. Mr. Van der Schans eiste f 50 of 10 dagen, het vonnis werd f 40 of 16 dagen. verleende op Duinsohoten bij kruispunt Omdat hij op de Huis ter Duinstraat onvoldoende reöhts had gehouden, bol ste een 19-jarige barkeeper uit Noord wijk met zijn auto tegen een tegenlig ger. Later bleken zijn achterbanden glad te zijn. De verdachte zed dat hij door geparkeerde auto's niet helemaal rechts van de weg kon blijven. De officier eiste 30 of 6 dagen en voor de glad heid van de banden 50 of 10 dagen Voor het eerste feit werd het vonnis 5 minder. Een 19-jarige los arbeider uit Sassen- heim had de motor van zijn bromfiets 's avonds om half elf onnodig op de hoek Hoofds traat-Cha rhonla a n laten draaien. Verdachte beweerde dat hij op een vriend stond te wachten, doch de kantonrechter vond dat hij zonder draaiende motor evengoed had kunnen wachten. Het vonnis werd ƒ20 of 8 da gen. de eis was ƒ25 of 4 dagen. Een eveneens 19-jarige plaatwerker uit War mond kreeg ƒ55 of 22 dagen (eis: 75 of 15 dagen) omdat hij 's nachts op zijD bromfiets met knetterende motor en grote snelheid over de Rijnsburgerweg had gereden. „Dan ga ik in hoger beroep," was bet ■commentaar van een 71-jarige Leide- naar, die tot ƒ15 of 6 dagen werd ver oordeeld (eis ƒ20 of 4 dagen). De be jaarde was bij het passeren van een bromfietser met zijn eigen bromfiets niet voldoende naar links uitgeweken Verdachte meende dat de andere brom fietser schuld had aan de valpartij, om dat deze meer gas zou hebben gegeven Het Slachtoffer liep ƒ90,25 schade od, die de bejaarde heer zal moeten betalen Een 42-jarlge Katwüker hoorde 40 of 8 dagen' tegen zich eisen, maar werd vrijgesproken. Hü zou met zijn auto op de Boslaan een andere automobilist heh- ben gehinderd door vrij plotseling naar links af te slaan. De kantonrechter achtte schuld niet bewezen. Een 45-jarige slager uit Warmond reed op de Hoofdstraat tegen een stilstaande auto op. Bij onderzoek bleek zijn rem niet goed te werken. Voor het eerste feit werd hij tot 15 of 5 dagen veroordeeld (eis 25 of 5 dagen), voor het tweede tot 75. Een 21jarige loodgieter uit Hillegom Wilgendam geen voorrang dere auto. Een 47-jarige bedrijfsleider uit Noordwijk deed dat op de Sluisweg te Katwijk evenmin. De eerste werd veroordeeld tot ƒ30 of 10 dagen, de tweede tot 50 of 10 dagen. Royal Leiden won verpakkingstrofee Een nieuwe toepassing van plastic- schuim in combinatie met golfkarton heeft de schrijfmachinefabriek Royal McBee te Leiden dezer dagen te Parijs de Eurostar 1962 van de European Packaging Federation bezorgd, een onderscheiding die aan 17 Europese ondernemingen ten deel viel. terwijl er circa 80 bedrijven uit geheel West-Europa hadden meegedon- gen. Technici van Royal McBee Nederland N.V. zijn er na lange proefnemingen ln geslaagd een verpakking te construeren, die de schrijfmachine in een veerkrachtig bed van schuimplastic met een golfkar tonnen frame schokvrij vasthoudt en der halve het tere mechanisme voor bescha diging behoedt tydens de lange reis, die vele der in Leiden gefabriceerde schrijf machines moeten maken, eer ze op de plaats van bestemming zijn. Haagse rechtbank Cheque vervalst Een 19-jarige kelner uit Leiden moest zich voot de Haagse rechtbank verant woorden wegens vervalsing van een cheque van f 3.800, ten nadele van een koopman uit Leiden. Verdachte woon de aanvankelijk bij de koopman in, maar had wegens moeilijkheden de wo ning verlaten. Van de gelegenheid