.1, WOL Vis, een uitkomst voor te dikke mensen Rijnlandse Orkestvereniging gaf jubileumconcert EEN BEZORGER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 VRIJDAG 30 NOVEiMBER 196Z KATWIJK Grote sortering Nevada - Angora - Pingouin - Soedan - Smyrna HANDWERKEN BORDUURWERKEN SOEDANLOPERS SMYRNAKLEDEN in de nieuwste dessins passend bij moderne interieurs. „DE WOLBAAL" H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk aan Zee Telefoon 2363 Een geschenkboek bij uitnemendheid DELTA poort van Europa Fraaie foto's Prijsƒ32,50 RADIO en TELEVISIE Speciale aanbieding radio met vis- serjjband van 79. H. P. BLOOT Andreasplein 12 Katwijk a. Zee ïelef. 2331 - b.g.g. 3862 U bent nu toe aan een schrijfmachine REMINGTON CICERO met koffer 275,- Het BEKENDE ADRES in KATWIJK voor een MODEL SPOORWEG „HET EMAILLEHUIS" PRINCESTRAAT 11-13 Telef. 3700 GAZELLE Rijwielhandel E. H. van GALEN KATWIJK MOCCASINS, altijd een gezellige pantoffel vanaf 5,95 LEREN COSY PANTOFFELS ook in kindermaten Fa. HAASNOOT VOORSTRAAT 52 PRINCESTRAAT 33 VISSERIJGOLFJES T TIT DUITSLAND komt goed nieuws voor mensen die overtollig lichaamsgewicht met zich dragen. In de universiteitskliniek van Ham burg heeft dr. Kuhn de laatste maanden een groot aantal Duitse dikkerds aan een speciaal diëet onderworpen, waarin een grote plaats voor vis was ingeruimd. De resultaten overtroffen de stoutste verwachtingen. Een van de diëethouders verminderde in 18 dagen 19 pond in gewicht. Ook de bloeddruk van deze patiënt ging veelbelovend omlaag. Hoewel over de juiste samenstelling van het dieet nog niet veel bekend is staat wel vast, dat zout en natrium zoveel mogelijk werden vermeden. Hongerlijden was er voor de patiënten niet bij. Zij konden dankzij de grote voedingswaarde van de vis steeds met een volle maag de tafel verlaten. Binnenkort zullen de resultaten in boekvorm verschijnen. De Nederlandse vertaling zal niet lang op zich laten wachten, zodat ook de zwaarlijvigen in ons land hun voordeel met het Duitse onderzoek kunnen doen. Op de Sandettie was de haringvisserij matig. De KW 49 Antje en de VL 131 Petronella zijn bijna de hele dag in touw geweest zonder een noemenswaard resultaat te kunnen melden. Teneinde raad zijn deze vaartuigen maar aan d< thuisreis begonnen. De schepen die vooi Boulogne en Dieppe hun geluk beproef den. behaalden betere resultaten. Som mige Nederlandse vaartuigen konden avonds een dagvangst van ruim kantjes doorgeven. Iets boven 61 NB is thans wat koolvis te vangen. De IJM 5 Maria Elisabeth heeft daar in een paar trekken 500 kisten koolvis aan boord kunnen halen. Het schip begon na dit succes uiteraard onmiddellijk aan de thuisreis. Verscheidene andere schepen hebben zich naar de vroegere positie van de IJmuider hektrawler begeven om ook iets buit te maken. De IJM 15 Emma is donderdagmorgen onder bevel van schipper D. v. d. Plas naar zee vertrok ken. De heer v. d. Plas had tot voor kort het commando over de KW 171 Jan Maria. Wat er was In IJmuiden verschenen 20 vaartui gen aan de markt. Zij zorgden voor een aanvoer van 2800 kisten, waarvan 110 kisten schelvis, 25 kisten radio, 110 kis ten wijting, 90 kisten gul en kabeljauw, 640 kisten koolvis. 800 kisten Kanaal haring, 400 kisten spanharing, 240 kisten schol. 5 kisten tarbot. 