Noord wijk ontving Huizen eigenlijk voor niets Rijnsburgse Boys verloor zeer geflatteerd (5-1) Voetballen bij de junioren in Al Kagia won (4-0); Alphen gelijk tegen Sleutels Tottenham-Everton werd doelpuntloze draw Scoreverloop Ornas moest een punt bij Koudekerk laten Westlanders behaalden gelijkspel tegen R.C.L. Goed „doel" Lisser B-GWS werd 9-2... NIEUWE LELDSCHE COURANT 11 MAANDAG 3 DECEMBER 1962 Na 90 minuten was het nog steeds 0-0 "JVTOG steeds heeft Noordwijk in deze competitie een record, namelijk dat de club op eigen terrein ongesla gen is. Zaterdag heeft dit record aan een zijden draadje gehangen want te genstander Huizen was in de eerste helft van de wedstrijd sterker, zodat de thuisclub met het doelpuntloze spel, het meest gebaat was. Het eerste kwartier gaf een sterk aan vallend Huizensamenspel te zien, dat de defensie van de thuisclub voor zwa re problemen stelde. Het werd zelfs een beetje paniekerig nu de achterhoede; er werden onnodig hoekschoppen weggegeven en men wachtte te lang met wegwerken Het sluitstuk van de Noordwijkse defensie, de lange keeper Jaap van der Niet, bleek echter totaal geen last van ze nuwen te hebben. Hij greep enkele ke ren lakoniek en doeltreffend in. zodat de Huizenaren tevergeefs stormliepen. Het bleek bovendien dat het afwer ken van de aanvallen met de sterkste kant van de gasten was. De bal werd telkens mooi opgebracht, maar in het doelgebied wist men er uiteindelijk weinig raad mee. Dit gold eveneens voor de thuisclub, want de Noordwijkse voorwaartsen hielden het spel veel te kort om tegen de stugge defensie van de Huizenaren enig succes te kunnen boeken. Na twintig minuten ontstond een le vensgevaarlijke situatie voor het Noord wijkse doel. Diverse Huizenaren maai den echter over de bal heen. maar ook de Noordwijkers slaagden er niet in het leder weg te werken. Ten slotte bracht keeper v. d. Niet met een pantersprong redding. Handen wrijven Vlak daarop tikte hij bekwaam een harde kogel van v. d. Sleet over de lat. Daar de Noordwijkers prak tisch niet aan schieten toekwamen, Region, jeugdcompetitie Quick Boys won met 3-0 van SVV De Katwijkers doen het in deze competitie lang niet gek. Natuurlijk, van de sterke junioren van Feijen- oord werd met grote cijfers verloren, maar tegen Sparta werd de overwin ning door enkele blunders weggege ven. De competitie is al over de helft en met vier nederlagen en zes wonnen wedstrijden staat Quick Boys op de bovenste helft van de rang lijst. Zaterdag speelden de Katwijkers te gen SVV, waar in Schiedam met 40 van was gewonnen. Ook nu werd het een overwinning, hoewel de wedstrijd niet op een erg hoog peil stond. Quick Boys is de hele wedstrijd in de meerderheid geweest. Na tien minu ten was het al raak. De voorzet van rechtsbuiten P Dijkdrenth liet de SW-keeper vallen, Middenvoor A. van Leeuwen was er als de kippen bij om deze onverwachte kans te benutten: 1—0. Na rust bleef Quick Boys sterker. Het had na enige minuten een mooie kans om de voorsprong te vergroten toen Van Leeuwen een penalty wegens hands mocht nemen. Hij schoot echter hard tegen de paal. Enkele minuten later was het echter toch raak. De Schiedamse verdediging ruimde de bal weg, maar deze kwam voor de voeten van rechtshalf L. de Best, die zeer be heerst in het verlaten doel schoot. Vlak voor de tijd wisten de SVV-ers weer de bal niet anders te stoppen dan met de hand. Het was linksbinnen C. van Duivenbodien, die nu ook wel raak schoot: 30 vielen ook aan deze kant geen doel punten. Toen de rust kwam