RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE Visserij golfjes Herdenking, gewone zaken en huldiging, in Alphens raad EEN BEZOFGER NIEUWE LEinSCHE COURANT 11 ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 Receptie voor Joh. Admiraal De in deze omgeving zo bekende en geziene dirigent Johan Admiraal recipieerde gisteren in het Vereni gingsgebouw te Noordwijk aan Zee ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum als dirigent van Cantate Do- De voorzitter van het koor, de heer W. van der Niet, gaf een overzicht van de werkzaamheden van de heer Admiraal en schetste zijn betekenis voor de koorzang in het algemeen en dit koor in het bijzonder. Hij bood als blijk van grote erkentelijkheid een pick-iip aan Op de receptie verschenen onder anderen de bunrgemeester, ds. Van Bottenburg, Geref. predikant, ds. Van der Wiel, Hervormd predikant te Haarlem, dokter Steketee van de Mr. dr. W. v. d. Bergh-stichting en afge vaardigden van talrijke verenigin gen, zoals Soli Deo Gloria, De Écho der Duinen en de Oranjevereniging. Het was een zeer druk bezochte re ceptie, die de heer Admiraal wel in zijn overtuiging moet hebben ge sterkt, dat men hem om zijn persoon en talenten waardeert. Vele geschen ken werden aangeboden. Ook was het aantal bloemstukken feestelijk groot. Op de foto: de gelukwensen van voor zitter Van der Niet. (foto: N.v.d. Horst) KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag: hoog water 6.16 en 18.34 uur; laag water 1.56 en 14.17 uur. Maandag: hoog water 7.02 en 19.27 uur; lang Lpvater 2.39 en lg,02 yw. KATWIJK AAN ZEE VASTBERADENHEID EN KUNDIGHEID zijn nog lang nie£ door automaten ver vangen! Ook voor een goed financieel advies is nog géén automaat gevonden Kundigheid, ervaring en vastberadenheid staan tot Uw beschikking als U zich met de vraag „Welke koers?" wendt tot de Comedia Marina Gisteravond werd door de toneel groep „Comedia Marina" in Musica de eerste uitvoering gegeven onder regie van de voorzitter, de heer Joh. Ver- planeke uit Leiden. De voorzitter heet te de talrijke aanwezigen welkom. Wij vinden het zeer verheugend dat u langstelling toont voor het toneel er ook wilt zien als vrijetijdsbesteding, hij. Het was onmogelijk deze avond op een andere datum te stellen gezien de vele voorbereidingen. Voordat met de opvoering van blijspel in drie bedrijven „De bungalow" werd begonnen werd één minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Wilhelmina Vermeldenswaard is dat deze nieuwe groep van hard-werkende tonelisten on der de bekwame leiding van de heer Verplaracke tot een verantwoorde op voering is gekomen. Geref. mannenverenlglng Maandagavond acht uur houdt de Ge reformeerde mannen vereniging „Wijs heid door het Woord*' in Irene een gadering. De heer R. van Delft spreekt over „GeloofstwijfelGeloofszekerheid'*. Damcompetitie De damclub KWZ speelde een compe titiewedstrijd tegen RJ5.C. uit Rijns- burg die een 119 overwinning ople verde voor R.D.C De gedetailleerde uitslag is als volgt: C. Varkevisser iK.W.Z.)G. van Zul len (R.D.C.) 20: P. v. Duijvenvoor- denN. B. J. Immink 02; A. van Duij- ven voor denW Leeuwenberg 02; B van RijnJoh. Kromhout 11; T. Her- f KATWIJK Het raadsver^lag Gisteren is een deel van het verslag \»n de raadsvergadering door een greep ter zetterij verkeerd in de krant gekomen. Wij laten dit gedeelte hier nog eens volgen. Voor de rest van het verslag verwijzen wij naar de krant van gisteren. dan drie uren heeft de Katwijkse gemeenteraad gisteravond een lange agenda (veertig punten) afge werkt. Allereerst kwam een aantal aan- verkoopzaken ter tafel. Verscheidene betroffen aankopen van percelen en panden in het saneringsgebied. Zonder op elk van deze punten in te gaan, kun- wij zeggen dat speciaal over deze uitvoerig werd gesproken, er de algemene aankoop politiek van het