120 kisten diver sen, 45 st. stijve kabeljauw en 18.000 kilo tong. In Schevenlngen In Scheven ingen werden aangevoerd: 90 kisten wijting, 30 kisten gul en kabel jauw, 130 kisten schol, 600 kisten sprot, 4000 kilo tong en 800 kantjes haring. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag onder meer aan de markt de IJM 26 's-Gravenhage met 150 kisten en 475 kl, k. haring en de IJM 36 Jacoba Gesina met 610 kisten Verder was een groot aantal kotters cn loggers met rond- of' platvis present. Jubileum De heer M. C. Hoogendijk zal morgen 40 jaar in dienst zijn van de afdeÜng vishandel van het IJmuider Groen-con- cern. De heer Hoogendijk die 56 jaar is, trad als 16-jarig jongmaatje in dienst van de maatschappij, waar zijn vader 50 jaar heeft volgemaakt. In hotel Royal aan de Kennemerlaan in IJmuiden zal de heer Hoogendijk op zijn jubileumdag van 121 uur een receptie houden. Voor de sloop De logger KW 140 Voorwaarts, die eni ge weken geleden nabij Bakkum strand de, zal wel nooit meer op zee verschij nen Het schip zit haast tegen de duinen, rij. De berging zou meer kosten dan dc huidige waarde. Daarom zullen binnen- BEDSTELLEN hebben wij in zeer grote voorraad in onze showroom, slaapkamers, bankstel len. eethoeken, bergmeubels, salonkasten. J. BUIS en Zn KOELKASTEN GASFORNUIZEN J. W. Dubbelaar PRINCESTRAAT 21 - TELEF 2075 De nieuwste modellen GASFORNUIZEN GASCOMFOREN E. OOSTINGH KOELKASTEN RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwijk a. Zee Telefoon 4336. kort de snijbranders in deze logger, die in 1917 werd gebouwd, worden gezet. Voorlichting Het voorlichtingscentrum van de stich ting Rijnmond-Noordzeekanaal zal onderkomen vinden in de gebouwen de Rijkswaterstaat op de semafore nabij het IJmuider strand. Zoals bekend zijn in deze stiohting Velsen, Amsterdam, Haarlem en Zaandam tot een samenwer king op het gebied van het vreemdelin genverkeer gekomen. De uitbreidings werkzaamheden aan de havenmond krijgen binnenkort een spectaculair ka rakter en zullen van heinde er risten aantrekken. ALKEMADE Raadsvergadering Maandagavond 8 uur komt de raad van Alkemade bijeen De agenda meldt voorstel tot goedkeuring rekenin gen 1961 burgerlijke armbesturen, idem tot voorlopige vaststelling gemeentere kening woning- err grondbedrijf dienst jaar 1961. grondruil met de Stichting Brentano's Steun des Ouderdoms te Am sterdam t.b.v. de woningbouw te Rijpwe- terin-g. treffen van voorzieningen in band met het verplaatsen van een mest vaalt te Oude Wetering, medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen voor de r.k. school te Oude Wetering, bouw van een gymnastieklokaal voor'de scholen van Oud-Ade en Rijpweterlng. verkoop van de woning Kolk 9 te Oud- Ade, aankoop van het krot Noordeinde 212 te Roelofarendsveen. beschikbaarstel ling krediet voor de aanleg brug te Oud- Ade, verlenen van een uitkering ineens aan het daarvoor in aanmerking komen de gemeentepersoneel. beschikbaarstel ling krediet voor aanschaf van kantoor- maohines en meubilair, verlening van een gratificatie, aangaan van een kasgeld- lening ter voorziening in de behoefte aan vlottende middelen in 1963. aangaan var een aanvullende rekeningcouranb-over- eenkomst voor 1963 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, afwijzing van het verzoek om subsidie in de kos ten van een nationaal