mocht vooral Noordwijk met de blanke stand de handen stijf dichtknijpen. In de tweede helft kregen we een gelijkopgaande strijd te zien. De aan vallen van Noordwijk werden iets ge vaarlijker, maar tóch werd het spel wat te kort gehouden. In het laatste kwartier werd de strijd nog feller. Er werden diverse lijf-aan- lijf-duels uitgevochten, maar ook deze leverden niets op. Naarmate de wedstrijd vorderde groeide scheidsrechter Klei in het ne men van vreemde beslissingen. Hij floot telkens af voor vermeende overtredin gen. onderbrak het spel onnodig door de voordeelregel met toe te passen, zag welwillend een geheid obstructie- geval tegen Piet v. d. Lippe over het hoofd en had geen hands geconstateerd toen een Huizenaar de bal „handig" uit het doel sloeg. De stand bleef ongewijzigd en in arren moede kwamen zelfs de Noord wijkse backs Arend v. d. Wiel en Jan van Duin naar voren. Het bleef echter 00 en achteraf bezien was dit nog wel de beste uitslag. Uitblinkende spelers: v. d. Niel, Van Duin, Heemskerk, Haasnoot. Bamhoorn (Noordwijk): doelman Westland, spil Honig en linksbuiten Schipper (Hui- Prov. damcompetitie RDG forceerde een beslissingswedstrijd Door in de laatste wedstrijd het Rotter damse Het Oosten met 11—9 te kloppen eindigde het Residentie Damgenootschap samen met deze club op de eerste plaats. Er zal nu een beslissingswedstrijd om het kampioenschap moeten worden ge speeld. Beide clubs komen in de natio nale eindstrijd. De damclub Scheveningen degradeer! naar de stedelijke competitie; evenals Constant II. Wel wonnen de Schevenin- gers de moeilijke uitwedstrijd in Dor drecht van DDV met 9—11 maar het Leid- se LDV won in Rotterdam met 5—15 Constant II en stelde zich daarmee in ligheid. HDCODB en Charlois deelden de punten (10—10) en DIO klopte Constant I met 119. De onderbroken ontmoeting RDGCharlois eindigde in 137 (86). De eindstand luidt: Het Oosten (R'dam) en RDG (Den Haag) 14, Charlois (R'dam) 12, DDV (Dordrecht) 9. DIO (Den Haag) 8 (uit 8), LDV (Leiden) en Constant (R'dam) ieder 8, HRCODB (Den Haag) 7. Scheveningen 6, Constant II 2 (uit 8). Alleen DIO en Constant II moeten nog spelen. Deze wedstrijd is vastgesteld op 13 december. CSC A had bepaald de wind mee T) IJNSBURGSE Boys heeft zaterdag nog geen hoopvol voetbal laten zien bö CSCA in Amstelveen. Het moet ge zegd, de 51 nederlaag is zonder twij fel veel te groot uitgevallen, maar de uitslag laat toch weinig hoop over. Niet temin zijn de Rijnsburgers zwaar in het offensief geweest, doch ook ditmaal ont braken afwerking en geluk weer in gro te mat#. Het wil beslist nog niet lukken, hoewel het er toch wel in moet zitten. Als het er nu maar gauw wil uitkomen anders is het te laat. In het elftal van de Aimsteliveense club was linksbuiten Verburg op eigen verzoek bij de -eserves geplaatst. Op zijn plaats speelde nu Fopma, terwijl W Verburg als middenvoor opereerde. Op het bijzonder gladde veld konden beide partijen vooral in de eerste speelhelft nauwelijks tot een voldoende komen Al na dertig seconden keken de Boy6 tegen een achterstand aan. Keeper Blok huis liep uit, miste de bal en daarna was het voor rechtsbuiten Groenendijk een koud kunstje de bal in het doel te plaatsen (10). Het ontmoedigde de Boys niet en in het zich tonende wed strijdbeeld kregen de geelzwarten min stens evenveel kansen als de thuisclub, maar voorlopig werd er geen van benut. De gladde bovenlaag van het veld speel de verschillende schutters parten. In de 23ste minuut echter schoot Groenendijk tegen de paal en de