gemeentebestuur. Be- opperde men tegen de prijshoog- te en tegen de uiiteenzettngen in de pre adviezen. die net duidelijk genoeg wer den geaoht. Men was enigszins beducht het niet gebruik maken Van taxa- De wethouder van het grondbedrijf ir. J. van der Plas betoogde, dat wat in de pre-a d vlezen staat, genoeg is om oordeel te kunnen vellen over de zaak. De gemeente probeert de objecten icberp mogelijke prijzen te ko pen. Van belang achtte hij het, dat juist eel kan worden 'aangekocht ln het sa neringsgebied, zo zelfs, dat een gedeelte, lyke sanering zeer spoedig verwezenlijkt kan worden, namelijk aan de Tramstraat ii de Sluisweg. van belang ook voor de >p handen zijnde voltooiing van de ver keersweg Tramstraat-Boulevard. Tegen het voorstel aankoop Baljuw straat 45 en 47 en Elleboogsteeg 13 en aren ernstige bezwaren: er zou hier te hoog bedrag voor worden be taald. Er werd stemming gevraagd; me* tegen achit werd het voorstel toch aanvaard VERZEKERING EN FINANCIERING VAN AUTO'S, MOTORRIJWIELEN ENZ. Assurantiekantoor VAN DER PLAS Wyborghstraat 7 Katwijk aan Zee Telefoon 2916. Het kantoor voor al Uw verzekeringen. De NIEUWE LEIDSCHE COURANT 'vraagt voor haar agentschap KATWIJK AAN ZEE EEN ACCURATE BEZORGER Leeftijd boven 16 jaar. - Goede bijverdienste. C. VAN DER BOON, VARKEVISSERSTRAAT 232. bertJ. van der Meij 02; L. Dubbe- laarA. Sehaddelee 11; Jac. de Best P. van Egmond 20; T. van der Plas H. Ravensbergen 20; C. Ouwehand Note boom 1—1; C. J. v. Duij ven voordeD. Egmond 02. KATWIJK AAN DEN RIJN Afscheid mej. Veenstra Mejuffrouw S. Veenstra, die veertien jaren onderwijzeres is geweest aan de Gereformeerde school, heeft afscheid genomen, niet omdat zij elders kinderen gaat onderwijzen, maar omdat zij in hel huwelijk gaat treden. Gisteren heefit zij afscheid genomen van de collega's en van de kinderen. Het hoofd der school, de heer H. Piersma, sprak de scheidende onderwijzeres toe. Mejuffrouw G. K Kreft sprak namens de collega's en na mens het bestuur de voorzitter, de heer C. Zuijderduijn. Het is met een gevoel van spijt, dat we u zien heengaan De voorzitter wenste de scheidende juffrouw een gelukkge toekomst. Er berden ook geschenken aangeboden. VERSE, zowel als KOELHUISBOTER door „omzet" steeds vers voorradig. De Landbouwer VOORSTRAAT 36 TEL. 21Ó De haringvisserij op de Sandettie is haar eind voor- dit seizoen nabij. De Nederlandse schepen hebben samen niet meer dan 10 kantjes bij elkaar weten te schrapen. „Nauwelijks genoeg voor een braadje", aldus merkte een teleur gestelde schipper op. Voor Dieppe en Boulougne ging het iets beter maar de resultaten waren daar evenmin om er enthousiast over naar huis te schrijven. Sommige schepen brachten het tot een dagvangst van 100 kantjes maar de mees te andere moesten met heel wat minder genoegen nemen. De resultaten van de in de Noord ope rerende Nederlandse schepen blijven ge heim. Ondanks ingespannen luisteren is het niet mogelijk daar iets van te ver nemen. De oorzaak ligt in het kabaal dat de Franse trawlers over hun zenders schoppen. De meldingen van onze land genoten komen hierdoor zeer vervormd binnen. Vrijdagmorgen was er ln de IJmuider vishallen enig rumoer na de verkoop van de 475 kleine kisten haring IJM 26 's-Gravenhage. De inhoud 40 kilo gegarandeerd maar de onhutsfe viskopers kwamen tot de ontdekking dat er niet meer dan 35 kilo inzat. Na enig gemopper werd de zaak weer in orde gemaakt. De IJmuider markt werd door tuigen bezocht. Zij zorgden x aanvoer van 4430 kisten waar kisten schelvis, 140 kisten wijting, kisten gul en kabeljauw, 280 kisten koolvis. 730 kisten kanaalharing, 360 kis ten spanharing, 1000 kisten schol. 6C kisten tarbot. 