monument te Drachten, verpachting en ingebruikge- ving van gronden in de Googerpolder. KATWIJK Herdenking overleden oud-vorstin Bij de aanvang van de vergadering van Katwijks raad schonk burgemees ter H. Duiker gisteravond aandacht aan het verscheiden van H.K.H. prinses Wilhelmina. Wie met mij van mening is, aldus burgemeester Duiker, dat God vorsten en overheden op aarde stelt, kan tot geen andere conclusie komen dan dat wij als volk van Nederland in Haar rijk gezegend zijn geweest. Men kan niet zeggen, dat koningin Wilhel mina ooit iets heeft gedaan, dat inbreuk op anderer recht maakte. Vijftig jaar Vorstin te zijn geweest, zonder dat men ook maar één ogenblik kon twijfelen aan de nobelheid van Haar bedoelingen, het is een groot voor beeld. Zij mag gerekend worden tot de grootste Oranjevorsten, die ons vader land hebben bestuurd. In koningin Wilhelmina vond ons volk zijn eenheid, omdat men wist, dat Haar onze rechten en vrijheden wa- i gewaarborgd. Haar levensstijl en levenshouding werden bepaald door Haar geloofsovertuiging. Nadat een minuut stilte was betracht, las de burgemeester het telegram voor, B. en W. namens het gemeentebe- en de bevolking van Katwijk aan de koninklijke familie hadden gezonden, Vergadering gaat niet door De ledenvergadering van de Chr. be sturenbond „Katwijk" gaat vanavond, in verband met de herdenkingssamenkomst gelegenheid van het overlijden van de Prinses, niet door. SASSENHE1M Raadsvergadering De gemeenteraad van Sassenheim komt maandag 3 december om half ne- ln een buitengewone openbare ver gadering bijeen ter herdenking van het 'erlijden van H. K. H. Pirinses Wilhel- NIEUWE WETERING Feest Ijsvermaak De ijsclub Ijsvermaak heeft haar gou den bestaansfeest gevierd ln het Cultu reel Centrum te Nieuwe Wetering. Voor zitter N. Haazebroek toonde zich ver heugd over de grote opkomst. Hij prees de prettige verstandhouding met de an dere plaatselijke ijsclub Willem Barentz. Secretaris Th, van Hameren gaf een historisoh overzicht. Twee oprichters zijn nog in leven, de heren A. Kalker en C. Hij zelen doorn. Direct bij de oprichting waren er al 34 leden, thans zijn er ruim honderd, In de oorlog heeft het bestuur zich eens genoodzaakt gezien aan het bakken te gaan om de kinderen toch op drie-in-de-pan te kunnen trakteren, zoals de traditie het wilde. De heer M, Jansen is 31 Jaar bestuurs lid, waarvan 25 jaar penningmeester, er de heer J. Struive 35 jaar. De heer Strui- ve is van de oprichting af lid. De voor zitter stelde de twee trouwe bestuurs leden een blijvende herinnering in hei vooruitzicht Woorden van gelukwens werden ge sproken door de secretaris van Willem Barenitz (bloemstuk), namens de priksle- declub De gladde IJzers (bloemstuk), de muziekvereniging Door gunst Verkregen, de stichting Cultureel Centrum en de Oranjevereniging Eensgezindheid (grote kist sigaren) Het gezelschap Snelleman uit Gouda zorgde voor een aantrekkelijk program ma, waarmee de aanwezigen zich koste lijk vermaakten. WOVRRUGGE Herdenking In de Herv. kerk wordt heden om half acht een bijeenkomst gehouden ter her denking van Prinses Wilhelmina. De bur gemeester en ds. Van Bleek hopen te spreken. Ds. Overgaauw en ds. De Vree van Hoogmade verzorgen de orde van samenkomst. KATWIJK AAN DEN RIJN Interkerkelijke Herdenkingsbijeenkomst een