terugkomende bal deponeerde Fopma achter keeper Blok huis (20). Olymp. medaille uit 250 na Clir. onlangs geveild Een gouden Olympische medail le. die ruim 1700 jaar geleden door een onbekend atleet is gewonnen, heeft donderdag tijdens een vei ling in de Zwitserse stad Bazel 94.000 Zwitserse francs opgebracht, -hetgeen neerkomt op ruim 78.000 gulden. De 120 igram wegende medaille, •die gekocht werd door de verte genwoordiger van een ndet be kend gemaakt land, is bij de Olympische Spelen die waar- sotyjjnlijk tussen 225 en 250 jaar Roodenburg en Noordwijk hebben in de Leidse Hout broederlijk de pun ten verdeeld. De ploegen van U.V.S. en Lugdunum hadden de paar weken rust zeker nog in de benen zitten, want men kon niet zien dat dit de beide hooggeplaatste clubs waren. De U-V.S -overwinning betekent dat de blauw-witten niets meer in de weg staat om de kampioensvlag te hijsen. Quick Boys behaalde een geflatteerde zege op Alphen. D.O.S.R. heeft Altior aangetoond dat het niets voor de rode lantaarn voelt. RoodenbNoordwijk 22 Wat beide elftallen lieten zien. was niet al te best. De Leidenaars hielden het spel te kort, zodat ze er tegen een zwak ker Noordwijk, soms met negen man in het strafschopgebied, niet konden door komen. In de tweede helft was hot vooral spil Rendering. die de Roodcnburg-aanval in toom hield. Noordwijk nam zelfs een voorsprong- Bij een vrije schop, bleef iedereen staan kijken, behalve midden voor Lumondong. die met een eenvoudige voetbeweging keeper Gijzenij het nakij ken gaf. Het werd 0—2 door rechtsbuiten Ufkes Roodenburg gaf zich niet gewon nen. Tien minuten voor tijd maakte spil Rendering zijn enige fout. Hij schoot over de bal heen. zodat rechtsbuiten Klinkhamer weinig moeite had de uitge lopen keeper Haasnoot te passeren. Kor', hierop werd de stand gelijk door links buiten Budding. U.V.S.Lugdunum 30 Ook hier een slechte wedstrijd. Het was vaak: geef de bal een trap en lopen maar. En als er werd samengespeeld, was dit veel te peuterig. Na rust nam UVS pas een voorsprong. Middenvoor Teske kon al gauw scoren. Dezelfde speler maakte er 20 van en het was tenslotte rechtshalf Mieloo, die op de 16-meter-lijn gehaakt werd, toch de bal behield en hem hoog inschoot. Na dit doelpunt ging UVS wat vrijer spelen en kwam het weer in zijn oude vorm. Het resulteerde echter niet in doelpunten. D.O.S.R.—Altior 3—0 Het terrein in Roeiofarendsveen was nagenoeg onbespeelbaar. Dit was duide lijk aan het spel van beide ploegen te zien. Belde begonnen „fris van de lever", maar al heel snel zakte aan beide kanten het tempo. Na 12 minuten maakte, rechtsbinnen Van der Meer 't eerste doelpunt voor dc thuisclub. Enkele minuten later maakte linksbuiten Van der Klink er 20 van. Na rust konden de spelers met moeite nog hun voeten uit de zware klei trek ken. Duidelijk bleek nu dat er bij beide ploegen gebrek aan conditie was. Toch wist Van der Meer vlak voor het einde nog een doelpunt te maken. AlphenQuick B. 16 In een aardige wedstrijd met een iets sterker Quick Boys, heeft Alphen een grote nederlaag geleden. De Alphcn- ploeg is tamelijk week en daarbij speelt zij in een vry laag tempo. Dit kwam zaterdag allemaal duidelijk aan hel licht tegen een robuust en een op een hoog tempo spelend Quick Boys. De Alphen-spil maakte in de eerste helft twee blunders, die dankbaar door de Katwijkers werden benut. De rust stand was zelf 30. want de middenvoor rondde een mooie voorzet keurig af. Na rust hetzelfde spelbeeld. Nadat Quick Boys de stand tot 04 had opge voerd scoorde