290 kisten diversen. <30 st stijve kabeljauwen en 65.000 kilo tong. De prijzen zakten iets. Vuurtoren Er bestaan plannen het lichtschip Var- in de straat van Dover te vervangen door een vuurtoren, aldus een medede ling van het Britse loodswezen. DE KAAG Gemeente-avond over mondigheid Donderdagavond werd in de zaal achter de Hervormde kerk een Gemeen te-avond gehouden. Nadat ds, Fokkema, die de avond leidde, iets over de nieuwe psalmberijming had verteld, las hij en kele gedeelten Handelingen 2 cn 1 Co- rinthe 12. Naar aanleiding van deze bij belgedeelten sprak hij over; het Gemeen telid en zijn verantwoordelijkheid naar binnen. Ds. Fokkema vergeleek de gemeente bij een gezin, waarin allen iets te zeg gen hebben. Zo is ook de Gemeente mondig. Daarom mag en moét ieder ge meentelid zijn/haar verantwoordelijk heid verstaan. Hieruit trok hij enkele praktische conclusies ta.v. kerkdienst, arbeid in en ten bate van de Gemeente en het catechetisch onderricht Tijdens de pauze werd de koffie ver zorgd door de dames van de vrouwen vereniging. Na de pauze werd een kiescollege ge kozen, belast met de organisatie van de verkiezing van kerkeraadsleden. Geko zen werden de heren J. Hulsbos, B Ruiter en Jac. Biemond Jr., die allen de benoeming aanvaardden. Daarna werden vele vragen gesteld naar aanleiding van de inleiding o.m. over viering van het H. Avondmaal, doop en kerkgang. Aangezien niet alle vragen behandeld konden worden op de ze avond, werd besloten de volgende ge meenteavond aan deze vragen te wij den. Hij werd vastgesteld op 10 januari. Jeugddienst In de jeugddienst van morgenavond, waarin ds. Van Coeverden van Amstel veen zal voorgaan, zal medewerking worden verleend door de chr. gemengde zangvereniging „Looft den Heer" uit De Kaag, o-l.v. de heer S. P. Visser HAZERSWOVDE De training van de judoclub Yoshi gaat volgende week door. De wedstrijden zijn op 14 december bepaald. Het bericht over afgelasting op 30 november werd niet tijdig doorgegeven. Raadsvergadering Op donderdag 6 december komt de raad bijeen. Behalve de begroting staan nog ruim 20 punten op de agenda. De vergadering begint om half 8. Maandag hopen wij de agenda te publiceren. Herdenking in Herv. kerk Ook in Hazerswoude werd gisteravond de overleden „oude Koningin herdacht, en wel met een bijeenkomst in de Her vormde kerk. Na opening door ds. Jon kers sprak burgemeester Smit. Hij wees op de betekenis van deze „loot aan de Oranjestam" als Moeder des Vaderlands en deelde mee, dat de heer W. Slootweg sr. namens de gemeente Ha zerswoude de bijzettingsplechtigheid hoopt bij te wonen. Ds. G. Jonkers, Herv. predikant, zei, dat prinses Wilhelmina zich voor het Evangelie van Christus nooit heeft ge schaamd. Hij was de Bron van haar le ven. Haar geloof lag vast in Hem. Pastoor Oudijk wees op de intensiteit waarmee koningin Wilhelmina haar taak vervulde. Zij regeerde met krachtige hand. Ten slotte sprak ds. N. W. v. d. Hout, Geref. predikant. De dankbaarheid moet bij dit sterven overheersen, zei hij. In haar heeft ons volk immers zoveel zegen ontvangen. Het gaan in haar voetsporen is de beste nagedachtenis. Met het zingen van enkele verzen van het volkslied werd de bijeenkomst ge- TER AAR Herdenkingssamenkomst Zondagavond half zeven zal in de Hervormde Kerk alhier een herdenkings dienst worden gehouden in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina. Geen hoger subsidie voor de muziek raadsvergadering heeft burgemeester Z. Bruins Slot woorden ter nage dachtenis gesproken in verband met 't overlijden van prinses Wilhelmina. In dc eerste plaats gaan onze gedachten uit naar onze Koningin, Haar ge maal en de Prinsessen. Dit smartelijke persoonlijke verlies voor ons Ko ninklijk Gezin is alleen dan volledig te beseffen, wanneer wij dit zelf heb ben ondervonden, aldus de burgemeester. „Woensdagmorgen heb ik aan dit medeleven namens gemeentebestuur en burgerij per telegram uiting gegeven, waarbij ik de wens heb uitgesproken, dat de Trooster van alle smarten Hare Majesteit en