bijeenkomst van de Herv. Ge meente. de Gereformeerde Kerk en de Rooms-Katholieke Kerk zal hedenavond half acht in de hervormde kerk Prinses Wilhelmina worden herdacht. Achtereenvolgens zullen spreken: kape laan H. P. Meijer, ds. H. de Valk en ds. A. Makkenze, Zendingscollecte De najaarszendingscollecte in de Her vormde Gemeente heeft f 2574,42 opge bracht. De maandelijkse collecte voor de kerkvoogdij bracht f 428,31 op. KOUDEKERK a. d. RIJN Ds. De Zeeuw op bezoek De door de Gereformeerde Kerk be roepen predikant ds. G. de Zeeuw uit Ezinge bracht een bezoek aan deze ge meente. In het vergaderlokaal achter de Gereformeerde kerk maakten zeer ve- de gelegenheid gebruik met ds. De Zeeuw kennis te maken. Consultatiebureau De zittingen van het Consultatiebu- lau voor zuigelingen in het Groene- Kruisgebouw. zullen van donderdag 0 december af in plaats van op de twee- en vierde donderdag van elke maand, het vervolg op elke donderdag van elke maand fmet uitzondering van de eventuele vijfde donderdag van een maand) van twee tot drie uur 's middags worden gehouden. De zittingen van het Kleuterbureau worden met ingang van woensdag vijf december 1962 verschoven naar de eer- n de derde woensdag van elke maand, 's middags van twee tot drie uur RUNSATERWOIIDE Herdenkingssamenkomst De herdenkingssamenkomst in verband met het overlijden van Prinses Wilhel- wordt door hervormden en chr. gereformeerden gezamenlijk gehouden vanavond half acht in de hervormde kerk. Sprekers ds. J. G. Baart en een chr. gereformeerd predikant Geen ijsbaan in Zwammerdam Onder voorzitterschap van de heer J. M. Uittenbogaart Sr. kwam de Usvcr- eniging Zwammerdam ln jaarvergadering bijeen. De inkomsten over het seizoen '61—'62 waren f 1110.44 waartegenover f 358,28 aan uitgaven staan. Met hetgeen nog in kas was, maakt dit een batig saldo van f 1505.95. De heer Van Zoest bracht verslag uit over het materiaal. Hij zei, dat de houten gereedschappen een vernieuwing nodig hebben Aftredend en herkiesbaar warer bestuursleden F. van Tol. Th. Regtvoort Th. Boesveld. Deze heren werden herkozen. Voorts was er een vacature ontstaan wegens het bedanken vai heer J. M. Uittenbogaart. De heer Blok, i-voorzittei". meende, dat de voorzitter aan moest blijven, vooral om zijn altijd goede adviezen. De voorzitter antwoord de, dat het bestuur moet bestaan uit jonge energieke krachten en niet uit „oude lui" zoals ik. Kandidaten voor het nieuwe voorzitterschap waren de heren H. v. d. Berg en H. Rootert. De heer Van den Berg kwam als overwinnaar uit de bus. Hij hoopte prettig met het bestuur te kunnen samenwerken. Natuurlijk kwam ter sprake, hoe het ZWAMMERDAM Busje op vrachtwagen Op de rijksweg 11. ter hoogte van de fa. Van der Poll, gebeurde gisteren een ongeluk toen een vrachtwagen van de fa. Wille uit Alphen aan den Rijn links af sloeg, het terrein van de fa. Van der Poll op. Een achterop rijdend busje van de fa. Wijnmalen en Huisman te Rotter dam reed met volle snelheid op de vrachtauto. De chauffeur van het busje, die de enige inzittende was, moest met ernstige verwondingen naar een zie kenhuis te Leiden worden vervoerd. Van zijn wagen bleef maar weinig over. Uitje De reisvereniging „De Toekomst" heeft aar jaarlijkse uitgaansavondje gehou den. Per autobus trok het gezelschap Amsterdam. Daar werd bijgewoond het A.B.C.