rechtsbinnen Britsemmer uit een penalty het enige Alphen-doel punt. Hot vijfde Katwijkse doelpunt was het mooiste van de hele wedstrijd. De rechtsbinnen nam de bal uit een vrije schop ineens op de schoen en via de paal passeerde hij de Alphen-keeper kansloos. Ruim twintig minuten duurde het offensief, dat de bezoekers na de her vatting lanceerden. Wat zij in die perio de ook probeerden, ze slaagden er niet in keeper V. d. Vliet op de knieën te brengen. Langzamerhand nam de Rijns burgse veldmeerderheid af en kwamen de CSCA'ers weer aan bod en met suc ces. Middenvoor Verburg trof met een haTd schot in de redhter benedenhoek na vijftien minuten de roos (30) en vijf minuten later leidde prachtig aan geven van Groenendijk tot de tweede treffer van Fopma. (40). Goed door zetten van Verburg betekende na een half uur spelen zelfs 50 Pas tien minuten voor het einde ge lukte het de Boys de eer te redden. Dat mocht overigens wel, want de bereikte score was erg geflatteerd. De na de rust als linksbinnen spelende rechtshalf De Hoed kreeg een prachtige pass van de opnieuw uitblinkende linksbuiten Heemskerk en tegen zijn schot was voor keeper V. d. Vliet geen kruid gewassen (51). Invaller-scheidsrechter Horsius leidde deze sportieve wedstrijd uitste- Alle aanmoedigin gen van de vele tienduizenden sup porters ten spyt is het Tottenham Hot spur niet gelukt. Het topduel van de En gelse league: Tot tenhamEverton in het met meer 60.000 toeschouwers gevulde en uitver kochte White Hart Lane-siadion eindigde onbeslist. Geen doelpunt werd er in dit duel, waarin de verdedigingen excelleerden, gescoord. Het 00 gelijke spel de enig juiste uitslag volgens de neutrale toeschou wers heeft Everton in feite winst op geleverd. De ploeg behield de twee pun ten voorsprong op de Spurs en voert thans met 30 punten de ranglijst va eerste divisie aan Doordat Bumley, tot zaterdag derde op de rangschikking met 21 van Nottingham Forest verloor, verbeterden de hoogstgeplaatsten posities nog iets. Leicester City, Wolverhampton Wanderers met 31 sloeg, bezet thans de derde plaats. Het was een goede dag voor de clubs onderaan de ranglijst. Leyton Orient, dat de rij sluit, speelde met 11 gelijk te gen Blaakburn Rovers. Het een plaats hoger geklasseerde Ipswich Town de kampioen van het vorige seizoen sloeg Sheffield Wednesday met 20. Leyton Orient behoudt de laatste plaats met 11 uiit 20. Fulham heeft 13 en widh 14 pt. Ook in de top van de ranglijst de tweede divisie kwam nauwelijks anderingen. Zowel leider Chelsea thans 29 punten als Bury (27 punten) speelde gelijk. Grimsby Town bezet hier de laatste plaats met 10 punten. wich Town—Sheffield Wedn pool—Fulham 2—1. Manches 2—4. Nottingham Forest—Bi field United—Manchester 1 City 1—il. Ips- sday 2—0. Liver- er City—Arscna -nley 2-1. Shef Tweede klas A NDSMGSV 20. Keeper Meijer kon •t 4 min. voor rust stand houden. Toen doelpuntte linksbinnen Kaars en 3 later rechtsbuiten Ooms. GSV kreei voldoende kansen om een betere bereiken, maar als het op schie- i kwaï i het i Koz. BoysZCFC 10. Keeper Schuer- an en stopper v. d. Dongen hebben tot de 29e min. na rust een ditmaal aanval lend zwak spelend Koz. Boys in bedwang gehouden. De ene treffer van v. d. Heu- echter voldoende voor de zege (1—0). Derde klassers PelikaanASWII 21. Linksbinnen Dc Kreij 10. Rust. Middenvoor Van Dalen tot 21. Deze zeer sportieve ontmoeting verdiend gewonnen door Pelikaan. De thuisclub vertoonde het betere spel. ASWH speelde wederom met een groot aantal invallers. SHOZuidland 