de Haren in dezer dagen zeer nabij mag zijn." Nauwelijks 18 jaar en dan al te wor den belast met de grote verantwoorde lijkheid, verbonden aan ons grondwette lijk Koningschap, is, wanneer men zich dit goed realiseert, niet zo vanzelfspre kend. Koningin Wilhelmina moest echter ter wille van de belangen van ons land en volk een streep zetten onder haar jeugd en zich inzetten voor de zo ver antwoordelijke taak van regerend vorst Dit was voor haar een groot offer, maar zij bracht dit offer welbewust, wetende en aanvaardende, dat door Haar geboorte uit het Huis van Oranje deze plicht haar door de Schepper aller dingen was opge legd. Zij deed het met de grootste toewijding. Denken wij aan de grote zorgen, die er waren in de jaren van de eerste wereld oorlog. om de neutraliteit van ons land Hoe vorstelijk heeft Zij zich gedragen in de daarop volgende na-oorlogse staat kundige moeilijkheden. Denken wij ook aan Haar onvermoeibaarheid bij over stromingen en andere rampen, die ons volk troffen. Steeds stond Zij daar. waar de ernstigste nood werd geleden en steeds was Zij het, die het initiatief nam tót leniging van de noden waarbij Zij dan ook persoonlijk niet achterbleef daadwerkelijk hulp te bieden Na de overneming van de Kroon door Haar dochter, Koningin Juliana, heeft Zij zich strikt gehouden aan Haar voornemen om zich volkomen uit het publieke leven terug te trekken, opdat Juliana voor het Nederlandse Volk de volstrekt enige Ko ningin zou zijn. Zij is ln deze opezet vol komen geslaagd, maar het nadeel daar van is, dat onze jeugd het contact met haar heeft gemist. Het is onze taak hij hen, die na ons komen, een beeld te vor men van wat deze grote Oranje in de geschiedenis van ons land en volk is ge weest en zal blijven. Blijft, hoe .smartelijk dit verlies ook moge zijn, dankbaarheid aan God voor het vele wat Hij in Zijn wijsheid in deze Oranjetelg in een lange reeks van jaren heeft willen schenken. Deze toespraak werd staande aange hoord. waarna enige ogenblikken stilte werden in acht genomen. De raadsagenda Hierna werd begonnen met de behan deling van de vijf-en-dertig punten tel lende agenda. Het voorstel inzake aan koop van de percelen Julianastraat 37, 39, 41, 43, 45, 47 en 51, die t.z.t. zullen ver dwijnen in verband met de sanering van het centrum, ontlokte de heer De Ruiter de opmerking, dat men niet duur uit was. Inzake het voorstel tot aankoop van ■een. perceel trottoir in de Hooftstraat, ■verzocht de heer Van der Lee, spoedig de nodige voorzieningen te treffen in het belang van de schooljeugd in die omge ving. Het eerste punt waar weer wat over werd gezegd, was het voorstel tot subsi dieverlening in de kosten van het werk onder de ongeorganiseerde jeugd door de Stichting wijk- en jeugdcentrum Lage Zijde (in gebouw „Nabij") der Herv. ge meente. De heer Duin merkte op, dat men daar nu enkele jaren draait. En hoewel er enthousiasme genoeg Is, heeft men kunnen bereiken wat werd beoogd, de aanstelling van een jeugdleider met een dagtaak, waardoor men voor rijkssub sidie in aanmerking zou komen. Het werk blijkt nu voor een deel te liggen in het verlengde van het vroegere Instulfwerk, dat wat uitgebouwd is. Toch is dit werk van belang en daarom kon hl) meegaan met de subsidieverhoging van 20 tot 40'/. in het tekort. Alleen vond hij het wat vreemd dat reeds toezegging was gedaan voordat de raad was gehoord. HU meen de d|t uit het voorstel te kunnen lezen, maar de burgemeester betwistte dit. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen Muziek Ook het verzoek van de muziekver eniging „Arti et Religioni" om bij de subsidieverlening aan de plaatselijke ziekverenigingen de normen te hanteren die door de landelijke federaties zijn bevolen, had de aandacht van de heer Duin. In hun afwijzing hadden B. ei de overweging opgenomen dat vai vijftig gemeenten waar men inlichtingen vroeg slechts vier deze normen aanhou den. Als die vier er nu eens veertig ren geweest had men dan de financiële toestand der gemeente niet in aan: king genomen? Dit argument mag niet steeds als sluitstuk worden' gebruikt, meende hij, die overigens het statistische materiaal van meer waarde vond. omdat daaruit blijkt dat het in tal van gemeen ten droevig gesteld is. In ALphen ligt het dan niet ongunstig. Hij meende voorts dat adressant in gebreke bleef aan te to nen, dat men een hogere subsidie ook nodig heeft. Men zou dat moeten aanto nen. De voorzitter zei, dat landelijke organi saties altijd komen met cijfers die dan door de minister, zo zegt men, zijn goed gekeurd. Men schermt ook met andere gemeenten en dan willen B. en W. wel eens weten hoe het daar ligt. De voor zitter is er van overtuigd, dat de leden van de muziekverenigingen offers bren gen. Maar de gemeente moet de subsi dies binnen een bepaald raam houden. Men kan daar de muziekverenigingen niet uitlichten. Overigens wees hij nog op de belangrijke extra subsidie, door de schuld die de gemeente overnam van het uniformenfonds. Misschien kan deze zaak nog eens bezien worden. De heer Slootjes, zelf vroeger tal van jaren lid van een muziekvereniging, had het college graag wat inschikkelijker ge zien. Maar, zei hij, er is veel verbeterd. Hij bracht dank namens de verenigingen voor de schulddelging van het fonds en zou de drie verenigingen f 100 meer wil len geven. Wethouder Dekker, voorzitter van het culturele fonds, wilde geen enkele illusie suggereren. Binnen het raam van ge noemd fonds worden de verenigingen zeer goed bedeeld. Het had hem wel wat teleurgesteld dat het reservefonds voor culturele doeleinden door middel van genoemde schulddelging naar de muziek is gegaan. Een mogelijkheid om hieruit te putten voor verfraaiing van de ge meente ging hierdoor verloren. De heer Dekker zei, dc muziek zeer goed gezind te zijn, maar binnen het ka der van de huidige mogelijkheden be hoeft men geen verhoging te verwachten. Deze verenigingen behoren tot de hoogst gesubsidieerden. De heer Duin antwoordde nog dat de uniformen niet alleen van belang zijn voor de verenigingen; „we hebben er al lemaal plezier van". Het afwijzende voor stel werd met algemene stemmen aange- De heer Duin zat ook nog op het vin- ketouw over het voorstel tot verhoging van de subsidie voor de dienst van So- ciale Zaken. Tijdiger en betere inlichting was nodig geweest. Wethouder Dekker zei, dat me" Mj <3® begroting voor deze dienst steeds voor verrassingen staat. Dit was niet te voor zien. In deze tijd van welvaart mogen da minderbedeelden niet achterblijven. Bij een begrotingswijziging deelde de voorzitter mee, dat volgens de thans be schikbare cijfers de begroting 1962, ge raamd met een tekort van f 68.000. wel licht zal afsluiten met een voordelig saldo van ongeveer f 50.000. (Advertentie) (Advertentie) AUTO FINANCIERING en AUTO VERZEKERING W. Ouwehand's Ass. Kantoor KAMPERFOELIEPLEIN 1 TELEFOON 3139 KATWIJK AAN ZEE ALPHEN AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor direct voor gedeelte Oudhoornseweg. Ongev. 150 exemplaren Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen bij onze agent de heer C. Deelstra, Pieter Floriszstraat 154 Alphen a. d. Rijn. Telefoon 2339. WOUBRUGGE IJsvereniging wil een eigen ijsbaan Onder voorzitterschap van de heer C. Muller werd donderdagavond in Het oude Raedthuys een ledenvergadering gehouden van de plaatselijke ijsvereni- ging. Secretaris J. Westmaas en pen ningmeester J. Nagel leverden hun jaar verslagen. waaruit onder meer bleek, dat het aantal leden constant is gebleven op 91. Wat betreft het komende winteri >en werd besloten bij wedstrijden hardrijden niet steeds weer te loten. Er weer aandacht worden geschonken het afzetten van wakken e.d. op de omringende