-cabaret van Wim Kan en Cor- e Vonk. Voctbalprogramma Zaterdag treedt het eerste elftal bin- ;n de lijnen tegen het op bezoek ko mende W'veen 1. Een moeilijke wed- ;fcrijd om te winnen voor Zwammerdam. Aanvang 2.45 uur. Ook Zwammerdam 3 speelt thuis en wel tegen Schoonhoven 2. Zwammerdam 3, dat. geheel onderaan staat, zal niet veel hebben in te bren gen tegen het op de tweede plaats staan de Schoonhoven 2. Zwammerdam 2 trekt Gouda om zijn krachten te meten met Jod. Boys 3. met een nieuwe ijsbaan staat. De voor zitter zei. dat de netelige kwestie met de heer Droog prettig is opgelost. Van landbouwer Paul was bericht ontvan gen, dat op zijn land wel een ijsbaan mag worden aangelegd. Het bedrag dat hij hiervoor vroeg, was ontzettend hoog (per jaar f 500 huur, ijs of geen ijs), zodat het bestuur hier van af moest zien. De heer Van Muiswinkel stelde voor het bij boer Van Oosterom te proberen. Aan het eind van de avond werd de tra ditionele verloting gehouden met als eerste prijs haas. DE Rijnlandse Orkestvereniging gaf, ter gelegenheid van de eerste kroonjaardag, een concert in het Alphense Nutsgebouw. We den ken, dat een aantal muziekminnen- de zakenlieden, die op deze verlichte avond door de goedheiligman in dienst waren genomen, graag de lege stoelen hadden willen bezetten Tien jaar is voor een orkest een zeer jeugdige leeftijd. Men kan zeg-_ gen, dat zo'n ensemble maar nauwe lijks het babytijdperk is ontgroeid Er kan dus met dit amateurs-gezel schap nog van alles gebeuren. Laten we hopen, dat de toekomst voorspoe dig zal zijn. Hierbij moet dan vooral worden gedacht aan de mogelijkheid tot veélvuldiger repeteren, met als gevolgen het verwerven van een grotere routine in techniek en sa menspel, een snellere uitbreiding van het repertoire^ het-dus aandur ven, een abonnements-serie te orga niseren, verder ook het in "staat zijn oratorium-uitvoeringen te begelei den. We ontveinzen ons de grote moeilijk heden, om dat alles te bereiken, niet. Maar een streekverzorgend orkest als het Rijnlandse, het moge dan uit amateurs bestaan, moet toch, zal het goed zijn, zovér kunnen komen. Studie, vaak sa menspelen en stabiliteit in de samenstel ling zijn daartoe onmisbare voorwaarden. Onze beste wensen! Nadat, in aansluiting op. het spelen ALPHEN AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor direct voor gedeelte Oudhoornseweg. Ongev. 150 exemplaren Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen bij onze agent de heer C. Deelstra, Pieter Floriszstraat 154 Alphen a. d. Rijn. Telefoon 2339. Koudekerk aan den Rijn De heer De Mooij sprak over bedrijfsleven en overheid In het Verenigingsgebouw hield de Anti-Revolutionaire kiesvereniging „Ne derland en Oranje" een ledenvergade ring. Na de opening herdacht voorzitter W. van Veen het overlijden van prinses Wilhelmina. Hy wees op de ryke zegen, die God ons in dit leven heeft geschon ken, waarna enkele ogenblikken stilte in acht werden genomen. De heer H. de Mooij uit* Rijnsburg. voorzitter van de Christelijke Slagers- patroonsbond en van de Christelijke Middenstandsbond en lid van de S.E.R. kreeg hierna het woord. Hij begon met er op te wijzen, dat de A R. politiek in alles voorop stelt de leidirtg van Gods Woord. Komende tot zijn onderwerp: „Verhouding