had hij gebruik gemaakt hot chequeboek van de koopman mee te nemen, waar na hij valse cheques ging uitschrijven. Hij liet de bedragen door een vriend bij een bank in Leiden incasseren. Zowel tegen verdachte als tegen diens vriend, een 19-jarige los werkman uit Den Haag. eiste de officier 1 jaar jeugdgevangenis met aftrek van voor- De rechtbank heeft uitspraak gedaan en overeenkomstig die eis verdachten veroordeeld. maken. Mocht het driehonderd meter lange Schelppad te klein blijken, dan zal men zich ook op het Korte Voorhout kunnen opstellen. Verzocht wordt tijdens het défilé niet stil te blüven staan. Het publiek zal het paleis niet binnen gaan, maar zal langs de trappen voorbijgaan. Voor in de hal zal de baar zijn opge steld. Bloemen zullen door hofpersoneel op de trappen worden gerangschikt. Woensdag, donderdag en vrijdag zal het Voorhout voor het doorgaand verkeer zijn afgesloten en zal dag en nacht een parkeerverbod van kracht Begrafenisstoet vertrekt zaterdag kwart voor tien (Van een onzer verslaggevers) Nu is zeker, dat de begrafenisstoet waarin het stoffelijk hulsel van Prinses Wilhelmina naar Delft zal worden gebracht, zaterdagmorgen om kwart voor tien van het paleis Lange Voor hout zal vertrekken. De afzetting van de gehele route van het paleis Lange Voorhout tot rijksweg 13 zal 's morgens om zeven uur in werking treden. De route gaat om acht uur 's morgens dicht. Slechts op vijf punten zal het dwars- verkeer de route nog mogen kruisen tot een later uur dat nog niet bekend is. De route zal zeker tot elf uur 's mc gens gesloten blijven. Met de Nederlandse Spoorwegen Is contact opgenomen en bereikt is, dat op het moment van het passeren van de stoet bü het viaduct Rijswijkseplein te Den Haag geen treinen over het via duct zullen rijden. Het tramverkeer op de route van de stoet wordt stilgelegd. De scheepvaart langs de route wordt stilgelegd en de bruggen zullen gesloten Vrijdag herdenking Zaterdag scholen gesloten De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft aan de rijks scholen verzocht, voor zover dit in de afgelopen dagen nog niet mocht zijn ge beurd, het laatste lesuur cp vrijdag 7 december te wijden aan een herdenking van H. K. H. prinses Wilhelmina. Voorts heeft de minister beslist dat de rijks scholen zaterdag 8 december gesloten zullen zijn. In een rondschrijven aan de gemeente besturen en besturen van bijzondere scholen heeft de minister meegedeeld, dat de regering het op prijs zal stellen indien de gemeentelijke en bijzondere scholen dezelfde gedragslijn zullen vol gen. ZOEKT U EEN SCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 207 heeft het. De beste merken. JUNGHANS. KIENZLE. MAUTHE Lezers schrijven ons: Hondenvuil op straat Gisteren liep ik in uw mooie stad, laar ergerde my er steed aan, dat het voetpad vol lag met uitwerpselen van honden. In de buitenwijken is het nog erger. Door de hondsdolheid moeten alle honden aan de lijn uitgelaten worden, dus het smoesje, dat de eigenaar niet weet wat er met zijn hond gebeurt en wat het dier doet is er niet meer bij. Kunnen deze begeleiders er dan niet voor zorgen, dat dit aan de stoeprand gebeurt? In het blad van de Dierenbe scherming is hier al meer over geschre- Het is toch het toppunt, dat men steeds moet uitkijken om niet ergens in te trappen; met kinderen is dit nog er ger. Om nu de maat vol te maken (of te doen overlopen) lag er bij mijn thuis komst zon uitwerpsel net