plassen bij tourtochten, ten einde ongelukken te voorkomen. Nadat de heer Westmaas nog een verslag had uitgebracht over zijn bezoek aan de dis trictsvergaderingen van de KNSB en dc merentochten. werd het voorstel aange- n. een WA-verzekering af te slui ten tegen ongevallen bij de wedstrijden jor de deelnemers en de leden. Ook nu weer zullen onderhandelingen worden gevoerd over de aanleg van eigen ijsbaan, zo mogelijk met een sproei installatie, doch dit is alleen te realise- ;n als het ledental toeneemt. Ned. AnifTik. bedrijf te Vreeswijk J. T. Ryerson and Son Inc.. de verkoop an de Inland Steel Company heeft te Chicago bekend gemaakt dat zij samen met de Amsterdamse N.V. Ijzerhandel Van der Vliet en De Jonge (behorend tot het concern Van Leers Vatenfabrie- ken) een bedrijf tot vervaardiging van stalen platen en staven zal bouwen te Vreeswijk onder de naam Ryerson-Hol- land N.V. RIJNSBURG Prinses Wilhelmina herdacht Onder auspiciën van de Oranjever eniging werd gisteravond in de grote Hervormde kerk te Rijnsburg een bij eenkomst gehouden in verband met hel overlijden van Prinses Wilhelmina. Sprekers waren burgemeester Koomans en ds. Post. Voordat de burgemeester sprak over „Prinses Wilhelmina, Vorstin der Nederlanden", werden twee minuten stilte in aelit genomen. De burgemeester wees erop. dat volk in Wilhelmina een „moeder" heeft verloren. Zij stond bekend als de grote vorstin des vredes. Zij was een konin gin van formaat, aan wie wij als volk veel hebben te danken. Wij moeten God dankbaar zijn. aldus de heer Koomans dat Hij ons land zolang door Haar heeft laten regeren. Ds. Post sprak over „Prinses Wilhel mina, een gelovige moeder van ons volk". Hij wees erop, dat als er besluiten moesten worden genomen de Koningin altijd een beroep deed op het Woord en de zegen van God. In haar boek getuigt zij ervan, niet in de plaats van God op de troon te hebben gezeten, maar Gods voetbank. Zij beleed ook. dat in liefde en bezieling voor de Heiland steeds tekort kwam. Na het dankgebed wei-den enkele stro fen van het volkslied gezongen. Aan het orgel zat de heer Dirk Schoneveld. DAMES EN HEREN Pantoffel-muilen SCHOENMAGAZIJN „CINDERELLA" RIJNSBL'RG ALPHEN AAN DEN RIJN Na een verkiezing is het bestuur an de afdeling Alphen aan den Hijn I an de Nederlandse Christelijke Bond an Overheidspersoneel (NCBO) als volgt samengesteld: J Broekhuijscn, eerste voorzitter; W de Ruyter, tweede voorzitter; H Rigte- ring, eerste secretaris; T de Jong, twee de secretaris; J v Gemeren, eerste pen ningmeester en J Vrij, tweede penning meester. Vanavond en volgende week zater- agavond zal er in Naben geen instuif zijn in verband met het overlijden van Prinses Wilhelmina. ALPHEN AAN DEN RIJN Ploeg Oosthoek won EHBO-wisselbeker avond de bedrijfs-EHBO-wedstrijden ge houden. Zeven ploegen hebben elkaar de eer betwist en met groot enthousiasme getracht de opdrachten zo goed mogelijk uit te voeren. Het was tenslotte de ploeg van Oosthoek die met leider J. Griffioen met de eerste prijs uit de bus kwam (totaal 137 punten). Daarmee kwam men tevens in het bezit van de wisselbeker. Ook de leidersprijs ging naar de Oost- hoekploeg. Tweede werd de ploeg van N. Samsom met 113 punten, leider A. W. G. Leeuwen. Vervolgens eindigden er drie ploegen gelijk met 82 punten: de ploeg van N.V. Baronie, „Holvar" (Hollandia en Warossieau) en de dames va Samsom. Bij loting werd de derde prijs toegekend aan de ploeg van Baronie: als vierde eindigde de ploeg van Duinker Werruijt (met 74 pt.) en als vijfde Van Oordt en Co met 62 punten. De tweede prijs voor de leiders werd gewonnen door C. Koppe. leider va Van Oordt-ploeg en de derde prijs door T. A. Lanser. leider van de Baronieploeg. De algehele leiding was in handen van de tweede voorzitter van de EHBO, de heer C. van Leeuwen. Als jury fun geerden de artsen* Van