overheidbedrijfsleven", constateerde spreker, dat wij ln ccn structureel veranderende wereld leven Er zijn de laatste tientallen jaren veie veranderingen, die consequenties met zitih brengen. Thans leren wij Europee» denken. Hing kort na de oorlog de ge dachte aan samenwerking in Benelux- verband nog in de lucht, nu 3s het de E.E.G., die in het teken der belangstel ling staat. Ook ten aanzien van het bedrijfsleven is veel veranderd. Stond vroeger d« overheid overal buiten, thans Is deze door de loon- en prijspolitiek overaj nauw bij betrokken. Nederland .speelde vóór 1940 in industrieel opzicht een belangrijke rol. Na de oorlog is hierin een keer gekomen en thans richt zich op dc massaproduktie teneinde te kunnen concurreren. Naast deze produktie zal massaconsumptie moeten Gelijke kansen Ook het distributie-apparaat is thans aan structurele veranderingen onderhe vig zelfbedieningswinkels, warenhui zen en supennarkets! In de verhouding patroon-arbeider is een andere ontwik, keling gaande. In het A.R.-program u aandacht besteed aan de winstdaling, een groot probleem! Ten aanzien vai» het midden- en kleinbedrijf stelt hel program, dat gelijke kansen moeten wor den geschopt voor allen. De overheid heeft hierbij een toeziende taak. Het 1» onze taak met het kostenbudget benede» het buitenland te blijven. In 1959 konden wij sterk Thans is dit niet zo gemakkelijk i De overheid moet het schild zijn de zwakken. Bij het gevecht tussen hei grootbedrijf en het kleinbedrijf kom» deze taak tot uiting. Mogelijk zullen be drijfstakken verdwijnen Wij moeten leren leven bij het Woord zei spr. ten slotte en we hebben er iedere dag op toe te zien, dat wij God dienen en de naaste als ons zelf. De vastig- neden van de Anti-Revolutionaire Partij blijven bestaan, omdat Gods Woord blijfi bestaan. Steeds zullen wij terug moeten naar de Wet en de Getuigenis, Einders zal er voor ons geen dageraad zijn. van het Volkslied, een minuut stilte ter gedachtenis aan prinses Wilhelmina ir acht was genomen, nam wethouder Dek ker het woord, om het jubilerende orkest geluk te wensen. Hij betuigde zijn grote erkentelijkheid voor de zeer belangrijke bijdrage aan het culturele leven van Al phen en omstreken, door het ensemble in de Eifgelopen tien jaren geleverd. Men kan het zelfs als één der meest hechte pijlers daarvan beschouwen. De heer Dekker was ervan overtuigd, dat, ge zien de ontzaglijke opofferingen, die zicb het orkest heeft getroost, dit jubileum concert niet bij onze droefheid zal deto neren. Ten slotte heette hij het echtpaar Lemke-Vos, reeds nationaal èn interna- tionaal befaamd, als solisten van deze avond hartelijk welkom. Otto Hamburg leidde, met de hem eigen energie en vlotheid, een viertal werken, die, ten dele, vrij gemakkelijk schenen maar in werkelijkheid bijzonder gevoelig en kwetsbaar zijn. Zo is de Firework-music-sulte van Handel, in 1749 in het Londense Green Park, tijdens een daverend vuurwerk voor het eerst uitgevoerd (de Oostenrijk, se Successie-oorlog was voorbij), op een imponerende uitvoering berekend. Dp latere bewerking y°or blazers èn strijkers dreef de eisen nóg hoger op. We kunnen niet zeggen, dat het Rijn landse Orkest aan de eisen van technische beheersing, homogene klank en gemak kelijke, indruk makende voordracht ge heel en al heeft voldaan. Het