voor myn deur, maar dat ontdekte ik pas toen ik ln de gang stond. Alle hondenbezitters roep ik op: „Wat u niet wil, dat u geschiedt, doet dat aan een ander niet en houdt het voetpad schoon". J. P. v. d. Haak. Noordwijk j\Ir. dr. Chr. Soumokil Reeds 12 jaren onafgebroken wordt door Ambonezen op Ceram de strijd voor recht en vrijheid van het Zuid-Molukse volk gestreden onder de bezielende lei ding van mr. dr. Soumokil, oud-procu reur-generaal te Makassar. In Neder land wordt de strijd zij het op an dere wijze gestreden door de Stich ting „Door de Euwen Trouw", geves tigd te Eindhoven. Mede door de activiteiten van dit Ne derlandse thuisfront wordt Soumokil ge sterkt in zijn zware moeizame en ge vaarlijke taak ten dienste van zijn volk. De Stichting „Door de Eeuwen Trouw" (girono. 1130000) wil evenals in vorige jaren, aan de in Indonesische gevange- nissen verblijvende Ambonezen, die van hun verzet tegen de agressie van hel Soekarno-régime hebben blijk gegeven, een Kerstpakket doen toekomen door bemiddeling van het Rode Kruis. In verband daarmede tevens met het oog op andere activiteiten wordt een beroep gedaan op het Nederlandse volk om financiële steun. Voor onze stadgenoten is er nog een bijzondere reden om steun te bieden, want Soumokil was een der onzen. Als leerling van de Leidse Chr. H.B.S. later als student. We willen hem niet in de steek laten er. voelen ons kameraadschappelijk met hem verbonden, nietwaar jongelui van het Chr. Lyceum? En al moge het waar zijn dat de fi nanciële steun hem niet rechtstreeks ten goede komt. uit het bericht van onze bij stand, zal hem ons medeleven blijken, waardoor hij gesterkt zal worden om ziin zware taak onversaagd voort te De man die jaren lang weet stand te houden tegen de druk van een over machtige vijand, mr. dr. Chr. Soumokil, toont ons wat in de strijd voor het recht een goede courage vermag. Moge het zijn tot het doel is bereikt. Want Ambon moet vrij! Hengelgelegenlieid langs de Leidse Vaart Voor de verbetering van de Woudse dijk ter ontsluiting van de zuidelijke oever van het Braassemermeer en verschaffing van hengelgelegenheid langs de Leidse Vaart is op de begroting 1963 het ministerie van onderwijs, kunsten wetenschappen een bedrag van f 50.000 opgenomen. inhoud 2 pakjes Gold Star 25 Gevestigde en vertrokken personen in de week van 21 t.m. 28 november In Leiden vestigden zich: A J" C Aumont en fam, Oude Vest 21; W C H den Hollander en fam, Duinhof 16; P J van Rijn en fam, de Meij v Streefk- straat 42; A Heisterborg en fam, Alb Verweijstr 9; L Geervliet en fam, Han- delstraat 6; F Torrijos en fam. Oude Singel 128; J Tukker en fam. Akker hof 55; C H Stolp en fam, Oude Heren gracht 20; A T Dessens en fam. Mariën- poelstr 15; M Pitters en fam, Valerius- straat 174; B van Leeuwen en fam, Thorbeckestraat 14; L M H van Cleef fam, Jac Romansstr 11; P A Luikenaar en fam, Lorentzkade 67; J M E Winkel molen, van Vollenhovenplein 14; G G Wendt. Montgomerystr 23; M D de Eguren de Uriante, Oude Vest 185; M delas M Garcia Sobera, Oude Vest 185; N Kooijman, Rich Holstr 61; R N S JansenBuize. Bachstr 502; G F J A ArpsTeeuwen, Rapenburg 12; M J Monod de Froideville, Korevaarstr 6; Q A C de Bruijn, de Goejestr 38; J H Broekhuizen, Rijnsburgerw 152; D J Tijssens. Lange Mare 71a: M van sonKolster, Jul van Stolberghof 42; J A J Boeke, Morssingel 4; A R den Tonkelaar. Burggravenlaan 167; ACM Bloemen, Hoge Rijndijk 50a; C Visser, Hoge