60. Linksbinnen Dc Groot 1—0. Rechtsbuiten Bijl 2—0. Rust. Na 8 min. De Groot nam de vijfde treffer zijn rekening en Bijl maakte het halve dozijn vol: 60. Afgaand op de eindstand behoeft deze wedstrijd geen na der commentaar; 60 was verdiend. SpijkenisseCSVD 22. Na 4 minuten Kronshorst 01. Gelijkmaker van de voet Putten. Rust. Door Aalbers in de n. 12. Rechtsback Kweekei 22. Voor rust was Spijkenisse duidelijk de meerdere van de Delftenaren. In de twee de helft gaf CSVD de toon aan. Nottingham Fore 0—0 Charlton Athletic—Mie ChelseaPlymouth Argyle 1 "ortsmouth 3—3, Luton T. I. Couthampton—Norwicl v—Huddersfield Town C- ■diff City 2—1. Swansea City 3—1. Stok< Stoke City Sunderland Huddersfield Tot IN PRETTIGE WEDSTRIJD In een aantrekkelijke en sportiev wedstrijd heeft Koudekerk zaterdag met Ornas de punten gedeeld en met de 22 eindstand konden beide ploe gen, gezien 't spelbeeld, tevreden zijn. Technisch was het spel van Ornas iets beter door goed positie kiezen en beter plaatsen, maar hiertegenover stelde Koudekerk een stug doorgaan tot de laatste minuut- Aan beide zijden ble ven de verdedigingen doorgaans mees van het terrein, waarbij keeper Besuijen van Ornas meer te verwerken kreeg dan zijn collega Kruit. Ornas had twee invallers, terwijl Kou dekerk speelde in zijn gewone opstelling. Direct na het beginsignaal zette Ornas i de aftrap een aanval op. Deze werd opgevangen en meteen ging de voorhoe- an Koudekerk in de aanval. Zo gin, het enige tijd op en neer. Hierna probeerde Ornas op te rukken, aar dit leverde alleen een vijftal hoek schoppen op. Een doelpunt uit een var deze hoekschoppen kon niet de goed keuring wegdragen van de scheidsrech ter. Enkele minuten voor de rust maakte linksbuiten Schuegel gebruik van fout in de verdediging van Koudekerk gaf zijn ploeg de leiding <01). Deze voorsprong duurde echter niet lang. Na combinatie tussen V. d. Meyden en mid denvoor Arie Zweeris bracht Hakkenbrak de partijen op gelijke voet (11). Met deze stand ging de rust in. Twee minuted was de tweede helft oud toen rechtsbuiten Colijn van Koudekerk hoekschop scherp voor het doel var Ornas plaatste. Bij de volgende worste ling ging een schot van Arie Zweeris vir Leuk en sportief „Een leuk en sportief voetbal- duel". Deze mening kwam uit de mond van de heer Hubers, voor zitter van het Haagse Ornas na afloop van de wedstrijd in Kou dekerk. Ongevraagd gaf hij zijn mening weer en hij voegde daar nog iets aan toe ook. Er wordt natuurlijk in de vierde klasse stevig gevoetbald, maar dat komt volgens hem door de mindere kwaliteit. Minder begrijpelijk vindt hij het, dat na een onple zierige wedstrijd een nog onple zieriger stemming wordt ge kweekt. Onomwonden gaf hij toe met een klein beetje angst naar Koudekerk te zijn gegaan, ón danks het feit, dat hij de spelers van die club kent. Hij was zeer tevreden, zodat hij spontaan zijn mening gaf. Zijn eigen stelling, dat de jongens van Koudekerk goud-eerlijke kerels zijn. had het gewonnen. „Misschien zijn ze ivel te eerlijk" zei hij, „want ze kun nen de trucjes, die vaak worden toegepast, niet nadoen zonder dat iemand het ziet. Iedereen ziet hun bedoelingen, want ze gaan. zowel letterlijk als figuurlijk, recht op hun doel af", aldus de voorzitter van het Haagse Ornas! een der Ornas verdedigers in het doel, zodat Koudekerk goedkoop aan de lei ding kwam: (21). Na een kwartier spe len maakte rechtsbinnen De Graaf Ornas gebruik van een verdedigingsfout van Koudekerk en dat was 22. Een door Ornas genomen hoekschop werd