eerste en langste deel, de ouverture, klonk onre gelmatig, brokkelig, zonder nauw ver band tussen strijkers en blazers. De be kende bourrée liep veel vlotter cn ge lijkmatiger: ook de siciliano maakte een prettige indruk. Van de beide menuetten klonk vooral het tweede veel te pompeus en zelfs moeizaam. Het orkest gaf echter een succes volle uitvoering van Mozarts Zes Duit se Dansen (K V 509), die als één geheel 4LPHE1S A ATS DEIS R1J1S Subsidiëring werk onder ongeorganiseerde jeugd Naar aanleiding van een verzoek heeft de raad van Alphen overeenkomstig een voorstel van B. en W. bij besluit van 20 juli 1955 aan de stichting Wijk- en Jeugdcentrum Lage Zijde der Herv. Ge meente Alphen o.a. van de ingebruik neming van haar wijk- en jeugdcentrum af en tot wederopzegging een subsidie uit de gemeentekas toegekend. Dit sub sidie zou jaarlijks worden verstrekt in de kosten van het door de stichting ter hand genomen werk onder de „ongeor ganiseerde" jeugd tot een bedrag, gelijk aan 20 jet van de door het rijk terzake aanvaarde bedragen, met een maximum van 2500 per jaar Terugziende op de ervaringen, die in middels met het werk onder de onge organiseerde jeugd zijn opgedaan nen B. en W„ dat de resultaten daar van, dank zij de onvermoeide activitei ten van de belangeloos daaraan mede werkenden, aan de verwachtingen heb ben beantwoord. Nochtans is het tot dus verre niet mogelijk gebleken te voldoen aan de voorwaarden, die voor het krijgen van rijkssubsidie zijn ges daar het financieel niet mogelijk is bleken, een vaste gesalarieerde leider aan te stellen voor de dagelijkse leiding van het jeugdzorgwerk. Na langdurig overleg zijn B. er titans tot de conclusie gekomen, dat de voortzetting van het werk onder ongeorganiseerde jeugd het wenselijk maaikt het subsidie uit de gemeentekas voorlopig te verhogen tot 40 procent het totaal der normaliter voor het rijk subsidiabele uitgaven met handha van het.aanvankelijk op ƒ2500 gestelde maximum. Zodra het rijk gaat subsidië ren, wordt het gemeentelijke percentage op 20 procent teruggebracht. Op nieuwe basis zou het subsidie uit de gemeentekas over 1961 ƒ1781 bedra gen en ten laste van de organisatoren resteert dan nog ƒ1072.09. T.EIMVIDEN Herdenkingssamenkomst In verband met het overlijden van Prinses Wilhelmina hebben de kerkera den van de Hervormde Gemeente e Gereformeerde Kerk besloten een zamenlijke herdenkingsbijeenkomst te houden. Deze zal plaats hebben in de ge reformeerde kerk vanavond om hall acht. De samenkomst wordt geleid door ds. D. H. Gijsbers. In verband hiermee gaat de openbare vergadering var AJt.-kiesvereniging niet door. worden gespeeld. Dit was vooral op merkelijk, omdat Mozart altijd moeilijk is en eigenlijk alleen maar door be dreven vaklieden naar de eis kan wor den vertolkt. Nu kunnen zulke Duitse dansen wel enige ruigheid verdragen. Het spel was ook niet volmaakt gaaf, maar de eenheid tussen alle groepen viel toch op en de muzikale geest was uitstekend. Na de pauze streken Bouw Lemkes en Jeanne Lemkes-Vos het viool-duet in de Concertante no. 2 in b-klein Van de Duitse vroeg-romanticus Louis- Spohr (17841859). Tegenwoordig worden weer pogingen aangewend, om deze, in ons land vrijwel vergeten vioolmeester weer op nieuw in de belangstelling te brengen. Eerlijk gezegd: we rekenen voor