Rijndijk 14; F O A M Kemme, Vreewijkstr 21; A Voetsvan der Bent, Paul Krugerstr 5a; A G J M Wiering, Lammenschansweg 9; M V van Ojen, Witte Singel 27; F H de Graaf. Breestr 14; C M A van den Berg, a.b. Sumatra- straat t/o 66; M van Duinen, Vinken- Exploitatie niet meer lonend Het (particuierc) ziekenhuis Dorestad aan de Rijksstraatweg in Wasse naar zal worden opgeheven. Hoewel we dit bericht (nog!) niet bevestigd konden krijgen laat de „mededeling", die de personeelsleden bij hun ont slagbrief ontvingen niets aan duidelijkheid te wensen over. Op 30 novem ber kregen de 25 verpleegsters van „Dorestad" en het overige personeel schriftelijk aanzegging van hun ontslag per 1 februari 1963. In een gelijk tijdig verstrekte „mededeling" werd hun uiteengezet, dat de exploitatie van het ziekenhuis op basis van de voorgeschreven economische kostprijs niet meer mogelijk is. In deze toelichting aan het personeel staat het volgende: „Aan de ernstige pogingen om te komen tot verbetering nieuwbouw en uitbreiding van „Dore stad" kunnen geen gevolg krijgen. De gedurende jaren lopende besprekingen met de betrokken instanties hebben er toe geleid, dat de aanvankelijk ge raamde kosten van beneden het mil joen, thans zeven maal zoveel zullen belopen, indien aan de steeds hogei gestelde eisen zou moeten worden vol daan. Afgezien van de moeilijkheid een Dit is het ziekenhuis Dorestad", 'dat ligt aan de Rijksstraatweg 651 in Wassenaar. Het wordt binnen kort opgeheven, zo is het personeel dezer dagen medegedeeld. dergelijk groot kapitaal aan te trek ken, zou de exploitatie op basis van de voorgescshreven economische kost prijs, niet mogelijk zijn. Bovendien brengt het predicaat van „open" zie kenhuis met zich mee. dat er geen vaste band of overeenkomst tussen chirurg en ziekenhuis bestaat, hetgeen fundamenteel nodig zou zijn om bij zonder grote risico's te aanvaarden. Alle optimisme over de prachtige plannen ten spijt, impliceert het bo venstaande, dat „Dorestad" op zal houden te bestaan, dat de exploitatie uiterlijk 1 februari 1963 wordt stop gezet. De directrice mevrouw J. M. van Griethuizen Hagenaar wilde ons vanmor. gen geen inlichtingen over de opheffing van dit ziekenhuis met tachtig bedden verstérkken; zü ontkende noch bevestigde het bericht en zei dat eerst donderdag mededelingen konden worden gedaan. Bjj navraag bleken ook de gemeente Wassenaar, het Algemeen Ziekenfonds Wassenaar en het Algemeen Ziekenfonds voor 's-Gravenhage en omstreken AAZ cn het Gcwestelük Arbeidsbureau in Den Haag van niets te -'.en. straat 4; J Buitendijk, Billitonstr 14; M R Kruk, Brederostr 15; L J Plasmeijer Arrachart, a.b. Haarl.trekvaart; JAC M van der Vaart, Janvossensteeg 61; C H Snelders. Janvossensteeg 59; A C C Boland. Hooigracht 47a; J de Hom Ennenga, Geregracht 12; W F de Lata, Noordeinde 2a; P W Henniger, Fagel- straat 32; A R J M Scholman. Boer- haavelaan 49; D H Spaargaren, War- monderweg 45; H M M van der Salm, Marislaan 1; C W Burger. Rijn en Schie- kade 48; M Frölich, Hogerbeetsstraat 2; E A van der HoeveLaurillard, Rijns burgerweg 14; W F Rodenburg, Haagweg 112; H Snip, Joh. de Wittstraat 35; E J Zweegman, Nieuwe Rijn 8; H V M vair der Kroon. Joh de Wittstraat 46. Uit Lelden vertrokken: J J Sluis en fam, Vijf Meiplein 4, Lei derdorp, Mauritssingel 58; J C A M Busch en fam, Lammensohansweg 50, Gouda, Alb Plesmanplein 15; J J Kofman en fam, Hogewoerd 123, Rijswijk ZH, Geestbrug- weg 27; H