overge- kopt. Aan de andere zijde probeerde Jac. Paling verandering in de stand te bren gen, maar zijn schot ging over. Rechts half Tamboer moest zich laten vervangen, maar dit veranderde het spelbeeld niet. Gedurende het laatste kwartier werd de druk van Koudekerk groter en hoe wel ook de aanvallen van Ornas niet gevaar ontbloot waren, had de thuisclub in deze periode een uitgesproken wicht. Tot doelpunten kwam het echter niet meer. Winnaar Feijenoord- Vasas tegen Reims Indien Feyenoord woensdag 12 decem- ier in Antwerpen wint van Vasas, komt de Rotterdamse club in de kwatrflnales van het toernooi om de Eur. beker voor landskampioenen uit tegen de Franse kampioensclub Reims. Volgens de loting komt verder SC An- derlecht (dat in de eerste ronde Real Madrid uitschakelde) uit tegen Dundee O Schotland). Bekerhouder Benfica (Por tugal) treedt aan tegen Dukla Praag Tsjecho-Slowakijeen Galatasaray (Tur kije) tegen A C Milan (Italië). De wedstrijden voor de kwartfinales moeten worden gespeeld voor 15 maart Voetbal De eerste wedstrijd tussen Sampdoria en Ferencvaros (Boedapest) voor de achtste finales van het toernooi der Jaarbeurssteden, heeft een 10 zege de Italianen opgeleverd. Veel spanning in Monster Het niet op hoog peil staande duel tussen Monster en RCL was bijzonder spannend. Een spanning, die zijn cli- vond in de laatste tien minuten. Toen namelijk vielen de meeste van s zes goals. Door een uitstekende RCL-rechtsbuiten Maas kwamen de bezoekers na ongeveer kwartier spelen op 01. De Leider dorper profiteerde handig van een ver warrende situatie in de Monster-verde diging. De bezoekers, die veel in de aan varen, konden in het verdere ver loop van de eerste 45 min. het vijande lijke doel niet meer vinden. De Monster- aanval presteerde tot dan toe bitter wei nig. Ook na de thee vlotte het niet zo goed i de linies van de thuisclub. Midden- Dor Van Luik deed via een fraai doel punt RCL verder uitlopen: 02. Dat was ongeveer 23 min. Nog geen drie min. later miste Voois van Monster een wegens hands toegekende strafschop. In 't geheel niet ontmoedigd drukten de Westlanders vanaf dat moment door. En zowaar, zij kwamij in de 36e min. tot een tegengoal in rechtsbinnen Oversloot: 12. Even nog werkte RCL zich onder de toenemende druk uit en vergrootte links buiten Verschuren de voorsprong tot 3-1. Hij kreeg hiertoe de kans na een blun- van de Monster-keeper v. d. Wal. De spanning was te snijden, toen een fel van zich af bijtend Monster twee min voor het einde 23 maakte door W. Voois. Zou het lukken? Zou de gelijkma ker komen? RCL met de rug tegen de Met deze kopstoot van Hakken brak tweede van rechts) komt een einde aan de kortstondige 01 voorsprong van Ornas in de wedstrijd tegen Koudekerk. Verrassingen in aid. Leiden KNVB De staartclubs hebben zich zaterdag danig geweerd tegen de hoogge plaatste clubs. Verrassende uitslagen waren daarvan het gevolg. Leider Alphen verspeelde een punt tegen het Leidse Sleutels; hetzelfde deed V.W.S. tegen T.A.V.V. Het hopeloos onderaanstaande Alphia wist nummer drie van de ranglijst, Woubrugge eveneens een gelijkspel af te dwingen Kagia werkte zich uit de staartgroep weg door een grote overwinning op Hazerswoudse Boys, dat de laatste tijd nederlaag op nederlaag krijgt te verwerken. Haz. B-Kagin0-4 De oudere spelers, die de Boys voor deze wedstrijd van stal hadden gehaald, hebben minder plezierige resultaten dc gastheren gehad. Zo kwam dc bijna 50-jarige linksback Van Veen heel wat snelheid te kort tegen rechtbuitcn Mol Iers. Het