hem niet op een blijvende plaats. Men luistert naar deze beschaafde, gevoelige muziek met belangstelling, maar zonder er door te worden gegrepen. Lemkes (die de eerste schreden van het orkest leidde) en zijn echtgenote, tevens kunstpartner, speelden voortreffe lijk. zeer knap en tevens briljant Hun onmiskenbaar verschil in gees telijke instelling veroorzaakte hier juist een boeiende effect' ómdat het vaak wel leek alsof ze een gesprek met elkaar voerden. Zo werd hun in feite concerterend samenspel voor vlakheid bewaard. Het orkest begeleidde ver dienstelijk. De duetpartij is trouwens duidelijk belangrijker dan het orkest werk. Joh. van Wolfswinkel Condoleance-register Op inintiatief van de besturen van de Ohr. Oranjevereniging en de Wilhelmi na Vereniging zal ook in Alphen aan, den Ry'n gelegenheid bestaan een con doleanceregister te tekenen in verband! met het overlijden van prinses Wilhel mina. Men zal di* kunnen doen heden avond vóór en na de in de Hervormde kerk Julianastraat te houden dienst; en voorts op dinsdag 4 december van 10 tot 4 en 7 tot 9 uur in de hal van het raadhuis (hoofdingang) Herdenkingsdienst In overeenstemming met het advies, gegeven door de synoden van de Her vormde Kerk, de Gereformeerde Ker ken en de Chr. Gereformeerde Kérken wordt hedenavond in de Hervormde kerk aan de Julianastraat een herden kingsdienst gehouden in verband met het overlijden van prinses Welhelmina. Plaatselijke predikanten uit genoemde kerkformaties zuilen spreken. In ver band met de ook voor hedenavond vast gestelde raadsvergadering is de aan vang van de herdenking gesteld op 9 uur. zodat ook burgemeester en wet houders en de gemeenteraad daarbij aanwezig kunnen zijn. Geen catechisatie In verband met de hedenavond te houden herdenkingsdienst, is ons ver zocht mede te delen, dat de catechisaties van ds. Kok Chr. Geref. predikant, niet doorgaan Kosten lager onderwUs Door een nieuwe raming van de kos ten voor ihet lager onderwijs (dat, zo als bekend, wordt gesubsidieerd met als basis de uitgaven voor de openbare scholen) hebben B. en W. kans gezien 'het begrotingstekort voor 1963, geraamd op ƒ67.000, voordat de raad aan behan deling toe is, met ƒ17.000 te vermin deren, zodat, dit cijfer nu ƒ50.000 is geworden. De bijzondere 6cholen 'zullen hierdoor over- 1963 per leerling 4 min der subsidie ontvangen uan eerst was geraamd. Burgerlijke stand Geboren: Hendrika Wilhelmina Johan na, 'd v J Jv Kessel en v d Pijl; Roeland, z v P I Meelteer en H M Verhees; Eva Maria, d v R P Mijs en N Samsom; Yvonne, d v A J de Lange en T Dom burg; Bastiaan Eduard. z v J J de Jeu en A den Brave: Maria Elisabeth, d v W J v Dijk en M P v Veen; Marina Jo hanna. d v P Schrama en A Visser-, Sonja, d v C van Ee en H Pol; Maria Petronella, d v J A Blok en L F van Grasstete; Leendert. z v C G Hogenes en K v Bostelen: Saskia, d v J Neder- end en A v Tilburg; Maatje Henderina, d v J Borst en II Bliek. Overleden: Jannetje Tromp-de Groot, Gehuwd: Nicolaas van der Woensel, 25 j en Francisca J J van der Zwan, 23 j; Rudolf Baksteen, 29 j cn Joha» na M van der Snoek. 29 j; Lou wrens Duiker, 67 j en Gefritje van Dijk, 63 j; Jan Dijs, 24 j en Pieternella J Bol, 21 j. Ondertrouwd: Victor Root, 26 j en Gerritje Bergshoeff, 23 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11