Moenen en fam, Prinsenstr 88a, Zoetermeer, Ka-rel Doormanlaan 49; J A M Blanckaert en fam, v Vollenihoven- pl 53, België; MH Taheri en fam, vVol- lenhovenpl 55 Iran; L Hajas cn fam, Dr Lelylaan 33, Veren St van N Amerika; A Nieuwland en fam, Janvossensteeg 30, Maassluis, H R Holststr 33; D van Beuze- kom en fam, Kanaalweg 175, Hilversum, Liebergerweg 31; C E Snel en fam, De- cimastr 6, Bodegraven, Noordstr 78; C J Wijdeveld en fam, a.b. ligg. Spoorsloot, Almelo, a.b. ligg. Haven NZ t/o ABTB; H E van Joost, Rijnsburgerweg 41. 's-Gra venhage, Abr Patrasstr 1; W D Tijster- man-Kuneken, Tit Brandsmaln 61, Rijns burg, Langevaart 30; W van Ravesteijn, a.b. Morssingel. Leidschendam, Midden weg 2; J Kleyn. Surinamestr 52, Hille gom, Krochtstr 7; D H Jansen, Fagelstr 22a, Zevenbergen, Arembergstr 25; R H Rijntalder, Groenhovenstr 2. Soest. Os- sendamweg 51; P J A Idenburg, Rapen burg 88. 's-Gravenhage, Mnlenstr 27; G J Sira, Rapenburg 71, Eindhoven, Van Mecklenburgstr 36; A Doeve, Rapenburg 12, 's-Gravenhage, Sumatrastr 62; W Q Stolwijk, Oude Rijn 140, Delft, Oostsin gel 113; C J van Bentum, Lammenschans weg 91 Leeuwarden, P J Troelstraweg 132; C A Mayer, Witte Singel 71, Veren St van N Amerika; E de Haas Rijn en Sohiekade 96b, 's-Gravenhage, Laan van Poot 163; W F Zirkzee, Lod van Deijs- selstr 11, Hilversum, Noodweg 37; F Mau- ritz, P Paaltjenspad 2, 's-Gravenhage, Mechelsestr 24; J P de Winter, Lage Rijn dijk 10, Luxemburg; T van Steenbergen- Jaasma, Lusthoflaan 65a, Sneek. Frane- kervaart 14a: T de Vries-Zimmer, Aar- straat 13, Oost-Afrika; I V van Gurp, Burggravenlaan 94. Ierse Vrijstaat; M Spiering, Dahliastr 22a, Groot Brittanniët J C M Beijersbergen, Herensteeg 17, Lis- se. Irissenstr 2; W J P Vink. Hogewoerd 108 's-Gravenhage, Ln v Meerdervoort 689- J E Hoflander-de Ridder, van Speijk- straat 53, Oegstgeest, Surinamestr 6; C Z Salomé, Oppenheimstr 25, Geldermalsen, D J van Wijkstr 8: T J Bierman, Breestr 135a. Rotterdam. Voorsohoterln 116a; N Dekker, Molensteeg 8a, Spijkenisse, Jan van Galenstr 9; T de Vries, Oude Singel 66. Oegstgeest, Leidsestraatweg 2; P J M Kruijtzer, Nieuwe Rijn 18, Oosterhout, Stadhoudersin 13; S M Maas, Korte Mare 12-12a, Rotterdam, Hogerbeetsstr 12a; D Kikkert, Druivenstr 5, Alphen a.d. Rijn, J P Coenln 53- C J Sassen, Maredijk 72, 's-Gravenhage, Oranjeplein 100; I van Klaveren-Noordberger, Rijnsburgerweg 10, Alphen a.d. Rijn, Lekstr 10; C H Kik- kert-Segaar, R Vissdherstr 8, Alphen a.d. Rijn, J P Coenln 53; J A Engelen, Pieters kerkhof 12, Rotterdam, Voorsohoterln 115, J B Sanders, Burggravenlaan 5, Amster dam, Edisonstr 391; A Hoorn, de Gijse- laarstr 17, Amsterdam. Lamarckihof 12; J van Iterson, Leliestr 25, Koudekerk a.d. Rijn, Pr Margrietstr 17; J F Hensing, Ker- senstr 7, Apeldoorn. Frankenlaan 70; A M Pieterse-Verver. J W Frisost-r 27, Ulrum, Dorpsstr 37; W L ter Haar-Hemerik, Kor- tenaerstr 88. Ermelo, Gortelseweg 8; C T M Klijsen, Roodborstsbr 18, Tilburg, Goir- kestraat 151; H Nap-Bouwens. Suriname- straat 94, Haarlem. Jan Steenstr 97; H Nap, Leemansstr 61, Haarlem, Jan Steen straat 97; M G van Iterson-Kroesemeijer, St Buysingstr 36, Koudekerk a.d. Rijn, Pr Margrietstr 17; W M Verhage, Da Cos- tastr 103, Koudekerk a.d. Rijn, Pr Mar grietstr 19; H C Verhage-Den Hollander Duinhof 16, Koudekerk a.d. Rijn, Pr Mar grietstr 19; Jonkvr M Wcstcndorp-De Sc- rière, Groenhovenstr 18, Utingeradeel. a.b. ligg. Boarnsterdyk; A de Kroes, v