der Steen er Cornet uit Alphen aan den Rijn er Brinkhorst uit Leimuiden. Dokter Brink horst reikte eveneens de prijzen uit. „Open het Dorp" Het bedrag dat door de bewoners et- bewoonsters van de Martha-stichting werd bijeengebracht voor de actie: „Open het Dorp" is f 312. Daar komt nog bij een bedrag van f 72,50 bijeengekomen door flessenverkoop door de meisjes van de Nijverheidsschool. Herdenkingssamenkomst In de Hervormde kerk aan de Julia nastraat is gisteravond een herdenkings dienst gehouden i.v.m. het overlijden van prinses Wilhelmina. De bijeenkomst werd belegd in samenwerking van de Herv. Gemeente, Geref. kerk en Chr. Geref. kerk en genoot goede belangstel ling. O.m. was aanwezig het gemeentebe stuur. Eerste spreker was ds. P. A. Le- febeir. Herv. predikant, die sprak over: 2 Thom. 47a: „Ik heb de goede strijd gestreden". Ds. K. H. Schuring. Geref. predikant, sprak over 2 Thim. 47b: „Ik heb mijn loop ten einde gebracht". Ds. P. Kok. Chr. Geref. predikant, had als tekst 2 Thim. 74c: „Ik heb het geloof behouden". De samenkomst werd met twee coupletten van het Wilhelmus be sloten. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1 -20 - Rijnsburg Burgemeester Bruins Slot biedt de zilveren wethouder enkele fraaie etsen van Alphen en Schoonhoven aan. In het midden mevrouw Deerenberg. De heer Geerlof werd herkozen in het bestuur van de stichting Oud-Alphen en Omgeving. Gelukwensen Aan het eind van de vergadering feli citeerde burgemeester Bruins Slot de heer Joh. van der Lee, die zijn 40-jarig huwelijk mocht herdenken. Verder richt te hij zich tot wethouder C. M. Deeren berg, die 25 jaar geleden tot lid in de raad werd gekozen voor de K.VF. Door de oorlog was uw eerste periode als raadslid niet lang en in die jaren was er ook weinig te bereiken voor de gemeenten. Toch staat ook uw naam op de gedenksteen in de hal van ons raad huis. waar-ui* blijkt, dat u reeds toen uw steun wist te geven aan projecten van Aldus de heer Bruins Slot. Na de be vrijding nam u onmiddellijk weer deel aan het openbare leven in deze gemeen te door toe te treden tot de noodraad. Op 27 november 1945 besloot de raad goedkeuring te vragen voor de derde wethouder. Nadat daarvoor de goed keuring was verkregen gaf hij u het vertrouwen voor deze zetel Over uw eerste periode, gemeentewer ken, kan men geen belangrijke dingen opnoemen, die tot stand kwamen, maar wèl waren zeer belangrijke objecten in voorbereiding, bijv. de Koningin Juliana- brug, rioolwaterzuiveringsinstallatie West cn de voorbereiding, die pas veel later resulteerde in de Rijnhaven. Uw periode water- en liohtbedrijven was er een van een volledige reconstruc tie van deze bedrijven. Een reconstruc tie,'die dringend noodzakelijk was. maar die niet zonder schokken tot stand is ge komen. Dit is zeker niet de gemakkelijk ste periode in uw bestuursloopbaan ge weest. Vandaag kunnen wij echter dank baar constateren, dat deze reconstructie volledig is geslaagd en dat deze bedrij ven hun dienende taak op een econo misch verantwoorde basis vervullen, zo vervolgde de burgemeester. Uw tweede optreden als wethouder met de portefeuille gemeentewerken heb ik volledig kunnen meemaken. Een ieder kan zien wat de laatste jaren in Alphen in een goede samenwerking is tot stand gekomen, waarbij wij de overtuiging heb ben. dat de portefeuille gemeentewerken bij u in goede handen is. De burgemeester richtte zich ook met hartelijke woorden tot mevrouw Deeren berg. Bloemen en een doos bonbons wer den aangeboden. De heer Deerenberg ont ving een tweetal gravures en van het da gelijks bestuur der gemeente een boek -ver de Deltawerken. Namens de raad sloot de nestor, de heer Slootjes, zioh bij de Woorden van waardering aan. De raad had mevrouw Deerenberg reeds een bloemenmand doea toekomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11