is een zeer matige wed strijd geworden. vijftien minuten snelde Möllers langs de veteraan cn scoorde onhoud baar. De Boys probeerden wel de ba kens te verzetten, maar het was alles eel tc onsamenhangend. Vooral van de rechtervleugel ging weinig uit. Na een half uur werd het (weer door Möllers) 02 cn ook vlak voor rust wist Berk hout een penalty hard in te schieten. Na de rust hebben de Boys zich meer :rzet. Men kwam tot enkele goed opge zette aanvallen, die echter eenmaal vooi het Kagia-doel gekomen, in het niets op losten. Kagia kwam tot zeer snelle cn gevaarlijke uitvallen. De Boys probeer den door enkele omzettingen in de ploeg en beter resultaat tc komen, maar s bleef uit. Het was Berkhout, die vlak voor tijd een fout in de Boys-ver dediging afstrafte met het vierde Ka- gia-doelpunt. De Boys konden de eer niet meer redden. Alphia-Woubr.1 In het begin van de wedstrijd waren beide doelen beuttelings in gevaar, zon der dat dit succes opleverde. Na een half uur nam Woubrugge de leiding toen, na misgrijpen van dc Alphcn-doel- man, de bal werd ingekopt door midden voor De Wit. Alphia speelde in de tweede helft sterk op de aanval. Dit resulteerde na een kwartier tot een doelpunt, gescoord door rechtsbinnen Ram. Alphia kreeg nog meer scoringskansen, de overwin ning lag voor het grijpen, maar de 6tand onderging geen wijziging meer TAVV-V1VS: 1-1 Hel is in Ter Aar een aardige wed strijd geworden. Voor rust werden er aan beide kanten aardige aanvallen op gezet, maar beide keepers staken In goe de vorm en Heten zich geen enkele keer verschalken. Een kwartier na de thee viel het eer ste doelpunt. Middenvoor Hoogencs van T.A.V.V. gaf een voorzet aan linksbin nen Jansen, die hard inschoot. Na een half uur maakte één van de gastheren een overtreding in het strafschopgebied; keeper Griemink wist de penalty echter te stoppen. De scheidsrechter gaf vlak voor tijd V.W.S. echter nog een penalty, omdat hij meende dat slip Lok de bal met de hand keerde. Keeper Griemink was kansloos tegen het harde 9chot van linksbuiten Plugge Sleutels-Al phia: 1-1 Sleutels heeft tegen aller verwachting in koploper Alphen een gelijkspel afge dwongen. Direct zijn de Leidenaars ten aanval getrokken. Een prachtige kans kregen ze, toen drie aanvallers a voor keeper Ram verschenen en de bal uiteindelijk toch nog tegen de lat be landde. In de elfde minuut nam Sleutels ech ter toch een voorsprong. Een vrije sohop werd zo goed door rechtbuiten Stikke- lorum genomen, dat de bal langs de onthutste keeper Ram vloog. Dit bleef, ondanks vele kansen aan beide zijden, de stand tot aan de rust. Na de thee werd de wedstrijd wat har der dan in de eerste helft. Alphen trachtte met felle aanvallen de bakens te verzetten, maar Sleutels gaf defen- iief niets weg en wist zelf ook af en toe (evaarlijk uit te vallen. Tien minuten mor tijd slaagde Alphen er eindelijk in gelijk te maken. Rechtsbinnen Van Soest profiteerde van een misverstand in de Sleutel-defensie en plaatste de bal ach ter de goed spelende Filippo. De stand is nu: moest zich gewonnen geven. Een hard schot van middenvoor Storm ver raste de Leiderdorpse doelman en het werd 33. Scheidsrechter G. Broere, van wie vooral in de slotfase van deze boeiende strijd veel werd geëist, leidde de match op uitstekende wijze. De uitslag geeft de verhoudingen in het veld wel weer. Voor rust was RCL overwegend sterker, na rust viel een overwicht van Monster te noteren. De aktie „Open het Dorp" heeft de ideënstroom bij het Neder landse volk losgeweekt. Ook by