Vollen- hovenpl 74, Amsterdam, Nassaukade 172. De heer J. Lubach, administratief hoofdambtenaar, herdacht gisteren hel feit, dat hij 25 jaar in dienst was van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Op verzoek van de jjibilaris heeft deze herdenking op sobere wijze plaats vonden, in verband waarmee de huldi ging niet zoals gebruikelijk ten overstaan directie en een aantal collega's ten kantore der L.D.M. geschiedde. Gevolg gevend aan deze wens heeft de directeur met zijn echtgenote de jubilaris 's i gens thuis bezocht, waar hij onder bieding van een geschenk onder couvert blijk gaf van zijn grote waardering voor de wijze waarop de jubilaris de belangen der L.D.M. behartigt. Avonds vond een receptie plaats in de recreatiezaal van het kantoorgebouw. Van deze gelegenheid is door vele perso neelsleden, familieleden, vrienden cn besturen van Con Amore en Kennis Macht, van welke besturen de jubilaris resp. als voorzitter en secretaris deel uitmaakt, dankbaar gebruik gemaakt om de sympathieke jubilaris te complimen- In tal van toespraken zijn de kwalitei- n van de heer Lubach belicht. Namens het personeel der LDM bood de heer Geref. Kerk Vrijgemaakt brengt beroep uit De Geref. kerk Vrijgemaakt te Leiden heeft in de komende vacature van ds. De Vries een beroep uitgebracht op ds. J. F. Heij te Drachten. Ds. Heij werkte voordien te Langerak en Hassalt, sinds 1955 te Drachten. Proefvaart Rijnmond II op vrijdagmiddag De proefvaart van de Rijnmond II (KW 43), eigendom van rederij N. Par- levliet jr. te Katwijk, wordt niet zater dag, doch vrüdagmiddag om 2 uur ge maakt. Men vertrekt van de Wilhel- minahaven te Vlaardingen. J. A. P. Moonen, voorzitter van het jubileumfonds der LDM, de jubilaris een tweetal geschenken aan. Mevr. Lubach ontving eveneens een attentie. Vervolgens spraken nog de heren E. Binsbergen namens het kantoorpersoneel, de heer B. Lubach. broer van de jubila ris, de heer T. Barnard, vice-voorzitter van Con Amore, de heer J. W. Schneider, voorzitter van Kennis is Macht, en ten slotte de heer A. Harteveld, huisvriend van de familie Lubach. Al deze sprekers lieten hun waarderende woorden verge zeld gaan van geschenken. In zijn wederwoord dankte de heer Lubach mede namens zijn echtgenote voor alle waardering hem in de toespra ken toegezwaaid. Een gezellig samenzijn besloot de bij eenkomst. Morgen misschien al schaatsenrijden Ondanks de nadelen van de vroeg In getreden koude, gaan toch al vele harten uit naar de gladde ijsbanen ln Leiden en omstreken. Verscheidene kanalen en vaarten waren vanmorgen met een laagje ijs bedekt cn vooral de jeugd verbindt hieraan onmlddellük de associatie met goed verlichte üsbanen. De Leidse Sportstichting deelde ons vapmorgen echter mee. dat de tempera turen overdag nog te veel oplopen, zodat de opgespoten tennisbanen eerst tegen negen uur of tien uur 's avonds voor het publiek berijdbaar zouden zijn. Om dus vroegtijdige teleurstellingen te voorko men, heeft men dc banen nog niet opge spoten. Indien de vooruitzichten echter dusdanig zijn, dat ook overdag tempera turen om het vriespunt kunnen worden verwacht en dat zou bijvoorbeeld morgen al kunnen zün! gaan de banen onverwüld open Ook de bekende Leiderdorper üsbaan is al dicht, doch hier g^ldt hetzelfde euvel, dat het üs pas in de loop van de avond berijdbaar wordt. Mogelük gaat dt Leïderdorpse üsbaan morgen open.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3