de Lisser aannemer DSchaap, die zaterdagmiddag tijdens het begin van de voetbalwedstrijd tussen het eerste elftal van zijn vereniging Lisser Boys" en GWS op het. iedee kwam vijf gulden per doelpunt van zijn ploeg be schikbaar te stellen voor het „Dorp". Het werd een dure mid dag voor de heer Schaap, want de Lisser Boys joegen hem met het grootste plezier op kosten. Ten koste van GWS schoten 1zij negen maal het leer in de tou wen. Met een lachend gezicht echter nam de heer Schaap af scheid van zijn 45 gulden voor het goede „doel". Alphen V.W.S. Woubrugge Leiden T.A.V.V. Kagia V.V.S.B. Hazersw. Boys Sleutels Alphia 10 7 3 10 5 5 0 17 28— 9 0 15 21—11 1 12 16—9 2 11 2213 3 9 18—16 5 9 17—2ö 4 8 11—17 6 6 13—22 0 2 7 2 14—25 Van de 38 doelpunten, die zaterdag in de vierde klasse A zijn gemaakt, konden er elf in Lisse worden geno teerd. In de wedstrijd Lisser Boys— G.W-S. bleven de gastheren met 9-2 aan de gelukkige kant van de score. Overigens wijst deze monsteruitslag al uit, dat er van spanning in deze ontmoeting geen sprake geweest is. Het was feitelijk een one-team-show, waarbij échter onmiddellijk opge merkt dient te worden, dat GWS tot de laatste seconde gestreden heeft voor een goed resultaat. De Sassenhdmers konden echter niet tegen het superieu re Lisser Boys op en hun strijd was dan ook vergeefs. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit, dat de score een dergelijke ver houding zou krijgen. Goed, Lisser Boys begon attractief en snel maar het duur- de toch even voordat Bert Mondriaan de eerste treffer kon laten aantekenen. G.W.S. had onmiddellijk een antwoord klaar en toen bleek, dat Biesbrouck han dig gebruik kon maken van de toch niet zo hechte Lisser defensie (1—1). Toch kwamen de Boys nog voor rust op 4—1 en daarmee zaten ze dus wel op rozen. Tien minuten na het begin waren bij een kopduel Jan Key (GWS) en Aad Imanse (Lisser Boys) betrokken. Beide spelers moesten met een diepe snede in het voorhoofd het veld verlaten. Geluk kig viel de blessure van beide spelers nogal mee. De beide invallers Bakkum (GWS) en Leenman (Lisser Boys) zou den echter deze middag meer dan ge wone aandacht op zich vestigen. De Lisser Boys-speler deed dit nog het beste door een hattrick voor zijn ploeg te verrichten. Leenman heeft reeds di verse wedstrijden reserve voor het eer ste gestaan en heeft dus nu even zijn crpaciteiten kunnen tonen. Doch Bak kum deed het ook uitstekend. Even voor het einde maakte hij het echt wel ver diende tweede GWS doelpunt. Maar 'oor die tijd had rechtsbuiten Kors Lisser Boys) ook reeds een hattrick erricht. terwijl linksbuiten Gijs Hagen ■n linkshalf Jan Helmes de stand ooral na rust op regelmatige wijze tot 92 opvoerden. WATERPOLO KRING Heren I: DVZ—Zwip 30; Zian 3DZV 2 1—4; Vitesse—Swift 4—3. II: HZPC 3— DZV 3 2—0; DVZ 2—CWP 3—4. III: Zian 5—DES 2 1—3; SVGT—Zwip 2 1—1. IV: Zilvermeeuwen—SVGT 2 00. Dames A: Zios—Die Haghe 0—7; DVZ -Swift 4—1; DES—Zian 3 1—5. B.: Die Haghe 2Zwip 24. Jongens 1: RPC—ZCR 0—3; DVZ—Die Haghe 1—4; Die Haghe—ZCR 4—3. 2: Zios b—SNA 0—7; DVZ b—Zwip b 3—2. Meisjes: HZPC b—ZCR 3—3; DVZ b- SNA 3—0; HZPC—RPC 21-0; Vitesse— RPC 6—1 BASKETBAL Landlust-Wisla 67-76 De Ned. basketbalkampioen Landlust heeft zaterdag in de Apollohal te Am sterdam de eerste wedstrijd in de eer ste ronde van de Eur. cup tegen de Poolse herenploeg Wisla met 67—76 verloren. Bij rust hadden de Polen dc leiding met 4139. De retumontmoeting wordt begin januari in Krakau gespeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11